מהי טביעת אצבע בדפדפן?

טביעות אצבע בדפדפןאם אתה מודאג מפרטיות מקוונת – ואתה צריך להיות – יכול להיות ששמעת על טביעות אצבעות בדפדפן. טביעת אצבע בדפדפן מאפשרת לאתרים ושירותים אחרים לזהות את המחשב שלך באופן מיידי, גם אם אתה נוקט בכמה צעדים כדי לאנונים את החיבור שלך..


אז, איך אתה שומר על פרטיותך האישית בעידן זה של אתרים חטטניים? להלן מדריך מהיר וקל להדפסת אצבעות בדפדפן, כמו גם מה שתוכלו לעשות בנידון.

מהי טביעת אצבע בדפדפן?

טביעות אצבעות בדפדפן פותח לראשונה כאמצעי אבטחה, כדי לאפשר לאתרים לדעת אם מישהו מתחזה למשתמש אחר. עם זאת, הטכנולוגיה שימשה למטרות אחרות ומצערות יותר בשנים האחרונות. אז איך זה עובד??

התשובה נעוצה באופן שבו האינטרנט עובד. אין שני מחשבים זהים במאה אחוז ואתרי האינטרנט צריכים לדעת מידע מסוים כדי להבטיח שהאתר מוצג כראוי. בינתיים הכל טוב.

עם זאת, יש חסרון בזה. כאשר נלקחים בחשבון כל עשרות הגורמים הללו, סביר להניח שהדפדפן שלך ייחודי לחלוטין. לדוגמה, המחשב שנכתב על מאמר זה נבדק בשני שירותים שונים. בשני השירותים זה היה ייחודי לחלוטין.

טביעת האצבע של הדפדפן שלך אינה כוללת רק מידע על הדפדפן עצמו. זה גם כולל מידע על הטלפון או המחשב שלך. פירוש הדבר שאפשר לעקוב אחריך, גם אם אתה משתמש בכמה אמצעי זהירות, כגון VPN.

מה הופך טביעות אצבע לדפדפן לייחודיות?

אז מה נכנס לטביעת אצבע בדפדפן? כפי שציינו, טביעת אצבע זו כוללת מידע אודות הדפדפן שלך וגם על המחשב שלך. הנה חלק מהמידע המרכיב את טביעת האצבע של הדפדפן שלך.

כותרות

כאשר הדפדפן שלך מתחבר לאתר כלשהו, ​​ישנם מספר כותרות משובצות במידע שהוא שולח. כל הכותרות הללו בשילוב יעניקו לאתר נתונים חיוניים על איך זה צריך להתייחס למערכת שלך. בסך הכל יש 8 כותרות שונות שהדפדפן שלך שולח. אלו הם:

 • כותרת השפה. כותרת זו מאפשרת לאתר לדעת באיזו שפה המחשב משתמש (אנגלית, ספרדית וכו ‘)..
 • כותרת המפנה. כותרת זו קיימת אם אתה לוחץ על קישור מאתר לאתר אחר. זה מאפשר לאתר השני לדעת איך הגעת לשם.
 • המטמוןכותרת שליטה. כותרת בקרת המטמון מורה לאתר כיצד יש לשמור במטמון נתונים, הן מצד הלקוח והן מצד השרת.
 • כותרת סוכן המשתמש. כותרת זו קיימת בכל חיבור לאינטרנט ומספרת לאתר באיזה דפדפן ומערכת ההפעלה אתה משתמש.
 • הכותרת המקובלת. הכותרת המקובלת מאפשרת לאתר לדעת אילו סוגים של תוכן המחשב והדפדפן מסוגלים להציג.
 • התוכןקידוד כותרת. כותרת זו נותנת הוראות באיזה סוג דחיסה הדפדפן שלך מסוגל להתמודד.
 • כותרת החיבור. כותרת החיבור קובעת אם החיבור שלך לאתר נותר פתוח לאחר החיבור הנוכחי, או האם יש לסגור אותו.
 • כותרת הבקשות חסרת ביטחון של השדרוג. כותרת זו מציגה לשרת האם הדפדפן שלך מבקש חיבור מוצפן.

כפי שאתה יכול לראות, כותרות אלה מכילות מידע רב. במקרים רבים די בכותרות בלבד בכדי לספק טביעת אצבע ייחודית לדפדפן שלך. עם זאת, יש מידע נוסף על דפדפן שגם אתרים יכולים לגשת אליו.

מידע נוסף על דפדפן

בנוסף לכותרות, טביעת האצבע שלך כולל את מזהה ה- build של הדפדפן שלך, המספר לאתר באיזו גרסה מדויקת של הדפדפן שלך אתה משתמש. דפדפן מאובטח יטשטש מידע זה.

טביעת האצבע שלך כוללת גם רשימת תוספים הנתמכים על ידי הדפדפן שלך. לדוגמה, אם הדפדפן שלך תומך ב- JavaScript אך לא ב- Flash, מידע זה ייכלל.

העדפות מודעות שונות הם גם חלק מטביעת האצבע שלך. אלה כוללות את הגדרות העוגיות שלך, אל תעקוב אחר העדפות והאם מותקן AdBlock או לא.

סוף כל סוף, טביעת האצבע שלך מכילה שתי תמונות שונות. האחת ניתנת על ידי רכיב ה- HTML Canvas של הדפדפן שלך, והשני מוצג באמצעות WebGL. מכיוון שמערכות שונות תיצור תמונות שונות במקצת, תמונות אלה יכולות לעזור בזיהוי המחשב שלך.

מידע על המחשב שלך

כאמור, טביעת האצבע של הדפדפן שלך כוללת מידע על הטלפון או המחשב שלך כמו גם על הדפדפן עצמו. זה כולל את פורמטי השמע והווידיאו הנתמכים, וכן אילו גופנים מותקנים.

בנוסף, אתרים אוספים גם מידע על אזור הזמן שלך, כמו גם על רזולוציית המסך ועומק הצבעים שלך. מידע זה נחוץ כדי להגיש לך את התוכן הנכון, אך ניתן להשתמש בו גם כדי לזהות אותך.

מדוע משתמשים בהדפסת אצבעות דפדפן?

עכשיו כשאנחנו יודעים מה נכנס לטביעת אצבע בדפדפן, הגיע הזמן לדבר על אופן השימוש בו. ישנן ארבע סיבות עיקריות. שניים טובים עבורך, ושניים רעים.

סיבה טובה מס ‘1: מניעת הונאה פיננסית

טביעות אצבעות דפדפן משמשות כבר שנים את המגזר הפיננסי. זה משמש כמעט לכל אחד בנקאות מקוונת שירות. באמצעות טביעת אצבע על המכשיר שלך, הבנק יכול לקבוע אם הפעלת דפדפן נחטפה, ולכבות עסקאות הונאה.

באופן דומה, טביעות אצבעות בדפדפן משמשות לרוב למניעת הונאות בכרטיסי אשראי. לדוגמה, אם אתה משתמש בכרטיס שלך באופן קבוע באינטרנט, אתר יכול לזהות מתי משתמשים בו לפתע במכשיר אחר.

סיבה טובה מס ‘2: מניעת הונאת מסחר אלקטרוני

עסק מסחר אלקטרוניבדומה למניעת הונאות בכרטיסי אשראי, ניתן להשתמש בהדפסת אצבעות בדפדפן כדי להילחם במגוון טכניקות הונאה של מסחר אלקטרוני. העברות בנקאיות ושיטות תשלום אחרות בדרך כלל מגיעות ממקור צפוי. יחד עם גורמים אחרים, שינוי פתאומי של מכשיר יכול להעיד על הונאה.

סיבה רעה מס ‘1: ניתוח ומעקב אחר מודעות

הכלכלה הדיגיטלית שלנו תלויה בחלקה בפרסום מקוון. החדשות הטובות הן שתוכלו להשיג כל מיני תוכן מקוון בחינם. החדשות הרעות הן שאולי לא תרצו לעקוב אחריכם בדרך זו.

שירותי מודעות נהגו לעקוב אחר לקוחות באמצעות קובצי cookie, אך אנשים רבים הצליחו להתמצא בזה. כאשר אנשים רבים כל כך מבטלים קובצי cookie במכשירים שלהם, מפרסמים היו זקוקים לדרך חדשה לעקוב אחר לקוחות בודדים. רבים מהם פנו לטביעת אצבע בדפדפן כחלופה.

סיבה רעה מס ‘2: אתרי אינטרנט זדוניים

טביעות אצבעות דפדפן עתירות משאבים לשרתים. רוב האתרים מעדיפים להשתמש בשיטת מעקב מסורתית. למעשה, מחקר אחד הראה כי רק 0.4% מכל 10,000 אתרי האינטרנט משתמשים בטביעות אצבע בדפדפן. רוב אלה הם אתרים פיננסיים.

באותו מחקר נמצא גם כי רוב האתרים המשתמשים בטביעת אצבע הם אתרי ספאם או אתרים זדוניים. במילים אחרות, סביר יותר שהדפדפן שלך יטביע אצבעות על ידי פושעי רשת מאשר על ידי אתר לגיטימי.

כיצד לבדוק במכשירים שלך טביעות אצבע בדפדפן

אז איך אתה יודע אם טביעת האצבע של הדפדפן שלך היא ייחודית? ישנם שני שירותים עיקריים: AmIUnique ושירות Panopticlick של קרן הגבול האלקטרוני. שני השירותים הללו מוערכים היטב, אך ישנם כמה הבדלים עיקריים.

Panopticlick משתמש רק בשיטות הטביעת האצבע הנפוצות ביותר. אלו כוללים כותרות, גרסת דפדפן, אזור זמן, ושיטות אחרות פחות אינטנסיביות למשאבים.

Amiunique משתמש בכל השיטות הללו. עם זאת, הם משתמשים גם ציורי WebGL ו- HTML. בנוסף, הם מספקים נתונים סטטיסטיים גלובליים, כך שתוכל לראות כיצד התוצאות שלך משתוות לכל המשתמשים האחרים שלהם.

זכור כי אף אחד משירותים אלה אינו מושלם. הם יכולים לתת לך מספרים של מגרשי כדור, אבל הם עומדים בפני שתי מגבלות.

ראשון, יש את הבעיה של גודל המדגם. במילים פשוטות, אם אף אחד מהמשתמשים שלהם לא משתף את טביעת האצבע של הדפדפן שלך, אתה עשוי להראות כ”ייחודי “גם כשאתה לא. אתה פשוט ייחודי בקרב המשתמשים בשירות הספציפי הזה.

שני, יש להם הרבה נתונים מיושנים. ברוב המקרים, זה לא נושא, אבל זה יכול להטעות כשמדובר בגרסת הדפדפן וגרסת מערכת ההפעלה. מכיוון שאתרים אלה קיימים כבר שנים, וגרסת הדפדפן הספציפית שלך הייתה זמינה ככל הנראה רק כמה חודשים, היא ככל הנראה תופיע כנדירה, על אף שסביר להניח שהיא נפוצה.

כיצד להגן מפני טביעות אצבע בדפדפן

אז איך אתה מגן על עצמך מפני טביעות אצבע בדפדפן? התשובה הקצרה היא שאין אמצעי מניעה אחד. אך ישנן מספר שיטות שכאשר הן משולבות יכולות מציעים הגנה משמעותית.

השתמש ב- VPN

VPN, או רשת פרטית וירטואלית, הוא כלי שיוצר חיבור מאובטח בין המחשב שלך לשרת ה- VPN. משם, שרת ה- VPN מתחבר לאינטרנט.

VPN, כשלעצמו, לא ימנע לחלוטין טביעת אצבע בדפדפן. למרות זאת, זה יכול לטשטש הרבה מידע. לדוגמה, אם אתה מתחבר דרך VPN באזור זמן אחר, המידע הזה יהיה שונה.

לא כל ה- VPNs מועילים באותה מידה. לדוגמה, עליך להימנע משימוש ב- VPN בחינם. לרוב מדובר בהונאות שניתן להימנע מהן, והן יציגו מודעות נוספות או יגנבו את המידע שלכם. VPN בתשלום איכותי יעלה כמה דולרים, אך אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהחיבור שלך בטוח ומאובטח.

השתמש נגד תוכנות זדוניות

התקפות זדוניותלהתחיל עם, כולם צריכים להשתמש בהגנה נגד תוכנות זדוניות או אנטי-וירוס. זה פשוט השכל הישר. לא רק שהגנה נגד תוכנות זדוניות יכולה להגן עליך מפני באגי מחשב מגעילים, הם גם יכולים לעזור לטשטש את טביעת האצבע של הדפדפן שלך.

שים לב שההגנה המובנית שלך מפני וירוסים לא מתכוונת לחתוך את החרדל. מוצרים כמו Malwarebytes ו- HitmanPro יספקו את רמת ההגנה הדרושה לכם, ימנעו התקנת תוכנה מזיקה התלויה בטביעת האצבע של הדפדפן שלכם..

חשוב לזכור שתוכנה נגד תוכנות זדוניות מתעדכנת כל העת בכדי להתעדכן באיומים המקוונים האחרונים. דאג אפשר עדכונים אוטומטיים כדי להבטיח שההגנה שלך מעודכנת.

השבת JavaScript

השבתת JavaScript היא דרך יעילה להסתיר את טביעת האצבע של הדפדפן שלך. הסיבה היא שבלי JavaScript מופעלת, אתרים לא יכולים לאתר אילו תוספים וגופנים שהתקנת. מכיוון שמידע זה מהווה חלק עיקרי בטביעת האצבע שלך, כדאי למנוע מאתרים לראות אותו.

כיצד להשבית את JavaScript

עם זאת, אתרים רבים דורשים JavaScript כדי לפעול בצורה יעילה, כך שאולי תזרקו את התינוק עם מי האמבט. אבל מה אם הייתם יכולים להפיק את המיטב משני העולמות?

פיתרון אחד הוא להשתמש בכלי כמו NoScript. NoScript יחסום את JavaScript בכל האתרים כברירת מחדל, אך מאפשר לך לאפשר זאת לאתרים שבהם אתה באמת רוצה להשתמש. החיסרון הוא שיש לעשות זאת ידנית, כך שזה מצריך מעט עבודה כדי להשתמש ביעילות.

השתמש במצב גלישה בסתר

לדפדפנים רבים יש “מצב גלישה בסתר” שמסתיר פרטי דפדפן רבים. בעיקרון, מה שזה עושה זה להגדיר את הכותרות ואת פרופיל הדפדפן שלך להגדרות מראש. מכיוון שכל הדפדפנים במצב גלישה בסתר נראים זהים, אתרי אינטרנט יצטרכו להסתמך על נתוני חומרת מחשב כדי לנסות ולהדפיס אותך.

כרום גלישה בסתר כיצד לבצע

מצב גלישה בסתר נתמך על ידי ספארי, FireFox, Chrome וכמה דפדפנים אחרים. השתמש בו בזמן שאתה גולש ו- אתה תהיה קשה יותר לעקוב אחר זה.

השתמש בדפדפן Tor

דפדפן TORדפדפן Tor הוא פרויקט שנועד לקדם את הפרטיות המרבית. במקום להתחבר ישירות לאתר, אתה מתחבר דרך “צומת” של Tor, שהוא משתמש אחר ב- Tor. החיבור שלך מנותב דרך מספר צמתים על מנת לטשטש את זהותך.

על מנת להסוות עוד יותר את טביעת האצבע של הדפדפן, דפדפן ה- Tor מקנן כמה היבטים של הדפדפן. לדוגמה, זה מגביל את הגופנים לכמה אפשרויות נבחרות וזה לא מתיר עיבוד בד קנבס HTML אלא אם כן אתה מאשר זאת ספציפית בכל פעם פרטנית. זה גם חוסם JavaScript.

החיסרון של דפדפן טור הוא שהוא נוטה להיות איטי. הסיבה לכך היא שהחיבור שלך מנותב דרך מספר צמתים אחרים. במילים אחרות, זה לא מתחיל לצפייה בסרטונים. אבל לקריאת טקסט רגיל, זו אפשרות מוצקה.

אפשרויות דפדפן אחרות

אז מה אתה עושה אם אתה לא רוצה להתמודד עם המהירות האיטית של טור? למרבה המזל, יש כמה אפשרויות אם אתה רוצה בחירה אחרת.

למשתמשי Windows ו- Android

במהדורת Firefox הראשונה של 2020, הציגה מוזילה חסימת טביעות אצבע. זה עושה זאת על ידי חסימת בקשות מאתרים וחברות שידועות כי הן משתתפות בטביעת אצבע של הדפדפן.

כברירת מחדל, תכונה זו אינה פעילה, מכיוון שהיא יכולה למנוע טעינה נכונה של אתרים מסוימים. עם זאת, אתה יכול להפעיל אותו בדף הפרטיות והאבטחה של Firefox. מוזילה עובדת על הפעלת חסימת טביעות אצבע כברירת מחדל, אך הם לא הודיעו על תאריך שחרור עבור תכונה זו.

השנה הודיעה גוגל גם כי תציג חסימת טביעות אצבע ב- Chrome. עם זאת, לא הוכרז על מועד השחרור. עם זאת, אתה יכול להשיג מידה מסוימת של הגנה על מכשיר ה- Android שלך באמצעות VPN תואם אנדרואיד.

למשתמשי אפל

הגנה מפני טביעות אצבעות משמשת בדפדפן הספארי של אפל מאז השנה שעברה. אם אתה מפעיל את הגירסה האחרונה של iOS, ההגנה על טביעות אצבע תעשה זאת להיות מופעל אוטומטית. אפשרות זו זמינה רק במכשירי iOS, כך שמשתמשים במחשבים יזדקקו לאפשרות אחרת.

ההגנה על טביעות האצבעות של ספארי פועלת על ידי שיתוף רק במידע שאתר צריך להריץ. זה לא יעיל במאה אחוז, תלוי במה שהאתר טוען שהוא זקוק לו. אבל זה יכול להגן עליך מפני טביעות האצבעות הרעות ביותר, ובכל זאת לאפשר טביעת אצבעות רצויה כמו אתר הבנקאות שלך.

כדי לקבל הגנה טובה יותר, הקפד להשתמש ב- VPN של iOS שיטשטש מידע אחר, כגון אזור הזמן שלך.

תוספות לדפדפן

ישנן דרכים אחרות למנוע גם טביעת אצבעות. עבור משתמשי Chrome אתה יכול לעשות זאת הורד את נתק, אשר מבטל אוטומטית את המעקב. בחלק מהאתרים, במיוחד אתרי קניות, זה יכול לגרום לבעיות. אבל אתה יכול להשבית אותו באופן זמני בלחיצת כפתור.

משתמשי Firefox יכולים להתקין Canvas Fingerprint Defender. זה קצת יותר מקיף מכלי מובנה של פיירפוקס נגד טביעות אצבעות. עם זאת, כמו Defender, ידוע שהוא גם גורם לבעיות באתרים מסוימים.

השתמש באפשרות “אל תעקוב”

אל תעקוב היא בקשה שניתן להטמיע בכותרת הדפדפן שלך. זה בדיוק איך שזה נשמע: זה מבקש שאתרי האינטרנט לא יעברו אותך. מכיוון שזה חלק מהכותרת שלך, ולא קובץ cookie, היא תישאר במקומה גם אם תנקה את העוגיות שלך.

רוב הדפדפנים וכל הדפדפנים העיקריים תומכים בכותרת אל תעקוב. כל שעליך לעשות הוא לפתוח את הגדרות הדפדפן ולראות אם הוא פעיל. כאשר כותרת זו מופעלת, אתה יכול לומר לחוסם המודעות שלך לקבל מודעות מאתרים המכבדים את הכותרת אל תעקוב.

אל תעקוב אחר כרום

מרבית האתרים מתעלמים מהכותרת אל תעקוב, וזה מצער. אז איך זה עוזר? בטווח הקצר זה לא. עם זאת, היא מאפשרת לך לתמוך באתרים המכבדים את פרטיותך, ובכל זאת חוסמים מודעות באתרים העוקבים אחרך.

בטווח הארוך, אם מספיק אנשים ישתמשו באפשרות אל תעקוב, אתרים יראו את היתרונות של כיבוד זה. מתן תמריץ פיננסי מסוג זה הוא הדרך הטובה ביותר לגרום למפרסמים מקוונים לשנות את דרכיהם.

סיכום

כפי שאתה יכול לראות, הדפסת אצבעות בדפדפן היא נושא מורכב. ראשית, יש לזה יישומי אבטחה מועילים רבים. במילים אחרות, אם היית יכול למנוע את זה לחלוטין בכל המקרים, לא תרצה. מצד שני, טביעות אצבעות בדפדפן מאפשרות מעקב פולשני של מודעות, כמו גם מעקב לפי אתרי תוכנה זדונית.

עבור האדם המודע לפרטיות, הפיתרון הוא לאפשר סלקטיביות מעקב באתרי בנקאות ומסחר אלקטרוני. לכל היישומים האחרים, עדיף להשתמש בשלל האמצעים שתיארנו כדי למנוע טביעות אצבעות.

הוסף ביקורת משלך:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map