بازرسی Deep Packet چیست؟ |


ممکن است بپرسید: “اما بازرسی Deep Packet چیست؟” خوب ، ما در این مقاله می خواهیم پاسخی جامع اما ساده به آن سؤال ارائه دهیم ، همچنین به شما نشان دهیم که چگونه می توانید با آن مبارزه کنید.

بازرسی بسته عمیق چیست؟?

Deep Packet Inspection یک روش فیلتر کردن بسته های شبکه است که هم هدر و هم داده داده یک بسته را تجزیه و تحلیل می کند (یک بسته کوچک از داده های مربوط به هر کاری که انجام می دهید ، ارسال می کنید و به صورت آنلاین دریافت می کنید). در مورد ISP ، DPI حاکی از آن است که کل اتصال کاربر و ترافیک آنلاین را تجزیه و تحلیل می کند ، نه فقط برخی از اطلاعات اتصال مانند شماره پورت ، آدرس های IP دسترسی یافته و پروتکل ها.

ISP ها معمولاً از DPI برای تخصیص منابع موجود برای ساده تر کردن جریان ترافیک و بهینه سازی سرورهای خود برای شناسایی هکرها ، مبارزه با بدافزارها و جمع آوری داده های رفتاری در مورد کاربران خود استفاده می کنند.

اگرچه ممکن است DPI بی ضرر به نظر برسد ، در واقع می تواند تأثیر بسیار منفی بر حریم خصوصی آنلاین شما بگذارد.

بازرسی Deep Packet چگونه کار می کند?

DPI به طور معمول در سطح فایروال انجام می شود ، به طور خاص در لایه 7th Open Systems Interconnection – the Layer Application. این روش محتویات هر بسته داده ای را که از یک ایست بازرسی عبور می کند ، ارزیابی می کند.

نحوه ارزیابی DPI محتویات بسته های داده براساس قوانینی است که توسط مدیر شبکه تعیین شده است. DPI ارزیابی را در زمان واقعی انجام می دهد و می تواند بسته های داده را از کجا (کدام برنامه یا سرویس ، دقیق باشد) مشخص کند. فیلترها همچنین می توانند ایجاد شوند تا DPI بتوانند از خدمات آنلاین هدایت کنند (مانند فیس بوک).

DPI در کشورهای مختلف

ISP ها مدتهاست که می توانند هر حرکت شما را بصورت آنلاین ردیابی و ضبط کنند. همچنین ، آنها می توانند و دسترسی کاربران را به سایت های خاص مسدود کنند. این عمل معمولاً توسط بعضی از کشورها که ممنوعیت محتوا در اینترنت را اعمال می کنند ، استفاده می شود. ایالات متحده ، روسیه ، کره شمالی ، چین ، ایران و سایر کشورها از DPI برای جلوگیری از دسترسی به وب سایتها برای اهداف سانسور و نظارت بر شهروندان خود استفاده می کنند.

dpi

به عنوان مثال ، دولت چین از Deep Packet Inspection برای سانسور مطالبی که برای شهروندان چینی و منافع دولت “ضرر” محسوب می شود ، استفاده می کند. برای این منظور ، ISP های چینی از DPI برای ردیابی کلمات کلیدی خاصی که از طریق شبکه هایشان عبور می کنند ، استفاده می کنند و در صورت یافتن چنین اطلاعاتی ، اتصالات را محدود می کنند.

مثال دیگر آژانس امنیت ملی ایالات متحده است که از DPI برای نظارت بر ترافیک اینترنت استفاده می کند. همچنین ، گفته می شود که دولت ایران از DPI برای جمع آوری اطلاعات در مورد افراد و مسدود کردن ارتباطات استفاده می کند.

چگونه ISP ها از بازرسی Deep Packet استفاده می کنند?

یکی از اصلی ترین راه هایی که ISP ها از DPI استفاده می کنند ، جستجوی محتوای P2P است – به خصوص در کشورهایی که تورنت دقیقاً قانونی نیست. وقتی محتوای P2P را پیدا کنند ، سرعت بارگیری کاربر را کاهش می دهند (بهترین سناریوی پرونده) ، یا داده های کاربر را به مقامات و آژانس های حق چاپ منتقل می کنند (در نتیجه اعلامیه های DMCA ، جریمه های عظیم یا حتی زمان زندان برای کاربر).

علاوه بر این ، ISP ها در صورت نیاز به دسترسی به وب سایت های خاص می توانند به DPI اعتماد کنند. به طور معمول ، آنها این کار را می کنند تا مطابق با مقررات دولتی و بالقوه حق چاپ در رابطه با محتوا باشند.

ISP ها همچنین می توانند از DPI برای به تعویق انداختن اتصالات کاربران استفاده کنند و پروفایلهای جامع را بر اساس فعالیت ها و ترجیحات آنلاین خود ، که بعداً می توانند به تبلیغ کنندگان شخص ثالث بفروشند ، وارد کنند. این یک نوع اتفاقی است که به طور قانونی می تواند در ایالات متحده و در پشت صحنه در سایر کشورها رخ دهد.

سرانجام ، ISP شما نیز ممکن است از DPI برای شتاب دادن به پهنای باند استفاده کند. از آنجا که DPI به آنچه در اینترنت انجام می دهید و آنچه بارگیری می کنید ، به آنها بسیار بینش می دهد ، می توانند سرعت شما را کند کنند ، اگر فکر کنند شما از یک “داده خیلی زیاد” برای یک فعالیت خاص استفاده می کنید – مانند بازی های آنلاین ، پخش آنلاین یا بارگیری فایل ها ( همانطور که در بالا ذکر کردیم وقتی در مورد تورنت صحبت کردیم).

چگونه DPI بر شما تأثیر می گذارد?

از آنجا که تمام اطلاعاتی که ارسال می کنید و به صورت آنلاین در بسته های کوچک داده جمع آوری می شوند که توسط ISP شما اسکن و مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند ، کاملاً مشخص است که DPI نقض بزرگی از حریم خصوصی شماست.

اصولاً ، اگر DPI بدون بررسی انجام شود و شما آن را نادیده بگیرید ، در اینجا چه اتفاقی می افتد:

 • اگر ISP شما داده های DPI را با آگهی دهندگان به اشتراک گذاشته است ، ممکن است شروع به دریافت انواع آگهی های تبلیغاتی و مزاحم کنید.
 • اگر در کشوری زندگی می کنید که یک مسئله حقوقی است ممکن است برای بارگیری تورنت دچار مشکل شوید.
 • سرعت اتصال شما ممکن است عمداً کاهش یابد به عنوان راهی برای “متقاعد کردن” شما برای پرداخت هزینه مناسب یا برنامه داده گران تر.
 • شما باید بقیه زندگی خود را بدانید که همه کارهایی که آنلاین انجام می دهید هرگز خصوصی نیست – همیشه شخصی وجود خواهد داشت که از عادت و مکالمات مرور خود چشم پوشی کند.
 • اگر ISP شما مجبور به استفاده از DPI برای مسدود کردن آنها باشد ، ممکن است نتوانید به وب سایتهای خاصی دسترسی پیدا کنید.

نحوه جلوگیری از بازرسی Deep Packet?

اگرچه اوضاع بسیار تاریک به نظر می رسد ، کاری وجود دارد که می توانید برای مقابله با آن انجام دهید – به خصوص در مقابل ISP DPI. در اصل ، شما نیاز به رمزگذاری اتصالات آنلاین خود دارید تا مطمئن شوید هیچ کس – حتی ISP شما – قادر به خواندن آنها نیست.

رمزگذاری چیست?

رمزگذاری به معنای تبدیل داده ها به دستگاه های غیر قابل جبران قابل انتقال هنگام انتقال به دستگاه دیگر یا از طریق وب یا در صورت ذخیره شدن در ابر یا در درایوهای سخت است. هدف اصلی رمزگذاری جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به داده های شما است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مقاله ، احساس رایگان کنید تا این مقاله را بررسی کنید.

“چگونه می توانم اتصالات آنلاین خود را رمزگذاری کنم؟”

شما در اصل 2 گزینه دارید:

 1. از Tor استفاده کنید
 2. از VPN استفاده کنید

Tor (روتر پیاز) یک شبکه ناشناس است که در تلاش برای تقویت حریم خصوصی آن ، ترافیک آنلاین شما را از طریق شبکه بزرگی از رله ها هدایت می کند. گرچه Tor می تواند بسیار مفید باشد ، یک مشکل بزرگ وجود دارد – این امکان را ندارد که اتصالات شما 100٪ رمزگذاری شود. از رمزگذاری استفاده نمی شود هنگام اتصال از رله خروجی (آخرین رله قبل از اتصال به مقصد خود برسد) ، بنابراین هر کس رله خروجی را اجرا کند می تواند ترافیک و داده های شما را ببیند.

VPN (شبکه خصوصی مجازی), از طرف دیگر ، گزینه بسیار بهتری است زیرا از رمزگذاری قدرتمند برای تأمین ارتباط بین دستگاه و سرور VPN استفاده می کند. اگر ISP شما از DPI استفاده می کند ، آنها قادر نخواهند بود آنچه را که بصورت آنلاین انجام می دهید ، مشاهده کنند. در اکثر موارد ، ممکن است آنها موفق شوند IP IP سرور VPN را ببینند یا اینکه ترافیک شما رمزگذاری شده است ، اما این تقریباً زیاد است.

dpi2

بعلاوه ، اگر ارائه دهنده VPN این اجازه را بدهد ، ممکن است از پروتکل OpenVPN استفاده کنید که DPI تشخیص سخت تر دارد – به ذکر نیست که می تواند از درگاه 443 استفاده کند که ISP شما واقعاً نمی تواند آن را مسدود کند زیرا همان نسخه ای است که توسط HTTPS ، به این معنی که برای مواردی مانند خرید آنلاین و بانکداری بسیار حیاتی است.

البته ، شما باید اطمینان حاصل کنید که یک ارائه دهنده VPN قابل اطمینان را انتخاب کنید – ترجیحاً اطلاعاتی را وارد کنید که اطلاعات شما را وارد نمی کند. این فقط برای محافظت از اطلاعات شخصی شما مهم نیست – یک خط مشی عدم ورود نیز به این معنی است که ارائه دهنده VPN از DPI برای کاربران خود استفاده نمی کند.

و اگرچه ممکن است VPN های رایگان جذاب به نظر برسند ، واقعیت این است که آنها بسیار خطرناک هستند.

CactusVPN – بهترین راه برای مبارزه با DPI

سرویس ما رمزنگاری AES با سطح بالایی را ارائه می دهد که مطمئن می شود ISP شما قادر به نظارت بر فعالیت های آنلاین شما – DPI یا نباشد. همچنین می توانید با استفاده از پروتکل بسیار امن OpenVPN به وب وصل شوید و خوشحال می شوید که سرورهای ما از فناوری IP مشترک استفاده می کنند ، به این معنی که مرور آنلاین شما با آدرس IP شما ارتباط نزدیکی ندارد..

برنامه های سازگار با سیستم عامل متقابل کاربرپسند ما ، تعویض پورت ها با یک کلیک را برای شما بسیار آسان می کند. بنابراین ، می توانید در هنگام اتصال از طریق پورت 443 وب را بدون هیچ گونه نگرانی مرور کنید.

علاوه بر این ، باید متذکر شویم که ما به یک سیاست سختگیرانه از ورود به سیستم پیروی می کنیم ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد هیچ DPI از طرف ما نیست.

از همه بهتر – خدمات ما با برنامه های بسیار مقرون به صرفه ، یک آزمایش 24 ساعته رایگان و 30 روز ضمانت برگشت پول ارائه می شود. همه این موارد به شما کمک می کند احساس راحتی کافی داشته باشید تا اعتماد خود را به خدمات VPN ما جلب کنید.

نتیجه

در حالی که Deep Packet Inspection ممکن است برخی از کاربردهای امنیتی قابل درک داشته باشد (خصوصاً در یک دفتر) ، می تواند برای حریم خصوصی اینترنت کلیه کاربران آنلاین هنگام اجرای ISP ها بسیار مضر باشد..

اصولاً ، DPI به شما امکان می دهد تا ISP شما را از همه کارهایی که آنلاین انجام می دهید بدانید – چه وب سایتهایی که بازدید می کنید ، چه پرونده هایی را بارگیری می کنید ، با آنها صحبت می کنید و غیره برای محافظت از حریم خصوصی ، باید رمز عبور آنلاین خود را رمزگذاری کنید. و بهترین راه برای انجام این کار استفاده از VPN (شاید در کنار تور برای یک لایه امنیتی بیشتر).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map