אילו סוגים של כתובות IP מציעים ספקי VPN? |


זה בדיוק מה שאליו אנו שואפים לענות באמצעות מאמר מעמיק זה – אילו סוגים של כתובות IP ספקי VPN בדרך כלל מציעים, מה מבדיל כל אחד מהם, ואילו מהם היו הטובים ביותר עבורך, תלוי באינטרסים המקוונים שלך..

מהו VPN?

VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא שירות בו תוכלו להשתמש כדי להגן על הנתונים המקוונים ותעבורת האינטרנט שלכם על ידי הצפנתם. זהו גם שירות שיכול לאבטח את הזהות המקוונת שלך ולעזור לך לעקוף חסימות גיאוגרפיות על ידי הסתרת כתובת ה- IP האמיתית שלך.

מהי כתובת IP?

IP מייצג פרוטוקול אינטרנט, והיא מערכת של כללים המכתיבים כיצד התקנים המחוברים לאינטרנט מתקשרים זה עם זה ברשת. כתובת IP היא מזהה ייחודי המוקצה להתקן ספציפי המחובר לאינטרנט כדי להפוך אותו לזיהוי מקוון.

מה קורה לכתובת ה- IP שלך כשאתה משתמש ב- VPN?

בעיקרון, כאשר אתה משתמש ב- VPN כדי להתחבר לשרת VPN, כתובת ה- IP האמיתית שלך מוחלפת בכתובת ה- IP של שרת ה- VPN. כתוצאה מכך, כל אתר שאתה מתחבר אליו או כל מי שמנסה לחפש את כתובת ה- IP שלך יראה רק את השרת.

7 סוגי כתובות ה- IP שאתה עשוי לקבל מספקי VPN

1. כתובות IP סטטיות

מהי כתובת IP סטטית?

כתובת IP סטטית היא כתובת IP שהיא קבועה בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט. בעיקרון, כשאתה משתמש במכשיר כדי לגשת לרשת, המכשיר האמור יקצה כתובת IP סטטית על ידי ספק ה- VPN. בכל פעם שתשתמש במכשיר זה כדי להתחבר לאינטרנט לאחר מכן, יוקצה לו אותה כתובת IP.

מקצוענים

 • אתרים מסוימים (במיוחד פלטפורמות מבוססות מנויים – כמו אתרי משחק) עשויים לדרוש מכם להשתמש בכתובת IP סטטית כדי שיוכלו לזהות אתכם כמשתמש חוזר..
 • אם אתה משתמש במחשב שלך כשרת, ייתכן שיהיה ניתן להשיג מהירויות הורדה והעלאה טובות יותר עם כתובת IP סטטית, אם כי זה לא מובטח.
 • אם אתה רוצה לגשת למחשב שלך מרחוק, יהיה קל יותר לעשות זאת באמצעות כתובת IP סטטית.

חסרונות

 • יש לך כתובת IP שהוקצתה לפעילות המקוונת שלך כשאתה משתמש ב- VPN. הופך קל יותר לקשר חיפושים מקוונים למשתמש ספציפי.
 • כתובות IP סטטיות נוטות להיות יקרות יותר מאשר עמיתיהם הדינמיים. כתוצאה מכך, ספק VPN המשתמש בכתובות IP סטטיות עשוי לחייב יותר עבור השירותים שלהם בכדי לכסות את העלויות.

2. כתובות IP דינמיות

מהי כתובת IP דינמית?

IP דינמי הוא כתובת המשתנה ללא הרף בכל פעם שאתה נכנס לרשת. אז, למכשיר בו אתם משתמשים כדי לגשת לאינטרנט דרך ה- VPN, יוקצה כתובת IP שונה, זמנית בכל פעם שהוא מתחבר לאינטרנט.

מקצוענים

 • כתובות IP דינמיות מציעות הגנה טובה יותר על פרטיות מכיוון שלא ניתן לקשר את פעילויותיך המקוונות לכתובת IP ספציפית.
 • כתובות IP דינמיות זולות יותר להשיג, ולכן ספק VPN שמציע IP-דינמי עשוי להציע מנויים חסכוניים יותר.
 • כתובת IP דינמית שימושית אם ברצונך שאתר או יישום ירשמו אותך כמשתמש חדש (כאשר אתה משחק ברשת, למשל).

חסרונות

 • כתובות IP דינמיות אינן בלעדיות מכיוון שתקבל כתובת חדשה בכל פעם שאתה נכנס לרשת.
 • לדברי חלק מהמשתמשים המקוונים, יש סיכוי שתיתקל בבעיות קישוריות בעת השימוש ב- VoIP ומשחקים ברשת. עם זאת, לא תמיד מובטח שזה יקרה.

3. כתובות IP משותפות

מהי כתובת IP משותפת?

כתובת IP משותפת היא כתובת IP שכמו ששמה מרמז עליה – היא משותפת בקרב משתמשי VPN. לכן, ה- IP שיוקצה למכשיר שלך כשאתה ניגש לאינטרנט המחובר ל- VPN, יוקצה למשתמשים אחרים ב- VPN בו זמנית..

מקצוענים

 • כתובות IP משותפות מציעות מידה גבוהה של פרטיות מכיוון שהם בדרך כלל משותפים למאות אם לא אלפי אנשים בו זמנית. אז כמעט בלתי אפשרי לקשר את כתובת ה- IP עם פעילויות מקוונות של משתמש ספציפי.
 • בדומה לכתובות IP דינמיות, IPs משותפים בדרך כלל זולים יותר להשיג ולתחזק, כך שספקי VPN המציעים להם יכולים לספק למשתמשים שירותים ידידותיים יותר לתקציב..

חסרונות

 • האטות בחיבור עשויות להתרחש אם ישנם יותר מדי אנשים המשתמשים באותו שרת IP. עם זאת, ראוי להזכיר שזה בדרך כלל קורה רק עם VPNs בחינם. VPNs בתשלום שיכולים להרשות לעצמם להציע שירות טוב יותר, בדרך כלל יצליחו להימנע מבעיה זו על ידי שימוש בשרתים עם רוחב פס בלתי מוגבל.
 • אם משתמשים שמשתפים איתך את ה- IP משתמשים בה כדי לבצע מעשים מקוונים לא חוקיים (כמו גניבת זהות) או כדי לשלוח דואר זבל, כתובת ה- IP עשויה להיחסם על ידי אתרים מסוימים או להבחין בהם על ידי הרשויות. עם ספקי VPN איכותיים, זו לא באמת בעיה, מכיוון שהם יפתרו את הבעיה במהירות כדי לוודא שהחוויה המקוונת שלך לא תסבול. כמו כן, אם קיימת מדיניות ללא יומן, אינך צריך לדאוג שהרשויות ישימו יד על הנתונים שלך.

4. כתובות IP ייעודיות

מהי כתובת IP ייעודית?

IP ייעודי שמור למשתמש VPN יחיד. המשמעות היא שבכל פעם שאתה ניגש לרשת באמצעות שירות VPN, רק למכשיר שלך יוקצה כתובת ה- IP הספציפית הזו ואף אחד אחר.

זה יכול להיות קל לבלבל בין כתובות IP ייעודיות לבין כתובות IP סטטיות, אך הנה ההבדל העיקרי – IP ייעודי שמור למשתמש VPN יחיד, ואילו IP סטטי שמור לשרת VPN יחיד (כל המשתמשים המחוברים לשרת זה. שתף את זה).

מקצוענים

 • בשונה מכתובות IP משותפות, אינך צריך לדאוג למשתמשים אחרים החולקים את אותה ה- IP כמו שאתה חוסם, מוחרם או מעקב עקב פעילויות מקוונות בעייתיות..
 • אם אתה משתמש ה- VPN היחיד המשתמש בכתובת ה- IP, יש סיכוי קל שתוכל ליהנות ממהירויות טובות יותר מאחר ורוחב הפס כולו מוקצה לך. עם זאת, תועלת זו ברורה יותר אם אתה משתמש ב- VPN או בחינם VPN עם רוחב פס מוגבל / מכוסה.

חסרונות

 • אמנם כתובות IP ייעודיות יכולות להיות מאובטחות, אך פרטיותך עשויה להיט. למרות שכתובת ה- IP האמיתית שלך תוסתר, הפעולות המקוונות שלך עדיין יהיו קשורות לכתובת IP יחידה לזיהוי.
 • בדיוק כמו כתובות IP סטטיות, כתובות IP ייעודיות עוסקות בספקי VPN יותר, כך שסביר להניח שבסופו של דבר תשלמו יותר כדי להשתמש בכתובת IP מסוג זה..

5. כתובות IP למגורים

מהי כתובת IP למגורים?

כתובות IP למגורים הן סוג של כתובות IP ייעודיות שמציעות בלעדיות רבה יותר – במקום להגיע ממרכזי נתונים ברחבי העולם, כתובות IP אלה שייכות למשתמשים מקוונים פרטיים ש”מוכרים “או” שוכרים “אותם למשתמשים אחרים. לדוגמה, מישהו מניו יורק עשוי למכור / לשכור כתובת IP של נתב למישהו מיפן.

מקצוענים

 • כתובות IP של מגורים נוטות פחות לרשימה השחורה על ידי אתרים (כמו Netflix) מכיוון שלדעתם הם נראים ככתובות IP רגילות של ספק שירותי אינטרנט במקום כתובות ממרכזי נתונים השייכים ל- VPN.

חסרונות

 • כתובות IP למגורים יכולות להיות יקרות מאוד. הרבה ספקים מקוונים מציעים להם על בסיס מנוי / מגבלת נתונים, כאשר עלויות מתחילות בסביבות 20 $ לחודש ועולות בקלות עד 500 $ לחודש ומעלה. אז, כמשתמש ב- VPN, בסופו של דבר תשלמו הרבה יותר עבור שירות ה- VPN, ואולי תצטרכו להסתפק במגבלות רוחב הפס..
 • לספקי ה- VPN קשה לדעת אם כתובת ה- IP המגורים שהם מקבלים עבור המשתמשים שלהם היא לגיטימית או לא. לפעמים, זה יכול להיות IP של מרכז נתונים שמוצב כמתקן למגורים, ואילו – פעמים אחרות – ניתן לגנוב את כתובת ה- IP.
 • אם כתובת ה- IP למגורים שלך איכשהו מופיעה ברשימה שחורה או הולכת לאיבוד (בגלל סדק של ספק שירותי האינטרנט), זה יכול להיות קשה מאוד להחליפה.

6. כתובות IPv4

מהי כתובת IPv4?

IPv4 היא הגרסה הנפוצה ביותר של פרוטוקול האינטרנט לעת עתה. כתובת IPv4 משמשת לזיהוי מכשירים המחוברים לאינטרנט באינטרנט והם מוקצים למכשירים שלך בעת חיבור לשרת IPv4 VPN. כתובות IPv4 משתמשות בתבנית עשרונית ו -32 סיביות – הנה דוגמה: x.x.x.x (כאשר “x” יכול להיות כל מספר בין 0 ל 255).

מקצוענים

 • IPv4 כולל תת-רשת קלה יותר, והוא תואם למכשירים רבים יותר.
 • עם IPv4 אתה לא נחשף לאף דליפת IPv6 אפשרית.
 • קל יותר לזכור כתובות IPv4 (חשוב אם עליך לרשום אותה או להשתמש בהן לגישה מרחוק).

חסרונות

 • מספר כתובות ה- IPv4 מתחיל להתרוקן מכיוון שהמספר הכולל הוא איפשהו סביב 4.3 מיליארד, ומספר משתמשי האינטרנט בעולם כבר עבר את ציון 4 המיליארד..

7. כתובות IPv6

מהי כתובת IPv6?

IPv6 נחשב ליורש של IPv4. כתובת IPv6 היא מזהה ייחודי המוקצה להתקן המחובר לאינטרנט, והיא משתמשת בתבנית הקסדצימאלית ו 128 סיביות..

ניתן להציג כתובות IPv6 בשתי דרכים:

 1. פורמטים טהורים – x: x: x: x: x: x: x: x, כאשר “x” יכול להיות ערך הקסדצימאלי בין 0 ל- FFFF.
 2. פורמטים כפולים – x: x: x: x: x: x: y: y: y: y, כאשר “x” יכול להיות ערך הקסדצימאלי בין 0 ל- FFFF, ו- “y: y: y: y” מייצג IPv4 כתובת.

כתובות IPv6 מוקצות אוטומטית למכשירים שלך בכל פעם שאתה מתחבר לשרת VPN התומך ב- IPv6.

מקצוענים

 • אין צורך לדאוג להילחם על כתובות IPv6 מכיוון שיש בסביבות 340 כתובות תת-מיליארד (בעיקרון, 340 טריליון טריליון טריליון אפשרויות).
 • תכונות IPv6 משופרות אבטחה מאשר IPv4 מכיוון שיש לה מובנה בדיקת זרימת מנות, אימות ותמיכה IPSec.

חסרונות

 • מרבית המכשירים המחוברים לאינטרנט אינם תומכים עדיין ב- IPv6, ומכשירי IPv4 רבים אינם תואמים ל- IPV6. למעשה, רק כ- 25% מהרשתות המחוברות ברשת מפרסמות כיום קישוריות IPv6.
 • אם יש לך כתובת IPv6, תצטרך להשבית אותה בעת השימוש ב- VPN כדי להימנע מחשיפה לדליפות תנועה של IPv6 כשאתה מתקשר עם אתרי IPv4.
 • מכיוון שכתובות וכותרות IPv6 תופסות יותר מקום בחבילת הנתונים, יש סיכוי (אם כי קטן) שמשתמשים עשויים להיתקל בבעיות קישוריות.
 • מכיוון שהמעבר מ- IPv4 ל- IPv6 הוא די יקר, יש סיכוי שאתה, כמשתמש VPN, בסופו של דבר תשלם יותר עבור שירות VPN מכיוון שהוא יקר יותר.

ספקי VPN אינם מציעים רק סוג IP אחד

עם זאת, אנו מתכוונים כי אינך צריך לצפות שספק VPN יציע לך גישה רק לכתובת IP ייעודית או לכתובת IP דינמית. לדוגמה, אם ספק VPN מציע לך כתובת IP סטטית, היא יכולה להיות גם כתובת משותפת (מכיוון שתשתף אותה עם כל המשתמשים בשרת). דוגמא נוספת תהיה ספק VPN המציע כתובת IPv6 משותפת למגורים.

ספקי VPN מסוימים עשויים אפילו להציע סוג ספציפי של כתובת IP כתכונה בתשלום נוסף לצד שירות VPN – כמו תכונה של כתובת IP ייעודית בתשלום, למשל.

השוואות

כתובות IP סטטיות לעומת דינמיות

כתובות IP סטטיות מתאימות יותר כשאתה זקוק לאתרים שיזהו את כתובת ה- IP שלך – בין אם אתה צריך להרים משחק / משחק וידאו בו הפסקת, או בגלל שנטשת עגלת קניות ורוצה שהפריטים שלך עדיין יישמרו. הם מועילים גם כאשר אתה זקוק לגישה מרחוק למכשיר במהירות.

לעומת זאת, כתובות IP דינמיות הן בחירה טובה יותר אם הפרטיות באה ראשונה עבורך, ואם אתה – מכל סיבה שהיא – רוצה להירשם כמשתמש חדש על ידי אתר..

IP ייעודי מול כתובות IP משותפות

כתובות IP משותפות מומלצות יותר אם אתה מעוניין להגן טוב יותר על פרטיותך על ידי הקפדה שלא ניתן לקשור את כתובת ה- IP למה שאתה עושה באינטרנט, וגם אם תרצה לבצע כמה עסקאות חסכוניות בעלויות..

כתובות IP ייעודיות עובדות טוב יותר אם לא אכפת לך מעלויות נוספות, ואתה רוצה כתובת IP בלעדית שלך בלבד (יכולה להיות חשובה אם אתה משתמש ב- VPN לעבודה) ואינך יכול להיכנס לרשימה השחורה או לחסום אותה בגלל פעולות אחרות משתמשים. יש לקחת בחשבון כתובת IP למגורים (סוג של כתובת IP מוקדשת) רק אם אתה צריך להיות בטוח ב 110% שכתובת ה- IP לא תופיע ברשימה השחורה, וכסף אינו עניין עבורך.

כתובות IPv4 לעומת IPv6 IP

כרגע אתה טוב יותר עם כתובות IPv4. עדיף לפרטיותך מכיוון שאתה לא צריך לדאוג לדליפות IPv6, אין כמעט בעיות תאימות להתמודד איתן ושירות VPN בדרך כלל יעיל יותר בעלויות..

אז מה האפשרות הטובה ביותר?

אין כאן תשובה אמיתית – הכל תלוי בהעדפות שלך. למעט כשמדובר בכתובות IPv4 ו- IPv6. במקרה כזה, נכון לעכשיו, האפשרות הטובה ביותר שלך היא כתובת IPv4 פשוט מכיוון שפריסת IPv6 אינה גדולה ותומכת מספיק.

פרט לכך, אם אתה מאוד עסוק בפרטיות, כתובות IP דינמיות ושותפות עובדות בצורה הטובה ביותר, בעוד שכתובות IP ייעודיות וסטטיות מתאימות יותר אם יש לך מוניטין מקוון שאתה זקוק לו, ואם אתה זקוק לגישה מהירה ונוחה למכשירים מרוחקים.

רק קח בחשבון שלא סביר שתמצא ספק VPN שמציע את כל סוגי כתובות ה- IP הללו יחד. לכן, סוג ה- IP שאתה רוצה צריך להיות פרט שאתה מביא להחלטה שלך כאשר אתה בוחר VPN.

ובכל זאת, אנו יכולים להציע לך המלצה – אל תחפש רק סוג IP יחיד. בחר תמהיל במקום. כתובת IP משותפת סטטית, למשל, היא בחירה הגונה מכיוון שתוכל ליהנות משני העולמות הטובים ביותר (פרטיות ונוחות אתרים מבוססי מנויים הזכורים את כתובת ה- IP שלך ולא מסמנים אותך כמשתמש חדש, למשל).

מחפש VPN עם כתובות IP מונחות פרטיות & שירותים?

יש לנו את הגב – CactusVPN הוא סוג השירות שיודע להגן ולכבד את פרטיותך. ראשית, אנו משתמשים בהצפנת AES באיכות גבוהה כדי להגן על הנתונים האישיים והתעבורה המקוונת שלך מפני ניסיונות פיקוח והאקרים. נוסף על כך, אתה יכול גם לשמור על החיבורים שלך עם פרוטוקול OpenVPN המאובטח ביותר בכל פעם שאתה נכנס לרשת.

יתרה מזאת, אנו אוכפים מדיניות קפדנית של אי-יומן בחברה שלנו, כלומר כמעט אף אחד מהנתונים שלך לא יירשם על ידינו.

אנו מציעים כתובות IP משותפות סטטיות IPv4 לכל המשתמשים שלנו

מצאנו שזה התמהיל המושלם – לעולם לא תצטרך לדאוג שמישהו יוכל לשייך את התנועה המקוונת שלך במיוחד מכיוון שהוא מתערבב בתנועה של משתמשי CactusVPN אחרים..

בנוסף, בדרך זו, לא תצטרך לדאוג שאתרי האינטרנט הרגילים שלך לא יזהו אותך בגלל כתובת IP שונה בכל פעם שאתה נכנס לרשת – הכל מבלי שהפרטיות שלך תצטרך להיט!

אה, ואל תדאגו לגבי מגבלות רוחב פס אפשריות מכיוון שאנו משתמשים בכתובות IP משותפות – כל השרתים המהירים שלנו כוללים רוחב פס בלתי מוגבל. יתר על כן, כתובות ה- IP המשותפות עוזרות לנו להציע גם מחירים טובים יותר.

יותר מאשר רק שירות VPN

שירות ה- VPN שלנו מגיע גם יחד עם שירות DNS חכם לאלו מכם שרוצים ליהנות מגיוון תוכן עוד יותר. בעיקרון, עם ה- DNS החכם שלנו, תוכלו לבטל את החסימה של למעלה מ- 300 אתרים מוגבלים גיאוגרפיים ממדינות כמו ארה”ב, בריטניה, קנדה, אוסטרליה, גרמניה, פולין, שוויץ, שוודיה, צרפת.

נסה את השירות שלנו בחינם תחילה

אל תהסס לתת לשירות ה- VPN שלנו נסיעת מבחן מהירה כדי לראות אם הוא יכול לענות על כל הצרכים שלך לפני שאתה מתחייב. אינך צריך למסור פרטי כרטיס אשראי.

מה שכן, לאחר שתירשם ל- CactusVPN, אתה עדיין תכוסה בערבות החזר הכספים שלנו ל -30 יום.

סיכום

ספקי VPN בדרך כלל מציעים למשתמשים אחת או שתיים מכתובות ה- IP הבאות:

 • כתובות IP סטטיות
 • כתובות IP דינמיות
 • כתובות IP ייעודיות
 • כתובות IP משותפות
 • כתובות IP למגורים
 • כתובות IPv4 IP
 • כתובות IPv6 IPv6

לכולם יש את היתרונות והחסרונות שלהם, אך עיקר התמצית בכך – כתובות IP דינמיות ומשותפות הן מכוונות יותר לפרטיות וזולות יותר לתחזוקה (כך, שירותי VPN עולים פחות עבור המשתמשים), בעוד כתובות IP סטטיות ומסורות ייעודיות הם אקסקלוסיביים יותר, יקרים יותר, ומציעים פחות הגנה על פרטיות, אך סביר להניח שהם יופיעו ברשימה השחורה על סמך פעולות של משתמשים אחרים (ספקי VPN אמינים יכולים לנהל ולמנוע את הבעיה הזו, עם זאת) ולהידמן על ידי אתרי מנויים לפעילות “חשודה”..

בסך הכל, כתובת IP “מעורבת” (כמו כתובת IP משותפת סטטית) היא הדרך הטובה ביותר לעבור מכיוון שתוכלו ליהנות ממה שיש לשני סוגים שונים של כתובות להציע..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map