טיפים לשימוש במחשב ציבורי בבטחה שירות VPN


קרא טיפים אלה בנושא גלישה בטוחה וכיצד לשמור על פרטי העבודה, האישיים או הכספיים שלך פרטיים.

כמה בטוח מחשב ציבורי באמת?

לרוב אין לך מידע מוקדם על היבטי האבטחה של המחשב בו אתה משתמש באופן זמני, עד כמה הקשר מאובטח ואם הפעולות המקוונות שלך מתועדות.

שימוש במכשיר ציבורי יכול להיות מסוכן למדי בגלישה בטוחה שלך, או מידע פרטי רגיש כמו אבטחת מידע, אבטחת סיסמאות או פרטי בנקאות. אם אינך נוקט בכמה אמצעי בטיחות מחשבים בסיסיים, הנתונים הפרטיים שלך יכולים להיות על כף המאזניים.

אילו סיכונים בשימוש במחשבים ציבוריים קיימים?

להלן כמה מהסיכונים הנפוצים ביותר בעת שימוש במחשב ציבורי:

 1. מישהו מקבל גישה לפעילות שלך באינטרנט במיוחד אם אתה משתמש ב- WiFi ציבורי
 2. אנשים יכולים להיות לא דיסקרטיים ולהסתכל על הצג שלך
 3. תוכנות זדוניות ותוכנות ריגול במחשבים ציבוריים
 4. גישה להיסטוריית הגלישה שלך
 5. גניבת מידע אישי חשוב
 6. סיסמאות וגניבת אישורי כניסה

עם זאת, ישנן דרכים בהן תוכל לכסות את המסלולים המקוונים שלך אם אתה נתקל במצב של שימוש במחשב ציבורי. זכור, תחילה בטיחות.

כיצד להשתמש במחשב ציבורי בבטחה?

זכור כי אין דבר שאתה יכול לעשות כדי לאבטח מחשב ציבורי לחלוטין. עם זאת, ישנן דרכים בהן ניתן להפחית משמעותית את הסיכונים בשימוש במחשבים ציבוריים.

להלן מספר טיפים בנושא בטיחות מחשבים ציבוריים שעליכם לבצע.

מחק את היסטוריית הגלישה שלך

לאחר שסיימתם את הגלישה, וודאו תמיד כי תמחקו את העוגיות שלכם, נתוני טופס, היסטוריית גלישה, קבצים זמניים או סיסמאות שמורות..

אל תשמור סיסמאות

הזכרנו קודם לכן שמירת סיסמאות כמסוכנת ביותר וזה אמור להיות מובן מאליו בעת שימוש במחשב ציבורי. לפני הכניסה, ודא שאפשרות ‘שמור סיסמא’ אינה מופעלת כברירת מחדל. כמו כן, שימו לב ל” Keyloggers “מכיוון שהמכשירים הזעירים האלה יכולים לרשום כל מקש שתלחץ על המקלדת שלך ויכול לתפוס הכל החל מסיסמאות, הודעות אישיות, פרטי כרטיסי אשראי וכמעט כל מה שאתה מקליד. לכן, לפני שתתחיל להשתמש במחשב ציבורי, עליך תמיד לוודא שלא הוצמדו התקני keylogger.

אל תשתמש בכרטיס האשראי ובפרטי הבנקאות שלך

הימנע תמיד מפעולות שעשויות לחשוף סיסמאות חשבון חשובות או מידע אישי כגון מספרי כרטיסי אשראי ופרטי עסקאות פיננסיות. פעולות כאלה יכולות להזיק ביותר מאחר והמידע יכול להיות נגנב ושימוש.

אל תשמור קבצים

חלק מהקבצים ששמרת בדרך כלל באופן מקומי יכולים להכיל מידע פרטי או רגיש, למשל קובץ מצורף לדוא”ל חשוב. הדרך הטובה ביותר להגן על הנתונים שלך היא באמצעות כונן הבזק שבו אתה יכול לשמור קבצים במידת הצורך.

כמו כן, הקפד למחוק את הקבצים הזמניים המשויכים לשימוש בתוכניות שאינן דפדפני אינטרנט. בדרך כלל קבצים אלה אמורים להימחק אוטומטית כשאתה סוגר את התוכנית או במהלך אתחול מחדש, אך זה לא תמיד המקרה.

אתחל מחדש

לאחר השימוש במחשב ציבורי, אתחול מחדש הוא הצעד האחרון שעליך לעשות כדי למחוק את הרצועות שלך. פעולה זו תנקה את קובץ העמוד וגם תנקה את הכל מהזיכרון הפיזי (RAM).

היזהר מגמירות

מכיוון שאתה מוצא את עצמך במקום ציבורי, עליך להיות מודע תמיד לזרים סביבך. אתה אף פעם לא יודע מי חוטט מאחורי הכתף שלך. כמו כן, יש לשים לב למצלמות האבטחה המותקנות ברוב המקומות הציבוריים מכיוון שהן יכולות לתעד את כל תנועותיך כולל הקלדת סיסמא ותצוגת מסך.

זקוק לשירות VPN אמין?

כיסינו אותך – CactusVPN מציע VPN מתקדמת הכוללת הצפנה בדרגה צבאית, תמיכה 24/7, Kill Switch, 28+ שרתים מהירים במהירות גבוהה עם רוחב פס בלתי מוגבל ועד שישה פרוטוקולי VPN לבחירה. יתר על כן, אנו לא רושמים אף אחד מהנתונים שלך והשירות שלנו פועל בפלטפורמות מרובות.

ואם תרצה אי פעם לנסות דרכים אחרות לביטול חסימת אתרים, אנו מציעים גם שירות DNS חכם שמבטל חסימה של 300+ אתרים עבורך. זה וכל שרתי ה- VPN שלנו כפול שרתי פרוקסי.

וברגע שאתה הופך למשתמש CactusVPN, עדיין יהיה לנו את הגב עם אחריות להחזר הכסף של 30 יום.

שורה תחתונה

בימינו, לעתים רחוקות אנו מוצאים את עצמנו במצב בו אנו צריכים להשתמש במחשבים ציבוריים שכן לכל אחד יש לפחות מכשיר אישי אחד בהישג יד. עם זאת, באותם מקרים נדירים שבהם אין אפשרות אחרת, עליכם לנקוט בכל אמצעי הבטיחות האפשריים על מנת לשמור על אבטחת המידע האישי שלכם. אם אתה באמת חייב להשתמש בסיסמאות שלך או להוריד קבצים, אתה בהחלט צריך לעקוב אחר הטיפים לעיל. ואל תשכח, שנה את הסיסמאות שלך. גלישה בטוחה!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map