איך עובד VPN? |


אך לפני שנגיע לזה, נסקור מה זה VPN ואז נציג (לצד איורים) כיצד אתה חווה חיבור מקוון בלי ועם VPN – כך שתוכל להבין טוב יותר כיצד השירות עובד..

מהו VPN?

VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא שירות בו תוכל להשתמש כדי להגן על המידע האישי שלך ועל התעבורה המקוונת באינטרנט. בעיקרון, השירות מייצר חיבור מאובטח ומוצפן בין המכשיר שלך לשרת VPN. כל חיבורי האינטרנט שלך עוברים דרך ספק שירותי האינטרנט שלך, אך הם לא יכולים לפקח עליהם יותר. כמו כן, כתובת ה- IP האמיתית שלך מוסתרת.

איך אתה מתחבר לאינטרנט ללא VPN

להלן ייצוג מדויק של התנהלות החיבור שלך לאינטרנט:

חיבור לא מוגן לאינטרנט

מהר מאוד מתברר שבכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט, הנתונים והתעבורה שלך עוברים דרך ספק האינטרנט שלך בפורמט קריא, כלומר הם בעצם יכולים לראות את כל מה שאתה עושה באינטרנט – מה אתה מחפש, אילו קבצים אתה מוריד, אילו אתרים אתה ניגש, וכן הלאה.

עבור חלקכם, זה אולי לא מהווה חשש עצום, אך קחו בחשבון זאת – ספקי שירותי אינטרנט רבים חייבים לציית לחוקי שמירת נתונים, כך שהם צריכים לאחסן נתוני משתמשים (כן, זה כולל את פעילות האינטרנט שלכם) ולשתף אותם עם הרשויות ו סוכנויות ממשלתיות. במקומות כמו ארה”ב הם יכולים אפילו למכור מידע זה למפרסמים של צד שלישי.

מלבד זאת, האקרים הם איום נוסף מכיוון שהם יכולים לצותת את החיבורים שלך (במיוחד ברשתות לא מאובטחות), ולגנוב את הנתונים הפרטיים שלך. ברגע שהם עושים זאת, הם יכולים להשתמש בזה כדי לגנוב מכם כסף או לבצע גניבת זהות, או סתם למכירה פומבית ברשת העמוקה. אה, ואל נשכח מסוכנויות מעקב שיכולות לשמור בחופשיות על כל ההרגלים המקוונים שלך.

וזה לא הכל – הנתונים האישיים והתעבורה המקוונת שלך אינם הדברים היחידים שנחשפים באינטרנט ללא VPN. גם כתובת ה- IP שלך וכתוצאה מכך – המיקום הגיאוגרפי שלך נחשף.

לא חושבים שזה משהו שצריך לדאוג לו? ובכן, חשבו על זה ככה – אנשים מסוימים יכולים למעשה להשתמש בכתובת ה- IP החשופה שלכם כדי לאסוף מידע הקשור אליה, כמו המדינה והעיר בה אתם גרים. במצבים מסוימים, פושעי רשת יכולים אפילו לגלות מי ספק שירותי האינטרנט שלכם, או סתם השתמש בכתובת ה- IP שלך כדי להפעיל התקפות ממוקדות נגד המכשירים והנתבים שלך.

יתרה מזאת, אם אתה נמצא במדינה שבה סיבוב הנושא משפטי נוגע ללב, ספק שירותי האינטרנט שלך עשוי לשלוח לך אזהרה אם יתפסו לך קבצי סיבוב, או שהם עשויים פשוט להעביר את המידע שלך לסוכנויות זכויות יוצרים, מה שעלול לגרום לכך שתקבל :

 • הודעות DMCA
 • קנסות ענקיים
 • עונשי מאסר

איך אתה מתחבר לאינטרנט באמצעות VPN

עכשיו כך תיראה החיבור שלך לאינטרנט אם היית משתמש ב- VPN:

כיצד פועלת תרשים VPN

בעיקרון אתה משתמש בלקוח VPN כדי להתחבר לשרת VPN בו אתה משתמש כדי לגשת לאינטרנט. התנועה הנכנסת נשלחת למכשיר שלך דרך שרת VPN ולקוח. זה פחות או יותר תמצית האופן שבו חיבורי VPN עובדים.

מכיוון שמוקמת “מנהרה” מוצפנת בינך לבין שרת VPN, ספק שירותי האינטרנט שלך (או כל אחד אחר, לצורך העניין) לא יכול לפקח על התעבורה והנתונים המקוונים שלך. רק המכשירים בכל קצה מנהרת ה- VPN (לקוח ה- VPN במכשיר ושרת ה- VPN) יכולים לפענח את המידע שכן רק הם יכולים להצפין אותו. כמו כן, שרת ה- VPN יחליף את כתובת ה- IP שלך משלו גם לאחר יצירת החיבור, באופן יעיל להסתיר את המיקום הגיאוגרפי שלך באופן מקוון.

בסך הכל, בניגוד לגישה לאינטרנט ללא VPN, ביצוע זה עם VPN מבטיח שתוכל ליהנות מגלישה פרטית, שקט נפשי בידיעה שהמידע האישי שלך מוגן וגישה בלתי מוגבלת לתוכן כלשהו (מכיוון שהסתרת כתובת ה- IP שלך אומרת שאתה יכול עוקף חסימות גיאוגרפיות וחומות אש מעצבנות).

כיצד עובד VPN?

VPN מסתמך על לקוח VPN, שרתי VPN (ים) ופרוטוקולי הצפנת VPN כדי להציע לך חוויה מקוונת ובטוחה. הלקוח מייצר את החיבור המאובטח לשרתים, ושניהם מצפנים ומפענחים את הנתונים והתעבורה המקוונים שלך באמצעות סוגים שונים של פרוטוקולי VPN..

להלן סקירה מהירה של כל התהליך:

 1. אתה משתמש בלקוח VPN כדי להתחבר לשרת VPN. כשתעשה זאת הלקוח מתחיל להצפין את הנתונים שלך.
 2. לקוח VPN מייצר חיבור לשרת המתאים דרך ספק שירותי האינטרנט שלך, ומקים את “מנהרת VPN”.
 3. שרת ה- VPN מחליף את כתובת ה- IP שלך משלו (ובכך מסתיר את המיקום הגיאוגרפי שלך), מתחיל לפענח את הנתונים שהוא מקבל ממך ומעביר את החיבורים שלך לרשת.
 4. ברגע ששרת VPN מקבל את הנתונים המקוונים שביקשת משרתי אינטרנט שונים, הוא מצפין אותם ושולח אותם למכשיר דרך ספק שירותי האינטרנט שלך..
 5. כאשר לקוח ה- VPN מקבל את התנועה הנכנסת, הוא מפענח אותו עבורך.

וככה בדיוק VPN עוזרים בגלישה פרטית ואיך הם עובדים. אמנם כל התהליך עשוי להיראות כאילו ייקח הרבה זמן, אך בדרך כלל זה קורה כמעט מייד.

כיצד עובדים לקוחות VPN?

לקוחות VPN הם תוכנה שמספקים ספקי VPN למשתמשים שלהם כדי לאפשר להם להפעיל בקלות את שירותי ה- VPN שלהם במכשירים שלהם. לקוחות VPN עובדים בדרך כלל על מספר מכשירים ומערכות הפעלה, וקל להתקנה.

בדרך כלל משתמשים פשוט צריכים להפעיל את הלקוח, ולבחור שרת שאליו הם רוצים להתחבר. בנוסף, הם עשויים להיות מסוגלים לצבוט אפשרויות חיבור מסוימות, כמו לבחור בין TCP ו- UDP או פרוטוקול VPN בו הם רוצים להשתמש.

ברגע שהמשתמש יבחר שרת, הלקוח יקים את החיבור, ויתחיל להצפין כל בקשת חיבור שהמשתמש שולח לאינטרנט.

מהי תוכנת לקוח VPN

לא כל המכשירים מציעים תמיכה ללקוחות VPN, למשל – כמו קונסולות משחקים וכמה טלוויזיות חכמות, למשל. במקרה כזה, ראשית יש ליצור חיבורי VPN בנתב. ככה, כל מכשיר המתחבר לאינטרנט דרך הנתב המאפשר VPN יעשה זאת באמצעות חיבורים מאובטחים VPN.

כעת יישומי לקוח אינם היחידים שם. מלבד לקוחות שפותחו על ידי ספקי VPN, יש לך גם לקוחות פרוטוקול VPN. לדוגמה, ל- OpenVPN לקוח משלה, וכך גם SoftEther. עם זאת, לקוחות פרוטוקול VPN נוטים להיות קצת יותר מורכבים ולא באמת מציעים הרבה תאימות בין פלטפורמות, כך שרבים מהמשתמשים המקוונים מעדיפים לדבוק ביישומי לקוח במקום.

יתר על כן, לפעמים, לקוחות VPN אינם אפילו יישומים – רק פרוטוקולי VPN או לקוחות המשולבים במערכת הפעלה. פלטפורמת ה- VPN של Windows היא דוגמא טובה לכך. עם זאת, כדאי להזכיר שהאפשרויות הללו הן יותר עשה זאת בעצמך ולא אמינות במאה אחוז.

כיצד פועלים VPN בנייד?

איך עובד VPN בנייד די דומה לאופן בו לקוח VPN עובד. ההבדל היחיד הוא שאתה צריך להוריד ולהתקין אפליקציית VPN במכשיר הנייד שלך – בדרך כלל דרך iTunes או Google Play.

במקרה שלספק ה- VPN אין לקוח נייד עובד, הם בדרך כלל יציעו לך גישה למדריכים המראים לך כיצד להגדיר חיבור ידני..

כיצד פועלים מנהרות VPN והצפנה?

VPNs מסתמכים על הצפנה כדי לאבטח את חיבורי האינטרנט שלך ואת התנועה הנכנסת שאתה מקבל מהאינטרנט. במילים פשוטות, הצפנה היא דרך להמיר נתונים מתבנית קריאה לתבנית מקודדת. רק האדם / המכשיר שיש לו מפתח פענוח (במקרה זה, זהו לקוח ה- VPN ושרת ה- VPN) יכולים להמיר את הנתונים חזרה לפורמט קריא..

וזה בעצם איך הצפנת VPN עובדת.

פרוטוקול VPN

באשר לאופן פעולתה של מנהרת VPN, פשוט חשוב על זה כרשת פרטית המוגדרת בין המכשיר שלך לשרת VPN. כולם מחוץ למנהרה (ספקי שירותי אינטרנט, סוכנויות מעקב, האקרים) לא יכולים להציץ לתוכה.

כעת, עד כמה חזק ההצפנה של VPN תלוי בפרוטוקול VPN בו משתמשת תוכנת ה- VPN. הצפנות פחות חזקות מציעות מהירויות מהירות יותר, אך הן פחות מאובטחות, בעוד פרוטוקולים חזקים יותר יכולים להאט את המהירות שלך מעט בגלל תהליך ההצפנה / פענוח. באופן כללי אלה הפרוטוקולים של ה- VPN הנפוצים ביותר:

 • PPTP
 • IKEv2
 • SoftEther
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • OpenVPN

בשורה התחתונה – הצפנה היא כיצד VPN מספק אבטחה באופן מקוון, כיצד VPN מסתיר אותך ואת התעבורה שלך באינטרנט, ואיך VPNs מחזיקים את האקרים..

כיצד עובדים שרתי VPN?

כיצד עובד שרת VPN די פשוט – הוא מקבל תנועה מוצפנת מהמכשיר שלך, מפענח אותו ומעביר אותו לאינטרנט. בשלב הבא הוא מצפין את הנתונים שהוא מקבל מהאינטרנט, ומחזיר אותם אליך. הנתונים מפוענחים על ידי לקוח ה- VPN עבורך.

שרתי VPN

אם אתה סקרן מהם שרתי VPN, הם בעצם שרתים רגילים שמוגדרים עם תוכנת VPN ויש להם יציאות לוגיות ותקשורת יותר. ספקי VPN מארחים את שירותיהם בשרתים אלה ומספקים אותם לצרכנים. תוכנת ה- VPN תטפל גם במכניקה של בקרת גישה, ובאבטחת חיבורי לקוח / שרת באמצעות סוגים שונים של פרוטוקולי VPN.

כמו כן, חיבור לשרת VPN כזה הוא כיצד VPNs משנים את כתובת ה- IP שלך. לאחר שתתחבר אליו, כתובת ה- IP שהוקצתה לספק שירותי האינטרנט שלך מוחלפת מייד בכתובת ה- IP של שרת ה- VPN. אז כל אתר אליו אתה ניגש כאשר אתה מחובר לשרת VPN יראה רק את כתובת ה- IP של שרת ה- VPN.

מחפש VPN טוב?

אנו כאן ב- CactusVPN קיבלנו את הפיתרון עבורך – שירות VPN מתקדם המתהדר בהצפנת AES עוצמתית, 6 פרוטוקולי VPN לבחירה ומדיניות ללא יומן. אה, ואנחנו מציעים גם 28+ שרתים מהירים (מתוכם 9 תומכים ב- P2P) ואפליקציות תואמות בין פלטפורמות.

בנוסף, מלבד אבטחה ופרטיות מהשורה הראשונה, אנו מציעים גם מנות אחרות – כמו שירות DNS חכם שעוזר לך לבטל את חסימת יותר מ -300 אתרים מוגבלים גיאוגרפיים ברחבי העולם, Killswitch שמוודא שתמיד תהיה בטוח באינטרנט ורוחב פס בלתי מוגבל..

צריך זמן להחליט?

ובכן, מה איתך לעשות זאת תוך כדי ניסיון לנסות את תקופת הניסיון החופשית לחלוטין שלנו 24 שעות ביממה? לא נדרשים פרטי כרטיסי אשראי ותוכלו להשתמש בכל תכונות השירות שלנו במלואם.

ויש עוד – ברגע שתהפוך למשתמש CactusVPN על ידי בחירה באחד מההרשמות הידידותיות לתקציב שלנו, אתה עדיין תכוסה בערבות 30-החזר הכספים שלנו..

סיכום

אז איך VPN עובד? ובכן, הנה הגרסה הקצרה – התוכנה מצפינה את בקשות החיבור שלך לשרת VPN, ומידע האינטרנט שהשרת שולח אליך בחזרה, ובכך מוודא שהספק שלך (שהוא המתווך בינך לשרת VPN) לא יכול לפקח על מה שאתה עושה או גישה אליו באינטרנט.

כמו כן, כשאתה מתחבר לשרת VPN, כתובת ה- IP שהוקצתה לספק שירותי האינטרנט שלך מוחלפת בכתובת השרת, ובכך מסתירה את המיקום הגיאוגרפי שלך (וכל מידע אחר הקשור לכתובת ה- IP שלך) כשאתה מקוון.

בסך הכל, ל- VPN יש שימושים רבים, ותמיד כדאי להסתמך על אחד מהם כשאתה ניגש לרשת – בין אם אתה רק רוצה ליהנות מפרטיות משופרת, להגן על הנתונים שלך מפני האקרים או לגישה לתוכן מוגבל..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map