سوالات متداول در مورد VPN |

VPN چیست؟?


VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک فناوری است که آدرس IP شما را پنهان می کند و در هنگام استفاده از اینترنت ، تمام داده های ورودی و خروجی را رمزگذاری می کند. به این ترتیب ناشناس می شوید و ایمن می شوید زیرا هیچ کس نمی تواند وقتی در اینترنت گشت و گذار می کند چه کاری انجام می دهید.

از دید شما ، VPN یکی از مشتری های بیشمار CactusVPN است که به شما امکان می دهد به سرورهای ما در اروپا ، آمریکا ، آسیا یا استرالیا متصل شوید و امکان استفاده از منابع شبکه از راه دور را در صورت وجود خود به دست آورید. نگران نباشید ، نرم افزار CactusVPN را نصب کنید ، نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کرده و روی دکمه اتصال کلیک کنید!

VPN چگونه کار می کند?

به محض اینکه به سرور VPN ما متصل شوید ، کامپیوتر شما با یک آدرس IP جدید و رسیورهای جدید DNS اختصاص داده می شود. سپس تمام ترافیک اینترنت شما به سرور VPN ما رمزگذاری و تونل می شود. پس از آنجا رمزگشایی شده و اجازه سفر به مقصد مورد نظر خود را می دهد. ISP محلی شما فقط یک جریان داده رمزگذاری شده بین شما و سرور VPN ما را مشاهده می کند. ISP شما دیگر نمی تواند مانیتورینگ ، ورود یا کنترل استفاده از اینترنت شما را کنترل کند و می توانید محدودیت های ISP خود را دور بزنید.

حریم شخصی من چگونه حفظ می شود?

وقتی به CactusVPN وصل می شوید ، ما یک “تونل” ایجاد می کنیم. تمام داده های موجود در این “تونل” رمزگذاری می شوند ، بنابراین فقط شما می توانید مطالب ارسال شده را بدانید. داده ها به 128 بیت رمزگذاری شده اند. این یک سطح عالی از امنیت است که سطح خوبی از عملکرد را حتی در رایانه های قدیمی تر یا دستگاههای با قدرت پایین مانند تلفن و نت بوک نیز حفظ می کند..

از چه پروتکل VPN استفاده کنم?

تمام پروتکل های VPN تقریباً عملکرد یکسانی دارند: تمام ترافیک شما را رمزگذاری می کنند و شما را در پشت سرورهای ما مخفی می کنند. با این حال ، بسته به اهداف شما برخی از پروتکل ها بهتر از سایرین هستند. در اینجا می توانید مقایسه ای مختصر از خصوصیات اصلی پروتکل های VPN را بیابید:

PPTP L2TP / IPSec IKEv2 / IPSec IPSec SSTP OpenVPN TCP OpenVPN UDP SoftEther محافظ سیم
پروتکل VPNسرعت اتصالسطح رمزگذاریپایداری اتصالجریان رسانه ایبارگیری تورنتسازگار باموجود در CactusVPN Client
خیلی سریعفقیربسیار پایدارخوبفقیربیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هادر ویندوز
متوسطمتوسطپایدارخوبمتوسطبیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هادر ویندوز
خیلی سریعخوببسیار پایدارخوبخوببیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هادر ویندوز ، macOS و iOS
متوسطخوبپایدارخوبخوببیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هانه
سریعخوببسیار پایدارمتوسطخوبویندوز ، اوبونتو ، اندروید و روترهادر ویندوز
متوسطخیلی خوبپایدارمتوسطخوببیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هادر ویندوز و اندروید
سریعخیلی خوبمتوسطخوبخوببیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هادر ویندوز و اندروید
خیلی سریعخیلی خوببسیار پایدارخوبخوببیشتر سیستم عامل ها و دستگاه هانه
سریعخوبهنوز پایدار نیستمتوسطمتوسطلینوکس ، macOS ، iOS و Androidنه

همچنین توجه داشته باشید که تمام پروتکل ها برای همه کاربران کار نمی کنند. این ممکن است تحت تأثیر ISP و سایر عوامل باشد. اگر یک پروتکل پاسخگوی نیازهای شما نیست ، باید پروتکل های دیگر را امتحان کنید.

چند دستگاه را می توانم به سرورهای VPN شما وصل کنم?

حساب های CactusVPN با یک دستگاه خاص ارتباط ندارد ، بنابراین می توانید از آن در چندین دستگاه (کامپیوتر خانگی ، لپ تاپ ، رایانه های اداری ، رایانه لوحی ، تلفن و غیره) استفاده کنید ، اما استفاده از آن همزمان در 5 دستگاه محدودیت دارد. همان زمان. بگذارید بگوییم که شما سرویس “VPN + Smart DNS” دارید. در این حالت شما می توانید دسک تاپ خود را به سرور آمستردام متصل کنید تا تورنت ، رایانه لوحی خود را به سرور لندن برای تماشای محتوای رسانه های انگلیس و تلفن خود را به سرور ایالات متحده وصل کنید تا به رادیو محلی گوش دهید.

آیا آدرس IP اختصاصی را ارائه می دهید؟?

شماره. شما آدرس IP اشتراکی دریافت خواهید کرد. به این ترتیب تمام ترافیک شما با ترافیک سایر کاربران VPN ما مخلوط می شود ، بنابراین راهی برای فهمیدن ترافیک شما وجود ندارد.

آیا آزمایش رایگان VPN شما محدودیتی دارد?

محاکمه رایگان VPN ما دقیقاً مثل بزرگترین ماست "VPN + Smart DNS" سرویس. شما با استفاده از کلیه پروتکل ها به کلیه سرورهای VPN دسترسی خواهید داشت: SSTP ، L2TP / IPSec ، OpenVPN ، SoftEther و PPTP. همچنین به Smart DNS و Proxy ما دسترسی خواهید داشت. ما به هیچ وجه پهنای باند شما یا ترافیک استفاده شده را محدود نمی کنیم. با ارائه VPN آزمایشی رایگان ، به تیم پشتیبانی کاملاً حرفه ای ما دسترسی دارید. ما هیچ گونه آگهی یا هر نوع اطلاعات ناخواسته دیگری نشان نمی دهیم. تفاوت تنها بین سرویس های رایگان VPN آزمایشی و حق بیمه VPN در این است که 24 ساعت از ثبت نام در حساب فعال است زیرا فقط برای اهداف آزمایشی است.

آیا CactusVPN حمل و نقل پورت را ارائه می دهد؟?

نه ، ما حمل و نقل پورت را پیشنهاد نمی دهیم.

از چه نوع رمزگذاری استفاده می کنید?

برای رمزگذارهای SSL ما سرورهای VPN ما را با تنظیم AES-256-CBC با استفاده از هش پیام 256 بیتی ‘SHA256’ برای احراز هویت HMAC و دستیابی به سرعت 2048 بیتی RSA و بیضوی-منحنی دیفی-هلمن (ECHDE) پروتکل توافق کلیدی تنظیم کردیم..

نام الگوریتم رمزگذاری برای پروتکل های OpenVPN ، SSTP و SoftEther انتخاب شده ECDHE-RSA-AES256-GCM-SHA384 است. به عبارت دیگر ، حداکثر رمزگذاری شما از طریق سرورهای VPN ما می تواند باشد: AES-256-CBC ، با استفاده از هشدار پیام 384 بیتی ‘SHA384’ برای احراز هویت HMAC و دستی 2048 بیتی RSA..

 • برای L2TP / IPsec ما دو پروفایل را تنظیم کرده ایم: AES128-SHA1 و AES256-SHA1. بسته به نسخه سیستم عامل خود به صورت خودکار AES128 یا رمزگذاری AES256 را دریافت خواهید کرد.
 • برای SSTP و SofetEther ما از پروتکل توافق نامه کلید Elliptic-منحنی Diffie-Hellman (ECHDE) برای تبادل کلید ، رمزنگاری AES 128 GCM و دستیابی به 2048 RSA استفاده می کنیم (ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256).
 • IKEv2 با 256 بیت NIST بیضوی منحنی برای تبادل کلید ، AES 128 بیتی ، با استفاده از هش پیام 256 بیتی ‘SHA256’ برای احراز هویت HMAC ، با دستی 2048 بیتی RSA تنظیم شده است..
 • پروتکل OpenVPN با حداقل AES 128 CBC پیکربندی شده است ، با استفاده از هش پیام 160 بیتی ‘SHA1’ برای احراز هویت HMAC با دستی 2048 بیتی RSA.

  کلیه الگوریتم های پشتیبانی شده در OpenVPN به شرح زیر است:

  رمزگذار: [NULL-CIPHER] NULL AES-128-CBC AES-192-CBC AES-256-CBC BF-CBC CAST-CBC CAST5-CBC DES-CBC DES-EDE-CBC DES-EDE3-CBC DESX-CBC RC2- 40-CBC RC2-64-CBC RC2-CBC CAMELLIA-128-CBC CAMELLIA-192-CBC CAMELLIA-256-CBC

  نویسنده: SHA SHA1 SHA256 SHA384 SHA512 MD5 MD4 RMD160

 • برای پروتکل PPTP VPN ما از MPPE 128 بیتی استفاده می کنیم.

راستی! برخلاف تصورات رایج ، رمزگذاری AES-128 لزوما ضعیف تر از AES-256 نیست. AES-128 بسیار قوی است و نمی توان از طریق جستجوی تمام عیار روی کلید ، آنرا شکست. اگرچه ممکن است شما این حق را داشته باشید که فکر کنید کلیدهای طولانی تر مزایای امنیتی بیشتری را ارائه می دهند ، حقیقت این است که الگوریتم نمی تواند باشد "کمتر شکسته است" نسبت به. تا "نشکسته". بنابراین هیچ فایده دیگری برای امنیت از جابجایی اندازه کلید تا 256 بیت ندارد.

همچنین یک ایراد عملی وجود دارد زیرا AES-256 در مقایسه با AES-128 از پردازنده حداکثر 40٪ بیشتر استفاده خواهد کرد. این یک جنبه بسیار مهم برای سرور با قابلیت اتصال به شبکه بسیار سریع یا یک پردازنده ضعیف تر است.

آیا شما IP مسکونی ارائه می دهید?

نه ، ما آدرس IP مسکونی ارائه نمی دهیم.

آیا از DNS Leak محافظت می کنید?

بله ، برنامه های Windows و macOS ما دارای ویژگی حفاظت از نشت DNS هستند. برای برنامه Android ما از پروتکل OpenVPN استفاده می کنیم که بصورت پیش فرض از Google DNS عمومی استفاده می کند ، بنابراین از نشت DNS محافظت می شوید. اگر اتصالات VPN را به صورت دستی تنظیم می کنید ، می توانید توسط خود ارتباطات را نیز برای استفاده از Public Google DNS تنظیم کنید (8.8.8.8 و 8.8.4.4).

نحوه حذف اتصالات CactusVPN?

اگر به صورت دستی وصل شده اید ، فقط به تنظیمات شبکه بروید و اتصال CactusVPN را حذف کنید.

اگر برنامه CactusVPN ما را نصب کرده اید ، آنرا حذف کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map