מה זה תעודת אבטחה לאתר? |


ובכן, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על זה:

מהו אישור אבטחת אתרים?

אישור אבטחה לפלטפורמות אתרים הוא כלי המשמש בתהליך האימות וההצפנה המקוון. בעיקרון, היא אחראית להצפנת נתונים המשותפים בין שרת האתר לדפדפן הלקוח. האישור הוא חלק מפרוטוקול HTTPS, ולעיתים קרובות נקרא גם אישור SSL או TLS.

אישורי אבטחת אתרים מונפקים על ידי רשות אישורים ידועה (CA) כמו קומודו, RapidSSL, סימנטק או GeoTrust. על ידי הצעת אתר תעודה, ה- CA מאמת למעשה את זהותו של הבעלים, ומבטיח למבקרים באתר שהקשרים שלהם מאובטחים.

מה זה HTTPS?

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) הוא פרוטוקול תקשורת שאחראי על העברת קוד אתר שמתארח בשרת אינטרנט למכשיר של המשתמש השולח אליו בקשות חיבור. למען האבטחה, HTTPS משתמש בהצפנה א-סימטרית עם מפתחות קריפטוגרפיים ציבוריים ופרטיים.

גולת הכותרת העיקרית של HTTPS היא שהיא מספקת אימות מאובטח לאתר ושרת האינטרנט שלו, ומבטיחה שמבקרים באתר לא יוכלו להיחשף ל:

 • התקפות MITM (אדם באמצע)
 • ניסיונות דיוג
 • מניפולציה של DNS

אם ברצונך לקבל מידע נוסף על HTTPS, עקוב אחר קישור זה. הנושא העיקרי הוא על אופן ההבדל של HTTPS מ- VPNs, אך עדיין יש מידע רב שימושי במאמר.

מה זה TLS / SSL?

TLS מייצג את אבטחת שכבת התעבורה, ו- SSL מייצג את שכבת Sockets Secure. שניהם פרוטוקולים המציעים חיבורים מאובטחים דרך רשת או קישור פשוט. עם זאת, TLS משמש לרוב בימינו מכיוון שזה שיפור לעומת SSL. למרות זאת, SSL ו- TLS עדיין נחשבים לתנאים הניתנים להחלפה.

עדיין, SSL כבר לא ממש מוצע, ולכן אתר אינטרנט יקבל חיבורי TLS גם אם הוא רוכש תעודות SSL. מכיוון TLS / SSL הוא הפרוטוקול הנפוץ ביותר המשמש לגלישה באינטרנט, לעיתים קרובות תשמעו אנשים המתייחסים לאישורי אבטחת אתרים על ידי כך שהם קוראים להם תעודות TLS או SSL..

כיצד עובד אישור אבטחת אתרים?

בעיקרון, האישור משמש בתהליך התקשורת של שרתי האינטרנט. כאשר דפדפן המשתמש מנסה להתחבר לאתר מאובטח, הדפדפן מבקש משרת האינטרנט להזדהות. כשזה קורה:

 • הדפדפן נשלח עותק של אישור האבטחה על ידי השרת.
 • אם הדפדפן מאשר כי האישור תקין, הוא יעביר הודעה לשרת.
 • בתורו, השרת ישלח חזרה אישור שנחתם דיגיטלית, ויתחיל הפעלת תקשורת מוצפנת עם הדפדפן.
 • לאחר סיום זה, ניתן לשתף נתונים בבטחה בין שרת האינטרנט לדפדפן המשתמש.

בבסיסם אישורי אבטחת אתרים הם דרך לאמת את זהותו של בעל אתר, ולהפוך אותם לאחריות על פרטיותם ואבטחתם של כל מבקרי האתר שלהם..

האם כל אתרי האינטרנט צריכים להשתמש בתעודות אבטחה?

ובכן, לא בדיוק – אין דרישה חוקית ספציפית ברחבי העולם שמאלצת את בעלי האתר לקבל אישור. עם זאת, כדאי שיהיה כזה, ונידון בסעיף הבא.

אך לפני שנגיע לזה, אנו רוצים לטפל בתפיסה שגויה נפוצה – כלומר שרק מסחר אלקטרוני (או כל אתר שעיבד תשלומים) צריך שיהיו לו אישורי אבטחה. זה פשוט לא נכון. אפילו בלוג פשוט אמור לקבל אישור אבטחה מכיוון שהוא יטפל בנתוני אורחים רגישים כמו כתובות דוא”ל של משתמשים, כתובות IP ונתוני מיקום גיאוגרפי..

מדוע אכפת לך מאישורי אבטחת אתרים?

היעדר תעודות אבטחה לאתר משפיע לרוב על בעלי אתרים באופן שלילי מכיוון שהם יאבדו אמינות, ודפדפנים פופולריים (כמו Google Chrome) יסמנו את הפלטפורמות שלהם כבלתי בטוחים למשתמשים מקוונים..

עם זאת, גם לך כמשתמש מקוון יש הרבה מה להפסיד אם אתה גולש באתר שאינו מאובטח. אחרי הכל, אתה תשתף מידע אישי או כספי עם פלטפורמה שאינה משתמשת בהצפנה, כך שניתן בקלות לגנוב אותם על ידי פושעי רשת באמצעות התקפות MITM, דיוג והדלפות נתונים..

יתר על כן, לעולם אינך יכול לדעת אם אתר שאינו מאובטח נמצא בבעלות האקר או לא, מכיוון שזהותו של הבעלים לא מאומתת. אם הוא בבעלות אחת, הם יוכלו לרשום את כל הנתונים שאתה משתף איתם – מספרי כרטיסי אשראי, פרטי חשבון בנק, כתובת דוא”ל, כתובת פיזית, מספר טלפון נייד וכו ‘..

זה, והפלטפורמה הלא מאובטחת יכולה לארח גם מודעות, קישורים וקבצים שלא הושפעו על ידי malwa. אינטראקציה עם אחד מאותם אמצעים שהמכשיר שלך יידבק בתוכנה זדונית כמו:

 • Keyloggers
 • תוכנות פרסום
 • תוכנות ריגול
 • וירוסים
 • טרויאנים
 • כופרה
 • תולעים

בסך הכל, שימוש באתר לא מאובטח רק מבקש צרות. ככל הנראה הנתונים הכספיים שלך ייגנבו וישמשו לניקוי חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי שלך, והמידע האישי שלך עשוי להימכר למכירה ברשת העמוקה, רק לשימוש אחר כך בהונאות אחרות..

כיצד לדעת אם לאתר יש אישור אבטחת אתר

 • בדוק אם כתובת ה- URL מתחילה ב- “https” או “http.” כתובת הפלטפורמות המשתמשות בתעודות אבטחה לאתרים צריכה להתחיל עם “https”, המסמל שהיא משתמשת בפרוטוקול HTTPS.
 • דפדפנים מסוימים עשויים לדלג על החלק “https” של כתובת ה- URL. במקרה כזה, בדוק אם יש סמל מנעול ירוק לפני או אחרי כל כתובת ה- URL. אם יש כזה, זה סימן לכך שיש לאתר תעודת אבטחה.
 • שם החברה מופיע לפני סמל המנעול הירוק. במקרה זה, לאתר יש תעודת אימות מורחבת.
 • מכיוון שפושעי סייבר מסוימים עשויים לפרוץ את האתר כך שיציג סמל מנעול מזויף, תמיד לחץ עליו כדי לראות אם הוא שמיש. בדרך כלל, אתה אמור להיות מסוגל ללחוץ עליו כדי לגלות מידע נוסף על אישור האבטחה של האתר, כגון:
  • מיהו ה- CA שהנפיק את האישור.
  • איזו גרסת TLS / SSL יש לאתר.
  • באיזה קידוד הצפנה משתמשים.
  • באיזו הצפנת מפתח ציבורי משתמשים.
  • מאיזה מועד התחיל האישור להיות תקף ומתי יש לחדש אותו.

כיצד להשתמש בבטחה בפלטפורמה שאין בה אישור אבטחת אתרים

1. וודא שיש לך הגנה אנטי-וירוס / אנטי-תוכנה מעודכנת

מכיוון שאולי אתרים לא מאובטחים עשויים להכיל תוכנות זדוניות בקישורים, מודעות, כפתורים וקבצים שלהם, חשוב לוודא שיש לך דרך להגן על עצמך מפני איומים כאלה. תוכנות אנטי-וירוס / אנטי-וירוס הן הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

יש המון ספקי תוכנות אנטי-וירוס / תוכנות אנטי-תוכנה לבחירה, אך ההמלצות שלנו הן Malwarebytes ו- ESET.

בדרך זו, גם אם במקרה תגרום לזיהום של תוכנה זדונית באתר לא מאובטח, לפחות תהיה לך דרך למנוע מהם לגרום נזק.

אה, וודא שאתה תמיד מעודכן את תוכנית האבטחה שלך. אם לא תעשה כן, יתכן שהוא לא יוכל להגן על המכשיר שלך מהסוגים האחרונים של התקפות זדוניות.

2. השתמש ב- VPN (רשת פרטית וירטואלית)

VPN הוא שירות מקוון שיכול להצפין את התעבורה המקוונת שלך ולהסתיר את כתובת ה- IP שלך. השימוש בו בעת גישה לאתר שאינו מאובטח הוא בעל חשיבות עליונה מכיוון שהוא מוודא שהנתונים שלך מאובטחים בזמן שאתה גולש בהם. כמו כן, האתר והבעלים שלו לא יודעים מה המיקום הגיאוגרפי שלך, כך שהם לא יכולים להשתמש במידע הזה כדי לעקוב אחר התנועות המקוונות שלך..

כמובן שאתה עדיין צריך להשתמש בפתרון אנטי-וירוס / antimalware ולעקוב אחר שאר הטיפים שאנו מציעים בסעיף זה כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר..

“האם עלי להשתמש ב- VPN באתרי HTTPS מדי?”

כן, בעצם, כדאי לכם. בעוד שאתרי HTTPS עם אישורי TLS / SSL בדרך כלל מאובטחים, רמת הבטיחות אכן תלויה באיזו מידה הם מיושמים בפלטפורמה. אם נעשות טעויות בצד של בעל האתר, ייתכן שהפלטפורמה לא תהיה בטוחה כמו שאתה חושב שהיא.

בנוסף, יש גם את העובדה שניתן לקבל אישורי SSL פחות מכובדים ללא עלות תוך דקות ספורות אם אתה מסתכל במקומות הנכונים באינטרנט. אז פושעי רשת או בעלי אתרים שלא אכפת להם יותר מדי מבטיחות המשתמשים ופרטיותם עשויים להשתמש בהם כדי לנסות לפתות את מבקרי האתר לתחושת ביטחון שגויה..

כמו כן, זה לא רק אתרים לא מוכרים ומוצלים שאינם משתמשים ב- HTTPS. על פי נתונים, כ -20% מכלל אתרי ה- 502 הגדולים בעולם אינם משתמשים ב- HTTPS. לכן עדיף להשתמש ב- VPN בכל פעם שאתה גולש באינטרנט כדי לוודא שלא תגלה בטעות מידע רגיש בפלטפורמות לא מאובטחות – לא משנה כמה הן אמורות..

יתר על כן, גם אם אתר ה- HTTPS בסדר, הדרך בה אתה ניגש אליו עשויה להיות. תלוי כמה מאובטח ה- WiFi הציבורי או הרשת הביתית שאתה משתמש בה, אתה עלול להיחשף לאיומי סייבר. אז עדיף פשוט להשתמש ב- VPN בשני המצבים כדי לוודא שיש לך שכבה נוספת של הצפנה המגנה על הפעילויות המקוונות שלך..

מחפש VPN מאובטח לשמירה על התעבורה והנתונים המקוונים שלך?

יש לנו בדיוק את הפיתרון שאתה צריך. CactusVPN מציע הצפנה בדרגה צבאית שמוודאת שאתה תמיד בטוח באינטרנט – בין אם אתה ניגש לפלטפורמות לא מאובטחות, לאתרי HTTPS או WiFi ציבורי. בנוסף, באפשרותך גם לבחור באחד מפרוטוקולי ה- VPN המאובטחים ביותר שלנו (SoftEther, IKEv2, SSTP, OpenVPN) כדי לשפר את הבטיחות שלך באינטרנט עוד יותר..

נוסף על כך, עלינו להזכיר כי השירות שלנו מצויד במתג Kill, וודא שאתה מוגן גם אם חיבור ה- VPN שלך יירד. זאת, ואנחנו לא רושמים אף אחד מהנתונים שלך כדי לשמור על פרטיותך על כנה, וה- VPN שלנו מציע גם הגנה מפני דליפות DNS.

תשמח גם לדעת שאנו מציעים התחייבות להחזר כספי של 30 יום לאחר ההרשמה.

3. שמור את חומת האש שלך מופעלת

חומות אש לא מועדפות במיוחד על ידי משתמשים מקוונים מכיוון שהם נוטים להפריע לפעילות שלהם רבות. עם זאת, אם אתה גולש באתר שאינו מאובטח, חומת אש עשויה להיות לא יסולא בפז. למה? מכיוון שהוא יכול למנוע פוטנציאל לפורצים המנצלים את הפלטפורמה גישה לא מורשית למכשיר או לרשת שלך. בנוסף, חומת האש שלך יכולה גם לסייע בהגנה על המכשירים שלך מפני סוגים מסוימים של התקפות תוכנות זדוניות מבוססות נתונים.

רק זכור כי חומת אש בפני עצמה לא תהפוך את הגלישה המקוונת לגלישה שלך. עליכם להשתמש גם בתוכנת אנטי-וירוס / אנטי-וירוס, בשכל הישר, תוספים מוכווני פרטיות ו- VPN.

4. אל תעשה אינטראקציה עם קישורים או מודעות מוצלים כלשהם

אם אתה גולש באתרים לא מאובטחים, סביר להניח שממוקדים אליך דיוג, תוכנות זדוניות והתקפות סייבר אחרות – בדרך כלל בצורה של הודעות קופצות, מודעות קופצות, או קישורים מוצלים, מקוצרים ופולשניים. חלק מההודעות והקישורים עשויים להיות מאוד מפתים ללחוץ או להקיש עליהם, מכיוון שהם עשויים להכיל כותרות ומילים של קליקים.

אינטראקציה עם מישהו מהם תביא ככל הנראה לזיהום של תוכנות זדוניות – לרוב תוכנות ריגול, תוכנות פרסום, תוכנות כופר, וירוסים, או keyloggers. לכן, תמיד וודא שאתה מתעלם ממכשירי כניסה, כפתורים והודעות מהבהבים מאתרים לא מאובטחים. והתרחק מהמודעות – למעשה, תמיד יש להתקין חסימת פרסום בעת גישה לפלטפורמות HTTP.

ואל תחשבו אפילו ללחוץ על כפתור ה- X על הודעות ומודעות קופצות! אם תעשה זאת, יש סיכוי גדול מאוד שהמכשיר או הדפדפן שלך יידבקו ישירות בתוכנות זדוניות.

5. השתמש בתוספי אבטחה בדפדפניך

מכיוון שאתרים לא מאובטחים (ולפעמים אפילו מאובטחים) יכולים להכיל מודעות, קישורים, לחצנים ותסריטים זדוניים, אתה זקוק לדרך למנוע מהם להתחיל או לעבוד אם אתה רוצה להיות בטוח באינטרנט..

דרך אחת טובה לעשות זאת היא להתקין חוסמי סקריפט בדפדפן שלך, כמו uMatrix ו- uBlock Origin. הם יכולים למנוע פתיחה של סקריפטים לא רצויים בכל אתר אינטרנט, כמו סקריפטים לכריית קריפטו, סקריפטים של מודעות זדוניות ותסריטים לא רצויים של וידאו..

חוץ מזה, כדאי לשקול גם להשתמש בתוספים נגד פישינג של סטנפורד. הם יזהירו אותך אם תנחת אי פעם באתר דיוג, ויגן עליך מפני התקפות דיוג מודעות.

הרחבה נוספת בה אנו ממליצים מאוד להשתמש היא Disconnect – כלי נחמד החוסם קוד מעקב של צד שלישי שיכול לפגוע בפרטיותך ובנתונים שלך. גירית פרטיות היא גם דרך טובה להוסיף שכבה נוספת של אבטחה לפרטיותך. במקרה שתעדיף סיומת דומה אך עם ממשק משתמש טוב בהרבה, תוכל להשתמש בג’וסטרי

לסיום, עליכם להתקין HTTPS בכל מקום בכל הדפדפנים מכיוון שהוא יכול לשכתב בקשות לאתרים לא מאובטחים לשימוש ב- HTTPS.

מה זה תעודת אבטחה לאתר? בשורה התחתונה

אישור אבטחת אתרים הוא כלי המהווה חלק מתהליך אימות והצפנת האתר. בעיקרון, הוא מבטיח כי האתר יהיה חוקי, שמאמת את זהותו של הבעלים וכי נוצר ערוץ תקשורת מוצפן בין דפדפן המשתמש לשרת האינטרנט של האתר..

הקפדה על שימוש באתר אינטרנט עם תעודת אבטחה חשובה מאוד מכיוון שאפשר להפעיל אתרים לא מאובטחים על ידי פושעי סייבר כדי לגנוב נתוני משתמשים, או שהם עלולים לחשוף את המבקרים בכוונה או שלא בכוונה לקבצים, קישורים ומודעות זדוניים..

איך אתה יודע אם לאתר יש אישור אבטחה? די פשוט – אם כתובת האתר מתחילה ב- “https”, ויש אייקון מנעול ירוק לפני או אחרי כתובת ה- URL שאליה אתה יכול לקיים אינטראקציה כדי לקבל מידע נוסף על האישור, זה סימן טוב.

אם בכל זאת גולשת בפלטפורמה לא מאובטחת, עליך לנקוט בכמה אמצעי זהירות:

 • וודא שיש התקנת אנטי-וירוס / תוכנת-נגד-תוכנה בהתקן שלך.
 • הצטייד בדפדפן שלך עם תוספי אבטחה ומכוונים לפרטיות.
 • השתמש תמיד ב- VPN כדי להצפין את התנועה שלך ולהסתיר את המיקום הגיאוגרפי שלך. כדאי אפילו להשתמש באחד מהם בעת גלישה באתרי HTTPS.
 • התעלם מכפתורים, מודעות, קישורים או הודעות קופצות מוצלות.
 • ודא שחומת האש של המכשיר שלך מופעלת.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me