راهنمای والدین برای ایمنی اینترنت برای کودکان |


Contents

چرا ایمنی سایبر برای کودکان ضروری است?

این بسیار ساده است – اینترنت به همان اندازه ایمن نیست که همه دوست داریم باور کنیم. درست است ، بچه ها و نوجوانان می توانند زمان خوبی را در وب داشته باشند و مهارت های مفیدی را بیاموزند. با این حال ، واقعیت این است که اینترنت پر از تهدیدات آنلاین و مجرمان سایبری است که فقط منتظرند تا از ساده لوحی یک کودک یا نوجوان استفاده کنند.

در اینجا لیستی از متداول ترین مشکلی که کودکان و نوجوانان باید با آنها بطور آنلاین سروکار داشته باشند:

1. حمله سایبری

اگر با حمله به فضای مجازی آشنا نیستید ، زمانی است که افراد از ارتباطات آنلاین و الکترونیکی برای تهدید ، ارعاب و ترساندن بچه ها و نوجوانان استفاده می کنند. آنها می توانند افراد مسن را نیز هدف قرار دهند ، اما بچه ها و نوجوانان قربانیان اصلی هستند. هر یک از موارد زیر می تواند نمایانگر حمله سایبری باشد:

 • پخش شایعات دروغین درباره شخصی در رسانه های اجتماعی ، از طریق برنامه های پیام رسانی و پیام های متنی.
 • ارسال تهدیدات و پیام های متوسط ​​برای شخصی از طریق رسانه های اجتماعی ، تماس های تلفنی و پیام ها و ایمیل.
 • گرفتن عکسها / فیلمهای بی روح ، خصوصی و / یا شرم آور از کسی و پخش آنلاین آنها.
 • وارد شدن به حساب آنلاین شخصی (معمولاً یک حساب رسانه ای اجتماعی) و استفاده از آن برای ارسال پیام های مخرب ، خشن یا جنسی به افراد دیگر در حالی که به عنوان شخص گفته شده است.
 • وانمود می کنیم شخص دیگری در سیستم عامل های آنلاین باشد تا به تصویر و شهرت آنها آسیب برساند.
 • ارسال پیام های جنسی تهاجمی به شخصی که آنها را نمی خواهد.

ممکن است فکر کنید فرزند شما به قربانی حمله سایبری نرسد ، اما این را در نظر بگیرید – طبق گزارش ها ، بیش از نیمی از بچه ها و نوجوانان نه تنها در اینترنت مورد سوءاستفاده قرار نگرفته اند ، بلکه تقریباً به همان میزان از آنها نیز درگیر حمله سایبری شده اند. از این گذشته ، بیش از یک از سه جوان قربانی تهدیدات سایبری شده اند.

“درست نیست. اگر چنین چیزی اتفاق می افتد ، بچه من به من می گوید. “

نه دقیقا. همین آمار همچنین نشان می دهد که بیش از نیمی از جوانان نمی توانند به والدینشان بگویند چه زمانی قربانی حمله سایبری می شوند. آنها می توانند از انجام این کار شرم آورند ، ممکن است برای ساکت بودن باج خواهی شوند ، یا ممکن است به راحتی ترسیده باشند که به دلیل آن دچار مشکل شوند.

هدف نهایی Cyberbully این است که در نهایت:

 • کودک یا نوجوان را متقاعد کنید که با تهمت زدن به آنها کاری غیرقانونی یا جنسی انجام دهد.
 • آنها را به اشتراک بگذارید تا اطلاعات حساس را با وی به اشتراک بگذارید (مانند جزئیات کارت اعتباری والدین آنها).
 • کودک / نوجوان را به جایی سوق دهید که آنها مایل به آسیب رساندن به خود یا حتی خودکشی باشند.

2. غارتگران جنسی

شکارچیان جنسی اغلب از اینترنت برای یافتن و داماد قربانیان احتمالی استفاده می کنند. آنها با تظاهر به بودن شخص دیگری (مانند کسی که سن اوست) از بی گناهی کودکان و نوجوانان سوءاستفاده می کنند و وانمود می کنند که یک دوست بالقوه جدید برای آنها هستند. هدف اصلی شکارچیان جنسی آنلاین ، اعتماد به نفس فرزندانتان است تا جایی که بتوانند آنها را متقاعد کنند که به صورت حضوری ملاقات کنند.

بدیهی است ، اگر این اتفاق بیفتد ، فرزند شما می تواند قربانی قاچاق جنسی شود – یا بدتر. علاوه بر این ، یک شکارچی جنسی ممکن است بتواند او را متقاعد کند که دوستان خود را نیز درگیر کند. متأسفانه ، این اتفاق هر چند وقت یکبار اتفاق می افتد ، با یک از 20 کودک اعتراف می کند که با کسی که به صورت آنلاین ملاقات حضوری داشته است ، قرار ملاقات پنهانی ترتیب داده اند..

3. هر چیزی که بچه شما آنلاین باشد

کودکان و نوجوانان غالباً درک نمی کنند که اگر چیزی به صورت آنلاین ارسال کنند ، احتمالاً برای همیشه در آنجا باقی می ماند – یا تا زمانی که اینترنت از بین نرود. واقعیت ساده این است که وب دکمه “حذف” ندارد ، بنابراین هر چیزی که روی آن بنویسید در آنجا باقی خواهد ماند. مطمئناً ، یک پست ، عکس یا فیلم شرم آور می تواند حذف شود ، اما اگر کسی موفق شود آن را به تصویر بکشد یا آن را قبل از انجام آن ذخیره کند ، هیچ کاری نمی توان انجام داد.

كودكان و نوجوانان كوچك به طور واضح در مورد آنچه كه يك كارفرما يا همسر آينده ممكن است در مورد آنچه در اينترنت با نام واقعي خود در اينترنت مي گذارند فكر نكنند. چنین عدم پیش بینی می تواند – و به احتمال فراوان – سرانجام اتفاق بیفتد تا در آینده آنها را گاز بگیرند. به علاوه ، آنها ممکن است نوع اطلاعاتی (مانند مکان فعلی آنها) را ارسال کنند که می تواند هدف قرار دادن مجرمان را آسان کند.

4- بدافزار و ویروس

کودکان و نوجوانان می توانند بصورت تصادفی بدافزارها و ویروس ها را بارگیری کنند حتی بدون اینکه از آن آگاه باشند. پرونده های مخرب می توانند به عنوان آخرین بازی ویدیویی ، آلبوم خواننده مورد علاقه آنها ، یا عکس های صریح جنسی و سایر محتویات مخفی شوند. آنها معمولاً این احتمال را نمی دانند که چنین پرونده ای می تواند حاوی هرگونه مشکلی باشد ، بنابراین فکر نمی کنند در صورت تعامل با آنها عواقبی به همراه داشته باشد.

به همین دلیل ، دستگاههای آنها – و به تبع آن ، دستگاههای شما در صورت استفاده از آنها – می توانند به انواع نرم افزارهای مخرب مانند جاسوس افزارها ، keylogger ها و ابزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی آلوده شوند. اگر این اتفاق بیفتد ، می توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شخصی و مالی شما و فرزندانتان در وب عمیق به سرقت رفته و فروخته می شود.

5- محتوای خشونت آمیز و جنسی

اینترنت پر از دانش است ، اما همچنین مملو از محتوای خشونت آمیز و جنسی گرافیکی است که می تواند برای هر کسی مناسب باشد – به خصوص کودکان و نوجوانان. متأسفانه ، پیدا کردن چنین محتوا در وب یا برای دسترسی آسان به آنها بسیار ساده است. طبق تحقیقات ، حدود 93٪ از پسران و 62٪ از دختران در دوران نوجوانی در معرض محتوای جنسی قرار داشته اند. علاوه بر این ، 66٪ از کاربران آنلاین 10 تا 17 ساله که در معرض هرزه نگاری آنلاین قرار داشتند ، ناخواسته در معرض آن قرار گرفتند.

اگر بچه های شما در معرض چیزی شبیه به آن قرار بگیرند ، می تواند به صورت روانی منفی بر آنها تأثیر بگذارد. نحوه تعامل با دوستان و علاقه های آنها به شدت قابل آسیب است ، که – به نوبه خود – باعث افسردگی فرزندان شما می شود. علاوه بر این ، این نوع محتوا همچنین می تواند حاوی بدافزار یا ویروس باشد.

6. فیشینگ (و کلاهبرداری های دیگر)

بزرگسالان مستعد ابتلا به فیشینگ هستند ، بنابراین می توانید تصور کنید که کودکان و نوجوانان چه اهدافی آسان دارند. و کلاهبرداران از انجام این کار چشم پوشی نمی کنند زیرا این راهی آسان برای به دست آوردن آنچه می خواهند – اطلاعات شخصی و داده های مالی قابل شناسایی مانند شماره کارت های اعتباری ، جزئیات حساب بانکی و اعتبار ورود به حساب بانکی است.

کلاهبرداران فیشینگ معمولاً در رسانه های اجتماعی به بچه ها و نوجوانان نزدیک می شوند ، اما ممکن است سعی کنند برای آنها ایمیل بفرستند. به جای ادعای نمایندگی بانک ، ممکن است آنها بگویند که از یک شرکت بازی های ویدئویی هستند ، آنها یک هنرمند مشهور را معرفی می کنند ، یا ممکن است ادعا کنند که یک افسر پلیس است که سعی در ترساندن اطلاعات حساس از آنها داشته باشد..

9 راه برای بهبود ایمنی اینترنت برای کودکان

طبق تحقیقات خود ما ، و آنچه از والدین دیگر شنیده ایم ، در اینجا مفیدترین نکات ایمنی اینترنت برای کودکان و نوجوانان ذکر شده است:

1. در مورد حمله سایبری با آنها آشکارا بحث کنید

یکی از اصلی ترین دلایلی که کودکان و نوجوانان قربانی حمله سایبری می شوند در مورد آن صحبت نمی کنند شرم و ترس است. آنها می ترسند که بخاطر آن دچار مشکل شوند و شرمنده باشند که قربانی چنین چیزی شوند.

دقیقاً به همین دلیل است که باید هنگام گفتگو درباره این موضوع با آنها ، 100٪ شفاف باشید. آنها باید بدانند که این چیزی نیست که فقط برای آنها اتفاق بیفتد ، و مطمئناً این طبیعی نیست. علاوه بر این ، آنها همچنین باید کاملاً درک کنند راه حل هایی در مورد حمله سایبری و راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. و این که آنها همیشه می توانند برای کمک به شما رجوع کنند.

شما همچنین باید وقت بگذارید تا ببینید وضعیت قانونی حمله سایبری در کشور شما چیست. اگر می توانید در این باره با مسئولین تماس بگیرید ، حتما فرزندانتان را نیز در مورد آن اطلاع دهید. دانش این که آنها همچنین می توانند هنگام برخورد با حمل و نقل سایبری به یک افسر پلیس مراجعه کنند ، می توانند اعتماد به نفس بیشتری به آنها بدهند ، استرس و ترس را از بین ببرند (یا برخی از آن) و باعث می شوند که آنها نسبت به قلدری های خود اقدام بیشتری کنند..

در صورت اذیت و آزار کودک شما توسط یک قلدری آنلاین ، از پیام ها عکس بگیرید یا از آنها عکس بگیرید. آنها را حذف نکنید – آنها می توانند شواهد مفیدی در آینده باشند. اگر هویت قلدر را می دانید ، و این سن کودک شماست ، با والدین آنها تماس بگیرید.

اگر می خواهید یک بررسی عمیق تر درباره آنچه در مورد حمله سایبری وجود دارد ، و چگونه می توانید فرزندان خود را از آن محافظت کنید ، این راهنما را بررسی کنید.

2. برنامه های ضد ویروس / آنتی ویروس امن را در دستگاه های خود نصب کنید

شما می توانید (و باید) در مورد بدافزارها با بچه های خود صحبت کنید – این چیست ، چگونه دستگاه های آنها می توانند به آن آلوده شوند و چه نوع آسیب هایی را می تواند وارد کند. برای به دست آوردن این نکته ، فقط کافی است فقط ذکر کنیم که آنها به دلیل بدافزارها دیگر نمی توانند از رایانه ، کنسول بازی یا تلفن همراه خود استفاده کنند..

اما حتی اگر آنها کاملاً از خطرات بدافزار آگاه باشند ، این بدان معنا نیست که خطر (مهم نیست که چقدر کوچک) وجود داشته باشد که بطور تصادفی یک فایل مخرب را بارگیری کنند یا به یک لینک آلوده به بدافزار دسترسی پیدا کنند. بیایید با آن روبرو شویم – اگر پیامی را ببینند که ادعا می کند می تواند بازی ، آلبوم یا نمایش مورد علاقه خود را به صورت رایگان دریافت کند ، به احتمال زیاد دو بار فکر نمی کنند.

بنابراین ، برای جلوگیری از چنین شرایطی و تضمین امنیت اینترنت برای بچه ها ، بهتر است نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس را روی همه دستگاه های خود نصب کنید. با این نام فریب نخورید – هر دو برنامه آنتی ویروس و ضد ویروس همان کار را انجام می دهند. از این گذشته ویروس نوعی بدافزار است.

ارائه دهندگان نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما توصیه های ما Malwarebytes و ESET هستند.

3. VPN ها را در دستگاه های خود نصب کنید & درباره VPN ها به آنها آموزش دهید

مطمئن نیستید که یک VPN چیست؟ مخفف مخفف عبارت Virtual Private Network است و یک سرویس آنلاین است که به شما امکان می دهد آدرس IP خود را مخفی کنید و ترافیک آنلاین خود را رمزگذاری کنید. اگر می خواستید آن را برای کودک خود توضیح دهید ، می توانید آن را به عنوان ابزاری توصیف کنید که امنیت شما را به صورت آنلاین حفظ کند و اطمینان حاصل کند که افراد نمی توانند از شما جاسوسی کنند.

چگونه VPN ایمنی سایبر را برای کودکان فراهم می کند؟ بسیار ساده است – این سرویس تمام ترافیک اینترنت آنها را رمزگذاری می کند ، که هنگام استفاده از WiFi عمومی می توانند در دسترس باشند. بیایید با آن روبرو شویم – بچه ها و نوجوانان بدون مراقبت از عدم امنیت آن از WiFi عمومی استفاده می کنند و هر کسی می تواند فعالیت های آنلاین خود را کنترل کند. بله ، این تقریباً به معنای آن است که یک مجرمان سایبری می توانند ایمیل ، حساب رسانه های اجتماعی و اعتبار ورود به حساب بانکی خود را به راحتی سرقت کنند..

راه دیگر که VPN می تواند به ایمنی اینترنت برای کودکان کمک کند ، مخفی کردن آدرس IP آنهاست. چرا این مهم است؟ از آنجا که مکان های جغرافیایی آنها به این روش پنهان می شوند ، بنابراین وب سایت های سایه دار و هکرها قادر به نظارت بر این نوع اطلاعات نخواهند بود. همچنین ، آنها نمی توانند از آدرس های IP خود استفاده کنند تا مواردی مانند:

 • بچه های شما در چه کشوری زندگی می کنند.
 • فرزندان شما از کدام شهر هستند.
 • ISP شما کیست.

البته باید به بچه های خود توضیح دهید که چرا استفاده از VPN ضروری است. می توانید از مزایایی که در بالا توضیح دادیم ذکر کنید ، اما بهتر است اگر روی مزایایی که بیشتر با آنها طنین انداز است ، تمرکز کنید:

 • یک VPN تجربه بازی بهتری را در اختیار آنها قرار می دهد. آنها دیگر نیازی به نگرانی در مورد محدودیت های منطقه ، ممنوعیت های IP ، حملات DoS / DDoS ، بازی های ممنوع ، و زمان پینگ زیاد و تاخیر ندارند. به علاوه ، به آنها اجازه می دهد تا بازی های جدیدی را زودتر از زمانی که در کشور شما منتشر شده اند ، انجام دهند.
 • VPN می تواند به بچه های شما کمک کند تا از بلوک های جغرافیایی دور شوند که می تواند مانع از تماشای نمایش ها ، کارتون ها و فیلم های مورد نظر آنها شود. به عنوان مثال ، آنها بدون توجه به کجای جهان ، دسترسی آسان به Netflix دریافت می کنند.

با داشتن تمام این اطلاعات ، برای شما ساده تر خواهد بود که به بچه های خود بیاموزید که چرا باید مشتری و برنامه های VPN را در دستگاه های خود نصب کرده و هر زمان که به وب دسترسی داشته باشید ، آنها را اجرا کنید. حتی اگر می خواهید مطمئن شوید که تمام اتصالات آنلاین شما و فرزندانتان در خانه در هر دستگاهی امن است ، می توانید VPN را روی روتر منزل خود تنظیم کنید..

CactusVPN – بهترین راه برای اطمینان از ایمنی اینترنت برای کودکان و نوجوانان

ما یک سرویس VPN ارائه می دهیم که استفاده از آن بسیار آسان است. شما و فرزندانتان مشکلی برای عادت کردن به طراحی کاربر پسند ما نخواهید داشت. بعلاوه ، خدمات ما در چندین سیستم عامل کار می کند.

از نظر امنیت سایبری برای بچه ها ، VPN ما مجهز به رمزگذاری رده بالای نظامی است ، می تواند از نشت DNS جلوگیری کند ، دارای یک Kill Switch (ویژگی Kill Switch) است (به گونه ای که فرزندان شما حتی اگر ممکن است مشکلاتی در ارتباط بوجود بیایند محافظت می شوند) و دسترسی بسیار دارند پروتکل های VPN با اطمینان (SoftEther، IKEv2، OpenVPN، SSTP).

پس از انتخاب برنامه اشتراك ، ضمانت 30 روزه برگشت پول نيز ارائه مي دهيم.

4. به رسانه های اجتماعی دستورالعمل های روشن خود را به فرزندان خود بدهید

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که بچه های شما بطور خودکار بدانند که چگونه باید در رسانه های اجتماعی عمل کنند .- خصوصاً وقتی می بینند که همه بی پروا رفتار می کنند. به همین دلیل است که باید وقت خود را برای آموزش آداب و معاشرت مناسب و امن رسانه های اجتماعی به فرزندان خود اختصاص دهید. در اصل ، شما باید توضیح دهید که چگونه آنها:

 • نباید همیشه محل زندگی آنها را علنی کنیم.
 • لازم نیست درخواست های دوست و پیام از افرادی که آنها را نمی شناسند نادیده بگیرید.
 • هرگز نباید اطلاعات شخصی و مالی زیادی را با افراد ناشناس یا حتی دوستان رسانه اجتماعی آنها به اشتراک بگذارید.
 • باید کسی را که خیلی سایه دار ، پرخاشگر و یا ارعاب کند ، مسدود کند.
 • باید اطلاعات شخصی (مانند آدرس فیزیکی ، آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه) را در پروفایل رسانه های اجتماعی خود نگه دارید.
 • هرگز نباید عکسها یا فیلم های صریح و آشکار از خود (یا هر کسی که می شناسند) را در سیستم عاملهای رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
 • هرگز نباید با پیوندها و پیوستهای سایه ای که ممکن است در صندوق ورودی دریافت کنند و یا در پست های افراد دیگر مشاهده نمی شود ، در تعامل باشد.

همچنین ، ما به شما توصیه می کنیم که وقت خود را برای کمک به بچه های خود در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود تا حد امکان خصوصی کنید. در اینجا راهنماهای مفیدی برای اکثر سیستم عامل ها آورده شده است:

 • فیس بوک
 • اینستاگرام (و همچنین این پیوند)
 • واتس اپ
 • توییتر
 • اسنپ ​​چت

5- در صورت امکان از کنترل والدین استفاده کنید

پیکربندی کنترل والدین یکی از مهمترین قوانین ایمنی اینترنت برای کودکان است. این کار به شما کمک می کند دسترسی به وب سایت های مضر را مسدود کنید ، یک مسافرتی در اینترنت راه اندازی کنید ، و آنچه را که فرزندانتان در اینترنت انجام می دهند نظارت کنید. کمی بزرگ به نظر می رسد Big Brother-ish؟ ممکن است ، اما این یک اقدام ضروری برای اطمینان از این است که فرزندان شما از یک تجربه آنلاین سالم و سالم برخوردار شوند.

تقریباً همه دستگاه ها و سیستم عامل به شما امکان تنظیم کنترل والدین را می دهند ، اما باید در نظر بگیرید که مسیری را دریافت کنید که دارای کنترل والدین نیز باشد. در اینجا لیستی از گزینه های بالقوه آورده شده است:

 • روتر مینی را محدود می کند
 • Asus AC3100
 • حلقه با دیزنی
 • Nighthawk AC1900
 • Linksys AC1750

علاوه بر این ، برنامه های مختلف کنترل والدین نیز وجود دارد که می توانید کار خود را آسان تر کنید. علاوه بر انجام کارهایی که ویژگی های کنترل والدین می توانند انجام دهند ، این برنامه ها همچنین به شما امکان می دهند تا پیام ها ، دسترسی به فیلم ها و عکس ها را کنترل کنید ، مکان کودک خود را رصد کنید و بارگیری ها و خریدهای برنامه / خریدهای داخل برنامه را کنترل کنید..

در حال حاضر ، بهترین برنامه های کنترل والدین برای استفاده TeenSafe ، MMGuardian ، Net Nanny و WebSafety هستند..

6. از مرورگرها / موتورهای جستجوگر بچه استفاده کنید

مرورگرها و موتورهای جستجوگر مناسب برای کودکان بسیار مناسب هستند. در حالی که اکثر مرورگرها و موتورهای جستجو بسیار آسان و نسبتاً ایمن هستند ، اما دقیقا برای کودکان عالی نیستند. اگر زمان لازم برای پیکربندی صحیح موتورهای جستجو را ندارید (مثل اینکه در زیر بحث خواهیم کرد) ، بچه های شما می توانند نتیجه صریح و ناعادلانه ببینند – عمداً یا به طور تصادفی.

به عنوان مثال ، اگر از بینگ استفاده کنند ، ممکن است پیشنهادهای جستجوی نگران کننده مانند هرزنگاری کودک کاملاً نگران کننده باشند.

برخی از گزینه های خوب عبارتند از:

 • کیدل
 • KidRex
 • KidsSearch
 • جستجوی ایمن کودکان و نوجوانان
 • ماسهبازی (iOS)
 • مرورگر اینترنت ایمن برای کودکان (Android)

7. موتورهای جستجو را برای نمایش نتایج ایمن پیکربندی کنید

“اگر بچه های من خیلی قدیمی باشند که از مرورگرهای کودک پسند استفاده کنند ، چه می شود؟”

در این حالت ، بهتر است تمام موتورهای جستجوگر نصب شده در دستگاه های شما و دستگاه های فرزندانتان را پیکربندی کنید تا فقط نتایج ایمن را نشان دهند. اگر این کار را نکنید ، فرزندان شما می توانند محتوای مضر را ببینند.

در اینجا چند راهنمایی مفید در مورد چگونگی اطمینان از نمایش موتورهای جستجو فقط نتایج ایمن آورده شده است:

 • گوگل
 • بینگ
 • یاهو!

8. به فرزندان خود کمک کنید تا با رمزهای عبور قوی همراه شوید

آخرین چیزی که بچه شما به آن احتیاج دارد این است که کسی به حساب رسانه های اجتماعی خود وارد شود و – در حالی که به عنوان آنها مطرح است – گفتن چیزهای آزار دهنده به دوستان و افرادی که می شناسند است. مطمئناً سرانجام می توان آن را پاک کرد ، اما این آسیب در حال حاضر انجام خواهد شد – فرزند شما دوستان خود را از دست خواهد داد ، در بسیاری از محافل به یک فقدان اجتماعی تبدیل می شود و حتی ممکن است آسیب جسمی نیز داشته باشد..

این فقط یک نمونه از بسیاری است به عنوان مثال یک کلاهبردار می تواند به حساب پس انداز بچه شما هک کند.

یک راه خوب برای جلوگیری از وقوع چنین چیزی (علاوه بر آموزش نحوه جلوگیری از فیشینگ ، اما ما در ثانیه به آن برمی گردیم) این است که کودک خود از رمزهای عبور قدرتمند برای محافظت از حسابهای خود استفاده کند. این به این معنی نیست که آنها نمی دانند کلمه عبور چیست یا چگونه از آنها استفاده می کنند ، اما آنها به احتمال زیاد از بیشتر دستورالعمل های امنیتی رمز عبور آگاه نیستند. بنابراین ، شما باید کسی باشید که در این زمینه به آنها کمک کنید.

در صورتی که به اندازه کافی از امنیت رمز عبور اطلاع نداشته باشید ، نگران نباشید – ما در اینجا مقاله ای عمیق درباره آن موضوع دریافت کرده ایم. در حالت ایده آل ، شما باید بیش از نکات اصلی برای ایجاد رمزعبور قوی با فرزند خود باشید و به آنها یاد دهید که برای همه حساب ها از همان رمز عبور استفاده نکنند و نحوه استفاده از مدیران رمز عبور نیز.

9. اصول اولیه فیشینگ را به آنها بیاموزید

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که کودک شما بتواند (یا حتی علاقه ای داشته باشد) را بفهمد که فیشینگ چیست و چگونه کار می کند. با این حال ، شما باید حداقل سعی کنید آنها را وادار کنید تا ایده اصلی را درک کنند – اینکه افراد غریبه سعی می کنند از بی گناهی خود به نفع خود استفاده کنند ، و آنها را در فاش کردن اطلاعات حساس (مثل اعتبارنامه ورود به حساب بانکی یا رسانه های اجتماعی خود) فریب دهند یا با آنها تعامل برقرار کنند. پیوندها و پیوستهای مخرب.

اگر کودک شما نوجوان باشد ، باید مراقب باشید که چگونه به آن موضوع نزدیک می شوید. فراموش نکنید – آنها در مرحله عصیانگرانه خود هستند و اغلب از هرگونه توصیه ای که می خواهید ارائه دهید مسخره می کنند. بنابراین ، با نزدیک شدن به این موضوع با لحنی اقتدار ، اشتباه نکنید و مانند فرزندتان ، مانند یک کودک واقعی ، مانند فرزندتان رفتار کنید. مانند یک بزرگسال با آنها صحبت کنید و توضیح دهید که خطرات فیشینگ می تواند به طور جدی به جایگاه و آینده اجتماعی آنها آسیب برساند.

شما لازم نیست که در مورد فیشینگ سخنرانی کنید ، اما صحبت کردن با بچه هایتان در مورد علائم اصلی ، اهداف و موارد دقیق و فیشینگ شروع بسیار خوبی است. اگر با فیشینگ خیلی آشنا نیستید ، می توانید آن اطلاعات را با آنها به دست بیاورید. این راهنمایی است که ما در مورد فیشینگ نوشتیم – و همچنین تهدیدات دیگر. شما باید اکثر اطلاعات مورد نیاز را در آنجا پیدا کنید.

در کنار آن اطلاعات ، شما همچنین باید بدانید که کلاهبرداران فیشینگ که کودکان و نوجوانان جوان را هدف قرار می دهند ، بیشتر از ایمیل یا تلفن از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. آنها همچنین ممکن است احتمالاً وانمود کنند که سن او هستند ، معمولاً از جنس مخالف.

علاوه بر این فقط به فرزندان خود آموزش دهید که به کورکورانه اعتماد نکنند به غریبه ها ، و همچنین نحوه یابی کلاهبرداران ، باید از آنها نیز استفاده کنند که از افزونه های ضد فیشینگ استفاده می کنند. موارد ارائه شده توسط استنفورد بسیار قابل اعتماد هستند.

ایمنی اینترنت برای کودکان – به طور خلاصه

دسترسی به مطالب آنلاین برای تقریباً امروزه برای هر کسی – از جمله بچه ها و نوجوانان – بسیار مهم است. اینگونه است که آنها کارهای خانه را انجام می دهند ، صحبت می کنند و با دوستانشان در تماس هستند و اوقات فراغت خود را می گذرانند.

با این حال ، اگر می خواهید مطمئن شوید که فرزندانتان از یک تجربه آنلاین مناسب برخوردار هستند ، باید یاد بگیرید که چگونه آنها را ایمن کنید. از این گذشته ، تهدیدهای زیادی در وب وجود دارد ، مانند فضای مجازی ، بدافزارها ، شکارچیان جنسی ، فیشینگ ، کلاهبرداری و محتوای خشونت آمیز و مستهجن. لازم به ذکر نیست که بچه های شما به صورت آنلاین ارسال می کنند ، و اطلاعاتی که آنها به اشتراک می گذارند همیشه می تواند در آینده به ضرر آنها باشد.

شما می پرسید ، چگونه می توانید امنیت اینترنت را برای کودکان و نوجوانان ارائه دهید؟ خوب ، این یک راه حل ساده نیست ، اما اگر به این دستورالعمل ها پایبند باشید می توانید نتایج خوبی کسب کنید:

 • نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس را روی دستگاه های خود و کودکان خود نصب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که بچه های شما با نحوه کار فیشینگ و کلاهبرداری به طور کلی آشنا هستند.
 • VPN ها را در دستگاه های فرزندان خود و همچنین در دستگاه های خود نصب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که موتورهای جستجوگر شما فقط نتایج ایمن را نشان می دهند.
 • اگر بچه های جوان تری دارید ، در استفاده از آنها از مرورگرهای کودک پسند استفاده کنید.
 • از کنترل والدین در همه دستگاه ها استفاده کنید و از برنامه های کنترل والدین نیز استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که فرزندانتان می دانند چگونه در رسانه های اجتماعی ایمن بمانند.
 • با بچه های خود در مورد خطرات ناشی از حمله سایبری و نحوه برخورد با آن صحبت کنید.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map