نحوه ایمن سازی وای فای در خانه (17 نکته) |


Contents

چرا امنیت WiFi خانگی در وهله اول؟ استفاده از آن قبلاً بی خطر نیست?

بستگی دارد شما ممکن است تمام زندگی خود را پشت سر بگذارید بدون آنکه بخواهید با یک مسئله امنیتی یا حمله سایبری روبرو شوید ، یا ممکن است به اندازه کافی بدشانسی باشید که مورد هدف مجرمان سایبری قرار بگیرید که فهمید امنیت WiFi شما بسیار ناچیز است. در صورت بروز چنین اتفاقی ، آنها می توانند به ترافیک WiFi شما گوش فرا دهند و هرگونه اطلاعات حساس مالی و شخصی مورد نظر خود را از شما بدزدند.

متأسفانه سناریوی دوم به دور از حدس و گمان نیست. همانطور که به نظر می رسد ، میلیون ها شبکه WiFi در واقع در معرض خطر هک شدن هستند. و مانند این مقاله نشان می دهد ، هک کردن شبکه WiFi خانگی چندان دشوار نیست.

برای جلوگیری از چیزی شبیه به این ، بهتر است اقدامات مناسب را انجام دهید. با این حال نگران نباشید – نیازی نیست که با جستجوی مقاله ها و کتابهای الکترونیکی تعداد زیادی تحقیق انجام دهید ، زیرا همه اطلاعات مورد نیاز شما را در اینجا دریافت کرده ایم.

در اینجا دقیقاً چگونه می توان WiFi را در خانه ایمن کرد

1. SSID شبکه خود را تغییر دهید

اگر نمی دانید SSID (شناسه مجموعه خدمات) چیست ، در اصل نام شبکه WiFi شما است. به طور پیش فرض ، SSID روتر شما یکی از موارد زیر خواهد بود:

 • اگر روتر را مستقیماً از تولید کننده دریافت کردید ، از نام تجاری و / یا مدل روتر استفاده می کنید.
 • در صورت دریافت روتر از آنها ، نام ISP خود را پیدا کنید.

اگر نام شبکه شما مدل روتر شما را منعکس کند ، می تواند یک خطر امنیتی باشد. چرا؟ زیرا یک هکر می تواند SSID را ببیند ، و فقط کتابچه راهنمای روتر را بصورت آنلاین جستجو کند. اگر اعتبارنامه ورود به طور پیش فرض را تغییر نکرده اید (مثل اینکه در نکته بعدی بحث خواهیم کرد) ، جرایم سایبری می تواند آن اطلاعات را در دفترچه راهنما پیدا کند و از آن برای هک کردن کنسول روتر شما استفاده کند..

اگر SSID شبکه فقط نام ISP شماست ، بد نیست ، اما هنوز هم یک نشت حریم خصوصی است. یک کلاهبردار بسیار ماهر می تواند مانند موارد استفاده از این اطلاعات برای ارسال حملات فیشینگ به ISP شما برای سرقت اطلاعات حساس درباره شما ، به مسافت های زیادی برود. مطمئناً ، این اتفاقی نیست که به احتمال زیاد اتفاق بیفتد ، اما همیشه این خطر وجود دارد – و ارزش ندارد که آن را مصرف کنید.

بنابراین ، بهتر است فقط شبکه WiFi خود را تغییر نام دهید. نیازی نیست به چیزهای فانتزی نیز برسید – شوخی های سیاسی ، نام ها و آدرس های واقعی یا شوخی ها یا اشاراتی که می تواند هویت شما را از بین ببرد. فقط آن را تا حد ممکن مبهم نگه دارید تا جلب توجه نکند.

2. گذرواژه و نام کاربری پیش فرض را حفظ نکنید

تقریباً هر روتر به یک رمز عبور پیش فرض و نام کاربری مجهز است. دسترسی سریع به صفحه کنترل روتر را برای صاحبان روتر آسان می کند ، اما همچنین دسترسی هکرها به روتر را ساده می کند. فقط به آن فکر کنید – برخی از مجرمان سایبری فقط می توانند یک کتابچه راهنمای روتر را با فرمت PDF در وب بارگیری کنند و از اعتبار ورود به سیستم ارائه شده برای استفاده در یک روتر خاص استفاده کنند..

خیلی ترسناک ، درست است?

این دقیقاً به همین دلیل است که در صورت امکان باید نام کاربری و رمزعبور خود را تغییر دهید. اگر مطمئن نیستید که چگونه رمزهای عبور قوی را بیابید ، می توانید از راهنمایی که در آن موضوع نوشتیم برای الهام بخش استفاده کنید. حتی می توانید از اطلاعات موجود در آنجا برای ایجاد یک نام کاربری مطمئن نیز استفاده کنید. در اصل ، این ایده های اصلی هستند:

 • در صورت امکان از کاراکترهای فضایی استفاده کنید.
 • از کلمات فرهنگ لغت استفاده نکنید. اگر از کلمات واقعی استفاده می کنید ، آنها را معکوس کنید.
 • حروف بزرگ ، کوچک و حروف ، اعداد و نمادها را با هم مخلوط کنید.
 • رمز عبور و نام کاربری خود را بیش از 15 کاراکتر بسازید.
 • از تعویض آشکار خودداری کنید (مانند “$” به جای “s”).
 • به عنوان آخرین راه حل ، نام کاربری و رمزعبور خود را به عنوان مخفف عبارت (“YutvtWHe2y” برای “شما قبلاً از کاخ سفید بازدید می کردید” 2) کنید..

و حتماً گذرواژه و نام کاربری را به طور مرتب تغییر دهید. هر چند ماه یک بار باید خوب باشد ، اما اگر احساس امنیت بیشتری داشته باشید می توانید ماهانه یا هفتگی آنها را تغییر دهید.

همچنین ، اگر چندین روتر دارید ، استفاده از یک مدیر رمز عبور (مانند KeePass ، KeePassXC ، LessPass یا Bitwarden) را در نظر بگیرید تا راحت تر بتوانید چندین رمز عبور را ردیابی کنید. اگر فقط یک رمز عبور دارید ، می توانید آن را بر روی نوت بوکی که در کشو قفل شده یا ایمن نگه دارید ، بنویسید.

3. رمز عبور WiFi خود را با همه به اشتراک نگذارید

بسیار ساده است که گذرواژه WiFi خود را با فرزندان یا دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید ، اما لازم نیست که به هر فردی که به منزل شما می آید دسترسی پیدا کند. به عنوان مثال ، توصیه نمی شود به همكاری خود كه شما آن را نمی شناسید ، كمك كنید ، اما برای گرفتن بعضی از مقالات متوقف شده و از دسترسی حمام خود به رمز عبور WiFi خود استفاده كنید. همین مورد در مورد بازدید از فروشندگان ، پیمانکاران ، باغبانان یا برق نیز انجام می شود. به هر حال خانه شما یک هتل یا رستوران نیست – آنها باید به جای آن از برنامه داده خود استفاده کنند.

هنوز راه حل خوبی در این مورد راه اندازی شبکه مهمان است. به این ترتیب ، شما می توانید بازدید کنندگان خود را به آن دسترسی پیدا کنید ، و دیگر لازم نیست نگران باشید که حریم خصوصی شبکه اصلی خود (و هر وسیله متصل به آن) به خطر بیفتد.

4- رمزگذاری WPA2 را روی روتر خود فعال کنید

رمزگذاری WiFi همان چیزی است که باعث می شود افراد اشتباهی به WiFi شما و تمام داده های مرتبط با آن دسترسی نامحدودی نداشته باشند. روتر می تواند WEP ، WPA و رمزگذاری WPA2 را اجرا کند. در حالت ایده آل ، شما باید از WEP و WPA پرهیز کنید زیرا آنها تقریباً منسوخ هستند و می توانند توسط مجرمان سایبری با سهولت مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

بنابراین ، بررسی کنید که روتر شما WPA2 کار می کند یا خیر. اگر WEP یا WPA را اجرا می کند ، در اسرع وقت روی WPA2 بروید.

با این وجود ، تمام ایمان خود را به WPA2 قرار ندهید. در حالی که از WPA و WEP امن تر است ، ضعف نیز دارد – حمله KRACK. در حالی که این ضعف توسط هکرهای اخلاقی کشف شد ، هیچ کاری مانع استفاده از این روش های متخلف در فضای مجازی برای شکستن رمزگذاری WPA2 روتر شما نمی شود.

افرادی که در حمله KRACK قرار دارند توصیه می کنند که از به روزرسانی های سیستم عامل پیروی کنند ، اما برای جلوگیری از حملات سایبری KRACK تضمین نمی شود. خوشبختانه WPA3 سرانجام منتشر خواهد شد و قرار است این آسیب پذیری را برطرف سازد. تا زمانی که آن را به اندازه کافی گسترده نکنید که بتوانید آن را ارتقا دهید ، مطمئن باشید که در کنار استفاده از رمزگذاری WPA2 ، سایر روشهای امنیتی را که در این راهنما ذکر می کنیم ، دنبال می کنید..

5- یک اتصال VPN را در روتر خود تنظیم کنید

VPN (Virtual Private Network) یک سرویس آنلاین است که می تواند به شما در مخفی کردن آدرس IP کمک کند و با رمزگذاری آنها اتصالات آنلاین خود را ایمن کند. این سرویس بسیار خوبی است که هنگام استفاده از WiFi عمومی استفاده کنید زیرا این اطمینان را می دهد که هیچ کس نتواند بر روی آنچه در اینترنت انجام می دهید نظارت کند.

خوب ، بسیاری از افراد این موضوع را درک نمی کنند ، اما می توانید از VPN روی روتر درست در خانه خود نیز استفاده کنید. درست است ، روترها به طور بومی از VPN پشتیبانی نمی کنند ، اما یک ارائه دهنده معتبر VPN می تواند به شما کمک کند در صورت پیکربندی سرویس افزار خود در روتر خود ، اگر سیستم عامل آن را کمی تنظیم کرد ، انجام دهید. به این ترتیب ، تمام دستگاه هایی که از شبکه WiFi منزل شما استفاده می کنند ، از ویژگی های VPN استفاده می کنند ، به این معنی که تمام ترافیک WiFi شما توسط VPN 100٪ رمزگذاری می شود..

در این حالت ، شما حتی نیازی به نگرانی در مورد جنایت سایبری نخواهید داشت که بتواند رمزگذاری WPA2 خود را بشکند زیرا رمزگذاری VPN در آنجا مناسب خواهد بود تا محافظت بیشتری را ارائه دهد. علاوه بر این ، یک VPN در روتر شما را از اثرات خطرناک شکار WiFi محافظت می کند (هنگامی که شخصی بدون اجازه شما از WiFi استفاده می کند – غالباً برای مقاصد غیرقانونی).

برای امنیت WiFi خود به یک VPN قدرتمند نیاز دارید?

ما دقیقاً به آنچه شما نیاز دارید ، بدست آورده ایم – یک راه حل بالا که ارائه رمزگذاری درجه نظامی ، محافظت در برابر نشت DNS و چندین پروتکل VPN بسیار ایمن را ارائه می دهد.

نه تنها این ، بلکه سرویس ما سرعت های بالا ، پهنای باند نامحدود را ارائه می دهد ، و ما به یک سیاست سختگیری بدون ورود به سیستم اطمینان می دهیم که از حریم شخصی شما کاملاً محافظت می شود.

و هنگامی که مشترک CactusVPN شوید ، همچنان تحت ضمانت 30 روزه برگشت پول ما قرار خواهید گرفت.

6. اگر از آن استفاده نمی کنید ، WiFi خود را روشن نکنید

یکی از راه های کاهش خطر تبدیل شدن به شبکه WiFi شما به هدف حمله سایبری این است که وقتی به آن نیازی ندارید ، آن را خاموش کنید. به عنوان مثال ، آیا واقعاً باید روتر خود را هنگام کار ، تعطیلات یا خوابیدن روشن کنید؟ بهتر است در آن مواقع آن را خاموش کنید تا هرکدام از پنجره های فرصت هکرها را هنگام دور بودن از خانه یا خوابیدن خاموش کنید.

علاوه بر این ، علاوه بر امنیت اضافی ، خاموش کردن روتر خود در هنگامی که در خانه نیستید ، آن را از افزایش تصادفات برق محافظت می کند ، به شما کمک می کند تا چند دلار اضافی در قبض برق صرفه جویی کنید ، همچنین از محیط زیست محافظت کنید.

7. روتر را در وسط خانه خود نگه دارید

“آیا واقعاً مهم است که روتر را در خانه خود نگه دارم؟”

بله ، و این فقط ارتباطی با اطمینان حاصل کردن از پوشش کامل WiFi در اتاق های شما ندارد. این بیشتر مربوط به اطمینان از دسترسی افراد نادرست به سیگنال WiFi شما خواهد بود.

از این گذشته ، اگر روتر خود را نزدیک یک پنجره قرار دهید ، برخی از سیگنال های آن به بیرون می روند ، به این معنی که افرادی که در خیابان می روند ، آن را در دستگاه های تلفن همراه خود مشاهده می کنند. در عین حال ، اگر روتر خود را خیلی نزدیک به یک دیوار نگه دارید ، احتمالاً برخی از سیگنال های WiFi به خانه همسایه شما خواهند رسید.

به همین دلیل باید روتر را در وسط خانه خود نگه دارید. این یک روش بهتر برای اطمینان از غریبه ها نیست که از سیگنال WiFi شما سوء استفاده کنند. حتی می توانید با قدم زدن در محلی که با تلفن خود در دست دارید ، از محدوده آزمایش استفاده کنید تا ببینید آیا سیگنال WiFi شما را تشخیص داده است یا خیر..

متأسفانه ، اگر شما در یک آپارتمان زندگی می کنید خیلی خوب کار نمی کند ، زیرا همسایگان شما در طبقه بالا یا طبقه پایین ممکن است برخی از علائم WiFi شما را بدون توجه به مکان روتر در خانه خود بدست آورند. انجام این کار در صورتی که در خانه ای زندگی می کنید مفیدتر است.

8- از راه دور دسترسی ASAP را غیرفعال کنید

دسترسی از راه دور جذابیت خود را دارد زیرا این امکان را به شما می دهد تا کنسول روتر خود را بر روی وب کنترل کنید بدون اینکه بخواهید از دستگاهی که به شبکه WiFi خانگی شما متصل است ، استفاده کنید. این یک راه خوب برای حل مشکلات یا تنظیمات کوچک ترشح زمانی که در خانه نیستید ، و فرزندانتان به عنوان مثال با WiFi مشکل دارند..

با این حال ، دسترسی از راه دور نیز روند نزولی خود را دارد. اگر می توانید از وب برای دسترسی از راه دور به کنسول روتر خود استفاده کنید ، یک هکر ماهر نیز می تواند داشته باشد. آخرین موردی که شما می خواهید برخی از مجرمان سایبری اقدام به ربودن حساب سرپرست خود و سوء استفاده از شبکه WiFi خود برای سرقت داده های حساس از شما می کنند.

بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که اگر این ویژگی را فعال کنید ، این ویژگی را خاموش کنید.

9. از WiFi خود با محافظت از آنتی ویروس / ضد ویروس استفاده کنید

بله ، در واقع خدمات ضد ویروس / آنتی ویروس برای روترها وجود دارد. چگونگی تنظیم آنها کاملاً آسان است بستگی به این دارد که ارائه دهنده آن چقدر ساده است. صرف نظر از این ، اگر می خواهید نحوه تأمین WiFi در خانه را بیاموزید ، باید این لایه محافظ اضافی را اضافه کنید. حملات مخرب قبلاً روترها را هدف قرار داده اند ، بنابراین این نوع از مواردی نیست که باید به آرامی مورد استفاده قرار گیرد.

امنیت ضد ویروس / آنتی ویروس WiFi می تواند به دو نرم افزار و قالب های سخت افزاری ارائه شود. برخی از بهترین راه حلهای امنیتی روتر که از شبکه شما و دستگاههای متصل به آن محافظت می کند شامل موارد زیر است:

 • BullGuard
 • امنیت خانه هوشمند Avast
 • McAfee Secure Home Platform
 • F-Secure SENSE
 • BOX Bitdefender

10. مطمئن شوید که فایروال روتر شما فعال شده است

بیشتر روترها دارای یک دیوار آتش داخلی هستند. برای بررسی اینکه روشن شده است ، فقط کافی است به کنسول روتر خود دسترسی پیدا کرده و برگه مربوط به امنیت را بررسی کنید. اگر می بینید که فایروال فعال نیست ، آن را روشن کنید. فایروال روشی مناسب برای ارائه محافظت بیشتر از وای فای منزل شما است زیرا می توان آن را پیکربندی کرد تا از سوء استفاده از ترافیک مخرب استفاده نکنید..

اگر روتر شما فایروال داخلی نداشته باشد ، همیشه می توانید یک سخت افزار خریداری کنید. بسیاری از خدماتی که در بالا با آنها ارتباط برقرار کردیم خوب کار می کنند.

11. غیرفعال کردن UPnP (پخش جهانی پلاگین)

UPnP در واقع برای روتر بسیار مفید است زیرا به شما امکان می دهد با وب سایت سازنده ارتباط برقرار کند تا به روزرسانی ها و پرونده های دیگر را دریافت کند. UPnP پروتکل است که به دستگاههای هوشمند اجازه می دهد به اینترنت متصل شوند تا ویژگیهای هوشمند را نیز ارائه دهند.

متأسفانه ، UPnP همچنین پروتکل است که سوء استفاده از هکرها را آسان می کند. در مثالی که پیوند دادیم ، مجرمان سایبری موفق شدند از UPnP استفاده کنند تا حدود 65000 روتر را به یک بات نت اضافه کنند که درگیر فعالیتهای جنایی مانند فیشینگ ، کلاهبرداری کارت اعتباری ، تسویه حساب ، کلیک بر کلاهبرداری و توزیع نرم افزارهای مخرب بود – فقط برای ذکر چند مورد برجسته. ” علاوه بر این ، UPnP در سایر حملات مخرب نیز استفاده شده است.

به همین دلیل باید مطمئن شوید که قابلیت های UPnP و سازگاری در روتر و دستگاه های هوشمند شما خاموش است. برای اینکه مطمئن شوید می توانید برخی از ابزارهای کاربردی را از آن و دستگاه های هوشمند خود خارج کنید ، UPnP را فقط پس از تنظیم و راه اندازی آنها خاموش کنید..

12. از WPS (تنظیمات محافظت شده WiFi) استفاده نکنید

WPS بسیار راحت است زیرا راههای جایگزین برای اتصال به یک شبکه WiFi خانگی را فقط از تایپ کردن رمز عبور طولانی ارائه می دهد. این روش ها شامل موارد زیر است:

 • تایپ کد پین هشت کاراکتر.
 • فشار دادن دکمه WPS روی روتر.

به نظر می رسد بسیار ساده تر ، درست است?

این درست است ، اما یک مشکل بزرگ وجود دارد – WPS بسیار خطرناک است و امنیت WiFi شما را در معرض خطر قرار می دهد. برای مثال ، پین هشت رقمی یک روش ورود به سیستم ایمن نیست زیرا یک رمز عبور هشت کارا واقعاً آنچنان ایمن نیست و به دلیل این که پین ​​هشت رقمی WPS می تواند اجباری بی رحمانه باشد زیرا روتر چهار رقم اول و چک را بررسی می کند. چهار رقم آخر کد پین را بطور جداگانه. ظاهراً ، یک کد پین WPS تقریباً در یک روز یا تقریباً اجباری خواهد بود.

دکمه WPS چطور؟ خوب ، درست است که بسیار امن تر از کد PIN است زیرا برای تکمیل اتصال نیاز به فشار جسمی است. با این وجود ، همیشه این خطر وجود دارد که شخص اشتباهی (یک دزد ، شخصی که دوستانتان او را که اصلاً آنها را نمی شناسید ، و غیره) بدانید) در صورت دسترسی فیزیکی به روتر شما بتواند از شبکه دکمه WiFi شما استفاده کند ، از دکمه WPS استفاده کند..

در کل ، فقط در صورتی که واقعاً (تأکید بر “واقعاً”) استفاده از این روش اتصال به WiFi خود ، باید از دکمه WPS استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که فقط افراد قابل اعتماد می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. اما اگر می خواهید 100٪ مطمئن باشید که WPS WiFi و داده های شما را به خطر نمی اندازد ، بهتر است آن را کاملاً خاموش کنید.

13. مطمئن شوید که سیستم عامل روتر شما همیشه به روز باشد

برخلاف اکثر دستگاه ها ، بروزرسانی های سیستم عامل روتر کمی ناخوشایند تر هستند. برخی از مدل های روتر از ویژگی های به روزرسانی خودکار پشتیبانی نمی کنند ، بنابراین باید با مرور وب سایت سازنده ، آن را بصورت دستی انجام دهید. در مورد اکثر روترهایی که از بروزرسانی های اتوماتیک پشتیبانی می کنند ، این ویژگی است که باید آن را فعال کنید زیرا به طور پیش فرض فعال نیست.

اما تمام این تلاشها چیزی بیش از ارزش آن است. اگر به طور مرتب سیستم عامل روتر خود را به روز نمی کنید ، یک احتمال بسیار زیاد وجود دارد که خود را در معرض انواع تهدیدهای سایبری قرار دهید. به عنوان مثال ، یک به روزرسانی می تواند مشکلاتی را به عنوان یک اشکال مهم برطرف کند که به هکرها اجازه می دهد امتیازهای اداری را در روتر شما کسب کنند.

14. از فیلتر آدرس MAC استفاده کنید

بسیاری از روترها گزینه ای در کنسول های خود با نام “فیلتر آدرس آدرس MAC” یا “فیلتر MAC” دارند. MAC مخفف Media Access Controller است و یک آدرس MAC یک شناسه منحصر به فرد است که به دستگاهی امکان دسترسی به وب اختصاص داده شده است. اگر فیلتر MAC را فعال کنید ، مطمئن می شوید که فقط دستگاه هایی با آدرس MAC تأیید شده می توانند به شبکه WiFi شما متصل شوند.

لطفا در نظر داشته باشید که فیلتر آدرس MAC به هیچ وجه تضمین امنیت 100٪ WiFi را به شما ارائه نمی دهد. اگر مجرمان سایبری باید به یک مفسد بسته WiFi دسترسی داشته باشند ، می توانند آدرس های MAC را که در شبکه شما مجاز است ، ببینند. از آنجا به بعد فقط مسئله تغییر آدرس MAC دستگاه خود به آدرس تأیید شده است ، و آنها قادر خواهند بود از فیلتر MAC دور بزنند.

اگر می خواهید مطمئن شوید که همسایگان شما از WiFi شما سوءاستفاده نمی کنند و آن را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهند ، اگر به طور اتفاقی اتفاق بیفتد تا بفهمید رمز ورود شما ، دوستانتان یا بچه های شما چیست ، فیلتر MAC بیشتر مفید است..

15- بندر 32764 را به خاطر داشته باشید

اگر با پورت ها آشنا نیستید ، آنها شماره هایی هستند که به پروتکل های مختلفی اختصاص داده می شوند که چگونگی ارسال و دریافت اطلاعات از طریق اینترنت را نشان می دهد. اعداد پورت مانند کانالهای بی سیم عمل می کنند و مسدود کردن یک شماره به معنای مسدود شدن پروتکل خاص است. به عنوان مثال ، اگر پورت 443 را مسدود کنید ، تمام ترافیک HTTPS را مسدود می کنید.

خوب ، پورت 32764 بسیار مشکل ساز است. چرا؟ این ساده است – زیرا این امکان را می دهد تا مجرمان سایبری از این سوء استفاده کنند تا بتوانند داده های حساس را رصد کنند و انواع دستورات را اجرا کنند. و اینجا بدترین قسمت است – از سال 2014 ، کاملاً مشخص بود که برخی از مدل های روتر در بندر 32764 گوش می دهند.

اکنون ، داشتن بندری که باز باشد به تنهایی یک خطر امنیتی دارد ، اما داشتن یک بندر که بهره برداری آسان باشد باز هم خطرناک تر است. در حالی که گفته می شد این مشکل برطرف شده است ، ظاهراً بروزرسانی سیستم عامل توانایی باز کردن دوباره آن پورت را دوباره وارد کرد.

به نظر می رسد این مسئله بیشتر مربوط به SerComm است. بد نیست. شما فقط از روترهای SerComm اجتناب می کنید ، و همه چیز درست است ، درست است?

نه دقیقا. مشکل اصلی این است که SerComm روترهایی را برای شرکتهای دیگری مانند Cisco ، Linksys ، Netgear و Diamond تولید و تأمین می کند. توصیه می کنیم این لیست را بررسی کنید تا مطمئن شوید روتر شما به خطر نمی افتد.

روند گوش دادن به درگاه فقط از طریق شبکه قابل فعال سازی است ، اما ما هنوز توصیه می کنیم از این لینک استفاده کنید تا بررسی کنید روتر شما پورت را باز کرده است یا خیر. در صورت انجام این کار ، باید با تهیه کننده روتر خود ASAP تماس بگیرید و از آنها کمک بخواهید. به طور معمول ، آنها باید بتوانند راه حل (مانند وصله) به شما پیشنهاد دهند. اگر آنها نمی توانند ، بهتر است یک شرکت دیگر پیدا کنید و یک روتر مطمئن تر از آنها دریافت کنید.

متأسفانه ، اگر بندر را فقط ببندید ، این مشکل را حل نمی کند. قبلاً یک بار افتتاح شده بود ، بنابراین می تواند دوباره باز شود.

16. SSID شبکه خود را مخفی کنید

فقط به دلیل داشتن شبکه WiFi خانگی به این معنی نیست که باید آن را به جهان پخش کنید. بهتر است پخش SSID را خاموش کنید تا هیچ توجهی ناخواسته به آن جلب نشود. انجام این کار همچنین به شما کمک می کند تا از عدم پذیرش بازدید کنندگان جدید به خانه خود درخواست های خود را برای رمز عبور WiFi خودداری کنید زیرا آنها فقط “شبکه پنهان” یا اصلاً چیزی را در لیست اتصال WiFi خود مشاهده نخواهند کرد..

مطمئناً ، اگر یک ابزار جدید خریداری می کنید ، از آنجا که قادر به اتصال به شبکه شما نیست ، می تواند چیزهای کمی آزار دهنده باشد. اما می توانید با فعال کردن پخش SSID تا اتصال دستگاه جدید ، مجدداً آن مشکل را حل کنید و دوباره آن را غیرفعال کنید. نگران نباشید – دستگاه های متصل ، حتی در صورت پنهان شدن شبکه ، مجدداً با اتصال مجدد مشکل دارند.

17. در آخر – دستگاههایی را که همیشه به شبکه WiFi شما متصل هستند ایمن کنید

یادگیری چگونگی تأمین امنیت WiFi در خانه وجود ندارد ، اگر شما همیشه دستگاه هایی را که به شبکه شما متصل هستند ایمن نکنید – مثلاً لپ تاپ یا دستگاه تلفن همراه خود ، اگر آنها به خطر بیفتند ، و آنها را به شبکه WiFi خود وصل کنید ، ممکن است به خطر بیفتد.

برای اطمینان از اینکه بیشتر دستگاه های شما ایمن هستند ، موارد زیر را انجام دهید:

 • برنامه های ضد ویروس / آنتی ویروس را در تمام دستگاه هایی که می توانید نصب کنید.
 • نرم افزار VPN را در دستگاه های دیگر نصب کنید حتی اگر یکی از آنها روی روتر تنظیم شده باشد.
 • به افرادی که نمی شناسید به خوبی اجازه ندهید که USB USB را در رایانه یا لپ تاپ خود وارد کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام سیستم عامل ها و نرم افزارهای امنیتی شما به روز هستند.
 • برنامه اسکن های امنیتی هر روز.
 • با پیامهای سایه دار ارتباط برقرار نکنید ، از مسدود کننده های اسکریپت در مرورگرهای خود استفاده نکنید (uMatrix و uBlock Origin) و از پسوندهای ضد فیشینگ استفاده کنید.

و از آنجا که شما نمی توانید دستگاه های میهمانان خود را ایمن کنید ، این دلیل خوب دیگری برای راه اندازی یک شبکه WiFi مهمان برای آنها است ، بنابراین هیچ خطری برای شبکه اصلی شما به طور تصادفی به هر بدافزار آلوده نمی شود.

چگونه می توان WiFi را در خانه ایمن کرد – ایده اصلی

WiFi خانگی یکی از مناسب ترین پیشرفت های فناوری دهه های گذشته است. متأسفانه ، دیدن این که چگونه آسیب پذیری های زیادی دارد ، کاملاً کامل نیست. بنابراین ، اگر می خواهید بدانید که چگونه WiFi را در خانه ایمن کنید ، این کارهایی است که باید انجام دهید این است:

 • محافظت از فایروال را در روتر خود فعال کنید. اگر فایروال داخلی ندارد ، یک سخت افزار تهیه کنید.
 • امنیت شبکه خود را با راه حل های ضد ویروس / ضد ویروس تقویت کنید.
 • VPN را در روتر خود پیکربندی کنید تا از رمزگذاری بیشتر برخوردار شوید.
 • رمزگذاری WPA2 را روی روتر خود روشن کنید ، اما به خاطر داشته باشید که این 100٪ امن نیست.
 • SSID شبکه خود را تغییر داده و نام کاربری و رمزعبور پیش فرض را نیز تغییر دهید. همچنین ، غیرفعال کردن پخش SSID را در نظر بگیرید.
 • رمز عبور WiFi خود را با همه به اشتراک نگذارید. به جای آن یک شبکه مهمان راه اندازی کنید.
 • WPS ، UPnP ، دسترسی از راه دور را غیرفعال کنید و در حالی که در آن هستید ، فیلتر آدرس MAC را فعال کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که روتر شما در بندر 32764 گوش نمی دهد.
 • همیشه سیستم عامل روتر خود را به روز نگه دارید.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه هایی که برای اتصال به طور منظم به WiFi خود استفاده می کنید ، ایمن هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که روتر شما در وسط خانه شما باشد ، تا سیگنال آن به بیرون نرسد.
 • اگر از WiFi خود استفاده نمی کنید (مانند زمان خوابیدن ، سر کار یا تعطیلات) ، آن را خاموش کنید.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me