پهنای باند چیست؟ (چگونه متوقف شود داده های پرتاب؟) |


سؤال می کنید ، پهنای باند چیست؟ این همان چیزی است که ما می خواهیم با این مقاله 5 دقیقه ای توضیح دهیم.

پهنای باند چیست؟?

پرتاب کردن پهنای باند (همچنین به عنوان پرت کردن داده یا تنگنای اینترنت شناخته می شود) فرآیندی است که از طریق آن ISP به طور عموم پهنای باند کاربر را کاهش می دهد ، سرعت اتصال و سرعت بارگیری را کاهش می دهد. این می تواند در هر دستگاهی که استفاده می کنید اتفاق بیفتد.

ISP ها می توانند سرعت پهنای باند را اعمال کنند ، زیرا می توانند بر ترافیک آنلاین کاربران نظارت کنند ، و بطور موثر مشاهده کنند که چه کاری در اینترنت انجام می دهند – خصوصاً اگر از Deep Packet Inspection استفاده کنند. بنابراین ، پرتاب کردن پهنای باند معمولاً تصادفی نیست – از قبل برنامه ریزی شده است.

چرا ISP ها پهنای باند شما را پرتاب می کنند?

آنها عمدتا این کار را برای سود انجام می دهند. به عنوان مثال ، یک ISP ممکن است پهنای باند کاربر را در برخی از روزهای شبانه روز کاهش دهد تا ازدحام شبکه را کاهش داده و ثبات سرویس را افزایش دهد. این معمولاً در زمان اوج اینترنت اتفاق می افتد ، وقتی سرویس فقط نمی تواند تعداد زیادی از مردم را اداره کند.

آنها همیشه این کار را نمی کنند که بتوانند خدمات خود را بهبود بخشند ، بلکه میزان داده هایی را که باید برای پردازش آنها کاهش یابد ، نیز تضمین می کنند که لازم نیست تجهیزات بیشتری را برای رسیدگی بیشتر به اینترنت خریداری کنند..

علاوه بر این ، ISP ها همچنین ممکن است پهنای باند شما را هر زمان که متوجه شوند از تعداد زیادی داده برای برخی فعالیت های آنلاین استفاده می کنید – مانند بازی ، بارگیری فایل ها یا پخش محتوای آنلاین ، به عنوان مثال.

آنها این کار را انجام می دهند تا شما را متقاعد کنند که یک اشتراک ارزانتر یا یک برنامه داده گران تر و گران تر را خریداری کنید. این امر به ویژه در شرایطی اتفاق می افتد که ISP در قرارداد خود “سیاست استفاده منصفانه” داشته باشد که مشخص می کند هر کاربر تعداد مشخصی از داده ها را به طور ماهانه به آنها اختصاص می دهد.

ISP ها همچنین ممکن است پهنای باند شما را شلیک کنند اگر ببینند که پرونده های P2P را بارگیری می کنید ، اما این امر معمولاً در کشورهایی اتفاق می افتد که torrenting موضوعی حساس است.

آیا ISP شما داده های شما را پرتاب می کند?

آشکارسازی پهنای باند همیشه شناسایی نیست. اگر گمان می کنید که ISP شما چنین کاری را انجام می دهد ، چند روش برای تأیید این موارد آورده شده است:

  • سعی کنید از ابزاری مانند SpeedTest در طول هر روز ، ترجیحاً برای یک ماه کامل استفاده کنید. اگر سرعت اینترنت شما به طور ناگهانی نزدیک به پایان ماه یا در زمانهای خاص هر روز کاهش یابد (احتمالاً اوقات اوج خواهد بود) ، بسیار محتمل است که ISP شما پهنای باند شما را پرتاب کند.
  • تست سرعت سریع را امتحان کنید. این برنامه توسط Netflix ساخته شده است تا به کاربران كمك كند كه آیا ISP های آنها پهنای باند خود را شلیك می كنند یا خیر. کافیست نتایج را با نتایج استاندارد SpeedTest مقایسه کنید و بررسی کنید که آیا سرعت Netflix کم است یا خیر. اگر اینها باشد ، این علامتی است که ISP شما در حال پرتاب Netflix است. اگر آنها این کار را انجام دهند ، فرض می شود که ممکن است هر سرویس دیگری را که ممکن است از آن استفاده کنید “بیش از حد” را خاموش کنند.
  • همچنین می توانید تست سلامت اینترنت را امتحان کنید ، اگر پهنای باند شما در نقاط اتصال به هم ریخته شود ، بررسی می کند. اگر با آنها آشنا نیستید ، آنها در واقع مسیری هستند که ترافیک آنلاین شما هنگام دسترسی به وب انجام می دهد (به عنوان مثال شبکه های ISP). ابزاری که در هر مشکلی در نقاط مختلف اتصال به شما دسترسی داریم ، بررسی می کنیم. اگر نتایج یک آزمایش واحد اندک باشد ، به احتمال زیاد شما درگیر برخورد با پهنای باند هستید.
  • در آخر ، همیشه می توانید از پشتیبانی مشتری ISP خود بپرسید که آیا پهنای باند پهنای باند به حساب شما اعمال می شود یا خیر. ما نمی گوییم که همیشه می خواهید پاسخ شفاف دریافت کنید ، اما ممکن است مشکلی برای گفتن شما در مورد قرارداد شما با “سیاست استفاده منصفانه” نداشته باشند.

چگونه می توان از پرتاب کننده پهنای باند ISP دور زد

اگر مطمئن هستید که ISP شما پهنای باند شما را پرتاب می کند ، می توانید با پشتیبانی مشتری صحبت کنید تا ببینید آیا ممکن است این کار را متوقف کنند ، اگرچه این یک راه حل خیلی واقع بینانه نیست. شما می توانید استفاده از اینترنت خود را در حدود اوج زمان برنامه ریزی کنید ، اما این بسیار ناخوشایند است.

از طرف دیگر ، می توانید ISP ها را تغییر دهید ، اما این یک دردسر بسیار است ، و هیچ تضمینی در مورد ISP جدید نمی توانید انجام دهید ،.

یا ، شما فقط می توانید این کار آسان را انجام داده و ترافیک آنلاین خود را رمزگذاری کنید. به این ترتیب ، کمتر شبیه این است که ISP شما می تواند پهنای باند شما را پرتاب کند زیرا آنها قادر به دیدن کارهایی که در اینترنت انجام می دهید نیستند. در اکثر موارد ، آنها حیله و تزویر زیادی را مشاهده می کنند.

Tor (روتر پیاز)

Tor یک شبکه ناشناس است که هدف آن رمزگذاری و گمنام کردن ترافیک آنلاین شما (البته تا حدودی) با تندرست بین رله های مختلف است.

در حالی که این یک ابزار کارآمد است ، یک حرکت نزولی عمده دارد – رله خروجی (آخرین رله عبور شما از آن عبور می کند) به طور کلی از رمزگذاری استفاده نمی کند. در حالی که ISP شما ممکن است نتواند ترافیک شما را از این طریق ببیند ، ISP شخصی که رله را اجرا می کند. اگر آنها تصمیم به پهنای باند پهنای باند رله گرفتند ، باید سرعت کمتری داشته باشید.

VPN (شبکه خصوصی مجازی)

VPN سرویسی است که به شما کمک می کند تا از حریم شخصی آنلاین خود محافظت کرده و اتصال اینترنتی خود را ایمن کنید. بر خلاف Tor ، یک VPN تمام اتصال شما را رمزگذاری می کند – هر آنچه بین دستگاه شما و سرور VPN می رود نمی تواند توسط ISP شما کنترل شود.

علاوه بر این ، یک VPN آدرس IP شما را نقاب می کند ، و آن را با IP سرور VPN جایگزین می کند ، و این باعث می شود که ISP شما عادت های آنلاین خود را با آدرس IP خود مرتبط کند.

در برابر پرتاب کردن پهنای باند با CactusVPN مبارزه کنید!

اگر از طرف خود به یک VPN قابل اعتماد احتیاج دارید ، شما را تحت پوشش قرار می دهیم. CactusVPN رمزنگاری عالی AES را ارائه می دهد که می تواند از ترافیک اینترنت و داده های شما در برابر هرگونه دخالت ISP محافظت کند. آنها دیگر نمی توانند پهنای باند شما را پرتاب کنند زیرا آنها نمی دانند چه پرونده هایی را بارگیری می کنید یا چه محتوایی را پخش می کنید.

بعلاوه ، سرورهای پر سرعت ما به فناوری IP مشترک متکی هستند و ما یک سیاست دقیق عدم ورود به سیستم را اعمال می کنیم ، یعنی حتی نمی دانیم وقتی از CactusVPN استفاده می کنید چه چیزی در اینترنت دارید.

و نگران نباشید – سرویس ما یک Killswitch داخلی دارد ، بنابراین ترافیک شما در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل اتصال ، در معرض ISP شما قرار نمی گیرد.

احساس رایگان کنید تا برنامه های CactusVPN ما را بررسی کنید تا ببینید کدام یک برای دستگاه شما بهترین است. در صورت شک و تردید ، خوشحال خواهید شد که بدانید ما یک آزمایش 24 ساعته رایگان از خدمات ما + 30 روز ضمانت برگشت پول ارائه می دهیم.

نتیجه

در حالی که گاهی اوقات قابل درک است که چرا ISP ها از فعالیت های آنلاین کاربران چشم پوشی می کنند ، صرفنظر کردن از میزان نقض حریم خصوصی چه سخت است – نه ذکر اینکه این امر به ISP ها اجازه می دهد تا بر پهنای باند شما سلطنت رایگان داشته باشند ، و هر زمان که بخواهند می توانند آن را براندازند..

خوشبختانه ، یک VPN می تواند به شما کمک کند با نگه داشتن زبانه ها در ترافیک و داده های آنلاین خود ، تقریباً برای ISP غیرممکن باشد. هنگام استفاده از VPN ، ISP شما نمی تواند داده هایی را که از رایانه شما عبور می کند بازرسی کند ، بنابراین آنها قادر نخواهند بود آن را پرتاب کنند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me