המדריך השלם לשרתי פרוקסי (לעומת שירותי VPN)

שרת פרוקסי מתחבר לאינטרנט במקום המחשב שלך. במילים אחרות, כל הנתונים שנוצרו על ידי הפעלת גלישה עוברים מהמחשב שלך, דרך שרת ה- proxy בדרך החוצה לאינטרנט וגם בחזרה דרך שרת ה- Proxy בנסיעה חזרה למחשב שלך..


בעיקרו של דבר זה מתווך. מדוע לכל הרוחות מישהו היה משתמש בשרת פרוקסי? הסיבה העיקרית היא שהיא מסתירה את כתובת ה- IP שלך, בתורו, היא גם מסתירה את המיקום הפיזי שלך מכל מי שעשוי להסתכל. VPN הוא צורה מיוחדת של שרת פרוקסי. ניכנס לאלה אחר כך.

שרתי פרוקסי ציבוריים

הסוג הראשון של שרת פרוקסי עליו נדבר הוא מהסוג הזמין באופן מקוון ללא עלות, המכונה א שרת פרוקסי ציבורי.

אמנם הרעיון של חיבור פרטי לאינטרנט ללא עלות הוא כמובן עניין של תשומת לב, אך לשרת מסוג זה יש מספיק חסרונות שרק הנמוכים מבין משתמשי האינטרנט צריכים לשקול אותו ברצינות..

להלן מספר סיבות בולטות להימנע משרת פרוקסי ציבורי:

 • פעולות אלה לרוב מתנדבות נוטות להיכנס במצב לא מקוון באופן בלתי צפוי ולהישאר כך עד שמישהו ישתחרר מעבודתו היום כדי להבין את הבעיה..
 • בלי כסף לשדרוג ציוד, צפה שחיבור האינטרנט שלך יהיה איטי.
 • ללא מניע הרווח להחזיק לקוחות, יש למפעילים אין סיבה אמיתית לא לרגל אחר הנתונים שלך או הרגלי גלישה. הם יכולים להיות האקרים לכל מה שאתה יודע. חלק מההערכות טוענות כי עד 70 אחוז משרתי ה- Proxy הציבוריים הם רק חזית לפושעים.
 • וחטטנות אינה הבעיה היחידה. אחוז גדול נוסף מהם פרוקסי פרקים יזריקו מודעות או JavaScript לאתרים בהם אתם מבקרים. זה לא מגניב.

השורה התחתונה כאן היא ששימוש בשרת פרוקסי ציבורי הוא רעיון רע לא משנה באיזו דרך אתה מסתכל עליו. אני מחזיר את מה שאמרתי קודם על כך שהוא אופציה ברת קיימא לגולשים מזדמנים. שיניתי את דעתי. אף אחד לא צריך להשתמש באלה!

שרת פרוקסי פרטי

שרת פרוקסי פרטי הוא ריצה אחת בעיקר למטרות רווח, אם כי אנשים או חברות מגדירים אחת לשימוש אישי או עובד ללא עלות.

VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא הסוג הנפוץ ביותר של פרוקסי פרטית. אנו נלמד יותר בפירוט מה מבדיל מעט את השרת מסוג זה. הגש אותו לעת עתה.

כאשר מיופה כוח פרטי נהנה מעליונות על פני המקבילה הציבורית שלו הוא שיש כרוך בתשלום (הישאר איתי כאן) לשימושו. הצגת מניע רווח לחברה בכל ענף זה פירושה שהיא מעוניינת מאוד לספק את הלקוח כדי להמשיך לקבל את התשלומים החודשיים האלה..

כאשר חברה גובה תשלום עבור שירותם, אתה יכול להמר שהם יוחזקו בחשבונאות ציבורית עד כמה הם מגנים על פרטיות הלקוח באמצעות צורת ביקורות של צד שלישי (כמו אלה שכתבתי באתר זה). אופי האינטרנט הוא להתלונן בקול רם וארוך כשהוא מאוכזב, ואף חברה אינה רוצה בכך.

קטגוריות שרת

בואו נסתכל במהירות ובלא כאבים על הסוגים השונים של שרתי פרוקסי שאתה עשוי להיתקל בהם במהלך מסעות האינטרנט שלך.

פרוקסי HTTP

אם שמתם לב אי פעם לתינוק “http: //” בשדה ה- URL בראש עמוד אינטרנט כלשהו, ​​ראית את פרוטוקול האינטרנט הרגיל המשמש לחיבור כל האלמנטים השונים באתרים..

שרת פרוקסי מסוג זה אינו מוצפן, מה שאומר שהוא בדרך כלל מהיר יותר מאחרים בגלל עומס חישוב מאומץ פחות. ככל שיותר מאינטרנט מאובטח באמצעות הצפנה, פרוקסי HTTP – שאינם יכולים לגשת אליהם –להיות פחות שימושי.

פרוקסי HTTPS

נקרא גם פרוקסי SSL (Secure Socket Layers), פרוקסי מסוג זה הוא יסודי לכל אתר שרוצה לאבטח חילופי נתונים בין האתר למשתמשים. כל הנתונים הנוסעים בין פרוקסי HTTPS למחשב שלך מוצפנים.

פרוקסי SOCKS

פרוטוקול SOCKS הוא בעצם פשטון. בזכות הפשטות הזו, הם נהדרים להעלאת תעבורת סיקור, דוא”ל, נתוני IRC ו- FTP. מכיוון שגורמים כאלה הם כה גמישים, הם מטפלים בנפח תנועה גבוה ונוטים לאט יותר מאשר צב ישן.

פרוקסי אינטרנט

פרוקסי אינטרנט נחמדים מכיוון שאינך צריך להוריד ולהתקין תוכנה כלשהי כדי להשתמש בהם. הגישה מגיעה מחלון הדפדפן שלך ועובדת טוב עם HTTP או HTTPS. עם זאת, רוב המקיימים ברשת הם בחינם מלא ריבה עם פרסום להנאת הצפייה או הכאב שלך. שימושי רק עבור אתרים בסיסיים, שרת proxy נוטה להתפרק לנוכח JavaScript, Java או Flash.

פרוקסי קדימה

זה כנראה אחד הדברים הבולטים, אך פרוקסי קדימה הוא זה שיושב בין המחשב שלך לאינטרנט. זה מגדיר כל סוג של פרוקסי פרט ל – ניחשתם נכון – פרוקסי הפוך, המשמש כשומר סף בין האינטרנט לרשת מקומית (LAN).

פרוקסי הפוך היה נכנס לתמונה אם היית עובד בטלוויזיה ונדרש לגשת לרשת LAN של החברה שלך מהבית או בדרך. לשם כך תחילה תעבור דרך שרת ה- proxy ואז תקבל כניסה לרשת ה- LAN.

VPN מול שרתי פרוקסי

זכור לך לגבות שם איפשהו כשאמרנו לך ש- VPN הוא מקרה מיוחד של שרת פרוקסי ואנחנו נבדיל אותם בהמשך? ובכן, בהמשך זה עכשיו, אז תתכוננו למוח שלכם לפוצץ. או שלא.

להלן ההבדלים העיקריים:

  1. שרתי פרוקסי מוגדרים ב- בסיס לאפליקציה שיכול להוות כאב אמיתי בקצה האחורי. לעומת זאת, יש להגדיר VPN פעם אחת בלבד ברמת המערכת על מנת להגן על כל חיבורי האינטרנט עבור כל התוכנות בכל מכשיר מסוים. לפעמים, אפילו VPNs בחינם טובים יעשו זאת.
  1. כאשר שרתי פרוקסי אחרים נמצאים בכל המפה בכל הנוגע לאבטחה, שירותי VPN הפופולריים ביותר כמו כריש גולש או NordVPN לספק רמת הצפנה סלעית. עבור VPNs מסחריים, זהו סלע המודל העסקי שלהם ומה שאנשים מוכנים לשלם עבורו. באופן כללי, VPN פשוט יותר להגדיר ובטוח יותר (ואנונימי) יותר מסוגי הפרוקסיוס האחרים שהזכרנו..

באמצעות פרוקסי

קל יחסית להתקין ולשימוש ב- VPN ומוצבים פרטיים אחרים מכיוון שספק השירות שלך מספק הוראות מפורטות לביצוע המשימה.

אם תעזו לעולם של ציבורים ציבוריים, הדברים מסתבכים מעט יותר. יש מידע ספציפי שאתה צריך כדי להתחבר לפרוקסי ציבור:

 • כתובת ה- IP ומספר היציאה של פרוקסי
 • שם משתמש וסיסמא (אולי)

אם עדיין לא הפחדנו אותך להשתמש בפרוקסי ציבורי, למצוא זאת אמור להיות קל. יש מאות, אם לא אלפים מהם זמינים בחינם באינטרנט. הקלד “פרוקסי שרתים ציבוריים” או “פרוקסי חינם” במנוע החיפוש המועדף עליך ושב חזרה. מאותו הרגע, זה לא קשה להגדיר את התצורה.

בואו נשתמש בפיירפוקס כדוגמה …

הגיע למיקום הנכון על ידי לחיצה אפשרויות -> מתקדם -> רשת כרטיסייה -> חיבור הגדרות. בהתאם לדפדפן שלך, רצף הצעדים המדויק עשוי להיות שונה.

בשורה התחתונה אתה מחפש את המקום שבו אתה יכול לכלול את כתובת ה- IP של localhost ולהוסיף את כתובת ה- IP ומספר היציאה כדי להגדיר באופן ידני את ה- proxy..

כמה בלעדיות אתה זקוק?

בהנחה שאתה הולך לקחת את עצתנו ולהתרחק הרחק משרתי פרוקסי ציבור חינמיים, עליך להכיר את רמות הבלעדיות השונות ביחס לשרתים מסחריים. ישנם שלושה.

  1. פרוקסי ייעודי: זוהי האפשרות היציבה ביותר והביצועית ביותר. באמצעות פרוקסי ייעודי, אינך משתף משאבים עם אף אחד אחר. אם אתה פשוט מנסה להתחמק מבלוקים גיאוגרפיים שמונעים ממך להזרים תוכן מקוון, זו האפשרות הטובה ביותר שלך. זכור שתקבל כתובת IP סטטית, כך שעדיין ניתן לייחס אותה לשרת ה- Proxy, מה שהופך אותה פחות אנונימית.
  1. פרוקסי למחצה משותף: בכך תשתף את ה- Proxy עם כמה אנשים אחרים, בדרך כלל שלושה.
  1. פרוקסי כללי: הכי אנונימי אך גם הכי פחות מסוגל מבחינת הביצועים. אתה משתף את המשאב עם המון אנשים אחרים. לכל צרכים פרקטיים, זהה לפרוקסי ציבור.

בשורה התחתונה

עם עליית החסימה הגיאוגרפית מאתרים פופולריים והדאגות לפרטיות, אין זה מפתיע שהשימוש בשרתי פרוקסי זכה לפופולריות רבה. בעוד העלות הופכת את השרתים הציבוריים לפיתוי חמור, ההמלצה שלנו היא כי אין להשתמש בפרוקסי ציבור לצרכי דבר יותר מאשר שימוש מזדמן מאוד.

לא רק שהם לא יציבים ואיטיים, כן מגלגל את הקוביות בכל פעם שאתה משתמש בזה שהמפעיל אינו דוחף את המכשיר שלך מלא בתוכנות זדוניות או ממטר את הנתונים האישיים או הכספיים שלך. זה פשוט לא שווה את הסיכון.

בעוד שגורמים מסחריים הם ללא ספק אפשרות, אך פיתרון ה- VPN המאובטח, המקיף והקל יותר שמוגדר בקלות עדיף, לדעתנו הצנוע, באותו מחיר למעשה. לכו עם אחד משירותי ה- VPN המובילים ואל תסכנו את הביטחון שלכם.

התבונן סביב ואתה אמור להיות מסוגל למצוא אחד שביסס לעצמו מוניטין כאפוטרופוס מהימן של נתוני לקוחות. בהצלחה עם הקרבה שלך!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map