האם VPN מגן עליך מפני וירוסים? מה זה וירוס? |


ובכן, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על זה:

מהו וירוס מחשבים ואיך זה עובד?

וירוס מחשב הוא סוג של תוכנה זדונית (תוכנה זדונית) שתוכנתה לשנות את אופן פעולתו של מכשיר. וירוסים משכפלים לרוב את עצמם ויכולים להתפשט ממחשב למחשב אם המשתמש מבצע פעולות מסוימות.

וירוסי מחשב מופצים בדרך כלל באמצעות קבצים מצורפים וקישורים זדוניים. אם אתה מתקשר איתם בצורה כזו, הם ידביקו את המכשיר שלך. עם זאת, בדרך כלל הם לא יהיו פעילים מייד. במקום זאת, הם יישארו רדומים עד לפתיחת התוכנית או הקובץ בו הווירוס מחובר. כאשר זה יקרה, הנגיף יתחיל להדביק קבצים / תוכנות אחרות במערכת שלך. היא עשויה אפילו להשתלט על כתובת הדוא”ל שלך, ולנסות להפיץ את עצמה לאנשי הקשר שלך.

חלק מהדברים שוירוס מחשבים יכול לעשות הם:

 • התפשטות למחשבים אחרים ברשת.
 • רישום הקשות.
 • ספאם את אנשי הקשר שלך.
 • פגום קבצים וקבצי מערכת רגילים.
 • אסוף אישורי כניסה ומידע פיננסי.
 • תן להאקר גישה מרחוק למכשיר שלך.

מה ההבדל בין וירוסים לתוכנות זדוניות?

אנשים רבים לעיתים קרובות מעורבבים בווירוסים ממחשבים ותוכנות זדוניות. הנה ההבדל – וירוס מחשב הוא סוג של תוכנה זדונית שיכולה לשכפל את עצמו אם משתמש מבצע פעולות מסוימות. מצד שני, תוכנה זדונית היא תוכנה זדונית והיא כוללת המון קטגוריות מזיקות אחרות מלבד וירוסים. אם תרצה ללמוד עוד על זה, עקוב אחר קישור זה.

סוגי וירוסים ממוחשבים

1. וירוסים בפעולה ישירה

סוגים אלה של וירוסי מחשב היו בעבר די פופולריים בקרב האקרים לפני שנים רבות, אך הם אינם משמשים עוד לעתים קרובות כל כך. זה בעיקר בגלל שהם לא כל כך “אמינים”.

כמו רוב הנגיפים, וירוסי פעולה ישירים החלו לפעול רק כאשר המשתמש יפתח קובץ מצורף נגוע, או יפעיל קובץ הפעלה זדוני. עם זאת, ברגע שנסגר הקובץ המצורף או הקובץ, הנגיף יפסיק לעבוד.

2. וירוסים פולימורפיים

וירוסים פולימורפיים יכולים להיות מסוכנים מאוד מכיוון שהם קשים לגילוי – אפילו עם תוכנת אנטי-וירוס אמינה. הכל נובע מהדרך בה הם עובדים – וירוסים אלה יכולים למעשה להצפין ולשנות את הקידוד שלהם, וזה משהו שרוב תוכנות האבטחה סורקות כדי לאתר וירוס..

לאחר וירוס מסוג זה הדביק מכשיר, הוא יתחיל לשכפל את עצמו. עם זאת, הגרסאות המשוכפלות שלה עשויות להשתנות לביצועים אחרים.

3. חוטפי דפדפן

חוטפי דפדפן משמשים על ידי האקרים להפניית הקורבנות לדייגים ואתרים זדוניים. בעיקרון, הנגיף משתלט על הדפדפן שלך. בכל פעם שאתה מקליד כתובת ספציפית, אתה מופנה לאתר דיוג.

בעוד שפושעי רשת לרוב מעסיקים חוטפי דפדפן, קל לאתרם ולהסיר אותם באמצעות תוכנת אנטי-וירוס.

4. וירוסי סקריפט אינטרנט

וירוסי סקריפט אינטרנט תוקפים את תכנות האתר – בדרך כלל הקידוד שאחראי להצגת קישורים, פריסות דפים, קטעי וידאו ותמונות. הנגיף משנה את הקידוד, מה שהופך את האלמנטים הוויזואליים לזדוניים. בכל פעם שמשתמש מתקשר איתם, המכשיר שלו נגוע. וירוסים מסוימים עשויים אפילו להריץ סקריפטים לכריית crypto, מה שעלול לפגוע במעבד המכשיר שלך.

סוגים אלה של וירוסים כמעט תמיד קיימים באתר דיוג, אך אתרים לגיטימיים יכולים להידבק בהם גם כן. עם זאת, תוכניות אנטי-וירוס ממקמות אותן בקלות ותוכלו למנוע מהן לפעול עם חוסמי סקריפט.

5. וירוסים מסוג FAT (לוח הקצאת קבצים)

נגיפים אלו מכוונים לרוב למשתמשים של מיקרוסופט, אך הם יכולים גם להדביק מערכות הפעלה אחרות. FAT משמש לאחסון מידע על מיקום כל הקבצים בכונן הקשיח.

נגיף FAT יסתיר לעיתים קרובות בין קבצי מערכת, ויידביק את כל ה- FAT ברגע שייצור קשר עם הקובץ הזדוני. נגיפי FAT ימחקו או יחליפו קבצי FAT, יעשו את המערכת באופן בלתי שמיש ויגרמו לאובדן נתונים רציני.

6. וירוסים מאקרו

וירוסים מאקרו משמשים לעתים קרובות כדי להדביק תוכנת מעבד תמלילים, כמו Microsoft Word. כמו שהשם מרמז, הנגיף נכתב בשפת מאקרו – שפת התכנות הרגילה המשמשת תוכנות לעיבוד תמלילים.

וירוסים מאקרו מוגדרים להטמעת קוד זדוני בתוכנית מעבד התמלילים, או בתוך מסמכים וגיליונות אלקטרוניים. לאחר פתיחת התוכנית או הקובץ הנגוע, הווירוס יתחיל לפעול.

לאחר שהנגיף יסיים להדביק קבצים אחרים הקשורים לתוכנה, הוא יכול להתחיל לשנות את תוכן המסמכים, או להשתלט על כתובות דוא”ל כדי לשלוח קבצים מצורפים זדוניים לאנשים אחרים.

7. וירוסים מרובי-חלקים

נגיפים אלו (המכונים גם וירוסים היברידיים) די מתסכלים להתמודד איתם מכיוון שהם מתפשטים במערכת במספר דרכים. איך הם עושים זאת תלוי איך הם מתוכנתים,

באופן כללי, נגיף רב-חלקי ידביק את תחום האתחול של המחשב, כלומר הווירוס יופעל בכל פעם שמערכת ההפעלה מופעלת. מה שכן, הנגיף אפילו יצמיד את עצמו לכונן הקשיח.

8. וירוסים של מחסני קבצים

סוג וירוס די סטנדרטי. זה מתוכנן לצרף את עצמו לקבצים שאתה פותח ולהשתמש בהם הכי הרבה – כמו קבצי Word, למשל. במשך פרק זמן מהיר, הנגיף ישתלט על הקובץ לחלוטין. כמו כן, הוא יפעל בכל פעם שתפתח וקובץ ישתמש בו.

9. וירוסים תושבים

וירוסים תושבים מסוכנים מאוד מכיוון שהם יכולים להסתיר את עצמם בזיכרון של המכשיר. מסיבה זו הוא יכול להדביק בקלות כל קובץ המופעל במערכת זו. חמור מכך, מרבית הווירוסים התושבים מסוגלים לטעון את מודול ההעתקה שלהם בזיכרון. בעיקרון, זו דרך מפוארת לומר שהם יוכלו להדביק קבצים אחרים מבלי שתצטרך שתפעיל אותם קודם.

נגיפים תושבים נוטים לרוץ בכל פעם שמערכת ההפעלה מופעלת. חלקם יכולים אפילו להצמיד עצמם לתוכנת אנטי-וירוס / תוכנות אנטי-תוכנה כדי להדביק קבצים שנסרקים על ידה.

10. החלף וירוסים

החלף וירוסים יכול להיות מתסכל ביותר. בעיקרון, מה שהם עושים זה להדביק קובץ או תוכנה ולמחוק את כל תוכנו ואז להחליף נתונים בזיכרון המערכת..

אנשים רבים חושבים שנגיף ההחלפה אינו מזיק כל כך, אך הנגיף יכול למעשה להרוס חלק מהקידוד המקורי לפעמים, מה שהופך את התוכנית לבלתי שמישה. אז זה יכול לגרום נזק רב למערכת הפעלה.

כיצד לאתר וירוסים ממוחשבים

אם מותקנת תוכנית אנטי-וירוס, היא בדרך כלל תתריע כאשר ההתקן שלך נגוע. ובכל זאת, אם אין לך כזה, או סתם ברצונך ללמוד עוד על כך, להלן הסימנים הרגילים המצביעים על זיהום בנגיף מחשב:

 • רעשי כונן קשיח מוזרים – וירוסים רבים רוצים למקד לכונן הקשיח של המחשב. אם אינך משתמש במחשב כרגע אך הוא פועל ושומעת פעילות בכונן הקשיח (רעשים רצופים וצלילים מסתובבים), סביר להניח שאתה מתמודד עם נגיף מחשב.
 • חוסר שטח בכונן הקשיח – וירוסים יכולים גם לפגוע בכונן הקשיח שלך על ידי תפיסת מקום רב. אם פתאום תבחין כי נגמר לך החלל, סביר להניח שווירוס יתקין טונות של קבצים זדוניים במכשיר שלך..
 • פעילות מעבד אינטנסיבית – אם הטמפרטורות במעבד שלך גבוהות מהרגיל ואינך משתמש בה כדי לשחק משחקי וידאו תובעניים, יש סיכוי שאתה מתמודד עם וירוס מחשבים לכריית כרייה..
 • הודעות קופצות – אתה מתחיל לראות מודעות והודעות קופצות אקראיות בדפדפן ובשולחן העבודה. אל תקיים אינטראקציה עם המודעות (וזה כולל לחיצה על “x” כדי לסגור אותן) מכיוון שהם ככל הנראה ידביקו עוד יותר את המכשיר שלך עם יותר וירוסים ותוכנות זדוניות..
 • התנהגות מכשיר לאגי – אם המחשב שלך מתחיל לרוץ לאט מאוד פתאום, זה כנראה בגלל שווירוס תופס זיכרון מערכת.
 • פעילות קובץ חשודה – אתה מתחיל לשים לב שהרבה מהקבצים שלך נמחקו או הועברו לספרייה אחרת, בעוד שקבצים חדשים תפסו את מקומם.
 • תנועת רשת גבוהה – אם אתה מבחין שהרבה פעילות ברשת מתרחשת כשאתה אפילו לא משתמש באינטרנט, יש סיכוי גדול שווירוס יציף את חיבור האינטרנט שלך בהורדות והעלאות..
 • קריסות ושגיאות – המערכת שלך מתחילה לחוות באקראי הקפאות, קריסות והודעות שגיאה שפותחות וסוגרים יישומים.
 • בעיות בדפדפן – דפדפן האינטרנט שלך מתחיל להיות מוזר. זה מתחיל להפנות אותך לאתרים מפוקפקים, הוא מציג דפי בית שונים וסרגלי כלים חדשים למראה ספאם ממשיכים להופיע בו.
 • בעיות בתוכנת אבטחה – בכל פעם שאתה מנסה להפעיל או להתקין תוכנית אנטי-וירוס, אינך יכול לעשות זאת. בדרך כלל אתה מקבל הודעות שגיאה מוזרות שלא נותנות לך שום סיבה מדויקת לכך שאתה לא יכול לעשות זאת.
 • דוא”ל חטוף – חברים, משפחה ועמיתים לעבודה מתחילים לומר לך שהם מקבלים קבצים מצורפים מוזרים מכתובת הדוא”ל שלך. במקרה כזה, וירוס כנראה השתלט עליו, והוא מנסה להתפשט למחשבים אחרים באמצעות קבצים מצורפים וקישורים זדוניים.

קחו בחשבון שרוב הסימנים הללו יכולים להצביע גם על זיהום זדוני.

האם VPN מגן עליך מפני וירוסים?

במילים פשוטות, לא. האמת היא שהגנת ה- VPN והנגיפים לא ממש הולכים יד ביד.

VPN נועד להגן על התעבורה והנתונים המקוונים שלך באינטרנט, אך הוא אינו יכול להגן על המכשיר שלך מפני זיהומים בנגיף מחשב. ההצפנה בה הוא משתמש פשוט אינה מתוכנתת לעשות זאת – שלא לדבר על כך ששירות VPN זקוק לחיבור אינטרנט פעיל כדי לעבוד..

וירוס מחשבים, לעומת זאת, יכול לעורר הרס במכשיר שלך גם אם אתה מנותק מהאינטרנט.

יש המון ספקי תוכנות אנטי-וירוס / תוכנות אנטי-תוכנה לבחירה, אך ההמלצות שלנו הן Malwarebytes ו- ESET.

כמובן שאתה עדיין צריך להשתמש ב- VPN בכל פעם שאתה ניגש לאינטרנט. השימוש בו לצד תוכנת אנטי-וירוס הוא דרך חכמה מאוד להישאר בטוחה באינטרנט.

זקוק ל- VPN אמין לשימוש בתוכנת האנטי-וירוס שלך?

CactusVPN הוא רק השירות שאתה צריך. אנו משתמשים בהצפנה מתקדמת (כמו AES) ובפרוטוקולים מאובטחים (כמו SoftEther ו- OpenVPN) כדי להגן על כל התעבורה המקוונת שלך בכל פעם שאתה באינטרנט. בנוסף, אנו לא אוגרים יומנים, כך שהפרטיות שלך תהיה מאובטחת איתנו לחלוטין.

כל מה שאתה צריך לעשות כדי ליהנות מכל זה הוא הירשם, ולהוריד את האפליקציות שלנו ידידותיות למשתמש בפלטפורמה שתבחר.

אה, וצריך גם להזכיר כי תוכלו לנסות CactusVPN ללא עלות למשך 24 שעות אם תרצו. יתר על כן, אנו מספקים גם התחייבות להחזר הכסף של 30 יום, כך שאתה די קונה בלי שום סיכונים.

כיצד למנוע ווירוסים ממחשבים להדביק את המכשיר שלך

להלן רשימה מהירה של כל הדברים שאתה יכול לעשות כדי להוריד את הסיכוי שהמכשיר שלך ייפול טרף לוירוסי מחשב:

 • בראש ובראשונה השתמש באחת מתוכנות האנטי-וירוס שהזכרנו לעיל. תוכניות מסוימות יכולות להיקרא תוכנת antimalware, אבל הכל אותו דבר – וירוס הוא סוג של תוכנה זדונית, אחרי הכל.
 • וודא שמערכת ההפעלה ותוכנת האנטי-וירוס / תוכנת-נגד-תוכנה תמיד מעודכנות. אפילו העדכון הקטן ביותר יכול להכיל כמה שינויי אבטחה שישאירו נגיפים מזיקים.
 • אם למערכת ההפעלה שלך יש חומת אש, השאר אותה דולקת. הגדרות ברירת המחדל שלה אולי אינן אמינות במיוחד, אך זו עדיין שכבת אבטחה נוספת.
 • אל תגיב להודעות דיוג או להודעות שאתה מקבל. הם יכולים להפנות אותך לאתר זדוני, או להערים אותך להוריד קבצים מצורפים הנגועים בנגיף. אם תרצה ללמוד עוד על דיוג וכיצד לאתר התקפות דיוג, עקוב אחר קישור זה.
 • קבע סריקות רגילות באמצעות תוכנית האנטי-וירוס שלך – רצוי על בסיס יומי. כמו כן, וודא שאתה סורק כל קובץ שאתה מוריד לפני שאתה פותח אותו.
 • התקן חוסמי סקריפט בדפדפנים שלך. אנו ממליצים להשתמש ב- uMatrix וגם ב- uBlock Origin. להתרגל אליהם אולי ייקח מעט בהתחלה, אך הם ימנעו אפילו מאתרי דיוג להפעיל סקריפטים ומודעות הנגועים בנגיף כשתנגש אליהם..
 • אפשר גם תוספים מסוג ‘לחץ להפעלה’ בדפדפניך, מכיוון שהם ימנעו את סקריפטים של Java ו- Flash, אלא אם כן אתה אומר להם במפורש לעשות זאת על ידי אינטראקציה עם וידאו או מודעה. כך תוכלו לאפשר אותם כמעט בכל הדפדפנים.
 • אם יש לך תוכנות ישנות ומיושנות המותקנות במערכת שלך, בהן אינך משתמש לעתים רחוקות או אינך משתמש בהן, הסר אותן. וירוסים יכולים לנצל פגיעויות אבטחה שכבר לא טופלו בהן.
 • אל תוריד קבצים רישומים. קובץ 23kb .bat או .exe הטוען כי הוא מתקין למשחק וידאו חדש הוא ככל הנראה וירוס בתחפושת.
 • אם אתה מבחין בתוכניות או בסמלים חדשים במערכת שלך שאינך מזהה, סרוק אותם ומחק אותם.

כיצד להיפטר מוירוסים ממוחשבים

אם מערכת ההפעלה שלך נדבקת בוירוס, הדבר הטוב ביותר שלך הוא לאתחל אותו למצב בטוח. אך לפני שתעשה זאת, וודא שיש לך כונן קשיח חיצוני, CD / DVD או מקל זיכרון עם תוכנת אנטי-וירוס..

לאחר שאתה במצב בטוח, התנתק מהאינטרנט והתחל להסיר קבצים זמניים שתמצא. רבים מהם ככל הנראה נוספו על ידי הנגיף, ומחיקת קבצים זמניים תקל על תהליך הסריקה במהירות רבה יותר.

כשתסיים, עליך להפעיל את תוכנית האנטי-וירוס שלך ולהריץ סריקה מלאה של המערכת שלך. אם הוא לא מותקן, השתמש בתקליטור / DVD, בכונן הקשיח החיצוני או במקל הזיכרון כדי להתקין אותו. לאחר מכן, בדוק את הדפדפנים שלך כדי לראות אם אתה צריך לערוך את הגדרות דף הבית שלך. אם אתה רואה סרגלי כלים או מודעות מוזרים, פשוט התקן מחדש את הדפדפנים במידת האפשר. אם לא, הסר אותם, הפעל מחדש את המכשיר וביצע התקנה חדשה במצב הרגיל של המערכת.

אנא זכור שכל הטיפים האלו לא יעבדו 100% מהזמן. אם אינך יכול לבצע אף אחד מהצעדים האלה, או אם המחשב או מערכת ההפעלה שלך נפגעים מדי מכוח וירוס, עליך לקחת אותו לטכנאי מומחה. עליך לעשות את אותו הדבר אם עליך להסיר ידנית וירוס ממרשם המערכת שלך – במיוחד אם אין לך ניסיון בכך. הסרת הקובץ השגוי עלולה לפגוע קשות במערכת ההפעלה שלך.

עליך להתקשר לרשויות גם אם החוקים במדינה שלך מכסים פשעי רשת – במיוחד אם האקר גנב ממך מידע כספי ואישי עם נגיף..

בשורה התחתונה

אז, מה זה וירוס מחשבים ואיך זה עובד?

ובכן, זה די פשוט – זה סוג של תוכנה זדונית שיכולה לשכפל את עצמה ולהדביק מחשבים אחרים ברשת עם קוד זדוני אם המשתמש מבצע פעולות מסוימות. האקרים משתמשים לרוב בוירוסים ממוחשבים כדי להפוך מכשירים לבלתי שמישים, וכדי לגנוב מידע רגיש מאנשים.

האם VPN מגן מפני וירוסים? האם אתה בטוח שאתה משתמש רק ב- VPN באינטרנט?

ובכן לא באמת. VPN לא נועד להציע הגנה מפני וירוסים. זה יגן עליך מפני איומים מקוונים שונים, אך הוא לא יכול לשמור על המכשיר שלך מפני וירוסים ותוכנות זדוניות. רק תוכנית אנטי-וירוס יכולה לעשות זאת.
וזו בדיוק הסיבה שאתה צריך להשתמש ב- VPN לצד תוכנית אנטי-וירוס / תוכנת אנטי-תוכנה בכל פעם שאתה באינטרנט.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me