نحوه محافظت از خود در WiFi عمومی (12 نکته) |


در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم. در اینجا نحوه محافظت از WiFi عمومی در برابر متداول ترین تهدیدها آورده شده است:

Contents

امنیت WiFi عمومی قابل اطمینان نیست?

نه واقعا. در واقع تهدیدهای سایبری زیادی وجود دارد که بدون در نظر گرفتن اقدامات امنیتی مناسب ، در انتظار افرادی است که از WiFi عمومی استفاده می کنند. و متأسفانه به نظر می رسد که حتی اگر بیشتر مردم از این امر آگاه باشند ، اما هنوز هم از WiFi عمومی استفاده می کنند. طبق تحقیقات ، تقریباً 81٪ از کاربران آنلاین چنین کاری را انجام می دهند.

در مورد چه نوع تهدیداتی صحبت می کنیم؟ خوب ، در اینجا رایج ترین موارد زیر است:

حملات مرد-در-میانه (MITM)

اگر با حملات MITM آشنا نیستید ، زمانی است که یک جرایم سایبری موفق می شوند خود را بین دو شبکه یا دستگاهی که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، قرار دهند. در مورد WiFi عمومی ، یک هکر می تواند بین دستگاه شما و شبکه WiFi که به آن وصل می شوید ، یا وب سایتهایی که هنگام استفاده از WiFi عمومی به آنها دسترسی دارید موقعیتی بیندازد..

متأسفانه ، از آنجا که وای فای عمومی معمولاً به درستی تأمین نشده است و یا دارای آسیب پذیری های متنوعی است ، مجرمان سایبری می توانند از این سوء استفاده برای ایجاد حملات MITM استفاده کنند – و شما حتی از این امر آگاه نیستید. اگر حمله MITM موفقیت آمیز باشد ، یک هکر می تواند به راحتی هرگونه ترافیک و داده ای را که بین دستگاه و شبکه شما به اشتراک گذاشته شده است ، کنترل کند ، به این معنی که آنها می توانند به راحتی اعتبارنامه ورود به ایمیل شما ، جزئیات حساب رسانه های اجتماعی یا حتی شماره کارتهای اعتباری را سرقت کنند..

بسته به میزان امنیت شبکه WiFi عمومی ، حمله MITM حتی در حدود 15 دقیقه امکان پذیر است!

بدافزار و ویروس

در صورت اتصال به یک شبکه عمومی WiFi عمومی ، دستگاه شما به آلوده شدن به بدافزار یا ویروس تضمین نمی شود ، اما همیشه این خطر وجود دارد. از این گذشته ، هکر سخت نیست که یک شبکه عمومی را در معرض بدافزار یا ویروس قرار دهد – به خصوص اگر امنیت بسیار ملایم باشد.

در حقیقت ، یک مجرمان سایبری ممکن است حتی نگران امنیت WiFi نباشند. آنها فقط می توانند پیام های فیشینگ را برای کارمندان مشغول کار در محل ارسال کنند که WiFi رایگان ارائه می دهند و آنها را برای آلوده کردن شبکه با لینک ها و پیوست های مخرب فریب دهند..

اگر این اتفاق بیفتد ، هر دستگاهی که به شبکه وصل شود در معرض بدافزارها و ویروس ها قرار می گیرد. به عبارت ساده ، دستگاه شما می تواند به سرعت با ذکر spyware ، ransomware ، adware ، keylogger ، trojans یا کرمها آلوده شود – فقط به ذکر چند نمونه. نتایج واضح است – تمامیت دستگاه شما آسیب می بیند ، و اطلاعات شخصی و مالی ارزشمند خود را از دست می دهید.

عدم رمزگذاری

یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم آنقدر WiFi عمومی را دوست دارند (این واقعیت که دسترسی به آن رایگان است) نیز روند نزولی آن است. از آنجا که معمولاً برای دسترسی به WiFi عمومی ، هیچ رمز عبوری لازم نیست ، این بدان معناست که از رمزگذاری در شبکه استفاده نمی شود.

و اگر از رمزگذاری استفاده شود ، اغلب می تواند نوع اشتباهی باشد – مانند WEP یا WPA ، به راحتی می توان آن را شکست. در حقیقت به نظر می رسد که تقریبا 24.7٪ از شبکه های WiFi از رمزگذاری استفاده نمی کنند ، یا فقط از امنیت منسوخ استفاده می کنند. و این آمار از سال 2016 است ، بنابراین احتمالاً از آن زمان تعداد شبکه های ناایمن افزایش یافته است. در واقع ، حدود 34.8٪ از شبکه های WiFi در حال حاضر از رمزگذاری WPA2 استفاده نمی کنند.

با توجه به اینکه انتظار می رود تعداد شبکه های عمومی WiFi تا سال 2020 به 432 میلیون نفر برسد ، این آمار نشان می دهد که در هر جایی بین 106 تا 150 میلیون شبکه از هیچ رمزگذاری معتبری استفاده نخواهند کرد.

چرا اینقدر نگران کننده است؟ زیرا اگر یک شبکه عمومی WiFi از رمزگذاری مطمئن استفاده نکند ، یک هکر می تواند به راحتی در اتصالات کاربران استراق سمع کند. این بدان معناست که آنها می توانند به راحتی همه کارهایی را که در هنگام اتصال به شبکه انجام می دهید مشاهده کنند و داده های حساس مانند اعتبار ورود به سیستم ، پیام های شخصی و جزئیات حساب بانکی / کارت اعتباری را به سرقت ببرند.

شبکه های WiFi جعلی

از آنجا که شبکه های WiFi بسیار گسترده در دسترس هستند ، و بسیاری از مردم حتی دو بار در مورد اتصال به آنها فکر نمی کنند ، یک جرایم رایانه ای در فضای مجازی می تواند به راحتی یک شبکه WiFi جعلی عمومی را راه اندازی کند که یک مشروعیت را تقلید کند.

به عنوان مثال ، آنها می توانند شبکه ای را راه اندازی کنند که از آنها (با چند اشتباه اشتباه) نام یک فرودگاه ، رستوران یا شبکه WiFi هتل را تقلید کند. افرادی که به اندازه کافی مراقب نیستند می توانند به طور تصادفی به اتصال به کانون های جعلی متوقف شوند و حتی اگر ببینند هیچ رمز عبوری لازم نیست ، ممکن است وسوسه شوند..

اگر این اتفاق بیفتد ، مجرمان سایبری که شبکه جعلی را اداره می کند ، می تواند همه کارهایی را که کاربر در اینترنت انجام می دهد وارد کند – از آنچه در برنامه وارد می شوند تا برنامه های پیام دهی گرفته تا رمزهایی که برای دسترسی به حساب های مختلف استفاده می کنند..

و بدترین قسمت؟ راه اندازی شبکه WiFi جعلی یا نقطه دسترسی حتی مشکل نیست.

Sniffers Packet

در حالی که ممکن است این اسم سرگرم کننده به نظر برسد ، این عمل نیست. در اصل ، خرخر کردن بسته شامل هکرهایی است که بسته های داده ای را که از طریق شبکه های بدون رمزگذاری ارسال می شوند ، تجزیه و تحلیل می کنند ، و سعی می کنند اطلاعات خود را در چه مواردی مشاهده کنند. به عنوان مثال ، یک مجرمان سایبری می توانند با تجزیه و تحلیل بسته مناسب ، بدانند رمز عبور رسانه اجتماعی شما چیست.

اگر به اندازه کافی ترسناک نیست ، باید بدانید که ابزارهای رایگان نیز وجود دارند که به افراد امکان می دهند کارهایی مانند آن را انجام دهند. Wireshark فقط یک نمونه است ، و حتی می توانید راهنماهای چگونه به شما نشان می دهد که چگونه می توانید از ابزار برای “خر خر کردن” ترافیک شبکه رمزگذاری نشده استفاده کنید.

گشت و گذار شانه

بعضی اوقات ، تهدیدهای WiFi عمومی حتی نیازی به فناوری پیشرفته ندارد. برخی از مجرمان آنقدر حیله گر هستند که می توانند با نگاه کردن به شانه خود ، گذرواژه ، نام کاربری ، پین حساب بانکی یا شماره کارت اعتباری شما را به دست آورند – به همین سادگی است.

این یک نوع اتفاقی است که می تواند در مکانهای بسیار شلوغ رخ دهد – به خصوص در فرودگاه وقتی در حالی که انتظار دارید خط ایمیل خود ، حساب بانکی یا حساب رسانه های اجتماعی را در دستگاه تلفن همراه خود چک کنید. افرادی که این کار را انجام می دهند امیدوار هستند که به اندازه کافی از صفحه نمایش منحرف شوید تا متوجه آنها نشوید.

اشتراک گذاری پرونده

اشتراک فایل راحت است ، اما اگر این کار را در خارج از خانه انجام دهید – به خصوص در یک شبکه WiFi عمومی نا امن ، بسیار خطرناک است. با ترک این واقعیت که ممکن است بسته به میزان اشتراک قانونی پرونده در کشور شما ، با صاحب شبکه WiFi مشکلی روبرو شوید ، یک هکر همچنین می تواند از امکان فعال کردن اشتراک فایل سوء استفاده کند و دستگاه شما را در معرض عفونت های بدافزار قرار دهد..

حتی اگر از اشتراک قانونی استفاده می کنید که مشکلی قانونی محسوب نمی شود (مانند Dropbox ، iCloud یا Google Drive) ، هنوز هم می تواند یک خطر بزرگ برای WiFi عمومی باشد. چرا؟ از آنجا که افراد اشتباه ممکن است به فایلهایی که شما به اشتراک می گذارید در صورت اتصال به همان شبکه دسترسی پیدا کنند و امنیت شبکه بسیار ناچیز است. در این شرایط ، هر چیزی از عکسهای تعطیلات گرفته تا فاکتورها و صفحه گسترده مشتری ، می تواند به راحتی توسط مجرمان سایبری سرقت شود.

و یک بار دیگر ، یک هکر می تواند از پرونده های مخرب برای آلوده کردن دستگاه های شما نیز استفاده کند. آنها فقط یک پوشه اشتراکی پر از بدافزار و ویروس ایجاد می کنند و منتظرند تا شما به طور تصادفی با آن ارتباط برقرار کنید.

جاسوسی

جابجایی با ساید بای ساید (که به آن جلس کردن نیز گفته می شود) چندان رایج نیست اما می تواند بسیار خطرناک باشد. در واقع ، مجرمان سایبری برای هدف قرار دادن بسته های داده ای که حاوی کوکی هستند ، به خراب کردن بسته ها اعتماد می کنند.

چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد؟ خوب ، هکرها معمولاً کوکی های مرتبط با فرآیند ورود به سیستم عامل های مختلف آنلاین را هدف قرار می دهند. به عنوان مثال ، آنها هنگام ورود به توییتر می توانند کوکی هایی را که به دستگاه شما ارسال می شود ، رهگیری کنند. با استفاده از آنها ، آنها می توانند مثل شما مطرح شوند و وارد حساب توییتر خود شوند زیرا این سیستم عامل شما فکر خواهد کرد.

در اینجا دقیقاً چگونه می توان از WiFi عمومی محافظت کرد

1. دستگاههای خود را با محافظت از آنتی ویروس / ضد ویروس مجهز کنید

یکی از بهترین راه های تقویت امنیت WiFi عمومی شما این است که اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه هایی که برای اتصال به یک شبکه عمومی استفاده می کنید ، دارای نرم افزار ضد ویروس / آنتی ویروس روی آنها هستند. در مورد نامهای مختلف نگران نباشید – هر دو نوع نرم افزار همین کار را انجام می دهند. فراموش نکنید – ویروس نوعی نرم افزار مخرب است.

از آنجایی که می توانید در صورت آلوده شدن به بدافزارها و ویروس ها در مقابل ویروس ها کار آسانی داشته باشید ، مهم است که مطمئن شوید که راهی برای محافظت از خود در برابر چنین تهدیداتی دارید. در اصل ، راه حل های ضد ویروس / ضد ویروس به راحتی می تواند یک تهدید مخرب را از آلوده کردن دستگاه شما متوقف کند.

ارائه دهندگان نرم افزار آنتی ویروس / آنتی ویروس زیادی برای انتخاب وجود دارد ، اما توصیه های ما Malwarebytes و ESET هستند.

اوه ، و مطمئن باشید که برنامه امنیتی خود را همیشه به روز نگه دارید. این تنها راهی است که می تواند با جدیدترین تهدیدات بدافزار همگام شود.

2. فقط به شبکه های رمزگذاری شده وصل شوید

استفاده از یک شبکه WiFi عمومی بدون رمزگذاری مانند این است که بخواهید قربانی یک حمله سایبری شوید ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فقط به نقاط مهم رمزگذاری شده وصل شوید. به عنوان یک قاعده کلی ، اگر یک شبکه برای اتصال به آن نیاز به رمزعبور دارد ، رمزگذاری شده است.

همچنین باید از افراد مسئول حفظ شبکه بپرسید که از چه رمزگذاری استفاده می کنند. اگر این امکان پذیر نباشد ، می توانید با ضربه زدن یا کلیک بر روی آن ، و بررسی پیکربندی آن ، فقط از شبکه WiFi استفاده کنید..

اگر رمزگذاری WEP یا WPA است ، از شبکه امن نگران نباشید زیرا این سیستم ایمن نیست. WPA2 تنها استاندارد امنیتی است که اکنون باید به آن اعتماد کنید.

با این وجود ، باید یک نکته را ذکر کنیم – WPA2 100٪ قابل اعتماد نیست. حمله سایبری KRACK – اگرچه بسیار ایمن است ، اما یکی از نقاط ضعف آن است.

“اما مدتی از زمان کشف این مسئله می گذرد ، بنابراین وصله شده است ، درست است؟”

نه واقعا. در حالی که برخی از اصلاحات اعمال شد ، نسخه جدیدی از حمله KRACK به زودی آنها را دنبال کرد. بنابراین ، برای لحظه ای ، WPA2 هنوز آسیب پذیری دارد.

“حداقل افراد در حمله KRACK هکرهای اخلاقی هستند.”

این درست است ، اما تحقیقات آنها برای خواندن در وب در دسترس است. بنابراین ، مجرمان سایبری واقعی می توانند در صورت تمایل ، از آن اطلاعات استفاده کنند تا نسخه های خود را از حملات KRACK اجرا کنند. خوشبختانه ، WPA3 این مشکل را برطرف می کند اما چند سال طول می کشد تا اینکه به طور کامل مستقر شود.

بنابراین ، چگونه می توان از WiFi عمومی محافظت کرد ، پس حتی اگر شبکه های رمزگذاری شده نیز کاملاً امن نیستند؟ خوب ، توصیه بعدی ما این است که آن را پوشش می دهد.

3. استفاده از VPN (شبکه خصوصی مجازی)

اگر واقعاً مجبور هستید از یک شبکه WiFi عمومی استفاده کنید ، داشتن یک VPN نصب و راه اندازی در دستگاه شما یک ضرورت است. اگر با VPN ها آشنا نیستید ، آنها سرویس های آنلاین هستند که آدرس IP شما را مخفی می کنند و ترافیک آنلاین شما را رمزگذاری می کنند. در این حالت ، این دومین قسمت است که شما باید به آن علاقه مند شوید. چرا؟ از آنجا که رمزگذاری VPN می تواند اطمینان حاصل کند هکرها نمی توانند ارتباطات آنلاین شما را رصد کنند – حتی بر روی وای فای عمومی نا امن!

اصولاً ، اگر مجرمان سایبری سعی می کنند با تجزیه و تحلیل ترافیک خود ، آنچه را که در وب انجام می دهید ، مشاهده کنند ، فقط جسارت می بینند.

و بهترین بخش اینجا است – رمزگذاری VPN باعث می شود داده ها و ترافیک شما ایمن شود حتی اگر WiFi عمومی ایمن توسط WPA2 توسط هکرها نقض شود. به طور طبیعی ، نصب نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس به امنیت دستگاه شما نیز کمک می کند.

یک VPN بخواهید که بتواند امنیت عمومی WiFi عمومی را به شما ارائه دهد?

CactusVPN فقط راه حل مورد نیاز شماست. سرویس VPN با کیفیت بالا ، رمزنگاری درجه نظامی (AES) را ارائه می دهد که مطمئن می شود هیچ یک از مجرمان سایبری مشکلی را در مورد WiFi عمومی نگه نمی دارند. از این گذشته ، ما همچنین به پروتکل های قوی VPN (SoftEther ، IKEv2 ، SSTP ، OpenVPN) دسترسی داریم تا امنیت شما حتی بیشتر تقویت شود.

مهمتر از آن ، شما باید از دیگر امنیت استفاده کنید ، مانند: محافظت در برابر نشت DNS ، Kill Switch ، یک خط مشی بدون ورود به سیستم. ما همچنین اتصالات پر سرعت و پهنای باند نامحدود را پرتاب می کنیم.

علاوه بر این ، هنگامی که مشترک CactusVPN شدید ، باز هم با ضمانت 30 روزه بازپرداخت پول ، پشت خود را خواهیم داشت..

4. برای دستگاه خود یک صفحه حریم خصوصی بگیرید

اگر واقعاً می خواهید یاد بگیرید که چگونه از WiFi عمومی محافظت کنید ، باید از تهدیدهای آفلاین نیز مراقبت کنید. و یکی از بهترین راه های مبارزه با گشت و گذار در شانه ، استفاده از صفحه حریم خصوصی است – صفحه ای که در صفحه دستگاه شما قرار داده شده است تا محدودیت دید افراد از زاویه های مختلف را محدود کند. استفاده از آن بسیار آسان است ، و این بهترین راه برای محافظت از حریم خصوصی شما است – به خصوص هنگام استفاده از WiFi در مناطق عمومی و شلوغ.

به علاوه ، صفحه محافظت از حریم خصوصی نیز از صفحه نمایش دستگاه شما در برابر آسیب ، و همچنین چشمان شما در برابر نور آبی و نظارت بر تابش نور محافظت می کند.

برخی از گزینه های صفحه نمایش حریم خصوصی مناسب:

 • VistaProtect
 • کنزینگتون
 • طراحی بندر
 • PanzerGlass

و در حالی که ما در مورد موضوع گشت و گذار در شانه هستیم ، موارد دیگری برای پیشگیری از این کار وجود دارد:

 • اگر در مکان شلوغی هستید ، سعی کنید یک منطقه ساکت تر را برای بررسی دستگاه خود پیدا کنید.
 • سعی کنید مکانی را که در آن نشسته اید یا با پشت خود به یک دیوار ایستاده ، پیدا کنید.
 • گذرواژه‌ها ، کدهای PIN یا نام کاربری را لفظ نکنید.
 • همیشه از محیط اطراف خود آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ کس در نزدیکی شما یا پشت سر شما نشسته یا ایستاده نیست. همچنین ، مراقب دوربین هایی باشید که ممکن است نمای صفحه دستگاه شما را مشاهده کنند.

5. اشتراک گذاری پرونده را خاموش کنید

از آنجایی که اکنون می دانید اشتراک گذاری فایل با WiFi عمومی چگونه می تواند خطرناک باشد ، بهتر است هنگام خروج از خانه خود آن را بر روی دستگاه خود غیرفعال کنید. اطمینان حاصل کنید که این کار را نه فقط در دستگاه های تلفن همراه خود بلکه در لپ تاپ خود انجام می دهید.

با این وجود ، اگر به هر دلیلی نیاز به اشتراک گذاری فایل دارید ، حتما از یک راه حل ضد ویروس / ضد ویروس در کنار یک VPN قابل اعتماد در دستگاه خود استفاده کنید. حداقل از عفونت های مخرب محافظت می شوید و ترافیک شما به این روش رمزگذاری می شود.

6. اطلاعات شخصی یا مشارکت در اقدامات خطرناک را به اشتراک نگذارید

ثبت نام در سیستم عامل جدید در حالی که از WiFi عمومی استفاده می کنید ، ممکن است به نظر نرسد کاری که انجام آن بسیار خطرناک است ، اما واقعاً چنین است. پس از همه ، شما می توانید جزئیات شخصی زیادی را از طریق اتصال WiFi نا ایمن به اشتراک بگذارید – مانند آدرس ایمیل ، شماره تلفن همراه ، آدرس فیزیکی یا کار ، نام کامل ، و غیره.

این نوع داده هایی است که مجرمان سایبری دوست دارند برداشت کنند تا بتوانند در حملات فیشینگ و کلاهبرداری های دیگر از آنها استفاده کنند ، یا فقط در وب عمیق بفروشند.

در مورد اقدامات مخاطره آمیز ، ما به مواردی مانند:

 • حساب بانکی / پی پال خود را بررسی می کنید.
 • پرداخت آنلاین.
 • ورود به سیستم یا دسترسی به حساب ایمیل یا رسانه رسانه اجتماعی خود.
 • گفتگو با شخصی از طریق برنامه های پیام رسانی.

اساساً ، هر چیزی که می تواند اطلاعات شخصی و مالی را که یک جرایم سایبری می تواند کنترل و سرقت کند ، فاش کند.

هنوز باید بدانید که اگر از VPN استفاده می کنید ، می توانید با خیال راحت هر یک از موارد فوق را انجام دهید زیرا همه داده ها رمزگذاری می شوند.

7. بعد از قطع ارتباط از شبکه ، WiFi را روشن نکنید

به همان اندازه وسوسه انگیز است که WiFi خود را در حین خارج شدن از دستگاه خود فعال کنید ، بهتر است اگر این کار را نکنید. چرا؟ از آنجا که ممکن است دستگاه شما به طور اتفاقی به یک شبکه WiFi جعلی وصل شود که توسط یک مجرمان سایبری اداره شود.

چطور؟ خوب ، بسیار ساده است – وقتی به یک شبکه WiFi وصل می شوید ، قطع می شوید و سپس می روید ، دستگاه شما SSID شبکه (نام شبکه WiFi) را به خاطر می آورد تا بتوانید وقتی دوباره به سیگنال WiFi خود رسیدید دوباره به آن وصل شوید. مشکل این است که حتی اگر شما خارج از محدوده آن شبکه نباشید ، دستگاه شما پخش سیگنالی را ادامه می دهد که تقریباً از شبکه های WiFi در این نزدیکی می پرسد که آیا آنها SSID مشابه شبکه ای که قبلاً از آن استفاده کرده اید.

اگر یک جرایم اینترنتی یک شبکه WiFi جعلی را راه اندازی کند که از SSID آن شبکه تقلید می کند ، دستگاه شما از اتصال به آن فریب می خورد. در صورت بروز هرگونه بانکداری اینترنتی ، بررسی ایمیل خود یا مرور رسانه های اجتماعی در حالی که به شبکه مخرب متصل هستید ، می توانید همه ترافیک و داده های شما را کنترل و سرقت کنید..

خوب است ، اما راه اندازی چنین کاری برای هکر دشوار است ، درست است؟ ”

در واقع – در واقع دستگاهی به نام WiFi Pineapple وجود دارد که می تواند به مجرمان سایبری اجازه دهد چنین حملاتی را انجام دهند. بدتر از همه – با قیمتی معادل 200 دلار در دسترس است. این ابزار معمولاً توسط افرادی که توسط شرکت ها برای حمله به شبکه های خود هزینه می شوند برای یافتن آسیب پذیری ها استفاده می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد ، اما هکرها می توانند از آنها نیز برای اهداف ناعادلانه خود استفاده کنند..

در اصل ، Pineapple WiFi به راحتی می تواند SSID های عمومی پخش شده WiFi را اسکن کند ، و سپس آنها را دوباره پخش کند انگار SSID های خاص خود هستند. بنابراین ، در صورت استفاده از چنین دستگاهی ، می توانید به طور تصادفی به شبکه جرایم سایبری وصل شوید.

به همین دلیل لازم است WiFi را پس از قطع اتصال از شبکه غیرفعال کنید. برای ایمن تر بودن ، مطمئن شوید که دستگاه شما شبکه های WiFi را “فراموش” می کند. در اینجا نحوه انجام این کار در اکثر سیستم عامل ها آمده است:

 • ویندوز (7 ، 8 / 8.1 و 10)
 • مک
 • لینوکس (مقاله + ویدیو)
 • iOS
 • اندروید

8. بررسی کنید که شبکه درست است

قبل از اتصال به یک شبکه عمومی WiFi ، نام را از نزدیک جستجو کنید. اگر این یک نسخه اشتباه به نام مکانی است که در آن قرار دارید ، احتمال آن وجود دارد که جعلی باشد. به عنوان مثال ، اگر در استارباکس هستید و به شبکه WiFi “tarbucks $” یا “Starbuks” گفته می شوید. برای اینکه مطمئن شوید دسترسی به شبکه درست را ندارید ، توصیه می کنیم قبل از اتصال از کارمندان بخواهید.

در صورتی که می خواهید شبکه را آزمایش کنید تا ببینید جعلی است (نه کاری که ما توصیه می کنیم انجام دهیم) ، می توانید موارد زیر را امتحان کنید:

 • بررسی کنید که آیا شبکه به رمزعبور احتیاج دارد یا خیر. شبکه های جعلی که توسط مجرمان سایبری ایجاد شده اند ، معمولاً هیچ گذرواژه ای ندارند.
 • اگر رمز عبور لازم است ، گذرواژه اشتباه را وارد کنید. این تنها در صورتی کار می کند که شبکه اصلی به رمزعبور احتیاج داشته باشد و شما آن را بدانید ، البته ایده این است – اگر رمز عبور اشتباهی را در شبکه وارد می کنید که گمان می کنید جعلی باشد و آن را بپذیرد ، ظن شما صحیح است. یک شبکه WiFi جعلی به هر کسی امکان دسترسی به آن را می دهد.
 • اگر موفق به اتصال شوید و توجه داشته باشید که سرعت اتصال بسیار کند است ، احتمال اینکه جعلی شبکه باشد احتمال وجود دارد.
 • اگر متوجه شدید به یک نسخه HTTP از وب سایت HTTPS هدایت شده اید که می خواهید در حالی که به شبکه وصل هستید به آن دسترسی پیدا کنید ، شانس خوبی وجود دارد.

9- در یک برنامه داده بزرگ یا نامحدود سرمایه گذاری کنید

این توصیه دقیقاً مربوط به ایمن ماندن در هنگام استفاده از WiFi عمومی نیست ، اما با این وجود مهم است. در اصل ، اگر واقعاً علاقه مند هستید که چگونه از WiFi عمومی محافظت کنید ، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید استفاده از آن به هیچ وجه نیست. درعوض ، باید از برنامه داده تلفن همراه خود استفاده کنید – به خصوص برای بانکداری آنلاین یا چک کردن ایمیل.

به همین دلیل توصیه می کنیم یک برنامه بزرگ یا نامحدود تهیه کنید. ارزش این پول را دارد و خوشحال می شوید وقتی با قطار یا اتوبوس طولانی می روید و می خواهید برای گذر زمان از وب گشت و گذار کنید ،.

10. مطمئن شوید که فایروال دستگاه شما فعال شده است

فایروال ها بعضی اوقات می توانند آزار دهنده باشند ، اما آنها یک “شرارت ضروری” در WiFi عمومی هستند. آنها می توانند از دسترسی غیرمجاز خارجی به دستگاه شما جلوگیری کنند و حتی می توانند شما را از برخی از بدافزارهای مبتنی بر داده محافظت کنند.

به خاطر داشته باشید که فایروال به خودی خود محافظ درجه یک نمی کند. اما اگر از آن در کنار برنامه قدرتمند آنتی ویروس / آنتی ویروس و نرم افزار VPN استفاده می کنید ، بیشتر از امنیت WiFi عمومی مناسب برخوردار خواهید شد.

11. فقط از وب سایتهای HTTPS استفاده کنید

اگر به نوعی با استفاده از یک شبکه WiFi بدون رمزگذاری به پایان رسید ، می توانید تنها با مرور وب سایت های HTTPS ، یک لایه امنیتی کوچک اما نسبتاً مفید اضافه کنید. در حالی که هکرها می توانند شما را در حال انجام چنین کاری ببینند ، آنها معمولاً (با تأکید بر “عادی”) قادر به نظارت بر آنچه شما در آن سیستم عاملها نظارت می کنید نیست.

بنابراین ، همیشه اطمینان حاصل کنید که به وب سایتی وصل شده اید که نشانی اینترنتی آن به جای “http” با “https” شروع می شود. البته اگر یک مجرمان سایبری موفق به جعل وب سایت HTTPS شوند ، امنیت اضافی به شما خیلی کمک نمی کند.

12. افزونه های مرورگر را که از حریم شخصی شما محافظت می کند ، نصب کنید

ایمن سازی دستگاه شما یک شروع عالی است ، اما باید اطمینان حاصل کنید که مرورگر شما نیز از حملات سایبری بی خطر است. یکی از راه های خوب برای انجام این کار استفاده از پسوندهای حریم خصوصی مانند Disconnect است که می تواند شما را به راحتی از تهدیدهایی مانند کلیک مجدد و ربودن جلسه محافظت کند.

علاوه بر Disconnect ، باید مسدود کننده های اسکریپت مانند uMatrix و uBlock Origin را نیز نصب کنید. اگر در یک وب سایت سایه دار یا مخرب قرار گرفتید بسیار مفید هستند زیرا مانع از راه اندازی اسکریپت های آلوده به بدافزار در پس زمینه می شوند.

همچنین ، برنامه های افزودنی ضد فیشینگ استنفورد برای محافظت در برابر وب سایت های فیشینگ و پیام های WiFi عمومی – و به طور کلی ، برای این موضوع بسیار مفید است..

چگونه در WiFi عمومی ایمن بمانیم – Bottom Line

امنیت عمومی WiFi کاملاً ناکافی است – به ویژه اینکه بسیاری از نقاط مهم حتی از هرگونه رمزگذاری برای محافظت از ارتباطات آنلاین خود استفاده نمی کنند. حتی شبکه هایی که از رمزگذاری استفاده می کنند اغلب در معرض انواع تهدیدات سایبری و عفونت های مخرب قرار دارند.

خوشبختانه ، روش هایی برای ایمن نگه داشتن خود در WiFi عمومی وجود دارد:

 • نرم افزار آنتی ویروس / ضد ویروس را بر روی تمام دستگاه های خود نصب کنید و آن را به روز کنید.
 • از یک سرویس VPN استفاده کنید زیرا یک لایه اضافی برای رمزگذاری اضافه می کند.
 • اطمینان حاصل کنید که به وب سایت های HTTP وصل نمی شوید – فقط HTTPS.
 • مرورگرهای خود را به افزونه هایی که از حریم خصوصی شما محافظت می کند ، مانند قطع ارتباط ، ابزارهای ضد فیشینگ Stanford ، uMatrix و uBlock Origin.
 • فقط به شبکه های رمزگذاری شده WPA2 وصل شوید.
 • دیوارهای آتش تمام دستگاه های خود را فعال کنید.
 • مطمئن شوید که به شبکه WiFi درست وصل شده اید ، و نه جعلی.
 • داده های شخصی را از طریق WiFi عمومی به اشتراک نگذارید ، و هیچ بانکداری آنلاین انجام ندهید – مگر اینکه قطعاً از VPN استفاده کنید.
 • بعد از قطع ارتباط از شبکه ، WiFi را در دستگاه خود خاموش کنید.
 • تمام دستگاه های خود را با صفحه حریم خصوصی مجهز کنید.
 • در آخر ، اگر بسیار پارانوئید هستید ، فقط به جای آن از برنامه داده خود استفاده کنید.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map