فیشینگ چیست و چگونه از آن در امان بمانیم؟ |


چگونه آنها موفق به انجام چنین کاری هستند؟ آنها هویت یک مارک اصلی یا ایمیل ، وب سایت ، یا نام واقعی یک کارمند را کپی می کنند یا آنها وانمود می کنند که دوست ، عضو خانواده یا شخص دیگری هستند که می شناسید ، بنابراین به نظر می رسد که این پیام از یک منبع معتبر تهیه شده است. متداول ترین رویکردی که هکرها برای شروع این نوع حملات سایبری استفاده می کردند ، تا همین اواخر ایمیل کلاسیک بود. اما از آنجا که شبکه های اجتماعی و تلفن های هوشمند شروع به افزایش کردند ، حمله فیشینگ نیز به این کانال ها رسید.

فیشینگ چیست؟ بیایید با نام شروع کنیم

همانطور که مطمئناً حدس زده اید ، نام فیشینگ از فعل “ماهیگیری” آمده و از فعالیت صید طعمه با استفاده از bate الهام گرفته شده است. خوب ، درست است ، این چیزی است که ما برای هکرها هستیم ، طعمه اینکه آنها می خواهند بگیرند. بعضی اوقات کاربران کار خود را آسان می کنند ، اما ما می خواهیم مطمئن باشیم که این مورد شما نخواهد بود. ما به شما خواهیم گفت که اطلاعات در مورد این موضوع وجود دارد ، بنابراین باید از فیشینگ در امان بمانید ، مهم نیست که هکرها چقدر سعی می کنند آن را از شما بدزدند. بیایید از ابتدا شروع کنیم.

چگونه به حملات فیشینگ توجه کنیم?

یک چشم آموزش دیده می تواند به راحتی کلاهبرداری های فیشینگ را تشخیص دهد ، زیرا همیشه جزئیاتی وجود دارد که به آنها می دهد. بیایید فراتر از رایج ترین ها:

 • آنها سعی می کنند ظاهر بصری یک شرکت واقعی را کپی کنند. اما این می تواند این کار را تا حدی مشخص انجام دهد. این شبیه به ردیابی محصولات جعلی است. حقیقت در جزئیات است. اگر فکر می کنید چیزی مشکوک است سعی کنید آن را با تصویر معتبر شرکت مقایسه کنید و واضح تر خواهید دید که با جعلی سر و کار دارید.
 • آنها وقتی از شما می خواهند اطلاعات شما را بخواهند ، از نام یک کارمند واقعی استفاده می کنند. اما ، سلام ، کپی کردن نام آسان است. کپی کردن یک سخنرانی منسجم و حرفه ای سخت تر است. بنابراین ، سعی کنید بین خطوط بخوانید.
 • آنها سایتهایی طراحی می کنند که بسیار شبیه به سایت های اصلی هستند. اما یک بار دیگر ، آنها فقط می توانند تا این حد پیش بروند. این آرم با وضوح ضعیف روبرو است ، محتوای آن به روز نیست ، عناصر تعاملی کمی دارند و مواردی از این دست.
 • آنها بسیار چشمگیر هستند وقتی از شما می خواهند اطلاعات شخصی خود را بنویسید. به عنوان مثال ممکن است متوجه شوید که حساب شما به خطر افتاده است و آنها مانند روز گذشته به سرعت به اطلاعات شخصی شما نیاز دارند تا مشکل برطرف شود.
 • آنها اعلام می کنند که یک جایزه بزرگ کسب کرده اید ، چرا که نه ، شما آن را سزاوار آن هستید. تنها کاری که باید بکنید این است که برخی از فرم ها را برای جمع آوری پر کنید. یک تلاش کوچک برای سفر در سراسر جهان ، یا پولی که در یک سال درآمد کسب می کنید ، درست است?

با یادگیری انواع فیشینگ از فیشینگ جلوگیری کنید

می توانید بگویید که در مورد انواع حمله فیشینگ ، آسمان حد است. درست است ، بعضی از آنها بهتر از دیگران کار کرده اند ، اما اگر از این کلاهبرداری ها احساس کمتری و آسیب پذیرتری دارید ، از لیست زیر دیدن کنید:

در واقع یک دوست نیازمند کلاهبرداری است

در این سناریو از طریق یک دوست یا فقط شخصی که می شناسید ، یک ایمیل دریافت می کنید ، که در یک کشور خارجی سفر می کند و خود را دچار مشکل می کند. به عنوان مثال سارقان او را دزدیدند. خوب ، دوست در پریشانی به کمک شما احتیاج دارد و در اسرع وقت در یک حساب بانکی به آن احتیاج دارد. چه کار میکنی؟ شما پول را ارسال کردید ، یا سعی می کنید با شخص تماس بگیرید تا دریابید که آیا این واقعیت صحت دارد یا خیر?

زمان میگذرد

شما در وب سایت [] درج نام] آنقدر خوب گذرانده اید و یا از خدمات آنلاین از طریق بانک (نام درج نام) آنقدر خوشحال بودید که حتی متوجه نشدید که چطور زمان گذشته است و حساب شما به پایان رسیده است و در حال اتمام است. حذف شود برای شما خوشبختانه ، ایمیلی دریافت کردید که از این رویداد ناگوار هشدار می دهد و همچنین این فرصت را به شما می دهد که وقت خود را به عنوان یک مشتری گره تمدید کنید. تنها کاری که باید انجام دهید نوشتن داده های شماست و مشکل برطرف شده است. در حقیقت ، مشکلات فقط زمانی شروع می شوند که روی آن لینک جعلی کلیک می کنید.

ویروس بد بزرگ

این حمله فیشینگ سهم نسبتاً قربانیان خود را دارد. این به شما هشدار می دهد که شما قبلاً آلوده شده اید و باید بلافاصله قبل از بروز هرگونه آسیب جدی این مشکل را برطرف کنید. خب، منتظر چه هستی؟ رایانه شما در معرض خطر است ، فقط پیوست را بارگیری کنید یا پیوند را دنبال کنید و اجازه دهید این موارد از پسران خوب آبی به شما کمک کند.

حكم: گناهكار بودن كه گول است

وقتی شخصی شما را به چیزی متهم می کند طبیعی است که احساس نیاز به دفاع از خود کنید ، حتی اگر می دانید که اشتباهی مرتکب نشده اید. بنابراین ، اگر نامه الکترونیکی دریافت کنید ، شما را به دلیل انجام غیرقانونی مانند پرداخت نکردن مالیات خود ، یا گرفتن مقداری پول که متعلق به شما نیست ، مقصر می داند؟ خوب ، برخی از افراد فقط فایل zip را بارگیری می کنند که اطلاعات بیشتری در مورد اتهام و ویروس مکمل ارائه می دهد.

بانک بی پروا

وقتی بیشتر از حد معمول پول خرج کردید ، چه کسی نگران شما و بهزیستی مالی شماست؟ ممکن است تعجب کنید اما بانک شما اینطور است. یا حداقل این چیزی است که یک ایمیل جعلی می خواهد به شما فکر کند. این اخطار را به شما می دهد که مبلغ زیادی از حساب شما خارج شده است و به شما توصیه می کند پیوندی را دنبال کنید تا در آنجا اطلاعات بیشتری کسب کنید ، آن را وارد کنید
داده های شما.

روال “ما به نظر شما اهمیت می دهیم”

این یکی دزدکی است. زیرا وقتی مشتری وفادار به یک برند هستید ، بازخوردهای خوبی یا بد در رابطه با خدمات آنها دارید. بنابراین ، در صورت دریافت ایمیل به نمایندگی از مارکی که از شما می خواهد نظرات خود را در مورد برخی از موضوعات به آنها بگویید ، تمایل دارید این دعوت را دنبال کنید. البته قبل از صحبت کردن ذهن خود باید فرمهایی را پر کنید ، بنابراین آنها شما را به عنوان مشتری گرانبهاشان معرفی می کنند. فقط طبیعی است؟ یا آن؟ اگر آنها برای شما نوشتند ، آنها را نمی شناسید?

چگونه از فیشینگ در امان بمانیم?

اجازه بدید ببینم. ما می دانیم ، تاکنون ، فیشینگ یک روش هک کردن است که سعی می کند شما را متقاعد کند که روی یک لینک خراب یا جعلی کلیک کنید. بیایید بگوییم که از وب سایتی که قبلاً از آن بازدید کرده اید و به آن اعتماد دارید ، یک ایمیل دریافت می کنید. مثل بانک شما تفاوت در این است که پیوندی که به آن دسترسی پیدا می کنید ، گرچه به نظر نمی رسد مشکوک باشد ، یک نسخه مخرب از سایت واقعی است. خوب ، اگر رمز ورود خود را برای ورود به سیستم می نویسید یا حتی بهتر می توانید اطلاعات مالی مانند جزئیات کارت اعتباری خود را برای شما بنویسید ، متأسفیم برای شما اما شما فقط هک شده اید و داده های شما به سرقت رفته است. مگر اینکه به بعضی از جزئیات توجه کنید که به شما در محافظت از حملات فیشینگ کمک خواهد کرد. در اینجا کارهایی که باید برای جلوگیری از فیشینگ انجام دهید:

گرامر نازی باشید

تلاش های فیشینگ در همه زبانها انجام می شود ، اما ترجمه خودکار اغلب ضعیف انجام می شود. بنابراین ، قبل از کلیک روی پیوند ، متن را در ایمیل بخوانید. اگر خطایی پیدا کردید از آن دوری کنید. فقط فکر کنید که یک مارک جدی اجازه نمی دهد این نوع خطاها در پیام خود به مشتریان باشد.

با بانک خود یک قلم نباشید

بانک ها هرگز داده های شخصی یا مالی خود را از طریق درخواست نامه از شما سؤال نمی کنند. اکنون که اکنون اینگونه است ، اجازه نخواهید داد که شما را با پرسشنامه های دروغین یا اشکال تصادفی لازم برای پر کردن فریب دهد.

هنگامی که ایمیل ها سعی می کنند شما را وحشت کنند ، آرام باشید

استفاده از کلمات به عنوان فوری یا القاء احساسات وحشت با عباراتی مانند “حساب شما به حالت تعلیق درآمده است” یک فریب مشترک فیشینگ است. هیچ مارک عاقلی ، یا فعالیت دامنه آنها ، چنین حرفی را با شما نخواهد زد. اگر ترسناک است طعمه است ، پس از آن دوری کنید. اگر نگران این هستید که خبر بد ممکن است ، ایمیل خود را برای ارسال کنندگان واقعی بنویسید و در مورد موضوع مورد نظر از آنها بخواهید. اما فشار مجدد را فشار ندهید ، یا آدرس را از نامه ای که تازه دریافت کرده اید کپی نکنید. این کار را از پایگاه داده خود انجام دهید.

نرم افزارهای پیشگیرانه را به روز نگه دارید

اگر برخی از نرم افزارهای مخرب با هوشیاری شما روبرو شوند ، آنتی ویروس می تواند یک خط دفاع خوب باشد. بنابراین آن را به روز نگه دارید تا در تجارت حفاظت از فیشینگ کارآمد باشد.

به URL وب سایت نگاه کنید

ممکن است وب سایتهای مخرب با سایتهای معتبر بسیار شبیه به هم باشند اما URL به احتمال زیاد از URL متفاوت استفاده می کند. به عنوان مثال .net یا .org به جای .com. بنابراین ، برای جلوگیری از حمله فیشینگ در این حالت ، باید نه تنها به نام فرستنده ، همانطور که در کادر ایمیل شما ظاهر می شود ، بلکه به آدرسی که برای ارسال ایمیل استفاده می شود ، نگاه کنید..

بهترین محافظت از فیشینگ ، عقل سلیم است

درسته. یک رویکرد منطقی در صورت تعامل با این کلاهبرداری ها بهترین محافظت از فیشینگ است. ما این را می گوییم ، زیرا ، صرف نظر از فرم و روشی که می گیرند ، همه سعی می کنند با جلب توجه شما به عدم توجه یا ماهیت اعتماد شما ، شما را فریب دهند. اما ، اکنون که شما به خوبی در مورد آنچه که فیشینگ است و چگونه یک حمله فیشینگ کار می کند ، آگاهی دارید ، برای شما راحت تر می توانید آنها را مشاهده کنید و از آنها دور بمانید. فقط بخاطر بسپار که حقیقت تقریباً خیلی خوب است ، در اینترنت احتمالاً خوب یا صحیح نیست و باید هر چیزی را که حتی از راه دور مشکوک به نظر می رسد ، دو برابر کنید. ایمن بمان.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map