چه نوع آدرسهای IP ارائه دهندگان VPN را ارائه می دهند؟ |


این دقیقاً همان چیزی است که ما می خواهیم با این مقاله عمیق به آن پاسخ دهیم – چه نوع آدرسهای IP ارائه دهندگان VPN را به طور کلی ارائه می دهیم ، چه چیزهایی را از هم جدا می کند و بسته به علایق آنلاین شما کدام یک از آنها بهتر است..

VPN چیست؟?

VPN (Virtual Private Network) خدماتی است که می توانید با استفاده از رمزگذاری آنها ، از داده های آنلاین و ترافیک اینترنت خود محافظت کنید. این سرویس همچنین می تواند هویت آنلاین شما را تضمین کند و با پنهان کردن آدرس IP واقعی خود به شما در دور زدن جغرافیایی کمک کند.

آدرس IP چیست؟?

IP مخفف پروتکل اینترنت است و این مجموعه ای از قوانین است که ارتباط دستگاه های متصل به اینترنت را با یکدیگر بر روی یک شبکه اثبات می کند. آدرس IP یک شناسه منحصر به فرد است که به یک دستگاه متصل به وب اختصاص داده شده است تا آن را به صورت آنلاین قابل تشخیص کند.

چه اتفاقی می افتد به آدرس IP شما هنگام استفاده از VPN?

در اصل ، هنگامی که از VPN برای اتصال به سرور VPN استفاده می کنید ، آدرس IP واقعی شما با آدرس IP سرور VPN جایگزین می شود. در نتیجه ، هر وب سایتی که به آن وصل می شوید یا هرکسی که می خواهد آدرس IP شما را جستجو کند ، فقط آدرس سرور را مشاهده می کند.

7 نوع آدرس IP که ممکن است از ارائه دهندگان VPN بدست آورید

1. آدرس IP استاتیک

آدرس IP استاتیک چیست؟?

آدرس IP استاتیک یک آدرس IP است که هر زمان که به اینترنت وصل شوید ثابت است. در اصل ، هنگامی که از یک وسیله برای دسترسی به وب استفاده می کنید ، به دستگاه گفته می شود یک آدرس IP استاتیک توسط ارائه دهنده VPN اختصاص داده شود. هربار که از آن دستگاه برای اتصال به وب استفاده کنید ، همان آدرس IP اختصاص داده شده به آن را خواهد داشت.

طرفداران

 • برخی از وب سایت ها (به خصوص سیستم عامل های مبتنی بر اشتراکی – مانند وب سایت های بازی) ممکن است شما را از استفاده از یک آدرس IP استاتیک بخواهد تا بتواند شما را به عنوان کاربر مکرر شناسایی کند.
 • اگر از رایانه خود به عنوان سرور استفاده می کنید ، می توانید با یک آدرس IP استاتیک سرعت بارگیری و بارگیری بهتر داشته باشید ، البته تضمین شده نیست.
 • اگر می خواهید از راه دور به رایانه خود دسترسی پیدا کنید ، انجام این کار با یک آدرس IP Static ساده تر خواهد بود.

منفی

 • هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، یک آدرس IP به فعالیت آنلاین خود اختصاص داده شده است. پیوند جستجوهای آنلاین با یک کاربر خاص آسان تر می شود.
 • آدرس های IP استاتیک تمایل دارند که گران تر از همتایان Dynamic باشند. در نتیجه ، یک ارائه دهنده VPN که از آدرس های IP استاتیک استفاده می کند ممکن است هزینه بیشتری برای خدمات خود برای تأمین هزینه ها هزینه کند.

2. آدرس IP پویا

آدرس IP پویا چیست؟?

IP Dynamic یک آدرس است که هر زمان که آنلاین می شوید ، دائماً تغییر می کند. بنابراین ، به دستگاهی که برای دسترسی به وب از طریق VPN استفاده می کنید ، هر بار که به اینترنت متصل می شود ، یک آدرس IP متفاوت و موقتی اختصاص می یابد..

طرفداران

 • آدرس های IP پویا از حفظ حریم خصوصی بهتر محافظت می کنند زیرا فعالیت های آنلاین شما نمی توانند به یک آدرس IP خاص وصل شوند.
 • آدرس های IP پویا برای بدست آوردن ارزان تر هستند ، بنابراین یک ارائه دهنده VPN که IP های پویا را ارائه می دهد ، احتمالاً اشتراکی با صرفه تر را ارائه می دهد.
 • اگر می خواهید وب سایت یا برنامه ای بتواند شما را به عنوان کاربر جدید ثبت کند ، یک آدرس IP پویا مفید است (وقتی که به صورت آنلاین بازی می کنید).

منفی

 • آدرس های IP پویا منحصر به فرد شما نیستند زیرا هر بار که آنلاین می شوید آدرس جدیدی دریافت خواهید کرد.
 • به گفته برخی از کاربران آنلاین ، این شانس وجود دارد که هنگام استفاده از VoIP و بازی کردن بازی های آنلاین ، با مشکلات اتصال روبرو شوید. با این حال ، همیشه این اتفاق تضمین نمی شود.

3. آدرس های IP مشترک

آدرس IP مشترک چیست؟?

یک آدرس IP مشترک یک آدرس IP است که – مانند نام آن – در بین کاربران VPN به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین ، IP که هنگام دسترسی به وب متصل به VPN به دستگاه شما اختصاص داده می شود ، در همان زمان به سایر کاربران VPN نیز اختصاص می یابد..

طرفداران

 • آدرسهای IP مشترک دارای درجه بالایی از حریم خصوصی هستند زیرا معمولاً صدها هزار نفر در یک زمان مشترک با آنها مشترک هستند. بنابراین ، پیوند آدرس IP با فعالیتهای آنلاین کاربر خاص ، تقریباً غیرممکن است.
 • مانند آدرس های IP Dynamic ، IP های مشترک برای دستیابی و نگهداری معمولاً ارزان تر هستند ، بنابراین ارائه دهندگان VPN که به آنها ارائه می دهند می توانند خدمات مناسب تری برای بودجه در اختیار کاربران قرار دهند..

منفی

 • اگر تعداد زیادی از افراد از همان سرور IP استفاده کنند ، احتمالاً سرعت اتصال ممکن است رخ دهد. با این حال ، شایان ذکر است که این اتفاق معمولاً فقط با VPN رایگان اتفاق می افتد. VPN های پرداخت شده که توانایی ارائه خدمات بهتر را دارند ، معمولاً با استفاده از سرورهایی با پهنای باند نامحدود ، مانع از بروز این مسئله می شوند..
 • اگر برخی از کاربرانی که IP را با شما به اشتراک می گذارند از آن برای ارتکاب اقدامات غیرقانونی آنلاین (مانند سرقت هویت) یا برای ارسال اسپم استفاده می کنند ، ممکن است آدرس IP توسط برخی وب سایت ها مسدود شده یا توسط مقامات مورد توجه واقع نشود. با ارائه دهندگان VPN با کیفیت ، این مشکل واقعا نیست ، زیرا آنها سریع این مشکل را حل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تجربه آنلاین شما رنج نمی برد. همچنین ، اگر آنها سیاست عدم ورود به سیستم را دارند ، لازم نیست نگران این باشید که مقامات داده های خود را به دست بیاورند.

4- آدرس های IP اختصاصی

یک آدرس IP اختصاصی چیست?

اختصاصی IP برای یک کاربر VPN اختصاصی رزرو شده است. این بدان معناست که هر زمان که با استفاده از سرویس VPN به وب دسترسی پیدا کردید ، فقط به دستگاه شما این آدرس IP خاص اختصاص داده می شود و هیچ کس دیگری.

به راحتی می توان آدرس های اختصاصی IP اختصاصی را با آدرس های IP استاتیک اشتباه گرفت ، اما در اینجا تفاوت اصلی وجود دارد – یک IP اختصاصی اختصاصی برای یک کاربر VPN اختصاصی است ، در حالی که یک IP استاتیک برای یک سرور VPN منفرد (تمام کاربران متصل به آن سرور به اشتراک بگذارید).

طرفداران

 • بر خلاف آدرس های IP مشترک ، دیگر لازم نیست نگران کاربران دیگری باشید که به دلیل مسدود شدن ، ممنوع شدن یا پیگیری آن به دلیل فعالیت های آنلاین مشکل ساز ، همان IP را به اشتراک می گذارند.
 • اگر تنها کاربر VPN هستید که از آدرس IP استفاده می کنید ، احتمال کمی وجود دارد که از آنجایی که کل پهنای باند به شما اختصاص داده شده است از سرعت های بهتر لذت ببرید. اگرچه از VPN یا VPN رایگان با پهنای باند محدود / محدود استفاده می کنید ، این مزیت آشکارتر است..

منفی

 • در حالی که آدرس های IP اختصاصی می توانند ایمن باشند ، حریم شخصی شما می تواند تأثیر بگذارد. حتی اگر آدرس IP واقعی شما پنهان باشد ، اقدامات آنلاین شما همچنان به یک آدرس IP قابل تشخیص و مرتبط می شوند.
 • دقیقاً مانند آدرس IP استاتیک ، IP اختصاصی اختصاصی هزینه بیشتری را به ارائه دهندگان VPN می دهد ، بنابراین احتمالاً هزینه بیشتری برای استفاده از این نوع آدرس IP خواهید پرداخت.

5- آدرس های IP مسکونی

یک آدرس IP مسکونی چیست؟?

آدرسهای IP مسکونی نوعی آدرسهای اختصاصی IP هستند که انحصار بیشتری را ارائه می دهند – به جای اینکه از مراکز داده در سراسر جهان تهیه شوند ، این آدرسهای IP متعلق به کاربران آنلاین انضمامی است که آنها را به فروش می رساند یا اجاره آنها را به سایر کاربران می دهد. به عنوان مثال ، شخصی از نیویورک ممکن است آدرس IP روتر را به کسی از ژاپن بفروشد / اجاره کند.

طرفداران

 • آدرسهای IP مسکونی کمتر از لیست وب سایتها (مانند Netflix) در لیست سیاه قرار می گیرند ، زیرا به نظر می رسد آنها به جای آدرسهای مراکز داده که متعلق به VPN هستند ، مانند آدرسهای IP معمولی IPP هستند..

منفی

 • آدرس های IP مسکونی می توانند بسیار گران باشند. بسیاری از ارائه دهندگان آنلاین آنها را به صورت اشتراکی / محدودیت اطلاعات ارائه می دهند ، با هزینه هایی که از حدود 20 دلار در ماه شروع می شود و به راحتی تا 500 دلار در ماه یا بیشتر افزایش می یابد. بنابراین ، شما – به عنوان یک کاربر VPN – هزینه بالایی را برای خدمات VPN به دست خواهید آورد و ممکن است مجبور شوید محدودیت های پهنای باند را نیز در نظر بگیرید.
 • برای ارائه دهندگان VPN دشوار است که می گویند آدرس IP مسکونی که برای کاربران خود دریافت می کنند قانونی است یا خیر. گاهی اوقات ، می تواند یک IP Datacenter باشد که به عنوان یک مسکونی نمایش داده می شود ، در حالی که – بار دیگر – آدرس IP می تواند به سرقت برود.
 • اگر آدرس IP Residential شما به نوعی در لیست سیاه قرار بگیرد یا گم شود (به دلیل برخورد ISP) ، جایگزینی آن بسیار دشوار است.

6. آدرس IPv4

آدرس IPv4 چیست؟?

IPv4 در حال حاضر متداول ترین نسخه پروتکل اینترنت است. آدرس IPv4 برای شناسایی دستگاههای متصل به اینترنت در وب استفاده می شود و هنگام اتصال به یک سرور IPv4 VPN به دستگاه (های) شما اختصاص می یابد. آدرس های IPv4 از یک قالب اعشاری و 32 بیتی استفاده می کنند – در اینجا مثالی وجود دارد: x.x.x.x (جایی که “x” می تواند بین 0 تا 255 باشد.).

طرفداران

 • IPv4 دارای زیر شبکه بندی آسان تر است و با دستگاه های بیشتر سازگار است.
 • با IPv4 ، شما در معرض هر گونه نشت بالقوه IPv6 قرار ندارید.
 • به خاطر سپردن آدرس های IPv4 بسیار ساده تر است (اگر بخواهید آن را بنویسید یا از آن برای دسترسی از راه دور استفاده کنید) مهم است..

منفی

 • تعداد آدرس های IPv4 در حال از بین رفتن است زیرا تعداد کل در حدود 4.3 میلیارد نفر است ، و تعداد کل کاربران اینترنت در جهان قبلاً از علامت 4 میلیارد رسیده است.

7. آدرس IPv6

آدرس IPv6 چیست؟?

IPv6 جانشین IPv4 محسوب می شود. آدرس IPv6 یک شناسه منحصر به فرد است که به یک دستگاه متصل به وب اختصاص داده شده است و از یک قالب شش ضلعی و 128 بیتی استفاده می کند.

آدرس های IPv6 به دو روش قابل نمایش است:

 1. قالبهای خالص – x: x: x: x: x: x: x: x ، جایی که “x” می تواند یک مقدار شش ضلعی بین 0 و FFFF باشد.
 2. فرمت های دوگانه – x: x: x: x: x: x: y: y: y: y ، که در آن “x” می تواند یک مقدار شش ضلعی بین 0 و FFFF باشد و “y: y: y: y” IPv4 را نشان می دهد نشانی.

آدرس های IPv6 هر بار که به یک سرور VPN که از IPv6 پشتیبانی می کند به طور خودکار به دستگاه (های) شما اختصاص می یابد.

طرفداران

 • دیگر نیازی به نگرانی در مورد نیاز به مبارزه با آدرس های IPv6 نیست زیرا حدود 340 آدرس غیرمستقیم وجود دارد (اساساً 340 تریلیون تریلیون تریلیون تریلیون امکان پذیر است).
 • IPv6 از امنیت داخلی امنیتی IPv4 برخوردار است ، زیرا از این طریق داخلی ، بازرسی و پشتیبانی از IPSec را نصب کرده است..

منفی

 • اکثر دستگاههای متصل به اینترنت هنوز از IPv6 پشتیبانی نمی کنند و بسیاری از دستگاه های IPv4 با IPV6 سازگار نیستند. در حقیقت ، در حال حاضر فقط حدود 25٪ از شبکه های متصل به اینترنت تبلیغات IPv6 را تبلیغ می کنند.
 • اگر آدرس IPv6 دارید ، هنگام استفاده از VPN باید آن را غیرفعال کنید تا در هنگام برقراری ارتباط با وب سایت های IPv4 در معرض نشت ترافیک IPv6 نباشید.
 • از آنجا که آدرس ها و هدر های IPv6 فضای بیشتری را در بسته داده می گیرند ، فرصتی وجود دارد (هر چند که یک مورد کوچک باشد) که ممکن است برخی از کاربران با مشکلات اتصال روبرو شوند.
 • از آنجا که تغییر از IPv4 به IPv6 بسیار گران است ، فرصتی وجود دارد که شما ، به عنوان یک کاربر VPN ، هزینه بیشتری برای خدمات VPN بپردازید زیرا این قیمت مناسب تر است.

ارائه دهندگان VPN فقط یک نوع آدرس IP ارائه نمی دهید

با این کار ، منظور ما این است که شما نباید انتظار داشته باشید که ارائه دهنده VPN فقط به شما امکان دسترسی به یک آدرس اختصاصی IP یا یک آدرس IP Dynamic را ارائه دهد. به عنوان مثال ، اگر ارائه دهنده VPN یک آدرس IP استاتیک را به شما پیشنهاد می دهد ، می تواند یک آدرس مشترک نیز باشد (از آنجا که آن را با همه کاربران موجود در سرور به اشتراک می گذارید). مثال دیگر ارائه دهنده VPN است که یک آدرس IP مشترک مسکونی IPv6 را ارائه می دهد.

برخی از ارائه دهندگان VPN حتی ممکن است یک نوع خاص از آدرس IP را به عنوان یک ویژگی اضافی با پرداخت اضافی در کنار سرویس VPN ارائه دهند – مانند یک ویژگی آدرس اختصاصی IP اختصاص داده شده ، به عنوان مثال.

مقایسه ها

آدرس IP استاتیک در مقابل پویا

آدرس های IP استاتیک در صورت نیاز به وب سایت ها برای تشخیص آدرس IP مناسب تر هستند – یا به این دلیل که باید یک سرویس سرویس / بازی ویدیویی را که در آنجا ترک کرده اید انتخاب کنید ، یا به دلیل اینکه سبد خرید را رها کرده اید و می خواهید موارد شما هنوز ذخیره شود. آنها همچنین در صورت نیاز به دسترسی سریع از راه دور به یک دستگاه ، مفید هستند.

از طرف دیگر ، آدرسهای پویای IP اگر از نظر حفظ حریم خصوصی در ابتدا برای شما مناسب باشد ، انتخاب بهتری هستند و اگر به هر دلیلی می خواهید توسط یک وب سایت به عنوان کاربر جدید ثبت شوید..

اختصاصی IP در مقابل آدرس های IP مشترک

اگر می خواهید با محافظت بهتر از حریم شخصی خود ، اطمینان حاصل کنید که آدرس IP با آنچه در اینترنت انجام می دهید ، و همچنین در صورت تمایل برخی مقرون به صرفه نیست ، آدرس IP مشترک به شما توصیه می شود اگر بهتر می توانید از حریم شخصی خود محافظت کنید..

آدرس های اختصاصی IP اگر به هزینه های اضافی اهمیتی نمی دهند بهتر کار می کنند و می خواهید یک آدرس IP اختصاصی که فقط متعلق به شما باشد (اگر از VPN برای کار استفاده می کنید مهم باشد) و به دلیل اقدامات دیگر نمی توانید در لیست سیاه قرار بگیرید یا مسدود شوید. کاربران یک آدرس IP مسکونی (نوعی آدرس اختصاصی IP) فقط باید در نظر گرفته شود ، اگر کاملاً لازم باشد 110٪ مطمئن باشید که آدرس IP در لیست سیاه قرار نمی گیرد ، و پول برای شما مسئله ای نیست.

آدرسهای IPv4 در مقابل IPv6 IP

در حال حاضر شما با آدرس های IPv4 بهتر هستید. بهتر است برای حفظ حریم خصوصی شما از آنجا که نیازی به نگرانی در مورد نشت IPv6 ندارید ، تقریباً هیچ مشکل سازگاری برای مقابله با آنها وجود ندارد ، و سرویس VPN به طور کلی مقرون به صرفه تر است.

بنابراین بهترین گزینه چیست?

پاسخ واقعی در اینجا وجود ندارد – همه چیز به تنظیمات شما بستگی دارد. به جز در مورد آدرس های IPv4 و IPv6. در این حالت ، در حال حاضر بهترین گزینه شما یک آدرس IPv4 است فقط به این دلیل که استقرار IPv6 بزرگ نیست و به اندازه کافی پشتیبانی می کند.

به غیر از این ، اگر از نظر حریم خصوصی بسیار بزرگ هستید ، آدرس های IP Dynamic و Shared به بهترین وجه کار می کنند ، در حالی که IP های اختصاصی و استاتیک اگر به اعتبار آنلاین خود نیاز داشته باشید ، مناسب تر هستند و در صورت نیاز به دسترسی سریع و راحت به دستگاه های از راه دور.

فقط بخاطر داشته باشید که شما به احتمال زیاد یک ارائه دهنده VPN پیدا نمی کنید که تمام این انواع آدرس های IP را با هم ارائه می دهد. بنابراین ، نوع IP مورد نظر شما باید جزئی از انتخاب شما هنگام انتخاب VPN باشد.

با این وجود ، ما می توانیم توصیه ای را به شما ارائه دهیم – فقط به دنبال یک نوع آدرس IP نباشید. به جای آن مخلوط را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، یک آدرس IP استاتیک به اشتراک گذاشته ، یک انتخاب مناسب است زیرا شما می توانید از بهترین ها در هر دو جهان لذت ببرید (حریم خصوصی و راحتی وب سایتهای مبتنی بر اشتراکی که آدرس IP شما را به خاطر می آورند و شما را به عنوان کاربر جدید پرچم گذاری نمی کنند)..

به دنبال یک VPN با آدرس های IP جهت گرا به حریم خصوصی هستید & خدمات?

ما از شما عقب مانده ایم – CactusVPN نوعی خدمتی است که می داند چگونه از حریم شخصی شما محافظت و احترام بگذارد. برای مثال ، ما از رمزنگاری AES با کیفیت بالا استفاده می کنیم تا از داده های شخصی و ترافیک آنلاین شما در برابر تلاش های نظارت و هکرها محافظت کنیم. علاوه بر این ، می توانید هر زمان که به اینترنت بروید ، از ارتباطات خود با پروتکل OpenVPN بسیار امن محافظت کنید..

علاوه بر این ، ما یک سیاست سختگیرانه در مورد عدم ورود به سیستم در شرکت خود اعمال می کنیم ، تقریباً به این معنی که هیچ یک از اطلاعات شما توسط ما وارد نشده است.

ما برای همه کاربران ما آدرسهای IP مشترک IPv4 Static را به شما پیشنهاد می دهیم

ما به این نتیجه رسیدیم که ترکیب کاملی است – هرگز لازم نیست نگران باشید که کسی بتواند ترافیک آنلاین شما را به طور خاص با شما ارتباط دهد زیرا این ترکیب با ترافیک سایر کاربران CactusVPN مخلوط شده است.

بعلاوه ، به این ترتیب ، دیگر لازم نیست نگران باشید که وب سایت های عادی خود را به دلیل داشتن یک آدرس IP متفاوت هر بار که آنلاین می شوید ، تشخیص ندهید – همه بدون حریم شخصی شما مجبور به ضربه زدن هستند!

اوه ، و از محدودیت های پهنای باند بالقوه خود نگران نباشید زیرا ما از آدرس های IP مشترک استفاده می کنیم – همه سرورهای پر سرعت ما دارای پهنای باند نامحدود هستند. علاوه بر این ، آدرس های IP مشترک به ما کمک می کنند قیمت های بهتری نیز ارائه دهیم.

بیشتر از فقط یک سرویس VPN

خدمات VPN ما همچنین با یک سرویس هوشمند DNS همراه می شود و برای کسانی از شما که می خواهند از تنوع محتوا حتی بیشتر لذت ببرند ، استفاده می شود. در اصل ، با Smart DNS ما ، می توانید بیش از 300 وب سایت محدود شده جغرافیایی را از کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلستان ، کانادا ، استرالیا ، آلمان ، لهستان ، سوئیس ، سوئد ، فرانسه از حالت مسدود خارج کنید..

سرویس اول ما را به صورت رایگان امتحان کنید

در صورت تمایل به خدمات VPN ما ، یک درایو تست سریع برای ارائه اینکه آیا می تواند تمام نیازهای شما را قبل از انجام تعهد پاسخ دهد ، احساس راحتی کنید. لازم نیست جزئیات کارت اعتباری را بیان کنید.

علاوه بر این ، پس از ثبت نام در CactusVPN ، شما همچنان تحت پوشش ضمانت 30 روزه برگشت پول ما قرار خواهید گرفت.

نتیجه

ارائه دهندگان VPN به طور کلی یک یا دو آدرس IP زیر را به کاربران ارائه می دهند:

 • آدرس های IP استاتیک
 • آدرس های IP پویا
 • اختصاصی آدرس های IP
 • آدرس های IP مشترک
 • آدرس های IP مسکونی
 • آدرس IP IPv4
 • آدرس IP IPv6

همه آنها جوانب مثبت و منفی خود را دارند ، اما مهمترین نشانه آن این است – آدرس های IP پویا و مشترک برای حفظ حریم خصوصی و ارزان تر برای نگهداری هستند (بنابراین ، خدمات VPN برای کاربران هزینه کمتری دارد) ، در حالی که آدرس های IP استاتیک و اختصاصی. منحصر به فرد تر ، گران تر و محافظت از حریم خصوصی کمتری هستند ، اما احتمالاً بر اساس اقدامات دیگر کاربران در لیست سیاه قرار نمی گیرند (ارائه دهندگان معتبر VPN می توانند این مشکل را مدیریت و از آن جلوگیری کنند) و توسط وب سایتهای اشتراک برای فعالیت “مشکوک” پرچم گذاری می شوند..

به طور کلی ، یک آدرس IP “مخلوط” (مانند یک آدرس IP استاتیک مشترک) بهترین راه برای انجام این کار است زیرا شما می توانید از آنچه هر دو نوع آدرس مختلف ارائه می دهند لذت ببرید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map