מהי תוכנת לקוח VPN (איך עובד לקוח VPN) |


וגם אם אינך משתמש ב- VPN ורק רוצה ללמוד עליהם, זו נקודת פתיחה טובה ככל שהיא. אנו נזרוק אפילו הגדרה מהירה ל- VPN לפני שנתחיל.

מה זה VPN?

VPN (רשת פרטית וירטואלית) הוא שירות בו תוכלו להשתמש כדי לעקוף חסימות גיאוגרפיות וצנזורה ממשלתית על ידי הסתרת כתובת ה- IP האמיתית שלכם באינטרנט. כמו כן, VPN יכול להצפין את נתוני האינטרנט והתנועה שלך כדי לשמור עליהם ללא מעקב ובטוח מפני האקרים.

מהי תוכנת לקוח VPN?

לקוח VPN הוא תוכנת הרשת הווירטואלית הפרטית המותקנת במכשיר שלך כדי ליצור חיבור בינה לבין שרת ה- VPN, ולהציע גישה לשירותי VPN..

רוב הפלטפורמות הפופולריות כמו Windows, macOS, iOS ואנדרואיד מגיעות עם תוכנת לקוח VPN המותקנת מראש, אך תוכלו גם להתקין לקוחות של צד שלישי כדי ליהנות מממשק משתמש טוב יותר ומתכונות נוספות..

סוגי לקוחות VPN

באופן כללי, ישנם שני סוגים של לקוחות VPN:

לקוחות VPN ילידים או מובנים

מדובר בלקוחות VPN המותקנים מראש או מוגדרים מראש הזמינים במערכות הפעלה מסוימות כמו חלונות, macOS, iOS, Android ו- Linux, כמו Ubuntu..

לקוחות VPN של צד שלישי

ניתן לחלק אותם עוד יותר לשתי קטגוריות:

 1. לקוחות VPN שמפותחים על ידי מפתחי פרוטוקול VPN. דוגמאות מסוימות כוללות לקוחות OpenVPN ו- SoftEther.
 2. לקוחות VPN שמפותחים על ידי ספקי VPN. יישומי VPN שפותחו על ידי ספקי VPN מגיעים עם תכונות נוספות שלקוחות VPN בסיסיים שפותחו על ידי מפתחי פרוטוקול בדרך כלל אינם מציעים, כמו אפליקציות. רוצח, Killswitch, היכולת לקבץ שרתים לפי מדינה, לבחור בין פרוטוקולי VPN, התחברות אוטומטית בעת ההפעלה, ועוד ועוד.

מדוע אתה זקוק לתוכנת לקוח VPN?

זה די פשוט – כדי ליצור חיבור VPN לשרת VPN, וגם להבטיח שמנהרת ה- VPN המוצפנת מוגדרת בינך לבין השרת, המכשיר שלך זקוק ללקוח VPN מכיוון שהוא אחראי לטפל בכל זה.

כיצד עובדים לקוחות VPN?

לפני שלקוח ושרת VPN אפילו יכולים לתקשר, הם מאמתים זה את זה באמצעות מנות נתונים. תהליך אימות הדדי זה הוא קריטי מכיוון שהוא מוודא שהלקוח מתקשר עם השרת הנכון ולהיפך.

לאחר מכן, תוכנת ה- VPN מצפינה את הנתונים שלך לפני שהיא שולחת אותם לשרת ה- VPN. ברגע שהשרת מקבל את המידע, הוא מפענח אותו ומעביר את התנועה שלך לרשת. כאשר שרת ה- VPN מקבל את נתוני האינטרנט שביקשת (גישה לאתר, למשל), הוא מצפין אותם ושולח אותו חזרה אל לקוח VPN במכשיר שלך, אשר לאחר מכן ממשיך לפענח את המידע עבורך..

הודות לתהליך ההצפנה, ספק שירותי האינטרנט שלך (או כל סוכנות מעקב ממשלתית או האקרים לצורך העניין) לא יכולים לשמור על כרטיסיות בבקשות החיבור והתעבורה המקוונת שלך כדי לראות מה אתה עושה באינטרנט. רק לקוח VPN ושרת VPN יכולים להצפין ולפענח את הנתונים.

על אילו פלטפורמות עובדות לקוחות VPN?

גם לקוחות VPN מובנים וגם צד שלישי זמינים במערכות ההפעלה וההתקנים הפופולריים ביותר. ככלל אצבע, תוכנת לקוח VPN עובדת על:

 • Windows (כולל Windows XP)
 • macOS X (יתכן שלקוחות צד ג ‘לא עובדים בגירסה ישנה יותר)
 • לינוקס (הפצות מסוימות יכולות להתמודד רק עם תצורות VPN ידניות)
 • iOS
 • אנדרואיד
 • קוראים אלקטרוניים (כמו Kindle Fire)
 • Amazon Fire TV (וכנראה מכשירים אחרים שמפעילים את מערכת ההפעלה Fire)

עם זאת, לא לכל מערכות ההפעלה והמכשירים יש תמיכה מקורית ללקוחות VPN. לדוגמה, לטלוויזיות חכמות שאינן מפעילות מערכת אנדרואיד או מערכת הפעלה לא ניתן להתקין עליהן יישומי VPN. הדבר נכון גם לקונסולות משחק כמו Xbox או PlayStation, או לטלפונים ניידים כמו BlackBerry שמפעילים את מערכת ההפעלה BlackBerry 10.

במצבים אלו, עדיין ניתן ליצור חיבורי VPN ידניים במכשירים מסוימים על ידי ניצול של תמיכת פרוטוקול VPN ושימוש בקבצי תצורה המוצעים על ידי ספקי VPN..

אם כל זה לא אפשרי, האפשרות היחידה שלך היא לשתף את חיבור האינטרנט למחשב או המחשב הנייד עם המכשיר המדובר (שיכול להיות די נוח) או להגדיר VPN בנתב שלך..

אפשרות הנתב היא בדרך כלל הטובה ביותר שכן, אם תעשו זאת, כל מכשיר שיגיע לרשת דרך הנתב שלכם ישתמש בחיבור VPN – כן, אפילו מכשירי IoT כמו תרמוסטטים חכמים או מנעולים חכמים..

כיצד לספר ללקוח VPN של צד שלישי הוא אמין

בסך הכל, הנה הדברים שאתה צריך להסתכל עליהם בעת בדיקת ספקי VPN ולקוחותיהם:

 • לקוח ה- VPN צריך להיות תואם חוצה פלטפורמות שכן אתה אמור להיות מסוגל להשתמש בשירות ה- VPN בתוך הבית ומחוצה לו.
 • הלקוח לא צריך לרשום אף אחד מהנתונים שלך, או לכל הפחות, עליו רק לרשום נתונים הקשורים לחיבור שונים שלא ניתן לאתר אותם אליהם, ומשמשים רק לפתרון בעיות..
 • לקוח ה- VPN לא אמור לדלוף אף אחד מהנתונים שלך באינטרנט. אם אתה רוצה לראות כיצד לבדוק חיבור VPN כדי לוודא שהוא מאובטח, הנה מדריך שימושי.
 • הלקוח צריך לאפשר לך לבחור באיזה פרוטוקול VPN אתה רוצה להשתמש כשאתה מתחבר לשרת VPN – אלא אם המכשיר / מערכת ההפעלה שאתה משתמש בה תומך רק בסוג אחד של פרוטוקול VPN, כמובן.

זקוק ל- VPN עם לקוח מעולה?

כיסינו אותך – עבדנו יומם ולילה כדי לוודא שלקוחות VPN שלנו הם ידידותיים למשתמש ביותר, אינטואיטיביים וכוללים ללא בעיות..

בנוסף, דאגנו שהם יעבדו על הפלטפורמות הפופולריות ביותר בשוק:

 • חלונות
 • macOS
 • iOS
 • אנדרואיד
 • אנדרואיד TV
 • טלוויזיה של אמזון פייר & Fire TV Stick

אפליקציות ה- VPN שלנו ארוזות עם תכונות

אתה יכול לבחור בין 6 פרוטוקולי VPN כאשר ברצונך להתחבר לאחד משרתים המהירים ביותר מ -28 שלנו, ותוכל גם לקבל את הלקוח באופן אוטומטי בהתחלה..

לקוח CactusVPN

חוץ מזה, הצטיידנו בלקוח ה- VPN שלנו להגנת דליפת DNS, אפליקציות. רוצח, וקטלנית – כל מה שאתה צריך כדי לוודא שהפרטיות שלך לעולם לא נחשפת באינטרנט, לא משנה מה הנסיבות. שלא לדבר על כל התעבורה והנתונים שלך באינטרנט מאובטחים באמצעות הצפנת AES החזקה שלנו.

אה, ואל תדאג שהלקוח שלנו רושם נתונים רגישים. אנו אוכפים מדיניות קפדנית של אי-יומן בחברתנו.

ליהנות מגישה בלתי מוגבלת לטונות של תוכן

ללקוח שלנו שירות מובנה של DNS חכם לצד שירות VPN שלנו. אם אי פעם תרצה ליהנות מגיוון תוכן רב יותר, אתה תמיד יכול להשתמש ב- DNS החכם כדי לבטל את החסימה של יותר מ -300 אתרים ממדינות כמו בריטניה, ארה”ב, קנדה, אוסטרליה, פולין, שוויץ, צרפת, גרמניה, שוודיה.

נסה ל- CactusVPN – ללא תשלום!

אתה לא צריך להתחייב מייד – אתה יכול לנסוע לנסות ולנסות את שירות ה- VPN שלנו בחינם למשך 24 שעות כדי לראות אם הוא עונה על כל הצרכים שלך. אתה מוזמן ליהנות מכל התכונות שלנו ולא תצטרך לספק לנו פרטי כרטיס אשראי.

וזה לא הכל. לאחר שתהפוך למשתמש CactusVPN, אתה עדיין תכוסה בערבות החזר הכספים שלנו למשך 30 יום אם משהו לא עובד כפי שמפורסם.

שורה תחתונה

אז מה היא תוכנת לקוח VPN? במילים פשוטות, מדובר בתוכנה מובנית או של צד שלישי שאתה מתקין או מגדיר במכשיר / מערכת ההפעלה שלך. אתה משתמש בו כדי להתחבר לשרת VPN ולהקים חיבור מוצפן באמצעות פרוטוקולי VPN שונים.

כשאתה מחפש ספק VPN עם לקוח הגון, וודא שהאפליקציה תואמת בין פלטפורמות, קלה לשימוש וארוז עם תכונות שונות (כמו Killswitch או Apps. Killer) המגנות על פרטיותך המקוונת..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me