VPN כפול וכיצד להגדיר שרשרת VPN |


מהי קישוריות VPN כפולה?

למרות שהשם עשוי לרמוז שאתה משתמש בשני VPN בו זמנית, זה בדרך כלל לא המקרה – אלא אם כן אתה מגדיר חיבור VPN כפול עם שני ספקי VPN שונים. בדרך כלל, חיבור VPN כפול הוא כאשר אתה משתמש בשני שרתי VPN בו זמנית.

כיצד עובד VPN כפול?

בעיקרון, במקום סתם לאבטח את התעבורה והנתונים המקוונים שלך פעם אחת על ידי שרת VPN אחד, הם יאובטחו פעמיים על ידי שני שרתי VPN..

נראה שהרבה אנשים חושבים שחיבור VPN כפול פירושו שבמקום קידוד AES-256, למשל, הם יהיו מוגנים על ידי קידוד AES-512. אמנם זה לא לגמרי נכון, זה לא רחוק מהאמת.

במקום שאותה רמה של הצפנה תכפילה מעצמה, מתווספת לה רמה אחרת של הצפנה. בדרך כלל, התעבורה המקוונת שלך תגיע לרשת לאחר שתעבור דרך שרת ה- VPN.

עם חיבור VPN כפול התעבורה שלך עוברת דרך שרת VPN אחד ואז מנותבת דרך שרת VPN אחר, ורק לאחר מכן בקשות החיבור שלך מגיעות לאינטרנט..

להלן מושג טוב יותר כיצד עובד VPN כפול, הנה סקירה כללית של תהליך החיבור:

VPN כפול

אז בסך הכל, התעבורה המקוונת שלך מוצפנת, מוצפנת, מוצפנת מחדש ומפענחת פעם נוספת לפני שהיא מגיעה לרשת ברחבי העולם. לאחר מכן, הוא עובר אותו תהליך לפני שהנתונים שביקשת יגיעו למכשיר שלך.

כמו כן, עם חיבור VPN כפול, כתובת ה- IP האמיתית שלך נסתתרת פעמיים במקום פעם אחת בלבד מכיוון שהיא מסתתרת מאחורי שתי כתובות שרת.

האם אתה יכול להשתמש ב- VPN מרובים בו זמנית?

כן, אינך מוגבל רק לשני חיבורי VPN סימולטניים. אתה יכול לקבל מספר חיבורי VPN בו זמנית. אולם אם אתה עושה זאת, זה כבר לא נקרא חיבור VPN כפול אלא שרשראות VPN, מפלגת VPN או VPN multihop (מכיוון שהתנועה מקפצת דרך שרתים מרובים).

שרשראות VPN

לכן, במקום שתעבור התעבורה שלך דרך שני שרתי VPN, אתה יכול לקבל אותה למשל דרך שלושה או ארבעה שרתים. כל שרתים מציעים שכבה נוספת של הצפנה ומוסיפה כתובת IP נוספת בתמהיל, מה שמאבטח עוד יותר את הזהות המקוונת שלך.

היתרונות של חיבורי VPN כפולים

מרבית היתרונות שעליכם לדעת עליהם כרוכים בקבלת דרגה גבוהה יותר של אבטחה ופרטיות באינטרנט.

בסך הכל, הנה היתרונות הספציפיים של שימוש בחיבור VPN כפול:

  • שרת ה- VPN השני שאליו אתה מתחבר לא יידע מה כתובת ה- IP האמיתית שלך שכן הוא יראה רק את השרת של ה- VPN הראשון.
  • התנועה והנתונים המקוונים שלך מוצפנים פעמיים (או יותר אם אתה מגדיר רשת VPN עם הרבה כשות).
  • ניתן ליצור את החיבורים בין שרתים לסירוגין בין TCP ל- UDP, ולהציע לך רמת אבטחה מקוונת מעט טובה יותר.
  • חיבור VPN כפול מצמצם את הסיכון להיחשף להתקף מתאם תנועה (מתאם בין התנועה הנכנסת והיוצאת בשרת VPN). עם זאת, חשוב להזכיר כי מתקפה כזו לא סביר מאוד שיקרה לך כמשתמש ב- VPN. ובכל זאת, מדובר בהטבה של שימוש בחיבור VPN כפול.

כמו כן, אם תחליט להגדיר חיבור VPN מרובה-שופ, תוכל להסתיר את עקבותיך הדיגיטליות מאחורי מיקומים גיאוגרפיים מרובים (מכיוון שאתה משתמש ביותר משני שרתי VPN).

החסרונות של חיבורי VPN כפולים

“מה אני צריך לדאוג אם אני משתמש בחיבור VPN כפול או בשרשרת VPN?”

לא הרבה, למען האמת. הבעיה העיקרית והיחידה בהגדרת חיבור VPN כפול או רשת VPN multihop היא הירידה במהירויות החיבור. אחרי הכל, אנחנו מדברים על כך שהחיבור שלך יעבור דרך שני שרתי VPN או יותר ותהליכי הצפנה מרובים בו זמנית. זה ייקח את מחירו במהירות האינטרנט שלך.

אתה יכול למנוע אובדן מסוים במהירות רק על ידי שימוש בשרתי VPN הקרובים אליך גיאוגרפית, אך ככל הנראה, תהליכי ההצפנה, הפענוח והצפנה מחדש יאטו את המהירות המקוונת שלך..

עכשיו, יש הרבה דברים שמשפיעים על סוג מהירות ה- VPN שתקבלו, כך שאם אתם רוצים ללמוד עוד על כך, עיינו במדריך זה שכתבנו בנושא. אבל הרעיון המרכזי הוא שאתה צריך לצפות לאובדן ביצועים אם אתה מפעיל חיבור VPN כפול או multihop.

כדי לקבל מושג על מה אנחנו מדברים, אם יש לך חיבור של 100 Mbps, חיבור VPN עם ארבעה הופ יכול להוריד את מהירות ההורדה שלך לסביבות 25 Mbps (בתנאי שיש לך חיבור אינטרנט יציב והתקן שהוא לא מדי מיושן, כמובן).

חוץ מזה, בדרך כלל חיבור VPN כפול או רשת יקרה יותר מחיבור רגיל. בין אם אנחנו מדברים על ספק VPN שמציע חיבורי VPN מובנים כפולים או שרשרת, או סתם משתמשים במספר שרתים מספקים שונים, בסופו של דבר אתם תשלמו יותר כסף.

כיצד לשרשרת VPNs

ישנן דרכים רבות שבהן ניתן להגדיר חיבור VPN כפול או חיבור VPN רשת. על פי המחקר שלנו, אלה האפשרויות הטובות ביותר:

1. VPNs עם Doublehop

VPN כפול-חנות הוא בדרך כלל תכונה המוצעת על ידי ספקי VPN מסוימים. בעיקרון, כשאתה מתחבר לשרת VPN ספציפי, החיבור שלך מקושר מייד לשרת אחר ורק אחר כך הבקשות שלך מגיעות לרשת..

כך, למשל, דוגמה לחיבור VPN עם Doublehop תהיה ספק שמציע חיבור קנדה-ארה”ב. כשאתה מתחבר לשרת VPN של קנדה, התעבורה שלך נשלחת דרך השרת האמריקני לאינטרנט.

זכור כי החיבורים הם בדרך כלל סטטיים, כלומר אינך יכול לבחור באילו שרתי VPN תשתמש בחיבור ה- VPN הכפול שלך.

2. חיבורי VPN Multihop להגדרה עצמית

חיבורים אלה הם בעצם מדורגים VPN, אך ספק ה- VPN מאפשר לך להגדיר אותם בתוך לקוח ה- VPN. בעיקרון, אתה יכול לבחור אילו שרתים אתה רוצה להיות חלק ממערך ה- VPN.

המספר הכולל של הכשות תלוי במה שמציע ספק ה- VPN, אך התקן הוא עד ארבעה כשות של שרתי VPN.

אנא זכור שלספקי VPN המציעים תכונות כאלה לרוב יש תוכניות מנוי יקרות יותר.

3. הגדרת נתב + חיבורי לקוח VPN

דרך אחת יחסית קלה להגדיר חיבור VPN כפול היא להגדיר את שירות ה- VPN בנתב שלך ואז להתקין את לקוח VPN באחד המכשירים שלך (כמו הטלפון הנייד שלך, למשל).

הגדרת נתב VPNs שרשרת

בדרך זו, בכל פעם שתתחבר לאינטרנט בבית באמצעות מכשיר זה, אתה משתמש בחיבור VPN כפול מכיוון שהתנועה שלך תחילה תעבור דרך שרת ה- VPN שהוגדר בנתב שלך, ואז דרך שרת ה- VPN השני שאליו אתה מתחבר דרך הלקוח.

4. הרחבת דפדפן + חיבורי לקוח VPN

אם ספק ה- VPN שלך מציע פרוקסי דפדפן מאובטח לצד הלקוח, אתה יכול לשלב את שניהם לחיבור אחד. הרעיון הוא להתחבר לשרת VPN דרך הלקוח תחילה, ואז לשרת אחר דרך סיומת הדפדפן.

אנא זכור כי אם תעשה זאת, לא תקבל חיבור VPN כפול מכיוון שרוב תוספי ה- VPN הם פרוקסי (השונים מ- VPN), כלומר אתה מקבל חיבור VPN + פרוקסי במקום זאת. ובכל זאת, החלטנו להוסיף שיטה זו לרשימה מכיוון שזו עדיין דרך טובה להסתיר את המיקום הגיאוגרפי שלכם מאחורי שני שרתים שונים בו זמנית.

אם אתה מתכנן לעשות זאת, אנו ממליצים לדבוק בתוספים רשמיים המסופקים על ידי ספקי VPN אמינים ומשולמים. אמנם יש המון פרוקסי דפדפן חינמיים ועצמאים ברשת, אך לא ממש בטוח להשתמש בהם. תוספים מסוגים אלה נמצאו בעבר כמעשים כמו מכירת רוחב פס של משתמשים או דליפת כתובות IP של משתמשים.

5. מכונה מארחת + מכונה וירטואלית

הרעיון הוא די פשוט, אבל הגדרת הכל יכולה להיות מעט מורכבת אם אינך מכיר את הרעיון של מכונה וירטואלית.

בעיקרון, אתה משתמש בשירות כמו VirtualBox (בחינם) כדי להתקין מערכת הפעלה וירטואלית בתוך מערכת ההפעלה הקיימת שלך (כמו להתקין למעשה את Windows XP בתוך Windows 7).

לאחר שתסיים את תהליך ההתקנה, אתה מגדיר את לקוח ה- VPN במחשב הווירטואלי. בשלב הבא אתה מפעיל לראשונה את ה- VPN במחשב המארח (מערכת ההפעלה העיקרית שלך) ואז אתה מנהל את לקוח ה- VPN השני במכונה הווירטואלית..

החיסרון היחיד בשיטה זו הוא שאתה זקוק למערכת חזקה יחסית שתוכל להתמודד עם תהליכי ההצפנה והפענוח המרובים של ה- VPN, והמכונה הוירטואלית עצמה.

באופן טבעי, אתה יכול למעשה להקים מכונה וירטואלית אחרת בתוך המכונה הווירטואלית הקיימת כדי להפוך את חיבור ה- VPN הכפול הנוכחי לחיבור VPN משולש (וכן הלאה), אך פעולה זו עשויה לגבות מחיר גדול יותר על משאבי המערכת שלך.

6. רשת VPN עם ספקים שונים

במקרה זה, היית מקים שרשרת VPN עם יותר מספק VPN אחד, תוך שימוש בשרת VPN מכל אחד מהם. המספר הכולל של הספקים תלוי אם אתה רק רוצה VPN כפול או VPN multihop עם עד ארבעה כשות ומעלה..

באשר לשרשרת VPNs בדרך זו, אתה יכול די להשתמש בכל אחת מהאפשרויות שהוזכרו לעיל.

לדוגמה, אתה יכול להקים שירות VPN מספק אחד בנתב שלך, להתקין לקוח VPN מספק אחר במחשב הנייד שלך, ואז להריץ לקוח אחר מספק VPN אחר במחשב וירטואלי במחשב הנייד שלך..

כמובן ששיטה זו הולכת להיות די יקרה מכיוון שתצטרך לשלם עבור מנויים נפרדים.

זקוק ל- VPN חזק כדי לאבטח את החיבורים שלך?

אם אתם מחפשים להקים רשת VPN עם שרתים מספקים מרובים, CactusVPN כיסה אתכם בשרתים מהירים ברחבי העולם שכולם מגיעים עם רוחב פס בלתי מוגבל..

כל שרת בודד מאובטח עם הצפנת AES מתקדמת, כך שתוכל להיות סמוך ובטוח שהחיבור שלך יהיה בריא ושלם כאשר הוא יעבור דרך השרת שלנו. מה שכן, אתה יכול גם לבחור באיזה פרוטוקול VPN להשתמש (אנו מציעים פרוטוקולים מאובטחים במיוחד כמו SoftEther ו- OpenVPN), ואנחנו לא אוחסנים יומנים..

מלבד כל זה, אנו מציעים אפליקציות ידידותיות למשתמש עבור הפלטפורמות הפופולריות ביותר.

אפליקציית CactusVPN

נצל את הניסיון החינמי שלנו

אם אתה רוצה לוודא שהשירות שלנו יכול לענות על כל הצרכים שלך לפני שאתה בוחר תוכנית מנוי, אתה יכול לנסוע לנסות את שירות VPN שלנו בחינם למשך 24 שעות קודם – אין צורך בכרטיסי אשראי.

וזה לא הכל – ברגע שתהפוך למשתמש CactusVPN, עדיין יהיה לנו גב עם אחריות להחזר הכסף למשך 30 יום אם השירות לא יפעל כפי שמפורסם..

סיכום

חיבור VPN כפול הוא למעשה כאשר אתה משתמש בשני שרתי VPN בו זמנית. התנועה שלך מוצפנת פעמיים והמיקום הגיאוגרפי שלך מוסתר מאחורי שתי כתובות IP. חיבורי שרתי VPN מרובים בו זמנית אפשריים גם הם (כמו עד שלוש, ארבע ומעלה), וכשאתה עושה זאת, זה נקרא מפלגת VPN, קישוריות VPN multihop, או שרשרת VPN.

חלק מספקי ה- VPN מציעים תכונות מובנות המאפשרות לך להשתמש בחיבור VPN כפול או להקים רשת VPN, אבל משהו כזה מגיע עם תג מחיר גדול יותר. ניתן גם להגדיר חיבור כזה בדרכים אחרות – כמו שימוש בשרתים מספקי VPN מרובים, שימוש במכונות וירטואליות או הגדרת VPN בנתב ולקוח VPN במכשיר..

האם חיבור VPN כפול או שרשרת VPN שווה את זה? ובכן, הם מציעים רמה גבוהה יותר של אבטחה ופרטיות מקוונת, אך הם יכולים גם להשפיע על מהירויות החיבור שלך באופן שלילי, ולהאט אותם לא מעט. בסך הכל, חיבורים מסוג VPN מסוג זה מתאימים יותר לאנשים שזקוקים לאבטחת אינטרנט רבה – כמו עיתונאים ומפרשי שריקה, למשל.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me