VPN חומרה לעומת VPN תוכנה – מה ההבדל? |


מהו VPN חומרה?

VPNs חומרה הם מכשירים המספקים תכונות VPN (כמו הצפנה / פענוח ואימות), ויש להם מעבד ייעודי. חוץ מזה, הם נוטים להציע גם פונקציות חומת אש לחומרה.

VPNs חומרה הם עצמאיים, מה שאומר שהם מטפלים בכל פונקציות ה- VPN בעצמם.

דוגמה ל- VPN לחומרה היא VPN של חומרת חומת האש של זיקסל.

מהו VPN תוכנה?

VPNs תוכנה הם יישומים שאתה מתקין ומריצים במכשירים שלך. בסופו של דבר הם יכולים להיות לקוחות מקוריים שמותקנים מראש בהתקן שלך, או לקוחות VPN של צד שלישי שאתה מקבל מספק VPN שלך..

בסופו של ספק, VPN תוכנה הוא גם הלקוח שהם מפתחים וגם מה שהם מגדירים בשרתי ה- VPN שהם משתמשים בהם. התוכנה אחראית על הטיפול בחיבורים בין לקוח VPN לשרת.

השירות שלנו, CactusVPN, הוא דוגמה טובה ל- VPN תוכנה.

למי מתאים VPN לחומרה?

בהתחשב באיך עובד VPN חומרה וכמה שהם יכולים להיות יקרים, הם בעיקר מתאימים לעסקים גדולים שצריכים לתת למספר גדול של עובדים (100+) גישה לחיבורי VPN..

כמו כן, VPNs חומרה הם רק בחירה טובה אם יש לך מחלקת IT מיומנת ואמינה, ואבטחת רשת תקינה במקום..

האם VPNs תוכנה רק לאנשים פרטיים?

ובכן, אם אתה רק משתמש מקוון שמחפש להסתיר את כתובת ה- IP שלך ולהצפין את התעבורה המקוונת שלך, אתה הרבה יותר טוב עם VPN תוכנה מאשר כתובת חומרה. זה הרבה יותר ידידותי למשתמש, קל להתקנה, וחסכוני.

אבל VPNs תוכנה עובדים טוב גם לעסקים – עסקים קטנים במיוחד, לפעמים אפילו עסקים גדולים, תלוי בעלויות ובצרכים שלך. אחרי הכל, הם דרך פשוטה ואינטואיטיבית:

  • עקוף חסימות גיאוגרפיות המונעות מהעובדים לבצע את עבודתם.
  • אבטח את שיחות ה- VoIP שלך עם עובדים, שותפים ולקוחות מרוחקים.
  • תן לעובדים מרוחקים גישה מהירה ומאובטחת לרשת העבודה שלך.
  • עשו טונות של מחקר SEO.

VPN חומרה לעומת VPN תוכנה – מה עדיף?

ההבדלים בין VPNs לחומרה ותוכנה יכולים להיות מעט טכניים ומורכבים מדי, לכן אנו ננסה לשמור על כך פשוט ככל האפשר.

קח בחשבון שמקטע זה יהיה בעיקר רלוונטי לעסקים, אם כי ייתכן שתמצא מידע טוב אם תשקל להשיג VPN חומרה לשימוש אישי..

אז הנה כל סוג VPN טוב יותר מהאחר:

1. VPNs לתוכנה יש תמחור טוב יותר

אם קיווית לשמוע ש- VPNs חומרה הם מאוד זולים וזולים, יש לנו חדשות רעות בשבילך.

VPN לחומרה יעלה לך בדרך כלל בין 100 ל 500 $ – לפעמים אפילו 1,000 $ ומעלה.

ואם העסק שלך מתרחב, ותתחיל להעסיק יותר ויותר אנשים, ברור שתצטרך להשיג VPNs חומרה נוספים, ובכך עשוי להכפיל או להכפיל את העלות הראשונית..

יש כמה VPNs חומרה שתוכלו להשיג עבור פחות מ 100 $, אך ברור שהם לא חזקים כמו היקרים יותר. הם יכולים להיות בחירה טובה עבור רשת ביתית, עם זאת זה יהיה הרבה יותר נוח ופשוט להשיג VPN תוכנה, ולהגדיר אותו בנתב הביתי שלך במקום.

לעומת זאת, VPN-תוכנה יכול לעלות בין 4 ל- 7 $ לחודש.

“אבל אני לא צריך לקבל חשבונות מרובים עבור העובדים שלי?”

ובכן, זה באמת תלוי בכמה עובדים שאנחנו מדברים עליהם. אם יש לך 20 עובדים, למשל, תצטרך לקבל ארבעה חשבונות ב- CactusVPN מכיוון שאנו מאפשרים עד חמש חיבורים בו זמנית לכל מנוי..

אם אתה פרילנסר, עסק קטן, או סתם משתמש מקוון ממוצע, זה ממש לא מבשר – VPN של תוכנה הרבה יותר טוב לארנק שלך.

2. גישה מרחוק עם VPNs חומרה מורכבת מעט יותר

אחת הסיבות העיקריות שכל עסק ירצה VPN חומרה היא להציע לעובדים גישה מרחוק לרשת החברה. ברגע ש- VPN יהיה במקום, העובדים יקבלו גישה מרחוק מהירה.

עם זאת, דגש על “פעם אחת”.

הגדרת גישה מרחוק דרך VPN חומרה אינה דבר פשוט. אם אין לך צוות IT שיודע מה הם עושים, לא רק שייקח זמן רב להגדיר את הכל, אלא שיש גם שגיאות סיכון וייתכן שיוצרים חיבורים פחות מאובטחים..

עם VPNs תוכנה יהיה לך קל יותר להגדיר גישה מרחוק לעובדים שלך. התפיסה היחידה היא שאתה צריך למצוא ספק שמציע גישה לכתובות IP ייעודיות.

מכיוון שכתובות אלה לא משתנות, והן משמשות רק את העובדים שלך, אתה יכול לרשום אותן ברשת שלך כדי לתת להם גישה. לאחר מכן הם יכולים לגשת בקלות לקבצי עבודה באמצעות חיבורים מוצפנים VPN.

3. האבטחה היא הגונה עם שתי האפשרויות

אם אתה בודק אבטחת VPN בחומרה, לרוב תמצא טענות מעורפלות לגבי אופן הבטחתן הרבה יותר מ- VPNs תוכנה. למרבה הצער, אין הרבה מידע המפרט בדיוק מדוע.

הניחוש הטוב ביותר שלנו הוא ש- VPNs חומרה עשויים להיות בטוחים יותר באופן תיאורטי מכיוון שהם מציעים חיבורים ייעודיים, ואילו שימוש בתוכנת VPN פירושו בדרך כלל שיתוף שרת VPN עם עשרות משתמשים אחרים.

קיימת גם הטענה כי האקרים נוטים יותר לתקוף VPNs תוכנה במקום מקביליהם לחומרה, אך אין נתונים לגיבוי זה.

למען האמת, אם היית בודק את החדשות האחרונות, היית רואה כי פושעי סייבר עסוקים יותר במיקוד VPNs חומרה בימינו..

ובכל זאת, VPNs לחומרה הם בדרך כלל מאוד מאובטחים. יש להם חומת אש מובנית, מציעים הצפנת SSL ויכולים לתמוך בפרוטוקולים חזקים. כמו כן, אינך צריך לדאוג אם לספק VPN יש מדיניות רישום או לא, מכיוון שאתה היחיד שמנהל הכל.

הצפנת VPN

הבעיה היחידה איתם היא שהאבטחה שלהם יכולה להכות אם הצוות שלך לא מגדיר את ה- VPN כראוי. כמו כן, האקרים עלולים לסכן VPNs חומרה אם הם מצליחים למקד בהצלחה את העסק שלך באמצעות התקפות פישינג ודישינג.

עם זאת, אתה יכול להשיג רמה דומה של אבטחה גם עם VPNs תוכנה. אתה רק צריך לבחור ספק שלוקח את הפרטיות שלך ברצינות – באופן אידיאלי כזה שמספק הצפנה בדרגה צבאית, גישה לפרוטוקולים כמו IKEv2, SoftEther, L2TP / IPSec ו- OpenVPN, ובעל מדיניות ברורה ללא יומן..

יתר על כן, VPNs בתוכנה יכולים לכלול תכונות שימושיות אחרות המגנות על הנתונים והפרטיות שלך – כמו הגנה מפני דליפות DNS מובנית ומעבר מתג..

והכי חשוב – אינך צריך לדאוג שאתה או הצוות שלך יטעו טעויות העלולות לפגוע בביטחון שלך.

4. VPNs חומרה יכולים להיות מהירים יותר, אך לא תמיד

אחת מנקודות המכירה האטרקטיביות ביותר של VPNs לחומרה היא המהירות הגבוהה שלהם. לטענת, VPN חומרה יהיה מהיר בהרבה מ- VPNs תוכנה מכיוון שהם לא מבצעים את תהליכי ההצפנה והמנהור בתוכנה, מה שיכול לשים עומס על מעבד המכשיר.

במקום זאת, ל- VPN לחומרה יש מעבדים ייעודיים משלהם, כך שאינך צריך לדאוג מחיבורי VPN להאט את הרשת או המכשירים שלך על ידי הסרת מחזורי CPU מיישומים אחרים הזקוקים להם..

נשמע די טוב, נכון?

ובכן, יש רק דבר אחד שעליך לקחת בחשבון – כל זה היה קורה לפני שנים רבות.

היום, לא כל כך הרבה.

למעשה, יש כיום מכשירים (אפילו טלפונים ניידים) שיש להם חומרה מספיק חזקה שהם יכולים להתמודד עם חיבורי VPN על גבי כל התהליכים האחרים שהם מפעילים.

אם אתה מוסיף רוחב פס רב עוצמה לתערובת, אתה יכול להשיג מהירויות הגון גם עם VPN תוכנה.

מהירות DNS חכמה

כמובן, זכור כי אפילו עם כל זאת, ישנם עדיין סיכויים שתחוש אבדן מהירות עם VPN תוכנה, תלוי כמה אתה רחוק מהשרת, באיזו הצפנה אתה משתמש והאם חומת האש שלך או לא. מפריע לחיבורי VPN (בין השאר).

בסך הכל, אם אינך צריך להסתיר את המיקום הגיאוגרפי של העובדים שלך או לבטל את חסימת התוכן והשירותים המקוונים והמהירות חשובה לך מאוד, VPN לחומרה עשוי לעבוד טוב יותר. עם זאת, יכול להיות שזה רעיון טוב לתת ל- VPN תוכנה צילום לפני שתתחיל לבזבז הרבה כסף על VPNs חומרה..

5. VPNs חומרה אינם ידידותיים למשתמש כמו VPNs תוכנה

כשמדובר ב- VPN לחומרה לעומת VPN של תוכנה, פשוט אין להכחיש ש- VPN לחומרה דורש ידע טכני הרבה יותר..

בעיקרון, עם VPN של חומרה, אין לך ממשק משתמש שאתה יכול לסמוך עליו. לכן, אתה או צוות ה- IT תצטרכו להגדיר אותו באופן ידני כך שכולם יוכלו להשתמש בו.

אם צוות ה- IT שלך לא מנוסה באמת עם VPNs חומרה, הם ידרשו הכשרה נוספת. וזה ככל הנראה קורה מכיוון ש- VPN-חומרה לחומרה נוטים להיות בעלי הגדרות תצורה וניהול שונות מאשר נתבים וחומות אש של החברה.

יתר על כן, על ידי הגדרת VPN לחומרה, תצטרך להגדיר כראוי את כל הרשת שלך כך שתתאים לה. כמו כן, צוות ה- IT שלך יצטרך לפקח עליו כל הזמן ולבצע תחזוקה כדי לוודא שהכל עובד טוב.

אה, והצוות גם יצטרך לבדוק באתר היצרן על בסיס קבוע אם יש עדכונים. אם הם מפרסמים עדכונים כלשהם, הצוות שלך יצטרך ליישם אותם ידנית, דבר שיכול להיות קשה תלוי עד כמה החומרה מורכבת. כמו כן, זה יכול לגרום להפרעה בשירותי החברה.

עם זאת, VPN תוכנה הוא פשוט מאוד. אתה רק צריך להוריד ולהתקין את הלקוח מספק VPN, להפעיל אותו ולבחור שרת VPN. ספק ה- VPN דואג לכל השאר.

זה כל מה שיש בזה. אפילו עדכונים מטופלים אוטומטית. בדרך כלל הלקוח ישלח אליך הודעה שתודיע לך שהגיע הזמן לעדכן לגירסה החדשה.

מה שכן, גם אם אתה או אחד העובדים שלך עדיין לא יודעים להשתמש ב- VPN תוכנה, רוב הספקים מציעים תמיכה 24/7 או בסיס Knowledge Base מקוון שתוכל להשתמש בו כדי למצוא במהירות את הפיתרון שאתה זקוק לו..

6. VPNs של תוכנה מספקים מדרגיות טובה בהרבה

אם אתה צריך לשנות את גודל העסק שלך באמצעות VPN תוכנה, אתה רק צריך לקבל חשבון נוסף עבור העובדים החדשים שלך – זה פשוט ולא עולה הרבה כסף. ואם תקבל מנוי עם חיבורים מרובים בו זמנית, אתה יכול לקבוע מידה רבה יותר וזול יותר.

עם זאת, עם VPN חומרה, תצטרך להשיג תוספות חומרה התומכות בגדילה הדרושה לך (הפעלות VPN נוספות, למשל), או שתצטרך לקבל דגם חדש.

ביצוע זה האחרון אומר שתצטרך לבזבז עוד יותר כסף, והכסף שהוצאת בעבר על ה- VPN לחומרה שאתה מחליף יתבזבז די הרבה אם לא תמצא שימוש נוסף עבורו.

אה, אל תשכח שצוות ה- IT שלך כנראה יזדקק לזמן רב יותר כדי להתאים ל- VPN החומרה החדש – שלא לדבר על כך שהם יצטרכו לחשוב מחדש על סביבת הרשת של החברה אם ה- VPN החדש שונה מדי מהקודם.

זקוק לפיתרון VPN תוכנה אמין ומאובטח?

יש לנו את הגב שלך.

CactusVPN מספק הצפנה מהשורה הראשונה עם גישה לפרוטוקולי VPN מאובטחים מאוד. כמו כן, ציידנו את השירות שלנו עם Kill Switch, ו- Killer Apps, והגנת דליפות DNS.

אה, ואנו אוכפים מדיניות קפדנית של אי-יומן, כך שהפרטיות שלך תמיד תהיה בטוחה.

ואם אתה זקוק ל- VPN לעסק שלך, נציין ש- CactusVPN ניתן להרחבה מאוד. אתה יכול למעשה לחבר עד חמישה מכשירים בו זמנית תוכנית מנוי אחת אחת. זאת ותוכלו להתקין את השירות שלנו בפלטפורמות הפופולריות ביותר.

בנוסף, אם אתה זקוק לעזרה, אנו זמינים 24/7.

נשמע טוב?

אפליקציית CactusVPN

ואז קדימה לנסות את השירות שלנו – אנו מספקים ניסיון חינם הפתוח 24 שעות ביממה. אין צורך למסור את פרטי כרטיס האשראי, ותקבל גישה לכל התכונות.

יתר על כן, אנו מספקים גם התחייבות להחזר הכסף של 30 יום אם השירות אינו פועל כפי שמפורסם.

VPN חומרה לעומת VPN תוכנה – השורה התחתונה

VPN של חומרה ותוכנה משיגים יעד דומה, אך ישנם הבדלים ברורים ביניהם:

  • VPN לחומרה הוא מכשיר ייעודי ועצמאי עם מעבד ייעודי המטפל בפונקציות VPN.
  • VPN תוכנה הוא יישום מקומי או של צד שלישי שאתה מגדיר או מתקין במכשיר שלך להפעלת חיבורי VPN – או בשרת שבבעלותך, או בשרת של ספק VPN..

אם ניקח בחשבון את כל זה – VPN חומרה לעומת VPN תוכנה, וזו האפשרות הטובה יותר?

זה באמת תלוי בצרכים שלך. אם אתה מנהל עסק גדול, יש לך צוות IT מיומן ורוצה לוודא שיש לך חיבורי VPN ייעודיים, VPN חומרה הוא אפשרות טובה.

אבל אם אתה רק רוצה להצפין את תעבורת האינטרנט שלך או את החיבורים שלך לרשת העבודה שלך, אל תרצה להתמודד עם תהליך הגדרה מורכב, שדורש זמן רב, והעדיף להימנע מהוצאות של יותר מ- $ 100 או $ 500 על חומרה, VPN של תוכנה הוא בחירה טובה בהרבה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me