5G בקנדה (כל מה שאנחנו יודעים עד כה)

טכנולוגיית 5G היא האחרונה בשורה ארוכה של פיתוחי טלקומוניקציה אלחוטית המדהימה אותנו עם עוצמתה והישגתה. למכשירים אלחוטיים של 5G יש פוטנציאל רב בהרבה ממקביליהם 4G, וזה רק עניין של זמן עד שקנדה וגם שאר העולם יתאחדו תחת מטריה דיגיטלית של 5G.


אולם פיתוח ואינטגרציה של רשת 5G בקנדה הם סוגיה רחבה בהרבה מאשר זמני הורדה מהירים יותר. ישנם שיקולים פוליטיים וכלכליים שעל הממשלה הפדרלית וספקי השירות האלחוטי לקחת בחשבון לפני שהם ממשיכים קדימה עם תוכנית כלשהי. בנוסף, השאלה מי יספק את הציוד הדרוש לרשת 5G קנדית הוכיחה את עצמה כשאלה קשה יותר בפני עצמה.

לוגו 5 גרם

להלן תמצאו תיעוד של פיתוח 5G בקנדה, וכן הסבר מהם רשתות 5G ומה הם יכולים להביא לצרכן הממוצע. משאבים נוספים בתקשורת, כולל סיפורי חדשות מרכזיים, יעודכנו בהתאם. כן ייכלל אוסף של מידע רלוונטי על רשתות 5G.

מה זה 5G?

כדי להבין מדוע 5G מגיע לקנדה הוא כה חשוב, ראשית עליכם להבין מה זה 5G ופירושו.

5G מהווה “דור חמישי”. למעשה, כל גרסה של ראשי התיבות הקודמים מייצגת מונח דומה – 1G פירושו “דור ראשון”, וכן הלאה וכן הלאה.. טכנולוגיית אלחוטית 1G הוצג לראשונה בשנות השמונים וכולל את הטלפונים האלחוטיים הראשונים: הגדולים והחסומים שראית בטלוויזיה או שהיו לשחקנים במכוניות שלהם.

האבולוציה של 5 גרם

טכנאי 2G זה המקום בו הדברים באמת התחילו להופיע. מכשירים אלחוטיים אלה שלטו בראשית שנות התשעים וראו כי הטלפונים הסלולריים הראשונים החלו להתפשט דרך החברה המודרנית. הודעות דוא”ל והודעות טקסט נוצרו וייבאו לטלפונים ניידים, מה שגרם לפתע לפתע לפתע הופעה הרבה פחות חשובה עבור מרבית העמים.

טכנולוגיה אלחוטית 3G החל בשלהי שנות התשעים בשנות האלפיים, וסיפק גישה למולטימדיה, שידורים מהירים של שיחות קוליות וסוגים אחרים של נתונים ויכולות נדידה עולמית. פירוש הדבר שכעת תוכלו להשתמש בטלפון הנייד האלחוטי שלכם או בהתקנים אחרים באזורים מחוץ למרכזי מטרופולין. אתה יכול גם לבצע שיחות ארוכות ולקבל מידע באזורים מרוחקים יותר.

4G ליווה את המעבר של האינטרנט לשירות מהיר יותר וזול יותר שהתפשט במהירות ברחבי העולם, אפילו למקומות שלפני כן לא היה להם הרבה גישה לאינטרנט כלל. היכולות המשופרות של 4G Tech אחראיות להתפשטות הזרמת וידאו, הזרמת מוזיקה, גישה מתמדת חברתית מתמדת והפצת יישומים פופולריים רבים שמשתמשי הטלפון החכם לא יכולים להשיג מספיק מהם.

4G הפך להיות כל כך נמצא בכל רחבי החברה המודרנית, עד שאנשים רבים כבר לא יכולים לדמיין את עצמם מסתדרים בלי המהירות והאמינות המשופרות שמגיעות איתה. לפיכך, סמארטפונים מודרניים רבים מגיעים עם יכולות 4G המובנות בחומרה שלהם ורוב ספקי התקשורת מציעים גם מהירויות 4G כסטנדרט.

5G, כפי שאתה יכול לנחש, הוא דור מהיר עוד יותר של התקני תקשורת אלחוטית וחומרה. זה מאפשר יכולות תקשורת וזרם מהירות הרבה יותר ובמהירות גבוהה יותר מכל דור אחר בקפיצות דרך.

כיצד 5G משפר את הדברים?

5G יכולה לשפר את חוויית המשתמש של המכשיר הנייד שלהם באמצעות שלושה תחומים עיקריים: חביון, קישוריות ורוחב פס.

חביון

זה ידוע גם בזמן שלוקח למכשיר אחד לשלוח מידע למכשיר אחר ברחבי רשת משותפת. על קצה המזלג, החביון הוא הזמן שנדרש בין שליחה וקבלת חבילת נתונים. לעיון, למכשירי 4G יש חביון של בערך 50 אלפיות השנייה. כדי להציב זאת בפרספקטיבה, כל קישור קישור שאתה מבצע במהלך קריאת מדריך זה אורך בין 100 ל -400 שניות.

מפת חביון אינטרנט - -

לעומת זאת, טק 5G יקטין את החביון לכ- 1 מילישניות. זה לפחות פי 100 מהר יותר ממה שאתה יכול למצמץ. זה פשוטו כמשמעו מאפשר העברת נתונים כהרף עין!

זה חשוב מכיוון שהטכנולוגיה האלחוטית מסתבכת יותר ותדרוש זמני תגובה מהירים יותר, בעיקר מצד מערכות אוטומטיות. מכוניות אוטומטיות, כדוגמה, ידרשו טכנולוגיית 5G במינימום חשמלי מכיוון שהם יצטרכו להגיב מהר יותר מכפי שאדם יכול היה.

קישוריות

בסטנדרט אלחוטי, קישוריות מובנת כמספר המכשירים שיכולים לתקשר זה עם זה. כרגע ישנם כ -10 מיליארד מכשירים מחוברים ברחבי העולם, כאשר מומחים רבים חושבים שישנם אפילו יותר. עד 2020 יהיו 50 מיליארד מכשירים ומעלה ברחבי העולם.

זה לא מתייחס רק לסמארטפונים. הטכנולוגיה האלחוטית משתרעת כעת על כלים ידניים באופן מסורתי כמו תרמוסטט; תרמוסטטים מודרניים רבים מחוברים לרשת ה- Wi-Fi הביתית כדי לאפשר שליטה אלחוטית. כל המכשירים האלחוטיים המחוברים זה לזה מכנים יחד את האינטרנט של הדברים.

קישוריות מוגברת זו היא בלתי נמנעות כי שיפורי 5G יהפכו חלקים ויעילים יותר. זה יהיה יותר מכשירים להתחברות עם יותר מכשירים מקבילים, וישפרו את העושר והמורכבות של הרשת בלי בהכרח להישבר תחת הלחץ.

רוחב הפס

לבסוף, רוחב הפס מובן ביותר כמהירות ההורדה המרבית שמכשיר יכול להציע. רוחב פס רב יותר שמציע מכשיר אלחוטי יביא להורדות מהירות יותר וקטעי וידאו ותמונות ברזולוציה טובה יותר, יחד עם חוויות סטרימינג טובות יותר (אם כי זה קשור גם לחביון).רוחב פס רשת

כדוגמה, זרימת וידאו תלת ממדית ו- 360 ° זמינים בדרך כלל רק למכשירי 5G.

קישוריות 5G כוללת יישומים מעבר לחוויות משופרות במדיה החברתית. זה יאפשר התקדמות בחינוך, תקשורת, ייצוג וזמן תגובה לחירום. חשוב על רוחב הפס כגודל המרבי של צינור מים, כאשר מהירות המים נחנקת בקוטר של אותו צינור. למכשירי 5G יש צינורות רחבים בהרבה כברירת מחדל.

5G וקנדה?

אז היכן קנדה עומדת במירוץ לחיבוריות 5G? נכון לעכשיו, קנדה מנסה לשחרר רשת 5G מקיפה במהלך השנה הבאה, עם הערכות שמרניות יותר בהנחה שרשת 5G תהיה מקוונת במהלך השנים הקרובות. הסיבה לכך היא הפעלת קישוריות 5G בכל הארץ תלויה במספר גורמים – כלומר החברות שיכולות לספק את השירות.

Telus Mobility היא חברה שמנסה להביא 5G לקנדה בשנת 2020, אם כי בתחילה הם מתחילים עם צרכנים שגרים באזור ונקובר. Telus Mobility מסתמכת על “מעבדת החיים” שהיא ספקית תקשורת בת-קיימא שהגיעה למהירויות של 30 ג’יגה-בייט לשנייה בשנת 2016. היא גם תכוון לספק קישוריות 5G בר-קיימא באמצעות טכנולוגיות ממוקדות בר-קיימא ויוזמות אחרות..

לוגו Telus Mobility

רוג’רס תקשורת היא חברה נוספת שמנסה לשחרר 5G בקנדה. הם ממוקמים באוניברסיטת קולומביה הבריטית בוונקובר ומכוונים גם לשחרור 20/20. TeraGo מריץ ניסויים קבועים לגישה 5G אלחוטית עם נוקיה בשנת 2020.

באופן הידוע לשמצה, Huawei Technologies – חברת טלקומוניקציה של צ’יינס והגדולה בעולם – הייתה שחקן מרכזי בפיתוח תשתיות 5G קנדי. עם זאת, הפוליטיקה הבינלאומית הפסיקה את התרחשותו בצורה חלקה ככל שרבים רוצים.

ספקים רבים אחרים מבצעים תחזיות 5G משלהם כך שלקוחותיהם יוכלו לדעת מתי הם יכול לצפות לקישוריות 5G:

 • ניידות פעמון- 2020
 • פידו – סוף 2020
 • Koodoo Mobile – סוף 2020
 • Virgin Mobile – סוף 2020
 • חופש נייד – 2021
 • SaskTel- 2021+
 • וידיוטרון- 2021+

בסופו של דבר, בקנדה עדיין אין קישוריות 5G בערים הגדולות ובעיקר לא בכל הארץ. אך צעדים גדולים נעשים למתן גישה ל- 5G ברבים ממרכזי הטכנולוגיה הגדולים במדינה. אם יוזמות אלה יראו הבטחה, קנדים בכל השטחים יכולים לצפות שגישה 5G ומכשירים יתחילו להתגלגל במהלך השנים הקרובות.

חדשות אחרונות אודות 5G בקנדה

מדוע החלטות בניין 5G בקנדה חשובות

5G הולך להיות חשוב לכולם, ללא קשר אם תשתמשו במכשיר המסוגל 5G או לא, ברגע שהוא יהיה זמין. אבל למרות שקישוריות 5G תהיה אינטגרלית לנוף הדיגיטלי העתידי ועבור שיפורים רבים בזירה כלכלית ועסקית, זה גם יהיה מעבר יקר מאוד. מפעילי אלחוט רבים קנדים ישקיעו 26 מיליארד פריסת תשתיות 5G בשש השנים הבאות.

טלפון סלולרי 5 גרם

לפיכך, לרשת 5G של קנדה (שהיא כיום חלום עתידי ממציאות) תהיה ככל הנראה תשתית שנבנתה על ידי מספר קטן של חברות גלובליות ולא ספקים קנדיים ספציפיים או ספקיות אלחוטיות. חברות אלה כוללות את נוקיה, אריקסון והואוי.

עם זאת, חששות מסוימים הועלו באינטליגנציה לאפשר לחברה סינית גישה למערכות טלקומוניקציה מערביות. יש הסבורים כי פוטנציאל הבעיות או המעקב הוא גבוה.

מרכז אוטווה, מרכז טורונטו רוג’רס יהפוך לאתר מבחן ל- 5G

הבדיקה ליישומי ליבה של רשתות אלחוטיות 5G הגיעה מאוחר יותר בשנת 2018 באוטווה. הבדיקות נערכו עם ספק רשת ותיק – אריקסון. בעוד שהמבחן לא היה מספיק נרחב כדי לאפשר פריסת 5G בשנת 2019, הוא אכן סיפק תובנה ראשית כדי לאפשר בדיקות נוספות להתרחש במהלך השנים הבאות ולאפשר פריסת 5G בתנאים מוגבלים לאורך כל שנת 2019..

פריסת 5G רחבה יותר צפויה להתחיל להתרחש בשנת 2020, אם כי הפרטים נותרים בידי רבים מהחברות המספקות את תשתית 5G הנדרשת למעבר כזה.

הבעיה עם 5G בקנדה

חששות הועלו כי אסור לאפשר ל- Huawei Technologies, שהיא יצרנית ציוד הטלקומוניקציה הגדול בעולם כולו ואחת החברות הבודדות עם התשתית הדרושה לפיתוח רשת 5G, לספק ציוד לרשת 5G של קנדה..

לוגו וסמארטפון של Huawei

זה נובע בחלקו מכיוון שרבים מבני בריתה של קנדה כבר אסרו על החברה לספק ציוד לרשתות 5G משלהם. בדרך כלל מעוררים פחדים באשר לאפשרות של ריגול, בין אם מדובר בנתונים פיננסיים ובין אם לנתונים כלליים על אזרחי קנדה. למעשה, חברות רבות כמו ארצות הברית, יפן ואוסטרליה עוררו את כולם בדאגות לגבי Huawei וקבעו כי מדובר בסיכון ביטחוני לאומי..

הזמן יגיד האם הערך של Huawei, הטמון ביכולותיו ובמשאביו התשתיתיים הנרחבים, הם בעלי ערך מספיק כדי להפוך אותו לשחקן מרכזי בפיתוח רשת 5G קנדית או שמא תחפש החלפה עקב פיקוח ממשלתי או זעם של אזרחים.

קנדה המשתמשת ב- Huawei 5G עלולה לפגוע בגישה למודיעין בארה”ב

היועץ לביטחון לאומי של ארה”ב האיץ בקנדה שלא להשתמש בטכנולוגיית 5G הנגזרת מחומרים Huawei. לדבריו, פעולה זו תביא לסכנה של הסכמי שיתוף המודיעין הנהנים כיום על ידי ארצות הברית וקנדה, שכן ארה”ב חוששת כי כל חדירה לרשתות קנדיות תחשוף בהכרח רשתות משלהם למעקב סיני..

ראש ממשלת קנדה, ג’סטין טרודו, דחה את ההחלטה אם להשתמש בציוד רשת זה עד 21 באוקטובר. להחלטה זו היו השלכות מעבר לפיתוח הרשת, שכן היא השפיעה על הפוליטיקה בין ארה”ב וקנדה ברמה הרחבה והבינלאומית..

שר ההגנה של קנדה הצהיר כי ייקח זמן לבחון את כל האיומים הפוטנציאליים ולהיזהר בהגנה על טכנולוגיית 5G חדשה לפני שתקבל החלטה.

קנדה קבעה להצביע לאחר ההצבעה לאחר החלטת Huawei 5G

על פי הדיווחים מקנדה דוחים את החלטתה בדבר האם Huawei Technologies הסינית תספק את ציוד הרשת לרשת 5G שלה עד לאחר הבחירות הפדרליות באוקטובר. זה נובע מהיחסים המתוחים יותר ויותר עם בייג’ינג.

מטה סין Huawei

דאגות הועלו בתחילה הן על ידי אזרחי קנדה והן של ארצות הברית, כמו גם בעלי ברית רבים אחרים בקנדה. רבים מבני בריתם הבינלאומיים כבר אסרו על Huawei מרשתות משלהם מחשש למעקב סיני.

ראש הממשלה, ג’סטין טרודו, אמר כי הוא מסרב להמשיך בהחלטה עד להתברר גורלם של שני קנדים המעוכבים כיום בסין..

דחייה זו נתפסת כסוגיה של חברות טלקומוניקציה גדולות, מכיוון שאינן יכולות להמשיך בתכניות האינטגרציה האלחוטית 5G שלהן עד שהממשלה תקבל החלטה על פיתוח.

מדריכים נוספים

 • שירותי VPN הטובים ביותר
 • רוב הדפדפנים המאובטחים
 • בטיחות באינטרנט לילדים
 • מדריך פרטיות מקוון

5G במקורות קנדה

 • תוכנית אדריכלות רשת Huawei 5G מנקודת מבט ברמה גבוהה
 • היתרונות והשימוש של 5G – ETSI
 • התקדמות טכנולוגית עתידית והבנה של 5G – מודיעין GSMA
 • מדריך לאבטחת 5G מבית אריקסון
 • הגדרת 5G והתפתחויות מאתר ממשלת קנדה
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me