آیا VPN ها قانونی هستند و آیا استفاده از VPN قانونی است؟ |


ما در مورد اینکه وضعیت کشورهایی که VPN غیرقانونی هستند یا خیر ، آیا VPN در کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلیس و ژاپن قانونی هستند یا خیر ، بحث خواهیم کرد (در صورت تمایل به دانستن درباره سایر کشورها خاص ، احساس راحتی کنید) به ما پیام دهید).

سلب مسئولیت. لطفاً بدانید که اطلاعاتی که در این مقاله ارائه می دهیم نتیجه تحقیقات خود ما است. ما وکالت نیستیم ، بنابراین ما نمی توانیم ضمانتی ارائه دهیم که همه چیز در مورد این موضوع 100٪ در تمام مدت صادق است. اگر بهترین نتیجه را دارید ، اگر نگران این موضوع هستید ، با وکیل خود در مورد قانونی بودن VPN در کشور خود مشورت کنید.

آیا VPN غیرقانونی است یا استفاده از آن اشکالی ندارد?

پاسخ کوتاه این سؤال “بله ، استفاده از VPN کاملاً قانونی است.“اگر در کشوری زندگی نکنید که VPN ها به طور خاص غیرقانونی شده باشند (موضوعی که ما در زیر بحث خواهیم کرد) ، هیچ چیز برای نگرانی وجود ندارد.

با این حال ، توجه داشته باشید که اگرچه استفاده از VPN در بیشتر کشورها قانونی است ، استفاده از VPN برای انجام اقدامات غیرقانونی غیرقانونی است. آنچه به منزله اقدامات غیرقانونی است بستگی به قوانین کشور شما دارد ، اما معمولاً مواردی همچون کلاهبرداری ، سرقت هویت ، طعنه زدن ، پورنوگرافی کودک و – بعضی اوقات – به اشتراک گذاری پرونده.

چرا برخی از کشورها VPN را غیرقانونی می کنند?

پاسخ دادن به این سؤال بسیار سخت است بدون اینکه حدس بزنید ، اما – به طور کلی – همه به دو سناریو کاهش می یابد:

  1. مردم از فن آوری VPN برای مشارکت در فعالیت های مجرمانه استفاده می کنند ، و دولت ها در تلاشند با محدود کردن دسترسی به خدمات VPN ، دوباره مبارزه کنند..
  2. دولت ها ، آژانس های نظارتی و مقامات می ترسند مردم بتوانند از طریق وب سایت های سانسور شده دسترسی آزاد به اطلاعات کسب کنند – اطلاعاتی که خلاف روایت آنهاست. بنابراین ، آنها استفاده از VPN را ممنوع می کنند تا موجبات آزادی و آزادی حقوق آنلاین شود.

کشورهایی که VPN غیرقانونی است

صبر کنید ، آیا استفاده از VPN در بعضی از کشورها غیرقانونی است?”

متأسفانه ، اینگونه است. بسیاری از کشورها علیه استفاده از VPN اقدام قانونی نکردند ، اما معدود مواردی که هنوز هم قابل ذکر است.

vpn غیرقانونی است

اگرچه قبل از رسیدن به آن ، باید یک چیز را درک کنید – ممکن است برخی از کشورها قوانینی را در مورد استفاده از VPN تصویب کنند ، اما این واقعاً باعث نمی شود که افراد در کشورهای گفته شده از استفاده از VPN استفاده کنند..

بسیاری از اوقات ، این قوانین بسیار مبهم است و نقاط ضعف کاربران آنلاین می توانند به نفع خود استفاده کنند. البته در موارد شدید ، استفاده از VPN کاملاً غیرقانونی و کاملاً ممنوع است.

چین

چین به دلیل موضع گیری شدید علیه آزادی اینترنت مشهور است. دولت تهدید کرد چندین بار VPN را ممنوع کند و حتی اپل را مجبور به حذف برنامه های VPN از فروشگاه اپلیکیشن چینی کرد. علاوه بر این ، در فوریه 2018 ، دولت اعلام کرد که مسدود کردن برنامه های VPN تأیید نشده را در ماه مارس آغاز خواهد کرد.

با وجود این ، بسیاری از کاربران اینترنت در چین هنوز موفق به استفاده از VPN ها در وب شدند.

بنابراین ، آنچه اتفاق می افتد – آیا VPN در چین قانونی است یا خیر?

خوب ، قانونی بودن VPN در چین منطقه ای بسیار خاکستری است. بسیاری از مردم دوست دارند در مورد چگونگی استفاده از VPN در چین کاملاً غیرقانونی صحبت کنند ، اما این حقیقت نیست. آنچه دولت چین واقعاً غیرقانونی تلقی می کند ، راه اندازی و اجرای VPN خصوصی شما است – که با مجازات حداکثر 5 سال زندان یا جریمه های کلان قابل مجازات است..

همچنین استفاده از VPN از یک شرکت مستقر در چینی که مورد تأیید دولت نیست ، به طور کلی غیرقانونی تلقی می شود و برای یک شغل در کشور استفاده از VPN ها بدون اخذ مجوز دولت ابتدا.

اما اگر فقط از VPN استفاده می کنید که در چین مستقر نیست (مانند CactusVPN) ، واقعاً غیرقانونی نیست. چرا؟ زیرا قوانین چین برای شرکتهای خارج از کشور اعمال نمی شود ، بنابراین مجبور نیستند با آنها مطابقت داشته باشند.

البته لازم به ذکر است که اختلافات منطقه ای در قوانین در چین وجود دارد. به عنوان مثال ، در حالی که استفاده از VPN در بیشتر مناطق کشور می تواند قانونی باشد ، ممکن است انجام این کار غیرقانونی در چونگ کینگ باشد که در آن مقامات محلی تصمیم به مجازات افرادی که از فایروال بزرگ چین دور می زنند (یا با دسترسی به شبکه های بین المللی خصوصی یا از طریق “کانال های غیرقانونی”) با جریمه کردن آنها به مبلغ 2،178 دلار.

به طور کلی ، اگر از چین VPN در چین استفاده می کنید ، بدترین سناریو به این معنی است که از شما خواسته می شود اگر توسط مسئولین گرفتار شوید ، برنامه های VPN را از دستگاه خود حذف کنید یا اینکه اگر هتل شما از WiFi استفاده کند ممکن است هتل شما را از بین ببرد. به یک سرور VPN. اگر بدانید که در منطقه ای از چین هستید که استفاده از VPN جریمه می شود ، باید هنوز هم مراقب باشید.

روسیه

روسیه نیز مانند چین رویکرد پیچیده ای در مورد نحوه استفاده از VPN دارد. در سال 2017 ، دولت قانونی جدید را اعلام كرد كه به عنوان ممنوعیت خدمات VPN در روسیه به تصویر كشیده شده است. اگرچه واقعیت کمی متفاوت بود – منظور از این قانون محدود کردن خدمات پراکسی (مانند VPN) بود که به کاربران آنلاین کمک می کند تا به محتوای اینترنتی ممنوعه دسترسی پیدا کنند ، نه اینکه ممنوعیت استفاده از VPN ها را آشکارا بدانند..

دولت روسیه در ابتدا نگاه خود را به ارائه دهندگان خدمات VPN مستقر در روسیه ، و نه کاربران VPN ، ندیده است. مقامات قصد داشتند “متقاعد كنند” گفت كه ارائه دهندگان به اجرای لیست سیاه سانسور آنلاین دولت – در واقع منع دسترسی به وب سایت های مختلف برای كاربران خود.

اگر ارائه دهندگان VPN مستقر در روسیه از رعایت امتناع خودداری كنند ، به آنها جریمه می شود تا 4850 دلار. همچنین ، اگر VPN خود را اجرا کنید و به افراد دیگر اجازه دهید از آن استفاده کنند ، شما نیز در خطر جریمه شدن تا 480 دلار هستید. همچنین در صورت ارسال هرگونه اطلاعات یا پیوند در اینترنت درباره VPN ، می توانید تا 80 دلار جریمه شوید. اگر یک کارگر هستید و این کار را در شرکت خود انجام می دهید ، می توانید تا 800 دلار جریمه شوید.

بنابراین ، در حالی که هیچ صحبتی در مورد انجام زمان زندان برای انجام کارهای مرتبط با VPN وجود ندارد ، از آنجا که شما یا یک ارائه دهنده VPN جریمه می کنید ، نمی توان مطمئن باشید که تمام اقدامات فوق غیرقانونی در روسیه در نظر گرفته شده است.

در کل ، شما هنوز هم می توانید از VPN در روسیه استفاده کنید زیرا انجام این کار غیرقانونی نیست. فقط مراقب آنچه در مورد VPN ها به صورت آنلاین می گویید باشید.

البته اگر نتوانید به خدمات VPN در کشور دسترسی پیدا کنید زیرا وب سایت ها مسدود شده اند و فقط می توانید از یک ارائه دهنده VPN مستقر در روسیه استفاده کنید که داده های شما را با دولت به اشتراک می گذارد ، این نوع هدف را با استفاده از VPN خراب می کند.

با این حال ، براساس FlashRouters ، ممنوعیت VPN واقعاً اجرا نشده است.

ایران

ایران بخاطر اینکه دوست دارد اینترنت را سانسور کند ، بسیار مشهور است و همچنین از سال 2013 شروع به مسدود کردن VPN ها کرد. در حالی که استفاده از VPN از نظر فنی غیرقانونی در کشور است ، به نظر نمی رسد که قوانین اجرا شوند. متوسط ​​کاربران آنلاین به طور مرتب از VPN برای دور زدن سانسور دولت استفاده می کنند و حتی سیاستمداران ایرانی نیز همین کار را می کنند.

در اینترنت ادعاهایی وجود دارد مبنی بر این که اگر با استفاده از VPN گرفتار شوید ، می توانید زمان زندان را بگیرید ، اما ما نتوانستیم هیچ منبع معتبری را تأیید کنیم که.

امارات متحده عربی

سانسور اینترنت امری عادی است و استفاده از VPN با توجه به قوانین این کشور می تواند از نظر فنی غیرقانونی تلقی شود. از این گذشته ، قانون جرائم سایبری امارات به وضوح موارد زیر را بیان می کند:

وی گفت: “مجازات حبس موقت و جزای نقدی کمتر از 500،000 درهم و بیش از 2،000،000 درهم یا هر دو مجازات ، به هر کس که با استفاده از یک آدرس نادرست یا یک شخص ثالث ، از یک آدرس پروتکل شبکه رایانه ای جعلی استفاده کند ، مجازات خواهد شد. آدرس طرف یا به هر وسیله دیگری به منظور ارتکاب جرم یا جلوگیری از کشف آن.

هر شخصی که آدرس پروتکل اینترنت را دور بزند با استفاده از یک آدرس توهین آمیز یا آدرس متعلق به دیگران یا هر وسیله دیگری به منظور ارتکاب جرم یا جلوگیری از کشف آن مجازات شود با مجازات حبس و جزای نقدی کمتر از (AED 150.000) و بیش از (500.000 AED) یا هیچ یک از این مجازاتها نیست. “

بنابراین ، اگر با استفاده از VPN گرفتار شوید می توانید هم به زندان و هم به میزان نیم میلیون دلار جریمه دریافت کنید. البته این قانون تصریح می کند که آدرس IP که برای پنهان کردن ردپای دیجیتالی خود استفاده می کنید باید “کلاهبرداری” باشد و شما مجبور هستید از یک VPN به منظور ارتکاب “جرم” یا جلوگیری از کشف آن استفاده کنید. مجازات های اعمال شده.

همچنین ، اگر VPN برای اهداف “مشروع” استفاده می شود ، استفاده از آن جرم محسوب نمی شود.

ببینید مشکل چیست؟ این عبارت بسیار مبهم و آسان برای تفسیر است. بنابراین ، در حالی که استفاده از VPN از نظر فنی ممکن است در امارات غیرقانونی نباشد ، اگر مقامات شما را به سمت انجام این کار بیاندازند و تصمیم بگیرند که این کار غیرقانونی است ، پس اینگونه است. لطفا بخاطر داشته باشید که تماس های VoIP ، دسترسی به محتوای تلفظی و وب سایت های ضد دولتی جرم و جنایاتی در امارات متحده عربی است.

عمان

از سال 2010 ، استفاده از VPN در عمان برای افراد غیرقانونی است. اگر با استفاده از یک مورد گرفتار شدید ، خطر جریمه حداکثر 1300 دلار را در معرض خطر قرار می دهید. شرکت ها می توانند از VPN استفاده کنند اما فقط در صورت داشتن مجوز برای آن. در غیر این صورت ، آنها حدود 2600 دلار جریمه می شوند. عدم پرداخت جریمه می تواند منجر به حبس شود.

TRA (مرجع تنظیم مخابرات از عمان) تعریف بسیار گسترده ای را برای VPN ها استفاده کرده است ، به این معنی که مقامات می توانند از این قانون سوء استفاده کنند و هر کس را که می خواهند تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

خط پایین – در صورتی که سرویس VPN توسط کشور ممنوع نباشد ، می توانید از VPN در عمان به عنوان یک فرد استفاده کنید ، اما انجام این کار بسیار ریسک پذیر است. به دانش ما ، هیچ مورد علنی در مورد محکوم کردن کاربران آنلاین عمان به زندان یا جریمه های کلان برای استفاده از VPN وجود ندارد..

بوقلمون

ترکیه از سال 2016 خدمات VPN را مسدود کرده است. این ممنوعیت عمدتاً برای قطع دسترسی به وب سایت های رسانه های اجتماعی و کانالهای دیگر اعمال می شود که “تبلیغات” ضد دولتی به راحتی می تواند گسترش یابد..

با وجود این واقعیت که BTK (سازمان ارتباطات ترکیه) ادعا کرده است دسترسی کامل به VPN ها را در سال 2018 مسدود کرده است ، بسیاری از کاربران آنلاین ترکیه هنوز هم می توانند از VPN استفاده کنند. به دولت نگاه کنید به VPN ها ، به جرات می توان گفت که آنها “غیرقانونی” هستند ، اما ما هیچ مدرکی پیدا نکردیم که در صورت گرفتار شدن با استفاده از VPN مجازات مجازات شوید..

عراق

این کشور ممنوعیت VPN ها را از سال 2014 آغاز کرد. دولت از بهانه مبارزه با داعش و دستکاری آنلاین آنها برای قانونی کردن سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، برنامه های گپ و VPN استفاده کرد. این همه مردم عراق را تحت تأثیر قرار می دهد ، و کاملاً بی خطر است که بگوییم – با توجه به زمینه – این که اگر شما با استفاده از یک VPN گرفتار شده اید ، ممکن است توسط مقامات تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید زیرا آنها به راحتی می توانند شما را متهم به “تروریست” کنند.

ترکمنستان

VPN در ترکمنستان قانونی نیست زیرا دولت نمی خواهد مردم به رسانه های خارجی دسترسی پیدا کنند. هرگونه تلاش برای استفاده از پراکسی و VPN مسدود شده و گفته می شود که کاربران اینترنتی که با استفاده از VPN دستگیر می شوند ، توسط وزارت امنیت ملی مورد تهدید قرار گرفته اند..

بلاروس

سانسور آنلاین در بلاروس بسیار متداول است و این کشور حتی در سال 2015 تور را ممنوع اعلام کرد. دولت همچنین VPN ها را ممنوع اعلام کرد زیرا همه “ناشناس کردن فن آوری های اینترنتی” را هدف قرار داد.

در کل ، استفاده از VPN در بلاروس غیرقانونی است ، اما کاربران آنلاین در این کشور هنوز راه هایی برای دور زدن آن محدودیت ها پیدا می کنند. ظاهراً اگر با استفاده از VPN گرفتار شدید ، ممکن است جریمه ای دریافت کنید.

کره شمالی

یافتن اطلاعات دقیق در مورد آزادی و حقوق اینترنت در کره شمالی به دلیل سانسور شدید این کشور از تقریباً کلیه اطلاعات بسیار دشوار است. حتی کارگران و دیپلمات های کره شمالی نیز از دسترسی به وب از طریق تلفن های هوشمند خود ممنوع هستند.

به جرات می توان گفت که استفاده از VPN در کره شمالی غیرقانونی است – اما فقط برای کره شمالی ها. ظاهراً اگر توریستی هستید ، می توانید از دسترسی به وب و خدمات VPN لذت ببرید. به نوعی ، منطقی است که ببینیم کره شمالی پس انداز زیادی از گردشگری کسب می کند.

اوگاندا

دولت اوگاندا فشار را برای ارتباطات ملی برای جلوگیری از سرویس VPN از ژوئیه 2018 آغاز کرده است. ظاهراً آنها این کار را انجام می دهند زیرا مردم در اوگاندا از VPN استفاده می کنند تا بتوانند مالیات روزانه رسانه های اجتماعی را که باید برای دسترسی به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پرداخت کنند ، انجام دهند..

حداقل همه خدمات VPN با موفقیت مسدود نشده اند ، و حداقل مجازات در مورد استفاده از VPN در دست نیست. از این گذشته ، مدیر اجرایی UCC (کمیسیون ارتباطات اوگاندا) موارد زیر را گفت:

“این یک تصمیم دولت است ، این یک تصمیم UCC نیست. مردم باید مالیات بپردازند. این یک قانون است ، اگر دولت می گوید مالیات بپردازید ، باید بپردازید. “

بنابراین ، در حالی که هیچ قانون دقیقی برای ممنوعیت استفاده و اجرای خدمات VPN در اوگاندا وجود ندارد ، نحوه برخورد مسئولان با این موضوع ما را به این باور سوق می دهد که ممکن است در آینده اقدام قانونی را علیه کاربران VPN انجام دهند..

مصر

در سال 2017 ، دولت مصر مجبور به ISP های ملی برای مسدود کردن خدمات VPN شده است. هنوز هم بسیاری از مردم مصر همچنان از خدمات VPN برای دور زدن سانسور آنلاین در این کشور استفاده می کنند.

در مورد اینکه آیا استفاده از VPN ها قانونی است یا خیر ، گفتن آن دشوار است – بیشتر به این دلیل که قانون در مورد وب سایت های ممنوع بسیار مبهم است. به طور کلی ، اگر به محتوای آنلاین ممنوعه در مصر دسترسی پیدا کنید ، حداقل یک سال زندان و جزای نقدی در معرض خطر هستید. با این حال ، قانون به وضوح بیان نمی کند که دسترسی به وب سایت های ممنوعه با VPN غیرقانونی است. اما با توجه به این واقعیت که مصر دسترسی به VPN ها را مسدود کرده است ، و دولت قانون را در این رابطه مبهم ساخته است ، به راحتی می توان گفت که مقامات می توانند در صورت محاکمه کاربران VPN از این حفره سوء استفاده کنند..

به دنبال یک سرویس VPN قابل اطمینان هستید?

مهم نیست که در کجای دنیا هستید ، اگر به VPN احتیاج دارید می توانید به آن اعتماد کنید ، CactusVPN عقب افتاده است – ما 28+ سرور با سرعت بالا در سرتاسر جهان با پهنای باند نامحدود ارائه می دهیم.

علاوه بر این ، می توانید با استفاده از پروتکل های VPN با امنیت بالا (مانند OpenVPN یا SoftEther) به وب متصل شوید. بعلاوه ، به دلیل رمزگذاری بالا AES ، ترافیک و داده های آنلاین شما بدون نظارت خواهد بود.

و نگران نباشید – ما هیچ کاری درمورد فعالیت های آنلاین شما نداریم.

ما همچنین یک سرویس هوشمند DNS ارائه می دهیم که می تواند به شما در رفع انسداد بیش از 300 وب سایت محدود جغرافیایی از کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلیس ، آلمان ، لهستان ، کانادا ، فرانسه ، سوئد ، سوئیس ، استرالیا کمک کند..

خدمات خود را به صورت رایگان درایو تست کنید

آیا می خواهید ببینید که آیا CactusVPN می تواند تمام نیازهای شما را برآورده سازد ، و مطمئن شوید که در انتهای شما به درستی کار می کند؟ سپس آزمایش رایگان 24 ساعته ما را امتحان کنید – هیچ جزئیات کارت اعتباری لازم نیست.

این همه چیز نیست – هنگامی که شما یک برنامه اشتراکی را انتخاب می کنید ، اگر کاری به عنوان تبلیغاتی انجام نشود ، همچنان تحت ضمانت 30 روزه پس انداز پول ما قرار خواهید گرفت.

آیا VPN قانونی در بقیه جهان است?

VPN در اکثر کشورها قانونی است. ما به سرعت کشورهایی را که کاربران ما از آنها بیشترین خواسته اند را پوشش خواهیم داد. در صورت تمایل به اطلاع از چگونگی مقابله با یک کشور با قانونی بودن VPN ، در صورت تمایل به ما در مورد آن پیام دهید.

vpn قانونی است

آیا VPN در ایالات متحده قانونی است?

در حالی که ایالات متحده بهترین سابقه را برای رعایت حقوق اینترنت و حفظ حریم خصوصی ندارد ، استفاده از VPN در کشور کاملاً قانونی است – تا زمانی که شما از آن برای شکستن قانون استفاده نکنید ، البته.

آیا VPN در انگلستان قانونی است?

بله ، استفاده از VPN در انگلیس کاملاً قانونی است. البته این را بخاطر بسپار که اگر ارائه دهنده VPN مستقر در انگلستان را انتخاب می کنید ، آنها مجبور می شوند قانون را رعایت کرده و هنگام درخواست آن داده های خود را با مقامات به اشتراک بگذارند..

آیا VPN ها در اتحادیه اروپا قانونی هستند?

در اصل ، این بستگی به هر کشور عضو و رویکرد قانونی آن در مورد VPN دارد. با این حال ، اتحادیه اروپا به طور کلی برای محافظت از حقوق آنلاین (از اتخاذ موضع سختگیرانه تر در زمینه جلوگیری از محافظت از حریم شخصی کاربران با GDPR) به طرز گسترده ای رفته است ، بنابراین فرض می شود که استفاده از VPN در اتحادیه اروپا قانونی است. – مشروط بر اینکه به طور طبیعی برای مقاصد غیرقانونی استفاده نشود.

آیا VPN ها در استرالیا قانونی هستند?

حتی اگر استرالیا قوانینی را تصویب کرده است که به آن اجازه می دهد برخی وب سایت ها را سانسور کنند ، استفاده از VPN در استرالیا قانونی است – بله ، حتی اگر می خواهید از آن برای دسترسی به وب سایت های مسدود شده استفاده کنید (تا زمانی که ما در مورد وب سایت هایی که حاوی آن نیستند صحبت کنیم). محتوای بسیار غیرقانونی).

آیا VPNS قانونی در کانادا است?

در سال 2015 ، دیوید پوردی از ارتباطات راجرز در واقع از دولت کانادا خواست تا VPN ها را تعطیل کند. خوشبختانه ، هیچ اقدامی صورت نگرفته است (بنابراین) ، بنابراین استفاده از VPN در حال حاضر در کانادا قانونی است.

آیا VPN ها در برزیل قانونی هستند?

حتی اگر قاضیان برزیل به ISP های برزیلی دستور دادند واتس اپ را در سال 2016 به مدت 72 ساعت مسدود کنند ، استفاده از VPN هنوز در کشور کاملاً قانونی است..

آیا VPN های قانونی در ژاپن هستند?

در حالی که ژاپن در زمینه اشتراک پرونده بسیار سختگیرانه است و مجازاتهای جدی برای آن اعمال می شود ، استفاده از VPN در این کشور جرم محسوب نمی شود..

آیا استفاده از VPN قانونی است؟ خط پایین

در بیشتر کشورها ، استفاده از VPN کاملاً قانونی است مادامی که شما از چنین خدماتی برای انجام فعالیتهای غیرقانونی استفاده نکنید (بسته به قوانین ملی ، این ممکن است از کلاهبرداری کارت اعتباری تا اشتراک پرونده متفاوت باشد).

با این حال ، کشورهایی وجود دارند که استفاده از VPN غیرقانونی است (کره شمالی ، عمان ، امارات متحده عربی ، بلاروس و غیره) ، اما در جایی که کاربران آنلاین هنوز راه هایی برای استفاده از VPN ها برای دور زدن سانسور دولتی پیدا می کنند (معمولاً در معرض خطر خودشان هستند).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me