מהי זהות מקוונת ואיך אתה מגן עליה? |


מהי זהות מקוונת?

זהות מקוונת יכולה להיות כל דבר, החל מפרופיל מדיה חברתית או חשבון פורום ועד דמות של משחק וידאו או אפילו עגלת קניות. בעיקרון, זה יכול להיות זהות חברתית הקשורה לקהילה מקוונת, או סתם חשבון או נתונים פשוטים המשויכים לשירותים מקוונים..

אם אתם מחפשים הגדרה מדויקת וספציפית יותר של מהי זהות מקוונת, הנה אחת: כל מידע (לא משנה כמה קטן) ניתן למצוא על אדם באינטרנט.

המשמעות היא שזהות אינטרנטית יכולה אפילו להיות מורכבת מדברים כמו:

 • אישורי כניסה
 • עסקאות מקוונות
 • פעילויות חיפוש מקוונות
 • היסטוריה רפואית
 • תאריך לידה
 • היסטוריית גלישה

חשוב להגן על זהותך המקוונת?

בהחלט. למעשה, מעטים מדי אנשים מבינים עד כמה נחוץ לקחת את זהותך באינטרנט ברצינות אם ברצונך להגן על פרטיותך באינטרנט.

כל מה שנדרש זה להיות קצת מרושל, והמידע האישי שלך (שם, כתובת פיזית, כתובת IP, מספר טלפון ועוד) יגיעו בידיים הלא נכונות. וכן, יש המון אנשים, עסקים וארגונים שמעוניינים בזהות המקוונת שלך.

מי אחרי הזהות המקוונת שלך?

חלק מהגופים שמעוניינים בנתונים הפרטיים שלך, זהות, תנועה באינטרנט, הרגלי שימוש באינטרנט ומידע רגיש אחר כוללים:

 • ספק האינטרנט שלך
 • האקרים
 • מפרסמים
 • סוכנויות פיקוח ממשלתיות
 • הרשויות
 • מנועי חיפוש ופלטפורמות מדיה חברתית
 • כל אתרי אינטרנט אחרים שאתה מבקר בהם
 • כל מיני עסקים

נכון, חלק מאותם ישויות מורשים כחוק לאסוף את הנתונים שלך. במקרים מסוימים אתה עצמך נותן את הסכמתך לכך שזה יקרה. עם זאת, זה עדיין אזור אפור.

בטח, ייתכן שתסכים לשתף מידע אישי כלשהו עם פייסבוק, למשל, ואולי אפילו לא אכפת לך שהם ישתפו אותו עם מפרסמים, אך לא מופצצת עם מודעות “מותאמות אישית” בסופו של דבר מרגיש מעצבן, פולשני וקצת מצמרר? בנוסף, בכל זאת יש לך את הזכות להגן על פרטיותך וזהותך המקוונת.

כיצד משתמשים במידע האישי שלך ובנתונים שלך?

אנשים / ארגונים המעוניינים במידע הפרטי ובנתונים שלך עשויים להיות בעלי כוונות שונות, ואף אחד מאלו לא באמת לטובתך. למרבה הצער, איך האינטרנט פועל באופן כללי, אין ממש מושג ברור של זכויות ופרטיות.

“למה את מתכוונת? מה לגבי מדיניות הפרטיות וחוקי הפרטיות? “

אנחנו לא אומרים שאלו אינם דבר או שהם אינם משיגים דבר, אך חשבו על זה כך: אתרי אינטרנט יכולים עדיין לראות את מה שאתם מחפשים באתרים אחרים, מפרסמים יכולים לראות כיצד אתם מגיבים למודעות מסוג אחר. , והם אפילו יכולים לבנות פרופילים על סמך הרגלים מקוונים שלך (כן, זה חוקי), וספקי האינטרנט יכולים לראות כמעט כל מה שאתה עושה באינטרנט.

הגן על זהות

נכון, לכל הפעולות הללו יש מטרה (בין אם זה להציע לך שירותים נוחים או לנסות למכור לך מוצר שאולי באמת תצטרך), אבל קשה יותר ויותר לא להרגיש כאילו זכויות הפרטיות שלך נכנסות למושב האחורי לכל זה, לא??

רק חשוב מה גופים שונים אוהבים לעשות עם הנתונים האישיים שלך, וכיצד הם אוספים אותם:

 • ספקי האינטרנט יכולים למכור את הנתונים שלך למפרסמים למטרות רווח (לפחות בארה”ב), ועליה לחלוק אותו עם גורמי מעקב ממשלתיים או עם הרשויות. גם אם אנו מניחים שהם לא עושים זאת, הם עדיין יכולים לחטט בזהותך ובהרגלים המקוונים שלך, ולגרום לרוחב הפס שלך בכל פעם שהם רוצים “לשכנע” אותך לשלם עבור מנוי או תוכנית נתונים יקרים יותר..
 • ממשלות וסוכנויות מעקב אוהבות לפקח על הכל אתה עושה באינטרנט. הם טוענים שהם עושים זאת כדי להילחם בטרור ופשעים, אך הדרך בה הם עושים זאת היא די לא חוקית כשלעצמה. אדוארד סנודן כבר הראה לנו שסוכנויות ממשלתיות מרגלות על אזרחיהן ומפרות חוקים רבים שנועדו להגן על פרטיותם של אנשים פרטיים.
 • מנועי חיפוש מרכיבים רשימות הכוללות טונות של נתונים על זהותך המקוונת, כולל דברים כמו המגדר שלך, מיקום גיאוגרפי, מספר טלפון (ים), אידיאולוגיות פוליטיות ודתיות, סוגיות כלכליות ובריאותיות, וכדומה. יתר על כן, גם למנועי חיפוש אין בעיה לחלוק מידע מסוג זה עם מפרסמים בכדי להשיג רווח.
 • מפרסמים אוהבים לדעת הכל על הפעילויות המקוונות שלך, תנועה באינטרנט, הרגלי קניות וההעדפות האישיות שלך, כך שיוכלו לשלוח מודעות ממוקדות בדרך שלך. נראה כי המילה “פרטיות” לא קיימת במילון שלהם.
 • אתרים משתמשים בעוגיות כדי לעקוב אחר פעילויותיך ותעבורה מקוונת כדי להעניק לך “חוויה אישית יותר”. למרות שזה יכול להיות נוח, זה גם אומר שהם יתחברו להרבה נתונים המקושרים לזהותך המקוונת – מידע שיכול בסופו של דבר בידי מפרסמים או אפילו פושעי רשת במקרה של דליפות נתונים או הפרות פרטיות.
 • אם כבר מדברים על האקרים, הם משוגעים על הנתונים הפרטיים שלך מכיוון שזה יכול לעזור להם לגשת לחשבונות הבנק, לכרטיסי האשראי, לפרופילים החברתיים ולמעשה לכל מה שיש. הם יכולים אפילו לקבל הלוואות על שמך ולהרוס את דירוג האשראי שלך כמו גם את חייך.

בהתחשב בכל זה, ישנן מספיק סיבות ללמוד כיצד להגן על הפרסונה המקוונת שלך.

כיצד להגן על זהותך המקוונת?

אמנם המצב עשוי להיראות עגום, אך לא כל כך קשה להגן על הנתונים הפרטיים והזהות המקוונת שלך. כל שעליכם לעשות הוא לעקוב אחר הטיפים הבאים ותוכלו ליהנות משכבה נוספת של פרטיות וביטחון:

1. השתמש בסיסמאות חזקות

השתמש במספרים, אותיות ותווים מיוחדים כדי להפוך את הסיסמאות לחזקות וקשות לנחש. אל תשתמש בדברים ברורים כמו תאריך הלידה או שם הכלב שלך כסיסמאות.

ברור, אל תשתף את הסיסמה שלך עם אף אחד אחר ואל תכתוב את הסיסמאות שלך בטקסט רגיל. אתה יכול להשתמש בתוכנה מוצפנת כמו, KeePass / KeePassXC, Bitwarden, LessPass כדי לשמור סיסמאות מרובות..

לקבלת עצות נוספות, עיינו במדריך שלנו ליצירת סיסמא חזקה.

2. צור כתובת דוא”ל משנית

עדיף לא להשתמש בכתובת הדוא”ל שלך לדברים כמו קבוצות דיון, משחקי וידאו ופורומים. עליך לשתף את כתובת הדוא”ל הראשית שלך רק עם אנשים שאתה מכיר באופן אישי.

באופן אידיאלי, עליכם לכוון להשתמש בשירות דוא”ל מונחה אנונימיות או מוצפן כמו ProtonMail או Tutanota. אם אתה תקוע עם Gmail או פשוט מעדיף להשתמש בו, הקפד להשתמש בתוסף זה להצפנת הדוא”ל והקבצים המצורפים שלך.

3. אל תעסוק בדואר זבל

אם אתה מקבל דוא”ל ספאם, אל תגיב אליהם, לחץ על קישורים או פתח / הורד קבצים מצורפים. אתה יכול להיות מופנה לאתר דיוג או להיחשף לזיהומים זדוניים.

כמו כן, אל תלחץ על שום כפתור לביטול הרשמה מכיוון שכך, הדוארים שולחים ידוע שזו כתובת דוא”ל חוקית. פשוט הכניסו את הדוא”ל לתיקיית הספאם או מחק אותם.

יש לנו למעשה מאמר בו תוכלו ללמוד עוד על דואר זבל ואיך לעצור אותו.

4. השתמש בשירותי VPN (רשת פרטית וירטואלית)

VPN הוא שירות שאתה יכול להשתמש בו כדי להגן טוב יותר על זהותך המקוונת על ידי אבטחת המידע האישי שלך באינטרנט, שמירה על התעבורה המקוונת שלך ושמירה על מעקב מקוון. כל זה מושג על ידי שימוש בהצפנה חזקה שמונעת מאף אחד (סוכנויות מעקב ממשלתיות, ספקי שירותי אינטרנט ואפילו פושעי רשת) לראות את מה שאתה עושה באינטרנט. כן, אפילו ברשתות WiFi לא מאובטחות.

הסתר זהות

נוסף על כך, VPN יכול גם להסוות את כתובת ה- IP האמיתית שלך, ולוודא שאף אתר לא יוכל לעקוב אחר המיקום הגיאוגרפי האמיתי שלך – שלא לדבר על אף אחד שלא יוכל לרשום נתונים חשובים הקשורים לכתובת ה- IP שלך..

לגבי אופן קבלת VPN, הם מוצעים על ידי ספקי צד ג ‘אשר בדרך כלל יש אפליקציות VPN תואמות חוצות.

זקוק ל- VPN אמין? CactusVPN יש לך כיסוי!

שירות ה- VPN שלנו מסוגל יותר להגן על זהותך המקוונת. אנו משתמשים בהצפנת AES מובילה בתעשייה כדי לאבטח את כל הנתונים והתעבורה באינטרנט כדי לשמור על חוויית הגלישה שלך כפי שהיא צריכה להיות – בטוחה ופרטית.

מה שכן, השרתים המהירים שלנו משתמשים בטכנולוגיית IP משותפת, כלומר אין סיכוי שניתן יהיה לאתר את כתובות ה- IP של השרתים שלנו אליך.

ואל תדאג – אנחנו לא רושמים אף אחד מהנתונים שלך. יש לנו מדיניות קפדנית ללא יומן. הו, CactusVPN מצויד גם ב- Killswitch כדי לוודא שהזהות המקוונת שלך לעולם לא תיחשף – אפילו לא כשאתה נתקל בבעיות קישוריות.

אפליקציית CactusVPN

עדיין לא משוכנע? אין בעיה – אנו מציעים ניסיון חינם הפתוח 24 שעות ביממה, כך שתוכלו לבדוק אם שירות ה- VPN שלנו יכול לענות על כל הצרכים שלכם לפני שתבחרו במינוי. וגם אחרי שתבחר תכנית, אתה עדיין תכוסה בערבות שלנו להחזר הכספי של 30 יום.

5. השתמש בתוכנת אנטי-וירוס אמינה

דרך טובה נוספת להגן על זהות האינטרנט שלך מפני איומים מקוונים היא להשתמש בתוכנת אנטי-וירוס / אנטי-תוכנה חזקה. זכור לשמור אותו מעודכן, ולהשתמש בו לצד VPN.

אנו ממליצים באופן אישי על Malwarebytes ו- ESET.

6. קנו רק מאתרים בעלי מוניטין

אתרים ידועים פחות אינם תמיד מהווים סיכון, אך יכול להיות שיש סיכוי שתעסקו באתר דיוג או נגוע בזדוניות, כך שעדיף להיות בטוחים מאשר להצטער. לכן, עשו תמיד מחקר ראשוני, בדקו את הביקורות וודאו שתחום האתר מתחיל ב- “https” (פירוש הדבר שהוא משתמש בהצפנה) במקום “http.”

קניות

כמו כן, וודא שאתה קורא את מדיניות הפרטיות של אותם אתרים וחברות כדי לראות באיזה סוג נתונים הם אוספים ממך, ולמה הם ישתמשו בהם. אם נאמר שהם ישתפו את זה עם “צדדים שלישיים”, עדיף לנסות אפשרויות אחרות מכיוון שהמשמעות יכולה להיות שהנתונים שלך ישותפו עם מפרסמים.

7. אל תשתף מידע רב מדי במדיה החברתית

אמנם אתרי מדיה חברתית יכולים להיות מהנים ואינפורמטיביים, אך עליך להיזהר בעת השימוש בהם. פושעי רשת יכולים ללמוד הרבה ממה שאתה מפרסם, והם יכולים להשתמש במידע הזה כדי לסתור אותך, לשדוד את הבית שלך ואפילו להגדיר התחזות לחשבונות..

עליך לבדוק תמיד את הגדרות הפרטיות שלך בפרופילים שלך כדי לוודא שרק אנשים שאתה מכיר יוכלו לראות את הדברים האישיים שאתה עשוי לפרסם או לשתף. עם זאת, אנו ממליצים לא לפרסם כל מידע אישי במדיה החברתית לחלוטין.

8. השתמש בהודעות מוצפנות

בין אם אתה מנהל שיחה פרטית עם חבריך או המאהב שלך, שולח נתונים עסקיים רגישים ללקוחות, או אפילו מדבר עם משרוקית, הדבר האחרון שאתה רוצה זה שמישהו יוכל לרחרח את תוכן ההודעות שלך..

למרבה הצער, זה יכול לקרות אם אתה משתמש ביישומי העברת הודעות שאינם משתמשים בהצפנה מקצה לקצה, וזו הסיבה שאנחנו ממליצים בחום להשתמש ב- Signal – אפליקציית העברת הודעות מוצפנת בחינם, קלה לשימוש ומוצפנת לחלוטין..

מה לעשות אם הזהות המקוונת שלך נגנבת

למרות שהזהות המקוונת שלך צריכה להיות בטוחה אם תעקוב אחר הצעדים המפורטים לעיל, תמיד יש סיכוי קלוש לכך שמשהו עלול להשתבש, ולכן תמיד עדיף להיות מוכנים ולדעת מה לעשות.

ראשית, צור קשר עם הרשויות המקומיות בהקדם האפשרי. אם יש לך הוכחות לכך שמישהו משתמש במידע האישי שלך, אל תהסס להשתמש בו. כמו כן, צור קשר עם המוסד הפיננסי שלך כדי לוודא שחשבון הבנק וכרטיסי האשראי שלך מאובטחים.

לאחר מכן, שנה את כל הסיסמאות של חשבונותיך, ופנה לאתרים המשויכים לחשבונות שנפרצו.

אסור לזלזל בגניבת זהות. זה יכול להוביל לאובדן כספי, אובדן אשראי, טראומה רגשית ואפילו מכירת המידע האישי שלך לרמאים ברשת העמוקה..

סיכום

בסך הכל, הזהות המקוונת שלך היא יותר מסתם שם בדוי או אלטר אגו שאתה משתמש באינטרנט – זו אוסף אמיתי של המידע האישי שלך, ולא לקיחת ביטחונו ברצינות עלולות לגרום לתוצאות הרסניות..

לכן, וודא שאתה פועל לפי העצות שפירטנו במאמר זה, וכי אתה משתמש בשירות VPN כדי להגן על זהותך המקוונת בכל מקום באינטרנט.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me