מהי בדיקת מנות עמוקה? |


“אבל מהי בדיקת מנות עמוקה?”, אתם עשויים לשאול. ובכן, אנו שואפים להציע תשובה מקיפה אך פשוטה לשאלה זו במאמר זה, כמו גם להראות לכם כיצד להילחם בה.

מהי בדיקת מנות עמוקה?

בדיקת מנות עמוקה היא שיטת סינון מנות רשת המנתחת הן את הכותרת והן את חלק הנתונים של המנה (צרור נתונים קטן הקשור לכל מה שאתה עושה, שולח ומקבל באופן מקוון). במקרה של ספק שירותי אינטרנט, DPI מרמז שהוא מנתח את כל החיבור והתנועה המקוונת של המשתמש, ולא רק מידע על חיבור כמו מספרי יציאה, כתובות IP ניגשות ופרוטוקולים..

ספקיות האינטרנט משתמשות בדרך כלל ב- DPI להקצאת משאבים זמינים לייעול זרימת התנועה, ומיטוב השרתים שלהם לאיתור האקרים, קרב תוכנות זדוניות ואיסוף נתונים התנהגותיים על המשתמשים שלהם.

למרות ש- DPI עשוי להיראות לא מזיק, זה יכול למעשה להשפיע לרעה מאוד על הפרטיות שלך באינטרנט.

כיצד פועלת בדיקת מנות עמוקה?

DPI מבוצע בדרך כלל ברמת חומת אש, במיוחד בשכבה 7 של חיבור מערכות פתוחים – שכבת היישומים. השיטה מעריכה את תוכן כל חבילת נתונים העוברת דרך מחסום.

האופן בו DPI מעריך את תוכן מנות הנתונים מבוסס על כללים שנקבעו על ידי מנהל הרשת. DPI מבצע את ההערכה בזמן אמת, והיא יכולה לדעת מאיפה (מאיזה יישום או שירות, אם לדייק) חבילות הנתונים הגיעו. ניתן גם להקים מסננים כדי להפנות מחדש את התנועה של DPI משירותים מקוונים (כמו פייסבוק למשל).

DPI במדינות שונות

ספקיות האינטרנט הצליחו זה מכבר לעקוב אחר כל מהלך מקוון ורשום אותו. כמו כן, הם יכולים ויחסמו את הגישה למשתמשים לאתרים ספציפיים. נוהג זה משמש לרוב על ידי מדינות מסוימות שהטילו איסורים על תוכן באינטרנט. ארה”ב, רוסיה, צפון קוריאה, סין, איראן ומדינות אחרות משתמשות ב- DPI כדי לחסום גישה לאתרים למטרות צנזורה וכדי לפקח על אזרחיהן.

dpi

לדוגמה, ממשלת סין משתמשת בבדיקת מנות עמוקה בכדי לצנזר תכנים שנחשבים “מזיקים” לאזרחים סיניים ולאינטרסים של המדינה. למטרה זו, ספקי שירותי האינטרנט הסינים משתמשים ב- DPI כדי לעקוב אחר מילות מפתח מסוימות העוברות ברשתות שלהם, ומגבילים חיבורים אם נמצא מידע כזה..

דוגמה נוספת היא סוכנות הביטחון הלאומית של ארה”ב המשתמשת ב- DPI לצורך מעקב אחר תנועה באינטרנט. כמו כן, לכאורה, ממשלת איראן משתמשת ב- DPI כדי לאסוף מידע על אנשים ולחסום תקשורת.

כיצד ספקי האינטרנט משתמשים בבדיקת מנות עמוקה?

אחת הדרכים העיקריות של ספקיות האינטרנט משתמשות ב- DPI היא לחפש תוכן P2P – במיוחד במדינות בהן סיבוב אינו חוקי בדיוק. כאשר הם ימצאו תוכן P2P, הם יאטו את מהירות ההורדה של המשתמש (במקרה הטוב), או שהם ימסרו את נתוני המשתמש לרשויות ולסוכנויות זכויות היוצרים (וכתוצאה מכך יש הודעות DMCA, קנסות עצומים, או אפילו זמן מאסר בפועל משתמש).

מלבד זאת, ספקי שירותי האינטרנט יכולים להסתמך על DPI אם הם צריכים לחסום גישה לאתרים מסוימים. בדרך כלל הם עושים זאת בכדי לעמוד בתקנות ממשלתיות ועלולות להיות זכויות יוצרים לגבי תוכן.

ספקי שירותי האינטרנט יכולים להשתמש ב- DPI כדי לחטוף חיבורים של משתמשים ולהרכיב פרופילים מקיפים על בסיס פעילויותיהם והעדפותיהם המקוונות, אשר לאחר מכן הם עשויים למכור למפרסמים של צד שלישי. זה מסוג הדברים שיכולים להתרחש כחוק בארה”ב, ומאחורי הקלעים במדינות אחרות.

לבסוף, ספק האינטרנט שלך יכול גם להשתמש ב- DPI לצורך חיתוך רוחב פס. מכיוון ש- DPI נותן להם כל כך הרבה תובנות לגבי מה שאתה עושה באינטרנט ומה אתה מוריד, הם יכולים להאט את המהירות שלך אם הם רואים שאתה משתמש ב”יותר מדי נתונים “לפעילות מסוימת – כמו משחק מקוון, סטרימינג מקוון או הורדת קבצים ( כמו שציינו לעיל כשדיברנו על סיקור).

איך DPI משפיע עליך?

מכיוון שכל המידע שאתה שולח ומקבל באופן מקוון מורכב בחבילות קטנות של נתונים אשר לאחר מכן נסרקים ומנותחים על ידי ספק האינטרנט שלך, זה די ברור ש DPI מהווה הפרה אדירה של פרטיותך.

בעיקרון, אם DPI לא מסומן ואתה בוחר להתעלם ממנו, הנה מה שעשוי לקרות:

 • ייתכן שתתחיל לקבל טונות של מודעות מותאמות אישית ופולשניות אם ספק שירותי האינטרנט שלך משתף נתוני DPI עם מפרסמים.
 • אתה עלול להיתקל בבעיות משפטיות בהורדת סיקורים אם אתה גר במדינה שבה זה נושא משפטי.
 • מהירויות החיבור שלך עלולות להאט בכוונה כדרך לשכנע אותך לשלם עבור מנוי יקר יותר או תוכנית נתונים יקרה יותר..
 • תצטרך לחיות את שארית חייך בידיעה שכל מה שאתה עושה באופן מקוון לעולם אינו פרטי – תמיד יהיה מישהו שמגנוב על הרגלי הגלישה והשיחות שלך..
 • יתכן שלא תוכל לגשת לאתרים מסוימים אם ספק שירותי האינטרנט שלך נאלץ להשתמש ב- DPI כדי לחסום אותם.

כיצד למנוע בדיקת מנות עמוקה?

למרות שהמצב נראה עגום, יש משהו שאתה יכול לעשות כדי להילחם – במיוחד נגד DPI של ספק שירותי האינטרנט. בעיקרון, עליך להצפין את החיבורים המקוונים שלך כדי לוודא שאיש – אפילו לא ספק שירותי האינטרנט שלך – יוכל לקרוא אותם.

מהי הצפנה?

הצפנה פירושה המרת נתונים לג’יבריש בלתי ניתן לפענוח כאשר הם מועברים למכשיר אחר או דרך האינטרנט, או כאשר הם מאוחסנים בענן או בכוננים קשיחים. המטרה העיקרית של הצפנה היא למנוע גישה בלתי מורשית לנתונים שלך. אם תרצה ללמוד עוד על כך, אל תהסס לבדוק את המאמר הזה.

“איך אני מצפין את החיבורים המקוונים שלי?”

יש לך בעצם שתי אפשרויות:

 1. השתמש ב- Tor
 2. השתמש ב- VPN

טור (נתב הבצל) היא רשת אנונימיות המפנה את התעבורה המקוונת שלך דרך רשת ממסרים גדולה במאמץ לשפר את פרטיותה. למרות שתור יכול להיות שימושי למדי, יש בעיה אחת גדולה – היא לא מצפינה את החיבורים שלך ב 100%. לא נעשה שימוש בהצפנה כאשר החיבור עובר דרך ממסר היציאה (הממסר האחרון לפני שהחיבור מגיע ליעדו), כך שמי שמנהל את ממסר היציאה יכול לראות את התנועה והנתונים שלך.

VPN (רשת פרטית וירטואלית), מצד שני, היא אפשרות טובה בהרבה מכיוון שהיא משתמשת בהצפנה חזקה כדי לאבטח את החיבור בין המכשיר שלך לשרת VPN. אם ספק שירותי האינטרנט שלך משתמש ב- DPI, הם לא יוכלו לראות מה אתה עושה באינטרנט. לכל היותר הם עשויים להצליח לראות את ה- IP של שרת ה- VPN או שהתנועה שלך מוצפנת, אבל זה פחות או יותר.

dpi2

בנוסף, אם ספק ה- VPN יאפשר זאת, אולי תשתמש בפרוטוקול OpenVPN של DPI קשה יותר לזהות – שלא לדבר על זה הוא יכול להשתמש ביציאה 443 ש- ISP שלך לא יכול באמת לחסום מכיוון שזה אותו משתמש בו משתמש HTTPS, כלומר חיוני לדברים כמו קניות מקוונות ובנקאות.

כמובן שתצטרך לוודא שאתה בוחר ספק VPN אמין – רצוי כזה שלא יומן את הנתונים שלך. זה לא סתם חשוב להגן על המידע האישי שלך – מדיניות ללא יומן פירושה גם שספק VPN לא משתמש ב- DPI על המשתמשים שלו..

ובעוד VPNs בחינם אולי נשמע מושך, המציאות היא שהם מסוכנים ביותר.

CactusVPN – הדרך הטובה ביותר להילחם ב- DPI

השירות שלנו מציע הצפנת AES מתקדמת שתוודא שהספק שלך לא יוכל לפקח על הפעילויות המקוונות שלך – DPI או לא. אתה יכול גם להתחבר לאינטרנט באמצעות פרוטוקול OpenVPN המאובטח ביותר, ותשמח לדעת שהשרתים שלנו משתמשים בטכנולוגיית IP משותפת, כלומר כמעט בלתי אפשרי לגלישה המקוונת שלך להיות משויכת לכתובת ה- IP שלך..

והיישומים התומכים-ידידותיים למשתמש שלנו, חוצה פלטפורמות, מקלים עליכם מאוד להחליף יציאות בלחיצה אחת. אז אתה יכול לגלוש באינטרנט ללא דאגות כשאתה מחובר דרך יציאה 443.

חוץ מזה, עלינו להזכיר שאנו מקפידים על מדיניות קפדנית של אי-יומן, כך שאין צורך לדאוג לשום DPI מצידנו.

והכי חשוב – השירות שלנו מגיע עם תוכניות משתלמות במיוחד, ניסיון חינם 24 שעות ביממה והתחייבות להחזר הכסף עבור 30 יום. כל זה יעזור לכם להרגיש בנוח מספיק כדי לבטוח בשירות ה- VPN שלנו.

סיכום

בעוד שבבדיקת מנות עמוקה עשויים להיות שימושים מסוימים באבטחה מובנים (במיוחד במסגרת משרד), זה יכול להזיק מאוד לפרטיות האינטרנט של כל המשתמשים המקוונים כאשר הם נאכפים על ידי ספקי האינטרנט..

בעיקרון, DPI מאפשרת לספק שירותי האינטרנט שלך לדעת כל מה שאתה עושה באינטרנט – אילו אתרים אתה מבקר, אילו קבצים אתה מוריד, עם מי אתה מדבר וכן הלאה. כדי להגן על פרטיותך, עליך להצפין את התעבורה המקוונת שלך. והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להשתמש ב- VPN (אולי לצד Tor לשכבת אבטחה נוספת).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map