VPN چگونه کار می کند؟ |


اما قبل از رسیدن به آن ، اجازه دهید بررسی کنیم که یک VPN چیست ، و سپس به نمایش بگذارید (در کنار تصاویر) نحوه ارتباط آنلاین را بدون و با VPN تجربه می کنید – تا بتوانید بهتر بفهمید که چگونه این سرویس کار می کند.

VPN چیست؟?

VPN (Virtual Private Network) خدماتی است که می توانید از آنها برای محافظت از اطلاعات شخصی و ترافیک آنلاین خود در اینترنت استفاده کنید. در اصل ، این سرویس یک ارتباط رمزگذاری شده و ایمن بین دستگاه شما و یک سرور VPN برقرار می کند. همه اتصالات وب شما از طریق ISP شما می گذرد ، اما آنها دیگر نمی توانند مانیتور شوند. همچنین ، آدرس IP واقعی شما پنهان است.

چگونه به وب وصل شوید بدون VPN

در اینجا نحوه نمایش ارتباط شما با اینترنت دقیق بیان شده است:

اتصال محافظت نشده به اینترنت

به سرعت آشکار می شود که هر زمان که به وب متصل شوید ، داده ها و ترافیک شما از طریق ISP شما با یک فرمت قابل خواندن عبور می کند ، به این معنی که آنها اساساً می توانند همه کارهایی را که آنلاین انجام می دهید – آنچه را جستجو می کنید ، چه فایلهایی را بارگیری می کنید ، به چه وب سایتهایی دسترسی پیدا می کنید ، و غیره.

برای برخی از شما ، این ممکن است نگرانی بزرگی نباشد ، اما این را در نظر بگیرید – بسیاری از ISP ها باید قوانین مربوط به نگهداری داده ها را رعایت کنند ، بنابراین آنها باید داده های کاربر را ذخیره کنند (بله ، این شامل فعالیت وب شماست) و آن را با مسئولین به اشتراک می گذارد. سازمان های دولتی. در جاهایی مانند آمریکا ، آنها حتی می توانند آن اطلاعات را به تبلیغ کنندگان شخص ثالث بفروشند.

علاوه بر این ، هکرها یک تهدید دیگر هستند زیرا می توانند در اتصالات شما (خصوصاً در شبکه های نا امن) استراق سمع کرده و داده های خصوصی شما را بدزدند. پس از انجام چنین کاری ، می توانند از این طریق برای سرقت پول از شما یا ارتکاب سرقت هویت استفاده کنند ، یا فقط در وب عمیق حراج کنند. اوه ، و فراموش نکنیم آژانسهای نظارتی را که می توانند آزادانه همه عادات آنلاین خود را حفظ کنند.

همه اینها نیستند – اطلاعات شخصی شما و ترافیک آنلاین تنها مواردی نیستند که بدون VPN در وب قرار می گیرند. آدرس IP شما و به تبع آن موقعیت جغرافیایی شما نیز در معرض دید شماست.

فکر نمی کنید این چیزی است که باید نگران آن باشید؟ خوب ، به این روش فکر کنید – برخی از افراد می توانند از آدرس IP شما در معرض استفاده قرار دهند تا اطلاعات مرتبط با آن مانند کشور و شهری را که در آن زندگی می کنید جمع کنید. در برخی شرایط ، مجرمان سایبری حتی می توانند بدانند ISP شما کیست یا فقط از آدرس IP خود برای اجرای حملات هدفمند علیه دستگاه ها و روترهای خود استفاده کنید.

علاوه بر این ، اگر در کشوری هستید که torrenting یک موضوع حقوقی لمسی است ، ISP ممکن است در صورت گرفتن پرونده های تورنت در شما ، هشداری را برای شما ارسال کند ، یا ممکن است اطلاعات شما را فقط به آژانس های حق چاپ منتقل کند ، که می تواند منجر به دریافت شما شود. :

 • اعلامیه های DMCA
 • جریمه های سنگین
 • احکام زندان

چگونه با یک VPN به وب وصل می شوید

اکنون در اینجا نحوه ارتباط شما با اینترنت به نظر می رسد اگر می خواهید از VPN استفاده کنید:

نمودار کاری VPN چگونه کار می کند

در اصل ، شما از یک سرویس دهنده VPN برای اتصال به یک سرور VPN استفاده می کنید که برای دسترسی به وب استفاده می کنید. ترافیک دریافتی از طریق سرور VPN و مشتری به دستگاه شما ارسال می شود. این بسیار مهم است که چگونه اتصالات VPN کار می کنند.

از آنجا که یک “تونل” رمزگذاری شده بین شما و سرور VPN ایجاد شده است ، ISP شما (یا هر شخص دیگری برای این موضوع) نمی تواند بر ترافیک و داده های آنلاین شما نظارت کند. فقط دستگاه های موجود در هر انتهای تونل VPN (مشتری VPN در دستگاه شما و سرور VPN) می توانند اطلاعات را رمزگشایی کنند زیرا فقط آنها می توانند آن را رمزگذاری کنند. همچنین ، سرور VPN پس از برقراری اتصال ، آدرس IP شما را جایگزین آدرس خود می کند ، و موقعیت مکانی جغرافیایی خود را بصورت آنلاین پنهان می کند..

در کل ، بر خلاف دسترسی به وب بدون VPN ، انجام آن با VPN به شما امکان می دهد از مرور خصوصی لذت ببرید ، آرامش خاطر از دانستن اطلاعات شخصی شما محافظت می شود ، و دسترسی نامحدود به هر محتوا (از آنجا که مخفی کردن آدرس IP شما به معنای این است که می توانید دور زدن جغرافیایی و فایروال های آزار دهنده).

چگونه یک VPN کار می کند?

VPN به یک سرویس دهنده VPN ، سرور (های) VPN و پروتکل های رمزگذاری VPN متکی است تا یک تجربه آنلاین بی خطر و بی خطر را به شما ارائه دهد. مشتری اتصال ایمن به سرورها را برقرار می کند و هر دو با استفاده از انواع مختلف پروتکل های VPN ، داده ها و ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری و رمزگشایی می کنند..

در اینجا یک مرور اجمالی از کل فرآیند وجود دارد:

 1. شما از سرویس دهنده VPN برای اتصال به سرور VPN استفاده می کنید. وقتی این کار را انجام دهید ، مشتری شروع به رمزگذاری داده های شما می کند.
 2. مشتری VPN از طریق ISP شما اتصال به سرور مناسب برقرار می کند و VPN “تونل” را تنظیم می کند.
 3. سرور VPN آدرس IP شما را جایگزین خود می کند (بنابراین مکان جغرافیایی شما را پنهان می کند) ، شروع به رمزگشایی داده های دریافت شده از شما می کند و اتصالات شما را به وب هدایت می کند..
 4. هنگامی که سرور VPN داده آنلاین را که از سرورهای مختلف وب درخواست کرده اید دریافت کند ، آن را رمزگذاری می کند ، و آن را از طریق ISP خود به دستگاه شما ارسال می کند..
 5. وقتی مشتری VPN ترافیک دریافتی را دریافت می کند ، آن را برای شما رمزگشایی می کند.

و این تقریباً کمکی است که VPN ها در مرور خصوصی و نحوه کار آنها به شما کمک می کنند. در حالی که ممکن است به نظر برسد کل روند طولانی طول بکشد ، اما تقریباً بلافاصله اتفاق می افتد.

مشتریان VPN چگونه کار می کنند?

مشتری های VPN نرم افزاری هستند که توسط ارائه دهندگان VPN در اختیار کاربران خود قرار می دهند تا به آنها اجازه دهند خدمات VPN خود را به راحتی در دستگاه های خود اجرا کنند. مشتری های VPN معمولاً در چندین دستگاه و سیستم عامل کار می کنند و نصب آنها نیز آسان است.

معمولاً کاربران فقط باید مشتری را اداره کنند و سروری را که می خواهند به آن متصل شوند انتخاب کنند. علاوه بر این ، آنها ممکن است گزینه های اتصال خاصی را انتخاب کنند ، مانند انتخاب بین TCP و UDP یا پروتکل VPN مورد نظر برای استفاده.

هنگامی که کاربر سرور را انتخاب کرد ، مشتری اتصال را برقرار می کند و رمزگذاری هر درخواست اتصال که کاربر به وب ارسال می کند را شروع به رمزگذاری می کند..

نرم افزار مشتری VPN چیست؟

همه دستگاه ها ، مانند کنسول های بازی و برخی از تلویزیون های هوشمند ، به عنوان مثال پشتیبانی از مشتری های VPN را ارائه نمی دهند. در این حالت ، ابتدا اتصالات VPN باید روی روتر برقرار شود. به این ترتیب ، هر دستگاهی که از طریق روتر فعال شده به VPN به وب متصل شود ، این کار را با استفاده از اتصالات ایمن VPN انجام می دهد..

اکنون ، برنامه های مشتری تنها برنامه خارج از کشور نیستند. علاوه بر مشتریهایی که توسط ارائه دهندگان VPN توسعه یافته اند ، شما همچنین مشتری های پروتکل VPN دارید. به عنوان مثال ، OpenVPN مشتری خاص خود را دارد و SoftEther نیز چنین می کند. با این حال ، مشتریان پروتکل VPN تمایل دارند که کمی پیچیده تر باشند و در واقع سازگاری کراس پلتفرمی زیادی ارائه نمی دهند ، بنابراین بسیاری از کاربران آنلاین به جای آن ، برنامه های مشتری را ترجیح می دهند..

علاوه بر این ، گاهی اوقات ، مشتری های VPN حتی برنامه های کاربردی نیستند – فقط پروتکل های VPN یا مشتریانی که در یک سیستم عامل یکپارچه هستند. Windows VPN Platform نمونه خوبی از آن است. اگرچه ، لازم به ذکر است که این گزینه ها DIY بیشتر هستند و 100٪ قابل اعتماد نیستند.

چگونه VPN ها روی موبایل کار می کنند?

نحوه کار یک VPN بر روی تلفن همراه تقریباً شبیه به نحوه کار یک مشتری VPN است. تنها تفاوت این است که شما باید یک برنامه VPN را بر روی دستگاه تلفن همراه خود بارگیری و نصب کنید – معمولاً از طریق iTunes یا Google Play.

در صورت عدم ارائه سرویس VPN مشتری کارگر تلفن همراه ، آنها معمولاً به شما امکان دسترسی به آموزشهایی را می دهند که به شما نشان می دهد چگونه می توانید یک اتصال دستی را تنظیم کنید.

چگونه تونل های VPN و رمزگذاری کار می کنند?

VPN ها برای اطمینان از اتصال به وب و ترافیک ورودی که از اینترنت دریافت می کنید ، به رمزگذاری تکیه می کنند. به عبارت ساده ، رمزگذاری روشی برای تبدیل داده ها از یک فرمت قابل خواندن به یک کدگذاری شده است. فقط شخص / دستگاهی که دارای کلید رمزگشایی است (در این حالت مشتری VPN و سرور VPN) می تواند داده ها را به یک قالب قابل خواندن تبدیل کند.

و این در واقع چگونگی رمزگذاری VPN است.

پروتکل VPN

در مورد چگونگی عملکرد یک تونل VPN ، فقط به آن فکر کنید که یک شبکه خصوصی است که بین دستگاه شما و سرور VPN تنظیم شده است. همه افراد خارج از تونل (ISP ها ، آژانس های نظارتی ، هکرها) نمی توانند نگاهی به درون خود بیندازند.

اکنون ، رمزگذاری VPN چقدر قوی است به پروتکل VPN که از نرم افزار VPN استفاده می کند بستگی دارد. رمزگذاری های کمتر قدرتمند سرعت بیشتری ارائه می دهند ، اما از امنیت کمتری برخوردار هستند ، در حالی که پروتکل های قدرتمندتر می توانند سرعت شما را کمی به دلیل فرایند رمزگذاری / رمزگشایی کاهش دهند. به طور کلی ، این رایج ترین پروتکل های VPN هستند:

 • PPTP
 • IKEv2
 • SoftEther
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • OpenVPN

خط پایین – رمزگذاری به این صورت است که یک VPN امنیت آنلاین را فراهم می کند ، چگونه یک VPN شما و ترافیک شما را در اینترنت پنهان می کند ، و چگونه VPN ها هکرها را در معرض خطر قرار می دهد..

سرورهای VPN چگونه کار می کنند?

نحوه کار سرور VPN بسیار واضح است – ترافیک رمزگذاری شده را از دستگاه شما دریافت می کند ، آن را رمزگشایی می کند ، و آن را به اینترنت منتقل می کند. در مرحله بعد ، داده های دریافت شده از وب را رمزگذاری می کند و آن را برای شما ارسال می کند. داده ها توسط مشتری VPN برای شما رمزگشایی می شوند.

سرورهای VPN

اگر کنجکاو هستید سرورهای VPN چیست ، در واقع آنها سرورهای معمولی هستند که با نرم افزار VPN پیکربندی شده و دارای درگاههای منطقی و ارتباطی بیشتری هستند. ارائه دهندگان VPN میزبان خدمات خود در این سرورها هستند و آنها را به مصرف کنندگان تحویل می دهند. همچنین نرم افزار VPN با استفاده از انواع مختلف پروتکل های VPN ، مکانیک کنترل دسترسی را کنترل می کند و اتصالات مشتری / سرور را ایمن می کند..

همچنین ، اتصال به چنین سرور VPN به این صورت است که VPN ها آدرس IP شما را تغییر می دهند. پس از اتصال به آن ، آدرس IP اختصاص داده شده به ISP شما فوراً با آدرس IP سرور VPN جایگزین می شود. بنابراین ، به هر وب سایتی که به یک سرور VPN متصل شوید ، فقط آدرس IP سرور VPN را مشاهده خواهید کرد.

به دنبال یک VPN خوب هستید?

ما در اینجا در CactusVPN راه حل را برای شما فراهم کرده ایم – یک سرویس VPN با کیفیت بالا که دارای رمزگذاری قدرتمند AES ، 6 پروتکل VPN برای انتخاب و یک خط مشی بدون ورود است. اوه ، و ما همچنین 28 سرور پر سرعت (9 از آنها پشتیبانی P2P) و برنامه های سازگار با سیستم عامل متقابل را نیز ارائه می دهیم.

بعلاوه ، علاوه بر امنیت و حفظ حریم خصوصی درجه یک ، ما همچنین موارد دیگری را ارائه می دهیم – مانند یک سرویس هوشمند DNS که به شما کمک می کند تا بیش از 300 وب سایت محدود جغرافیایی در سراسر جهان را از حالت قفل خارج کنید ، یک Killswitch که مطمئن می شود همیشه از امنیت آنلاین و پهنای باند نامحدود استفاده می کنید..

برای تصمیم گیری به مقداری زمان نیاز دارید?

خوب ، چگونه می توانید با انجام آزمایش 24 ساعته کاملاً رایگان ما این کار را انجام دهید؟ جزئیات کارت اعتباری لازم نیست و شما می توانید از تمام ویژگی های خدمات ما به بهترین وجه استفاده کنید.

چیزهای دیگری نیز وجود دارد – هنگامی که با انتخاب یکی از اشتراکهای چندگانه دوستانه با بودجه ، تبدیل به یک کاربر CactusVPN شد ، شما هنوز هم تحت ضمانت 30 روزه برگشت پول ما قرار خواهید گرفت.

نتیجه

بنابراین ، چگونه یک VPN کار می کند؟ خوب ، در اینجا نسخه کوتاه وجود دارد – این نرم افزار درخواست های اتصال شما را به سرور VPN رمزگذاری می کند ، و اطلاعات وب سرور را برای شما ارسال می کند ، بنابراین اطمینان حاصل می کند که ISP شما (واسطه بین شما و سرور VPN) نمی تواند نظارت کند. آنچه شما انجام می دهید یا به اینترنت دسترسی دارید.

همچنین ، هنگامی که به یک سرور VPN وصل می شوید ، آدرس IP اختصاص داده شده به ISP را با آدرس سرور جایگزین می کنید ، به طور موثر مکان جغرافیایی شما (و هر اطلاعات دیگری که با آدرس IP شما در ارتباط است) را مخفی کنید..

به طور کلی ، VPN ها کاربردهای زیادی دارند ، و همیشه این ایده خوبی است که هنگام دسترسی به وب به یکی از آنها اعتماد کنید – خواه صرفاً می خواهید از حریم شخصی پیشرفته بهره مند شوید ، از داده های خود در برابر هکرها محافظت کنید یا به محتوای محدود دسترسی پیدا کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me