מה דליפת WebRTC (כיצד להגן על עצמך מפניה) |


מה זה WebRTC?

במילים פשוטות, WebRTC (תקשורת אינטרנט בזמן אמת) הוא פרויקט קוד פתוח המספק לרוב הדפדפנים תכונה המאפשרת שיתוף קול, וידאו וצ’אט P2P מבלי להשתמש בתוספים או הרחבות נוספות..

WebRTC הוא בדרך כלל די שימושי, אך זה יכול להזיק לפרטיות המקוונת שלך אם אתה משתמש ב- VPN וחווה דליפת WebRTC.

מהו דליפת WebRTC?

דליפת WebRTC היא פגיעות שמדלפת את כתובת ה- IP האמיתית שלך בעת השימוש ב- VPN. איך WebRTC יודע את כתובת ה- IP שלך? ובכן, הוא משתמש בפרוטוקול ICE (Interactive Connectivity Establment) כדי לגלות אותו, והוא גם משתמש בשרתי STUN / TURN שיכולים לראות את כתובת ה- IP שלך ממש כמו שאתרים יכולים.

בעיקרון, הנה הבעיה:

דפדפני האינטרנט נוטים ליישם את WebRTC בצורה כזו שהיא מאפשרת להם לשלוח בקשות לשרתי STUN שיחזירו את כתובת ה- IP המקומית והציבורית שלכם. מה שכן, התוצאות המבוקשות זמינות ב- Javascript, מה שהופך אותן לנגישות הרבה יותר.

חמור מכך, הבקשות נעשות מחוץ לתהליך הרגיל של XMLHttpRequest – ממשק API שמעביר נתונים בין דפדפן אינטרנט לשרת אינטרנט. בגלל זה, לא ניתן לראות את הבקשות במסוף המפתחים. כמו כן, לא ניתן לחסום אותם באמצעות תוספים כמו Ghostery או AdBlockPlus.

חשוב להבין כי דליפת WebRTC אינה בעיה בשירות ה- VPN עצמו, אלא בדפדפן האינטרנט בו אתה משתמש..

מדוע דליפת WebRTC מסוכנת?

התשובה די פשוטה – אם כתובת ה- IP שלך הודלפת כשאתה מחובר לשירות VPN, הדבר מקל על הממשלה הרבה יותר לרגל אחריך, לספק שירותי האינטרנט שלך לעקוב אחר פעילויותיך, ופושעי רשת לנצל את הנתונים הרגישים שלך. שלא לדבר על זה מביס לחלוטין את מטרת השימוש ב- VPN מלכתחילה.

בנוסף, שקלו זאת – כל מה שנדרש זה כמה פקודות Javascript עבור אתר אינטרנט כדי לגלות מהי כתובת ה- IP האמיתית שלכם. לא רק שזה מסוכן לפרטיותך כמו שהזכרנו זה עתה, אלא שהוא גם ימנע ממך גישה לתוכן חסום גיאוגרפי.

ולבסוף, מכיוון שלא ניתן לראות את בקשות STUN במסוף המפתחים או לחסימתן באמצעות תוספים שונים, הם יכולים לעקוב אחריהם בקלות על ידי מפרסמים באופן מקוון אם הם מגדירים ומגדירים שרת STUN משלהם שמשתמש בדומיין של תווים כלליים (המכונה גם wildcard). רשומת DNS).

כיצד לבדוק דליפות WebRTC

התהליך פשוט יחסית – בצע את הפעולות הבאות:

 1. הפעל את ה- VPN שלך והתחבר לשרת.
 2. בשלב הבא, השתמש בכלי בדיקת הדליפה של WebRTC המסופק על ידי BrowserLeaks כאשר הוא מחובר לשרת VPN.
 3. אם אתה רואה את כתובת ה- IP הציבורית שלך ממש בתוצאות, יש לך דליפת WebRTC.

דליפת WebRTC

ייתכן שתבחין בכך שלעתים תוצאות הבדיקה מציגות גם את כתובת ה- IP הפנימית / המקומית שלך (בדרך כלל בפורמט הבא – 10.x.x.x. ו- 192.x.x.x.). אנו ממליצים לא לדאוג לכך מאחר והדבר היחיד שחשוב כשמנסים לאתר דליפת WebRTC הוא כתובת ה- IP הציבורית.

אם תרצה לנסות בדיקות אחרות המכסות דליפות WebRTC, הנה כמה אפשרויות:

 • IPLEAK.NET
 • IP8
 • מהי כתובת האתר

כמו כן, אם תרצה ללמוד על דרכים אחרות לבחון חיבורי VPN, הנה מדריך מעמיק שכתבנו בנושא.

כיצד לתקן ולמנוע בעיות דליפת WebRTC

להלן שלושה דברים שתוכלו לעשות כדי לפתור את הבעיה:

1. השבת את WebRTC בדפדפן שלך

פיירפוקס

אם אתה משתמש בפיירפוקס, תשמח לדעת שתוכל להשבית אותו באופן ישיר ב- WebRTC.

השבת את WebRTC Firefox

הנה מה שאתה צריך לעשות:

 1. הפעל את Firefox.
 2. הקלד “about: config” בסרגל הכתובות.
 3. לחץ על Enter ולחץ על “אני מקבל את הסיכון.” אל תדאג מההתרעה.
 4. כעת הקלד “media.peerconnection.enabled” בסרגל החיפוש.
 5. מתחת לסרגל החיפוש, חפש את הכרטיסייה “שם העדפה”.
 6. לחץ פעמיים על הפריט שמוצג כדי לשנות את הערך ל”שווא “.

אם אתה לקוח של CactusVPN, אתה יכול להשתמש בתוסף Firefox שלנו כדי להשבית את WebRTC בקלות.

גוגל כרום באנדרואיד

אם יש לך Chrome בנייד, אתה יכול להשבית את זה גם ב- WebRTC. פשוט הקלד או העתק את כתובת האתר הבאה בכרטיסיה של Chrome:

“Chrome: // דגלים / # disable-webrtc”

לאחר טעינת הדף, פשוט גלול למטה, חפש “כותרת מקור WebRTC STUN” והשבית אותו. אמנם אין צורך בכך, באפשרותך גם להשבית את האפשרויות “קידוד וידיאו של חומרת WebRTC” ו”פענוח וידיאו של חומרת WebRTC “אם אתה רוצה להיות בטוח יותר.

אמיץ

הדפדפן האמיץ רגיש גם לדליפות WebRTC מכיוון שהוא מבוסס על כרום. הדרך הקלה ביותר לתקן את הבעיה היא לבצע את הפעולות הבאות:

 1. עבור אל “העדפות”.
 2. לחץ על “מגן”.
 3. בצד ימין, חפש “הגנת טביעות אצבע.”
 4. מהתפריט הנפתח, בחר “חסום את כל טביעות האצבע.”

אם זה לא עובד בשבילך או שאתה רוצה לנסות משהו אחר, דרך חלופית להפסיק דליפות WebRTC על אמיץ היא לעבור ל”העדפות “>אבטחה>מדיניות הטיפול ב- IPRTC עם WebRTC ופשוט בחר “השבת UDP ללא-קשורה.”

2. השתמש בתוספים ותוספים כדי להשבית את WebRTC

במקרה של דפדפנים שבהם לא ניתן להשבית את WebRTC, עליך להשתמש בתוספות ותוספים לדפדפן של צד שלישי כדי לפתור את הבעיה. להלן סקירה מהירה של האפשרויות שלך:

 • גוגל כרום – עם Chrome, עדיף להשתמש במניעת דליפת WebRTC או מקור uBlock. אתה יכול גם להשתמש בהם יחד אם אתה רוצה. אם אתה לקוח של CactusVPN, אתה יכול להשתמש בתוסף Chrome שלנו.
 • אופרה – האפשרות הטובה ביותר שלך היא להשתמש בתוסף WebRTC Leak Prevent. לאחר ההתקנה, פנה לאפשרויות המתקדמות (בתוספת) ובחר באפשרות “השבת UDP ללא כוח (פרוקסי כוח)”. אתה יכול גם להשתמש ב- uBlock Origin מכיוון שכעת יש תוסף לאופרה עבורו.

דבר שאנחנו באמת צריכים להדגיש הוא שהתוספים וההרחבות אינם תמיד חסרי 100% הוכחה בפני טיפש. תמיד יש סיכוי קטן מאוד שתמשיך להיחשף לדליפת WebRTC כשאתה משתמש בהם, אז זכור זאת.

כמובן שתמיד תוכלו פשוט להפסיק להשתמש בדפדפנים שלא מאפשרים לכם להשבית את WebRTC לחלוטין ישירות. אם אתה באמת צריך להשתמש באחד כזה, אנו ממליצים לבחור את אופרה על Chrome.

3. השתמש בשירות VPN עם הגנת דליפות WebRTC

למרות שסוגיית הדליפה של WebRTC היא בעיה שעליך לדאוג לה אם אתה משתמש בשירות VPN, אתה יכול לפתור ולמנוע זאת באמצעות שירות VPN אחר – כל עוד הספק יכול להבטיח שהם מציעים הגנה מלאה על דליפות WebRTC. במקרה זה, זה באמת עוזר אם הם מציעים תקופת ניסיון בחינם, כך שיהיה לכם זמן לבדוק היטב את החיבורים כדי לוודא שלא מתרחשות נזילות..

ככלל אצבע, יש להימנע משירותי VPN בחינם אם ברצונך לוודא שאתה מקבל את ההגנה מפני דליפות WebRTC שאתה רוצה..

מחפש VPN המציע הגנת דליפות WebRTC מהשורה הראשונה?

כיסינו אותך – ערכנו בדיקות מרובות בחיבורי CactusVPN תוך כדי שימוש בפתרונות שהוזכרו לעיל כדי לוודא שהם לא חווים דליפות WebRTC..

בנוסף, זו לא הדרך היחידה בה אנו מגנים על פרטיותך. אנו משתמשים גם בהצפנה מתקדמת (AES), אנו לא רושמים אף אחד מהנתונים שלך, אנו מציעים הגנה מפני דליפות DNS ואנחנו מספקים גישה לשישה פרוטוקולי VPN: OpenVPN, SoftEther, SSTP, IKEv2 / IPSec, L2TP / IPSec, PPTP.

תיהנו מהשירות שלנו במספר מכשירים

אנו מציעים אפליקציות VPN ידידותיות למשתמש שתוכלו להתקין במהירות בפלטפורמות שונות: Windows, macOS, iOS, Android, Android TV, Amazon Fire TV.

כמו כן אנו מציעים סיומת דפדפן עבור Chrome ו- Firefox.

אפליקציית CactusVPN

נסה לנסות את השירות שלנו ללא תשלום תחילה

אנו מספקים ניסיון חינם 24 שעות ביממה, כך שיש לך מספיק זמן לבדוק אם שירותי ה- VPN שלנו יכולים לענות על כל הצרכים שלך. בנוסף, יש מספיק זמן לבדוק גם את הקשרים שלנו הרבה.

מה שכן, לאחר שתהפוך למשתמש ב- CactusVPN, יהיה לנו גם הגב עם אחריות להחזר כספי למשך 30 יום אם יש בעיות בשירות שלנו.

מה זה דליפת WebRTC? בשורה התחתונה

דליפת WebRTC היא פגיעות שיכולה להופיע בדפדפני אינטרנט מרובים (Firefox, Google Chrome, Brave, Opera) שיכולה לדלוף את כתובת ה- IP האמיתית שלך כשאתה מחובר לשירות VPN..

למרבה המזל, די קל לאתר דליפות WebRTC ותוכלו לתקן את הבעיה במהירות בכל הדפדפנים. גם בחירה בשירות VPN המציע הגנה מפני דליפות WebRTC עוזרת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map