آیا VPN در برابر بدافزار محافظت می کند؟ بدافزار چیست؟ |


Contents

بدافزار چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟?

موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای امتحان کردن و جلوگیری از آلودگی نرم افزارهای مخرب انجام دهید ، اما بهترین مکان برای شروع درک این مسئله است که بدافزار چیست و چه نوع از بدافزارهای بدافزار دوست دارند بیشترین استفاده را داشته باشند.

بدافزار چیست?

بدافزار نرم افزاری مخرب است که برای آلوده و دسترسی غیرمجاز به رایانه ها ، تلفن های همراه ، لپ تاپ ها و سایر دستگاه ها تنظیم شده است. مجرمان سایبری معمولاً از بدافزارها برای سرقت اطلاعات شخصی و مالی کاربران و مشاغل آنلاین استفاده می کنند. انواع پیشرفته تروجان همچنین می تواند برای نظارت بر فعالیت شخص در یک دستگاه ، مسدود کردن دسترسی به سیستم عامل یا هارد دیسک و آسیب رساندن به خود دستگاه استفاده شود..

بدافزار در مقابل ویروس ها – تفاوت چیست?

بسیاری از افراد معمولاً به این دلیل اشتباه می گیرند که نرم افزار امنیتی یا آنتی ویروس یا نرم افزار ضد ویروس نامیده می شود. بنابراین ، ما فهمیدیم که ممکن است این مسئله را از آنجا که در مورد بدافزار بحث می کنیم ، حل کنیم.

اصولاً ویروس نوعی بدافزار است که می تواند خود را تکثیر کند ، در سیستم های دیگر گسترش یابد و به سیستم عامل های کاربران آسیب برساند. از طرف دیگر نرم افزارهای مخرب به هر نوع نرم افزار مخرب که می تواند توسط هکرها برای هدف قرار دادن کاربران اینترنت استفاده شود ، اشاره دارد.

رایج ترین انواع بدافزار

1. تبلیغ کنید

Adware (مخفف نرم افزار پشتیبانی از تبلیغات) بدافزار است که دستگاه یا مرورگر شما را آلوده می کند و شما را در معرض انواع تبلیغات ناخواسته قرار می دهد. نمونه ها شامل تبلیغات پاپ آپ روی دسک تاپ یا مرورگر شما است که نمی توانید از شر آن خلاص شوید.

نرم افزارهای تبلیغاتی مزاحم معمولاً بسیار خطرناک تلقی نمی شوند ، فقط آزار دهنده هستند. با این حال ، بسیاری از تبلیغاتی که با آنها اسپم شده اید می توانند حاوی پرونده ها و پیوندهای مخرب باشند. تعامل با آنها دستگاه شما را با بدافزارها بیشتر آلوده خواهد کرد.

به طور کلی ، تبلیغاتی تبلیغاتی مزاحم و مجرمان سایبری به عنوان راهی برای کسب درآمد سریع مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال ، adware همچنین می تواند به منظور ردیابی فعالیت شما ، با جاسوس افزارها جفت شود و اطلاعات شخصی شما را بدزدد.

2. جاسوس افزار

همانطور که از نام آن پیداست ، جاسوس افزارها بدافزارهایی هستند که از شما جاسوسی می کنند. دستگاه شما را آلوده می کند و اطلاعات شخصی حساس را توسط:

 • نظارت بر کارهایی که در دستگاه خود انجام می دهید.
 • با استفاده از keyloggers کلیدهای کلید خود را جمع آوری کنید.
 • داده های مالی و شخصی موجود را در دستگاه خود جمع آوری کنید.

بعضی اوقات ، مجرمان سایبری می توانند از انواع پیشرفته جاسوسی برای تغییر اتصالات شبکه و ترافیک شما و تغییر تنظیمات امنیتی برنامه های مختلفی که در دستگاه خود نصب کرده اید استفاده کنند..

نرم افزارهای جاسوسی غالباً با بدافزارهای دیگر همراه است و حتی می توان در نرم افزارهای قانونی نیز یافت.

3. باج افزار

Ransomware بدافزارهایی است که رایانه یا داده های شخصی و مالی شما را “گروگان” برای باج نگه می دارد. در واقع ، این بدافزار یا تمام داده های هارد دیسک شما را رمزگذاری می کند ، یا شما را از سیستم عامل خود قفل می کند. در هر دو موقعیت ، با پیامی روبرو می شوید که به شما می گوید برای بازگرداندن دسترسی ، یک باج بزرگ (چند صد دلار یا بیشتر) بپردازید. به طور کلی یک بازه زمانی وجود خواهد داشت ، و اگر ادعا نکنید با پرداخت ، تمام داده ها حذف خواهند شد.

این نوع بدافزارها معمولاً دارای انگیزه مالی هستند ، اما برخی از مجرمان سایبری ممکن است از آن فقط برای ویرانی و آسیب رساندن به مشاغل استفاده کنند. برخی از نمونه های مشهور باج افزار شامل WannaCry ، NotPetya و Locky است.

Ransomware معمولاً از طریق فایلها و پیوندهای مخرب پخش می شود. بعضی اوقات ، سیستم عامل و آسیب پذیری های شبکه ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرند تا دستگاه شما در برابر باج افزار نیز قرار بگیرد.

4- ویروس ها

ویروس ها یک نوع خطرناک از بدافزارها هستند زیرا می توانند خود را تکثیر و در رایانه های دیگر گسترش دهند. آنها می توانند خود را به برنامه های مشروع یا مخرب متصل كنند و هنگام راه اندازی كاربر ، آنها را راه اندازی كنند.

هکرهای خلاقانه تر می توانند از روشهای دیگر برای انتشار ویروس ها ، مانند آسیب پذیری های وب سایت و برنامه ها ، فایل های اسناد و فایلهای اسکریپت استفاده کنند.

ویروس ها همه نوع استفاده را دارند. مجرمان سایبری می توانند از آنها استفاده کنند:

 • اطلاعات شخصی و مالی را سرقت کنید.
 • رایانه یا شبکه خود را آزار دهید.
 • ایجاد یک بات نت.
 • شما را با تبلیغات اسپم کنید.

5- کرم ها

کرم ها نوع بسیار بدی از بدافزارها هستند و اغلب با استفاده از پهنای باند زیاد و سرورهای اضافی بارگذاری می شوند تا به شبکه آسیب برسند. برخی از کرم ها حتی می توانند برای آسیب رساندن به رایانه ها برنامه ریزی شوند. در اصل ، آنها حاوی آنچه به عنوان “بار” شناخته می شود – کدی هستند که کرم را به سمت انجام آلودگی های رایانه ای هدایت می کند تا اقدامات مختلفی را انجام دهند ، مانند:

 • سرقت اطلاعات شخصی و مالی.
 • راه اندازی بات نت.
 • حذف پرونده ها.

هکرها معمولاً می توانند با ارسال ایمیل به هرزنامه یا فیشینگ حاوی پیوستهای مخرب ، کاربران آنلاین را در معرض کرم قرار دهند..

در حالی که کرم ها شبیه به ویروس ها هستند ، آنها نوع بسیار بدی از بدافزارها هستند زیرا می توانند بدون نیاز به تکیه بر فعالیت کاربر ، به تکثیر و گسترش خود بپردازند (مانند مثال شما در حال اجرای یک پرونده اجرایی هستید). کرم ها به طور کلی از آسیب پذیری های سیستم عامل (معمولاً در مورد سیستم عامل های قدیمی استفاده نمی کنند) برای گسترش در شبکه های چند رایانه ای استفاده می کنند. بعضی اوقات ، آنها حتی می توانند حساب ایمیل یک قربانی را ربوده و ایمیل های آلوده را به لیست مخاطبین خود ارسال کنند.

6. تروجان ها

Trojan نوعی از بدافزار است که خود را به عنوان نرم افزار و پرونده های مشروعیت جابجا می کند. مجرمان سایبری سعی می کنند قربانی را فریب دهد (معمولاً از طریق فیشینگ) برای نصب و اجرای Trojan. پس از انجام این کار ، Trojan به طور معمول به هکر دسترسی از راه دور به دستگاه شما می دهد. سپس آنها قادر به انجام هر یک از موارد زیر خواهند بود:

 • اطلاعات حساس را جمع آوری و حذف کنید.
 • بدافزارهای بیشتری را بر روی دستگاه خود نصب کنید.
 • فعالیت خود را از طریق keyloggers و اشتراک گذاری صفحه نظارت کنید.
 • رایانه خود را به یک botnet اضافه کنید.

7. رباتها

ربات ها به طور گسترده ای مورد استفاده مجرمان سایبری قرار نمی گیرند – بیشتر به این دلیل که آنها معمولاً بدخواه نیستند. رباتها برای انجام کارهای عادی برنامه نویسی شده اند (مانند شرکت در مسابقات بازی های ویدیویی یا مناقصه در مزایده های آنلاین). با این حال ، برخی از ربات ها می توانند برنامه ریزی شوند تا مانند بدافزار عمل کنند.

بیشتر اوقات هکرهایی که از ربات ها استفاده می کنند به آنها اعتماد می کنند تا دستگاه ها را آلوده کرده و آنها را به یک botnet اضافه کنند. پس از این اتفاق ، از دستگاه گفته شده برای انجام حملات DoS / DDoS استفاده خواهد شد.

غیر از این ، مجرمان سایبری همچنین می توانند از رباتها برای ارائه اسپم و تبلیغات ، جمع آوری داده های سرور و توزیع نرم افزارهای مخرب در وب سایتهای بارگیری استفاده کنند.

8. روتکیت

یک rootkit بدافزار است که برای دسترسی از راه دور شخص ثالث به دستگاه شما برنامه ریزی شده است. مجرمان سایبری دوست دارند از روت کیت استفاده کنند زیرا تشخیص آنها بسیار سخت است. آنها معمولاً از تکنیک های فیشینگ برای فریب کاربران در نصب rootkit روی دستگاه خود استفاده می کنند.

هنگامی که هکر کنترل از راه دور دستگاه را انجام داد ، آنها معمولاً بدون اینکه قربانی از آن آگاه شود ، اقدام به سرقت اطلاعات شخصی و مالی می کنند. همچنین ممکن است نرم افزارهای امنیتی نصب شده در دستگاه را تغییر دهند تا تشخیص حتی سخت تر شود.

هنگامی که جرایم سایبری تمام داده های مورد نیاز خود را بدست آورد ، احتمالاً دستگاه را به یک بات نت اضافه می کنند یا آن را با بدافزارهای بیشتری آلوده می کنند.

9. بدافزار Keylogging

بدافزارهای Keylogging به یک هدف خدمت می کنند – ورود به سیستم ضربه زدن به کلیدهای کاربران در دستگاه ها و رایانه های عمومی. این بدافزار تمام کلیدهای اصلی را در پرونده ای ثبت می کند که هکر آن را بازیابی می کند. با استفاده از این اطلاعات ، آنها می توانند برای جمع آوری اطلاعات با ارزش از جمله:

 • اعتبار ورود
 • شماره حساب بانکی
 • جزئیات کارت اعتباری
 • شماره های تأمین اجتماعی

بدافزارهای Keylogging معمولاً از طریق ایمیل های فیشینگ پخش می شوند ، اما در صورت دسترسی مستقیم هکر به آن ، می توان مستقیماً روی رایانه نیز قرار داد. بسیاری از مجرمان سایبری keylogger ها را روی رایانه های عمومی قرار می دهند.

چگونه بدافزارها را شناسایی کنیم

همیشه نمی توان گفت رایانه شما به بدافزار آلوده شده است یا نه بسیار ساده است. بعضی اوقات ، بدافزارها بلافاصله پس از عفونت عمل نمی کنند و ممکن است مدتی خسته باشند.

با این وجود ، اگر به هر یک از علائم زیر توجه کردید ، به احتمال زیاد با نوعی از عفونت بدافزار مواجه هستید:

 • دستگاه شما به طور ناگهانی بارگذاری و کار بسیار ناگهانی را آغاز می کند – سیستم عامل خیلی سریع طول می کشد ، برنامه ها کندتر عمل می کنند ، و حرکات ماوس روی صفحه نمایش شما دارای مشکلاتی است. بدافزارها معمولاً سیستم عامل شما را کند می کنند و حافظه CPU / RAM را مصرف می کنند.
 • پیام های تصادفی در صفحه شما ظاهر می شوند ، معمولاً می گویند که شما یک جایزه کسب کرده اید و باید آن را بازخرید کنید ، یا فقط به تبلیغ تلفظ می پردازید. پیامهای بازشده نمی توانند بسته شوند ، یا هر وقت آنها را ببندید ، دوباره باز می شوند. این به طور کلی یک نشانه روشن از نرم افزارهای جاسوسی یا تبلیغاتی مزاحم است ، بنابراین حتماً روی هر پیام کلیک نکنید.
 • نوارهای ابزار جدید و سایه دار در همه مرورگرهای شما ظاهر می شوند – نوارهای ابزار که هرگز نصب نکردید. این می تواند فقط یک باشد ، اما – بیشتر اوقات – این نوار ابزار های متعدد خواهد بود که بخش زیادی از صفحه مرورگر شما را به خود اختصاص می دهد. وقتی آنها را حذف کردید ، آنها بعد از راه اندازی مجدد دستگاه یا مرورگر ، دوباره ظاهر می شوند.
 • سیستم شما در فواصل تصادفی خراب می شود – به خصوص هنگام مرور وب. کاربران ویندوز “محبوب” BSoD (صفحه آبی مرگ) را دریافت می کنند.
 • سیستم عامل شما دیگر در دسترس نیست. شما سعی می کنید وارد شوید ، اما قادر به انجام این کار نیستید ، و پیامی را مشاهده می کنید که به شما می گوید مبلغ مشخصی (معمولاً چند صد دلار) را به یک آدرس پی پال یا کیف پول رمزنگاری برای مجددا دسترسی ارسال کنید..
 • هنگامی که برای اولین بار بعد از بوت کردن دستگاه خود ، مرورگر را اجرا می کنید ، سرعت زیادی در ترافیک اینترنت وجود دارد. این امر می تواند ناشی از اتصال نرم افزارهای مخرب به چندین سرور آنلاین برای بارگذاری یا بارگیری داده ها باشد.
 • صفحه اصلی مرورگر شما به صفحه ای با ظاهر ناخواسته تغییر یافته است ، و یادتان نمی رود این کار را انجام دهید یا تصویب کنید.
 • نمادهای عجیب و غریب جدید در دسک تاپ شما شروع می شوند. اینها معمولاً PUP (برنامه های بالقوه ناخواسته) هستند و می توانند حاوی نرم افزارهای مخرب باشند.
 • بدون اینکه کاری انجام دهید ، برنامه ها شروع به کار کرده و بسته می شوند. بررسی مدیر وظیفه سیستم عامل ، برنامه های عجیب و غریب به نام حافظه سیستم را آشکار می کند.
 • دستگاه شما به طور تصادفی از فضای ذخیره سازی شروع می کند. به عنوان مثال ، هارد شما ممکن است یک روز 100 گیگابایت فضای خالی داشته باشد و روز بعد فقط 30 گیگابایت آزاد باشد. این می تواند ناشی از فایلها و برنامه های مخرب باشد که باعث نصب و بارگیری فایلها و برنامه های دیگر می شوند.
 • مردم شروع می کنند به شما می گویند که پیام های اسپمی تصادفی را از شما در حساب های رسانه های اجتماعی و آدرس های ایمیل دریافت می کنند.

لطفا در نظر داشته باشید که همه این علائم ممکن است همیشه به عفونت بدافزار اشاره نداشته باشند. به عنوان مثال ، اگر کامپیوتر شما ناگهان شروع به کار کندتر کند ، این ممکن است به این دلیل باشد که هارد دیسک شما در حال کار است یا پر است ، یا به دلیل اینکه رم شما خیلی پایین است تا بتوانید تمام برنامه هایی را که در دستگاه خود نصب کرده اید ، اداره کند. در همان زمان ، تصادفات تصادفی می تواند به دلیل مشکلات فنی ایجاد شود.

البته اگر دیگر نتوانید به رایانه خود دسترسی پیدا کنید ، و پیامی را از شما بخواهید که باج را بخواهد ، انکار نمی کند که یک حمله باج افزار است.

نحوه جلوگیری از عفونت های مخرب

برنامه های آنتی ویروس / آنتی ویروس قابل اطمینان را نصب کنید

یکی از بهترین راه های جلوگیری از آلودگی به بدافزارها ، نصب یک برنامه ضد ویروس / ضد ویروس مناسب در دستگاه شما است. با نام ها اشتباه نگیرید. چه برنامه ضد ویروس داشته باشید و چه نرم افزار ضد ویروس مهم نیست – هر دوی آنها به همان اندازه قادر هستند کامپیوتر شما را از بدافزار محافظت کنند.

ارائه دهندگان نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما توصیه های ما Malwarebytes و ESET هستند.

همچنین ، حتماً دیوار آتش سیستم عامل خود را روشن نگه دارید. هرگز صدمه ای به داشتن یک لایه امنیتی بیشتر در بالای برنامه آنتی ویروس / ضد ویروس ندارد.

سیستم خود را به روز نگه دارید

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، بسیاری از بدافزارها از آسیب پذیریهای سیستم عامل برای آلوده کردن دستگاهها و پخش شدن از طریق آنها و شبکه استفاده می کنند. این آسیب پذیری ها معمولاً در آنجا وجود دارند زیرا سیستم با آخرین قطعات امنیتی به روز نشده است.

به عنوان مثال ، اگر شما یک کاربر Windows هستید و به روزرسانی MS17-010 را ندارید ، در معرض سوء استفاده EternalBlue قرار دارید که توسط مجرمان سایبری برای تسهیل WannaCry ، NotPetya و از بین بردن حملات بدافزار استفاده شده است.

و به روز رسانی ها فقط به سیستم عامل شما محدود نمی شوند. اطمینان حاصل کنید که تمام نرم افزارهای موجود در دستگاه شما (به ویژه برنامه آنتی ویروس / ضد ویروس شما) به روز هستند.

اسکن های منظم را اجرا کنید

پس از نصب یک برنامه ضد ویروس / ضد ویروس قوی بر روی دستگاه خود ، باید اسکنهای امنیتی روزانه را برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز درست است. به نظر می رسد که یک دردسر است ، اما اگر یک ساعت یا بیشتر آنها را قبل از رفتن به رختخواب برنامه ریزی کنید ، یا وقتی می دانید که از دستگاه استفاده نمی کنید ، راحت تر خواهد بود.

ما همچنین توصیه می کنیم قبل از باز کردن آنها ، پرونده هایی را که بارگیری کرده اید یا برنامه هایی که نصب می کنید ، اسکن کنید – فقط برای اینکه ایمن باشند.

با ایمیل های فیشینگ ارتباط برقرار نکنید

فیشینگ شامل یک هکر است که سعی دارد شما را در انجام عملی که می تواند شما را در معرض عفونت های مخرب قرار دهد ، فریب دهد. از فیشینگ می توان به روش های دیگری نیز استفاده کرد (مانند فریب دادن اطلاعات مالی حساس) ، اما ما در این مقاله فقط روی بدافزار تمرکز خواهیم کرد. اگر می خواهید در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این مقاله را که ما نوشتیم ، بررسی کنید

بنابراین ، فیشینگ به طور کلی چگونه با بدافزار کار می کند؟ خوب ، بیشتر اوقات ، یک مجرمان سایبری یک ایمیل یا پیام فیشینگ برای شما ارسال می کنند که سعی می کند شما را متقاعد کند که بر روی یک لینک مخرب کلیک کنید ، یا پیوست های آلوده به بدافزار را بارگیری کنید. اگر هر یک از این موارد را انجام دهید ، دستگاه شما به احتمال زیاد به باج افزار ، جاسوس افزارها ، ریشه کیت ها یا کرم ها آلوده می شود.

مشاهده یک پیام فیشینگ کار سختی نیست ، اما برخی از کلاهبرداران می توانند بسیار خلاق و کامل باشند و ممکن است پیام های آنها را بسیار قانع کننده جلوه دهند. معمولاً این علائمی است که باید مراقب آنها باشید:

 • دستور زبان ضعیف
 • پیوندهای کوتاه شده
 • پیوست های سایه دار
 • بدون امضا
 • لحنی پرخاشگر و پر فشار
 • URL های نا امن (با “http” به جای “https” شروع کنید)

مجرمان سایبری با تجربه تر حتی می توانند وب سایت های قانونی را هک کرده و تبلیغات پاپ آپ مخرب را در صفحه نشان دهند. اگر با آنها تعامل داشته باشید ، دستگاه شما در معرض بدافزار قرار خواهد گرفت.

به طور کلی ، شما هرگز نباید درگیر تلاش های فیشینگ باشید. آنها را نادیده بگیرید ، پیام ها / ایمیل ها را حذف کرده و در صورت لزوم با مقامات تماس بگیرید. همچنین ، از برنامه های افزودنی ضد فیشینگ استنفورد استفاده کنید.

افزونه های کلیک برای پخش را فعال کنید + از مسدود کننده های اسکریپت استفاده کنید

تبلیغات آلوده به بدافزار می توانند بسیار خطرناک باشند – به خصوص که برخی از آنها می توانند دستگاه شما را آلوده کنند حتی اگر با آنها تعامل نداشته باشید. فقط برای نمایش دادن آنها در یک وب سایت کافی است – و بعضی اوقات در وب سایت های قانونی نیز وجود دارد.

خوشبختانه ، اگر پلاگین های پخش را فعال کنید ، اسکریپت های Flash و Java شروع به اجرا نمی کنند مگر اینکه روی تبلیغ کلیک کنید. در اینجا نحوه فعال کردن آنها در اکثر مرورگرها آمده است.

همانطور که برای مسدود کننده اسکریپت ، آنها برنامه های افزودنی مرورگر هستند که می توانید نصب کنید و از راه اندازی اسکریپت های پس زمینه بدون اجازه شما جلوگیری می کند. بنابراین ، اگر می خواهید به وب سایتی مراجعه کنید که حاوی تبلیغات آلوده به بدافزار است ، آنها نمایش داده نمی شوند مگر اینکه به اسکریپت نویس بگویید که اجازه دهد آنها را از طریق.

بهترین مسدود کننده های اسکریپت در حال حاضر uMatrix و uBlock Origin هستند. توصیه می کنیم از آنها در کنار هم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

برنامه های قدیمی را که استفاده نمی کنید ، حذف کنید

مهم نیست که برنامه چقدر ناچیز به نظر برسد. حتی می تواند ویرایشگر تصویر کمتر شناخته شده ای باشد که در سال ها از آن استفاده نشده است – تا زمانی که این برنامه دیگر از برنامه نویسان خود به روزرسانی امنیتی دریافت نکرده باشد ، به یک تهدید امنیتی تبدیل می شود..

اگرچه این اتفاق خیلی زیاد رخ نمی دهد ، مجرمان سایبری می توانند روشی برای سوء استفاده از برنامه های قدیمی (بخصوص اگر سیستم عامل شما قدیمی است) پیدا کنند و از آنها برای آلوده سازی بیشتر دستگاه یا شبکه خود با بدافزار استفاده کنید.

بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که برنامه هایی را که دیگر پشتیبانی دریافت نمی کنند ، حذف کنید – به خصوص اگر آنها را خیلی وقت استفاده نکنید.

چگونه می توان از بدافزار خلاص شد

اگر دستگاه یا رایانه شما به بدافزار آلوده شده است ، کاری وجود دارد که می توانید برای حل و فصل این وضعیت انجام دهید:

 • ابتدا مطمئن شوید که فایلهای نصب نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس را بر روی یک حافظه چوب یا CD در دسترس دارید. در صورت عدم دسترسی به وب ، در مراحل بعدی مفید واقع می شود ، و هیچ برنامه آنتی ویروس / ضد ویروس نصب نشده است.
 • بعد ، مطمئن شوید که کامپیوتر شما از اینترنت جدا شده است.
 • اکنون دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کرده و آن را در حالت ایمن سیستم عامل خود بوت کنید.
 • وقتی در حالت Safe Mode هستید ، پرونده های موقتی را که پیدا کردید حذف کنید – این مرحله در مرحله بعدی سرعت می یابد.
 • پس از اتمام کار ، با برنامه آنتی ویروس / ضد ویروس خود اسکن را اجرا کنید.
 • اگر اسکن موفقیت آمیز بوده است ، تمام آنچه که باقی مانده اینست که مرورگر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که شما را به یک وب سایت مخرب هدایت نمی کند. اگر این کار را انجام داد ، فقط تنظیمات راه اندازی مرورگر را تغییر دهید.

لطفا در نظر داشته باشید که 100٪ از زمان کار با روش تضمین نشده است. به عنوان مثال ، اگر سیستم شما به rootkit آلوده شده است ، ممکن است شما نتوانید اسکن را اجرا کنید زیرا هکر برنامه را می بندد. در این حالت ، بهتر است سیستم عامل خود را مجدداً نصب کنید. اگر همچنان مشکلات خود را تجربه می کنید ، باید دستگاه خود را به یک تکنسین واجد شرایط برسانید.

اگر با ransomware سر و کار دارید ، بهتر است دستگاهتان را خاموش کرده و آن را جدا کنید و با مسئولان تماس بگیرید. در حالی که می توانید باج را بپردازید ، شما هیچ تضمینی ندارید که جرایم سایبری دسترسی به اطلاعات شما را امکان پذیر می کند. آنها ممکن است در واقع همه چیز را حذف کنند یا پول بیشتری بخواهند. همچنین ، باید از پشتیبان گیری از تمام داده های حساس در حافظه ایمن یا هارد اکسترنال در نظر بگیرید. این به شما کمک نمی کند تا از شر باج افزار خلاص شوید ، اما به شما کمک می کند تا داده های خود را تا حدی محافظت کنید.

آیا VPN در برابر تروجان محافظت می کند?

یک VPN می تواند اتصالات و داده های آنلاین شما را ایمن کند ، بله ، اما نمی تواند مانع از آلوده شدن نرم افزارهای مخرب به دستگاه شما شود. چرا؟ خوب ، بیایید مختصراً به چگونگی عملکرد اتصال VPN بپردازیم:

در اصل ، سرور مشتری و VPN ترافیکی را که بین آنها گذشته است رمزگذاری می کنند تا اطمینان حاصل شود که از امنیت و بدون نظارت برخوردار است. درخواست های اتصال شما توسط سرور به وب رمزگشایی و ارسال می شود ، و محتوای درخواست شده توسط سرور VPN رمزگذاری می شود و پس از رسیدن به دستگاه شما توسط مشتری VPN رمزگشایی می شود. رمزگذاری VPN قوی است ، اما برای مقابله با برنامه های مخرب در سطح نرم افزار پیکربندی نشده است – این فقط ساخته شده است تا اطمینان حاصل شود که ترافیک وب شما توسط طرفین مخرب قابل سوءاستفاده نخواهد بود

نکته دیگر ، بخاطر داشته باشید که بدافزارها حتی در صورت آفلاین بودن ، می توانند دستگاه شما را آلوده کرده و آسیب ببینند. برای اینکه اتصال VPN اجرا شود ، باید به اینترنت متصل شوید. بنابراین ، این دلیل دیگری است که چرا VPN نمی تواند از تروجان محافظت کند. این نوع محافظت فقط با برنامه های ضد ویروس / آنتی ویروس – مانند برنامه هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم – قابل ارائه است.

با وجود این ، هنوز ایده خوبی است که هر بار که به اینترنت بروید از VPN استفاده کنید. در حقیقت ، استفاده از VPN در کنار یک برنامه آنتی ویروس / آنتی ویروس قابل اعتماد یکی از بهترین راه ها برای محافظت از حریم خصوصی و داده های شما هنگام حضور در اینترنت است.

برای استفاده در کنار آنتی ویروس / نرم افزار ضد ویروس خود به یک VPN احتیاج دارید?

ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم – CactusVPN دسترسی به یک سرویس ایمن را ارائه می دهد که از رمزگذاری آنلاین در سطح بالا با رمزگذاری درجه بالا محافظت می کند. همچنین ، ما به پروتکل های قدرتمند VPN مانند SoftEther و OpenVPN دسترسی می دهیم ، یک Kill Switch در جای خود قرار گرفته ایم و هرگونه سیاهه ای را ذخیره نمی کنیم.

شما به راحتی می توانید CactusVPN را بر روی بسیاری از سیستم عامل های محبوب با برنامه های کاربر پسند ما نصب کنید.

از همه بهتر – شما می توانید CactusVPN را بطور رایگان و به مدت 24 ساعت با آزمایش ما امتحان کنید. لازم نیست جزئیات کارت اعتباری را بیان کنید ، و به همه ویژگی ها دسترسی خواهید داشت. به علاوه ، ما حتی 30 روز ضمانت پس انداز پول نیز ارائه می دهیم ، بنابراین وقتی مشتری کاکتوس VPN شوید ، دیگر نگرانی در مورد آن ندارید..

نتیجه

بنابراین ، آیا VPN در برابر بدافزار محافظت می کند?

داستان کوتاه کوتاه – نه ، اینطور نیست. VPN طراحی شده است تا اتصالات و داده های آنلاین شما را ایمن کند ، بله ، اما نحوه کار آن اجازه نمی دهد تا از سیستم شما در برابر نرم افزارهای مخرب محافظت کند. البته این بدان معنا نیست که نباید هنگام استفاده آنلاین از VPN استفاده کنید – فقط باید آن را در کنار برنامه های ضد ویروس / ضد ویروس استفاده کنید.

“بنابراین پس بدافزار چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟”

بدافزار نرم افزاری مخرب است که می تواند برای آسیب رساندن به دستگاه شما یا سرقت اطلاعات حساس از شما استفاده کند. در انواع مختلفی وجود دارد (جاسوس افزارها ، باج افزارها ، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم ، ویروس ها ، keylogger ها ، rootkits ها و غیره) و مجرمان سایبری اغلب آن را از طریق حملات فیشینگ پخش می کنند.

به همین دلیل یکی از بهترین راه های محافظت از خود در برابر بدافزار عدم تعامل با پیام های فیشینگ است. علاوه بر این ، شما همچنین باید از نرم افزارهای ضد ویروس / آنتی ویروس قابل اعتماد استفاده کنید ، افزونه های بازی برای پخش را در مرورگرهای خود فعال کنید ، از مسدود کننده های اسکریپت استفاده کنید و تمام سیستم خود را به روز کنید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map