מהו אבטחה מקוונת? (המדריך שלך לבטיחות באינטרנט) |


ובכן, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על זה:

מהי אבטחה מקוונת?

ההגדרה הסטנדרטית של אבטחה מקוונת מכנה אותה תערובת הכללים שמופעלים עליהם ופעולות שנעשות על מנת לוודא כי נתוני משתמשים מקוונים ופרטיות אינם נפגעים על ידי פושעי רשת..

אבטחה מקוונת יכולה להיות משהו מורכב כמו מערכת שמיועדת למנוע גניבת כרטיסי אשראי, או משהו פשוט כמו שאתה משתמש בתוכנת אנטי-וירוס כדי להגן על המכשיר שלך מפני תוכנות זדוניות ווירוסים..

מהי בטיחות מקוונת?

בטיחות מקוונת מייצגת את התהליך של שמירה על בטיחות באינטרנט – בעיקרון וודא שאיומי אבטחה מקוונים לא יסכנו את המידע האישי שלך או את שלמות המכשיר בו אתה משתמש..

קל להתבלבל בין אבטחה מקוונת ובטיחות מקוונת, אך הדרך הטובה ביותר להבדיל ביניהם היא לקחת בחשבון זאת: אבטחה מקוונת היא מה שמציע לך בטיחות מקוונת..

11 האיומים הגדולים ביותר לביטחון המקוון שלך

באינטרנט יש עשרות איומי אבטחה מקוונים, אז החלטנו להתמקד בסכנות והנפוצות ביותר. במקרה שחשבת על איום מקוון שצריך להיות ברשימה שלנו, אל תהסס ליצור איתנו קשר וליידע אותנו.

עם זה בדרך, בואו נתחיל:

1. תוכנות זדוניות

תוכנה זדונית היא תוכנה זדונית שתוכנתה להדביק כל מכשיר איתו הוא בא במגע. המספר הכולל של תוכנות זדוניות גדל משמעותית במהלך השנים האחרונות, ולכן תוכנות זדוניות הן אחד מאיומי האבטחה הגדולים באינטרנט כרגע.

הסוגים הרגילים של תוכנות זדוניות המשמשים בימינו כוללים:

 • וירוסים – סוג של תוכנות זדוניות לשכפול עצמי.
 • תוכנות פרסום – חושף אותך לטונות של מודעות לא רצויות.
 • תוכנות ריגול – רושם את הנתונים האישיים שלך באמצעות keyloggers.
 • כופרה – מצפין נתונים רגישים או מונע ממך גישה למכשיר שלך עד לתשלום כופר.
 • סוסים טרויאניים – תוכנות זדוניות שנבנות (בדרך כלל מבלי שהיצרן / מתכנת יודע) ליישומים לגיטימיים.
 • תולעי מחשב – תוכנה זדונית שלא צריכה להיות מחוברת לקבצים או תוכניות אחרות, חיה בזיכרון המחשב ומדביקה מכשירים אחרים באותה רשת..

בדרך כלל משתמשים בתוכנה זדונית לגניבת מידע רגיש (פרטי כרטיסי אשראי, תעודות כניסה, מידע המאפשר זיהוי אישי וכו ‘) על מנת לגנוב כסף מהקורבן, או כדרך להרוויח באמצעות מכירת הנתונים ברשת העמוקה..

תוכנה זדונית יכולה לשמש גם לגניבת זהותו של מישהו, להחזקת מידע חשוב כבני ערובה לצורך כופר או פשוט לפגיעה בכונן הקשיח של מישהו או / או במכשיר..

2. דיוג

דיוג בדרך כלל כרוך בפושעי רשת המנסים להונות אותך לחשוף מידע אישי וכלכלי על ידי התחזות לעסק לגיטימי או על ידי ניסיון לאיים עליך בהשלכות משפטיות אם אתה לא מציית..

עברייני רשת המפעילים התקפות דיוג ישתמשו בשיטות שונות כדי להערים על משתמשים מקוונים:

 • הודעות דוא”ל מזויפות והודעות SMS
 • אתרים מזויפים
 • זיוף אתרים (שונה מאתרים מזויפים, מכיוון שהם כוללים פקודות JavaScript המשנות את סרגל הכתובות)
 • מניפולציה בקישור
 • הנדסה חברתית
 • פלאשינג (שיטת דיוג המסתמכת על Flash)
 • הפניות מחדש סמויות (בעיקרון אתרים לגיטימיים שנפרצים כדי להפנות מבקרים לאתרי אינטרנט מזויפים)

התקפות דיוג מהוות איום רציני. מאז 2017 הם עלו ב -65%. יתרה מזאת, ישנם כ 1.5 מיליון אתרי דיוג באינטרנט.

3. התחזות

Pharming היא שיטה שעשויים להשתמש בפושעי רשת כדי לשפר את הסיכויים שלהם להערים על משתמשים מקוונים באמצעות אתרי דיוג. שלא כמו דיוג, התחזות לא מסתמכת כל כך על הודעות מזויפות. במקום זאת, פושעי רשת מנסים להפנות ישירות בקשות לחיבור משתמשים לאתרים זדוניים.

באופן כללי, הרעלת מטמון DNS תשמש להשתלטות על סרגל הכתובות של הדפדפן. גם אם תקלידו את כתובת הדוא”ל או כתובת ה- IP הנכונות של האתר שאליו ברצונך לגשת, עדיין תנותב לאתר דיוג..

4. פגיעויות ביישום

פגיעויות ביישום הן בדרך כלל באגים ושגיאות שנמצאים בקוד של תוכנית ספציפית שאפשר לנצל על ידי פושעי סייבר לגישה ולגניבת נתוני משתמשים. בעיות אלה נפתרות בדרך כלל באמצעות עדכון.

הפגיעות של פייסבוק שאפשרה להאקרים להשתלט על חשבונות משתמש (מסכנת עד 50 מיליון חשבונות) היא דוגמה טובה לכך.

5. התקפות DoS ו- DDoS

התקפות DoS (Denial of Service) ו- DDoS (Distribution Denial of Service) משמשות כדי להציף את שרתי הרשת בניסיון להוריד אתר אינטרנט או שירות מקוון – או למספר דקות, שעות ואפילו ימים. התקפות DoS מקורן ממחשב יחיד ואילו התקפות DDoS מגיעות מרשת שלמה של מחשבים נגועים (המכונה botnet).

התקפות מסוג זה יכולות לשמש האקרים מנוסים, אך גם לכל מי שיש לו כסף לשלם עבור התקפות DoS או לשכור botnets..

התקפות DoS ו- DDoS אינן מסוכנות במיוחד לביטחון המקוון שלך כמשתמש אינדיבידואלי. הם מהווים יותר מעצבנות, ובדרך כלל הופכים לאיום רציני אם אתה מנהל עסק מקוון או אתר. למה? מכיוון שתקיפות DoS ו- DDoS עלולות לגרום לך השבתה מיותרת, ולעלות לך באמון הלקוחות שלך.

כמובן, תמיד יש סיכוי שתקיפות DoS ו- DDoS יכולות לשמש את פושעי הרשת כמסך עשן כדי למנוע מצוותי האבטחה לשים לב שהם מנסים להפר את נתוני המשתמשים. במקרה כזה, התקפות DoS ו- DDoS הופכות לדאגה לכולם.

6. הונאות

רמאים טרפו אנשים לפני שהאינטרנט היה דבר. כעת, הם פעילים ומוצלחים יותר מאי פעם מאז הונאת אנשים מכספם ומידע אישי הרבה יותר קל.

לרוב, הרמאים ישתמשו בכל מיני טקטיקות בכדי להונות משתמשים מקוונים ולהערים אותם לחשוף מידע רגיש (כמו מספר תעודת הזהות שלהם, פרטי כרטיס האשראי, פרטי חשבון הבנק, פרטי כניסה בדוא”ל וכו ‘), כך שהם יכולים לגנוב את כספם או זהותם.

הונאות מקוונות בדרך כלל כרוכות בניסיונות דיוג, אך הן יכולות לכלול גם שיטות אחרות:

 • מודעות מסווגות
 • הונאות תעסוקה
 • תוכניות פונזי
 • ערכות פירמידה
 • הונאות מקדמות בתשלום
 • הונאות בטטינג
 • דיג

7. ערכות שורש

Rootkit הוא אוסף של תוכניות או כלים המעניקים לפושעי רשת שליטה מלאה במחשב או ברשת של מכשירים המחוברים לאינטרנט. ערכות שורש מסוימות אפילו יתקינו keyloggers ויבטלו תוכניות אנטי-וירוס ברגע שייכנסו למחשב.

האקרים לא יוכלו להתקין ערכות שורש ישירות במכשיר (אלא אם כן יש להם איכשהו גישה אליו). במקום זאת, הם יסתמכו על טקטיקות דיוג, קישורים מזויפים, תוכנות מזויפות ואתרים זדוניים כדי לבצע את העבודה.

זה די ברור מדוע ערכות השורש מסוכנות – ניתן להשתמש בהן כדי לגנוב כסף ומידע רגיש הן ממשתמשים מקוונים פרטיים והן מעסקים גדולים..

8. התקפות הזרקת SQL

בעיקרון, SQL (Structured Query Language) משמשת את השרתים לאחסון נתוני אתר. אז, התקפת הזרקת SQL היא דבר שיכול לסכן את כל נתוני המשתמשים באתר.

מבחינת אופן הפעולה של התקפות אלה, הזרקות SQL משתמשות בקוד זדוני כדי לנצל פגיעויות אבטחה ביישומי אינטרנט. התקפות מסוג זה יכולות לגרום לכך שנתוני האתר ייגנבו, יימחקו ואף יכולים לבטל עסקאות באתר.

למרבה הצער, אין הרבה מהמשתמש המקוון הממוצע יכול לעשות נגד התקפות הזרקת SQL. הדבר הטוב ביותר שהם יכולים לעשות הוא להתקשר עם ספק שירות שידוע שהוא משתמש בשרתים אמינים ומאובטחים, ואינו מבקש יותר מדי מידע אישי.

9. התקפות אדם באמצע

התקפות של איש באמצע (MITM) כוללות עברייני רשת פלילית או יירוט תקשורת בין שני צדדים.

דוגמה טובה לכך היא האקר שמייחד את התקשורת בין המכשיר שלך לאתר. עבריין הרשת יכול ליירט את בקשת החיבור שלך, לשנות אותה כך שתתאים לצרכים שלהם, להעביר אותה לאתר ואז ליירט את התגובה. בדרך זו הם יכולים לגנוב ממך מידע חשוב, כמו פרטי הכניסה שלך, פרטי כרטיס אשראי או אישורי חשבון בנק.

התקפות MITM יכולות להסתמך על תוכנות זדוניות להצלחתן, אך ישנן מספר דרכים נוספות להתקפות MITM, כאשר אלה הן השיטות הנפוצות ביותר:

 • זיוף DNS
 • זיוף HTTPS
 • פריצת Wi-FI
 • זיוף IP
 • חטיפת SSL

10. דואר זבל

ניתן להגדיר דואר זבל כהפצה המונית של הודעות לא רצויות באינטרנט. ההודעות יכולות להכיל כל דבר, החל ממודעות פשוטות ועד פורנוגרפיה. ניתן לשלוח את ההודעות באמצעות דואר אלקטרוני, במדיה החברתית, בתגובות לבלוגים או באפליקציות העברת הודעות.

דואר זבל בדרך כלל פשוט מעצבן, אבל זה יכול גם להזיק לביטחון המקוון שלך אם ההודעות שאתה מקבל הן ניסיונות דיוג, מגיעים עם קישורים זדוניים או מכילים קבצים מצורפים הנגועים בתוכנה זדונית..

11. צמצום WiFi

ציתות WiFi בדרך כלל מתרחשת ברשתות WiFi לא מאובטחות (לרוב אלו החינמיות שאתה רואה בפומבי), והיא כוללת פושעי רשת המנצלים את חוסר ההצפנה כדי לרגל את החיבורים והתקשורת המקוונים שלך. הם יכלו לראות לאילו אתרים אתה ניגש, אילו הודעות דוא”ל אתה שולח או מה אתה מקליד ליישום העברת הודעות.

הצתת WiFi יכולה להתרחש גם ברשתות מאובטחות אם הצפנת WPA2 נסדקת – דבר שאפשר לכאורה, אם כי לא פשוט במיוחד. ברגע שמרבית התקני הרשת יהיו מצוידים ב- WPA3, ייתכן כי הפגיעות כבר לא מהווה דאגה, אך יתכן שייקח זמן עד שהגירסה החדשה תגיע, למרבה הצער.

10 דרכים לשפר את האבטחה המקוונת שלך

הנה כמה דברים שתוכלו לעשות כדי להגן טוב יותר על הזהות המקוונת והנתונים הכספיים שלכם כשאתם גולשים באינטרנט.

1. אל תשתמש ברשתות WiFi לא מאובטחות

אינטרנט אלחוטי בחינם במקום מפתה ושימושי להפליא, אנו ניתן לך את זה, אבל זה גם מסוכן מאוד. מכיוון שלא נעשה שימוש בהצפנה, פירוש הדבר שאף אחד יכול לצותת לחיבורים שלך כדי לגנוב מידע רגיש.

עדיף להימנע מכל רשת WiFi שאינה מבקשת ממך סיסמה, ופשוט במקום זאת להשתמש בתוכנית הנתונים הניידת שלך – במיוחד אם אתה צריך לבדוק את חשבון הבנק שלך, חשבון המדיה החברתית שלך או לשלוח דוא”ל במהירות אמיתית..

כמו כן, אנו ממליצים להגדיר את כל המכשירים שלך כך שישכחו “רשת WiFi ציבורית ציבורית שתשתמש בהם (גם אם היא מאובטחת). למה? מכיוון שישנם מכשירים (כמו אננס WiFi) המאפשרים לפושעי סייבר לתכנן התקפות MITM על ידי הגדרת נקודות חמות מזויפות של WiFi שמנסות לפעול כרשתות לגיטימיות. מכיוון שהמכשיר שלך מוגדר להתחבר מחדש אוטומטית לרשת WiFi בה השתמש בעבר, לא תהיה לו שום בעיה להתחבר לרשת המזויפת אם הוא ישדר SSID דומה (שם רשת WiFi).

להלן רשימה מהירה של הדרכות שמראות כיצד לכבות את התכונה ברוב הפלטפורמות:

 • ווינדוס 7
 • חלונות 8 + חלונות 8.1
 • חלונות 10
 • macOS
 • לינוקס (וידיאו גם לאובונטו)
 • iOS
 • אנדרואיד

2. השתמש בתוכנת אנטי-וירוס עוצמתית

תוכנת אנטי-וירוס היא ההימור הטוב ביותר שלך לשמור על המכשיר שלך מפני זיהומים זדוניים. אל תתנו לשם לבלבל אתכם – תוכנית אנטי-וירוס נלחמת נגד וירוסים, אך היא בעיקר מכוונת לתוכנה זדונית (וירוס הוא סוג של תוכנה זדונית). וודא שאתה מעודכן את התוכנית וכי אתה מבצע סריקות תכופות – במיוחד לאחר שאתה מוריד קבצים חדשים. עדיף שלא תפתחו אותם בלי לסרוק אותם קודם, למעשה.

רק וודא שאתה בוחר ספק אנטי-וירוס אמין. באופן אידיאלי, עליכם להתרחק מפתרונות בחינם, ולבחור ספק בתשלום אשר עשוי להציע ניסיון חינם.

יש המון ספקי תוכנות אנטי-וירוס / תוכנות אנטי-תוכנה לבחירה, אך ההמלצות שלנו הן Malwarebytes ו- ESET.

3. השתמש תמיד ב- VPN מקוון

VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא שירות מקוון בו תוכלו להשתמש כדי להסתיר את כתובת ה- IP האמיתית שלכם ולהצפנת התקשורת המקוונת שלכם. זו אחת הדרכים הטובות ביותר לשפר את האבטחה המקוונת שלך ולהסתיר את עקבותיך הדיגיטליים. כל עוד משתמשים בשיטות ההצפנה הנכונות, איש לא יוכל לפקח על התעבורה המקוונת שלך כדי לראות מה אתה עושה באינטרנט

זה אומר ממש שלא תצטרך לדאוג לפושעי רשת (או סוכנויות ממשלתיות או ספק שירותי האינטרנט שלך, לצורך העניין) לצותת את הקשרים שלך – אפילו כשאתה משתמש ברשתות WiFi ציבוריות לא מאובטחות..

באופן אידיאלי, עליך להשתמש ב- VPN לצד תוכנית אנטי-וירוס אמינה. בעוד ש- VPN יכול להציע לך חוויה מקוונת מאובטחת, הוא לא יכול להגן על המכשיר שלך מפני תוכנות זדוניות, ולכן עדיף להיות בטוח מאשר להצטער. וכמו תוכנית אנטי-וירוס, עליכם להימנע מ- VPNs בחינם, ולהתמיד עם ספק VPN בתשלום.

מעוניין ב- VPN רב עוצמה שיכול להציע אבטחה מקוונת מהשורה הראשונה?

אם תעקוב אחר כל הטיפים שהזכרנו, ומשתמש ב- VPN לצידם, אתה אמור להיות די בטוח באינטרנט. ואם אתם מחפשים שירות VPN אמין, כיסינו אתכם – CactusVPN מציע גישה לשרתים++ מהירות גבוהה, רוחב פס בלתי מוגבל והצפנה בדרגה צבאית.

בנוסף, תוכלו להשתמש בפרוטוקולי OpenVPN ו- SoftEther VPN המאובטחים ביותר, ותוכלו ליהנות משקט נפשי בידיעה שאנו לא רושמים אף אחד מהנתונים או התעבורה שלכם. אה, והשירות שלנו כולל גם הגנה מפני דליפות DNS ו- Switch Switch שמבטיח שלעולם לא תיחשף גם אם החיבור יירד.

פיתחנו אפליקציות ידידותיות למשתמש עבור הפלטפורמות הפופולריות ביותר (Windows, macOS, Android, Android TV, iOS ו- Amazon Fire TV), כך שתוכלו לאבטח את התקשורת המקוונת שלכם בפלטפורמות מרובות..

מה שכן, אנו אפילו מציעים אחריות להחזר הכסף של 30 יום אם השירות אינו פועל כפי שהוא אמור להיות ברגע שמשתמשים ב- CactusVPN.

4. הימנע מנסיונות דיוג

מכיוון שהדיוג יכול ללבוש צורות כה רבות, החלטנו שכדאי להכין את רוב הטיפים שעליכם לעקוב ברשימה הקצרה הזו:

 • אם אתה מקבל הודעות דוא”ל או הודעות הטוענות כי הוא ממישהו קרוב אליך, מהבנק שלך או מהמשטרה שמבקש ממך להוריד קבצים מצורפים מוצלים, לגשת לקישורים מקוצרים או לשתף מידע רגיש, התעלם מהם. צור קשר עם השולח לכאורה במקום לברר את האמת.
 • נסה googling חלקים מההודעה שקיבלת בין הצעות מחיר. אם מדובר בהונאת דיוג, סביר להניח שתשיג תוצאות של אנשים אחרים המדברים על קבלת אותה הודעה.
 • התעלם מההודעות הטוענות כי הם ממוסדות מכובדים, אך אין להם פרטים או חתימות אנשי קשר לגיטימיים.
 • אם אתה ניגש לאתר, וודא שכתובת האתר מתחילה ב- “https” במקום “http.”
 • אם אתה מקבל מודעות קופצות אקראיות באתרים לגיטימיים שאתה מכיר, אל תעבור איתן אינטראקציה.
 • שקול להשתמש בתוספי דפדפן נגד דיוג נגד סטנפורד.
 • אם איכשהו אתה נמצא בסופו של דבר באתר דיוג שמבקש ממך אישורי כניסה או מידע פיננסי ואינך יכול לצאת, פשוט הקלד סיסמאות ומידע מזויפים..

5. אל תמשיך להפעיל את Bluetooth

למרות שיש ל- Bluetooth שימושים, שמירה על הפעלתו בכל עת היא ההימור. עוד בשנת 2017 התגלה של- Bluetooth הייתה פגיעות שתאפשר לפושעי סייבר לפרוץ את המכשיר שלך בשקט. בשנת 2018 התגלה שיטת פריצה חדשה של בלוטות ‘שהשפיעה על מיליוני מכשירים בכך שהיא מאפשרת להאקרים להשתמש במתקפות MITM כדי להשיג את המפתח הקריפטוגרפי של המכשיר שלך..

בסך הכל עדיף להיות בצד הבטוח ולכבות את ה- Bluetooth כשאתה לא משתמש בו כדי לשמור על האבטחה המקוונת שלך על כנה.

6. כבה את שירותי המיקום במכשירים הניידים שלך

שירותי מיקום גיאוגרפי יכולים להיות שימושיים באמת, אך הם גם יכולים להיות מאוד מסוכנים. מה שמשאיר את העובדה שאפליקציה או ענקית שוק כמו גוגל תדעו כל הזמן בדיוק היכן אתם נמצאים, ישנה גם העובדה כי יישומים מסוימים עשויים לדלוף את המיקום הגיאוגרפי שלכם.

אם זה יקרה, זה לא אומר שאתה תהיה בסכנה מיידית. עדיין, האבטחה המקוונת שלך תביא מכה, ולעולם לא תדע מה עלול לקרות לנתונים שהודלפו אם האדם הלא נכון ימצא את זה (רמז – ניתן למכור אותו באינטרנט האפל).

7. השתמש בחוסמי סקריפט בדפדפניך

חוסמי סקריפט הם הרחבות דפדפן בהן תוכלו להשתמש כדי לוודא שאתרי האינטרנט שאליהם אתם ניגשים אינם מפעילים סקריפטים ותוספי פלאש של Java, JavaScript או Flash המורשים ברקע שיכולים לפגוע בבטיחות האינטרנט שלכם. אל תשכח – סקריפטים מסוימים יכולים להיות כל כך מסוכנים שהם יכולים להשתלט על הדפדפן שלך, בעוד שאחרים יכולים להפעיל הפניות מחדש או מודעות להפניית דיוג, או אפילו שלי עבור מטבעות קריפטו על ידי שימוש במעבד שלך.

אנו ממליצים להשתמש ב- uMatrix לצד uBlock Origin.

8. שמור על מערכת ההפעלה שלך מעודכנת

אי התקנת העדכונים האחרונים במערכת ההפעלה שלך עלולה לפגוע אנושות בביטחון המקוון שלך. למה? מכיוון שהאקרים יכולים להשתמש בפגיעויות פוטנציאליות לטובתם – פגיעויות שעלולות היה לטעון עם העדכון האחרון.

ניצול EternalBlue הוא דוגמא טובה למדי לכך. זה היה ניצול שפותח על ידי ה- NSA שהשפיע על מכשירי Windows, וזה היה גם חלק מהתקפות הכלי ransomware של WannaCry. למרבה המזל, מיקרוסופט שיחררה תיקון לניצול די מהר. אנשים שלא התקנו את העדכון למעשה, המשיכו להיות חשופים אליו.

9. שקול להשתמש באפליקציות והודעות דואר אלקטרוני מוצפנות

אם אתה באמת רוצה לוודא שהתקשורת המקוונת שלך מאובטחת, תוכל לנסות להשתמש באפליקציית Signal לצורך העברת הודעות. הוא כולל הצפנה חזקה באמת, וסנודן עצמו אמר שהוא משתמש בו כל יום. WhatsApp יכולה להיות אלטרנטיבה טובה גם מכיוון שהיא ככל הנראה כוללת גם אבטחה עוצמתית.

באשר למיילים, ProtonMail הוא שירות די אמין. ניתן להשתמש (במידה מסוימת) בחינם, וכל תקשורת העוברת בו מוצפנת במלואה. בנוסף, השירות מבוסס בשוויץ, מדינה הידועה בחוקים הקשוחים מאוד שלה המגנים על פרטיות המשתמשים.

10. השתמש בסיסמאות חזקות

חשוב מאוד להחזיק סיסמאות רבות עוצמה לחשבונות שלך, אבל קל יותר לומר את הסיסמה כביכול.

יש לנו כבר מאמר בנושא אם אתה זקוק לעזרה, אך להלן הרעיונות העיקריים:

 • משתמש ברווחים אם הדבר מותר.
 • השתמש רק בסיסמאות ארוכות. באופן אידיאלי, אל תיצמד למילה אחת בלבד.
 • אל תשתמש במילות מילון כסיסמה שלך.
 • השתמש באותיות גדולות ובאותיות קטנות, וערבב אותן באופן אקראי.
 • השתמש בסמלים (כמו $,% או *) בסיסמתך.
 • כלול מספרים בסיסמה שלך.
 • נסה להפוך את הסיסמה שלך למשפט שלם.
 • הפוך כמה מילים שאתה משתמש בסיסמה (במקום “כסא” השתמש ב “riahc”).

כמו כן, נסה לא להשתמש באותה סיסמה לכל החשבונות שלך. עדיף להשתמש בסיסמאות שונות, או לכל הפחות וריאציות של הסיסמה הראשית שלך.

לגבי אוחסון הסיסמאות, עדיף להשתמש במנהל סיסמאות (כמו KeePassXC או Bitwarden), אך כדאי גם לרשום אותן במחברת.

מהו אבטחה מקוונת? בשורה התחתונה

אבטחה מקוונת מייצגת את הכללים שאתה מבצע, פעולות שאתה נוקט ותהליכים שקורים כדי להבטיח שאתה בטוח באינטרנט. כאשר איומי אבטחה (תוכנות זדוניות, הונאות, דיוג, פריצה וכדומה) הופכים נפוצים יותר ויותר בימינו, האבטחה המקוונת הפכה חשובה מתמיד.

בדרך כלל, הדרך הטובה ביותר לוודא שאתה בטוח באינטרנט היא להשתמש בתוכנת אנטי-וירוס חזקה, VPN אמין, סיסמאות עוצמתיות וחוסמי סקריפט (בין השאר).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map