Geo-Restriction Tech چیست؟ (چگونه می توانید از آن دور شوید؟) |


فناوری جغرافیایی محدود کننده چیست؟?

محدودیت های جغرافیایی (به آن ژئو بلوک نیز گفته می شود) روشی است که ارائه دهندگان محتوا از آن برای محدود کردن دسترسی به خدمات و سیستم عامل های خود بر اساس جغرافیایی استفاده می کنند. در اصل ، این امکان را برای آنها فراهم می کند که وب سایت های خود را در کشورهای خاص در دسترس قرار دهند.

یک مثال خوب از آن tubi است – یک بستر پخش مستقیم تلویزیون. اگر سعی کنید به خارج از ایالات متحده دسترسی پیدا کنید ، به محتوای آن دسترسی محدود خواهید یافت. اگر در حال حاضر سعی کنید به آن از اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید ، پیامی دریافت خواهید کرد که به شما بگوید سرویس در آن منطقه در دسترس نیست.

Netflix US نمونه خوب دیگری برای جلوگیری از جغرافیایی در عمل است. در مورد آنها ، آنها به شما نمی گویند خدمات در کشور شما در دسترس نیست. درعوض ، آنها معمولاً شما را به کتابخانه محتوا هدایت می کنند که در منطقه شما فعالیت می کند.

چگونه محدودیت های جغرافیایی کار می کنند?

این بسیار ساده است – محدودیت های جغرافیایی امکان پذیر است زیرا وب سایت ها هنگام اتصال به آنها می توانند موقعیت جغرافیایی شما را ببینند. بنابراین ، هنگام دریافت درخواست اتصال از دستگاه شما ، باید همه وب سایتها این کار را انجام دهند تا بررسی کنند آیا لیست سفید یا لیست سیاه آن است. اگر در لیست سیاه قرار بگیرد ، شما را به صفحه ای برای منطقه شما هدایت می کند (مانند Netflix وقتی شما را به کتابخانه موجود در کشور شما هدایت می کند). از طرف دیگر ، وب سایت می تواند درخواست اتصال شما را رد کند ، و پیامی را تحویل دهد که به شما بگوید سرویس در کشور شما در دسترس نیست.

وب سایت چگونه موقعیت مکانی شما را می بیند؟ معمولاً آنها این اطلاعات را از زیر دریافت می کنند:

 • آدرس IP شما
 • آدرس WiFi و / یا بلوتوث MAC
 • محل اتصال WiFi شما
 • GPS دستگاه شما
 • RFID شما (شناسایی فرکانس رادیویی)
 • شناسه سلول GSM (2G) یا CDMA (3G) دستگاه

6 دلیل Geo-Blocks استفاده می شود

در اینجا مروری بر دلایل اصلی محدودیت های جغرافیایی هنگام حضور در اینترنت وجود دارد:

1. موافقت نامه های حق چاپ

ارائه دهندگان محتوا (مانند Netflix ، iPlayer بی بی سی ، هولو و غیره) حق کلیه مطالبی را که در معرض نمایش قرار می گیرند ندارند – آنها فقط حق پخش آن را دارند. بنابراین ، این دارنده اصلی حق چاپ است که تصمیم می گیرد محتوای پخش شود یا نه در سراسر جهان. اگر این مجاز نیست ، سیستم عاملهای محتوا باید آن مقررات را رعایت کنند ، و فناوری محدودیت جغرافیایی به آنها کمک می کند تا این کار را انجام دهند.

2. حق مجوز

دارندگان حق چاپ و ارائه دهندگان محتوا اگر بخواهند محتوای خود را در آنجا جریانی کنند ، می توانند حقوق مجوز را در یک کشور خاص خریداری کنند. این می تواند بسیار گران تمام شود (به خصوص وقتی که در مورد سایر مالیات های خاص کشور فکر می کنید که ممکن است به مرحله اجرا درآیند) ، بنابراین تصور اینکه خرید حق مجوز در سرتاسر جهان غیرممکن است سخت نیست..

3. تبعیض قیمت

محدودیت های جغرافیایی می توانند برای اعمال تبعیض قیمتی – عملی برای نمایش قیمت های مختلف بر اساس کشور از کجا کاربر آنلاین از آن استفاده می کند ، استفاده شود. فروشندگان آنلاین و شرکت های هواپیمایی تمایل دارند که این کار را برای تقسیم بهتر جهان در بخش های مختلف بازار انجام دهند و سود بیشتری کسب کنند.

4. خاموشی

در ایالات متحده ، از بلوک های جغرافیایی غالباً در خاموشی ها استفاده می شود – روشی که بین شرکت های پخش ، شبکه های ملی ، لیگ های ورزشی و انجمن ها “محبوب” است. در اصل ، از محدودیت های جغرافیایی استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که یک رویداد ورزشی خاص در منطقه ای پخش نمی شود که:

 • رویداد مورد نظر در حال وقوع است.
 • حقوق توزیع منحصراً متعلق به شبکه های ملی است.
 • گفت: این رویداد در حال حاضر به صورت محلی پخش می شود.

5- دلایل حقوقی

روش های محدود سازی ژئو محدودیت ها غالباً به دلایل قانونی توسط دولت قابل استفاده هستند. به عنوان مثال ، دولت انگلستان از ژئو بلوک استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که محتوای تلویزیون آنها فقط در انگلستان موجود است (با استثنائات استثنائی) زیرا همه آنها با پول مالیات دهندگان تأمین می شوند.

6. الزامات قانونی

بعضی اوقات ، برخی از مشاغل برای فعالیت در یک کشور یا منطقه باید از قوانین خاص بین المللی و ملی پیروی کنند – و این قوانین می توانند گفت مشاغل را مجبور به استفاده از روش های محدودیت جغرافیایی می کنند..

به عنوان مثال ، کازینو های آنلاین به طور معمول باید از محدودیت های جغرافیایی استفاده کنند تا قوانین قمار آنلاین را رعایت کنند – به ویژه که آنها مجاز به ارائه خدمات خود در کشورهایی نیستند که قمار آنلاین را ممنوع کنند..

آیا استفاده از Geo-Restriction Tech قانونی است?

به طور کلی ، بله در حال حاضر ، به نظر می رسد اتحادیه اروپا تنها مکانی است که در واقع اقدامات حقوقی علیه روشهای محدودیت جغرافیایی انجام می شود. در اینجا یک مرور اجمالی از آنچه اتفاق افتاده است آورده شده است:

 • در سال 2018 ، اتحادیه اروپا ظاهراً آنچه را آنها “بلوک جغرافیایی غیرقابل توجیه” خوانده اند ممنوع اعلام کرد. اگرچه به نظر خوب می رسد ، ممنوعیت بدست نیامد ، زیرا یک حفره قانونی وجود داشت که بیان داشت این ممنوعیت اعمال نمی شود در صورت لزوم جابجایی برای اطمینان از رعایت الزامات قانونی. این ممنوعیت همچنین رسانه هایی مانند بازی های ویدیویی و کتابهای الکترونیکی را پوشش نمی دهد.
 • چند ماه سریع پیش بروید ، و اتحادیه اروپا آیین نامه قابل حمل بودن رسانه های دیجیتال را تصویب کرد. اساساً ، آیین نامه جدید بیان داشت که ارائه دهندگان محتوا که خدمات پرداختی ارائه می دهند ، نیاز به ارائه نوع “رومینگ” در کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند. Sky Go و NOW TV مثالهای خوبی در مورد چگونگی عملکرد آن هستند ، زیرا به کاربران اجازه می دهند اگر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشند 30 روز محتوای انگلیس را در خارج از کشور مشاهده کنند..
 • در پایان سال 2018 ، آیین نامه جدید اتحادیه اروپا به مرحله اجرا درآمد که اساساً پایان دادن به جغرافیایی مسدود شده در تجارت الکترونیک.

کشورهای غیر اتحادیه اروپا ممکن است این قانون را رعایت نکنند ، بنابراین ، به احتمال زیاد محاصره جغرافیایی به عنوان یک مشکل قانونی در آن مکانها مشاهده نمی شود.

در مناطقی مانند آمریکای شمالی و استرالیا ، مسدود کردن جغرافیایی یک روال عادی به عنوان راهی برای محافظت از حق چاپ از هنرمندان ، تهیه کنندگان تلویزیون / فیلم و سایر سازندگان محتوا در نظر گرفته شده است. درمورد مکانهایی مانند آسیا ، خاورمیانه ، آمریکای جنوبی و آفریقا ، هیچ قانون روشنی وجود ندارد که تصریح کند آیا مسدود کردن جغرافیایی قانونی است یا خیر. معمولاً در آنجا نیز تمرین می شود.

4 راه آسان برای دسترسی به محتویات محدود جغرافیایی

معمولاً ، بهترین و ساده ترین روش برای دور زدن روش های محدودیت جغرافیایی ، پنهان کردن آدرس IP یا موقعیت مکانی در هنگام حضور در اینترنت است. اگرچه انجام این کار دشوار به نظر می رسد ، واقعاً اینگونه نیست.

دسترسی به محتوای محدود شده جغرافیایی

در واقع ، شما چهار گزینه دارید که می توانید امتحان کنید:

1. خدمات VPN

یک سرویس VPN به شما کمک می کند با جایگزینی آدرس IP خود با آدرس سرور VPN که به آن وصل می شوید ، از بلوکهای جغرافیایی دور شوید. بنابراین ، اگر به یک سرور VPN مستقر در ایالات متحده متصل شوید ، می توانید به وب سایت هایی با محدودیت جغرافیایی دسترسی داشته باشید که فقط در آنجا موجود هستند

استفاده از VPN بسیار آسان است ، و واقعاً نمی توانند توسط ISP ها مسدود شوند (مانند سرویس های هوشمند DNS). بعلاوه ، از آنجا که یک VPN از رمزگذاری استفاده می کند ، می تواند از ISP شما نیز جلوگیری کند.

هنوز باید بدانید که رمزگذاری VPN می تواند در سرعت اتصال شما اختلال ایجاد کند. این را نمی گویم که سرعت آنلاین شما 100٪ کاهش خواهد یافت ، اما بسته به اینکه رمزگذاری رمزگذاری و پروتکل VPN چقدر قوی است ، ممکن است شما کندی را تجربه کنید.

طرفداران

 • اتصال به سرور VPN تمام موارد لازم برای مخفی کردن آدرس IP شماست.
 • از آنجا که VPN ها از رمزگذاری استفاده می کنند ، می توانند به شما در جلوگیری از ریزش پهنای باند ISP کمک کنند.
 • بیشتر سرورهای VPN مجهز به اتصالات پر سرعت و پهنای باند نامحدود هستند.
 • در واقع راهی برای ISP ها وجود ندارد که بتوانند VPN ها را مسدود کنند.

منفی

 • بسته به میزان رمزگذاری و پروتکل VPN چقدر قدرتمند است ، ممکن است سرعت آنلاین شما مورد توجه واقع شود.

2. خدمات هوشمند DNS

Smart DNS خدماتی است که می توانید برای مخفی کردن آدرس DNS واقعی خود که توسط ISP خود به شما اختصاص داده شده است ، مخفی کنید. با اینکه مخفی کردن آدرس IP شما یکسان نیست ، آدرس DNS شما همچنین حاوی اطلاعاتی است که موقعیت مکانی واقعی شما را نشان می دهد. بنابراین ، جایگزین کردن آن با یک آدرس جدید که حاوی داده هایی است که به مکانی در کشوری که محتوا در آن موجود است اشاره دارد ، روش خوبی برای دور زدن بلوک های جغرافیایی است.

علاوه بر این ، یک Smart DNS همچنین درخواستهای اتصال شما را به هر وب سایتی که می خواهید دسترسی داشته باشید ، متوقف می کند و داده های موجود در آنها را که باعث جابجایی موقعیت جغرافیایی شما می شود ، با اطلاعات جدیدی که به مکان دیگری با “لیست سفید” مرتبط است جایگزین می کند..

نکته مهم دیگر در مورد سرویس های هوشمند DNS عدم رمزگذاری است که به شما امکان می دهد ضمن لذت بردن از سرعت ISP اصلی خود ، به محتوای جغرافیایی محدود دسترسی پیدا کنید. همچنین ، اکثر خدمات هوشمند DNS دسترسی به لیست عظیمی از وب سایتهای از قبل مسدود نشده دسترسی دارند که می توانید فوراً به آنها دسترسی پیدا کنید.

از طرف دیگر ، مشکلی وجود دارد که ISP شما می تواند Smart DNS مورد استفاده خود را با یک Proxy Transparent مسدود کند. این ، و گاهی اوقات ممکن است وب سایت مورد نظر خود را در لیست وب سایتهای از قبل مسدود نشده پیدا نکنید. معمولاً ، این یک مشکل بزرگ نیست زیرا می توانید از ارائه دهنده بخواهید وب سایت مورد نظر خود را به لیست اضافه کند.

طرفداران

 • استفاده از DNS هوشمند آسان است ، و به شما کمک می کند با مخفی کردن آدرس DNS ، موقعیت مکانی خود را مخفی کنید.
 • از رمزگذاری استفاده نمی شود ، بنابراین می توانید از سرعت اتصال اصلی خود لذت ببرید.
 • سرویس های هوشمند DNS دسترسی به وب سایت های از قبل مسدود نشده دسترسی دارند. همچنین می توانید از ارائه دهنده بخواهید که وب سایت های جدید را مسدود کند.
 • DNS هوشمند تقریباً در هر دستگاه متصل به اینترنت قابل تنظیم است.

منفی

 • ISP شما می تواند Smart DNS را با یک پروکسی شفاف مسدود کند.
 • لیست وب سایت های از قبل مسدود نشده شامل همه وب سایت های یک منطقه نیست.

3. سرورهای پروکسی

سرور پروکسی مانند واسطه ای بین شما و وب عمل می کند. شما درخواست های اتصال خود را به آن ارسال می کنید ، و آنها را از طرف شما به وب سایت صحیح ارسال می کند – اما این کار را با استفاده از آدرس IP خود به جای آدرس شخصی شما انجام می دهد. بنابراین ، به شما کمک می کند تا با سهولت جغرافیایی را دور بزنید.

از این گذشته ، سرور پروکسی می تواند از حافظه محلی برای ارائه پاسخ سریعتر به درخواستهای شما استفاده کند. اصولاً ، اگر سرور محتوای موجود در درخواست را در حافظه محلی خود داشته باشد ، دیگر نیازی به ارسال درخواست شما به وب نیست و در وقت شما صرفه جویی می کند.

همچنین ، برخی از پراکسی ها از رمزگذاری استفاده نمی کنند ، به همین دلیل در سرعت آنلاین شما اختلال ایجاد نمی کنند. با این حال ، واقعاً زیاد نیست زیرا در نظر بگیرید که بسیاری از سرورهای پروکسی محدودیت های پهنای باند دارند که مانع از دستیابی به سرعت های بالا شما می شود.

مشکلات دیگر معمولاً شامل عدم پشتیبانی فنی است ، این واقعیت است که برخی از سرورها (به خصوص سرویس دهنده های آزاد) تمایل به ازدحام زیاد دارند و خرابی زیادی متحمل می شوند ، و اینکه پروکسی هایی که از اتصالات HTTP استفاده می کنند آدرس IP واقعی شما را به صاحب پروکسی نشان می دهند..

طرفداران

 • یک پروکسی آدرس IP شما را پنهان می کند و اگر بایگانی شده در حافظه محلی سرور باشد ، می تواند نتایج را سریعتر بازگرداند.
 • سرورهای پراکسی که از رمزگذاری استفاده نمی کنند نباید در سرعت آنلاین شما تداخل داشته باشند.
 • بسیاری از سرویس های پروکسی می توانند مستقیم از مرورگر شما استفاده شوند.

منفی

 • با وجود عدم رمزگذاری ، اکثر اوقات شما سرعت بالایی نخواهید داشت زیرا سرورها محدودیت پهنای باند دارند و شلوغ هستند.
 • اگر از سرور پروکسی با اتصالات HTTP استفاده می کنید ، مالک می تواند آدرس IP واقعی شما را ببیند.
 • پروکسی ها تمایل زیادی به خرابی دارند و معمولاً از آنجا که آنها اغلب استفاده رایگان دارند پشتیبانی نمی کنند.

4. Tor (روتر پیاز)

Tor یک شبکه ناشناس برای استفاده رایگان است که آدرس IP شما را هنگام حضور در اینترنت پنهان می کند و به شما امکان می دهد تا از بلوک های جغرافیایی دور شوید. ردپای دیجیتالی شما نیز پنهان است زیرا ترافیک آنلاین شما بین چندین رله Tor رمزگذاری و رمزگذاری می شود.

خدمات دارای برخی از مشکلات است. برای اولین بار ، رله ها توسط داوطلبان اداره می شوند ، بنابراین به طور کامل تضمین نمی شود که آنها 100٪ مطمئن باشند. به عنوان مثال ، یک ISP در صورت پیدا کردن آن می تواند رله را خاموش کند (که می تواند با رله های خروجی اتفاق بیفتد ، در جایی که ترافیک Tor دیگر رمزگذاری نشده باشد)..

علاوه بر این ، تعداد فعلی رله های Tor حدود 6000 و 7000 است ، در حالی که تعداد کل کاربران Tor تقریباً دو میلیون نفر است. این بدان معناست که رله ها غالباً شلوغ هستند ، و شاید شما باید با سرعت های آهسته آنلاین سر و کار داشته باشید.

سرانجام ، این واقعیت نیز وجود دارد که دولت ها اگر واقعاً بخواهند می توانند تور را به کلی محاصره کنند.

طرفداران

 • Tor به شما کمک می کند تا آدرس IP خود را برای دور زدن بلوک های جغرافیایی پنهان کنید.
 • ترافیک تور بین رله های مختلف ترافیک می شود ، ترافیک دیجیتالی شما را مخفی می کند و آن را نیز رمزگذاری می کند.
 • تعداد رله های Tor در مقایسه با تعداد کاربران Tor فرعی است و در نتیجه اتصالات کم سرعت و ناپایدار است.

منفی

 • رله های Tor را می توان با ISP ها – به ویژه رله های خروجی – مسدود کرد.
 • تور به طور بالقوه می تواند توسط دولت ها مسدود شود.

کدام سرویس مناسب ترین روش بای پس محدود جغرافیایی است?

به طور کلی ، همه خدمات دارای مزایا و معایب خود هستند ، اگرچه به نظر می رسد که Tor کارآیی کمتری دارد زیرا می تواند توسط ISP یا دولت شما مسدود شود + رله کافی برای پشتیبانی از تعداد زیادی کاربر وجود ندارد ، بنابراین سرعت بسیار بد است.

محتوا را محدود کنید

VPN ، سرویس های هوشمند DNS و پروکسی تقریباً گره خورده اند ، اما سرویس های هوشمند DNS و VPN انتخاب بهتری هستند. در حالت ایده آل ، شما باید یک ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که به همه آن سرویس ها یکباره دسترسی داشته باشد ، تا بتوانید بسته به آنچه که برای شما مناسب است ، آزادانه بین آنها جابجا شوید..

برای دور زدن همه روشهای محدودسازی جغرافیایی به یک سرویس نیاز دارید?

ما فقط آنچه شما نیاز دارید را بدست آورده ایم – یک سرویس VPN با کیفیت بالا که دارای سرورهای پروکسی رایگان و همچنین یک سرویس هوشمند DNS است. با این روش می توانید ببینید که کدام روش با سهولت برای شما بهتر کار می کند.

VPN ما 28 سرور پر سرعت را ارائه می دهد و همه آنها مجهز به پهنای باند نامحدود هستند. سرورها به عنوان سرورهای پروکسی دو برابر هستند و می توانید با برنامه های کاربر پسند ما از خدمات ما در چندین سیستم عامل استفاده کنید.

سرویس هوشمند DNS ما دارای لیست عظیمی از وب سایتهای از قبل قفل نشده است که می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

نگران نباشید – لازم نیست فوراً اشتراک را انتخاب کنید. برای اطمینان از اینکه این نیازهای شما را برآورده می کند ، می توانید برای اولین بار به مدت 24 ساعت سرویس ما را به صورت رایگان تست کنید.

اوه ، و ما همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که به محض اینکه کاربر CactusVPN شوید همچنین با 30 روز ضمانت بازپرداخت پول خود را خواهیم داشت..

نتیجه

فناوری ارائه دهنده محدودیت های جغرافیایی توسط ارائه دهندگان محتوا استفاده می شود تا در چه کشورهایی مطالب و خدمات آنلاین متنوعی را ارائه دهد. به عنوان مثال ، رادیو پاندورا فقط در ایالات متحده کار می کند و شما نمی توانید به خدمات خارج از کشور دسترسی پیدا کنید.

روشهای محدود سازی جغرافیایی معمولاً به دلایل مرتبط با حق چاپ مورد استفاده قرار می گیرند ، زیرا ارائه دهنده محتوا حق مجوز پخش محتوای در همه کشورها و به دلایل قانونی را ندارد. برای جلوگیری از تبعیض قیمت در تلاش برای سودآوری بیشتر ، می توان از مسدود کردن جغرافیایی نیز استفاده کرد.

مسدود کردن جغرافیایی معمولاً قانونی تلقی می شود ، به جز در اتحادیه اروپا که مقررات اخیر باعث شده این امر کمتر مورد قبول واقع شود.
بهترین راه برای دور زدن محدودیت های جغرافیایی ، پنهان کردن مکان جغرافیایی شما در وب است. این امر می تواند با پوشاندن آدرس IP شما (که می توانید با یک پروکسی ، VPN یا Tor) یا آدرس DNS (با یک سرویس هوشمند DNS دستیابی داشته باشید) انجام شود. در حالت ایده آل ، باید ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که دسترسی به کارآمدترین خدمات (پروکسی ، VPN ، Smart DNS) را در یک مکان ارائه دهد..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me