Double VPN & نحوه راه اندازی یک زنجیره VPN |


اتصال Double VPN چیست?

اگرچه ممکن است نام شما حاکی باشد که از 2 VPN به طور همزمان استفاده می کنید ، این طور نیست که معمولاً اینگونه نیست – مگر اینکه با دو ارائه دهنده VPN مختلف ، یک اتصال VPN مضاعف برقرار کنید. به طور معمول ، یک اتصال VPN مضاعف زمانی است که شما به طور همزمان از دو سرور VPN استفاده می کنید.

چگونه یک VPN دوبل کار می کند?

در اصل ، به جای اینکه ترافیک و داده های آنلاین خود را یک بار توسط یک سرور VPN ایمن کنید ، دو بار توسط دو سرور VPN ایمن می شوند..

به نظر می رسد بسیاری از مردم فکر می کنند که یک اتصال VPN مضاعف به این معناست که به جای رمزگذاری AES-256 ، به عنوان مثال ، توسط رمزگذاری AES-512 محافظت می شوند. اگرچه کاملاً صحیح نیست ، اما از حقیقت نیز خیلی دور نیست.

به جای اینکه همان سطح رمزگذاری به خودی خود دو برابر شود ، سطح دیگری از رمزگذاری به آن اضافه می شود. به طور معمول ، پس از عبور از سرور VPN ، ترافیک آنلاین شما به وب می رسد.

با اتصال VPN مضاعف ، ترافیک شما از طریق یک سرور VPN عبور می کند و سپس از طریق یک سرور دیگر VPN هدایت می شود و تنها پس از آن درخواست های اتصال شما به اینترنت می رسد..

برای درک بهتر نحوه عملکرد یک VPN مضاعف ، در اینجا یک مرور اجمالی از روند اتصال ارائه می شود:

Double VPN

بنابراین ، به طور کلی ، ترافیک آنلاین شما یک بار دیگر رمزگذاری ، رمزنگاری ، رمزگذاری مجدد و رمزگشایی شده و قبل از رسیدن به وب در سراسر جهان انجام می شود. سپس ، قبل از آنکه داده هایی که درخواست کردید به دستگاه شما برسد ، همان روند را طی می کند.

همچنین ، با اتصال VPN مضاعف ، آدرس IP واقعی شما به جای فقط یک بار دوبار نقص می شود زیرا پشت دو آدرس سرور پنهان می شود.

آیا می توانید همزمان از چندین VPN استفاده کنید?

بله ، شما فقط به دو اتصال VPN همزمان محدود نمی شوید. شما می توانید چندین اتصال VPN به طور همزمان داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید ، دیگر به آن اتصال VPN مضاعف نیست ، بلکه زنجیره ای VPN ، آبشار VPN یا یک VPN چند منظوره است (از آنجا که ترافیک از طریق چندین سرور).

زنجیر VPN

بنابراین ، به جای اینکه ترافیک خود را از طریق دو سرور VPN عبور دهید ، می توانید به عنوان مثال از سه یا چهار سرور عبور کنید. هر سرور یک لایه اضافی برای رمزگذاری ارائه می دهد و آدرس IP دیگری را در ترکیب اضافه می کند و هویت آنلاین شما را تضمین می کند.

مزایای اتصالات Double VPN

بیشتر مزایایی که باید درباره آن بدانید مربوط به گرفتن درجه بالاتر امنیت و حریم خصوصی اینترنت است.

به طور کلی ، در اینجا مزایای خاص استفاده از یک اتصال VPN مضاعف وجود دارد:

  • سرور VPN دوم که به آن وصل می شوید ، نمی داند آدرس IP واقعی شما چیست زیرا تنها آدرس اول سرور VPN را مشاهده می کند.
  • ترافیک و داده های آنلاین شما دو بار رمزگذاری می شوند (اگر زنجیره ای VPN را با بسیاری از هاپ راه اندازی کنید).
  • اتصالات بین سرورها می تواند به صورت متناوب بین TCP و UDP برقرار شود و سطح کمی بهتر از امنیت آنلاین را به شما ارائه می دهد.
  • یک اتصال VPN مضاعف خطر قرار گرفتن در معرض حمله همبستگی ترافیک را کاهش می دهد (ارتباط بین ترافیک ورودی و خروجی بر روی سرور VPN). اگرچه ذکر این نکته ضروری است که چنین حمله ای بعنوان کاربر VPN برای شما بعید است. با این وجود ، این یک استفاده از یک اتصال VPN مضاعف است.

همچنین ، اگر تصمیم به برقراری اتصال چند VPN VPN دارید ، می توانید ردپای دیجیتالی خود را در پشت چندین مکان جغرافیایی پنهان کنید (زیرا از بیش از دو سرور VPN استفاده می کنید).

مضرات اتصالات Double VPN

“اگر از اتصال VPN مضاعف یا زنجیره VPN استفاده می کنم ، چه نگرانی دارم؟”

نه صادقانه مسئله اصلی و تنها با تنظیم اتصال VPN مضاعف یا زنجیره VPN multihop ، کاهش سرعت اتصال است. از این گذشته ، ما در مورد اینکه ارتباط شما با دو یا چند سرور VPN و چندین فرآیند رمزگذاری همزمان انجام شود ، صحبت می کنیم. این باعث می شود تا سرعت اینترنت شما بیشتر شود.

فقط با استفاده از سرورهای VPN که از لحاظ جغرافیایی به شما نزدیک هستند می توانید از افت سرعت جلوگیری کنید ، اما فرآیندهای رمزگذاری ، رمزگشایی و رمزگذاری مجدد احتمالاً سرعت آنلاین شما را کند خواهند کرد..

اکنون موارد زیادی وجود دارد که بر چه نوع VPN سرعت شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این راهنمایی را که در مورد موضوع نوشتیم ، بررسی کنید. اما ایده اصلی این است که اگر یک اتصال VPN مضاعف یا چندوجهی داشته باشید ، باید در عملکرد از بین برید.

برای داشتن ایده در مورد آنچه ما در مورد آن صحبت می کنیم ، اگر اتصال 100 مگابیت در ثانیه داشته باشید ، یک اتصال VPN با چهار hop می تواند سرعت بارگیری شما را تا حدود 25 مگابیت بر ثانیه کاهش دهد (مشروط بر اینکه شما یک اتصال اینترنتی پایدار داشته باشید و وسیله ای هم که نیست. البته منسوخ).

علاوه بر این ، اتصال VPN مضاعف یا زنجیره ای معمولاً گران تر از اتصال معمولی است. این که آیا ما در مورد ارائه دهنده VPN صحبت می کنیم که اتصالات VPN مضاعف یا زنجیره ای را ارائه می دهد یا فقط از چندین سرویس دهنده از ارائه دهندگان مختلف استفاده می کنید ، می خواهید پول بیشتری بپردازید.

چگونه به زنجیره ای VPN

روشهای زیادی وجود دارد که می توانید یک اتصال VPN یا زنجیره ای VPN مضاعف تنظیم کنید. طبق تحقیقات ما ، اینها بهترین گزینه ها هستند:

1. VPN های Doublehop

یک VPN Doublehop معمولاً ویژگی ای است که توسط برخی ارائه دهندگان VPN ارائه می شود. اصولاً وقتی به یک سرور اختصاصی VPN وصل می شوید ، اتصال شما بلافاصله به سرور دیگری وصل می شود و تنها پس از آن درخواست های شما به وب می رسند.

بنابراین ، به عنوان مثال ، نمونه ای از اتصال VPN مجهز به DoubleHop ، ارائه دهنده ای است که اتصال کانادا و آمریکا را ارائه می دهد. هنگامی که به سرور VPN کانادا متصل می شوید ، ترافیک شما از طریق سرور ایالات متحده به اینترنت ارسال می شود.

به خاطر داشته باشید که اتصالات عموماً استاتیک هستند ، به این معنی که نمی توانید از کدام سرورهای VPN استفاده کنید و در اتصال VPN مضاعف خود استفاده کنید.

2. اتصالات VPN Multihop خود تنظیم کنید

این اتصالات در اصل VPN آبشاری هستند ، اما ارائه دهنده VPN به شما امکان می دهد تا آنها را درون مشتری VPN پیکربندی کنید. در اصل ، شما می توانید انتخاب کنید که کدام سرورهایی که می خواهید بخشی از آبشار VPN باشند.

تعداد کل هاپ به آنچه ارائه دهنده VPN ارائه می دهد بستگی دارد ، اما استاندارد تا چهار هاپ سرور VPN بستگی دارد.

لطفا در نظر داشته باشید که ارائه دهندگان VPN که چنین ویژگی هایی را ارائه می دهند ، معمولاً دارای برنامه های اشتراک مناسب تر هستند.

3. تنظیمات روتر + اتصالات مشتری VPN

یکی از راه های نسبتاً آسان برای تنظیم اتصال VPN مضاعف ، پیکربندی سرویس VPN در روتر شماست ، و سپس سرویس گیرنده VPN را در یکی از دستگاههای خود نصب کنید (مانند تلفن همراه خود).

راه اندازی Chain VPNs Router

به این ترتیب ، هر بار که از طریق دستگاه گفته شده به اینترنت متصل می شوید ، از اتصال VPN مضاعف استفاده خواهید کرد زیرا ابتدا ترافیک شما از طریق سرور VPN پیکربندی شده روی روتر شما انجام می شود و سپس از طریق سرور دوم VPN که از طریق آن متصل می شوید. مشتری.

4. اتصالات مرورگر + اتصالات مشتری VPN

اگر ارائه دهنده VPN شما یک پروکسی مرورگر ایمن را در کنار مشتری ارائه می دهد ، می توانید هر دوی آنها را در یک اتصال ترکیب کنید. ایده این است که ابتدا به یک سرور VPN از طریق مشتری و سپس از طریق پسوند مرورگر به یک سرور دیگر وصل شوید.

لطفاً بخاطر داشته باشید که اگر این کار را انجام دهید ، دقیقاً یک اتصال VPN مضاعف نخواهید داشت زیرا بیشتر پسوندهای VPN پروکسی هستند (که با VPN ها متفاوت هستند) ، به این معنی که به جای آن یک اتصال پروکسی VPN + دریافت می کنید. با این وجود تصمیم گرفتیم این روش را به لیست اضافه کنیم زیرا هنوز راه خوبی برای پنهان کردن موقعیت مکانی در پشت سرورهای مختلف به طور همزمان وجود دارد.

اگر قصد انجام این کار را دارید ، توصیه می کنیم به برنامه های افزودنی رسمی ارائه شده توسط ارائه دهندگان قابل اعتماد و پرداخت شده VPN ، پایبند باشید. اگرچه تعداد زیادی پروکسی رایگان و مستقل مرورگر آنلاین وجود دارد ، استفاده از آنها واقعاً ایمن نیست. این نوع پسوندها قبلاً به انجام کارهایی مانند فروش پهنای باند کاربر یا نشت آدرسهای IP کاربر پی برده شده است.

5. ماشین میزبان + ماشین مجازی

ایده کاملاً ساده است ، اما اگر با مفهوم دستگاه مجازی آشنا نیستید ، تنظیم همه چیز می تواند کمی پیچیده باشد.

در اصل ، شما از یک سرویس مانند VirtualBox (رایگان) برای نصب یک سیستم عامل مجازی در سیستم عامل موجود خود استفاده می کنید (مانند نصب ویندوز XP عملا در ویندوز 7 نصب شده است).

پس از اتمام مراحل نصب ، مشتری VPN را در دستگاه مجازی پیکربندی کنید. در مرحله بعد ، ابتدا VPN را روی دستگاه میزبان (سیستم عامل اصلی خود) اجرا می کنید ، و سپس مشتری دوم VPN را در ماشین مجازی اجرا می کنید.

تنها اشکال این روش این است که شما به یک سیستم نسبتاً قدرتمند نیاز دارید که بتواند چندین فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی VPN را کنترل کند و خود ماشین مجازی.

به طور طبیعی ، شما می توانید در واقع یک ماشین مجازی دیگر را درون دستگاه مجازی موجود راه اندازی کنید تا اتصال VPN مضاعف فعلی به یک اتصال سه گانه VPN (و غیره) تبدیل شود ، اما انجام این کار ممکن است بیشتر از منابع سیستم شما باشد..

6. یک زنجیره VPN با ارائه دهندگان مختلف

در این حالت ، شما می توانید با استفاده از یک سرور VPN از هر یک ، یک زنجیره VPN را با بیش از یک ارائه دهنده VPN راه اندازی کنید. تعداد ارائه دهندگان بستگی به این دارد که آیا شما فقط می خواهید یک VPN مضاعف یا یک VPN multihop با حداکثر چهار hops یا بیشتر داشته باشید.

با توجه به نحوه زنجیره ای VPN به این روش ، می توانید تقریباً از هر گزینه دیگری که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانید یک سرویس VPN را از یک ارائه دهنده روی روتر خود تنظیم کنید ، یک سرویس دهنده VPN را از یک ارائه دهنده دیگر روی لپ تاپ خود نصب کنید ، و سپس یک مشتری دیگر را از ارائه دهنده VPN دیگری در یک ماشین مجازی بر روی لپ تاپ خود اجرا کنید..

البته این روش بسیار گران خواهد بود زیرا مجبور خواهید بود برای اشتراک های جداگانه هزینه بپردازید.

برای اطمینان از اتصالات خود به یک VPN قدرتمند نیاز دارید?

اگر به دنبال راه اندازی یک زنجیره VPN با سرورهای ارائه دهنده های مختلف هستید ، CactusVPN به شما سرورهای پرسرعت در سراسر جهان را پوشانده است که همه آنها دارای پهنای باند نامحدود هستند.

تک تک سرورها با رمزگذاری AES سطح بالا ایمن هستند ، بنابراین شما می توانید مطمئن باشید وقتی از سرور ما عبور می کند اتصال شما ایمن و امن خواهد بود. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید از پروتکل VPN استفاده کنید (ما پروتکل های بسیار مطمئن مانند SoftEther و OpenVPN ارائه می دهیم) ، و ما هیچ سیاهه ای را ذخیره نمی کنیم.

علاوه بر همه اینها ، ما برای محبوب ترین سیستم عامل ها برنامه های کاربر پسند ارائه می دهیم.

برنامه CactusVPN

از محاکمه رایگان ما استفاده کنید

اگر می خواهید مطمئن شوید که خدمات ما قبل از انتخاب یک برنامه اشتراکی ، نیازهای شما را برآورده می کند ، می توانید خدمات VPN ما را به صورت رایگان 24 ساعته تست کنید – بدون نیاز به جزئیات کارت اعتباری.

و این همه چیز نیست – هنگامی که شما یک کاربر CactusVPN شدید ، اگر این سرویس به شکلی که تبلیغ شده عمل نمی کند ، ما باز هم با 30 روز ضمانت پس انداز پول باز خواهیم گشت..

نتیجه

یک اتصال VPN مضاعف در شرایطی است که شما همزمان از دو سرور VPN استفاده می کنید. ترافیک شما دو بار رمزگذاری می شود و موقعیت مکانی شما در پشت دو آدرس IP پنهان است. چندین اتصال سرور VPN به طور همزمان امکان پذیر است (مانند حداکثر سه ، چهار یا بیشتر) ، و هنگامی که شما این کار را انجام دهید ، آن را VPN آبشار ، اتصال چند VPN VPN یا زنجیره VPN می نامید..

برخی از ارائه دهندگان VPN ویژگی های داخلی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد از یک اتصال VPN مضاعف استفاده کنید یا یک زنجیره VPN را راه اندازی کنید ، اما چیزی شبیه به این با یک برچسب قیمت بزرگتر همراه است. همچنین می توانید چنین ارتباطی را به روش های دیگر پیکربندی کنید – مانند استفاده از سرورها از چندین ارائه دهنده VPN ، استفاده از ماشین های مجازی یا تنظیم VPN روی روتر و سرویس دهنده VPN در دستگاه.

آیا یک اتصال VPN مضاعف یا یک زنجیره VPN ارزش آن را دارد؟ خوب ، آنها سطح بالاتری از امنیت و حفظ حریم خصوصی آنلاین را ارائه می دهند ، اما همچنین می توانند سرعت اتصال شما را تحت تأثیر منفی قرار دهند و آنها را کاملاً کند کنند. به طور کلی ، این نوع اتصالات VPN برای افرادی که به امنیت اینترنت زیادی احتیاج دارند – مثلاً روزنامه نگاران و سوت زدن ها ، مناسب تر است.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me