سرور VPN چیست و چگونه سرور VPN کار می کند؟ |


و در صورتی که از شما سؤال می کند که VPN چیست یا فقط یک تازه کردن سریع را می خواستید ، ما یک تعریف کوتاه و ساده را تحت پوشش قرار داده ایم..

VPN چیست؟?

VPN (Virtual Private Network) خدماتی است که می توانید هنگام اتصال به اینترنت از آن استفاده کنید. این ترافیک و داده های آنلاین شما را تضمین می کند ، و اطمینان حاصل کنید که از مرور خصوصی و دسترسی نامحدود به هر محتوای آنلاین مورد نظر خود لذت می برید.

چرا سرور VPN مهم است?

به طور معمول ، هنگامی که می خواهید به یک وب سایت در اینترنت متصل شوید ، تمام اطلاعات و داده های ورودی و ورودی شما از طریق ISP شما انجام می شود..

از آنجا که تمام اطلاعات شما به صورت ساده و قابل خواندن است ، ISP شما (و هرکس دیگری برای این موضوع – هکرها ، آژانس های نظارتی یا تبلیغ کنندگان) می توانند آنچه را که در اینترنت انجام می دهید را ببینند.

اتصال محافظت نشده به اینترنت

از این گذشته ، از آنجا که آدرس IP واقعی و موقعیت مکانی شما در معرض وب قرار دارد ، تقریباً هر کسی می تواند از این اطلاعات برای یافتن چیزهای مختلفی درباره شما استفاده کند – مانند اینکه در کدام کشور و شهر زندگی می کنید و ISP شما کیست..

در اصل ، بدون سرور VPN ، شما مانند یک اردک نشسته در وب هستید – در معرض نقض جدی حریم خصوصی در کنار خطرات سرقت اطلاعات و اطلاعات هستید.

سرور VPN چیست؟?

سرور VPN یک سرور فیزیکی یا مجازی است که برای میزبانی و ارائه خدمات VPN به کاربران در سراسر جهان پیکربندی شده است. سرور ترکیبی از سخت افزار VPN و نرم افزار VPN است که به مشتریان VPN اجازه می دهد تا به یک شبکه خصوصی ایمن وصل شوند. برخلاف بیشتر سرورها ، سرور VPN معمولاً دارای درگاه های ارتباطات منطقی و فیزیکی بیشتری است.

سرور VPN چگونه کار می کند?

کل مراحل با اجرای یک سرویس دهنده VPN شروع می شود. این شما را به سرور VPN متصل می کند و ارسال ترافیک خود را از طریق ISP خود شروع می کند. با این حال ، این بار ، تمام داده های شما توسط پروتکل های VPN رمزگذاری می شوند که سرور با آن پیکربندی شده است ، به این معنی که ISP شما (یا هر شخص دیگری) قادر به نظارت بر آن نیست.

هنگامی که سرور VPN تمام اطلاعات رمزگذاری شده را دریافت کند ، رمزگشایی آن را انجام داده و آن را به سرور وب مشخص شده منتقل می کند. پس از آن ، سرور VPN داده هایی را که از وب سرور گفته شده رمزگذاری می کند ، رمزگذاری می کند و از طریق ISP شما برای شما ارسال می کند. هنگامی که آن داده را در دستگاه خود دریافت کردید ، مشتری VPN آن را برای شما رمزگشایی می کند.

برای درک بهتر نحوه عملکرد همه ، تصور کنید یک “تونل” بین مشتری VPN و سرور VPN ایجاد شده است. هر داده ای که از طریق آن تونل عبور کند رمزگذاری شده است ، و بنابراین برای هر کسی که خارج از تونل باشد قابل خواندن نیست.

نمودار کاری VPN چگونه کار می کند

کار دیگری که سرور VPN برای شما انجام خواهد داد مخفی کردن آدرس IP شما و جایگزین کردن آدرس آن است. سرور این کار را انجام می دهد تا به شما کمک کند مکان جغرافیایی خود را در اینترنت پنهان کنید ، به شما امکان می دهد از حریم شخصی بیشتری نیز لذت ببرید و همزمان از محدودیت های جغرافیایی و فایروال ها دور شوید..

نرم افزار سرور VPN چیست؟?

نرم افزار سرور VPN همان چیزی است که به سرور امکان ارائه خدمات VPN به کاربران را می دهد. این نرم افزار توسط برنامه های اختصاصی پروتکل VPN تهیه شده است و روی سرور نصب شده است. علاوه بر این که فقط ارتباطات مشتری / سرور و مؤلفه های شبکه و سخت افزار را کنترل می کنید ، نرم افزار سرور VPN سرورهایی را با امنیت اضافی پیکربندی می کند که به آنها امکان رمزگذاری و رمزگشایی درخواست های اتصال و اطلاعات ورودی را می دهد..

نرم افزار سرور VPN همچنین از پروتکل های VPN برای رمزگذاری داده های کاربر و ترافیک استفاده می کند. به طور کلی ، بیش از یک پروتکل VPN استفاده می شود تا به کاربران امکان کنترل بیشتر بر اتصالات خود را بدهد. این رایج ترین پروتکل های VPN هستند:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2
 • SoftEther

چگونه یک سرور VPN تجربه آنلاین شما را بهبود می بخشد?

اول از همه ، یک سرور VPN تمام داده ها و ترافیکی را که به سمت دستگاه شما حرکت می کند ، رمزگذاری می کند ، در اصل اطمینان حاصل می کند که:

 • ISP شما نمی تواند آنچه شما انجام می دهید را بصورت آنلاین ببینید ، به این معنی که هیچ فرصتی برای پرتاب کردن پهنای باند شما یا به اشتراک گذاری داده های خود با مقامات یا تبلیغ کنندگان وجود ندارد.
 • شما قربانی نظارت بر انبوه آنلاین نخواهید شد ، زیرا حریم شخصی شما از طرف NSA یا CIA تهدید می شود.
 • اطلاعات شخصی شما در معرض خطر قرار گرفتن در اشتباه نیست. در اصل ، مجرمان سایبری نمی توانند از نقاط ضعف شبکه (بله ، حتی در شبکه های WiFi نا امن) برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری ، اطلاعات حساب بانکی و اطلاعات ورود به سیستم استفاده کنند.

علاوه بر این ، یک سرور VPN آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند ، بدون اینکه هیچ آژانس نظارتی ، هکر ، تبلیغ کننده یا وب سایت قادر به دیدن آن و یافتن اطلاعات مرتبط با آن (مانند کشور ، شهر یا حتی ISP) نباشد..

بعلاوه ، داشتن آدرس IP شما مخفی است به این معنی که می توانید محدودیت های جغرافیایی آزار دهنده ای را دور بزنید که می تواند مانع از لذت بردن از محتوای آنلاین مورد نظر شما شود. همین امر در مورد محدودیت های فایروال در محل کار یا مدرسه نیز صدق می کند.

به دنبال یک سرور عالی VPN هستید?

ما در اینجا در CactusVPN تحت پوشش قرار گرفته ایم – ما یک سرویس VPN با کیفیت بالا ارائه می دهیم که به شما امکان دسترسی به 28+ سرور پرسرعت از سراسر جهان را می دهد که از پهنای باند نامحدود و دو برابر سرورهای پروکسی نیز برخوردار هستند. به علاوه ، 8 سرور ما پشتیبانی P2P را نیز ارائه می دهند.

از این گذشته ، سرورهای ما مجهز به 6 پروتکل VPN (از جمله پروتکل OpenVPN بسیار امن) و رمزگذاری AES هستند. مهمتر از آن ، سرورهای ما همچنین از فناوری IP مشترک استفاده می کنند ، و اطمینان می دهند که فعالیت های آنلاین شما نمی توانند به شما یا دستگاه (های) شما وصل شوند.

علاوه بر همه اینها ، خدمات ما دارای سایر موارد اضافی مانند Killswitch ، برنامه های سازگار با سیستم عامل متقابل ، حداکثر 5 اتصال همزمان و یک سرویس Smart DNS است که می تواند به شما در رفع انسداد 300+ وب سایت های جهانی (از جمله Netflix US) کمک کند..

برنامه CactusVPN

احساس عدم اطمینان?

مشکلی نیست – ما می فهمیم. به همین دلیل ما واقعاً شما را تشویق می کنیم که برای اولین بار به صورت آزمایشی 24 ساعته ما را امتحان کنید ، تا ببینیم CactusVPN می تواند تمام نیازهای شما را برآورده کند.

و این تنها شبکه ایمنی نیست که ما ارائه می دهیم. در حقیقت ، پس از عضویت در خدمات ما ، شما همچنان تحت پوشش ضمانت 30 روزه برگشت پول ما قرار خواهید گرفت.

نتیجه

اتصال به اینترنت بدون سرور VPN می تواند بسیار مخاطره آمیز باشد – آدرس IP شما در معرض دید شماست (به این معنی که بسیاری از اطلاعات شخصی در معرض آن قرار دارد) ، ISP شما می تواند همه کارهایی را که انجام می دهید بصورت آنلاین (و سایر افراد – مانند هکرها و آژانس های نظارتی) نیز مشاهده کنید. ) ، و ممکن است شما نتوانید به تمام مطالب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید (زیرا سیستم عامل های با استفاده از جغرافیایی می دانند که IP شما چیست).

شما می پرسید یک سرور VPN چیست؟ این یک سرور فیزیکی است یا یک VPS (Virtual Private Server) که از طریق آن یک ارائه دهنده VPN به شما امکان دسترسی به خدمات VPN آنها را می دهد. هر داده رد و بدل شده بین شما و سرور رمزگذاری می شود ، بنابراین هیچ کس قادر به نظارت بر آن نیست و سرور همچنین آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند.

به طور کلی ، اتصال به وب از طریق سرور VPN بسیار امن تر و خصوصی است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map