מה זה SSTP? (המדריך שלך לפרוטוקול ה- VPN של SSTP) |


מה זה SSTP?

SSTP (פרוטוקול Secure Socket Tunneling Protocol) הוא פרוטוקול VPN שפותח על ידי מיקרוסופט, והוצג על ידם באמצעות Windows Vista. גרסאות חדשות יותר של Windows מציעות תמיכה מקורית בפרוטוקול SSTP VPN מאז.

הפרוטוקול נועד לאבטח נתונים ותעבורה מקוונים, ונחשב לאופציה הרבה יותר בטוחה עבור משתמשי Windows מאשר PPTP או L2TP / IPSec.

כיצד פועל פרוטוקול SSTP?

SSTP פועל על ידי יצירת חיבור מאובטח בין לקוח VPN לשרת VPN. בעיקרון, הפרוטוקול יוצר “מנהרה” מאובטחת בין הלקוח לשרת, וכל הנתונים והתנועה העוברים באותה מנהרה מוצפנים..

כמו PPTP (פרוטוקול מנהרות נקודה לנקודה), SSTP מעביר תנועה של PPP (פרוטוקול נקודה לנקודה), אך – בניגוד ל- PPTP – הוא עושה זאת דרך ערוץ SSL / TLS. מסיבה זו, SSTP מציע אבטחה רבה יותר משמעותית מ- PPTP שכן SSL / TLS מספק בדיקת תקינות תנועה, משא ומתן מאובטח על מפתחות והצפנה.

עקב השימוש ב- SSL / TLS, יש לאמת שרתי SSTP בעת יצירת חיבור. ניתן לאמת גם לקוחות SSTP.

פרטים טכניים כלליים אודות פרוטוקול ה- SSTP VPN

 • SSTP משתמש ביציאת TCP 443 – אותה יציאה המשמשת את תעבורת HTTPS.
 • לרוב משווים בין SSTP ל- OpenVPN בזכות רמת האבטחה הגבוהה שהיא מציעה והעובדה שהוא יכול לעקוף חומות אש של NAT.
 • SSTP אינו תומך בדרך כלל במנהרות VPN מאתר לאתר. במקום זאת, הוא תומך בנדידה מכיוון שהוא משתמש בהעברות SSL.
 • SSTP תומך רק באימות משתמשים. הפרוטוקול אינו תומך באימות התקנים או מחשבים.

מהו שירות פרוטוקול מנהרות שקע מאובטח?

שירות פרוטוקול המנהרה המאובטח עם שקע מאובטח הוא תכונה שהוצגה עם Windows Vista, והיא קיימת גם ב- Windows 7, Windows 8 ו- Windows 10. בעיקרון, זהו שירות שמציע תמיכה בפרוטוקול VPN VPN SSTP, ומאפשר לו להתחבר למכשירים מרוחקים באמצעות חיבורי VPN. אם השירות מושבת, לא תוכל לגשת לשרתים מרוחקים באמצעות פרוטוקול SSTP.

ייתכן שתראה גם כי “שירות פרוטוקול המנהרות עם שקע מאובטח” קשור לקובץ “SstpSvc.dll”. עליך להימנע מהתעסקות עם קובץ זה או למחוק אותו מכיוון שהוא מספק את פונקציונליות שירות SSTP בפלטפורמת Windows.

כמה מאובטח פרוטוקול SSTP?

באופן כללי, הצפנת SSTP נחשבת לבטוחה יחסית לשימוש כשאתה גולש באינטרנט. אנשים רבים אפילו משווים את האבטחה שלה לזו שמציע OpenVPN – ככל הנראה מכיוון שהיא משתמשת ב- SSL ומכסה חבילות נתונים דרך HTTPS. מה שכן, הוא יכול להשתמש גם בהצפנת ההצפנה של AES, מה שהופך אותו לבטוח עוד יותר.

עם זאת, יש להזכיר כי ישנם שני בעיות עם SSTP:

1. זה רגיש לבעיית “התכה של TCP”

בלי להיות טכני מדי, זו בעיה שעלולה להתרחש בחיבור TCP שנוצר בתוך מנהרת VPN, והיא מוצגת על פרוטוקול ההעברה של TCP. בעיקרון, חיבור TCP (ה- VPN) שנמצא בתוך חיבור TCP יכול לגרום להתנגשות בין שני החיבורים, ששיאם מגיע לבעיות קישוריות..

בפני עצמו, “TCP Meltdown” הבעיה אינה באמת פגם אבטחה עצום עם SSTP, אך אם אתה זקוק לאבטחה מקוונת מסביב לשעון או להצפנת VPN ברגעים קריטיים (כמו למשל כאשר אתה מוריד טורנטים) , זה יכול להיות נושא מעצבן.

2. SSTP בבעלות מיקרוסופט

בעיה נוספת שיש לאנשים עם פרוטוקול ה- SSTP VPN היא העובדה שהיא מקור סגור ובבעלותה בלבד של מיקרוסופט. אמנם אין שום ראיות שמראות כי SSTP נחלש במכוון או אפילו נסדק, אבל זה לא סוד שמיקרוסופט שיתפה פעולה הדוק עם ה- NSA בעבר – אפילו הרחיקה ככל שהציעה להם גישה להודעות מוצפנות..

מה שכן, מיקרוסופט שייכת לתכנית המעקב PRISM, ואף הייתה השותפה הראשונה של התוכנית. אם אינך מכיר את PRISM, זוהי תוכנית מעקב שמנוהלת על ידי ה- NSA ומציעה להם גישה להודעות דוא”ל, מסמכים ונתוני משתמשים אחרים המאוחסנים על ידי חברות גדולות. לכן, זה לא מופרך לחשוב שפרוטוקול SSTP עשוי להיפגע על ידי ה- NSA במהלך או אחרי הפיתוח (דגש על “אולי”)..

בסך הכל, כמה טוב האבטחה של פרוטוקול ה- SSTP VPN תלויה אך ורק בכמה אתה סומך על מיקרוסופט.

מהירות VPN של SSTP – מה עליכם לדעת?

SSTP מציע מהירויות מקוונות מכובדות רוב הזמן, אם כי יתקלו בהאטות מסוימות אם אין לכם רוחב פס מספיק או מעבד חזק יחסית. אל תשכח – SSTP משתמש בהצפנה די חזקה וזה יכול להוריד את המהירויות המקוונות שלך, במיוחד אם נעשה שימוש גם בהצפנת הצפנה חזקה.

כמו כן, עליך לקחת בחשבון את העובדה שיש המון גורמים אחרים שיכולים להשפיע על המהירויות המקוונות שאתה מקבל בעת שימוש בחיבור VPN SSTP.

SSTP יתרונות וחסרונות

יתרונות

 • קידוד SSTP מציע רמת אבטחה הגונה, כמעט בשווה ל- OpenVPN (קידוד SSL ​​3.0 + 256 סיביות).
 • קל להגדיר את SSTP בפלטפורמות בהן היא מובנית.
 • פרוטוקול SSTP VPN קשה מאוד לחסימה מכיוון שהוא משתמש ביציאת TCP 443 (אותו משתמש HTTPS).
 • SSTP מציע מהירויות טובות אם יש לכם מספיק רוחב פס.

חסרונות

 • SSTP הוא מקור סגור ובבעלות בלעדית של מיקרוסופט, חברה שידועה כי היא משתפת פעולה עם NSA.
 • פרוטוקול SSTP זמין במספר מוגבל של פלטפורמות – חלונות, לינוקס, אנדרואיד ונתבים.
 • חיבורי SSTP יכולים להיפטר אם מנהל הרשת מציין את כותרת ה- SSTP (מה שאפשר לעשות מכיוון שהפרוטוקול אינו תומך בפרוקסי אינטרנט מאומתים).
 • מכיוון ש- SSTP עובד רק על TCP, הוא חשוף לבעיית “TCP Meltdown”.

מהו VPN של SSTP?

VPN SSTP הוא שירות המוצע על ידי ספק VPN המעניק לך גישה לחיבור VPN-SSTP מוכן לעבודה. בדרך כלל אתה רק צריך להוריד ולהתקין לקוח VPN, להתחבר לשרת VPN, וכדאי לך ללכת

באופן אידיאלי, אתה לא צריך לדבוק בספק VPN שמציע לך גישה רק לפרוטוקול ה- SSTP VPN. עדיף לבחור ספק שיכול להציע לך מגוון בכל מה שקשור לבחירת פרוטוקול ה- VPN בו תרצה להשתמש.

מחפש ספק VPN אמין של SSTP?

CactusVPN הוא בדיוק השירות שאתה צריך אז. אנו מציעים חיבורי SSTP VPN מאובטחים ביותר – אנו משתמשים בהצפנה בדרגה צבאית של AES, בהצפנת לחיצת יד RSA-2048 ובפרוטוקול הסכם המפתח ECDHE כדי לאבטח את הנתונים שלך. יתר על כן, אנו לא מקפידים על יומנים, כך שתוכלו ליהנות מ- 100% פרטיות מהשירות שלנו

כמו כן, SSTP אינו פרוטוקול ה- VPN היחיד בו אתה יכול להשתמש כשאתה ניגש לאינטרנט. אנו מציעים גישה לחמישה פרוטוקולים נוספים גם כן: OpenVPN, SoftEther, IKEv2 / IPSec, L2TP / IPSec ו- PPTP.

תיהנו מחיבורי VPN על טונות של מכשירים

לא משנה באיזה פרוטוקול VPN תרצו להשתמש, יישומי ה- VPN התואמים בין פלטפורמות שלנו כיסו אתכם. מה שכן, תכננו אותם להיות גם ידידותיים למשתמש במיוחד.

אפליקציית CactusVPN

נסה קודם לנסות חינם

אנו לא רוצים שתרגיש לחץ כלשהו, ​​לכן אנו מברכים עליך לנסוע ללא תשלום למשך 24 שעות לפני שירותי התחייבות VPN שלנו במשך התחייבות. אל תדאג – אינך צריך למסור פרטי כרטיס אשראי

בנוסף, ברגע שאתה הופך להיות משתמש ב- CactusVPN, יש לנו את הגב שלך עם ערבות להחזר הכסף עבור 30 יום למקרה שהשירות לא יעבוד כמו שצריך.

SSTP בהשוואה לפרוטוקולי VPN אחרים

להלן סקירה מעמיקה המציגה עד כמה טוב או רע פרוטוקול ה- SSTP VPN מושווה לפרוטוקולי ה- VPN האחרים שבהם תוכלו להשתמש:

SSTP לעומת OpenVPN

מבחינה אבטחתית, שני פרוטוקולי ה- VPN הם אפשרויות הגון מכיוון שהם יכולים להשתמש במקשי הצפנה וצפנים חזקים, וגם להשתמש ב- SSL 3.0. אך בניגוד ל- SSTP, OpenVPN הוא קוד פתוח ואינו בבעלות בלבד של מיקרוסופט. זה מקל על משתמשים מקוונים לסמוך שהפרוטוקול מציע אבטחה אמינה ללא פרצות אפשריות.

מלבד זאת, OpenVPN יכולה להשתמש גם בפרוטוקול השידור UDP לצד ה- TCP שמשמש את SSTP. כתוצאה מכך, סביר להניח שתשיג מהירויות מקוונות טובות יותר עם OpenVPN מאשר עם TCP. כמו כן, OpenVPN אינו רגיש לבעיה “TCP Meltdown” שהוזכרו לעיל.

ולמרות ש- SSTP לא באמת יכול להיות חסום על ידי חומות אש בקלות מכיוון שהוא משתמש ביציאה 443 ממש כמו OpenVPN (יציאת HTTPS), יש לה חולשה אחת – העובדה שהיא אינה תומכת בפרוקסי אינטרנט מאומתים. מדוע זו בעיה? ובכן, אם SSTP משתמש בפרוקסי אינטרנט שאינו מאומת, מנהל הרשת עשוי לאתר כותרות SSTP. במצב זה, הם יכולים לנתק את הקשר אם הם רוצים.

OpenVPN זמין גם בפלטפורמות רבות יותר מ- SSTP. אמנם זה נוח ש- SSTP מובנה באופן טבעי במערכות הפעלה של חלונות, וכך ניתן להגדיר אותו בקלות, אך ניתן להגדיר אותו רק בנתבים, אנדרואיד ולינוקס. לעומת זאת, ניתן להגדיר את OpenVPN בכל אותן פלטפורמות, כולל רבות אחרות (כמו Windows XP, macOS, iOS, FreeBSD, OpenBSD, Solaris ו- NetBSD.

אה, ו- OpenVPN יכול להיות יציב יותר מ- SSTP בכל הקשור לשינויים ברשת. הסיבה לכך היא ש- OpenVPN כולל את הפקודה “float”, מה שעלול להבטיח שחיבורי OpenVPN לא יירדו כשאתה מחליף רשתות.

רוצה לקרוא עוד על OpenVPN? עיין במאמר המעמיק שלנו בנושא.

SSTP לעומת IPSec

שני הפרוטוקולים מציעים רמת אבטחה לא רעה, אם כי ייתכן שיהיה עליכם להיות קצת יותר זהירים בעת קביעת התצורה של פרוטוקול ה- IPSec מכיוון שקל יותר לפגוע בהגנה שהיא מציעה אם אינו מוגדר כראוי. בצד הפלוס, IPSec עובד בפלטפורמות רבות יותר מ- SSTP, כמו macOS, Windows 2000, Solaris, FreeBSD, OpenBSD ו- NetBSD.

כמו כן, קל יותר לחסום IPSec באמצעות חומת אש מאשר SSTP. מכיוון ש- SSTP משתמש ביציאת TCP 443 (אותה יציאה המשמשת את HTTPS), מנהל רשת או ספק שירותי אינטרנט אינם יכולים באמת לחסום אותה מבלי לחסום גם את כל הפעילויות המקוונות האחרות. לעומת זאת, ניתן לחסום את התעבורה של IPSec אם מנהל הרשת או ה- ISP חוסמים פרוטוקולי IP 50 (שעוצרים את עומס האבטחה המצטמצם שמציעה IPSec) ו- 51 (מה שיעצור את כותרת האימות המשמשת את IPSec). הדבר יכול לקרות אם יציאה 500 חסומה מכיוון שהיא הנמל המשמש לאיגוד האבטחה באינטרנט של IPSec ופרוטוקול ניהול המפתחות (ISAKMP).

מבחינת המהירות, יש סיכוי ש- SSTP עשוי להיות מהיר יותר מ- IPSec מכיוון שיכול לקחת IPSec זמן רב יותר לנהל משא ומתן על מנהרת VPN. הרבה משתמשים מקוונים התלוננו גם הם ואמרו כי IPSec נוטה לאכול הרבה משאבים – דבר שיכול להוריד את המהירויות המקוונות עוד יותר.

IPSec בדרך כלל משודך עם L2TP או IKEv2, אך יתכן שתראו ספקי VPN המציעים IPSec כפרוטוקול בפני עצמו. בסך הכל, אנו ממליצים להשתמש ב- SSTP באמצעות IPSec במידת האפשר. אם תרצה ללמוד עוד על IPSec, עקוב אחר קישור זה.

SSTP לעומת IKEv2 / IPSec

אם אתה מעוניין בעיקר באבטחה, עליך לדעת כי SSTP וגם IKEv2 / IPSec מציעים רמת הגנה דומה. IKEv2 / IPSec עשוי להיות מעט אמין יותר מ- SSTP, מכיוון שהוא אינו בבעלות בלבד של מיקרוסופט. במקום זאת, היא פותחה על ידי מיקרוסופט יחד עם סיסקו. כמו כן, ישנם יישומים עם קוד פתוח של IKEv2 זמינים באופן מקוון.

מבחינת תאימות בין פלטפורמות, ל- IKEv2 / IPSec תמיכה מוגבלת ממש כמו SSTP, אך עדיין יש לה יתרון מכיוון שהיא עובדת גם בפלטפורמות iOS, macOS ו- BlackBerry..

באשר למהירות ויציבות, IKEv2 עשוי להיות מעט מהיר יותר מ- SSTP מכיוון שהוא משתמש ב- UDP, אך למרבה הצער גם קל יותר לחסום את SSTP מכיוון שהוא משתמש רק ביציאת UDP 500. אם מנהל רשת חוסם אותה, התנועה של IKEv2 / IPSec חסומה לגמרי. עם זאת, SSTP משתמש ביציאת TCP 443, שקשה הרבה יותר לחסום אותה. ובכל זאת, ל- IKEv2 יש הטבה יפה מאוד בכל הקשור ליציבות – MOBIKE (IKEv2 Mobility and Multihoming), תכונה המאפשרת לפרוטוקול להתנגד בצורה חלקה לשינויי רשת מבלי שהחיבור יינשך..

בסופו של דבר, IKEv2 / IPSec היא רק אפשרות טובה יותר מ- SSTP אם אתה משתמש במכשיר הנייד שלך הרבה ונוסע לעתים קרובות, או אם אתה מעדיף חלופת קוד פתוח ל- SSTP שקל להתקין בפלטפורמות Windows ומכשירי BlackBerry..

אם תרצה לקרוא עוד על IKEv2 / IPSec, עיין במאמר זה.

SSTP לעומת L2TP / IPSec

באופן כללי, SSTP היא אפשרות הרבה יותר בטוחה מאשר L2TP / IPSec, אם כי כדאי להזכיר כי לחלק מהמשתמשים המקוונים יש זמן קל יותר לבטוח את אמונם ב- L2TP / IPSec מכיוון שהיא לא פותחה רק על ידי מיקרוסופט. עם זאת, קל יותר לחסום את L2TP / IPSec באמצעות חומת אש מאשר SSTP, מה שהופך אותו בסך הכל לאמין יותר.

מבחינת מהירויות חיבור, L2TP / IPSec נחות מה- SSTP מכיוון שהוא משתמש בהקפפסול כפול – כלומר הוא מצפין תנועה מקוונת פעמיים. יש גם סיכוי ש- L2TP / IPSec עתיר משאבים יותר מ- SSTP.

מצד שני, L2TP / IPSec זמין בפלטפורמות רבות יותר מ- SSTP. מה שכן, L2TP מובנה אפילו בתוך יותר מכשירים ומערכות הפעלה מאשר SSTP, המובנית רק ב- Windows Vista ומעלה..

אם היית בוחר בין SSTP ו- L2TP / IPSec, אנו אומרים שיהיה לך טוב יותר עם SSTP. אם אתה מעוניין ללמוד עוד אודות L2TP, עקוב אחר קישור זה.

SSTP לעומת PPTP

SSTP וגם PPTP פותחו על ידי מיקרוסופט, אם כי PPTP פותחה על ידי מיקרוסופט יחד עם חברות אחרות. כשמדובר באבטחה, SSTP עולה על PPTP מכיוון שהיא מציעה הגנה טובה יותר – במיוחד מכיוון שיש לה תמיכה במפתחות הצפנה של 256 סיביות, ואילו ל- PPTP יכול להיות תמיכה רק במפתחות 128 סיביות..

בדרך כלל, זה לא יהיה נושא ענק עבור משתמשי PPTP, אבל הבעיה העיקרית היא עם ההצפנה של PPTP – MPPE – שהיא מאוד פגומה. כמו כן, הוכח כי ה- NSA יכול לפצח את תעבורת ה- PPTP.

הדרך היחידה ש- PPTP טובה יותר מ- SSTP היא בכל מה שקשור למהירות וזמינות. בשל ההצפנה הלקויה, PPTP מציע חיבורים מהירים מאוד. בנוסף, PPTP מובנה באופן טבעי בפלטפורמות רבות, אם כי ראוי להזכיר כי – בגלל אבטחתו הלקויה של הפרוטוקול, יתכן שהוא לא ימשיך להיכלל באופן טבעי במערכות הפעלה ומכשירים עתידיים. לדוגמה, PPTP אינו זמין עוד במקור ב- macOS Sierra ו- iOS 10 (ובגרסאות חדשות יותר)..

מעוניין לדעת יותר על PPTP וסוגיות האבטחה שלו? עיין במאמר שלנו עליו למידע נוסף

SSTP מול SoftEther

נראה כי SSTP ו- SoftEther מציעים רמת אבטחה נאותה בכל הנוגע להצפנה גבוהה וצ’פרים תומכים, אך SoftEther הוא פשוט אמין יותר מכיוון שהוא קוד פתוח ומכיוון שהוא אינו בבעלות חברה ידועה כמשתפת פעולה עם NSA. כמו כן, ל- SoftEther מגוון רחב של תכונות אבטחה שהופכות אותו לחזק עוד יותר.

בצורה מהירה, יש סיכוי ש- SoftEther מהיר יותר מ- SSTP מכיוון שתוכנתה עם תפוקה מהירה בראש. כמו כן, לכאורה, SoftEther מהיר פי 13 מ OpenVPN, ומהירות SSTP נחשבת לרוב ברמה דומה למהירויות החיבור של OpenVPN..

עכשיו, נכון ש- SoftEther עשוי להיות קשה יותר או לא נוח להתקנה מאשר SSTP. אחרי הכל, SSTP מובנה באופן טבעי בפלטפורמות של Windows, כך שניתן בקלות להגדיר אותו באמצעות מספר לחיצות. מה שכן, אם אתה משתמש בשירות VPN של צד שלישי המציע חיבורי SoftEther, עדיין עליך להוריד ולהתקין את תוכנת SoftEther במכשיר שלך..

מצד שני, SoftEther עובד בפלטפורמות רבות יותר מ- SSTP, הזמינה רק באופן טבעי במערכות הפעלה של Windows, וניתן להגדיר אותן באופן ידני בנתבים, אנדרואיד ולינוקס. SoftEther עובד על כל אותן פלטפורמות, ועל מערכות הפעלה ומכשירים אחרים כמו iOS, FreeBSD, Solaris ו- macOS..

הבדל נוסף שכדאי להזכיר הוא העובדה ששרת ה- SoftEther VPN מציע למעשה תמיכה בפרוטוקול ה- SSTP VPN – לצד פרוטוקולי VPN רבים אחרים כמו OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec ו- SoftEther. שרת VPN של SSTP אינו מציע גמישות כזו.

בסך הכל, SoftEther היא אפשרות טובה בהרבה מ- SSTP – במיוחד אם אתם מחפשים אלטרנטיבה עם קוד פתוח. אם תרצה ללמוד עוד על פרוטוקול SoftEther, עקוב אחר קישור זה.

SSTP מול Wireguard

ברגע כתיבת המאמר הזה, Wireguard הוא פרוטוקול VPN צעיר מאוד, כך שלא הרבה אנשים סומכים עליו ככל שהם סומכים על SSTP – מה גם שהוא רק בשלב הניסוי שלו. עדיין, הפרוטוקול הוא קוד פתוח, והוא עשוי בסופו של דבר להציע אבטחה טובה יותר מ- SSTP מכיוון שהוא משתמש בקריפטוגרפיה עדכנית..

אמצעי הגנה מהיר ככל הנראה מהיר יותר מ- SSTP אם אנו מאמינים בסטנדרטים המופיעים באתר הפרוטוקול המראים כיצד יש לו תפוקה טובה יותר וזמני פינג פחות מ OpenVPN (SSTP פרוטוקול מושווה לעיתים קרובות מבחינת המהירות).

כרגע, SSTP תואם הרבה יותר בין פלטפורמות מ- Wireguard מכיוון שהוא זמין בלינוקס (הפלטפורמה היחידה Wireguard פועלת כרגע), ובחלונות, אנדרואיד ונתבים. שלא לדבר על SSTP הרבה יותר קל להתקין.

כפי שדברים כרגע, Wireguard אינה בחירה טובה יותר מ- SSTP מכיוון שהיא אינה יציבה, והיא גם אינה מאובטחת לחלוטין. כמובן שאם אתה רק רוצה לבדוק את זה, הפרוטוקול הוא אפשרות טובה. בעתיד, Wireguard עשוי לעלות על SSTP, עם זאת.

רוצה ללמוד עוד על Wireguard? עיין במאמר זה.

בהתחשב בכל זה, האם פרוטוקול ה- VPN של SSTP הוא בחירה טובה?

ובכן, אם אתה משתמש ב- Windows ואינך יכול להשתמש ב- OpenVPN או SoftEther מסיבות שונות, SSTP הוא פרוטוקול ה- VPN הבא הטוב ביותר מבחינת אבטחה ואמינות. כמובן שזה תלוי בכמה שאתה סומך על התאגיד של מיקרוסופט. אם אינך מודאג במיוחד מההיבט הזה, SSTP יכול להיות בחירה טובה אז.

מה זה SSTP? הרעיון המרכזי

SSTP הוא פרוטוקול VPN שמצפין תקשורת מקוונת בין לקוח VPN לשרת VPN. בדרך כלל זה נחשב לאובטח כמו OpenVPN, אך משתמשים מקוונים רבים אינם סומכים עליו באופן מלא משום שהוא בבעלות בלעדית של מיקרוסופט. כמו כן, לפרוטוקול יש תאימות חוצה-פלטפורמות מוגבלת, אך היא זמינה רק ב- Windows ותומכת בתצורות ב- Android, Linux ונתבים..

בסך הכל, SSTP היא בחירה טובה אם לא אכפת לך מהעובדה שהיא בבעלות מיקרוסופט ושאינה קוד פתוח. בדרך כלל אנו ממליצים להשתמש בו רק כאשר OpenVPN או SoftEther אינן אפשרויות חוקיות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me