نرم افزار مشتری VPN چیست (چگونه یک مشتری VPN کار می کند) |


و حتی اگر از VPN استفاده نمی کنید و فقط می خواهید در مورد آنها اطلاعات کسب کنید ، این همان نقطه شروع خوب است. ما حتی قبل از شروع کار ، تعریف سریع VPN را نیز وارد خواهیم کرد.

VPN چیست؟?

VPN (Virtual Private Network) خدماتی است که می توانید با استفاده از آن مخفی کردن آدرس های ژئو بلوک و سانسور دولتی از طریق مخفی کردن آدرس IP واقعی خود در اینترنت استفاده کنید. همچنین ، یک VPN می تواند داده ها و ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری کند تا بدون نظارت و ایمن از هکرها محافظت کند.

نرم افزار مشتری VPN چیست؟?

مشتری VPN نرم افزاری شبکه خصوصی مجازی است که برای برقراری ارتباط بین آن و سرور VPN روی دستگاه شما نصب شده و دسترسی به خدمات VPN را ارائه می دهد.

بسیاری از سیستم عامل های معروف مانند ویندوز ، macOS ، iOS و اندروید با نرم افزار از پیش نصب شده مشتری VPN ارائه می شوند ، اما شما همچنین می توانید مشتری های شخص ثالث را نصب کنید تا از یک رابط کاربری بهتر و ویژگی های بیشتر بهره مند شوید.

انواع مشتریهای VPN

به طور کلی ، دو نوع مشتری VPN وجود دارد:

مشتریان VPN بومی یا داخلی

این سرویس گیرنده VPN از پیش نصب شده یا از پیش تنظیم شده است که در برخی از سیستم عامل ها مانند ویندوز ، MacOS ، iOS ، Android ، و Linux مانند Ubuntu در دسترس هستند..

مشتری های VPN شخص ثالث

آنها می توانند بیشتر به دو دسته تقسیم شوند:

 1. مشتری های VPN که توسط برنامه نویسان پروتکل VPN توسعه داده شده اند. نمونه های مختلفی شامل مشتری های OpenVPN و SoftEther هستند.
 2. سرویس دهندگان VPN که توسط ارائه دهندگان خدمات VPN ایجاد شده اند. برنامه های VPN که توسط ارائه دهندگان VPN تهیه شده اند دارای ویژگی های دیگری هستند که مشتری های اصلی VPN که توسط برنامه نویسان پروتکل ایجاد شده اند معمولاً مانند برنامه ها ارائه نمی دهند. Killer ، Killswitch ، امکان گروه بندی سرورها بر اساس کشور ، انتخاب بین پروتکل های VPN ، اتصال خودکار در هنگام راه اندازی و موارد دیگر.

چرا به نرم افزار مشتری VPN احتیاج دارید?

این بسیار ساده است – به منظور ایجاد اتصال VPN به سرور VPN و همچنین اطمینان از پیکربندی تونل VPN بین شما و سرور ، دستگاه شما به یک سرویس دهنده VPN احتیاج دارد زیرا مسئولیت رسیدگی به همه این موارد را دارد.

مشتریان VPN چگونه کار می کنند?

قبل از اینکه مشتری و سرور VPN حتی بتوانند ارتباط برقرار کنند ، آنها یکدیگر را از طریق بسته های داده تأیید می کنند. این فرآیند احراز هویت متقابل بسیار مهم است زیرا باعث می شود مشتری با سرور مناسب ارتباط برقرار کند و برعکس.

پس از آن ، نرم افزار VPN داده های شما را قبل از ارسال به سرور VPN رمزگذاری می کند. پس از دریافت سرور اطلاعات ، آن را رمزگشایی می کند ، و ترافیک شما را به سمت وب هدایت می کند. هنگامی که سرور VPN داده های اینترنتی مورد نظر خود را دریافت می کند (برای مثال دسترسی به وب سایت) ، آن را رمزگذاری می کند ، و آن را به مشتری VPN در دستگاه شما ارسال می کند ، که سپس اقدام به رمزگشایی اطلاعات برای شما می کند..

با تشکر از روند رمزگذاری ، ISP شما (یا هر آژانس نظارتی دولتی یا هکرها برای این موضوع) نمی توانند برگه درخواست اتصال شما و ترافیک آنلاین را نگه دارند تا ببینند شما در وب چه کاری انجام می دهید. فقط مشتری VPN و سرور VPN می توانند داده ها را رمزگذاری و رمزگشایی کنند.

چه بسترهای نرم افزاری مشتری های VPN روی آن کار می کنند?

هر دو مشتری VPN داخلی و شخص ثالث در محبوب ترین سیستم عامل ها و دستگاه ها در دسترس هستند. به عنوان یک قاعده کلی ، نرم افزار مشتری VPN بر روی:

 • ویندوز (از جمله Windows XP)
 • macOS X (ممکن است مشتری های شخص ثالث روی نسخه قدیمی کار نکنند)
 • لینوکس (برخی توزیع ها فقط می توانند پیکربندی های دستی VPN را انجام دهند)
 • iOS
 • اندروید
 • eReaders (مانند روشن شدن آتش)
 • تلویزیون آمازون آمازون (و احتمالاً سایر دستگاههایی که سیستم عامل Fire را اجرا می کنند)

با این حال ، همه سیستم عامل ها و دستگاه ها از پشتیبانی بومی مشتری های VPN برخوردار نیستند. به عنوان مثال ، تلویزیونهای هوشمند که سیستم عامل Android یا Fire OS را اجرا نمی کنند ، نمی توانند برنامه های VPN را روی آنها نصب کنند. همین مورد در مورد کنسول های بازی مانند Xbox یا PlayStation یا تلفن های همراه مانند BlackBerry که سیستم عامل BlackBerry 10 را اجرا می کنند نیز وجود دارد..

در این شرایط ، اتصالات VPN دستی با استفاده از پشتیبانی پروتکل VPN و استفاده از فایلهای پیکربندی ارائه شده توسط ارائه دهندگان VPN ، هنوز هم می تواند در برخی از دستگاهها برقرار شود..

اگر هیچ کدام از اینها امکان پذیر نباشد ، تنها گزینه شما این است که اتصال رایانه یا لپ تاپ خود را با دستگاه مورد نظر به اشتراک بگذارید (که می تواند بسیار ناخوشایند باشد) یا تنظیم یک VPN روی روتر خود.

گزینه روتر معمولاً بهترین حالت است زیرا اگر این کار را انجام دهید ، هر دستگاهی که از طریق روتر شما به وب دسترسی پیدا کند ، از یک اتصال VPN استفاده خواهد کرد – بله ، حتی دستگاه های IoT مانند ترموستات هوشمند یا قفل های هوشمند..

نحوه گفتن مشتری VPN شخص ثالث قابل اعتماد است

به طور کلی ، مواردی را که باید در هنگام بررسی از ارائه دهندگان VPN و مشتری های آنها در جستجوی آنها باشید:

 • مشتری VPN باید کاملاً پلتفرم باشد زیرا باید بتوانید از سرویس VPN هم در داخل و هم در خارج از خانه خود استفاده کنید..
 • مشتری نباید اطلاعات شما را وارد کند یا حداقل ، فقط باید داده های مرتبط با اتصال را که دیگر قابل ردیابی برای شما نیست ، ثبت کند و فقط برای عیب یابی استفاده می شود.
 • مشتری VPN نباید هیچ یک از داده های شما را در وب فاش کند. اگر می خواهید نحوه آزمایش اتصال VPN را برای اطمینان از امنیت آن ببینید ، در اینجا یک راهنمای مفید است.
 • مشتری باید به شما اجازه دهد كه هنگام اتصال به سرور VPN ، از كدام پروتكل VPN استفاده كنید – مگر اینكه دستگاه / سیستم عامل مورد استفاده شما فقط از یك نوع پروتكل VPN پشتیبانی كند ، البته.

به یک VPN با یک مشتری عالی نیاز دارید?

ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم – ما روز و شب کار کردیم تا مطمئن شویم که مشتریان VPN ما بسیار کاربر پسند ، بصری و کلی بدون مشکل هستند.

به علاوه ، اطمینان حاصل کردیم که آنها روی محبوب ترین سیستم عامل های موجود در بازار کار می کنند:

 • پنجره ها
 • سیستم عامل مکینتاش
 • iOS
 • اندروید
 • Android TV
 • تلویزیون آمازون آمازون & آتش تلویزیون استیک

برنامه های VPN ما با امکانات بسته بندی شده اند

وقتی می خواهید به یکی از سرورهای پر سرعت 28+ ما وصل شوید ، می توانید بین 6 پروتکل VPN را انتخاب کنید ، همچنین می توانید در هنگام راه اندازی به طور خودکار ارتباط مشتری داشته باشید..

مشتری CactusVPN

علاوه بر این ، ما با VPN مشتری خود را با محافظت از DNS Leak ، برنامه ها سازگار کردیم. قاتل ، و یک Killswitch – هر آنچه که شما نیاز دارید تا مطمئن شوید که حریم شخصی شما هرگز در اینترنت قرار نمی گیرد ، بدون توجه به شرایط. لازم به ذکر نیست که تمام ترافیک وب و داده های شما با رمزگذاری قدرتمند AES تضمین شده اند.

اوه ، و نگران مشتری خود در ثبت اطلاعات حساس نباشید. ما در شرکت خود یک سیاست سختگیرانه از ورود به سیستم را اجرا می کنیم.

از دسترسی نامحدود به تن مطالب لذت ببرید

مشتری ما در کنار سرویس VPN ما دارای یک سرویس هوشمند DNS داخلی است. اگر می خواهید از محتوای متنوع بیشتری استفاده کنید ، همیشه می توانید از Smart DNS برای انسداد بیش از 300 وب سایت از کشورهایی مانند انگلستان ، ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا ، لهستان ، سوئیس ، فرانسه ، آلمان ، سوئد استفاده کنید..

سعی کنید CactusVPN – رایگان از هزینه!

لازم نیست فوراً تعهد کنید – می توانید اولین بار 24 ساعت خدمات VPN ما را به طور رایگان تست کنید تا ببینید آیا این نیازهای شما را برآورده می کند یا خیر. شما می توانید از تمام ویژگی های ما لذت ببرید ، و لازم نیست جزئیات کارت اعتباری را در اختیار ما قرار دهید.

و این همه چیز نیست هنگامی که شما یک کاربر CactusVPN شدید ، اگر چیزی به عنوان تبلیغاتی کار نکند ، همچنان تحت ضمانت 30 روزه پس انداز پول ما قرار خواهید گرفت..

خط پایین

بنابراین ، نرم افزار مشتری VPN چیست؟ به عبارت ساده ، این نرم افزار داخلی یا شخص ثالث است که در دستگاه / سیستم عامل خود نصب یا پیکربندی می کنید. شما از آن برای اتصال به سرور VPN و برقراری ارتباط رمزگذاری شده با استفاده از پروتکل های مختلف VPN استفاده می کنید.

هنگامی که به دنبال ارائه دهنده VPN با مشتری مناسب و معقول هستید ، اطمینان حاصل کنید که این نرم افزار سازگار با کراس پلت فرم ، استفاده آسان و بسته بندی شده با ویژگی های مختلف (مانند Killswitch یا برنامه های Killer) است که از حریم شخصی آنلاین شما محافظت می کند..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map