כיצד להתקין ולהשתמש בדפדפן TOR

בין תקנות ממשלתיות פולשניות, פריצות שובר שיאים וחששות גוברים סביב שחיקת הפרטיות, רבים מחפשים דרכים להגן על עצמם ועל עסקיהם מפני חדירה מיותרת..


לוגו טורבמשך שנים, מי שצריך לשמור על אנונימיות ברשת, השתמש ברשת ה- TOR (Router Oner Router) ובדפדפן. עם זאת, משתמש האינטרנט הממוצע שמע אי פעם על רשת זו כפלטפורמה מוצלת המאפשרת למשתמשים לגשת לצד האפל של האינטרנט, בו האקרים ופושעים מסתובבים סביב כל פינה. אבל זה באמת כל מה שיש בזה?

מטרת מדריך זה לשימוש ב- TOR היא לספק סקירה כללית של מה היא באמת, כיצד היא עובדת ומדוע פלטפורמה כמו זו נחוצה. אם אתה מודאג לגבי פרטיות נתונים ובטיחות באינטרנט, זהו מקום טוב להתחיל בו.

אני אהיה מדריך TOR שלך, אז נשחרר.

מהו נתב הבצל?

לפני שתוכל להוציא משהו מהמדריך שלנו לשימוש ב- TOR, חשוב להבין מה זה ומה הוא עושה. TOR הוא ראשי תיבות של פרויקט Onion Router, שנקרא כך מכיוון שהוא שולח בקשות IP דרך שכבות של שרתי ממסר מוצפנים.

זו גם רשת ללא מטרות רווח וגם דפדפן, והיא בנויה באמצעות אותו פרוטוקול קוד פתוח כמו Mozilla Firefox. זה עשוי להיחשב כגרסה מותאמת אישית יותר ומאובטחת של דפדפן האינטרנט הפופולרי.

איך טור עובד

למרות שהטכנולוגיה ששימשה להפעלת רשת זו קיימת כבר זמן מה, הפרוטוקול פותח במעבדת המחקר הימית האמריקנית באמצע שנות ה -90; הרשת הושקה בשנת 2004. היא משמשת כיום כמיליון וחצי אנשים ברחבי העולם.

ישנם שני חלקים לפרויקט, ה- תוכנת דפדפן ו הרשת, המופעלת על ידי מתנדבים וארגונים ממחשבים הפזורים ברחבי העולם. ככל שיותר אנשים העוסקים בהעברת ממסרים זו, ביצועי הרשת מהירים יותר וטובים יותר. זה טוב, מכיוון שדבר אחד הרשת ידועה בביצועיה האיטיים כאשר התנועה משילה שכבות.

מערכת מחשבים זו ידועה כממסרים, צמתים או נתבים והם פועלים יחד כדי להעביר בקשות מכתובות IP של משתמשים באופן אנונימי דרך ממשק SOCKS. SOCKS הוא פרוטוקול אינטרנט המחליף מנות בין הלקוח לשרת באמצעות שרת פרוקסי או סדרת שרתים.

ממסרי היציאה, המכונים צמתים ליציאה, הם אלה שנבדקים כאשר משתמש אינדיבידואלי עושה משהו לא חוקי או פוגעני. חלק ממסרים אלה רשומים בפומבי, אך חלקם אינם. אלה ידועים כגשרים, והם נהגו לעקוף צנזורה ממשלתית במדינות מדכאות כמו סין.

טכנולוגיית הקוד הפתוח משמשת באופן שמגן על משתמשים מפני ניתוח מנות עמוק שיכול לשמש לקביעת כתובות IP, לקבל גישה למידע המאוחסן בעוגיות מעקב, לברר את המיקום הפיזי של מחשבים, או אפילו לראות ולהקליט תנועות סמן ועכבר בזמן שאתה משתמש באינטרנט. זה עושה זאת על ידי מתן מנהרת גלישה מאובטחת ברגע שאתה נכנס לרשת.

עם זאת, ישנן כמה בעיות בשימוש ברשת ו / או בדפדפן, שקהילת הטק עובדת קשה כדי לעקוף אותה. בעיה אחת היא ש- TOR חוסם כבר כמה תוספים ותוספים של Firefox כברירת מחדל כדי לחזק את האבטחה.

לאחר מכן, ישנם מקרים בהם השרת חוסם פרוקסי TCP / IP דרך ממשק SOCKS, או אוסר על פרוקסי DNS על ידי תוכנה התומכת ב- SOCKS. מפתח יזם אחד יצר כלי אבטחה בשם Tortilla כדי לעזור להעביר את כל התעבורה של TCP / IP ו- DNS דרך הממשק ללא הפרעה..

האם נתב הבצל מתאים לי?

אגדות אורבניות הצידה, TOR הוא כלי. כמו כלים שימושיים רבים, הרשת והדפדפן יכולים לשמש לטוב ולרע. למרות שבוודאי יש המון פעילויות רעועות ודמויות מוצלות המאכלסות שכבות עמוקות יותר באינטרנט, אנשים טובים רבים זקוקים גם לאנונימיות.

תרשים נתב טור

הרשת משמשת בדרך כלל על ידי:

 • מתנגדים פוליטיים החיים תחת משטרים מדכאים
 • עיתונאים וחוקרים
 • משימת אכיפת החוק גורמת למעקב אחר טבעות סחר בסמים או בילדים / מין
 • אנשים החיים במדינות בהן הגישה לאינטרנט מוגבלת או מצונזרת
 • אנשים העובדים מעבר לים שרוצים להסוות את המיקום או את כתובת ה- IP הביתית שלהם
 • כל אחד אחר שדואג למעקב ומעקב דיגיטלי

אם אתה מודאג לגבי פרטיותך ובטיחותך בעולם האמיתי, עליך להגן על זהותך בעולם הסייבר באמצעות הרשת של נתב הבצל.

ניווט באינטרנט האפל בבטחה

בניגוד לאמונה הרווחת, השימוש ברשת זו אינו גורם לאנשים להיות מועדים יותר לפעילות בלתי חוקית. עבריינים עוברים עבריין עם או בלי פרטיות נוספת בזמן שהם שודדים ועוררים הרס. השתמש בכמה מאותם אמצעי זהירות שבהם היית נוהג להשתמש בכל פעם שאתה מבקר באזור פחות מהבטוח, ועליך להיות בסדר.

המטרה הנפוצה ביותר מדוע אנשים משתמשים ב- TOR
נתונים סטטיסטיים חשוכים באינטרנט

בגלל שימוש לרעה, ספקי שירותי אינטרנט רבים משתמשים בחסימה של צומת יציאה של TOR כדי לאסור על כתובות IP שהעלו תלונות על שימוש לרעה. לפעמים, רק העובדה שאתה משתמש ב- TOR מספיקה בכדי להשיג בדיקה או תלונות לא רצויות.

תוכל להימנע מבעיות בצומת יציאה ובעיות אחרות על ידי ביצוע מספר עצות יזומות.

המשך לרשת האפלה במהלך סשן הגלישה שלך:

הרבה יותר קל להימנע מחסימה של צומת יציאה של TOR אם אתה מתרחק מהם. קפיצה קדימה ואחורה בין רשת הכהה לרשת צלולה פירושה כניסה ויציאה של המנהרה המוצפנת, וגורמת לך להיתקל בצמתים יציאה מרובים.

ככל שתצאו יותר צמתים, כך גדל הסיכוי לפגוע בגרוע. בעיקרון, דפדף רק אחד בכל פעם. אין פתוח של Google Chrome ודפדפן TOR פתוח באותו הזמן.

וודא שהאתרים שבהם אתה מבקר משתמשים ב- HTTPS

הרשת משתמשת כברירת מחדל בפרוטוקול מאובטח יותר זה כאשר היא נתמכת על ידי אתרים שאתה מבקר בהם. ודא כי נורת ההתראה ירוקה לפני העברת נתונים שעלולים להיות רגישים.

השתמש בשירותים השומרים על פרטיותך

נתב הבצל מגן על האנונימיות שלך, אך הוא אינו חסין טפשות. אתה יכול לשפר את האבטחה והפרטיות שלך על ידי שימוש במנוע חיפוש שלא עוקב אחר החיפושים או הפעילות שלך, על ידי הוספת אחד משירותי ה- VPN המומלצים ביותר שלי לתצורה שלך, ועל ידי אבטחת צ’אטים עם פלטפורמת העברת הודעות מאובטחת כמו Wire.

יתר על כן, השימוש ב- Tor יביא אותך לבטח מפני פלישות נפוצות שאינן פליליות, כגון טביעות אצבעות בדפדפן.

הימנע מכניסות / פרופילים

נסה להתרחק מאתרים הדורשים ממך ליצור חשבון או פרופיל, גם אם זה בחינם. בכל פעם שאתה עושה משהו באינטרנט המחייב אותך לספק מידע על עצמך, אתה מסתכן בכך שהוא ינחת בידיים הלא נכונות.

האם עליך להיזהר מהאינטרנט האפל?

שום מדריך לשימוש ב- TOR לא יהיה שלם ללא אזכור כלשהו של ה- גוון כהה, הוויקי הנסתר שלה, ואגדות אורבניות. זהו החלק באינטרנט שרוב האנשים מרותקים אליו – וקצת חוששים ממנו – כאשר הם חושבים על החלקים הנסתרים באינטרנט.

המונח “רשת כהה” משמש לרוב באופן נרדף ל”אינטרנט עמוק “, אך הם שני חלקים נפרדים מאותו הדבר.

הסבר עמוק ואפל

האינטרנט מחולק למעשה לשלושה חלקים, ה- clearnet (בו רוב האנשים מתכנסים), הרשת העמוקה והאינט האפל. זה כמו קרחון, כאשר הקצה – רשת צלולה – נראה מעל פני השטח, והשאר מוסתר מתחת. ככל שמתעמקים, כך המים כהים יותר. תוכל לזהות אתרים הממוקמים באתר אינטרנט עמוק או אפל לפי הסיומת .וניון בכתובת האתר שלהם.

הגלישה בצד התפר של האינטרנט יכולה לספק את הסקרנות עבור מי שאוהב פרטים סוערים ומיתוסים עירוניים, והיא יכולה לשמש לפעילות בלתי חוקית. אתה יכול גם לגלוש באינטרנט האפל כדי לגלות אם המידע שלך נפגע או נפרץ לעסקים; היא משמשת גם חוקרים פרטיים, סוכנויות מודיעין ו- LEOs מקומיים.

יש הרבה שירותי חוק ומקומות מעניינים הזמינים באינטרנט האפל, כמו הוויקי הנסתר (הערה: ניתן לגשת רק באמצעות גלישה ברשת The Onion). הוויקי הנסתר הוא מדריך אתרים ושירותים ברחבי האינטרנט העמוק. חלקם מועילים, אך קישורים רבים מובילים למקומות חשוכים ומסוכנים.

רק בשביל הכיף, בדקו:

 • פייסבוק אינטרנט עמוק: תיהנו מהדברים הטובים בפייסבוק עם קצת יותר אנונימיות. יש בו יותר ממיליון מבקרים מדי יום, אך תזדקק לתוסף NoScript כדי לאפשר ל- JavaScript להשתמש בו.
 • NotEvil: זוהי גרסת האינטרנט העמוקה של גוגל, הידועה גם בשם “האנטי גוגל”..
 • דואר פרוטון: שירות דוא”ל מאובטח שפותח ב- CERN
 • רדיו אינטרנט עמוק: הזרם רדיו דיגיטלי המתאים לכל טעם מוזיקלי.
 • Strongbox: שירות שיתוף קבצים בסגנון Wikileaks סופר מאובטח שמנוהל על ידי New Yorker
 • OnionWallet: פלטפורמת נאמנות ותשלומי ביטקוין מאובטחת ועמוקה

שימו לב שאם אתם משתמשים ברשת כדי לסובב אנשים או להטריד אותם, ה- IP שלכם עלול לעורר חסימת צומת יציאה ולקבל אותה – ואתם – מבעיטה מהשרת. משחק בפזיזות או פושעים עשוי גם כן להביא אתכם לידיעת גורמי אכיפת החוק, שגם אורבים את הרשת העמוקה / חשוכה בעילום שם. זה יכול לקרות גם אם אתה פשוט מתייחס לעסק שלך.

חברות מסוימות מציעות שירותי אבטחה למי שצריך לגשת לחלק זה של האינטרנט או חושש ממידע אישי או עסקי שעשוי להודלף ולהופיע באתרי Dark Dark..

דוגמה לחברה שאינה מציעה שירותים אלה באופן ישיר, אך יש לה את התכונה הזו לבדיקת רשת חשוכה היא דשלאן, שהוא אחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שקיימים שם. חברות אבטחה מתמחות יכולות לעזור באסטרטגיה וניהול סיכונים או לאתר מידע גנוב כמו מספרי כרטיסי אשראי, מספרי ביטוח לאומי וקניין רוחני.

אתה עשוי למצוא את השירותים של חברות אלה מועילות:

 • Tripwire: מספק שירותי ניטור ואבטחה
 • מעבדות גלישה: עוקב אחר קניין רוחני ומספק סיוע בתכנון אסטרטגיות ברשת
 • החזק את האבטחה: מעניק עזרה לניטור עמוק באינטרנט
 • מסיבי: מבצע ניתוח להפחתת איומים
 • סוכן תעודת זהות: מספק שירות התראת איומים

אתה יכול להימנע מבעיות על ידי ביצוע מספר כללים בשכל הישר תוך שימוש ברשת העמוקה יותר:

 1. לכו עם מטרה; אל תוסח דעת ותיפול בחור ארנב
 2. סיים את העסק שלך, התנתק והתנתק מהרשת
 3. לעולם אל תחשוף את זהותך או המידע שלך למישהו שאתה מתקשר בו ברשת Deep / Dark
 4. אם מישהו נראה רושם או חשוד, הימנע מקשר נוסף
 5. הגן על זהותך ומיקומך עוד יותר על ידי שימוש ברשת בשילוב עם ה- VPN הטוב ביותר
 6. לעולם אל תזרים וידיאו, השתתף בשיתוף קבצים ב- P2P או הפעל תוספים בזמן גלישה באינטרנט העמוק

TOR-Over-VPN או VPN-Over-TOR: האם יש הבדל?

השכל הישר יגיד לך שככל שתשתמש יותר בפלטפורמות האבטחה והפרטיות, כך אתה והנתונים שלך יהיו בטוחים יותר. ניתן לשלב את נתב הבצל עם שירות VPN, אך איזו תצורה עדיפה? האם יש הבדל אם אתה מתקין אחד קודם, ואיזה?

TOR-Over-VPN או VPN-Over-TOR

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא גלה אם ה- VPN שלך תואם לרשת או קנה VPN שהוא. לאחר מכן תוכלו להחליט כיצד לשלב אותם בצורה הטובה ביותר.

לשניהם יתרונות וחסרונות. כמו ברוב ההחלטות הטכנולוגיות, הבחירה האולטימטיבית שלך תלויה במה שאתה מנסה להשיג.

TOR-over-VPN מחייב אותך חבר את ה- VPN שלך לפני שאתה מתחבר לרשת. זה יצפין את ההפעלה שלך לפני שתעזוב לצד האפל יותר של האינטרנט, וימנע מ- ISP שלך ללמוד שאתה משתמש ברשת הבצל..

כמו כן, קל יותר לשלב את השניים עם ידע טכנאי מועט-עד-ללא, וזה התצורה המאובטחת יותר. החיסרון הוא שלמרות שהוא מסווה את כתובת ה- IP שלך עם הכניסה, זה חושף אותו ביציאה מצומת.

מצד שני, VPN-over-TOR מצפין את הנתונים שלך לאחר הכניסה לרשת. זה מציע את היתרון של להסוות את העובדה שאתה משתמש ב- VPN. זה גם יסווה את ה- IP שלך כשיצא מהצומת הסופי.

עם זאת, הוא יודיע לספק שירותי האינטרנט שאתה משתמש בדפדפן חלופי. זה גם אוסר עליך לגשת לשירותים הנסתרים של הרשת. אם אתה מנסה להסתיר את הפגישה שלך, היה מודע לכך שתצורה זו יוצרת נקודת סיום קבועה ומאפשרת דה-אנונימיות.

מדריך להתקנה וטיפים

מדריך התקנההתקנת נתב הבצל במחשב או במכשיר הנייד שלך היא ממש לא קשה יותר מהתקנת תוכנה או אפליקציה אחרת. פרט למכשירים המופעלים באמצעות iOS, תהליך ההתקנה כרוך רק בהתאמות קלות ממערכת הפעלה למערכת הפעלה.

התקנה עבור Windows

 1. עבור אל https://2019.www.torproject.org/download/download-easy.html.en
 2. לחץ על הקישור כדי להוריד את הדפדפן עבור Windows
 3. בחר בגרסת מערכת ההפעלה שלך ובשפה המועדפת עליך
 4. לחץ על “שמור” ותיקיית היעד
 5. לאחר סיום ההורדה והתיבה צץ, בחר “הפעל” ופעל לפי הוראות ההתקנה
 6. לאחר סיום ההתקנה, לחץ על “סיום” ופתח את הדפדפן כדי להתחיל לגלוש

התקנת TOR עבור משתמשי MAC (התקנה ידנית)

 1. התקן את מנהל החבילות של Homebrew או את Macports
 2. התקן TOR באמצעות התקנת טור מתבשלת עם התצורה / usr / local / etc / tor / torrc (Homebrew) או יציאת sudo התקנת טור עם התצורה opt / local / etc / tor / torrc (Macports) בחלון המסוף המתאים.

הורדה אוטומטית עבור משתמשי MAC

 1. התקנת טור עבור מקעבור לדף ההורדה ובחר את גרסת OS X ושפתך
 2. הורדה אוטומטית אחת מסתיימת, נווט לתיקיית היעד
 3. מצא את הקובץ TorBrowser.dmg
 4. לחץ פעמיים על קובץ זה
 5. מצא וגרור את ה- TorBrowser.app לתיקיית היישומים שלך
 6. הוצא את סמל ה- TORBrowser מהסרגל הצד כדי לבטל את ההתקנה
 7. לשימוש ראשון, לחץ על Launchpad ולחץ פעמיים על הדפדפן כדי לפתוח אותו
 8. קבע את התצורה של האפליקציה לפי ההוראות
 9. כזו שהיא מוגדרת, לחץ על “התחבר” כדי להפעיל

התקנה במערכות לינוקס

 1. עבור לדף ההורדה
 2. בחר הורדה ושפה של GNU / Linus
 3. בסיום ההורדה, מצא ולחלץ את קובץ ההתקנה
 4. בחר קובץ ספריית יעד ולחץ על “התקן”
 5. עקוב אחר ההוראות לפתיחה והפעלה של הדפדפן

התקנה למכשירים עם אנדרואיד

orbot-tor-androidקוראים לדפדפן הנתמך על ידי TOR לסמארטפונים וטאבלטים אנדרואיד אורבוט. זה בחינם וזמין בחנות Google Play. השתמש בו בשילוב עם ChatSecure לגלישה פרטית באמת ולשיחות תוך כדי תנועה במכשירי Android ו- iOS. יש אפשרות גלובלית ואופציה להשתמש בה במצב VPN.

 1. עבור לחנות Google Play
 2. הקלד Orbot בסרגל החיפוש; זה יחשוף קישור ל”פרוקסי Orbot עם TOR “
 3. תלחץ על הקישור
 4. לחץ על כפתור “התקן”
 5. לאחר סיום ההורדה, לחץ על כפתור “פתח”
 6. עקוב אחר ההוראות להגדרת הדפדפן שלך ולהשתמש בו
 7. אם תבחר להריץ אותו במצב VPN, סמל מפתח יופיע בראש מסך הטלפון שלך כשהוא פעיל.

שימוש ב- TOR עם מכשירים המופעלים באמצעות iOS

במכשירי iOS, תצטרך להשתמש באפליקציה של צד שלישי הנקראת דפדפן הבצל הזמינה בחנות האפליקציות של אפל..

 1. עבור לחנות Apple App וחפש את דפדפן הבצל עבור iOS
 2. לחץ על “התקן”
 3. הפעל את אפליקציית דפדפן הבצל
 4. לחץ על “התחבר ל- TOR”
 5. לאחר האתחול של ההשקה, המתן להודעה שהאתחול הושלם
 6. דפדף כרגיל

צעדים נפוצים להגנה על פרטיות

הגלישה עם TOR מספקת אנונימיות ברמה גבוהה, זה לא סוף הכל או כל הפרטיות המקוונת. ברגע שתבדוק את הדוא”ל שלך או יבצע משימות שגרתיות אחרות, ייתכן שהפרטיות שלך נפגעת.

התשובה להפסקת דליפות ופרצות נתונים היא לעקוב אחר שיטות עבודה מומלצות להגנת הפרטיות כמו בניית סיסמאות קשות לפיצוח ומנגנונים אחרים של השכל הישר..

הגנת פרטיות

בנוסף לפרטיות שמציע דפדפן זה, ישנן מספר דרכים נוספות להגן עליך ועל המידע שלך באופן מקוון. לדוגמה, DuckDuckGo הוא מנוע חיפוש מוצפן המציעה אלטרנטיבה פרטית ומאובטחת לגוגל. אתה יכול לחפש באינטרנט, כולל באינטרנט העמוק, מבלי להיות במעקב ובפרופיל.

אמצעי אבטחה נוסף הוא ה- Amnesiac Incognito Live System (TAILS). פלטפורמת הפצה חיה זו של לינוקס שפופולארית אדוארד סנודן.

במקום להתקין אותו במחשב או במכשיר הנייד שלך, מערכת ההפעלה של TAILS חיה על כונן USB אגודל. זה מונע מעקב אחר כל משתמש ברשת החשוכה או העמוקה למחשב ספציפי או להיתפס על ידי מנוע החיפוש NSA, XKeyscore.

האם TOR לבד מספיק?

פלטפורמה זו מציעה דרך לגלוש באינטרנט ולהגיע למקומות שלא ניתן להגיע אליהם דרך דפדפנים מסחריים וספקי אינטרנט מסורתיים. עם זאת, הוא אינו מכסה את המסלולים שלך לחלוטין. אימייל הוא אחד האיומים הגדולים ביותר על פרטיותך המקוונת, ובכל פעם שאתה מסתכל על תיבת הדואר הנכנס שלך, אתה מסיר את עצמך.

אם אתה מנהל אתר מסחרי, עליך גם לוודא שאתה משתמש בפרוטוקולי האבטחה העדכניים ביותר כמו שכבות שקע מאובטח (SSL), אבטחת שכבות תעבורה (TLS) ותקני קידוד AES של הצבא 256 סיביות. בעלי עסקים ואנשים פרטיים צריכים להירשם גם עם רשת פרטית וירטואלית טובה כמו NordVPN. זה יבטיח הצפנה מקצה לקצה בכל הרשתות והמכשירים המחוברים שלך.

שאלות נפוצות בנושא Tor

ניסינו להפוך את מדריך ה- TOR הזה ליותר מקיף וקל לעקוב אחריו, אך חלק מכם אולי פשוט תרצו לקבל תשובות מהירות לשאלות הבוערות שלכם. להלן כמה מהנפוצים ביותר.

ש: האם זה לא חוקי לגשת לרשת העמוקה?

ת: זו ככל הנראה אחת השאלות שרוב האנשים ששמעו על האזור המכונה האינטרנט העמוק שואלים. ה- Deep Web הוא פשוט אוסף של תוכן אינטרנט לא צמוד וכתובות IP הזקוקות לפרוטוקולים שונים. זה כולל תכנים כמו מסמכים משפטיים וממשלתיים, מסדי נתונים של תוכן שנפרץ, רשומות רפואיות ופיננסיות ופורומים שונים. ביקור באינטרנט העמוק אינו מפר כל חוקים. החוקיות או אי החוקיות של כל גלישה באינטרנט מסתכמת במה שאתה עושה בזמן שאתה שם.

ש: מה זה צומת יציאה של TOR?

ת: רשת זו שומרת על אנונימיות מקוונת באמצעות סדרה של שכבות מוצפנות. דפדפן TOR משתמש במעגל וירטואלי של צמתים שמעביר מידע באופן אנונימי מאחד לשני עד שגולש הרשת מגיע ליעדו הסופי. כל צומת שולח מספיק נתונים בדיוק לצומת הבא כדי ליצור חיבור. הצומת הסופי שעובר בקשת ה- IP שלך הוא צומת היציאה. המיקום המקורי שלך לא ניתן למעקב דרך צומת זה, אך כל אתרי האינטרנט שבהם אתה מבקר עם http לא מאובטח הם.

למרבה הצער, התעללות אפשרית מכל כיוון. הרשת מחזיקה רשימה פועלת של חסימות צומת יציאה של TOR. אתה יכול לחפש אותם כאן למעלה.

ש: האם TOR באמת אנונימי?

ת: זה כמעט אנונימי שאפשר להשיג בלי תכונות הצפנה נוספות. עם זאת, זה לא בלתי ניתן לגילוי או בלתי ניתן לניתוק. למעשה, כמה סוכנויות ממשלתיות עושות את דרכם לאיתור אנשים המשתמשים ברשת, כמו מטאטות ND + SA שנערכו באמצעות תוכנית XKeyscore שלהם. זה מגן על כתובות IP ומיקומים בזמן שאתה משתמש ברשת, אבל זה לא מסווה את התנועה כשהוא נכנס או יוצא. לצורך אנונימיות מלאה, עדיין חכם להשתמש בשיטות הצפנה נוספות כמו התקנת VPN.

ש: האם TOR מסוכן?

ת: השימוש ברשת Onion ודפדפן אינם מסוכנים כשלעצמם. הסכנה תלויה בסיבה שאתה נמצא, איפה אתה נוחת ומי אתה מתקשר כשאתה מגיע. חשבו על האינטרנט העמוק כצד המוצל של העיר והקפידו עם מי אתם מתקשרים. כל הונאות וסטיות שזמינות על פני האינטרנט גדולות באופן אקספוננציאלי ברגע שאתה טובל במעמקים. ראה את עצות הבטיחות המקוונות שלנו למעלה למידע נוסף.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me