استفاده از VPN در روتر |


بله ، قابل انجام است ، اما مطمئناً پیاده روی در پارک نیست. اگر شما فوق العاده فن آوری نیستید ، روند تنظیم می تواند کمی دشوار باشد. و پرش آن با خرید یک روتر از پیش تنظیم شده می تواند بسیار پر هزینه باشد.

اما قبل از اینكه حتی به این امر برسیم ، ابتدا باید دید كه انجام این كار كاری است كه واقعاً به نفع شما خواهد بود.

بنابراین ، در اینجا همه چیز شما باید در مورد مزایا و معایب استفاده از VPN در روتر بدانید (از جمله موارد دیگر):

Contents

مزایا و منافع استفاده از VPN در روتر چیست؟?

مزایای بسیار متنوعی در رابطه با اشکالاتی وجود دارد که باید قبل از راه اندازی در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که استفاده از VPN روی روتر واقعاً به نفع شما خواهد بود..

مزایا

می توانید از VPN در دستگاه های چندگانه استفاده کنید

در حالی که اکثر VPN ها معمولاً در اکثر دستگاهها کار می کنند ، این سطح سازگاری کراس پلتفرم امروزه اغلب کافی نیست. اگر می خواهید به عنوان مثال از یک VPN در Xbox ، PlayStation یا تلویزیون هوشمند خود استفاده کنید?

روتر 1

خوب ، این نوع کارهایی است که اگر VPN را روی روتر تنظیم کنید ، می توانید انجام دهید. پس از اتمام این کار ، هر دستگاهی که به روتر شما متصل شود ، می تواند از ویژگی های VPN استفاده کند.

این بدان معنی است که شما می توانید محتوای جغرافیایی محدود را در تلویزیون هوشمند خود تماشا کنید ، یا به مناطق بازی جغرافیایی مسدود شده در کنسول خود دسترسی داشته باشید.

فقط یک راه اندازی مورد نیاز است

دیگر لازم نیست برنامه های VPN و مشتری را در چندین دستگاه نصب یا پیکربندی کنید. کافی است یک بار VPN را روی روتر پیکربندی کنید ، و با آن انجام شود. در اصل ، هر دستگاهی که بتواند به روتر شما متصل شود ، به طور خودکار از VPN که در آن پیکربندی شده است استفاده می کند.

VPN همیشه روشن خواهد بود

هنگامی که یک VPN روی یک روتر پیکربندی شد ، گفت که روتر همیشه از طریق VPN به اینترنت متصل می شود. بنابراین ، دیگر لازم نیست نگران باشید که VPN را هنگام ورود آنلاین روشن کنید و ترافیک آنلاین و داده های شخصی خود را در معرض نمایش بگذارید.

یک VPN روتر می تواند شما را از شکار WiFi محافظت کند

اگر با شکارچی WiFi آشنا نیستید ، فقط به عنوان کسی که به شبکه WiFi شما وصل می شود فکر کنید و بدون اجازه خود از آن استفاده کنید. این امر معمولاً با داشتن یک رمزعبور قوی قابل پیشگیری است ، اما – گاهی اوقات یک هکر کوشا ممکن است بتواند آن را دور بزند.

وقتی این اتفاق بیفتد ، آنها می توانند اطلاعات مرتبط با جغرافیایی را برای شما جمع کنند ، زیرا آدرس IP شما را خواهند داشت.

اما اگر در روتر خود یک VPN عملیاتی دارید ، باید از یک درجه ناشناس بودن لذت ببرید ، زیرا IP واقعی شما با یک روش دیگر جایگزین می شود.

بنابراین ، اگر شبکه WiFi شما همیشه مانند آن نقض شود ، میهمان ناخوانده واقعاً نمی تواند موقعیت مکانی شما را مشخص کند. به همین ترتیب ، اگر آنها از اهداف WiFi شما برای اهداف ناچیز استفاده کنند ، به IP شما ردیابی نمی شود.

معایب

سرعت و بارگیری و اتصال ممکن است یک عکس بگیرید

به عنوان مثال ، هنگام استفاده از VPN در روتر در مقابل رایانه ، احتمالاً سرعت اتصال کمتری داشته و سرعت بارگیری را تجربه خواهید کرد. اگر روتر شما دارای یک پردازنده ضعیف باشد ، و اگر از یک پروتکل VPN با رمزگذاری سنگین استفاده می کنید (مانند OpenVPN ، مثلاً OpenVPN) ، تقریباً همیشه این اتفاق می افتد..

متأسفانه ، حتی اگر از پروتکل VPN استفاده می کنید که از امنیت بیش از حد برخوردار است (مانند L2TP) ، اگر CPU روتر شما کم کار کند ، سرعت آنلاین شما در اوج نخواهد بود. این یک مشکل رایج در روترهای D-Link و TP-Link است.

تنها راهی که می توانید از آن مسئله دور بزنید ، دریافت روتر عملکردی تر است. با این حال ، این می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. دامنه قیمت می تواند از 100 تا 200 دلار شروع شود و تا 500 دلار یا بیشتر افزایش یابد.

نه تنها این بلکه تعداد دستگاههای بیشتری که از طریق روتر خود به یک سرور VPN خاص وصل شده اید ، سرعت کلی اتصال به اینترنت کندتر خواهد شد..

ممکن است نتوانید به محتوای محتوا مسدود شده در کشور خود دسترسی پیدا کنید

از آنجا که راه‌اندازی VPN روی روتر بدان معنی است که همیشه روشن خواهد بود ، آدرس IP شما همیشه در هنگام دسترسی به وب از طریق روتر به یک کشور خاص تنظیم می شود..

بنابراین ، اگر در ایالات متحده زندگی می کنید و روتر را برای اتصال به یک سرور VPN در انگلستان تنظیم کرده اید ، به احتمال زیاد نمی توانید به محتوای ایالات متحده محدود جغرافیایی مانند Netflix US یا Hulu دسترسی پیدا کنید. . به این دلیل است که وقتی بصورت آنلاین دائماً آدرس IP بریتانیا خواهید داشت.

از راه دور Netflix

برای دور زدن این ، باید سرور VPN را در سیستم عامل روتر تغییر دهید. اگر از سیستم عامل روتر گوجه فرنگی استفاده می کنید ، این مشکل برای شما ایجاد نمی شود زیرا شما گربه 2 سرور VPN را تنظیم کرده و با سهولت بین آنها جابجا می شوید.

تنظیم VPN روی روتر می تواند مشکل باشد

متأسفانه ، این ساده نیست فقط اجرای یک فرایند راه اندازی ، با کلیک بر روی “پایان” و مرور وب در اوقات فراغت خود.

در عوض ، شما به طور معمول باید به آدرس پیش فرض دروازه روتر دسترسی پیدا کنید ، اتصال به شبکه را نیشگون بگیرید و حتی پرونده های پیکربندی را بارگیری و ویرایش کنید – فقط برای نامگذاری چند مرحله. اگر هیچ تجربه ای با مواردی از این دست ندارید ، می تواند بسیار دلهره آور باشد.

خوشبختانه ، اکثر ارائه دهندگان VPN آموزش گام به گام ارائه می دهند که نشان می دهد نحوه راه اندازی VPN در روتر. ما در اینجا در CactusVPN در مورد علاقه شما آموزشهای آسان و قابل فهم خود را نیز کسب کرده ایم.

همه روترها پشتیبانی از VPN را ارائه نمی دهند

بعضی از روترها فقط نمی توانند از عملکرد VPN پشتیبانی کنند ، بیشتر به این دلیل که سیستم عامل اجازه نمی دهد. چه چیز دیگری ، حتی اگر روتر از پشتیبانی VPN برخوردار باشد ، به معنای لزوماً پشتیبانی از کلیه پروتکل های VPN نیست.

به عنوان مثال ، روترهای Tenda فقط از پروتکل های PPTP و LT2P پشتیبانی می کنند. در حالی که ممکن است سرعت مناسبی را ارائه دهند ، این پروتکل ها به راحتی قابل مسدود هستند ، اما گاهی اوقات می توانند با دیوارهای آتش فاش شوند و به سختی می توانند از آن محافظت کنند. LT2P ، در واقع ، هیچ رمزگذاری به تنهایی ندارد.

سیستم های عامل روتر همیشه ایمن نیستند

این نوع مشکلی است که حتی یک VPN قادر به حل آن نیست. اساساً ، اگر سازنده روتر شما به روزرسانی منظم سیستم عامل را برای مدل روتر شما در اختیار شما قرار ندهد ، سیستم عامل در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می شود.

بعضی اوقات ، یک اشکال ساده سیستم عامل یا پیکربندی نادرست سیستم عامل می تواند برای دسترسی از راه دور شخص دیگری به روتر شما کافی باشد.

رمزگذاری VPN در روتر اینگونه امن نیست

در مقایسه با استفاده از VPN در دستگاه یا رایانه ، استفاده از VPN روی روتر به معنای قرار دادن شکل ضعیف تر رمزگذاری VPN است..

به این دلیل است که رمزگذاری VPN به روتر بالا می رود ، و این همان است. از آنجا به بعد ، تمام دستگاه های شما در شبکه محلی ناامن نخواهند شد.

چگونه می توان VPN را روی روتر تنظیم کرد?

در اینجا برخی از مراحل کلی مورد نیاز برای پیاده سازی VPN در روتر ذکر شده است. اگر به دنبال موارد خاص تری هستید ، به یاد داشته باشید که ما در حال حاضر آموزش گام به گام نحوه تنظیم CactusVPN در چندین روتر داریم.

1. روتر خود را فلش کنید (اختیاری)

توجه داشته باشید که اگر سیستم عامل روتر شما پشتیبانی از VPN را ارائه نمی دهد ، فقط باید این مرحله را دنبال کنید. اگر چنین شود ، می توانید جلو بروید و از آن پرش کنید.

در واقع ، چشمک زن به معنای جایگزینی سیستم عامل روتر شما با یک پیشرفته جدید و بهتر است. معمولاً ، اگر روتر سیستم عامل DD-WRT یا Tomato را اجرا نکند ، اکثر مردم تصمیم می گیرند آن را چشمک بزنند.

VPN را روی روتر تنظیم کنید

البته قبل از انجام این کار ، باید اطمینان حاصل کنید که روتر شما با سیستم عامل DD-WRT یا Tomato سازگار است. با بررسی لیست دستگاه های پشتیبانی شده DD-WRT و لیست روترهای پشتیبانی شده Tomato می توانید به راحتی این موضوع را پیدا کنید..

اگر دستگاه شما سازگار نیست ، مجبور خواهید بود یک روتر پشتیبانی شده را دریافت کنید ، یا یک روتر فلش شده را مستقیم خریداری کنید. گزینه دوم فقط باید در نظر گرفته شود ، اگر فکر نمی کنید دانش فنی راه اندازی VPN را روی روتر داشته باشید ، زیرا روترهای فلش شده بسیار گران هستند.

اکنون ، روی فرآیند خود بروید. در اینجا آنچه شما باید انجام دهید:

 1. فایل های مربوط به نصب DD-WRT / Tomato را برای روتر خود بارگیری کنید.
 2. بعد ، دوباره تنظیم مجدد انجام دهید. به طور معمول می توانید با نگه داشتن دکمه Reset به مدت 10 ثانیه این کار را انجام دهید.
 3. وقتی روتر بوت شد ، وارد صفحه سرپرست آن شوید. دفترچه روتر را بررسی کنید تا ببینید برای دسترسی به صفحه به چه نشانی نیاز دارید و چه اعتبارنامه پیش فرض کارخانه برای ورود به سیستم باید وارد کنید.
 4. در صفحه مدیریت (به طور معمول در سمت چپ) ، باید گزینه ای با عنوان “سیستم عامل ارتقا / آپلود” یا تغییرات مشابه را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید.
 5. وقتی از شما خواسته می شود که یک فایل نصب را بارگذاری کنید ، پرونده نصب DD-WRT / Tomato را که بارگیری کرده اید انتخاب کنید.
 6. در حین نصب ، اطمینان حاصل کنید که هیچ کاری با روتر ، رایانه یا اتصال به اینترنت انجام نداده اید.
 7. وقتی اخطار تأیید نصب سیستم عامل را دریافت کردید ، حدوداً 5 دقیقه صبر کنید و سپس روی “ادامه” ضربه بزنید.
 8. یک تنظیم مجدد سخت تر روتر انجام دهید و سپس به صفحه سرپرست دسترسی پیدا کنید.

اینها باید کلیه اقدامات لازم برای فلش روتر باشد. اگر می خواهید نگاه عمیق تری به مراحل داشته باشید ، لطفاً راهنمای نصب DD-WRT و راهنمای نصب گوجه فرنگی را بررسی کنید.

2. یک سرویس VPN را انتخاب کنید

برای تنظیم کامل VPN روی روتر به یک نام کاربری VPN و گذرواژه حساب احتیاج دارید.

به یک VPN قابل اعتماد احتیاج دارید?

ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم – CactusVPN یک VPN با رده بالا را ارائه می دهد که دارای رمزگذاری درجه نظامی ، پشتیبانی 24/7 ، Kill Switch ، 28 سرور سریع و سریع با پهنای باند نامحدود و شش پروتکل VPN است. علاوه بر این ، ما هیچ یک از داده های شما را وارد نمی کنیم و سرویس ما در چندین سیستم عامل کار می کند.

و اگر می خواهید روش های دیگری برای انسداد وب سایت ها را امتحان کنید ، ما همچنین یک سرویس هوشمند DNS را ارائه می دهیم که وب سایت های 300+ را برای شما قفل می کند. این و همه سرورهای VPN ما به عنوان سرورهای پروکسی دو برابر هستند.

3. در مورد پروتکل VPN تصمیم بگیرید

بسته به نوع روتر خود ، شما می توانید چندین پروتکل VPN را انتخاب کنید. به طور کلی گزینه های شما شامل OpenVPN ، PPTP و L2TP خواهد بود. OpenVPN امن ترین است ، اما این پروتکل نیز به شمار می رود که به دلیل رمزگذاری ، سرعت اتصال شما و سرعت بارگیری شما را کند می کند..

PPTP و L2TP معمولاً سریعتر هستند ، اما امنیت ضعیفی نیز دارند. در واقع ، L2TP به هیچ وجه رمزگذاری نمی کند (به همین دلیل معمولاً با IPsec جفت می شود).

4- بین TCP و UDP را انتخاب کنید

TCP (پروتکل کنترل انتقال) و UDP (User Datagram Protocol) پروتکل های لایه حمل و نقل هستند که برای تسهیل تبادل داده ها بین یک هاست و دیگر استفاده می شوند..

معمولاً قادر خواهید بود یکی از این پروتکل ها را به یک سرور VPN وصل کنید. آنچه در مورد هر دوی آنها باید بدانید این است که TCP معمولاً برای مرور آنلاین استاندارد استفاده می شود و UDP بیشتر برای پخش و بازی های آنلاین استفاده می شود..

5- VPN را در روتر پیکربندی کنید

اکنون که تمام اطلاعات مرتب شده اند ، می توانید به تنظیم VPN در شبکه روتر خود بروید. ما شخصاً توصیه می کنیم از آموزش های موجود خود برای راهنمایی استفاده کنید ، زیرا ما یک راهنمای مرحله به مرحله برای روترهای مختلف داریم.

اگر دوست دارید یک مرور کلی در مورد عملکرد فرآیند پیکربندی به طور کلی انجام دهید ، در اینجا کارهای معمول شما باید انجام دهید:

 1. تنظیمات DNS و DHCP روتر را به روز کنید تا از مطابقت تنظیمات ارائه شده توسط ارائه دهنده VPN استفاده کنید.
 2. آدرس IP سرور VPN را انتخاب کنید.
 3. یک پروتکل تونل را انتخاب کنید (TCP یا UDP)
 4. یک نوع رمزگذاری را انتخاب کنید.
 5. نام کاربری و رمزعبور VPN خود را وارد کنید.

روترهای خارج از جعبه VPN

برخی از ارائه دهندگان VPN و روتر همکاری کرده اند تا روترهایی با قابلیت VPN را که به صورت مستقیم پیکربندی شده و آماده استفاده هستند به کاربران ارائه دهند..

هرچند آنها با یک نزولی عمده همراه هستند – دامنه قیمت شدید. بسیاری از روترهای فعال شده به VPN با قیمتی در حدود 200 دلار شروع می شوند و تا (و بعضی اوقات بیش از 500 دلار) نیز افزایش می یابند – ناگفته نماند که شما نیز باید هزینه اشتراک VPN را بپردازید.

چگونه می توانید VPN را در روتر فعال یا استفاده کنید یا غیرفعال کنید?

هنگامی که به درستی پیکربندی شود ، یک VPN به طور خودکار روی روتر شما فعال می شود. لازم نیست هر بار که می خواهید به وب وصل شوید ، آن را فعال کنید.

فعال کردن / استفاده / غیرفعال کردن VPN در روتر

اگرچه ، لازم به ذکر است که بیشتر سیستم عامل ها باید گزینه Enable را برای مشتری VPN به شما بدهند.

با توجه به نحوه استفاده از VPN در روتر ، اساساً می توانید:

 • انسداد محتوای جغرافیایی محدود شده است
 • اتصالات آنلاین خود را ایمن کنید (تا حدودی)
 • از چندین ویژگی VPN استفاده کنید

در مورد نحوه غیرفعال کردن VPN در روتر ، شما فقط باید مشتری VPN را در سیستم عامل روتر متوقف کنید. به عنوان مثال ، DD-WRT معمولاً یک گزینه Disable / Enable را در کنار عملکرد VPN قرار می دهد.

در صورتی که روتر شما از پشتیبانی راه اندازی روتر دوگانه برخوردار باشد ، می توانید به جای آن ، به روتر غیر VPN وصل شوید.

چگونه می توانید بین سرورهای VPN جابجا شوید?

به طور کلی ، شما باید با وارد کردن آدرس جدید سرور VPN ، مکان های سرور را در سیستم عامل روتر تغییر دهید.

به عنوان مثال در DD-WRT می توانید با دسترسی به تنظیمات روتر خود و ویرایش سرور و تنظیمات ورود به سیستم ، این کار را انجام دهید.

شایان ذکر است که یک روتر TomatoUSB به شما امکان می دهد 2 گزینه سرور را ذخیره کنید ، تا بتوانید در اوقات فراغت بین آنها جابجا شوید..

آیا با استفاده از VPN در روتر هیچ مشکلی شناخته شده وجود دارد?

مسائل فنی می توانند در این حالت متفاوت باشند و برخی حتی ممکن است مختص نوع خاصی از روتر یا مارک VPN باشند.

به طور کلی ، اینها برخی از متداول ترین مواردی است که ممکن است با آنها روبرو شوید:

 • مشکلات ایجاد یک تونل VPN – فیلتر بسته بندی IP که روی روتر انجام می شود می تواند هنگام ایجاد تونل بین مشتری و سرور مشکل ایجاد کند..
 • مسئله Double NAT – اگر روترهای مختلفی برای چندین دستگاه دارید ، یا یک روتر اضافی که به روتر صادر شده ISP شما متصل است ، در صورت فعال نبودن Bridge Mode ، می تواند مشکلات اتصال ایجاد کند..
 • شماره No VPN Passthrough – اگر روتر از VPN Passthrough پشتیبانی نمی کند ، یا ویژگی آن روشن نشده است ، می تواند باعث ایجاد مشکلات اتصال سرور VPN و VPN مشتری شود.
 • نشت DNS – خوشبختانه ، با خاموش کردن IPv6 در تنظیمات سیستم عامل روتر ، می توان از این امر جلوگیری کرد.

کدام روتر بهترین کار را با VPN انجام می دهد?

مناسب ترین سیستم عامل روتر VPN وجود دارد که شامل Tomato و DD-WRT است. بنابراین ، روتر سازگار با Tomato و DD-WRT مناسب خواهد بود. DD-WRT یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که می تواند قابلیت های روترهای بی سیم را افزایش دهد و Tomato یک سیستم عامل منبع باز است که می تواند حداکثر از 2 سرور VPN و 2 مشتری VPN پشتیبانی کند..

در اینجا لیستی از روترهای پشتیبانی شده DD-WRT و لیستی از روترهای پشتیبانی شده با گوجه فرنگی وجود دارد. در صورت پشتیبانی نشدن روتر شما ، و می خواهید یکی از این موارد را بدست آورید ، در اینجا برخی از مشخصات را باید در نظر داشته باشید تا انتخاب روتر آسان تر شود:

 • اگر می خواهید از پروتکل OpenVPN استفاده کنید, توصیه می کنیم روتر را انتخاب کنید که دارای یک CPU با هسته کمتر باشد. چرا؟ از آنجا که OpenVPN تک رشته است ، به این معنی که نمی توان آن را در هسته های مختلف CPU تقسیم کرد. بنابراین ، اگر از OpenVPN استفاده می کنید ، یک پردازنده دو هسته ای به احتمال زیاد بهتر از یک پردازنده چهار هسته ای عمل می کند.
 • اگر قصد استفاده از رمزگذاری VPN را دارید, ممکن است شما به روتر با CPU که از AES-NI پشتیبانی می کند علاقه مند باشید. این اساساً یک دستورالعمل است که برای تسریع سرعت رمزگذاری VPN پشتیبانی می کند.
 • اگر به جریان و تورنت علاقه دارید, و می خواهید از پهنای باند بالا و بدون هیچ مشکلی لذت ببرید ، باید به روتر با CPU حداقل 800 مگاهرتز نگاه کنید. هرچند هرچه مگاهرتز بیشتر باشد ، کیفیت آن نیز بهتر خواهد بود.

روترهای DD-WRT-Enabled چیست?

روترهایی با قابلیت DD-WRT روترهایی هستند که با سیستم عامل DD-WRT از پیش تنظیم شده اند. بنابراین ، لازم نیست روتر را برای نصب DD-WRT روی آن ها چشمک بزنید. هرچند که آنها قیمت کمی دارند ، زیرا بیشتر قیمت ها از بیش از 200 دلار شروع می شوند. روترهای Buffalo DD-WRT دارای مقرون به صرفه هستند (با شروع از 50 دلار) ، اما آنها به اندازه اجرا نیستند.

کدام روتر بهترین کار را با VPN انجام می دهد

روترهای فعال شده با گوجه فرنگی همان مواردی هستند ، به جز اینکه در سیستم عامل Tomato چشمک بزنند.

روترهای فعال با VPN چیست?

روترهای فعال شده با VPN روترهایی از پیش تنظیم شده هستند که بومی می توانند از OpenVPN خارج از جعبه پشتیبانی کنند. به نظر می رسد ASUS بزرگترین انتخاب روترهای فعال شده با VPN را دارد ، با سیستم عامل آن از OpenVPN ، PPTP و L2TP پشتیبانی می کند.

خط پایین – آیا ارزش آن را دارد?

خوب ، بستگی به نیاز شما دارد. به عنوان مثال ، اگر شما تعداد بسیاری از دستگاه های تلفن همراه و هوشمند دارید و واقعاً می خواهید محتوای جغرافیایی مسدود شده را بر روی همه آنها مشاهده کنید ، تنظیم VPN روی روتر ایده خوبی خواهد بود.

همچنین اگر می خواهید از حریم خصوصی آنلاین بیشتری در چندین دستگاه لذت ببرید ، باید این کار را انجام دهید ، و اگر مجبور هستید روتر خود را جایگزین کنید (در صورت عدم ارائه پشتیبانی VPN) با یک سازگار ، مشکلی نیست..

با این حال ، اگر شما فقط از یک کامپیوتر و یک دستگاه تلفن همراه استفاده می کنید ، داشتن روتر VPN ممکن است واقعاً ارزش آن را نداشته باشد. همین مسئله در مورد کسانی از شما که ممکن است روتر شما را جایگزین کنند ، اما بودجه سختی دارند.

همچنین اگر سرعت اتصال و بارگیری برای شما بسیار مهم است ، ممکن است فکر نکند اگر روتر شما دارای CPU حداقل 800 مگاهرتز (یا بیشتر از آن ترجیحاً) نباشد ، یا اگر نتوانید این کار را اذیت کنید. این امکان را دارد که به یک روتر عملکرد بیشتری ارتقا دهید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me