راه حل هایی برای مشکلات ورود به سیستم ProtonVPN

اگر در ورود به سیستم ProtonVPN مشکلی دارید ، در اینجا چندین دلیل و راه حل رایج وجود دارد.

روش های زیادی برای ورود به ProtonVPN وجود دارد. برای دسترسی به جزئیات حساب خود برای مشاهده برنامه فعلی ، اطلاعات پرداخت ، جزئیات حساب و بارگیری پرونده های پیکربندی OpenVPN ، باید از داشبورد ProtonVPN بازدید کنید (https://account.protonvpn.com) و با استفاده از نام کاربری و رمزعبور پروتون خود وارد سیستم شوید (اگر کاربر ProtonMail هستید ، این همان ورود شما به ProtonMail است).


اگر در ورود به سیستم داشبورد حساب ProtonVPN مشکلی دارید ، می توانید راه حل هایی را در بخش بعدی این مقاله پیدا کنید.

اگر وارد برنامه Windows VPN ما می شوید ، باید از نام کاربری و رمزعبور پروتون نیز استفاده کنید.

اگر در ورود به برنامه Windows VPN مشکل دارید ، لطفا به این صفحه مراجعه کنید.

اگر با استفاده از برنامه OpenVPN شخص ثالث به ProtonVPN وصل می شوید ، باید از نام کاربری و رمزعبور OpenVPN خود استفاده کنید که می توانید در داشبورد حساب ProtonVPN در برگه ‘Account’ پیدا کنید..

اگر با ورود به برنامه OpenVPN مشکل دارید ، لطفاً به این صفحه مراجعه کنید.

مشکلات معمول ورود به داشبورد ProtonVPN

برای ورود به داشبورد ProtonVPN برای بارگیری تنظیمات ، مدیریت اشتراک خود یا تغییر جزئیات حساب خود ، به این آدرس بروید:

account.protonvpn.com

و با نام کاربری و رمز عبوری پروتون که هنگام ثبت نام در ProtonVPN انتخاب کرده اید ، وارد شوید. کاربران موجود در ProtonMail می توانند برای ورود مستقیم به سیستم ، از نام کاربری و رمز عبور ProtonMail خود استفاده کنند ، زیرا داشبورد ProtonVPN و ProtonMail اعتبارهای یکسانی را به اشتراک می گذارند. اگر در ورود به سیستم مشکلی دارید ، موارد زیر را امتحان کنید:

غیرفعال کردن حالت خصوصی (سافاری)

Safari – مطمئن شوید مرورگر شما در حالت “Private” تنظیم نشده است. این حالت پیش فرض در برخی دستگاه ها است. ProtonVPN با حالت خصوصی Safari کار نمی کند زیرا برخی از فناوری های مرورگر مورد نیاز ما توسط Safari در حالت خصوصی غیرفعال می شوند.

مرورگر دیگری را امتحان کنید

اگر با مرورگر وب فعلی خود مشکلی دارید ، لطفاً اطمینان حاصل کنید که آن را به آخرین نسخه به روز کرده اید. اگر این آخرین نسخه است ، لطفاً در یک مرورگر دیگر وارد شوید تا ببینید که آیا مشکل ورود به سیستم رفع شده است یا خیر. اگر این مشکل ورود به سیستم را برای شما حل کرد ، لطفا با گزارش یک اشکال به ما اطلاع دهید تا بتوانیم ProtonVPN را با مرورگر اصلی شما سازگار کنیم..

Clear Browser Cache و Restart Browser را پاک کنید

بعضی اوقات ، مشکلات در حافظه نهان مرورگر خراب ایجاد می شود. برای رفع این مشکل ، سعی کنید حافظه نهان مرورگر خود را پاک کرده و مجدداً راه اندازی مجدد مرورگر را انجام دهید. دستورالعمل های مربوط به پاک کردن حافظه نهان خود را در اینجا می توان یافت.

برنامه های افزودنی مرورگر را غیرفعال کنید

اگر هنوز در ورود به سیستم مشکل دارید ، لطفاً از طریق حالت “خصوصی” یا “ناشناس” مرورگر خود وارد شوید (غیرفعال کردن سافاری) یا غیرفعال کردن همه برنامه های افزودنی. اگر در این مرحله امکان ورود به سیستم وجود دارد ، لطفاً هر پسوند یکی را غیرفعال کنید و سپس ورود به سیستم را امتحان کنید تا مشخص کنید که پسوند باعث ایجاد مشکل شده است. شما می توانید پسوندهای مشکل دار را از اینجا به ما گزارش دهید.

اطمینان حاصل کنید که Javascript ، Session Storage و کوکی ها فعال هستند

برای دسترسی به داشبورد ProtonVPN مبتنی بر مرورگر در مرورگر خود ، ProtonMail کار نخواهد کرد مگر اینکه Javascript ، Session Storage و Cookies فعال شوند. بعضی اوقات ممکن است افزونه ها برخی از این ویژگی ها را غیرفعال کنند. اکنون بیاموزید که آنها را در اینجا فعال کنید.

گذرواژه خود را دوباره تنظیم کنید

اگر آدرس ایمیل بازیابی مرتبط با حساب خود دارید ، می توانید دوباره رمز ورود خود را امتحان کنید. آدرس ایمیل بازیابی آدرس ایمیلی است که هنگام ثبت نام در ProtonVPN ارائه کرده اید.

اگر از حساب ProtonMail خود برای دریافت ProtonVPN استفاده کرده اید ، دستورالعمل های زیر اعمال می شود:

با بازنشانی گذرواژه ورود به سیستم ProtonMail ، می توانید حساب ProtonVPN خود را با گذرواژه بازنشانی کنید ، زیرا اعتبار این حساب به اشتراک می گذارد. اگر بازهم رمز عبور صندوق پستی خود را امکان پذیر است اگر هنوز از حالت دو رمز عبور در ProtonMail استفاده می کنید ، استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که تنظیم مجدد رمز ورود یا گذرواژه خود باعث می شود همه پیام های قبلی در صندوق ورودی ProtonMail شما غیرقابل خواندن باشند.

شماره تأیید اعتبار دو عاملی (2FA)

کاربران موجود در ProtonMail این امکان را دارند که حساب خود را با 2FA تأمین کنند. اگر تأیید هویت دو عاملی (2FA) را فعال کنید ، می تواند در دستگاه تولید کد 2FA شما نیز مشکلی ایجاد کند. سعی کنید با استفاده از یکی از کدهای بازیابی اورژانس که هنگام تنظیم 2FA ارائه داده ایم ، وارد سیستم شوید. همچنین اگر ساعت تلفن شما بیش از 2 دقیقه خاموش باشد ، 2FA ممکن است به درستی کار نکند ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که زمان به درستی در تلفن شما تنظیم شده است (یا زمان را همزمان با شبکه همگام کنید).

با ما تماس بگیرید یا یک اشکال را گزارش دهید

اگر هیچ یک از روشهای فوق برای شما کار نمی کند ، لطفا با ما تماس بگیرید تا بتوانیم موضوع را بیشتر بررسی کنیم. ما همچنین می توانید به آدرس [email protected] برسیم. ما همچنین علاقه مندیم که اگر یکی از روشهای فوق مشکل ورود شما را برطرف کند ، از شما بشنویم تا بتوانیم علت اصلی را پیدا کرده و مشکل را برطرف کنیم.

مقالات مرتبط

نحوه دانلود ProtonVPN?

آیا ProtonVPN داده های کاربر را ذخیره می کند?

چگونه می توانم به روزرسانی ها را بررسی کنم?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me