מהו טק הגבלה גיאוגרפית? (איך אתה יכול לעקוף את זה?) |


מהי טכנולוגיית הגבלה גיאוגרפית?

מגבלות גיאוגרפיות (נקראות גם חסימות גיאוגרפיות) הן שיטות בהן ספקי התוכן משתמשים כדי להגביל את הגישה לשירותים ולפלטפורמות שלהם על בסיס גיאוגרפי. בעיקרו של דבר, זה מאפשר להם להפוך את אתרי האינטרנט שלהם לזמינים במדינות ספציפיות.

דוגמה טובה לכך היא טובי – פלטפורמת הזרמת טלוויזיה בחינם. אם תנסה לגשת אליו מחוץ לארה”ב, תקבל גישה מוגבלת לתוכן שלו. אם תנסה לגשת אליו מהאיחוד האירופי ברגע זה, תקבל הודעה שתודיע לך שהשירות אינו זמין באזור זה..

Netflix US היא דוגמא טובה נוספת לחסימה גיאוגרפית בפעולה. במקרה שלהם, הם לא אומרים לך שהשירות אינו זמין במדינה שלך. במקום זאת, הם בדרך כלל מפנים אותך לספריית תוכן העובדת באזור שלך.

כיצד עובדים הגבלות גיאוגרפיות?

זה די פשוט – הגבלות גיאוגרפיות אפשריות מכיוון שאתרים יכולים לראות את המיקום הגאוגרפי שלך כשאתה מתחבר אליהם. אז כל מה שאתר צריך לעשות כאשר הוא מקבל בקשת חיבור מהמכשיר שלך הוא לבדוק אם הוא רשימת רשימה או רשימה שחורה. אם הוא מופיע ברשימה השחורה, הוא יפנה אותך לדף שמור לאזור שלך (כמו שנטפליקס עושה כשהיא מפנה אותך לספריה הזמינה במדינה שלך). לחלופין, האתר יכול לסרב לבקשת החיבור שלך ולהעביר הודעה המציינת שהשירות אינו זמין במדינה שלך.

כיצד אתר רואה את המיקום הגיאוגרפי שלך? בדרך כלל הם מקבלים את המידע הזה מ:

 • כתובת ה- IP שלך
 • כתובת WiFi ו- / או Bluetooth MAC
 • מיקום חיבור ה- WiFi שלך
 • ה- GPS של המכשיר שלך
 • ה- RFID שלך (זיהוי תדר רדיו)
 • מזהה תא GSM (2G) או CDMA (3G) של המכשיר

6 סיבות להשתמש בלוקים גיאוגרפיים

להלן סקירה של הסיבות העיקריות שתתקלו בהגבלות גיאוגרפיות כשאתם באינטרנט:

1. הסכמי זכויות יוצרים

ספקי תוכן (כמו Netflix, BBC iPlayer, Hulu וכו ‘) אינם מחזיקים בזכויות על כל התוכן שיש להם – הם רק בעלי הזכות לשדר אותו. אז זה בעל זכויות היוצרים המקורי שמחליט האם ניתן לשדר את התוכן ברחבי העולם או לא. אם הדבר אינו מותר, פלטפורמות התוכן צריכות לכבד תקנות אלה וטכנולוגיית הגבלת הגיאוגרפיה מסייעת להם לעשות זאת.

2. זכויות רישוי

בעלי זכויות יוצרים וספקי תוכן צריכים לרכוש זכויות רישוי במדינה מסוימת אם הם רוצים להזרים את התוכן שלהם שם. זה יכול להיות יקר למדי (במיוחד כשחושבים על מיסים ספציפיים אחרים למדינה שעשויים להיכנס לתמונה), כך שלא קשה לדמיין שקניית זכויות רישוי בכל רחבי העולם איננה באה בחשבון.

3. אפליה במחיר

ניתן להשתמש בהגבלות גיאוגרפיות בכדי לאכוף אפליה של מחירים – פעולת הצגת מחירים שונים על סמך מאיזו מדינה המשתמש מתחבר. קמעונאים מקוונים וחברות תעופה נוטים לעשות זאת כדי לחלק טוב יותר את העולם לפלחי שוק מרובים, ולהפיק רווח גדול יותר.

4. הפסקות חשמל

בארצות הברית משתמשים לרוב בחסימות גיאוגרפיות בהאפלה – תרגול ש”פופולרי “בקרב חברות שידור, רשתות לאומיות, ליגות ספורט ועמותות. בעיקרון משתמשים בהגבלות גיאוגרפיות כדי לוודא שאירוע ספורט מסוים לא מוזרם באזור בו:

 • האירוע המדובר מתקיים.
 • זכויות ההפצה הן בבעלות בלעדית של הרשתות הלאומיות.
 • אירוע זה כבר משודר באופן מקומי.

5. נימוקים משפטיים

שיטות הגבלה גיאוגרפיות יכולות לרוב להפעיל ממשלה מסיבות משפטיות. לדוגמה, ממשלת בריטניה משתמשת בחסימות גאוגרפיה כדי לוודא שתוכן הטלוויזיה שלהם זמין רק בבריטניה (עם כמה חריגים) מכיוון שכולו ממומן בכספי משלם המס..

6. דרישות משפטיות

לפעמים, עסקים מסוימים צריכים לפעול על פי חוקים בינלאומיים ולאומיים ספציפיים כדי לפעול במדינה או אזור – וחוקים אלה יכולים לאלץ עסקים אמרו להשתמש בשיטות הגבלה גיאוגרפית..

לדוגמה, קזינו מקוון בדרך כלל נדרש להשתמש בהגבלות גיאוגרפיות בכדי לעמוד בחוקי הימורים מקוונים – במיוחד מכיוון שהם אינם רשאים להציע את שירותיהם באופן חוקי במדינות האוסרות הימורים מקוונים.

האם השימוש בטכנולוגיית הגבלה גיאוגרפית הוא משפטי?

באופן כללי, כן. נכון לעכשיו, נראה כי האיחוד האירופי הוא המקום היחיד בו ננקטים בפועל צעדים משפטיים נגד שיטות הגבלה גיאוגרפית. להלן סקירה מהירה של המתרחש:

 • עוד בשנת 2018, האיחוד האירופי ככל הנראה אסר על מה שהם מכנים “חסימת גיאו בלתי מוצדקת”. למרות שזה נשמע טוב, האיסור לא השיג הרבה מכיוון שהיה פרצה חוקית שאמרה שהאיסור לא חל אם היה צורך בחסימה גיאוגרפית בכדי להבטיח עמידה בדרישות החוקיות. האיסור גם לא כיסה מדיה כמו משחקי וידאו וספרים אלקטרוניים.
 • מהיר קדימה כמה חודשים, והאיחוד האירופי אימץ תקנות ניידות מדיה דיגיטלית. בעיקרון התקנות החדשות קבעו כי ספקי תוכן המציעים שירותים בתשלום צריכים לספק סוג של “נדידה” במדינות החברות באיחוד. Sky Go ו- NOW TV הם דוגמאות טובות לאיך זה עובד, מכיוון שהם מאפשרים למשתמשים לצפות בתוכן בריטניה מחוץ למדינה עד 30 יום אם הם נמצאים במדינות החברות באיחוד..
 • לקראת סוף 2018 נכנסה לתוקף תקנה חדשה של האיחוד האירופי, שבמהלכה שמה קץ לחסימה גיאוגרפית ב- eCommerce.

מדינות שאינן האיחוד האירופי באירופה עשויות שלא לפעול על פי החקיקה הזו, אולם סביר להניח כי חסימת גיאוגרפיה לא נתפסת כבעיה משפטית במקומות אלה.

באזורים כמו צפון אמריקה ואוסטרליה, חסימה גיאוגרפית נחשבת לפרקטיקה רגילה כדרך להגן על זכויות היוצרים של אמנים, מפיקי טלוויזיה / סרטים ויוצרי תוכן אחרים. באשר למקומות כמו אסיה, המזרח התיכון, דרום אמריקה ואפריקה, אין חוקים ברורים הקובעים אם חסימת הגיאו חוקית או לא. בדרך כלל זה מתורגל גם שם.

4 דרכים קלות לגישה לתוכן מוגבל גיאוגרפי

בדרך כלל, הדרך הטובה והפשוטה ביותר לעקוף שיטות הגבלה גיאוגרפית היא להסתיר את כתובת ה- IP או המיקום הגיאוגרפי שלך כשאתה באינטרנט. למרות שזה אולי נשמע קשה לביצוע, זה ממש לא.

גישה לתוכן מוגבל גיאוגרפי

למעשה, יש לך ארבע אפשרויות שאתה יכול לנסות:

1. שירותי VPN

שירות VPN עוזר לך לעקוף חסימות גיאוגרפיות על ידי החלפת כתובת ה- IP שלך בכתובת של שרת ה- VPN שאליו אתה מתחבר. לכן, אם אתה מתחבר לשרת VPN מבוסס ארה”ב, אתה יכול לגשת לאתרים מוגבלים גיאוגרפיים הזמינים שם רק

VPNs די קלים לשימוש, והם לא באמת יכולים להיחסם על ידי ספקי האינטרנט (כמו ששירותי DNS חכמים יכולים). בנוסף, מכיוון ש- VPN משתמש בהצפנה, הוא יכול למנוע מה- ISP שלך להצער את רוחב הפס שלך.

עם זאת, עליך לדעת כי הצפנת VPN יכולה להפריע למהירויות החיבור שלך. זה לא אומר שהמהירויות המקוונות שלך יירדו במאת האחוזים, אך תלוי עד כמה חזק צופן ההצפנה ופרוטוקול ה- VPN, אתה עלול לחוות האטות מסוימות.

מקצוענים

 • כל חיבור לשרת VPN נדרש כדי להסתיר את כתובת ה- IP שלך.
 • מכיוון ש- VPNs משתמשים בהצפנה, הם יכולים לעזור לך למנוע התנגשות רוחב פס של ספק שירותי האינטרנט.
 • מרבית שרתי ה- VPN מגיעים עם חיבורים במהירות גבוהה ורוחב פס בלתי מוגבל.
 • אין ממש דרך עבור ספקיות האינטרנט לחסום VPNs.

חסרונות

 • תלוי כמה חזק הצפנת הפרוטוקול VPN, המהירות המקוונת שלך עשויה להכות.

2. שירותי DNS חכמים

DNS חכם הוא שירות שאתה יכול להשתמש בו כדי להסתיר את כתובת ה- DNS האמיתית שלך שהוקצה לך על ידי ספק האינטרנט שלך. אמנם זה לא כמו להסתיר את כתובת ה- IP שלך, אך כתובת ה- DNS שלך מכילה מידע החושף את המיקום הגיאוגרפי האמיתי שלך. אז החלפתו בכתובת חדשה המכילה נתונים המצביעים על מקום במדינה בה התוכן זמין בו היא דרך טובה לעקוף חסימות גיאוגרפיות.

יתר על כן, DNS חכם יירט את בקשות החיבור שלך לכל אתר אליו תרצה לגשת, ויחליף את כל הנתונים שנמצאים בהם שמדלפים את מיקומך הגאוגרפי במידע חדש המקושר למיקום אחר, “עם רשימת רשימה”..

דבר נהדר נוסף בשירותי DNS חכמים הוא היעדר הצפנה, המאפשרת לך לגשת לתוכן מוגבל גיאוגרפי תוך כדי הנאה מהמהירות המקורית של ספק שירותי האינטרנט שלך. כמו כן, מרבית שירותי ה- DNS החכמים מציעים גישה לרשימה ענקית של אתרי אינטרנט שלא חסמו מראש שאליהם תוכלו לגשת באופן מיידי.

מצד שני, הבעיה היא שספק האינטרנט שלך יכול לחסום את ה- DNS החכם שבו אתה משתמש באמצעות פרוקסי שקוף. זאת, ולעיתים יתכן שלא תמצא את האתר שאתה רוצה ברשימת האתרים שלא חסמו לפני כן. בדרך כלל זו לא בעיה ענקית מכיוון שאתה יכול לבקש מהספק להוסיף לרשימה את האתר שאתה רוצה.

מקצוענים

 • קל לשימוש ב- DNS חכם ועוזר לך להסתיר את המיקום הגיאוגרפי שלך על ידי הסתרת כתובת ה- DNS שלך.
 • לא נעשה שימוש בהצפנה, כך שתוכלו ליהנות ממהירות החיבור המקורית.
 • שירותי DNS חכמים מציעים גישה לטונות של אתרים חסומים מראש. אתה יכול גם לבקש מהספק לבטל את החסימה של אתרים חדשים.
 • ניתן להגדיר DNS חכם כמעט בכל מכשיר המחובר לאינטרנט.

חסרונות

 • ספק שירותי האינטרנט שלך יכול לחסום את ה- DNS החכם באמצעות פרוקסי שקוף.
 • רשימת האתרים שלא חסמו לפני כן אינה מכילה כל אתר אינטרנט באזור.

3. שרתי פרוקסי

שרת פרוקסי פועל כמו מתווך בינך לבין האינטרנט. אתה שולח אליו את בקשות החיבור שלך וזה מעביר אותם לאתר הנכון מטעמך – אך הוא עושה זאת באמצעות כתובת IP משלו במקום שלך. לכן, זה עוזר לך לעקוף בקלות חסימות גיאוגרפיות.

יתר על כן, שרת פרוקסי יכול להשתמש במטמון מקומי כדי לספק תגובות מהירות יותר לבקשות שלך. בעיקרון, אם לשרת כבר יש את התוכן שאתה מבקש בזיכרון המטמון המקומי שלו, הוא לא צריך להעביר את בקשתך לרשת, וחוסך לך זמן.

כמו כן, חלק מהאנשים המקצועיים אינם משתמשים בהצפנה, כך שלא יפריע למהירויות המקוונות שלך. עם זאת, זה לא ממש כשאתה מחשיב שלשרתי פרוקסי רבים יש מגבלות רוחב פס שמונעות ממך להשיג את המהירויות הגבוהות שאתה רוצה.

בעיות אחרות כוללות בדרך כלל היעדר תמיכה טכנית, העובדה שחלק מהשרתים (במיוחד אלה חינמיים) נוטים להיות צפופים וסובלים מהשבתה רבה, ושהמקובלים המשתמשים בחיבורי HTTP חושפים את כתובת ה- IP האמיתית שלך לבעל ה- proxy.

מקצוענים

 • פרוקסי מסתיר את כתובת ה- IP שלך ויכול להחזיר תוצאות מהר יותר אם הן נשמרות בארכיון המטמון המקומי של השרת.
 • שרתי פרוקסי שאינם משתמשים בהצפנה לא צריכים להפריע למהירויות המקוונות שלך.
 • ניתן להשתמש בשירותי פרוקסי רבים היישר מהדפדפן שלך.

חסרונות

 • למרות היעדר ההצפנה, רוב הזמן לא תקבל מהירויות גבוהות מכיוון שלשרתים יש מגבלות רוחב פס והם צפופים.
 • אם אתה משתמש בשרת פרוקסי עם חיבורי HTTP, הבעלים יכול לראות אותך כתובת IP אמיתית.
 • נוכלים נוטים לסבול מהשבתה רבה, ובדרך כלל אינם מציעים תמיכה מכיוון שלעתים קרובות הם חופשיים לשימוש.

4. טור (נתב הבצל)

טור היא רשת אנונימיות חופשית לשימוש שמסתירה את כתובת ה- IP שלך כשאתה באינטרנט, ומאפשרת לך לעקוף למעשה חסימות גיאוגרפיות. טביעת הרגל הדיגיטלית שלך מוסתרת גם מכיוון שהתנועה המקוונת שלך מועברת ומוצפנת בין ממסרי טור מרובים.

עם זאת, לשירות יש כמה בעיות. ראשית, המסרים מנוהלים על ידי מתנדבים, כך שהם לא בדיוק מובטחים להיות אמינים במאת האחוזים. לדוגמה, ספק שירותי אינטרנט יכול לכבות ממסר אם הם מוצאים את זה (מה שיכול לקרות עם ממסרי יציאה, שבהם תעבורת Tor כבר לא מוצפנת).

יתרה מזאת, המספר הנוכחי של ממסרי טור הוא סביב 6,000 ו -7,000, ואילו המספר הכולל של משתמשי Tor הוא כשני מיליון. המשמעות היא שהממסרים לרוב צפופים, וייתכן שתצטרך להתמודד עם מהירויות מקוונות איטיות.

לבסוף, יש גם העובדה שממשלות יכולות לחסום את טור לחלוטין אם הן באמת רוצות.

מקצוענים

 • Tor עוזר לך להסתיר את כתובת ה- IP שלך כדי לעקוף חסימות גיאוגרפיות.
 • תנועה טורית מופנית בין ממסרים מרובים, מסתירה את התנועה הדיגיטלית שלך וגם מצפינה אותה.
 • מספר ממסרי Tor הנו תת-שוויוני לעומת מספר המשתמשים ב- Tor, וכתוצאה מכך חיבורים במהירות נמוכה ובלתי יציבים.

חסרונות

 • ממסרי טור יכולים להיחסם על ידי ספקי שירותי האינטרנט – במיוחד ממסרי יציאה.
 • טור יכול להיחסם על ידי ממשלות.

איזה שירות הוא שיטת המעקף הגיאוגרפי הנוחה ביותר?

בסך הכל, לכל השירותים יש את היתרונות והחסרונות שלהם, אם כי נראה שטור יעיל פחות מכיוון שהוא יכול להיחסם על ידי ספק שירותי האינטרנט או הממשל שלך + אין מספיק ממסרים כדי לתמוך במספר המשתמשים העצום, כך שהמהירויות די גרועות.

בטל את החסימה של תוכן מוגבל גיאוגרפי

VPNs, שירותי DNS חכמים, ואקססוריז קשורים למדי, אך שירותי DNS חכמים ו- VPNs הם בחירה טובה יותר. באופן אידיאלי, עליכם לבחור ספק VPN שמציע גישה לכל אותם שירותים בבת אחת, כך שתוכלו לעבור ביניהם בחופשיות, תלוי במה שהכי מתאים לכם..

זקוק לשירות שיעזור לך לעקוף את כל שיטות ההגבלה הגיאוגרפית?

יש לנו בדיוק מה שאתה צריך – שירות VPN מתקדם הכולל גם שרתי פרוקסי בחינם ושירות DNS חכם. בדרך זו תוכלו לראות איזו שיטה מתאימה לכם ביותר בקלות.

ה- VPN שלנו מציע 28+ שרתים מהירים וכולם מצוידים ברוחב פס בלתי מוגבל. השרתים משמשים כשרתי פרוקסי ותוכלו להשתמש בשירותים שלנו בפלטפורמות מרובות עם האפליקציות שלנו ידידותיות למשתמש.

שירות ה- DNS החכם שלנו מגיע עם רשימה ענקית של אתרי אינטרנט שלא חסמו מראש, אליהם תוכלו לגשת מיידית.

אל תדאג – אינך צריך לבחור מנוי מייד. אתה מוזמן לנסוע לנסות את השירות שלנו בחינם למשך 24 שעות כדי לוודא שהוא עונה על כל הצרכים שלך.

אה, עלינו להזכיר שגם לנו יהיה גב עם אחריות להחזר כספי למשך 30 יום ברגע שיהפוך גם למשתמש ב- CactusVPN.

סיכום

ספקי תוכן משמשים לטכנולוגיית הגבלת הגיאוגרפיה כדי להכתיב באילו מדינות ניתן למצוא תכנים ושירותים מקוונים שונים. לדוגמה, רדיו פנדורה עובד רק בארה”ב, ואינך יכול לגשת לשירות מחוץ למדינה.

בדרך כלל משתמשים בשיטות הגבלה גאוגרפית מסיבות הקשורות בזכויות יוצרים, מכיוון שלספק התוכן אין זכויות רישיון לשידור התוכן בכל המדינות, ומסיבות משפטיות. ניתן להשתמש גם בחסימה גיאוגרפית בכדי לאכוף אפליה של מחירים בניסיון להרוויח יותר.

חסימת גיאוגרפיה נחשבת בדרך כלל כחוקית, למעט באיחוד האירופי בו התקנות האחרונות הפכו את זה פחות מקובל.
הדרך הטובה ביותר לעקוף מגבלות גיאוגרפיות היא להסתיר את המיקום הגיאוגרפי שלך באינטרנט. ניתן להשיג זאת על ידי מיסוך כתובת ה- IP שלך (שתוכל לעשות באמצעות פרוקסי, VPN או Tor) או כתובת DNS (ניתן להשיג באמצעות שירות DNS חכם). באופן אידיאלי, עליך לבחור ספק שמציע גישה לשירותים היעילים ביותר (פרוקסי, VPN, DNS חכם) במקום אחד.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map