שימוש ב- VPN בנתב |


כן, זה אפשרי, אם כי זה ללא ספק טיול בפארק. תהליך ההתקנה יכול להיות מעט קשה אם אינך בעל יכולות טכנולוגיות במיוחד. דילוג עליו על ידי קניית נתב מוגדר מראש יכול להיות יקר למדי.

אבל לפני שנגיע לזה, תחילה עליך לבדוק אם פעולה זו היא דבר שבאמת יועיל לך.

אז הנה כל מה שצריך לדעת על היתרונות והחסרונות של שימוש ב- VPN בנתב (בין היתר):

מהן היתרונות והחסרונות של שימוש ב- VPN בנתב?

ישנם יתרונות שונים ומגוונים לגבי חסרונות שעליך לקחת בחשבון לפני שתמשיך להתקין את התוכנה כדי לוודא ששימוש ב- VPN בנתב באמת יועיל לך.

היתרונות

אתה יכול להשתמש ב- VPN במספר מכשירים

בעוד שרוב ה- VPN עובדים בדרך כלל ברוב המכשירים, רמת תאימות בין פלטפורמות לרוב אינה מספיקה בימינו. מה אם תרצה להשתמש ב- VPN ב- Xbox, PlayStation או טלוויזיה חכמה למשל?

נתב 1

ובכן, זה מסוג הדברים שאתה יכול לעשות בפועל אם תגדיר VPN בנתב. לאחר סיום זה, כל מכשיר שמתחבר לנתב יוכל להשתמש בתכונות ה- VPN.

המשמעות היא שתוכל לצפות בתוכן מוגבל גיאוגרפי בטלוויזיה החכמה שלך, או לגשת לאזורי משחק חסומים גיאוגרפיים בקונסולה שלך..

יש צורך רק בהתקנה אחת

לא תצטרך להתקין או לקבוע את התצורה של אפליקציות ולקוחות VPN במספר מכשירים. מספיק להגדיר את ה- VPN בנתב פעם אחת, ולהיעשות איתו. בעיקרו של דבר, כל מכשיר שיוכל להתחבר לנתב שלך ישתמש אוטומטית ב- VPN המוגדר עליו.

ה- VPN תמיד יהיה פעיל

לאחר קביעת תצורה של VPN בנתב, הנתב האמור תמיד יתחבר לאינטרנט דרך ה- VPN. לכן, לא תצטרך לדאוג לשכוח להפעיל את ה- VPN כשאתה נכנס לרשת ולהשאיר את התעבורה והנתונים האישיים שלך חשופים.

VPN נתב יכול להגן עליך מפני שיטור באמצעות WiFi

אם אינך מכיר שיטור באמצעות WiFi, פשוט תחשוב על זה כמי שמתחבר לרשת ה- WiFi שלך ומשתמש בזה ללא רשותך. בדרך כלל ניתן למנוע זאת באמצעות סיסמה חזקה במקום, אך – לפעמים – האקר חרוץ יכול פשוט לעקוף אותה.

כשזה יקרה, הם יוכלו לאסוף עליך מידע הקשור בגיאוגרפיה מכיוון שתהיה להם כתובת ה- IP שלך.

אבל אם יש לך VPN מבצעי בנתב שלך, תצטרך ליהנות ממידה מסוימת של אנונימיות שכן ה- IP האמיתי שלך יוחלף בכזה אחר.

לכן, אם רשת ה- WiFi שלך תיפרץ אי פעם ככה, האורח הלא מוזמן לא ממש יוכל לאתר את מיקומך. באופן דומה, אם הם משתמשים ב- WiFi שלך למטרות מצמצמות, הוא לא יימצא במעקב אחר ה- IP שלך.

החסרונות

מהירויות הורדה וחיבור עשויים לקחת מכה

בעת שימוש ב- VPN בנתב לעומת מחשב, למשל, סביר להניח שתחוו מהירויות חיבור והאטה איטיות יותר. זה כמעט תמיד יקרה אם לנתב שלך יש מעבד חלש, ואם אתה משתמש בפרוטוקול VPN כבד של הצפנה (למשל OpenVPN, למשל).

למרבה הצער, גם אם אתה משתמש בפרוטוקול VPN שמעדיף מהירות על פני אבטחה (כמו L2TP), המהירויות המקוונות שלך עדיין לא יהיו בשיאם אם ביצועי ה- CPU של הנתב שלך מבצעים ביצועים נמוכים. זוהי בעיה נפוצה עם נתבי D-Link ו- TP-Link, למעשה.

הדרך היחידה שתוכלו לעקוף את הבעיה הזו תהיה לקבל נתב ביצועים יותר. עם זאת, זה יכול לעלות לכם הרבה כסף. טווח המחירים יכול להתחיל בכל מקום סביב $ 100 – $ 200, ולעלות עד 500 $ ומעלה.

לא רק זה, אלא שככל שיותר מכשירים שחברתם לשרת VPN ספציפי דרך הנתב שלכם, כך המהירות הכוללת של חיבור האינטרנט תהיה איטי יותר..

יתכן שלא תיגש לתוכן חסום גיאוגרפי בארצך

מכיוון שהגדרת VPN בנתב פירושה שהיא תמיד תהיה פועלת, כתובת ה- IP שלך תמיד תוגדר למדינה ספציפית בכל פעם שאתה ניגש לרשת דרך הנתב..

לכן, אם אתה גר בארה”ב והגדרת את הנתב להתחברות לשרת VPN בבריטניה, סביר להניח שלא תוכל לגשת לתוכן אמריקאי שמוגבל גיאוגרפי, כמו Netflix US או Hulu, למשל. . הסיבה לכך שתמיד תהיה לך כתובת IP בבריטניה כשאתה נכנס לרשת.

נטפליקס מרחוק

כדי לעקוף זאת, עליך לשנות ידנית את שרת ה- VPN בקושחת הנתב. אם אתה משתמש בקושחת נתב עגבניות, עם זאת, זו לא תהיה בעיה מכיוון שאתה חתול מגדיר 2 שרתי VPN ועובר ביניהם בקלות.

הגדרת VPN בנתב יכולה להיות קשה

למרבה הצער, זה לא פשוט כמו סתם הפעלת תהליך הגדרה, לחיצה על “סיום” וגלישה באינטרנט בשעות הפנאי.

במקום זאת, בדרך כלל תצטרך לגשת לכתובת שער ברירת המחדל של הנתב, לשנות את חיבור הרשת ואפילו להוריד ולערוך קבצי תצורה – רק כדי לציין כמה צעדים. אם אין לך ניסיון עם דברים כאלה, זה יכול להרגיש די מפחיד.

למרבה המזל, מרבית ספקי ה- VPN מציעים הדרכות שלב אחר שלב המציגות כיצד להגדיר VPN בנתב. יש לנו כאן ב- CactusVPN הדרכות קלות להבנה משלנו גם במקרה שאתה מעוניין בכך.

לא כל הנתבים מציעים תמיכה ב- VPN

חלק מהנתבים פשוט לא יכולים לתמוך בפונקציונליות של VPN, בעיקר מכיוון שהקושחה אינה מאפשרת זאת. מה שכן, גם אם לנתב יש תמיכה ב- VPN, זה לא בהכרח אומר שהוא תומך בכל פרוטוקולי ה- VPN.

לדוגמה, נתבי Tenda תומכים רק בפרוטוקולי PPTP ו- LT2P. למרות שהם עשויים להציע מהירות מכובדת, ניתן בקלות לחסום את הפרוטוקולים הללו, לעיתים להיאבק בחומות אש ובקושי להציע כל הגנה. ל- LT2P, למעשה, אין קידוד בפני עצמו.

מערכות הפעלה נתב לא תמיד מאובטחות

זו סוג הבעיה שאפילו VPN לא יכול לפתור. בעיקרון, אם יצרן הנתב שלך לא משחרר עדכוני מערכת הפעלה רגילים עבור דגם הנתב שבבעלותך, מערכת ההפעלה הופכת פגיעה להתקפות האקרים..

לפעמים, די באג מערכת הפעלה פשוט או תצורת קושחה לא תקינה יכול להספיק כדי לתת למישהו אחר גישה מרחוק לנתב שלך.

הצפנת VPN בנתב אינה כל כך מאובטחת

בהשוואה לשימוש ב- VPN במכשיר או במחשב, שימוש ב- VPN בנתב פירושו להשלים עם צורה חלשה יותר של קידוד VPN..

הסיבה לכך היא שהצפנת ה- VPN תעלה לנתב וזהו. משם והלאה, כל המכשירים שלך ברשת המקומית לא יהיו מאובטחים.

איך אתה יכול להגדיר VPN בנתב?

להלן כמה מהצעדים הכלליים שעליך לבצע כדי להגדיר VPN בנתב. אם אתה מחפש משהו ספציפי יותר, זכור שכבר יש לנו הדרכות שלב אחר שלב כיצד להגדיר CactusVPN במספר נתבים..

1. פלאש את הנתב שלך (אופציונלי)

שים לב שאתה צריך לבצע צעד זה רק אם הקושחה של הנתב שלך אינה מציעה תמיכה ב- VPN. אם כן, תוכלו להמשיך ולדלג עליו.

בעיקרו של דבר, הברקה פירושה שתחליף את הקושחה שאליה הגיע הנתב באחת חדשה ומשופרת יותר. בדרך כלל, אם נתב אינו מפעיל קושחת DD-WRT או עגבניות, רוב האנשים מחליטים להבהב אותו.

הגדר VPN בנתב

כמובן שלפני שתעשה זאת, עליך לוודא שהנתב שלך תואם לקושחת DD-WRT או Tomato. תוכלו לגלות זאת בקלות על ידי בדיקת רשימת המכשירים הנתמכים של DD-WRT, ורשימת הנתבים הנתמכים של Tomato..

אם המכשיר שלך אינו תואם, יהיה עליך להשיג נתב נתמך, או לקנות נתב מהבהב ישירות. יש לקחת בחשבון את האפשרות האחרונה רק אם אינך חושב שיש לך את הידע הטכני להגדיר VPN בנתב, מכיוון שנתבים מהבהבים הם די יקרים.

כעת, על התהליך עצמו. הנה מה שאתה צריך לעשות:

 1. הורד את קובצי ההתקנה DD-WRT / Tomato בהתאמה עבור הנתב שלך.
 2. בשלב הבא, בצע איפוס קשה. בדרך כלל אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על לחצן האיפוס למשך 10 שניות.
 3. ברגע שהנתב יתחיל, היכנס לדף הניהול שלו. עיין במדריך הנתב כדי לראות איזו כתובת אתה צריך להזין כדי לגשת לדף, ואילו אישורי ברירת מחדל של היצרן עליך להזין כדי להתחבר..
 4. בלוח הניהול (בדרך כלל משמאל), אתה אמור לראות אפשרות שכותרתה “שדרג / העלה קושחה”, או גרסאות דומות. לחץ על זה.
 5. כאשר תתבקש להעלות קובץ התקנה, בחר בקובץ ההתקנה DD-WRT / Tomato שהורדת.
 6. במהלך ההתקנה, וודא שאתה לא עושה דבר לחיבור הנתב, המחשב או האינטרנט.
 7. כשתקבל הודעת אישור כי הקושחה הותקנה, המתן כחמש דקות ואז לחץ על “המשך”.
 8. בצע איפוס קשה נוסף לנתב ואז גש לדף הניהול.

אלה צריכים להיות הצעדים הכלליים שיש לבצע כדי להבהב נתב. אם תרצה להסתכל יותר לעומק על השלבים, אל תהסס לבדוק את מדריך ההתקנה של DD-WRT ואת מדריך ההתקנה של עגבניות..

2. בחר שירות VPN

תזדקק לשם משתמש VPN וסיסמת חשבון כדי להגדיר VPN בנתב באופן מלא.

זקוק ל- VPN אמין?

כיסינו אותך – CactusVPN מציע VPN מתקדמת הכוללת הצפנה בדרגה צבאית, תמיכה 24/7, Kill Switch, 28+ שרתים מהירים במהירות גבוהה עם רוחב פס בלתי מוגבל ועד שישה פרוטוקולי VPN לבחירה. יתר על כן, אנו לא רושמים אף אחד מהנתונים שלך והשירות שלנו פועל בפלטפורמות מרובות.

ואם תרצה אי פעם לנסות דרכים אחרות לביטול חסימת אתרים, אנו מציעים גם שירות DNS חכם שמבטל חסימה של 300+ אתרים עבורך. זה וכל שרתי ה- VPN שלנו כפול שרתי פרוקסי.

3. החלט על פרוטוקול VPN

בהתאם לסוג הנתב שלך, תהיה לך אפשרות לבחור מפרוטוקולי VPN מרובים. באופן כללי האפשרויות שלך יכללו OpenVPN, PPTP ו- L2TP. OpenVPN הוא המאובטח ביותר, אך זהו גם הפרוטוקול הסביר ביותר להאט את חיבוריך ואת מהירויות ההורדה שלו בגלל ההצפנה שלו.

PPTP ו- L2TP הם בדרך כלל מהירים יותר, אך מציעים גם אבטחה לקויה. למעשה, L2TP אינו מציע שום קידוד בפני עצמו (וזו הסיבה שבדרך כלל היא משויכת ל- IPsec).

4. בחר בין TCP ו- UDP

פרוטוקול TCP (Transmission Control Protocol) ו- UDP (Protocol Protocol Protocol) הם פרוטוקולי שכבת תעבורה המשמשים להקל על חילופי נתונים בין מארח אחד למשנהו..

בדרך כלל תוכל להתחבר לשרת VPN בבחירת אחד מהפרוטוקולים האלה. מה שכדאי לדעת על שניהם הוא ש- TCP משמש בדרך כלל לגלישה מקוונת רגילה, וכי UDP משמשת בעיקר לסטרימינג ולמשחקים מקוונים..

5. קבע את תצורת ה- VPN בנתב

כעת, לאחר שכל המידע הזה ממוין, תוכלו לעבור להגדרת ה- VPN ברשת הנתב שלכם. אנו ממליצים אישית להשתמש בהדרכות הקיימות שלנו לצורך הכוונה, מכיוון שיש לנו מדריך צעד אחר צעד לנתבים שונים.

אם תרצה סקירה כללית של אופן פעולתו של תהליך התצורה באופן כללי, הנה הדברים הרגילים שעליך לעשות:

 1. עדכן את הגדרות ה- DNS וה- DHCP של הנתב כדי להבטיח שהן תואמות להגדרות המסופקות על ידי ספק ה- VPN.
 2. בחר כתובת IP של שרת VPN.
 3. בחר פרוטוקול מנהרה (TCP או UDP)
 4. בחר סוג של הצפנה.
 5. הקלד את שם המשתמש והסיסמה שלך ב- VPN.

נתבי VPN מחוץ לתיבה

חלק מספקי VPN ונתבים הצטרפו יחד להציע למשתמשים נתבים תומכי VPN שמגיעים לתצורה ישירה ומוכנים לשימוש.

אולם הם מגיעים עם חסרון משמעותי – טווח המחירים התלול. נתבים רבים המותאמים ל- VPN מתחילים בסביבות 200 $, ועולים (ולפעמים מעל) 500 $ – שלא לדבר על כך שאתה צריך גם לשלם את דמי המנוי ל- VPN..

כיצד ניתן להפעיל / להשתמש / לבטל VPN בנתב?

VPN מופעל אוטומטית בנתב שלך ברגע שהוא מוגדר כהלכה. אינך צריך לאפשר זאת בכל פעם שאתה רוצה להתחבר לאינטרנט.

אפשר / השתמש / השבת VPN בנתב

עם זאת, ראוי להזכיר שרוב הקושחה צריכה לתת לך אפשרות Enable עבור לקוח ה- VPN.

לגבי אופן השימוש ב- VPN בנתב, אתה יכול בעצם:

 • בטל את חסימת התוכן המוגבל בגיאוגרפי
 • אבטח את החיבורים המקוונים שלך (במידה מסוימת)
 • השתמש בתכונות VPN במספר מכשירים

באשר לאופן השבתת VPN בנתב, אתה פשוט צריך לעצור את לקוח VPN בקושחת הנתב. ל- DD-WRT, למשל, בדרך כלל אפשרות Disable / Enable לצד פונקציית VPN.

במקרה שלנתב שלך יש תמיכה בהגדרת נתב כפול, אתה יכול פשוט להתחבר לנתב שאינו VPN במקום.

איך אתה יכול לעבור בין שרתי VPN?

באופן כללי, עליך להחליף ידנית מיקומי שרת בקושחת הנתב על ידי הקלדת כתובת שרת VPN חדשה.

ב- DD-WRT, למשל, אתה יכול לעשות זאת על ידי גישה להגדרות הנתב שלך, ועריכת הגדרות השרת והתחברות.

ראוי לציין כי נתב TomatoUSB מאפשר לך לחסוך 2 אפשרויות שרת, כך שתוכל לעבור ביניהן בשעות הפנאי שלך..

האם ישנן בעיות ידועות בשימוש ב- VPN בנתב?

בעיות טכניות יכולות להיות שונות במקרה זה, וחלקן עשויות אף להיות ספציפיות לסוג מסוים של נתב או מותג VPN.

בסך הכל, אלה הם כמה מהנושאים הנפוצים ביותר שעשויים להיתקל בהם:

 • בעיות בהקמת מנהרת VPN – סינון מנות IP המתבצע בנתב יכול לגרום לבעיות כאשר מנהרה מנסה להקים בין הלקוח לשרת..
 • גיליון ה- NAT הכפול – אם יש לך נתבים שונים עבור התקנים מרובים, או נתב נוסף המחובר לנתב שהונפק על ידי ספק האינטרנט שלך, זה יכול לגרום לבעיות בחיבור אם מצב Bridge אינו מופעל.
 • סוגיית ה- VPsthrough ללא VPN – אם הנתב אינו תומך ב- VPN מעבר, או שהתכונה אינה מופעלת, זה יכול לגרום לבעיות בחיבור שרת VPN ולקוחות VPN..
 • דליפות DNS – למרבה המזל, בדרך כלל ניתן למנוע זאת על ידי כיבוי IPv6 בהגדרות הקושחה של הנתב.

איזה נתב עובד הכי טוב עם VPN?

קושחת הנתב הכי ידידותית ל- VPN שם בחוץ כוללת עגבניות ו- DD-WRT. אז נתב שתואם עגבניות ו- DD-WRT יהיה מתאים. DD-WRT היא קושחה מבוססת לינוקס שיכולה לשפר את הפונקציונליות של נתבים אלחוטיים, ו- Tomato היא קושחת קוד פתוח שיכולה לתמוך בעד 2 שרתי VPN ו -2 לקוחות VPN..

להלן רשימה של נתבים נתמכים DD-WRT, ורשימה של נתבים נתמכים עם עגבניות. במקרה שהנתב שלך אינו נתמך וברצונך להשיג כזה, הנה כמה מפרטים שכדאי לזכור כדי להקל על בחירת הנתב:

 • אם אתה רוצה להשתמש בפרוטוקול OpenVPN, אנו ממליצים לבחור בנתב שיש לו מעבד עם פחות ליבות. למה? מכיוון ש OpenVPN הינה חד-הברגה, כלומר לא ניתן לפצל אותה בין ליבות מעבד מרובות. לכן, סביר להניח שמעבד כפול ליבות יבצע ביצועים טובים יותר ממעבד מרובע ליבות אם אתה משתמש ב- OpenVPN.
 • אם אתה מתכנן להשתמש בהצפנת VPN, יתכן שאתה מעוניין בנתב עם מעבד התומך AES-NI. זו בעצם הוראה שמציעה תמיכה בהאצת מהירויות הצפנת VPN.
 • אם אתה מעוניין בסטרימינג ובטרנינג, ורוצים ליהנות מרוחב פס גבוה ללא בעיות, כדאי לבדוק נתב עם מעבד של לפחות 800 מגה-הרץ. אם כי, ככל שה- Mhz גבוה יותר, כך האיכות טובה יותר.

מהם נתבים מופעלים באמצעות DD-WRT?

נתבים המאפשרים DD-WRT הם נתבים המוגדרים מראש עם קושחת DD-WRT. לכן, אינך צריך להבהב את הנתב כדי להתקין עליהם DD-WRT. הם אמנם יקרים מעט, מכיוון שרוב המחירים מתחילים מעל 200 $. נתבים תומכי באפלו DD-WRT הם חסכוניים יותר (החל מ- $ 50), אך הם אינם כה ביצועים..

איזה נתב עובד הכי טוב עם VPN

נתבים המאפשרים עגבניות הם אותו הדבר, למעט שהם הבזקים עם קושחת העגבניות.

מהם נתבים המאפשרים VPN?

נתבים תומכי VPN הם נתבים מוגדרים מראש שיכולים לתמוך באופן טבעי ב- OpenVPN מחוץ לתיבה. נראה כי ASUS מציעה את המבחר הגדול ביותר של נתבים תומכי VPN, כאשר הקושחה שלה תומכת ב- OpenVPN, PPTP ו- L2TP..

בשורה התחתונה – האם שווה את זה?

ובכן, זה תלוי בצרכים שלך. לדוגמה, אם ברשותך המון מכשירים ניידים וחכמים, ובאמת רוצה לצפות בתוכן חסום גיאוגרפי על כולם, הגדרת VPN בנתב זה יהיה רעיון טוב.

כדאי גם לשקול לעשות זאת אם ברצונך ליהנות מפרטיות מקוונת רבה יותר במכשירים מרובים, ואם עליך להחליף את הנתב שלך (למקרה שהוא אינו מציע תמיכה ב- VPN) בתואם אינו מהווה בעיה..

עם זאת, אם אתה משתמש רק במחשב ובמכשיר נייד, ייתכן שיש לך נתב VPN לא ממש שווה את הטרחה. הדבר נכון גם לאלה מכם שאולי יצטרכו להחליף את הנתב שלכם, אך נמצאים בתקציב הדוק.

כמו כן, אם מהירויות חיבור והורדה באמת חשובות לך, ייתכן שלא יהיה כדאי לטרוח עם זה אם לנתב שלך אין מעבד עם לפחות 800 מגה-הרץ (או יותר, עדיף), או אם אינך יכול להרשות לעצמך לשדרג לנתב ביצועים יותר.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map