SSTP چیست؟ (راهنمای شما برای پروتکل SSTP VPN) |


SSTP چیست؟?

SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol) یک پروتکل VPN است که توسط مایکروسافت تهیه شده است و توسط ویندوز ویستا توسط آنها معرفی شده است. نسخه های جدیدتر ویندوز از آن زمان تاکنون پشتیبانی بومی پروتکل SSTP VPN را ارائه می دهند.

این پروتکل برای ایمن سازی داده ها و ترافیک آنلاین طراحی شده است ، و از نظر PPTP یا L2TP / IPSec گزینه ای بسیار امن تر برای کاربران ویندوز در نظر گرفته شده است..

پروتکل SSTP چگونه کار می کند?

SSTP با برقراری ارتباط امن بین مشتری VPN و سرور VPN کار می کند. در اصل ، پروتکل “تونل” مطمئن بین مشتری و سرور ایجاد می کند ، و کلیه داده ها و ترافیکی که از آن تونل عبور می کند رمزگذاری می شود..

SSTP مانند PPTP (پروتکل تونلینگ از نقطه به نقطه) ، ترافیک PPP (پروتکل نقطه به نقطه) را انتقال می دهد ، اما برخلاف PPTP ، این کار را از طریق کانال SSL / TLS انجام می دهد. به همین دلیل ، SSTP امنیت قابل توجهی بیشتر از PPTP ارائه می دهد زیرا SSL / TLS امکان بررسی صحت ترافیک ، مذاکره ایمن کلید و رمزگذاری را فراهم می کند..

به دلیل استفاده از SSL / TLS ، هنگام برقراری اتصال ، سرورهای SSTP باید تأیید شوند. مشتریان SSTP می توانند اختیاری نیز تأیید شوند.

جزئیات فنی عمومی درباره پروتکل SSTP VPN

 • SSTP از پورت TCP 443 استفاده می کند – همان پورت مورد استفاده در ترافیک HTTPS.
 • SSTP به دلیل سطح بالای امنیتی که ارائه می دهد ، و این واقعیت که می تواند از فایروال های NAT استفاده کند ، اغلب با OpenVPN مقایسه می شود..
 • SSTP به طور کلی از تونل های VPN سایت به سایت پشتیبانی نمی کند. در عوض ، از رومینگ پشتیبانی می کند زیرا از انتقال SSL استفاده می کند.
 • SSTP فقط از تأیید هویت کاربر پشتیبانی می کند. پروتکل از تأیید اعتبار دستگاه یا رایانه پشتیبانی نمی کند.

سرویس پروتکل تونل سازی سوکت ایمن چیست؟?

“سرویس ایمن پروتکل تونینگ پروتکل امن” از ویژگی هایی است که با ویندوز ویستا معرفی شده است ، همچنین در ویندوز 7 ، ویندوز 8 و ویندوز 10 نیز وجود دارد. در اصل ، این سرویس است که پشتیبانی از پروتکل SSTP VPN را ارائه می دهد ، اجازه می دهد از طریق اتصالات VPN به دستگاه های از راه دور متصل شوید. اگر سرویس غیرفعال باشد ، شما نمی توانید با استفاده از پروتکل SSTP به سرورهای راه دور دسترسی پیدا کنید.

همچنین ممکن است ببینید که “سرویس پروتکل تنظیم تونل سوکت ایمن” مربوط به پرونده “SstpSvc.dll” است. شما باید از پیام رسانی با آن پرونده یا حذف آن جلوگیری کنید زیرا عملکرد سرویس SSTP را بر روی سیستم عامل ویندوز فراهم می کند.

پروتکل SSTP چقدر ایمن است?

به طور کلی ، رمزگذاری SSTP هنگام مرور وب نسبتاً بی خطر به نظر می رسد. بسیاری از افراد حتی امنیت آن را با موردی که OpenVPN ارائه داده است مقایسه می کنند – به احتمال زیاد به دلیل استفاده از SSL و بسته های داده را از طریق HTTPS محصور می کند. علاوه بر این ، می تواند از رمزنگاری رمزنگاری AES نیز استفاده کند و آن را حتی امن تر کند.

با این حال ، لازم به ذکر است که در مورد SSTP دو مسئله وجود دارد:

1. این مشكل به مشكل “TCP Meltdown” حساس است

بدون آنکه بیش از حد فنی شود ، این مسئله ممکن است با اتصال TCP که در تونل VPN ایجاد شده است رخ می دهد ، و بیش از پروتکل انتقال TCP اتفاق می افتد. اساساً ، اتصال TCP (اتصال VPN) موجود در یک اتصال TCP می تواند منجر به درگیری بین دو اتصال شود ، که در مسائل اتصال به اوج خود می رسد..

به تنهایی ، مشکل “TCP Meltdown” در واقع یک نقص امنیتی بزرگ با SSTP نیست ، اما اگر به امنیت آنلاین و رمزگذاری VPN به صورت شبانه روزی در لحظه های حساس احتیاج دارید (مانند مثال هنگام بارگیری تورنت) ، می تواند یک مسئله آزار دهنده باشد.

2. SSTP متعلق به مایکروسافت است

مشکل دیگری که برخی از افراد با پروتکل SSTP VPN دارند این واقعیت است که منبع بسته و فقط متعلق به مایکروسافت است. در حالی که هیچ مدرکی برای اثبات این که SSTP عمدا تضعیف شده و یا حتی ترک خورده است وجود ندارد ، هیچ پنهانی نیست که مایکروسافت در گذشته از نزدیک با NSA همکاری داشته است – حتی تا آنجا که به آنها امکان دسترسی به پیام های رمزگذاری شده را می دهد.

از این گذشته ، مایکروسافت به برنامه نظارت PRISM تعلق دارد و حتی اولین شریک این برنامه بود. اگر با PRISM آشنا نیستید ، این یک برنامه نظارتی است که توسط NSA اجرا می شود و به آنها امکان دسترسی به ایمیل ها ، اسناد و سایر داده های کاربر را که توسط شرکتهای بزرگ ذخیره می شوند ، می دهد. بنابراین ، دور از ذهن نیست که فکر کنیم پروتکل SSTP ممکن است (تأکید بر “ممکن”) توسط NSA در طول یا بعد از توسعه به خطر بیفتد.

به طور کلی ، چقدر امنیت پروتکل SSTP VPN تنها به این بستگی دارد که شما به مایکروسافت اعتماد کنید.

سرعت SSTP VPN – آنچه باید بدانید?

SSTP در بیشتر مواقع سرعت آنلاین مناسبی را ارائه می دهد ، اگرچه پهنای باند کافی یا یک CPU نسبتاً قوی ندارید ممکن است با برخی از کندی ها روبرو شوید. فراموش نکنید – SSTP از رمزگذاری بسیار قوی استفاده می کند ، و می تواند سرعت آنلاین شما را کاهش دهد ، به خصوص اگر از رمزنگاری قدرتمند رمزگذاری نیز استفاده شود.

همچنین باید این واقعیت را در نظر بگیرید که عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند بر سرعت آنلاین شما هنگام استفاده از اتصال SSTP VPN تأثیر بگذارند.

مزایا و معایب SSTP

مزایای

 • رمزگذاری SSTP سطح امنیتی مناسبی را ارائه می دهد ، تقریباً برابر با OpenVPN (رمزگذاری SSL 3.0 + 256 بیتی).
 • SSTP برای پیکربندی آسان بر روی سیستم عامل های موجود در آن آسان است.
 • پروتکل SSTP VPN مسدود کردن بسیار مشکل است زیرا از پورت TCP 443 استفاده می کند (همان HTTPS استفاده می کند).
 • SSTP در صورت داشتن پهنای باند کافی ، سرعتهای خوبی را ارائه می دهد.

معایب

 • SSTP منبع بسته و صرفاً متعلق به مایکروسافت است ، شرکتی که به همکاری با NSA مشهور است.
 • پروتکل SSTP در تعداد محدودی از سیستم عامل ها – ویندوز ، لینوکس ، اندروید و روتر در دسترس است.
 • اگر سرپرست شبکه هدر SSTP را پیدا کند ، اتصالات SSTP را می توان از کار انداخت (که می توان انجام داد زیرا پروتکل از پروکسی های معتبر وب پشتیبانی نمی کند).
 • از آنجا که SSTP فقط بر روی TCP کار می کند ، مستعد مسئله “TCP Meltdown” است.

SSTP VPN چیست؟?

SSTP VPN خدماتی است که توسط یک ارائه دهنده VPN ارائه می شود و به شما امکان دسترسی به یک اتصال SSTP VPN آماده را می دهد. به طور معمول ، شما فقط باید یک سرویس دهنده VPN را بارگیری و نصب کنید ، به یک سرور VPN متصل شوید و خوب است که بروید

در حالت ایده آل ، نباید به یک ارائه دهنده VPN دسترسی داشته باشید که فقط به شما امکان دسترسی به پروتکل SSTP VPN را می دهد. بهتر است ارائه دهنده ای را انتخاب کنید که بتواند هنگام انتخاب پروتکل VPN مورد نظر خود ، انواع مختلفی را به شما پیشنهاد دهد.

به دنبال یک ارائه دهنده قابل اعتماد SSTP VPN هستید?

CactusVPN دقیقاً خدمتی است که در آن زمان به آن نیاز دارید. ما اتصالات بسیار مطمئن SSTP VPN را ارائه می دهیم – برای امنیت داده های شما از رمزگذاری درجه نظامی AES ، رمزنگاری دستی RSA-2048 و پروتکل توافق نامه کلید ECDHE استفاده می کنیم. از این گذشته ، ما هیچ گونه مشکلی را حفظ نمی کنیم ، بنابراین شما می توانید با خدمات ما از 100٪ حریم خصوصی لذت ببرید

همچنین ، SSTP تنها پروتکل VPN نیست که می توانید هنگام دسترسی به وب از آنها استفاده کنید. ما به پنج پروتکل دیگر نیز دسترسی داریم: OpenVPN ، SoftEther ، IKEv2 / IPSec ، L2TP / IPSec و PPTP.

از اتصال VPN در تن دستگاهها لذت ببرید

مهم نیست از پروتکل VPN که می خواهید استفاده کنید ، برنامه های VPN سازگار با متقابل پلت فرم ما را تحت پوشش قرار داده اند. علاوه بر این ، ما آنها را طوری طراحی کردیم که بسیار کاربر پسند نیز باشند.

برنامه CactusVPN

ابتدا آزمایشی رایگان خود را امتحان کنید

ما نمی خواهیم شما هیچ فشاری را احساس کنید ، بنابراین ما بیش از این از شما استقبال می کنیم قبل از انجام هرگونه تعهد ، خدمات VPN خود را بصورت رایگان 24 ساعته تست کنید. نگران نباشید – لازم نیست جزئیات کارت اعتباری را بیان کنید

به علاوه ، هنگامی که شما یک کاربر CactusVPN شدید ، ما 30٪ ضمانت برگشت پول را به شما ارائه می دهیم ، در صورتی که این سرویس همانطور که باید کار نمی کند.

SSTP در مقایسه با سایر پروتکل های VPN

در اینجا یک بررسی اجمالی وجود دارد که نشان می دهد پروتکل SSTP VPN خوب یا بد با سایر پروتکل های VPN که می توانید استفاده کنید مقایسه می شود:

SSTP در مقابل OpenVPN

از نظر امنیتی ، هر دو پروتکل VPN گزینه های مناسبی هستند زیرا می توانند از کلیدها و رمزنگاریهای قوی برای رمزگذاری استفاده کنند و همچنین از SSL 3.0 استفاده کنند. اما برخلاف SSTP ، OpenVPN منبع باز است و فقط متعلق به مایکروسافت نیست. این باعث می شود تا کاربران آنلاین اطمینان یابند که پروتکل امنیت قابل اعتماد و بدون حواشی احتمالی را فراهم می کند.

علاوه بر این ، OpenVPN همچنین می تواند از پروتکل انتقال UDP در کنار TCP که توسط SSTP استفاده می شود ، استفاده کند. در نتیجه ، به احتمال زیاد با OpenVPN سرعت آنلاین بهتر از TCP خواهید داشت. همچنین ، OpenVPN مستعد مسئله “TCP Meltdown” که در بالا ذکر شد حساس نیست.

و در حالی که SSTP واقعاً نمی تواند به راحتی از طریق فایروال ها مسدود شود زیرا از پورت 443 درست مانند OpenVPN (درگاه HTTPS) استفاده می کند ، یک ضعف دارد – واقعیت این است که از پروکسی های معتبر وب پشتیبانی نمی کند. چرا آن یک مشکل است؟ خوب ، اگر SSTP از یک پروکسی وب تأیید نشده استفاده کند ، سرپرست یک شبکه می تواند هدرهای SSTP را شناسایی کند. در آن شرایط ، در صورت تمایل می توانند ارتباط را رها کنند.

OpenVPN همچنین در سیستم عامل های بیشتری نسبت به SSTP موجود است. در حالی که راحت است که SSTP بصورت داخلی در سیستم عامل های ویندوز ساخته شده است ، و بنابراین به راحتی قابل تنظیم است ، فقط در روترها ، اندروید و لینوکس قابل تنظیم است. از طرف دیگر ، OpenVPN بر روی تمام آن سیستم عامل ها ، از جمله بسیاری دیگر (مانند ویندوز XP ، macOS ، iOS ، FreeBSD ، OpenBSD ، Solaris و NetBSD) قابل تنظیم است..

آه ، و OpenVPN می تواند به طور بالقوه پایدارتر از SSTP باشد هنگام تغییر شبکه. به این دلیل است که OpenVPN از فرمان “float” برخوردار است و می تواند اطمینان حاصل کند که هنگام تعویض شبکه ، اتصالات OpenVPN از بین نمی روند..

آیا می خواهید اطلاعات بیشتری درباره OpenVPN بخوانید؟ مقاله عمیق ما را در مورد آن بررسی کنید.

SSTP در مقابل IPSec

هر دو پروتکل از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند ، اگرچه ممکن است هنگام پیکربندی پروتکل IPSec کمی بیشتر مراقب باشید زیرا اگر به درستی پیکربندی نشود ، محافظت را که ارائه می دهد ساده تر است. از طرف دیگر ، IPSec بر روی سیستم عامل های بیشتری نسبت به SSTP مانند macOS ، ویندوز 2000 ، Solaris ، FreeBSD ، OpenBSD و NetBSD کار می کند..

همچنین ، IPSec مسدود کردن با فایروال بسیار ساده تر از SSTP است. از آنجا که SSTP از پورت TCP 443 (همان پورت استفاده شده توسط HTTPS) استفاده می کند ، یک سرپرست شبکه یا ISP نمی تواند بدون جلوگیری از سایر فعالیت های آنلاین ، واقعاً آن را مسدود کند. از طرف دیگر ، اگر مدیر شبکه یا ISP پروتکل های IP 50 را متوقف کند ، ترافیک IPSec را مسدود می کند (که متوقف می شود Encapsulating Security Payload ارائه شده توسط IPSec) و 51 (که باعث می شود هدر احراز هویت مورد استفاده IPSec متوقف شود). در صورت مسدود شدن درگاه 500 ، پورت 500 نیز می تواند اتفاق بیفتد زیرا پورت مورد استفاده برای انجمن امنیت اینترنت IPSec و پروتکل مدیریت کلیدی (ISAKMP) است.

از لحاظ سرعت ، این احتمال وجود دارد که SSTP سریعتر از IPSec باشد زیرا می تواند IPSec را برای مذاکره در مورد یک تونل VPN طولانی تر کند. بسیاری از کاربران آنلاین نیز شکایت کرده اند و می گویند IPSec تمایل دارد منابع زیادی را بخورد – چیزی که می تواند باعث افزایش سرعت آنلاین شود..

IPSec معمولاً با L2TP یا IKEv2 زوج است ، اما ممکن است شما ارائه دهندگان VPN را مشاهده کنید که IPSec را به عنوان پروتکل به تنهایی ارائه می دهند. به طور کلی ، توصیه می کنیم در صورت امکان از SSTP بیش از IPSec استفاده کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد IPSec ، این لینک را دنبال کنید.

SSTP در مقابل IKEv2 / IPSec

اگر بیشتر به امنیت علاقه دارید ، باید بدانید که SSTP و IKEv2 / IPSec هم سطح حفاظت مشابهی را ارائه می دهند. IKEv2 / IPSec ممکن است کمی قابل اعتمادتر از SSTP باشد ، زیرا این تنها متعلق به مایکروسافت نیست. در عوض ، توسط مایکروسافت به همراه سیسکو توسعه داده شد. همچنین ، پیاده سازی های منبع باز IKEv2 بصورت آنلاین در دسترس است.

از نظر سازگاری متقابل پلتفرم ، IKEv2 / IPSec پشتیبانی دقیقاً مانند SSTP دارد ، اما همچنان این مزیت را دارد زیرا در سیستم عامل های iOS ، macOS و BlackBerry نیز کار می کند..

در مورد سرعت و ثبات ، IKEv2 ممکن است کمی از SSTP سریعتر باشد زیرا از UDP استفاده می کند ، اما متاسفانه مسدود کردن آن نیز ساده تر از SSTP است زیرا فقط از پورت UDP 500 استفاده می کند. اگر سرپرست شبکه آن را مسدود کند ، ترافیک IKEv2 / IPSec مسدود می شود. در کل با این وجود ، SSTP از پورت TCP 443 استفاده می کند که مسدود کردن آن بسیار سخت تر است. با این حال ، IKEv2 وقتی نوبت به ثبات می رسد ، قدرت بسیار خوبی دارد – MOBIKE (IKEv2 Mobility and Multihoming) ، ویژگی ای که به پروتکل اجازه می دهد یکپارچه در برابر تغییرات شبکه مقاومت کند بدون اینکه اتصال قطع شود..

در پایان ، IKEv2 / IPSec تنها در صورت استفاده زیاد از دستگاه تلفن همراه و مسافرت اغلب گزینه بهتر از SSTP است ، یا اگر گزینه جایگزین منبع باز را برای SSTP ترجیح می دهید که تنظیم آن بر روی سیستم عامل های Windows و دستگاه های بلک بری آسان باشد..

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد IKEv2 / IPSec مطالعه کنید ، این مقاله را بررسی کنید.

SSTP در مقابل L2TP / IPSec

به طور کلی ، SSTP گزینه ای بسیار مطمئن تر از L2TP / IPSec است ، هرچند شایان ذکر است که برخی از کاربران آنلاین ، زمان آسان تری برای اعتماد خود به L2TP / IPSec دارند ، زیرا این محصول تنها توسط مایکروسافت ساخته نشده است. با این حال ، L2TP / IPSec با فایروال راحت تر از SSTP مسدود شده است ، و این باعث می شود در کل از اعتبار کمتری برخوردار شود.

از نظر سرعت اتصال ، L2TP / IPSec نسبت به SSTP پایین است زیرا از محاصره کردن مضاعف استفاده می کند – به این معنی که دو بار ترافیک آنلاین را رمزگذاری می کند. همچنین فرصتی وجود دارد که L2TP / IPSec از SSTP پرانرژی تر باشد.

از طرف دیگر ، L2TP / IPSec در سیستم عامل های بیشتری نسبت به SSTP در دسترس است. از این گذشته ، L2TP حتی در SSTP که فقط در ویندوز ویستا و بالاتر ساخته شده است ، در دستگاه ها و سیستم عاملهای بیشتری نصب شده است..

اگر قرار بود بین SSTP و L2TP / IPSec انتخاب کنید ، ما می گویم بهتر است با SSTP بهتر رفتار کنید. در صورت علاقه به کسب اطلاعات بیشتر در مورد L2TP ، این لینک را دنبال کنید.

SSTP در مقابل PPTP

هر دو SSTP و PPTP توسط مایکروسافت توسعه یافته اند ، اگرچه PPTP توسط مایکروسافت به همراه سایر شرکت ها توسعه داده شده است. هنگامی که امنیت می آید ، SSTP از PPTP پیشی می گیرد زیرا محافظت بهتری می کند – مخصوصاً از آنجا که از کلیدهای رمزگذاری 256 بیتی پشتیبانی می کند ، در حالی که PPTP فقط می تواند از کلیدهای 128 بیتی پشتیبانی کند..

به طور معمول ، این مسئله برای کاربران PPTP مسئله بزرگی نخواهد بود ، اما مشکل اصلی رمزگذاری شخصی PPTP است – MPPE – که بسیار ناقص است. همچنین نشان داده شده است كه NSA می تواند ترافیك PPTP را كاهش دهد.

تنها راهی که PPTP از SSTP بهتر است ، هنگام رسیدن به سرعت و در دسترس بودن است. به دلیل رمزگذاری ضعیف ، PPTP اتصالات بسیار سریع را ارائه می دهد. همچنین ، PPTP بومی در بسیاری از سیستم عامل ها ساخته شده است ، هرچند شایان ذکر است که – به دلیل ضعف امنیتی پروتکل – ممکن است همچنان به صورت بومی در سیستم عامل ها و دستگاه های بعدی گنجانده نشود. به عنوان مثال ، PPTP دیگر به صورت بومی در MacOS Sierra و iOS 10 (و نسخه های جدیدتر) موجود نیست.

آیا علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد PPTP و مسائل امنیتی آن هستید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ما را در مورد آن بررسی کنید

SSTP در مقابل SoftEther

به نظر می رسد که هر دو SSTP و SoftEther امنیت بالایی را در هنگام رمزگذاری زیاد و رمزهای پشتیبانی از آن ارائه دهند ، اما SoftEther به دلیل داشتن منبع باز و به دلیل متعلق بودن به شرکتی نیست که به همکاری با NSA همچنین ، SoftEther دارای ویژگی های امنیتی متنوعی است که آن را حتی قوی تر می کند.

با سرعت بالا ، این احتمال وجود دارد که SoftEther سریعتر از SSTP باشد زیرا با توجه به توان برنامه ریزی شده برنامه ریزی شده است. همچنین ، ظاهراً SoftEther 13 برابر سریعتر از OpenVPN است و اغلب سرعت SSTP در نظر گرفته می شود که در یک سطح مشابه با سرعت اتصال OpenVPN قرار دارند.

حال ، درست است که نصب SoftEther از SSTP ممکن است دشوارتر یا ناراحت کننده باشد. از این گذشته ، SSTP بصورت داخلی در سیستم عامل های ویندوز ساخته شده است ، بنابراین می توان با چند کلیک به راحتی پیکربندی شد. چه چیز دیگری ، اگر شما از یک سرویس VPN شخص ثالث استفاده می کنید که اتصالات SoftEther را ارائه می دهد ، هنوز نیاز به بارگیری و نصب نرم افزار SoftEther در دستگاه خود دارید.

از طرف دیگر ، SoftEther بر روی سیستم عامل های بیشتری نسبت به SSTP کار می کند ، که فقط بصورت بومی در سیستم عامل های ویندوز در دسترس است و می توان به صورت دستی در روترها ، اندروید و لینوکس پیکربندی شد. SoftEther در تمام آن سیستم عامل ها و سایر سیستم عامل ها و دستگاه هایی مانند iOS ، FreeBSD ، Solaris و macOS کار می کند.

یکی دیگر از تفاوت های قابل ذکر این واقعیت است که سرور SoftEther VPN در واقع پشتیبانی از پروتکل SSTP VPN – در کنار بسیاری دیگر از پروتکل های VPN مانند OpenVPN ، L2TP / IPSec ، IPSec و SoftEther را ارائه می دهد. سرور SSTP VPN چنین انعطاف پذیری را ارائه نمی دهد.

به طور کلی ، SoftEther گزینه ای بسیار بهتر از SSTP است – به ویژه اگر به دنبال جایگزین متن باز هستید. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروتکل SoftEther هستید ، این لینک را دنبال کنید.

SSTP در مقابل Wireguard

در حال حاضر نوشتن این مقاله ، Wireguard یک پروتکل VPN بسیار جوان است ، بنابراین افراد زیادی به آن اعتماد ندارند به همان اندازه که به SSTP اعتماد دارند – به ویژه که فقط در مرحله آزمایشی آن است. با این وجود پروتکل منبع باز است و ممکن است در نهایت امنیت بهتری نسبت به SSTP داشته باشد زیرا از رمزنگاری های پیشرفته استفاده می کند.

اگر بخواهیم معیارهای موجود در وب سایت پروتکل را که نشان می دهد که چگونه توان بهتر و زمان پینگ کمتر از OpenVPN دارد ، محافظت از سیم محافظت بسیار سریعتر از SSTP باشد (پروتکل SSTP اغلب از نظر سرعت با آنها مقایسه می شود).

در حال حاضر ، SSTP بسیار کراس پلتفرم سازگارتر از Wireguard است زیرا در لینوکس موجود است (تنها سکویی که اکنون Wireguard در حال حاضر کار می کند) ، و ویندوز ، اندروید و روترها. ذکر SSTP نیز بسیار ساده تر است.

با توجه به شرایط فعلی ، Wireguard از آنجا که پایدار نیست و همچنین کاملاً ایمن نیست ، انتخاب بهتری از SSTP نیست. البته ، اگر شما فقط می خواهید آن را آزمایش کنید ، پروتکل گزینه خوبی است. در آینده ، Wireguard ممکن است از SSTP فراتر رود.

آیا می خواهید درباره Wireguard اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ این مقاله را بررسی کنید.

با توجه به همه این موارد ، آیا پروتکل SSTP VPN انتخاب خوبی است?

خوب ، اگر شما یک کاربر Windows هستید و به دلایل مختلف نمی توانید از OpenVPN یا SoftEther استفاده کنید ، SSTP از نظر امنیتی و قابلیت اطمینان بهترین پروتکل VPN بعدی است. البته این بستگی به میزان اعتبار شرکت مایکروسافت دارد. اگر به خصوص در مورد آن جنبه نگران نباشید ، SSTP می تواند گزینه مناسبی باشد.

SSTP چیست؟ ایده اصلی

SSTP یک پروتکل VPN است که ارتباطات آنلاین بین یک مشتری VPN و یک سرور VPN را رمزگذاری می کند. به طور کلی به عنوان OpenVPN ایمن در نظر گرفته می شود ، اما بسیاری از کاربران آنلاین به آن اعتماد کامل ندارند زیرا این تنها متعلق به مایکروسافت است. همچنین ، پروتکل سازگاری متقابل پلتفرم محدود را دارد ، فقط در بومی بودن در ویندوز در دسترس است و از تنظیمات موجود در Android ، Linux و روترها نیز پشتیبانی می کند.

به طور کلی ، SSTP اگر بخاطر داشتن این حق متعلق به مایکروسافت باشد ، انتخاب خوبی نیست و این منبع آزاد نیست. ما معمولاً استفاده از آن را فقط در مواردی كه OpenVPN یا SoftEther گزینه های معتبری نیست ، توصیه می كنیم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map