مرور ناشناس چیست (چگونه می توان آنلاین ناشناس باشیم) |


خبر خوب این است که چیزی شبیه به این قابل دستیابی است ، اما قبل از اینکه بحث در مورد چگونگی ناشناس بودن آنلاین را آغاز کنیم ، باید یک چیز را روشن کنیم – واقعاً چنین چیزی مانند 100٪ ناشناس بودن آنلاین وجود ندارد. شما مطمئناً می توانید از اقدامات احتیاطی برای محافظت از حریم خصوصی خود استفاده کنید و خطر ابتلا به اطلاعات شخصی شما یا اطلاعاتی را که در معرض خطر است ، بطور چشمگیری کاهش دهید ، اما با توجه به اینکه اینترنت گسترده ، متنوع و مستعد ریسک است ، هیچ روشی کاملاً بی پروا نیست.

بنابراین ، هنگامی که ما از عباراتی مانند “مرور ناشناس” یا “گشت و گذار ناشناس” استفاده خواهیم کرد ، این نوع از مواردی است که ما به آنها اشاره خواهیم کرد.

Contents

چرا مرور ناشناس مهم است?

باور کنید یا نه ، لذت بردن از هر نوع حریم خصوصی در اینترنت سخت و دشوارتر است. کاری که شما انجام می دهید ، واقعاً فقط بین شما و دستگاهتان باقی نمی ماند. اما برای مشخص تر شدن ، در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا شما به مرور خصوصی نیاز دارید:

1. نظارت دولت را در خلیج نگه می دارد

دولت ها می دانند که منبع اطلاعاتی با ارزش از اینترنت چیست و مطابق آن با آن رفتار می کنند – البته با تلاش برای دست زدن به هر کاری که ممکن است ، می توانند از آنها استفاده کنند..

و گرچه ممکن است فکر کنید نظارت دولت فقط در ایالات متحده اتفاق می افتد ، واقعیت دور از آن نیست. در حالی که ایالات متحده ده ها پروژه نظارت جمعی دارد ، تنها کشور نیست که این کار را انجام دهد.

همچنین به خاطر داشته باشید که بیشتر دولت ها به ISP های ملی نیاز دارند تا داده های کاربر را در اختیار مقامات قرار دهند و آن را تا مدت معینی از سال ذخیره کنند.

مرور ناشناس به این امر کمک می کند تا دستگاه های دولتی نتوانند برگه هایی را که آنلاین انجام می دهید ، کنترل کنند و بر ترافیک آنلاین خود نظارت کنند. با این وجود ، شایان ذکر است که شما را 100٪ از نظارت محافظت نمی کند. تا زمانی که در اینترنت هستید ، این امکان پذیر نیست.

2. از حق شما در گفتار آزاد محافظت می کند

در حالی که تقریباً تمام کشورهای جهان به شهروندان خود حق آزادی بیان را اعطا می کنند ، اما بیشتر و بیشتر به نظر می رسد مانند یک حق نظری است. در واقعیت ، ساده است که بیان آزاد شما از بین برود – خواه این یک سکوی آنلاین باشد که شما را سانسور می کند ، یا افرادی که به دلیل نظرات شما به شما زورگویی می کنند.

گاهی اوقات ، حتی سیستم حقوقی نیز کمر شما را ندارد. به عنوان مثال در کشورهایی مانند عربستان سعودی که خودسانسوری یک هنجار است. در غیر این صورت ، شما با مشکل جدی قانونی روبرو خواهید شد – از زندان پرتاب شده تا شلاق زدن در ملاء عام.

چگونه می توانم در اینترنت ناشناس بشوم؟

خوب ، نکته خوب در مورد گشت و گذار ناشناس این است که می تواند صدایی در اینترنت به شما بدهد – حتی اگر یکی از آنها را ندارید. از آنجا که مردم نمی دانند شما چه کسی هستید ، می توانید ذهن خود را آزادانه صحبت کنید – خواه درباره بحث های اجتماعی ، سیاسی یا اقتصادی بحث می کنید (فقط برای نامگذاری چند مورد).

3. از دستیابی موتورهای جستجو به “دوستانه” جلوگیری می کند

هیچ موتور انکار کننده ای وجود ندارد که اینترنت را بسیار کاربر پسند و راحت تر کند ، اما آیا از هزینه آن آگاه هستید؟ آن نتایج کاملاً کامل هنگام دریافت نامه یا کلمه ای که کاملاً آشنا به نظر می رسند ، فقط یک ویژگی خوب نیستند – آنها الگوریتم های پیچیده ای هستند که برای ارائه نتایج شخصی تر از شما از اطلاعات شخصی استفاده می کنند..

شما از چه نوع اطلاعاتی می پرسید؟ خوب ، موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، یاهو! و بینگ موارد زیر را جمع می کنند:

 • وب سایتهایی که جستجو می کنید و به آنها دسترسی دارید
 • موقعیت جغرافیایی شما
 • سن و جنس شما
 • مرور تاریخچه از هر برنامه / وب سایت شخص ثالثی که به خدمات موتور جستجو متکی است
 • هرگونه صدایی دستور شما را به دستیار صوتی صادر می کند که متعلق به آنها است (مانند دستیار Google)
 • محتوای ایمیل (در مورد موتورهای جستجوگر که خدمات ایمیل ارائه می دهند)
 • اطلاعات دستگاه
 • چگونه به نظر می رسد (برخی موتورهای جستجو در تشخیص عکس از چهره خود استفاده می کنند)
 • اعتقادات مذهبی و سیاسی شما
 • شما چقدر سالم هستید
 • هرجایی که بوده ای
 • دوستان شما کی هستند

و این فقط سطح را خراشیده است.

از این گذشته ، همه داده ها در کنار سایر اطلاعاتی که از طریق خدماتی که موتورهای جستجو در اختیار دارند ، جمع می شوند (مانند YouTube ، متعلق به Google).

در حالی که مرور ناشناس نمی تواند شما را از هرگونه نقض حریم خصوصی که در بالا به آن اشاره کردیم محافظت کند ، می تواند به شما کمک کند بهتر از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید تا از حریم شخصی بیشتری برخوردار شوید و امکان استفاده از موتورهای جستجو را بدون آن احساس خزنده “من همه چیز را در مورد شما می دانم”.

4- اطلاعات حساس را از دست تبلیغ کنندگان نگه می دارد

مانند موتورهای جستجو ، تبلیغ کنندگان نیز درباره شما نیز اطلاعات کمی دارند. چگونه ، شما می پرسید؟ خوب ، شما می توانید از موتورهای جستجوگر و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی بخاطر آن (در کنار سایر وب سایت های کوچکتر) تشکر کنید. آنها داده های شما را با تبلیغ کنندگان شخص ثالث به اشتراک می گذارند تا سود کسب کنند.

و نه ، این یک راز بزرگ یا غیرقانونی نیست – به احتمال زیاد در شرایط خدمات موتور جستجوگر یا وب سایت رسانه های اجتماعی ذکر شده است. سلام ، اینها معمولاً سیستم عامل هایی با کاربرد رایگان هستند ، بنابراین این تعجب آور نیست.

اما آنها تنها مقصر نیستند. ISP ها گاهی می توانند داده های کاربر را به تبلیغ کنندگان شخص ثالث نیز بفروشند. خوشبختانه ، این اتفاق در همه کشورها رخ نمی دهد. در حال حاضر ، فقط افراد در ایالات متحده مجبور هستند که با این کار مقابله کنند (البته هیچ تضمینی وجود ندارد که معاملات سایه دار ، پشت پرده تبلیغات اینترنتی ISP در کشورهای دیگر اتفاق نمی افتد).

این همه برای شما چه معنی دارد؟ علاوه بر این که حریم شخصی شما را با سود فروخته می شود ، به این معنی است که شما می توانید تبلیغات شخصی و بیشتری را در وب مشاهده کنید. به عنوان مثال ، اگر دوست دارید یک صفحه فیس بوک در مورد اجاق گازها باشد ، از دیدن تبلیغات اجاق گازها در فیس بوک ، Google و سایر وب سایت ها تعجب نکنید..

برای برخی از افراد ، این می تواند راحت باشد. برای اکثر ما ، این فقط خزنده و مزاحم است.

خوشبختانه ، مرور خصوصی می تواند با محدود کردن میزان اطلاعات تبلیغ کنندگان درباره شما ، به این امر کمک کند. همچنین ، این ایده خوبی است که تنظیمات حریم خصوصی را در اکثر سیستم عامل ها و موتورهای جستجو که برای غیرفعال کردن تبلیغات شخصی (یا هر چیز دیگری که مربوط به تبلیغات است) بررسی کنید..

5- از پرتاب شدن پهنای باند ISP جلوگیری می کند

ISP ها در واقع می توانند سرعت اتصال شما را کند کنند اگر فکر کنند شما از “داده های خیلی زیاد” برای انجام کاری بصورت آنلاین استفاده می کنید – خواه از پخش ، تماس های VoIP یا بازی. آنها ظاهراً این کار را برای بهبود خدمات خود انجام می دهند (که قابل باور است) ، اما آنها این کار را نیز انجام می دهند تا کاربرانی مانند شما را متقاعد کنند که برای یک برنامه داده مناسب تر و بزرگتر هزینه بپردازند یا اشتراکی گران تر دریافت کنند.

ISP ها می توانند این کار را انجام دهند زیرا می توانند همه کارهایی را که در اینترنت انجام می دهید نظارت کنند. خبر خوب این است که می توانید با گشت و گذار در وب به صورت ناشناس دوباره به مبارزه بپردازید تا مطمئن شوید که ISP شما نمی تواند برگه هایی را در وب سایتهایی که به آن دسترسی دارید یا فایلهایی که بارگیری می کنید ، حفظ کند.

6. اطلاعات شما را در شبکه های ناامن ایمن نگه می دارد

استفاده از WiFi که نیازی به رمز عبور ندارد ، بسیار راحت است ، اما همچنین بسیار خطرناک است. به دلیل عدم رمزنگاری ، هر کسی می تواند در اتصالات شما استراق سمع کند و از فعالیت های آنلاین و اطلاعات شخصی خود (مانند شماره کارت اعتباری و اعتبار ورود به سیستم) چشم پوشی کند..

در حالی که می توانید با استفاده از یک شبکه محافظت شده از رمز عبور ، از این کار جلوگیری کنید ، حقیقت تأسف آور این است که انجام این کار تضمین نمی شود که در هر صورت امن باشد. چرا؟ به دلیل آسیب پذیری KRACK که می تواند شبکه های امن WPA2 را به خطر اندازد.

بهترین گزینه این است که هنگام اتصال به یک شبکه WiFi – مطمئن یا نا امن – مطمئن شوید که از یک درجه ناشناس بودن لذت می برید. به این ترتیب ، حتی اگر کسی نظارت بر ارتباط شما داشته باشد ، قادر نخواهد بود هیچ چیز با ارزشی را یاد بگیرد یا هرگونه اطلاعات حساس را سرقت کند.

7. به شما امکان دسترسی به محتوای محدود را می دهد

در حالی که اینترنت گستره وسیعی از مطالب را ارائه می دهد ، شما در واقع نمی توانید از آن لذت ببرید. بارها و بارها ، محدودیت های جغرافیایی به وجود می آیند و مانع از انجام آن می شوید. به طور خلاصه ، آنها روشی برای جلوگیری از دسترسی به محتوا بر اساس موقعیت جغرافیایی شما هستند. آنها به دلایل قانونی ، شبکه و دلایل مربوط به حق چاپ توسط ارائه دهندگان محتوا استفاده می شوند.

Netflix مثال بسیار خوبی از آن است. در حالی که این سرویس بیشتر در سراسر جهان موجود است ، کتابخانه محتوای آن در ایالات متحده نمی تواند توسط کاربران آنلاین خارج از ایالات متحده قابل دسترسی باشد. وب سایت هنگام اتصال به آن ، آدرس IP شما را بررسی می کند و شما را به کتابخانه “مناسب” تغییر مسیر می دهد.

نحوه تماشای netflix از کشورهای دیگر

محدودیتهای جغرافیایی تنها دغدغه شما نیستند ، اما محتوای آنلاین را می توان با استفاده از فایروال محدود کرد. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که یک دولت می خواهد وب سایت های خاصی را مسدود کند (مانند اینکه چین Google ، Facebook ، و Blogspot را مسدود می کند) ، یا وقتی یک محل کار / یک موسسه یادگیری می خواهد با مرور محتوای آنلاین مطمئن شود که کارمندان / دانشجویان آن “از کار نمی افتند”. (مانند YouTube یا Twitter).

در هر دو حالت ، مرور ناشناس به شما امکان می دهد محدودیت های فایروال را دور بزنید بدون اینکه کسی بیشتر اوقات را بداند.

8. این تورنت را ایمن می کند

بسته به کشوری که شما در آن زندگی می کنید ، بارگیری تورنت می تواند یک کار بدون دردسر باشد که در اینترنت انجام می دهید ، یا این می تواند یک فعالیت غیرقانونی باشد که می تواند منجر به دریافت اخطارهای DMCA ، جریمه شدن هزاران دلار شود (در غیر این صورت بیشتر) ، و حتی به طور بالقوه در دادگاه یا زندان فرود می آید.

حتی اگر جنبه حقوقی را کنار بگذاریم ، torrenting هنوز خیلی ایمن نیست زیرا هر کس دیگری که torrent را بارگیری و بارگذاری می کند همانطور که می توانید آدرس IP واقعی خود را مشاهده کنید ، به این معنی است که هر داده شخصی مرتبط با IP شما در رحمت قرار دارد. از غریبه ها.

خوشبختانه ، مرور ناشناس به شما کمک می کند تا با اطمینان از این که هیچ کس هویت شما را نمی شناسد – بر روی این موانع غلبه کنید – هم برای محافظت از هکرهای احتمالی و هم برای کپی رایت ها و هم در برخورد با قانون..

به عنوان یک سلب مسئولیت روشن: ما نقض عمدی کپی رایت یا دزدی دریایی غیرقانونی آنلاین را تأیید نمی کنیم ، اما می دانیم که برخی افراد فقط از طریق P2P می توانند به پرونده های سرگرمی ، کار یا مدارس دسترسی پیدا کنند..

چگونه ناشناس باشید آنلاین – مبانی

در این بخش ، ما روشهای ساده تر و متداول برای حفظ ناشناس بودن خود را هنگام حضور در اینترنت را پوشش خواهیم داد. البته این به این معنی نیست که آنها کارآمد نیستند.

1. استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی)

VPN سرویسی است که می توانید با استفاده از نقاب کردن آدرس IP واقعی و رمزنگاری ترافیک آنلاین خود ، به صورت ناشناس در وب گشت و گذار کنید تا مطمئن شوید هیچ کس قادر به نظارت بر آن نیست. با توجه به سهولت استفاده از VPN ، یکی از محبوب ترین روشهای مرور ناشناس است.

مزایای

 • رمزگذاری VPN می تواند از مجرمان سایبری ، آژانس های نظارت دولتی و ISP ها جلوگیری کند تا زبانه هایی را که انجام می دهید بصورت آنلاین و سرقت داده های حساس از شما انجام دهند. اساساً ، اگر آنها سعی كنند ترافیك شما را تحت نظر داشته باشند ، آنها فقط به شبكه های نا امن مراجعه می كنند – حتی در شبکه های نا امن.
 • VPN ها با پوشاندن آدرس IP و به تبع آن موقعیت مکانی جغرافیایی خود ، دسترسی به محتوای بدون محدودیت را برای شما آسان می کنند. هیچ محدودیت جغرافیایی یا فایروال قادر به ایستادن در راه شما نیستند.
 • VPN ها معمولاً برای محافظت از ناشناس بودن کاربر ، به فناوری IP مشترک (چندین نفر که از همان IP برای اتصال به وب استفاده می کنند) متکی هستند ، در واقع تضمین می کنند که هیچ کس نمی تواند اتصال به یک کاربر را ردیابی کند..
 • تنظیم یک VPN معمولاً بسیار آسان است زیرا بسیاری از ارائه دهندگان شخص ثالث وجود دارند که به مشتریان VPN کار می کنند که در سیستم عامل های مختلف کار می کنند..

معایب

 • رمزگذاری VPN و فاصله بین شما و سرور ممکن است گاهی اوقات با سرعت اتصال تداخل داشته باشد ، به این معنی که شما ممکن است سرعت کمتری را تجربه کنید ، هرچند که این اتفاق همیشه نمی افتد.
 • مشتری های VPN روی دستگاههایی کار نمی کنند که پشتیبانی محلی VPN ندارند – مانند کنسول های بازی ، به عنوان مثال.
 • خدمات مناسب VPN رایگان نیست ، اگرچه هزینه ها معمولاً بسیار اندک است. در حالی که می توانید از VPN های رایگان استفاده کنید ، اشکالاتی هم ندارد که ارزش آن را داشته باشند زیرا فقط به جای محافظت از آن ، حریم شخصی شما را به خطر می اندازند.

به یک VPN قابل اعتماد احتیاج دارید?

اگر می خواهید با یک VPN از مرور ناشناس لذت ببرید ، CactusVPN به پشت شما رسیده است. ما یک سرویس VPN مقرون به صرفه را ارائه می دهیم که از رمزگذاری بالا AES استفاده می کند تا داده های شخصی و ترافیک آنلاین شما را در هر زمان که در اینترنت هستید ایمن کنید. همچنین ، ما یک خط مشی بدون ورود به سیستم داریم ، به این معنی که هیچ اطلاعات حساسی را در مورد کاربران خود ذخیره نمی کنیم.

سرورهای پر سرعت 28+ ما همه از فناوری IP مشترک استفاده می کنند و به پهنای باند نامحدود مجهز هستند. از این گذشته ، برنامه های VPN ما بسیار کاربر پسند هستند.

به علاوه ، اگر علاقه مند به دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده هستید ، مطمئناً دوست دارید که VPN ما با یک سرویس هوشمند DNS همراه شود که می تواند به شما در رفع انسداد بیش از 300 وب سایت محدود جغرافیایی از سراسر جهان کمک کند..

در آخر ، باید بدانید که اگر می خواهید قبل از انتخاب اشتراک ، ببینید که چقدر خوب کار می کند ، می توانید سرویس VPN ما را بصورت رایگان تست کنید. این همه چیز نیست – هنگامی که شما یک کاربر CactusVPN شدید ، در صورت بروز خطا (هنوز بعید به نظر می رسد) تحت پوشش ضمانت 30 روزه برگشت پول ما باشید..

2. از پروکسی استفاده کنید

پروکسی سرور است که به عنوان واسطه بین یک شبکه محلی کوچک و اینترنت عمل می کند. بسیاری از کاربران آنلاین برای پنهان کردن آدرس های IP و دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده به پراکسی ها اعتماد می کنند. اکثر خدمات پروکسی عموماً رایگان هستند ، اما پروکسی های پرداخت شده نیز وجود دارد.

مزایای

 • استفاده از پراکسی برای دسترسی به وب سایت ها می تواند بسیار سریع باشد به دلیل قابلیت ذخیره سرویس سرویس (ذخیره سازی کاربران وب سایت ها بعداً ، اساساً) به این معنی که احتمالاً بارهای کمتری را کاهش می دهید.
 • پروکسی ها آسان برای استفاده هستند و آدرس IP IP کاربران را پنهان می کنند تا به آنها در مرور ناشناس وب کمک کند.
 • بسته به تنظیمات سرپرست پروکسی ، یک سرور پروکسی می تواند تنظیم شود تا به طور خودکار وب سایت های مخرب را فیلتر کند.

معایب

 • با وجود ویژگی حافظه پنهان ، اگر سرور پروکسی بیش از حد شلوغ باشد ، ممکن است سرعت کمتری را تجربه کنید. این امر در مورد پروکسی های آزاد زیاد اتفاق می افتد.
 • اکثر پراکسی ها فقط IP شما را مخفی می کنند – آنها از رمزگذاری استفاده نمی کنند تا بتوانند ترافیک اینترنت شما را تضمین کنند ، به این معنی که نمی توانید به آنها اعتماد کنید تا حقیقتاً از حریم شخصی شما محافظت کنید ، در صورتی که از یک شبکه نا امن استفاده می کنید ، بسیار زیاد است. در حالی که برخی از پراکسی ها ممکن است از رمزگذاری SSL استفاده کنند ، اما امن ترین آنها در آنجا نیست – لازم به ذکر نیست NSA می تواند ادعا کند که آن را رهگیری و ترک می کند.
 • عدم وجود رمزگذاری به کنار ، پروکسی ها نمی توانند واقعاً ناشناس بودن کامل را تحویل دهند زیرا مالک سرور پروکسی همیشه در صورت استفاده از اتصالات HTTP می داند که آدرس IP واقعی شما چیست.

3. استفاده از Tor (روتر پیاز)

Tor در اصل یک شبکه ناشناس است که به کاربران اجازه می دهد تا به روشی خصوصی تر به وب دسترسی پیدا کنند. این کار با انتقال داده ها بین چند رله (همچنین به عنوان “روتر” یا “گره” نیز شناخته می شود) به عنوان ابزاری برای پنهان کردن ترافیک آنلاین و موقعیت مکانی کاربر.

مزایای

 • هر وب سایتی که به Tor دسترسی دارید نمی توانید آدرس IP شما را ردیابی کنید. در عین حال ، هیچ وب سایتی که بازدید می کنید را نمی توان به آدرس IP شما ردیابی کرد.
 • خاموش کردن Tor به طور کامل برای آژانس های دولتی بسیار دشوار است زیرا این شبکه ای است که در بسیاری از کشورها توزیع می شود.
 • تنظیم Tor بسیار ساده است و روی چندین سیستم عامل کار می کند. استفاده از آن نیز رایگان است.
 • از آنجا که ترافیک آنلاین شما به رله های متعدد ارسال شده است (اپراتورهای آنها منبع ترافیک را نمی دانند) ، بسته های وب نمی توانند با یک کاربر آنلاین خاص در ارتباط باشند.

معایب

 • اگرچه تعداد رله های Tor تقریباً زیاد به نظر می رسند (بیش از 7000) ، برای حفظ تعداد کاربران کافی نیست. بنابراین ، استفاده از Tor به معنای مجبور کردن اغلب با اتصالات کندتر است.
 • در صورت لکه دار شدن یک ISP می تواند رله Tor را مسدود کند. حتی کشورها می توانند این کار را انجام دهند ، با این که چین مثال خوبی است. وقتی این اتفاق بیفتد ، اتصال شما به وب برای شما مشکل تر است.
 • اگرچه تور به طور کلی بسیار ایمن است ، اما نقاط ضعف خود را نشان می دهد. در یک لحظه ، سرویس گیرندگان مک و لینوکس آن آسیب پذیری داشتند که به طور بالقوه می توانست IP IP کاربران را به بیرون درز کند. FBI همچنین با استفاده از یک آسیب پذیری غیر مشهور Tor ، بسیاری از کاربران Tor (به دلایل خوب) را هک کرده است.
 • گره ها توسط داوطلبان اداره می شوند ، به این معنی که حریم خصوصی شما غالباً مورد رحمت خطای انسانی است.
 • آخرین رله ترافیکی که قبل از رسیدن به مقصد خود از آن عبور می کند به عنوان رله خروجی شناخته می شود. متأسفانه ، رله های خروجی واقعاً از هرگونه رمزگذاری استفاده نمی کنند ، زیرا آنها مسئول رمزگشایی ترافیک هستند. این تقریباً بدان معنی است که هرکسی که رله خروجی را اداره می کند ، می تواند به راحتی تمام ترافیک عبوری را از طریق آن کنترل کند.

4. از حالت ناشناس / حریم خصوصی در مرورگرهای خود استفاده کنید

اکثر مرورگرهای معروف دارای حالت ناشناس / حریم خصوصی هستند. ایده شما این است که اگر نمی خواهید داده های مربوط به جلسه فعلی شما ذخیره شود ، از آن استفاده کنید. در تئوری ، این بدان معناست که از حافظه نهان ، کوکی یا سابقه وب استفاده نمی شود.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که این ویژگی در کنار ابزاری برای حفظ حریم خصوصی مانند VPN به بهترین شکل استفاده می شود. حالتهای حفظ حریم خصوصی / ناشناس درجه خاصی از مرور ناشناس را ارائه می دهند ، اما اتصال شما را تضمین نمی کنند. همچنین ، حریم خصوصی فقط در پایان شماست.

5- حافظه نهان خود را مرتباً پاک کنید

یکی از اصلی ترین دلایلی که باید حافظه نهان مرورگر خود را پاک کنید ، خلاص شدن از شر تمام کوکی هایی است که هنگام مرور آنلاین در دستگاه شما قرار می گیرد. اگر با کوکی ها آشنا نیستید ، آنها فایلهای متنی کوچکی هستند که هنگام مراجعه به وب سایت در رایانه شما قرار می گیرند (نگران نباشید – اغلب از شما خواسته می شود که رضایت خود را برای آن صادر کنند).

کوکی ها برای ذخیره اطلاعات در مورد عادات مرور شما استفاده می شوند ، به گونه ای که وب سایت ها می توانند تجربه شخصی تر و راحت تری را به شما ارائه دهند (مانند عدم نیاز به شما برای ورود مجدد اعتبارنامه ورود به سیستم یا ذخیره کالای سبد خرید خود برای مدتی حتی اگر این موارد را رها کنید. سبد خرید).

پاک کردن داده های مرور

معمولاً این یک نگرانی بزرگ نیست. با این حال ، این واقعیت که کوکی ها می توانند توسط تبلیغ کنندگان برای ردیابی حرکات آنلاین شما استفاده شوند ، می تواند بسیار آزار دهنده باشد – به این دلیل که به نقض حریم خصوصی شما اشاره نشده است. بعلاوه ، طبق گفته کوکی مرکزی (یک منبع بزرگ در مورد کوکی های اینترنت) ، اشخاص ثالث بی پروا می توانند از کوکی ها به شکلی استفاده کنند که به آنها اجازه دهد “پروفایل های مفصلی از علایق ، عادت های خرج کردن و سبک زندگی خود ایجاد کنند”.

اگرچه شما نمی توانید به طور کامل از کوکی خلاص شوید ، می توانید حافظه نهان مرورگر وب خود را مرتبا پاک کنید تا ردیابی عادات برای وب سایت ها سخت تر شود. اگر می خواهید بسیار کوشا باشید ، می توانید حافظه نهان خود را بعد از هر جلسه وب پاک کنید.

علاوه بر کمک به کوکی ها ، پاک کردن حافظه نهان نیز ممکن است باعث افزایش سرعت بارگذاری و رفع خطاهای مرورگر شود.

6. از مسدود کننده های تبلیغاتی استفاده کنید

گفته می شود گوگل حدود 29 میلیارد تبلیغات در روز برای کاربران آنلاین نمایش می دهد. و این تنها Google است – ما سیستم عامل هایی مانند Facebook را در نظر نمی گیریم.

“خوب ، بنابراین من ممکن است روزانه با هزاران آگهی تبلیغاتی پراکنده شوم ، اما این مشکل بزرگی نیست.”

درست است که شاید به نظر مشکل آفرین نشود ، اما این را در نظر بگیرید – تبلیغات آنلاین فقط جعبه های متنی ساده نیستند که فقط برای نمایش هستند. آنها واقعاً آنچه را که شما انجام می دهید “گوش می دهند” – اساساً بر کلیکها و اقدامات شما نظارت می کنند تا شما را در اینترنت دنبال کنند. چرا؟ به طوری که مطمئناً می توان تبلیغات شخصی سازی شده تری به شما ارائه داد.

و نه ، این غیرقانونی تلقی نمی شود.

بعلاوه ، علاوه بر حمله به حریم خصوصی شما ، برخی از تبلیغات همچنین می توانند حاوی بدافزار باشند و در صورت تعامل با آنها به راحتی دستگاه شما را آلوده می کنند.

به همین دلیل باید همیشه adblocker را در مرورگر خود داشته باشید. در اینجا چند توصیه وجود دارد:

 • Adblock Plus
 • مبدا uBlock
 • uMatrix

ما uMatrix را به شدت توصیه می کنیم زیرا فقط تبلیغات را مسدود نمی کند ، بلکه اسکریپت های ناخواسته ، iframes ها و سایر درخواست های مرورگر را نیز مسدود می کند ، و شما بر همه چیز کنترل کامل دارید.

افزونه ها در اکثر مرورگرها کار می کنند. بعضی اوقات ، ممکن است آنها نامهای مختلفی داشته باشند ، اما آنها همان هدف را انجام می دهند.

و در حالی که ما در مورد این موضوع هستیم ، شما باید از این وب سایتها استفاده کنید تا از دریافت تبلیغات هدفمند خودداری کنید:

 • مصرف کننده NAI چشم پوشی کنید
 • گزینه های آنلاین شما
 • وب سایتها

استفاده از مسدود کننده های تبلیغاتی با آن وب سایت ها باید تعداد تبلیغاتی را که در معرض آن قرار دارید بطور قابل توجهی کاهش دهد.

7. مسدود کردن ردیاب های فعالیت وب

ردیابی تبلیغات تنها چیزی نیست که باید درباره آن نگران باشید. وب سایت ها روی ردیابی موارد دیگر نیز تمرکز می کنند:

 • ترافیک آنلاین شما به گونه ای است که وب سایت ها بدانند چه مدت در یک پلت فرم می گذرانید ، از چه دستگاهی استفاده می کنید و با چه صفحات وب سایت خود درگیر می شوید.
 • نحوه ارتباط فعالیت آنلاین شما با پروفایل رسانه اجتماعی شما. پیکسل فیس بوک نمونه خوبی از این است زیرا به فیس بوک کمک می کند تا رفتار آنلاین شما را درک کند تا بتواند چیزهای “هدفمند” بیشتری را در فید خبری شما (از جمله تبلیغات) نمایش دهد..
 • از چه نوع رسانه ای لذت می برید. YouTube این کار را بسیار انجام می دهد تا پلت فرم بداند که چه فیلم هایی را پیشنهاد کند.
 • مکانهای فعلی شما چیست این نوع اطلاعات برای سیستم عامل هایی که رویدادهای اطراف را توصیه می کنند و یا پیش بینی هوا می کنند لازم است ، اما می تواند برای ردیابی و تجزیه و تحلیل کلی داده ها نیز استفاده شود.

پنهان کردن

خوشبختانه ، متوقف کردن این کار بسیار ساده است – فقط از Ghostery استفاده کنید. تقریباً در همه مرورگرها کار می کند ، و تنظیم آن بسیار ساده است.

8. حسابهای رسانه های اجتماعی خود را روی “خصوصی” تنظیم کنید

پروفایل های رسانه های اجتماعی شما در صورت تنظیم عمومی می توانند اطلاعات شخصی حساس زیادی به شما نشان دهند. به این فکر کنید – غریبه ها فقط با دیدن آنچه می توانید به راحتی چیزهای زیادی راجع به زندگی شما یاد بگیرند. به همین دلیل بهتر است همه حسابهای خود را خصوصی کنید – در اینجا چند راهنمای مفید برای آن وجود دارد ، در واقع:

 • فیس بوک
 • توییتر
 • اینستاگرام
 • اسنپ ​​چت
 • لینکدین

همچنین ، با توجه به نوع اطلاعاتی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید ، واقعاً مراقب باشید. بهتر است اگر این چیزی نباشد که می تواند جزئیات بسیار زیادی راجع به زندگی شخصی شما (خصوصاً محل زندگی شما) نشان دهد.

9. ردیابی موقعیت مکانی را غیرفعال کنید

همه وب سایت های رسانه های اجتماعی یا وب سایت های بزرگی مانند Google مکان دستگاه شما را ردیابی می کنند. در حالی که آنها این کار را برای ارائه خدمات شخصی تر انجام می دهند ، هیچ منکر آن نمی تواند احساس مزاحمت و وحشتناکی کند. به همین دلیل همیشه باید تنظیمات حساب را بررسی کنید تا ببینید آیا امکان خاموش کردن ردیابی موقعیت مکانی یا اشتراک گذاری وجود دارد یا خیر.

پیگیری موقعیت مکانی

فقط بخاطر داشته باشید که انجام این کار برای جلوگیری از ردیابی سیستم عامل ها و شرکت ها در همه زمان ها تضمین نمی شود. به عنوان مثال ، Google اخیراً توضیح داده است که حتی اگر خدمات ردیابی موقعیت مکانی را در حساب Google خود خاموش کنید ، ممکن است آنها همچنان به دنبال کردن شما باشند (“ممکن است” کلمه کلیدی باشد). با این حال ، این یک گام اضافی است که ارزش آن را دارد.

10. بررسی مجوزهای برنامه تلفن همراه

هر اپلیکیشن تقریباً در دستگاه همراهتان به شما مجوز می دهد که اجازه دسترسی حداقل به یکی از ویژگی های تلفن خود را برای کار به آن بدهید. در حالی که بیشتر وقت آن معنا پیدا نمی کند ، گاهی اوقات می تواند خیلی سرزنده شود – مانند وقتی که برنامه ها درخواست دسترسی به مکان ، عکس ها و مخاطبین در زمان واقعی شما را دارند..

توصیه می کنیم تنظیمات برنامه دستگاه همراهتان را بررسی کرده و مجوزهایی را که به نظر می رسد اطلاعات شخصی زیادی را درخواست می کنید ، لغو کنید. برخی از برنامه ها باید حتی بدون آن مجوزها قادر به عملکرد باشند.

چگونه به صورت آنلاین ناشناس باشیم – سطح بعدی

در این بخش ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از روشهایی که ممکن است کمی پیچیده تر (حداقل در ابتدا) به صورت آنلاین ناشناس بمانند ، به صورت آنلاین ناشناس بمانید. در حالی که ممکن است برای تنظیم همه چیز در اینجا نیاز به وقت و تلاش زیادی داشته باشید ، اما قطعاً می تواند در جهت حفظ حریم خصوصی اینترنت شما مسیری طولانی را طی کند.

1. برای ارتباط مستقیم از سیگنال استفاده کنید

اگر با Signal آشنا نیستید ، این یک برنامه ارتباط آنلاین است که در دستگاه های iOS / Android و دسک تاپ کار می کند. برجسته اصلی آن این واقعیت است که از رمزنگاری ایمن برای پایان دادن به پیام های متنی و ترافیک VoIP شما استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که آنچه با دیگران صحبت می کنید خصوصی است..

بدیهی است که استفاده از Facebook Messenger یا Twitter برای مکالمات خصوصی بسیار بهتر است زیرا پیام های شما با این روش مواجه نمی شوند.

می توانید استدلال کنید که WhatsApp نیز گزینه خوبی است زیرا در واقع از همان رمزگذاری به عنوان سیگنال استفاده می کند. با این حال ، مشکل واتس اپ این است که ابرداده را حفظ می کند ، به احتمال زیاد داده های کاربر را با فیس بوک (که اکنون صاحب واتس اپ است) به اشتراک می گذارد ، و نحوه اجرای رمزگذاری آن چندان خنثی نیست.

بنابراین ، بهتر است با Signal کنار بیایید. شاید یک VPN را در این ترکیب اضافه کنید تا از حریم شخصی بیشتری نیز لذت ببرید.

2. از راه حل های رمزگذاری شده ایمیل استفاده کنید

نداشتن ایمیل امروزه واقعاً گزینه ای نیست ، اما استفاده از محبوب ترین آنها (Gmail ، Yahoo! Mail یا Yandex.Mail) ایده خوبی نیست – مگر اینکه بخواهید ارائه دهندگان خدمات به همه محتوای ایمیل شما دسترسی داشته باشند ، به این معنا که.

Tutanota یک گزینه بسیار خوب است زیرا همراه با صندوق پستی کاملاً رمزگذاری شده است. علاوه بر این ، این شرکت اطلاعات شخصی را وارد نمی کند و فقط آدرس های IP را با فرمت رمزگذاری شده ذخیره می کند که فقط توسط خود کاربران قابل دسترسی است. تنها اشکال این است که این طرح رایگان فقط با 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی همراه است.

ProtonMail یکی دیگر از گزینه های مناسب است. این سرویس حساب های ایمیل رمزگذاری شده انتهایی را ارائه می دهد ، نیازی به اطلاعات شخصی برای تنظیم یک حساب کاربری نیست ، و سرورهای این شرکت در سوئیس مستقر هستند و طبق قوانین مطلوب حریم خصوصی محافظت می شوند. اما مجدداً ، حساب رایگان فضای ذخیره سازی محدود تری دارد (500 مگابایت).

در کل ، استفاده از خدمات ایمیل رمزگذاری شده فقط ایمن تر است. سناریوی بدترین مورد ، اگر واقعاً باید از یک سرویس ایمیل رایج استفاده کنید ، مطمئن شوید که این Gmail است و از این پسوند استفاده می کنید زیرا نامه های الکترونیکی شما را رمزگذاری می کند.

3. از نرم افزار ماشین مجازی (VM) استفاده کنید

به عبارت ساده ، یک ماشین مجازی یک هارد را اجرا می کند که یک سیستم عامل را در بالای سیستم عامل فعلی شما اجرا می کند. به نظر می رسد پیچیده است ، اما اجرای آن بسیار آسان است – همه این کارها از طریق نرم افزار و یک نماد در رایانه شخصی شما انجام می شود.

شما می پرسید این چه ارتباطی با مرور ناشناس است؟ خوب ، یک VM هنگام مرور وب ، امنیت بیشتری به شما می دهد زیرا می توانید با استفاده از VM به اینترنت متصل شوید. هر پرونده ای که از طریق VM در آنجا دسترسی داشته باشید و یا بارگیری کنید ، در دستگاه “میزبان” نمایش داده نمی شوند.

بنابراین ، جلوگیری از آلوده شدن به پرونده های مخرب یا بدافزارهایی که می توانند داده های حساس را از شما بدست آورند ، ساده تر می شوند. همچنین به احتمال بسیار زیاد می توانید از ردیابی کوکی ها (حداقل تا حدی) جلوگیری کنید ، زیرا آنها به جای دستگاه “میزبان” شما فقط در VM شما قرار می گیرند.

نرم افزار VM معمولاً رایگان است (VirtualBox و VMWare Player) ، اما گزینه های پرداختی نیز وجود دارد (مانند VMWare Workstation).

4- از FOSS به جای نرم افزار اختصاصی استفاده کنید

دیگر یک راز نیست که NSA موفق شده است شرکت های فناوری متعددی را در سراسر جهان وادار کند تا از پشت در برنامه های خود استفاده کنند. آنها حتی موفق به “متقاعد کردن” RSA (شرکتی که متداول ترین ابزار رمزگذاری جهان است) را به منظور گنجاندن نقص های امنیتی (که NSA می تواند آن را مرتفع کند) در الگوریتم های خود کرده است.

بدیهی است ، نرم افزار اختصاصی دیگر چندان بی خطر نیست – به ویژه با توجه به اینکه NSA می تواند در صورت تمایل فقط هدف را بگیرد. این جایی است که FOSS (نرم افزار منبع باز آزاد) وارد بازی می شود – نرم افزاری که توسط افراد بدون اتصال با کد منبع تهیه شده است که هر کسی می تواند آن را بررسی کند.

در اینجا لیستی از چند نمونه FOSS وجود دارد تا ایده ای راجع به آنچه ارائه می شود دریافت کنید.

البته ، همیشه این احتمال وجود دارد که NSA بتواند به یک انجمن FOSS نفوذ کند ، بنابراین همیشه فکر خوبی است که در نگهبان خود باشید.

5- سعی کنید مبلغ ناشناس بپردازید

اگرچه شما نمی توانید برای کالاهای فیزیکی (به طور کلی) ناشناس بپردازید ، ممکن است با پرداخت های آنلاین بتوانید این کار را انجام دهید. یكی از متداولترین روشهای انجام این كار ، استفاده از كارتهای پیش پرداخت است ، اما می توانید به cryptocurrency نیز اعتماد كنید.

اکنون ، بیت کوین انتخاب بدیهی نخواهد بود – نه به دلیل محبوبیت آن ، بلکه به دلیل اینکه یکی از “رمزنگاری پایدارتر” است. ابتدا باید برای خرید بیت کوین یک حساب ایمیل ناشناس با یکی از سرویس های ذکر شده در بالا بسازید تا تراکنش های شما به شما ردیابی نشود.

پرداختهای ناشناس

شما باید LocalBitcoins.com را امتحان کنید زیرا ناشناس تر است (با یک فروشنده صحبت می کنید و جلساتی ترتیب می دهید) قبل از رفتن با سیستم عامل های بزرگ مانند Coinbase یا Binance.

هنوز در نظر داشته باشید که بیت کوین ذاتاً 100٪ ناشناس نیستند. پس از خرید آنها ، هنوز هم باید از میکسرهای بیت کوین برای “شستشو” آنها استفاده کنید (در واقع این روندی است که آنها را با استفاده از Bitcoin از چندین کاربر دیگر مبادله می کند). البته ، مخلوطان بیت کوین رایگان نیستند و هزینه ها می تواند کمی تند باشد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد حفظ حریم خصوصی بیت کوین (به خصوص میکسرهای بیت کوین) ، در صورت مشاهده راهنمای ProPrivacy راحت باشید.

6. در نظر بگیرید که از ویندوز 10 جلوگیری کنید

این نکته توصیه می تواند با توجه به اینکه ویندوز 10 امروزه بسیار محبوب است ، کمی خشن به نظر برسد ، اما واقعیت این است که سیستم عامل چیزی کم از کابوس حفظ حریم خصوصی نیست. برای یک نفر ، مجموعه ای از داده ها در پس زمینه قرار دارد تا جایی که بسیاری از اطلاعات شخصی شما (فعالیت شامل) با مایکروسافت و اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته می شود.

مطمئناً می توانید جمع آوری داده ها را خاموش کنید ، اما حدس بزنید که چیست؟ حتی اگر این کار را انجام دهید ، ویندوز 10 همچنان داده های سنجش از راه دور را به مایکروسافت ارسال می کند. نکته جالب تر اینکه ، وقتی مایکروسافت Anniversary Update را به سال 2016 برگرداند ، آنها گزینه غیرفعال کردن Cortana ، دستیار شخصی ویندوز 10 را فعال کردند که دوست دارد اطلاعات زیادی را در مورد شما جمع کند تا تجربه ای از “شخصی تر” به شما ارائه دهد..

حتی آزار دهنده تر ، به روزرسانی های ویندوز 10 مایکروسافت تمایل به تنظیم مجدد ویندوز 10 خود را به تنظیمات کارخانه خود است ، به این معنی که باید تنظیمات حریم خصوصی سیستم عامل را دوباره و دوباره تنظیم کنید..

برخی از گزینه های بارز ویندوز 10 شامل Windows XP ، 7 و 8 و Mac OS هستند ، هرچند توزیع های لینوکس گزینه های بهتری هستند. اگر هیچ گزینه ای ندارید و باید واقعاً از ویندوز 10 استفاده کنید ، استفاده از W10Privacy را در نظر بگیرید (به خاطر داشته باشید که این نرم افزار منبع باز نیست).

نتیجه

روی هم رفته ، اگر واقعاً بخواهید از حریم شخصی و داده های شخصی خود محافظت کنید ، و بر محدودیت های محتوای ناعادلانه غلبه کنید ، مرور ناشناس چیزی است که باید برای آن تلاش کنید. شما واقعاً لازم نیست هر توصیه ای را که در این مقاله ارائه داده ایم دنبال کنید ، اما حداقل باید به مواردی که در بخش “مبتدی” اشاره کردیم ، پیروی کنید – به ویژه پاک کردن حافظه نهان ، استفاده از مسدود کننده تبلیغات ، استفاده از VPN ، و حساب های رسانه های اجتماعی خود را خصوصی نگه دارید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me