מהו VPN? (כל מה שאתה צריך לדעת) |


מהו VPN?

במילים פשוטות, זהו שירות מקוון שיכול להסתיר את כתובת ה- IP שלך כדי להסוות את המיקום הגיאוגרפי שלך, ולהצפין את הנתונים והתעבורה המקוונים שלך כדי להגן עליהם מפני מעקב ממשלתי, חטטנות של ספקי אינטרנט ופושעי רשת..

אבל בשביל מה VPN מייצג?

ובכן, ראשי תיבות מבטאים רשת פרטית וירטואלית, כלומר היא מאפשרת לך להקים רשת פרטית (שאינה פיזית – מכאן החלק הווירטואלי) על גבי רשת ציבורית (האינטרנט, במקרה זה).

VPNs ארגוני לעומת VPNs אישי

כדי להבין טוב יותר מהו VPN, עליכם ללמוד להבדיל בין VPNs ארגוני לבין אישיות.

על קצה המזלג, VPN אישי הוא שירות המוצע על ידי ספקי VPN – עסקים של צד שלישי המציעים פונקציונליות VPN לכל סוג מקוון. מטרת VPNs אישיים היא לעזור לך – משתמש האינטרנט הממוצע – לגלוש באינטרנט בצורה מאובטחת ולעקוף את כל המגבלות שתיתקל בהן..

מצד שני, VPN תאגידי (נקרא גם VPN לגישה מרחוק) הוא חיבור VPN שעסקים גדולים מגדירים פנימה. VPNs לתאגידים יש בעיקר מטרה אחת – מתן עובדים, בעלים ובעלי עניין בעלי גישה מאובטחת לנתוני החברה.

מהו ספק VPN?

ספק VPN היא חברת צד ג ‘המציעה חיבורי VPN שלהם המורכבים מיישומים, הצפנות, פרוטוקולים ושרתים כשירות. בדרך כלל אתה צריך לקבל מנוי, אך ספקים מסוימים יכולים להציע את שירותיהם ללא עלות.

אם תרצה ללמוד עוד על ספקי VPN, עקוב אחר קישור זה.

כיצד עובד VPN?

במילים פשוטות, ברגע שתנהל לקוח VPN ותתחיל חיבור לשרת VPN, הלקוח יתחיל להצפין את כל התעבורה שתשלח לשרת. ברגע שהלקוח יוצר חיבור לשרת, כתובת ה- IP שלך מוחלפת בכתובת השרת.

כיצד פועלת תרשים VPN

לאחר מכן, השרת מפענח את כל הנתונים שהוא מקבל ממך ומעביר את בקשות החיבור שלך לאתר שאליו ברצונך לגשת. לאחר שהשרת מקבל את הנתונים המבוקשים (כמו דף אינטרנט), הוא מצפין אותם ומעביר אותם ללקוח. כאשר לקוח ה- VPN במכשיר שלך סוף סוף מקבל את התנועה, הוא מפענח אותו עבורך.

מעוניין לברר פרטים נוספים על אופן פעולת ה- VPN? הנה מדריך שכתבנו בנושא זה.

מהו שרת VPN?

שרת VPN הוא מכשיר פיזי או וירטואלי שמשמשים בו ספקי VPN בכדי לספק את שירותיהם למשתמשים. הם מצליחים לעשות זאת על ידי התקנת תוכנת VPN בשרת. לחלק מהספקים יש שרתים פיזיים משלהם, אך רובם שוכרים שרתי אבטחה גבוהה ממרכזי נתונים אמינים. שרתי VPN פיזיים הם קצת יותר פופולריים מאלה וירטואליים, אך הם מאובטחים באותה מידה כל עוד הם מוגדרים כראוי.

במקרה שאתה רוצה לדעת יותר על שרתי VPN וכיצד הם עובדים, עיין במאמר זה.

מהו לקוח VPN?

לקוח VPN הוא תוכנה שאתה מתקין במכשיר שלך ומשמשת ליזום חיבורים לשרת VPN. הם אחראים להצפנת התנועה שאתה שולח לשרת, ולפענוח כל הנתונים שאתה מקבל מהשרת. לרוב לקוחות ה- VPN יש פונקציונליות נוספת – כמו לאפשר לך לעבור בין פרוטוקולי VPN, לבחור יציאות שונות ולהפעיל או לבטל תכונות נוספות (כמו Kill Switch)..

חשוב להבדיל בין לקוחות VPN מובנים ללקוחות צד ג ‘. הקודמות הן תוכנות מקוריות המוגדרות מראש במערכת ההפעלה שלך (כמו לקוח VPN של Windows 10). האחרונים הם יישומים שמקבלים מספקי VPN של צד שלישי.

לדוגמה, כך נראית אפליקציית CactusVPN:

אפליקציית CactusVPN

למידע נוסף על לקוחות VPN, עקוב אחר קישור זה.

מהו פרוטוקול VPN?

פרוטוקולי VPN הם קבוצות של הוראות וכללים שספקי ה- VPN משתמשים בהם כדי לוודא שהקשרים שהמשתמשים שלהם נהנים מהם יציבים ומאובטחים. כמה חזק פרוטוקול ישפיע על כמה מאובטח חיבור ה- VPN.

מהי מנהרת VPN ואיך זה עובד

מנהרת VPN היא פשוט החיבור המוצפן בין המכשיר שלך לאינטרנט ששירות VPN מגדיר עבורך. באשר לאופן פעולתה של מנהרת VPN, היא בעצם מכסה את התנועה שלך במנות נתונים מוצפנות. המשמעות היא שה”מנהרה “היא שכבת ה- VPN של ההצפנה שמוסיפים לחיבורים שלך. כמו כן, VPNs משתמשים בפרוטוקולי מנהור (הידועים כפרוטוקולי VPN) כדי להגדיר ולהגדיר את החיבורים בצורה אופטימלית יותר..

מהי הצפנת VPN?

הצפנת VPN היא כיצד שירותי VPN ממירים את התנועה והנתונים שלך (אותם ניתן לראות על ידי כל אחד) לפורמט שלא ניתן לקרוא. לאחר הצפנה, רק שרת VPN ולקוח יכולים לפענח את המידע.

אז מה עושה VPN בעצם?

עכשיו כשאתה יודע מה זה VPN, הגיע הזמן לבדוק מה הוא באמת יכול לעשות בשבילך.

להלן היתרונות העיקריים שבהם תוכלו ליהנות בעת שימוש ב- VPN:

 1. תקבל הגברת האבטחה המקוונת. כך שלא תצטרכו עוד לדאוג שפושעי סייבר ישמרו על מה שתעשו ותגנבו את הנתונים שלכם.
 2. אתה תצליח לעשות זאת לעקוף כל מגבלה אתה נתקל – חומות אש וגם חסימות גיאוגרפיות – מכיוון ש- VPN יסתיר את כתובת ה- IP שלך.
 3. עם VPN, תוכל לעשות זאת באופן משמעותי חיזוק הפרטיות שלך באינטרנט על ידי הבטחת ספק שירותי האינטרנט שלך, סוכנויות מעקב ממשלתיות ומפרסמים לא יצליחו לפקח על הרגלים מקוונים שלך.

מדוע אנשים משתמשים ב- VPN

אם תרצה לברר מידע נוסף על היתרונות של שימוש ב- VPN, עיין במדריך המעמיק שלנו.

באשר למתי להשתמש ב- VPN, כל אחד מהמצבים הבאים מספיק:

 • בכל פעם שאתה לא יכול לגשת לאתרים מכיוון שהם אינם זמינים באזור שלך.
 • כאשר הממשלה שלך מחליטה לצנזר תוכן מקוון ספציפי.
 • כשאתה בעבודה ולא מצליח להתחבר לאתרים מסוימים מכיוון שחומות אש חוסמות אותם.
 • בכל פעם שאתה ניגש לרשת ברשת WiFi ציבורית לא מאובטחת.
 • כשאתה נוסע לחו”ל ואינך יכול לצפות בתוכן מארץ מולדתך.
 • כשאתה מוריד סיקור.
 • בכל פעם שאתה משחק משחקי וידאו מקוונים.
 • בכל פעם שתרצה לשפר את מאמצי SEO שלך.
 • בכל פעם שאתה רוצה לעקוף אפליה במחירים מקוונים.
 • כאשר אתה רוצה להסתיר את עקבותיך הדיגיטליות במידה מסוימת.

הנה מה ש- VPN לא יעזור לך לעשות

כמו כל סוג של שירות, ל- VPN יש את המגבלות שלו. חשוב לדעת עליהם מכיוון שיהיה לכם קל יותר להחליט אם זה השירות המתאים לכם. אז הנה מה שלא כדאי לכם לצפות ששירות VPN יוכל לעשות עבורכם:

 • הגן עליך מפני החוק – אנחנו בשום אופן לא אומרים שאתה עבריין או משהו כזה, אבל אתה חייב להבין שאתה לא יכול להשתמש ב- VPN כדי לעשות שום דבר שעשוי להיות לא חוקי במדינה שלך (כמו לעסוק בהטרדה מקוונת או בריונות, למשל ). כמו כן, זכור כי בהתאם לחוקי המדינה בה נמצא VPN, רשויות ממשלתיות עשויות להיות מסוגלות לכפות על הספק לחלוק איתו נתוני משתמש איתם..
 • שומר על עצמך מפני תוכנות זדוניות ווירוסים – VPNs פשוט לא נועדו להגן על המכשיר שלך ועל מערכת ההפעלה מפני זיהומים זדוניים וירוסים. לכן עליכם להשתמש תמיד בפתרון אנטי-וירוס / אנטי-תוכנה אמין לצד שירות VPN.
 • הפוך אותך באופן אנונימי למאה אחוז – VPN יכול להצפין הרבה מהנתונים והתעבורה המקוונים שלך, כן, אבל הוא פשוט לא יכול לגרום לזה להראות כאילו אתה “בלתי נראה” באינטרנט. השירות לא יכול למנוע מאתרים להציב עוגיות במכשיר שלך, לברר איזה סוג מכשיר או רזולוציה שולחן עבודה יש ​​לך, או לראות איזה סוג GPU יש לך או איזו מערכת הפעלה אתה מפעיל..

כמה מאובטח VPN?

זו לא שאלה שקל לענות עליה. התשובה האמיתית היא “זה תלוי.”

על מה? ובכן, על איזה סוג של תקני הצפנה או פרוטוקולי VPN שספק ה- VPN משתמש, עבור אחד. לדוגמה, VPN שמציע רק חיבורי PPTP אינו מאובטח כלל מאחר ש- NSA יכול לפצח את תעבורת ה- PPTP על ידי ה- NSA.

נוסף על כך, חשוב גם כמה נתוני משתמש ספק ה- VPN רושם. וכך גם המדינה שבה הם ממוקמים. אחרי הכל, אם הספק מתגורר במדינה בה הם נאלצים לחוק באופן חוקי נתוני משתמשים עם הממשלה (כמו רוסיה), כמעט ולא תוכלו ליהנות מכל רמת פרטיות באינטרנט.

בסך הכל, הדרך הטובה ביותר לדעת ש- VPN בטוח לשימוש היא אם הספק:

 • משתמש בהצפנה חזקה (כמו 128/256 סיביות AES).
 • משתמש בפרוטוקולים מאובטחים – כמו OpenVPN, SoftEther ו- IKEv2.
 • מבהיר שהם לא רושמים נתוני משתמש.
 • יש את המרכז הראשי שלה במדינה שיש לה חוקים חזקים הממוקדים בפרטיות, או שהיא אינה חלק מהסכמי מודיעין לשיתוף נתונים (כמו גיברלטר, שוויץ או מולדובה).
 • מציע מתג להרוג, שמבטיח שתעבורתך תיסגר אם חיבור ה- VPN שלך יירד.

האם VPNs חוקיים?

ברוב המדינות בעולם השימוש בשירות VPN הוא חוקי לחלוטין. אתה יכול להוריד ולהתקין בחינם לקוחות VPN במכשירים שלך, ולהשתמש בהם כדי לאבטח את החיבורים שלך ולבטל את חסימת תוכן האינטרנט.

האם VPNs חוקיים?

עם זאת, ישנם כמה חריגים. במדינות הבאות, שימוש ב- VPN נוגד את החוק, או שאתה יכול להשתמש רק בשירות VPN מאושר על ידי הממשלה:

 • חרסינה
 • רוסיה
 • עומאן
 • איחוד האמירויות
 • איראן
 • עירק
 • טורקיה
 • בלארוס
 • טורקמניסטן
 • אוגנדה
 • צפון קוריאה
 • מצרים

כמובן, רק מכיוון שהשימוש ב- VPN מנוגד לחוק או שמוסדר במדינות אלו, אין פירושו שמשתמשים מקוונים אינם מוצאים דרכים לעקוף מגבלות ממשלתיות, ומשתמשים באופן חופשי ב- VPN בכל מקרה..

למידע נוסף על נושא זה, אנא קרא מאמר זה.

כיצד להשיג VPN

קבלת VPN זה די פשוט. כל שעליך לעשות הוא למצוא ספק שאתה אוהב, לבחור אחת מתכניות המנויים שלהם ולהקים חשבון. לאחר שתסיים, כל שנותר הוא להוריד ולהתקין את אפליקציית ה- VPN של הספק.

כמה עולה VPN?

שירות VPN יכול לעלות עד 4- $ 5 לחודש עד 12 – $ 13 לחודש. בדרך כלל, ככל ששרתים, תכונות, שירותים נוספים ואפליקציות תואמות חוצות פלטפורמות שהספק מציע מציעים יותר, כך הם יצטרכו לחייב יותר בחודש כדי לכסות את העלויות.

בדרך כלל אתה יכול לקבל הנחות די הגונות אם תבחר במנוי שנתי או רבעוני – כמו לשלם רק 4 $ לחודש במקום 7 $.

כיצד לבחור VPN – דגלים אדומים להיזהר

בחירת ספק ה- VPN הנכון הכל תלוי בהעדפות שלך. ובכל זאת, הנה כמה דגלים אדומים שיעזרו לכם לסנן את הספקים הרעים:

 • כובעי נתונים מוגבלים, מצערת רוחב פס, או כל סוג של רוחב פס ומגבלות מהירות.
 • כל סוג של רישום נתונים – במיוחד אם הוא כולל יומני שימוש.
 • תמיכה מוגבלת של לקוחות, או שום דרך ישירה ליצור קשר עם צוותי התמיכה אם משהו משתבש.
 • היעדר הצפנה מתאימה, וגישה לפרוטוקולים חלשים (PPTP, L2TP) בלבד.
 • נוכחות של מודעות אצל הלקוחות.
 • כל סוג של מגבלה לגבי כמה שרתים אתה יכול להתחבר, או באיזו תדירות אתה יכול להחליף שרתים.
 • היעדר תקופת הדרכה בחינם, או כל התחייבות להחזר כספי.

זקוק לשירות VPN אמין?

כיסינו אותך – CactusVPN מציע VPN מתקדמת הכוללת הצפנה בדרגה צבאית, תמיכה 24/7, Kill Switch, 28+ שרתים מהירים במהירות גבוהה עם רוחב פס בלתי מוגבל ועד שישה פרוטוקולי VPN לבחירה. יתר על כן, אנו לא רושמים אף אחד מהנתונים שלך והשירות שלנו פועל בפלטפורמות מרובות.

CactusVPN

ואם תרצה אי פעם לנסות דרכים אחרות לביטול חסימת אתרים, אנו מציעים גם שירות DNS חכם שמבטל חסימה של 300+ אתרים עבורך. זה וכל שרתי ה- VPN שלנו כפול שרתי פרוקסי.

נסה את השירות שלנו בחינם תחילה

זה נכון – אנו מציעים ניסיון חינם הפתוח 24 שעות ביממה עבור השירותים שלנו. אין צורך בכרטיסי אשראי ותקבלו את כל התכונות.

וברגע שאתה הופך למשתמש CactusVPN, עדיין יהיה לנו את הגב עם אחריות להחזר הכסף של 30 יום.

“כיצד אוכל להשיג VPN בחינם?”

ובכן, כל מה שאתה צריך לעשות זה לבחור ספק VPN בחינם. עם זאת, עליכם לדעת ש VPNs בחינם הרבה יותר מסוכנים מאשר VPNs בתשלום. אתה יכול לגנוב את רוחב הפס שלך, להידבק במכשיר שלך בתוכנה זדונית ועוד ועוד.

בסך הכל, הדרך הטובה ביותר להשיג חווית VPN בחינם היא לבחור ספק שמציע תקופת ניסיון בחינם. בדרך זו תוכלו לבדוק את השירות לפני שתשלמו.

“האם אוכל ללמוד כיצד להגדיר VPN משלי?”

כן, אתה יכול אם יש לך סבלנות. ראשית, תצטרך להשיג שרת. אתה יכול לשכור מכוון ייעודי מכובד במרכזי נתונים. בהתאם לצרכים שלך, אתה יכול לשלם בכל מקום בין $ 15 ל- $ 100 לחודש עבור זה. עליך לבחור שרת וירטואלי מכיוון שהם בדרך כלל זולים יותר.

תכונות VPN

לאחר מכן תוכלו לנסות להשתמש בסקריפטים של קוד פתוח Algo VPN כדי להתקין את התלות בהתקן. ניתן למצוא את הוראות ההתקנה ממש כאן. נוח להשתמש ב- Algo VPN מכיוון שהוא מבצע אוטומטית את תהליך ההתקנה של VPN. בנוסף, אם אתה משתמש ב- DigitalOcean, הסקריפטים אפילו ייצרו את השרת והגדרתו מכיוון ש- Algo VPN משתמש בממשק ה- API של הפלטפורמה..

לחלופין, תוכלו לנסות להשתמש ב- SoftEther VPN או OpenVPN כדי להגדיר ולהגדיר את החיבורים שלכם.

ובכל זאת, כדאי לדעת שלהגדרת VPN משלך יש חסרונות:

 • הגדרת ה- VPN בעצמך יכולה להיות די קשה אם אתה לא מאוד מתמצא בטכנולוגיה (אפילו עם ה- VPN Algo הידידותי למשתמש). ואם תנסו לקבוע תצורה של חיבור OpenVPN או SoftEther, הדברים יהפכו מורכבים עוד יותר.
 • תצטרך להתמודד עם מגבלות כשאתה רוצה לבטל את חסימת התוכן. אחרי הכל, לא תהיה לך גישה לעשרות שרתים מרחבי העולם. אתה יכול לשכור שרתים נוספים מאזורים שונים, כמובן, אך זה יכול להתייקר במהירות.

מכיוון שאתה תהיה המשתמש הראשי בכתובת ה- IP של השרת שלך, לא תקבל את אותם הטבות ממרכזי הפרטיות עם VPN עם כתובות IP משותפות.

כיצד להשתמש ב- VPN

השימוש ב- VPN הוא פשוט מאוד.

 1. ראשית, עליך ליצור חשבון עם ספק VPN או לקבל שרת ייעודי משלך.
 2. לאחר מכן, אתה רק צריך להוריד ולהתקין את לקוח VPN, להפעיל אותו ולהתחבר לשרת VPN לבחירתך (או לשרת משלך)..
 3. זהו זה – ברגע שהלקוח יוצר חיבור לשרת, אתה טוב ללכת.

בהתאם לספק VPN, ייתכן שתוכל לשנות את הגדרות החיבור שלך לפני שתתחבר לשרת VPN – כמו לבחור באיזה פרוטוקול VPN להשתמש, אם ברצונך להשתמש בהגנת דליפת DNS והאם אתה רוצה תכונות כמו Kill Switch או לא. והחיבור האוטומטי מופעל. אלה רק כמה דוגמאות – יש טונות של תכונות אחרות שאתה יכול לצבוט כשאתה משתמש בלקוח VPN.

על אילו פלטפורמות עובדות VPNs?

VPNs די גמישים בכל הקשור לתאימות בין פלטפורמות. הם עובדים בפלטפורמות הפופולריות ביותר, כמו Windows, macOS, iOS ו- Android. עם זאת, בדרך כלל ניתן להגדיר או להתקין חיבורי VPN בפלטפורמות אחרות, כגון:

 • הפצות לינוקס (כמו אובונטו)
 • אנדרואיד TV
 • טלוויזיה של אמזון פייר
 • דפדפנים (Firefox, Google Chrome)
 • טלפון של Windows
 • Boxee Box
 • Chromebook
 • FreeBSD
 • סולאריס
 • קוראים אלקטרוניים (כמו Kindle Fire)
 • אוכמניות
 • Synology NAS

עם זאת, חלק מהפלטפורמות אינן מציעות תמיכה מקורית ל- VPN. לדוגמה, אינך יכול להגדיר ישירות חיבור VPN במסוף PlayStation, סוגים מסוימים של טלוויזיות חכמות או קופסה. במצבים אלה, עליך להגדיר חיבור VPN בנתב שלך. ככה, כל מכשיר שמחובר לאינטרנט יש לך בבית ישתמש בחיבור VPN בכל פעם שהוא ניגש לאינטרנט דרך הנתב שלך.

אתה יכול לקבל נתב VPN לא-מהאריזת, אך הם יכולים להיות די יקרים. האפשרות הטובה ביותר היא להשיג נתב מהבהב, או פלאש את הקושחה של הנתב, ולהגדיר עליו את שירות ה- VPN שלך. התהליך יכול להיות מעט מורכב, אבל אם הספק שלך מציע הדרכות שלב אחר שלב, זה לא אמור להיות קשה מדי.

“כיצד אוכל לדעת אם ה- VPN שלי עובד?”

הדרך הקלה ביותר לבדוק אם חיבור ה- VPN שלך עובד או לא, היא להשתמש בכלי שלנו לזיהוי IP. גש לאתר כאשר אתה מחובר לשרת VPN, ובדוק איזו כתובת IP מוצגת – כתובתך האמיתית, או כתובת השרת.

מבחן דליפות IP

כדי להיות יסודי עוד יותר, אתה יכול לנסות את הכלים הבאים:

 • IPLEAK.NET – בדוק אם ה- IP שלך דלף כשאתה משתמש ב- VPN.
 • DNSLeakTest – בדוק אם חיבור ה- VPN שלך סובל מדליפות DNS או לא.
 • מבחן דליפת WebRTC – וודא שחיבור ה- VPN שלך אינו מועיל לדליפות WebRTC.

לקבלת מדריך מעמיק יותר כיצד לוודא ש- VPN שלך עובד טוב, עקוב אחר קישור זה.

“מדוע חיבור ה- VPN שלי כל כך איטי?”

חשוב להבין ש- VPN יכול להאט את המהירות המקוונת שלך. זה קורה בעיקר בגלל ההצפנה של ה- VPN – במיוחד אם זה חזק מאוד. כמה חזק ה- CPU שלך, כמה רחוק אתה מהשרת שאתה משתמש וכמה מהר מהירות האינטרנט המקורית שלך תורמת גם עד כמה VPN יכול להאט את המהירות שלך.

במקרה שתרצה ללמוד עוד על נושא זה, עיין במדריך זה.

האם עליך להשתמש ב- VPN כשאתה מסתער?

כבר הזכרנו שאתה יכול להשתמש ב- VPN בעת הורדת טורנטים, אך הנה הסיבות העיקריות שכדאי לעשות זאת:

 • זה יכול לשמור על ביטחונך מהודעות DMCA, וכדי להשבית את שירותי ספק שירותי האינטרנט שלך.
 • אימה עם VPN מגנה על פרטיותך ממשתמשי שאר הנחיל (המספר הכולל של מעלה / מוריד על סיקור) מכיוון שהם לא יכולים לראות את כתובת ה- IP האמיתית שלך.
 • זה שימושי ביותר בעת נסיעה. מלונות עשויים לבעוט אותך מהרשת אם יתפסו אותך מריץ לקוחות סיקור או מורידים סיקורים, כך ששימוש ב- VPN יכול לעזור לך להישאר מתחת לרדאר..

הצהרה: אנו כאן ב- CactusVPN לא מעודדים או תומכים בהפרה והפרת זכויות יוצרים בלתי חוקיות. אך אנו מודעים לכך שאנשים רבים ברחבי העולם יכולים להשיג רק את קובצי הבידור, בית הספר והעבודה, או תוכנות שהם זקוקים להם דרך סיבוב.

“מה רואה ספק שירותי האינטרנט שלי כשאני משתמש בשירותי VPN?”

בעיקרון, כל עוד אתה משתמש בשירות VPN המציע הצפנה חזקה, ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל לראות מה אתה עושה באינטרנט. הם לא ידעו לאילו אתרים אתה ניגש, לאילו קבצים אתה מוריד, או לאילו סרטונים אתה צופה. הם פשוט יראו ג’יבריש טהור.

מעקב פיקוח

הדברים היחידים ש- ISP שלך יכול לראות הם:

 • העובדה שאתה מחובר ל- VPN. הנתונים שלהם לא אומרים להם על הסף, אבל הם יכולים לנחש בהתבסס על העובדה שהתנועה שלך מוצפנת.
 • העיתוי של חיבור ה- VPN שלך.
 • כתובת ה- IP של שרת ה- VPN שאליו אתה מחובר.
 • כמות הנתונים שאתה שולח ומקבל, אך לא אילו נתונים.

זו בדיוק הסיבה שבגללה אנשים רבים משתמשים ב- VPN בכדי לעקוף את מצוקת רוחב הפס של ספק שירותי האינטרנט.

מדוע Netflix חוסם שירותי VPN?

נטפליקס מנסה לחסום את שירותי ה- VPN מאז 2016. המאמצים שלה הושגו מעט בהצלחה מאז שהפלטפורמה הצליחה לרשום מספר ספקים..

מדוע נטפליקס מתמקדת בכל כך ב- VPN? זה בעיקר בגלל שהפלטפורמה אינה בעלת זכויות היוצרים על כל התוכן שהיא מציגה. כמו כן, על מנת לשדר תוכניות וסרטים ברחבי העולם, נטפליקס ובעלי זכויות היוצרים היו צריכים לקנות זכויות רישוי. וזה יכול להיות יקר במיוחד, כך שלא פלא שנטפליקס ובעלי התוכן שהיא מציגה לא רוצים שהתוכן האמריקני יהיה זמין לכל העולם.

אז, נטפליקס חוסם VPNs הוא בעצם הניסיון של החברה לכבד את כל עסקאות הרישוי שיש לה עם אולפני רשת ורשת טלוויזיה..

נטפליקס מעבר לים

איך Netflix מצליחה לחסום כמה VPNs? במילים פשוטות, היא משתמשת בשיטות איתור מתקדמות כדי לרחרח את משתמשי ה- VPN. מכיוון שהרבה ספקים מציעים כתובות IP משותפות, הפלטפורמה יכולה לראות אם הרבה נתונים ובקשות מגיעים מכתובת ספציפית אחת. ברגע ששרתי נטפליקס מגלים שכתובת IP שייכת לספק VPN, היא מפרטת אותה בשחור.

לפעמים, Netflix עשויה לחסום כתובות IP בתפוצה רחבה מכיוון שחלק מספקי ה- VPN רוכשים אותם כך. עם זאת, לעיתים קרובות זה יכול להחמיא מכיוון שהפלטפורמה יכולה בסופו של דבר לחסום כתובות IP נפרדות השייכות למשתמשים שלהם.

כמובן, זה לא אומר שכל ספקי ה- VPN Netflix מצליחים לחסום להישאר כך. ספקים רבים מפתחים כל הזמן דרכים לעקיפת הדרך, כך שלא נראה שנטפליקס אינה נגישה כל הזמן למשתמשים ב- VPN.

אבל אם אתה באמת רוצה לוודא שתהיה לך גישה ללא הפרעה לנטפליקס, עליך לבחור ספק שאינו מציע רק שירותי VPN, אלא גם שירותי פרוקסי ושירותי DNS חכמים. ככה, יש לך מספר דרכים לבטל את החסימה של Netflix. ואם נטפליקס חוסמת לפתע שירות כלשהו, ​​תהיה לך תוכנית גיבוי (או שתיים).

מהו תמיכה VPN כפולה?

תמיכה ב- VPN כפול פירושה שהספק מאפשר לך להשתמש בשני שרתי VPN בו זמנית. בעיקרו של דבר, התעבורה והנתונים שלך מאובטחים פעמיים – פעם אחת על ידי שרת ה- VPN הראשון, ופעם אחרת על ידי השרת השני.

חלק מהמשתמשים המקוונים מעדיפים חיבור VPN מסוג זה מכיוון שהוא מציע פרטיות משופרת (השרת השני לא יודע את כתובת ה- IP האמיתית שלך), ושיפור האבטחה (עם כל חיבור נוסף שכבה של הצפנה).

עם זאת, VPNs כפול מחייב מיסוי מהירויות מקוונות וזיכרון המערכת. זה די קל לסיים במהירויות חיבור איטיות אם החיבורים אינם מוגדרים כראוי, ואם רוחב הפס ומעבד ה- CPU שלך אינם יכולים להתמודד איתם.

רוצה לדעת יותר על VPNs כפול, VPNs multihop ורשתות VPN? עיין במדריך זה.

מהו VPN? בשורה התחתונה

אז מה זה VPN אז?

כדי לשמור על זה פשוט, זהו שירות שעוזר לך להסתיר את כתובת ה- IP שלך, ולאבטח את התעבורה והנתונים המקוונים שלך. זה עושה הרבה יותר מזה, כמובן, אבל זה הרעיון המרכזי.

ניסינו לענות על כל השאלות הרלוונטיות שיכולנו לחשוב עליהן במאמר זה. אבל אם יש עוד דברים שאתה רוצה ללמוד על VPN, הודע לנו בתגובות, וננסה לענות בהקדם האפשרי.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me