راهنمای حریم خصوصی آنلاین: چرا ناشناس بودن ضروری است؟


اینترنت رشد زیادی داشته است و اکنون بیش از آن است 4.1 میلیارد کاربر آنلاین هستند در اینترنت. در حالی که درست است که اینترنت اطلاعات و سرگرمی را برای شهروندان فراهم می کند. با این حال ، گرفتن وجود دارد.

سازمانها داده ها را با اجازه شما به صورت تاریخچه مرورگر ، حساب های رسانه های اجتماعی مانند دوست ندارند و از پیشرفت و ادامه فعالیت خود جمع آوری می کنند.

سازمان ها داده ها را جمع می کنند ، فرقی نمی کند آنلاین یا آفلاین باشد. آژانس های اطلاعاتی ، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و بازاریاب ها افراد برتر در جمع آوری داده ها هستند.

داده ها در هسته چرخه تصمیم گیری هر سازمان قرار دارند. مطابق الف بررسی فناوری اطلاعات IT, اگر تصمیمی اتخاذ شود با تکیه بر داده های جمع آوری شده احتمال موفقیت 79٪ افزایش می یابد. تجزیه و تحلیل ، کیفیت و کمیت داده ها به مشاغل و سازمان ها کمک می کند تا مزیت رقابتی کسب کنند.

این که آیا شما در حال گشت و گذار در وب هستید یا از طریق رسانه های اجتماعی پیمایش می کنید از راحتی و حریم خصوصی خانه خود تغذیه می کنید. شما واقعاً خصوصی نیستید ، شرکت هایی مانند Google و Facebook هستند شناخته شده برای ردیابی و نظارت بر اطلاعات در مورد شما.

Contents

حریم خصوصی داده های آنلاین چیست؟?

حریم خصوصی داده ها شاخه ای از امنیت داده ها است. حریم خصوصی آنلاین به طور عمده در مورد نگرانی های مربوط به استفاده صحیح از داده ها که شامل رضایت ، اخطار و تعهدات نظارتی است ، می چرخد.

کنار گذاشتن تعریف حریم خصوصی داده ها ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی داده ها در مورد این واقعیت است:

 • اگر و چگونه داده ها با سازمان های شخص ثالث به اشتراک گذاشته می شود.
 • نحوه جمع آوری و ذخیره داده ها به صورت قانونی.
 • محدودیت های نظارتی مانند GDPR ، HIPAA ، GLBA یا CCPA.

حریم خصوصی داده ها بخش اساسی فناوری اطلاعات است. این به یک سازمان یا یک فرد کمک می کند تا تعیین کنند که چه داده هایی را می توان در زیرساخت ها با دیگران به اشتراک گذاشت و کدام را باید مخفی نگه داشت.

چرا حریم خصوصی داده های آنلاین مهم است?

دو دلیل اصلی رانندگی وجود دارد که باعث می شود حریم خصوصی داده ها یکی از مهمترین موضوعات در انجمن آنلاین باشد.

کیفیت و کمیت دو ویژگی داده ها هستند که تعیین کننده اهمیت آن به عنوان دارایی برای یک شرکت است. شرکتها درگیر کارهایی هستند که شامل جمع آوری ، به اشتراک گذاری و استفاده از داده ها است. این فرآیند همچنین به عنوان اقتصاد داده شناخته می شود.

شرکت های زیادی از جمله ، گوگل ، فیس بوک و آمازون وجود دارند امپراتوریهای ساخته شده به دنبال طرح اقتصاد داده هر سازمان تصمیماتی مبتنی بر داده می گیرد. قوانين نگهداري داده ها مانند GDPR باعث شده است كه مشاغل شفاف در سياست هاي حفظ حريم خصوصي خود باشند.

ثانیا ، حریم خصوصی حق هر فردی است که در کره زمین وجود دارد. این هرگز یک امتیاز نبود و هرگز نباید یکی از این موارد در نظر گرفته شود. داده هایی که به صورت آنلاین در قالب وضعیت ، تصاویر ، نظرات ، آنها به اشتراک می گذارید ، در واقع رسانه ای برای آزادی بیان است و هیچ کس نباید قادر به ضبط یا استفاده از آن بر خلاف میل شما باشد.

با وجود آن همه نظارت و ردیابی داده ها ، هیچ راهی برای تعیین اینکه چه پیامی از طریق اینترنت منتقل می شود از متن خارج نمی شود و شما را به دردسر می اندازد.

چرا سازمان ها مرا ردیابی می کنند?

همانطور که گفته شد سازمانهای مختلف زیادی وجود دارند که به داده های شما اعتماد دارند. لازم نیست سازمانی باشد که اساساً در اینترنت وجود داشته باشد. اخیر آمار نشان می دهد که 47٪ از مردم ساکن ایالات متحده نگران حریم خصوصی خود هستند.

لیست سازمان های جمع آوری داده ها به همراه انگیزه های پشت آن به شرح زیر است:

 • سازمان های اطلاعاتی.
 • ارائه دهندگان خدمات اینترنت.
 • شرکت هایی مانند گوگل و فیس بوک.

چه آژانسهای اطلاعاتی جمع آوری می کنند?

حفظ حریم خصوصی داده ها احتمالاً تنها موضوعی است که مدت طولانی در این زمینه باقیمانده است و همچنان موضوع مهمی خواهد بود. در نگاه اول ، باید بدیهی بود که سازمان های اطلاعاتی مانند آژانس امنیت ملی (NSA) در نظارت گسترده درگیر هستند.

انگیزه جمع آوری داده ها تقریباً شفاف است. سازمان های اطلاعاتی فقط می خواهند مردم را از حمله 911 دیگر در امان نگه دارند. با این حال ، جمع آوری داده های جمعی کمک نمی کند.

برنامه PRISM NSA به شرکت ها تبدیل می شود مانند Google ، Apple ، Microsoft ، و بسیاری دیگر با سهولت. این می تواند تمام اطلاعات را خراب کند و سپس از آن برای جاسوسی از مردم در یک منطقه جغرافیایی انبوه استفاده کند.

مسئله مذکور فقط در ایالات متحده محدود نمی شود. وجود دارد اتحادهای اطلاعاتی با هدف به اشتراک گذاری داده های جمع آوری شده در مناطق مختلف برای تولید بینش جدید تشکیل شده است.

نقش 5 چشم / 9 چشم / 14 اتحاد اطلاعاتی چشم

اتحاد اطلاعاتی می تواند به عنوان پیمان بین آژانسهای اطلاعاتی مختلفی که در سطح جهان مستقر هستند تعریف شود. جاسوسی توسط سرویس اطلاعاتی خود یک چیز است ، اما یک خارجی فقط محدود است. برای برطرف کردن این مشکل ، اتحادهایی شکل گرفتند تا اطلاعات جمع شده را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

کشورهایی که هم اکنون در اتحاد 5 Eyes Intelligence درگیر هستند عبارتند از:

 • ایالات متحده
 • انگلستان
 • نیوزلند
 • کانادا
 • استرالیا

نه عضو اتحاد اطلاعاتی با اضافه کردن FVEY و چهار کشور دیگر تشکیل می دهند:

 • دانمارک
 • فرانسه
 • هلند
 • نروژ

سرانجام ، چهارده اتحاد اطلاعاتی چشمگیر شامل کشورهایی هستند که در 9 اتحاد اطلاعاتی چشم و پنج کشور دیگر وجود دارند:

 • آلمان
 • بلژیک
 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • سوئد

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید اینست که این اتحادهای اطلاعاتی درصد زیادی از جهان را در بر می گیرند و می توانند به راحتی جاسوسی و جمع آوری اطلاعات را برای ساکنین این کشورها انجام دهند.

سازمان های اطلاعاتی اطلاعات متنوعی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

 • هوش سیگنال (SIGINT): همانطور که از نام آن پیداست ، SIGINT هرگونه اطلاعاتی است که از سیگنال ها و سیستم های الکترونیکی حاصل می شود. به عنوان مثال ، داده های جمع آوری شده از سیستم های ارتباطی ، رادارها و سیستم های تسلیحاتی.
 • هوش انسانی (HUMINT): اطلاعاتی که توسط یک انسان جمع آوری شده است به عنوان HUMINT شناخته می شود. در این سناریو ، وظیفه جاسوسان آموزش دیده دریافت اطلاعات موثق است. بازجویی ، تفریحی و استثمار رسانه نیز درگیر است.
 • اطلاعات جغرافیایی (GEOINT): اطلاعات جمع آوری شده از طریق استفاده از ماهواره با عنوان Geospatial Intelligence شناخته می شود. اطلاعات ممکن است شامل نقشه ها ، نقشه ها و اطلاعات مربوط به فعالیت های انسان باشد.

با این حال ، برخی ممکن است فکر کنند تشکیل یک اتحاد اطلاعاتی از نظر کنترل و هوشمندی به آنها دست بالاتر می دهد. که تا حدی صادق است.

نحوه استفاده از ابرداده برای نظارت بر شهروندان استفاده می شود?

به عبارت ساده ، Metadata داده هایی در مورد داده ها است. به عبارت دیگر ، Metadata مجموعه ای از داده ها را توصیف می کند. این اطلاعات را در اختیار دارد که توضیح می دهد چگونه و چگونه داده ها جمع آوری شده و توسط چه کسی انجام شده است. ابرداده اطلاعات اولیه در مورد داده ها را خلاصه می کند که کار در برخی از سناریوها را آسان تر می کند.

سازمان های دولتی هستند هل دادن به جلو برای قوانین نگهداری اطلاعات اجباری. این امر به شرکتهای مخابراتی امکان می دهد تا داده ها را برای مدت زمانی طولانی ذخیره کنند که توسط سازمانهای اطلاعاتی قابل استفاده است.

چه داده ای در فراداده موجود است?

ابرداده اطلاعاتی در مورد آنچه تایپ می کنید بر روی دستگاه دستی یا رایانه شما نیست. این یک اطلاعات است که شما را به عنوان یک فرد منحصر به فرد معرفی می کند. این ردپایی از ردپای دیجیتالی است که شما در اینترنت رها می کنید:

 • هنگام بازدید از وب سایت ها.
 • دانلود فایل ها.
 • به طور کلی در اینترنت گشت و گذار کنید.

متأسفانه ، به ISP ها ، آژانس های دولتی ، شرکت های مخابراتی و snoopers می دهد تا نمایه ای از بالای آن اطلاعات ایجاد کنند..

تأثیر حفظ ابرداده

تأثیر حفظ ابرداده روی شهروندان دقیقاً یکسان است. حق اساسی حریم خصوصی از بین می رود. این امر باعث می شود كتابی آزاد برای شركتها و مراجع ذیربط انجام شود.

با استفاده از ابرداده می توانند رفتار شما را پیش بینی کرده و مجازات هایی را اعمال کنند. این می تواند به شکل ضربات ISP باشد. در مورد یک موسسه حقوقی ، از Metadata برای ردیابی افراد درگیر در فعالیت های مشکوک بصورت آنلاین استفاده می شود.

چرا ارائه دهنده خدمات اینترنت داده ها را جمع می کند?

ارائه دهندگان خدمات اینترنت تا زمان ایجاد بی طرفی خالص مسئولیت اقدامات خود را بر عهده داشتند. وقتی که شرایط به شدت تغییر کرد دادگاه به FCC اجازه داد بی طرفی خالص را از بین ببرد. ارائه دهندگان خدمات اینترنت اکنون می توانند از اختیارات خود ، به خواست خود سوء استفاده کنند.

انگیزه های حمله به حریم شخصی از دیدگاه ISP ها متفاوت است با یک سرویس اطلاعاتی. در آنجا که سرویس اطلاعاتی داده هایی را به سود شهروندان جمع می کرد ، ISP ها این کار را به نفع خودشان انجام می دهند.

نظارت و ردیابی انجام شده توسط ISP باعث بروز بسیاری از مشکلات اساسی می شود. یکی بودن ، پرتاب اینترنت. ISP ها از قدرت خود برای کاهش سرعت اینترنت بهره می گیرند.

ISP چه داده ای را جمع آوری می کند?

آنها از فیلترهای ویژه ای استفاده می کنند که برای نظارت و پیگیری همه فعالیت های آنلاین شما طراحی شده اند. این نوع ردیابی است که هنگام درخواست یک درخواست از طریق شبکه آنها اتفاق می افتد.

هربار پرس و جو وارد می شوید که آیا این یک نام دامنه فقط یک کلمه کلیدی تصادفی است یا خیر. مرورگر درخواستی را به سرور نام دامنه (DNS) ارسال می کند که سپس به شما صفحه وب درخواستی شما را ارائه می دهد.

محدودیتی برای اینکه اطلاعات ISP می توانند روی شما جمع کنند وجود دارد. اعتبار به حمایت ارائه شده توسط برخی افراد می رود قوانین حریم خصوصی.

با این حال ، این اطلاعات نباید به آسانی گرفته شود زیرا هنوز می تواند شما را به عنوان یک فرد منحصر به فرد در اینترنت شناسایی کند. آنچه ISP ها می توانند روی شما جمع کنند وجود دارد:

 • URL هایی که به صورت آنلاین گشت و گذار می کنید.
 • صفحات وب که اغلب بازدید می کنید.
 • چقدر وقت را صرف صفحات وب خاص می کنید.

شرکت های خصوصی مانند Google & فیس بوک

با بیش از 2.4 میلیارد کاربر فعال ماهانه در فیس بوک و گوگل تسلط بر سهم بازار موتور جستجو 92٪. واضح است که جریان داده ها در این وب سایت ها به مراتب بالاتر از سایرین در اینترنت است.

هر دو سازمان با درآمدزایی از داده های جمع آوری شده روزانه ، تن درآمد کسب کرده اند. در حالی که این سیستم عامل ها می توانند بپیوندند و از آنها استفاده کنند ، درآمد تبلیغات باعث شده است که گوگل و فیس بوک به یک غول فناوری تبدیل شوند.

تبلیغ کنندگان برای تبلیغ بر روی سیستم عامل ها هزینه می کنند ، کلمات کلیدی را می توان برای هدف قرار دادن مخاطب خاص مشخص کرد. که فقط وقتی Google و Facebook می توانند به طور فعال داده ها را تحلیل کنند ، این کار انجام می شود.

همیشه این نبرد بین غول های فناوری و فعالان حریم خصوصی بود. آنها داده های کافی را برای شما جمع آوری کرده اند که می توانند روال شما را به راحتی پیش بینی کنند. اینجا چه اطلاعاتی جمع آوری شده اند به اجازه شما.

در حال حاضر ما فقط در نوک کوه یخ هستیم. اطلاعات بیشتری در زمینه حفظ حریم خصوصی آنلاین وجود دارد و مطمئناً تهدیدات آنلاین بیشتری وجود دارد.

تهدیدات حریم خصوصی آنلاین

همانطور که در حال پیشرفت به سمت آینده ای با فناوری پیشرفته هستیم ، یک مشکل ثابت وجود دارد که در برابر ما قرار دارد. معرفی اینترنت اشیاء چهارمین انقلاب صنعتی را آغاز کرده است و تهدیدات مربوط به حریم خصوصی آنلاین به صورت نمایی به تعداد افزوده می شود.

کالیبره های مختلفی از تهدید شما با اینترنت وجود دارد. بدون دانستن نحوه کار آنها نه تنها حریم خصوصی شما را در معرض خطر قرار می دهد بلکه داده های شما را نیز در معرض خطر قرار می دهد.

موتور جستجو چه داده هایی را جمع آوری می کند?

موتورهای جستجو مانند دفترچه تلفن اینترنت است ، آنها تمام اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط و دریافت درخواستهای شما را دارند.

بدون موتورهای جستجو ، یادگیری در مورد چیزهای جدید غیرممکن خواهد بود. میلیاردها شهروند بدون استفاده از فکر دوم از موتور جستجو استفاده می کنند.

دروغ نیست ، موتورهای جستجو انواع مختلفی از اطلاعات را در مورد شما ذخیره می کنند. برخی از اطلاعاتی که فروشگاه موتور جستجو به شرح زیر است:

 • آدرس پروتکل اینترنت (IP) شما
 • تاریخ و زمان بازدید شما
 • کلمات کلیدی که جستجو می کنید
 • شناسه کوکی که یک شناسه منحصر به فرد است.

اطلاعات ذخیره شده به تبلیغ کنندگان منتقل می شود که محصولات مختلفی را برای شما به بازار عرضه می کنند. متوجه شده اید که پس از بازدید از وب سایت خاصی ، شروع به دریافت آگهی برای محصول خاص مورد نظر خود کرده اید.

آسیب پذیری های مرورگر

Browers با پلاگین های مختلف بسته بندی می شوند که کارهای مختلفی را انجام می دهند. برخی از آسیب پذیری ها توسط پلاگین ها و ویژگی های خود ایجاد می شوند ، در حالی که برخی دیگر به دلیل وب سایت هایی که بازدید می کنید ایجاد می شوند.

مشکلات ناشی از افزونه ها به شرح زیر است:

 • ActiveX افزونه ای است که با Microsoft Edge و Internet Explorer ساخته شده و فقط در این مرورگرها کار می کند. به عنوان واسطه ای بین کامپیوتر و وب سایت های شما با اتصالات جاوا یا فلش عمل می کند.
 • JavaScript یک زبان برنامه نویسی است که توسط بسیاری از وب سایت های محبوب برای نمایش انواع مختلف محتوای پویا استفاده می شود. با این حال ، توسط هکرها مورد استفاده قرار می گیرد تا سیستم یا مرورگر شما به بدافزارها و تبلیغات ناخواسته و مضر آلوده شود.

موارد ناشی از گشت و گذار در اینترنت به شرح زیر است:

اثر انگشت مرورگر

در چند سال گذشته ، روشی به نام اثر انگشت مرورگر به دلیل وجود توجه ناخواسته زیادی به خود جلب کرده است خطرات ناشی از آن را می تواند به حریم خصوصی آنلاین ایجاد کند.

در این تکنیک از یک “سربرگ” استفاده می شود که در مرورگر ذخیره می شود و حاوی اطلاعاتی در مورد سیستم شما است. از هدر برای مقابله با مشکلات در بهینه سازی صفحات وب استفاده شد. عنوان عامل به سرور ارسال می شود که مطابق مشخصات شما پیکربندی صفحه وب را ارسال می کند.

هدرهای عامل هنوز در سال 2019 مورد استفاده قرار می گیرند ، اما از آن زمان تغییر زیادی کرده اند. برای ارائه تجربه ای بهینه شده برای هر دستگاه استفاده می شود اما باید اطلاعات پیکربندی را با سرور مربوطه به اشتراک بگذارید.

این روش به وب سایتها اجازه می دهد تا اطلاعاتی را بدست آورند که بتواند شما را شناسایی کند. اطلاعات جمع آوری شده شامل موارد زیر است:

 • نوع و نسخه مرورگر
 • اطلاعات سیستم عامل
 • افزونه های فعال
 • منطقه زمانی
 • زبان
 • وضوح صفحه

نیازی نیست که کوکی ها برای این روش در رایانه باشند. وب سایت ها از اطلاعات ارائه شده توسط مرورگرها برای شناسایی کاربران بی نظیر و پیگیری فعالیت های آنلاین آنها استفاده می کنند.

بیسکویت ها

کوکی ها قطعات کوچکی از پرونده ها هستند که می توانند حاوی اطلاعاتی مانند نام کاربری و رمز عبور باشند. اطلاعات منتقل شده یک کاربر خاص را شناسایی کرده و تجربه مرور را بهبود می بخشد.

انواع مختلفی از کوکی ها در دنیای آنلاین وجود دارد. یکی کوکی جلسه و دیگری کوکی مداوم است.

کوکی های مداوم برای دو هدف اصلی استفاده می شوند ، یکی تأیید اعتبار و دیگری ردیابی است. به همین دلیل این تهدید برای حفظ حریم خصوصی است. کوکی ردیابی به تدریج کلیه فعالیت های آنلاین شما را ردیابی می کند و سپس در مورد لایک و دوست داشتن شما نمایه ای ایجاد می کند.

وب سایت های ناامن

قفل های امن قفل سبز قبل از URL دارند ، این نشان می دهد سایتی که در حال حاضر در آن هستید ایمن است. اگر هیچ قفل وجود ندارد ، بلافاصله وب سایت را ترک کنید.

هکرها از وب سایت های ناامن برای دستیابی به اطلاعات حساس استفاده می کنند. اعتبارنامه ممکن است شامل گذرواژه‌ها یا اطلاعات کارت اعتباری شما باشد.

با توجه به GlobalSign, 80٪ از خریداران وب سایت های تجارت الکترونیک ناامن را ترک می کنند. که در هر سناریویی کار درستی است!

اگر در یک وب سایت ناامن گشت و گذار می کنید ، توجه داشته باشید که اشخاص ثالثی هستند که می توانند فعالیتهای شما را در آن وب سایتها ردیابی و نظارت کنند. اشخاص ثالث می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP)
 • دولت
 • هکرهایی که قصد بد دارند

چرا خرید آنلاین به صورت ناشناس ضروری است?

تجارت الکترونیکی یا تجارت الکترونیکی با یک طوفان تمام اینترنت را در اختیار گرفته است. تقریبا 76 درصد از ساکنان ایالات متحده به صورت آنلاین خرید می کنند. افزایش فروشگاه های تجارت الکترونیک به طور مستقیم با افزایش جرایم سایبری متناسب است.

در سالهای اخیر نیاز به خرید آنلاین ناشناس به صورت گسترده افزایش یافته است. عاملان حمله برای بدست آوردن اطلاعات حساس كه می توانند شامل اطلاعات کارت اعتباری ، صورتهای بانك ، آدرس و غیره باشند ، حمله را به دقت انجام می دهند.

خرید آنلاین به صورت ناشناس به معنای فرار از فروش و سایر مالیات های واجد شرایط نیست. این فقط به معنای استفاده از کارت پرشور یا ارزی است که قابل ارتقا است.

در مثال زیر ، شما امیدوارم که تفاوت b / W این دو را درک کنید. تصمیم بگیرید کدام یک سناریو بهتر است.

 • مدیر عامل اعتبار کارت اعتباری شما را با بیش از 5000 دلار پول نقد به سرقت می برد.
 • هکر اطلاعات کارت اعتباری پیش پرداخت خود را که مقدار آن نسبت به قیمت کالایی که قصد خرید آن را داشتید دزدی می کند.

برای خرید آنلاین ناشناس ، روشهای زیادی وجود دارد که می توانید انطباق دهید. اگرچه ، برخی دیجیتالی هستند در حالی که برخی از شما نیاز به تلاش در دنیای بدنی دارند.

 • کارتهای پیش پرداخت
 • از کارت اعتباری ماسک یا مجازی استفاده کنید
 • بیت کوین

فضای ذخیره ابری

با پیشرفت فناوری ، ما نرم افزار سنتی قدیمی را رها کرده و با زیرساخت Cloud سازگار شده ایم. ابر ممکن است بسیاری از مشکلات را به یکباره اما با چه هزینه ای حل کرده باشد?

حریم خصوصی هنگام استفاده از خدمات ابری هنوز مورد تهدید قرار نمی گیرد. حتی اگر آنها پرونده های شما را رمزگذاری می کنند ، شما نمی توانید راحت باشید زیرا آنها با کلید خصوصی هستند و می توانند بدون اجازه شما رمزگشایی کنند.

در صورت بروز اورژانس ، شرکت های فنی فارغ از آنچه قول داده اند ، تمام داده های خود را به مقامات ذیربط تحویل می دهند.

مکالمات صوتی ناامن

چه کسی مکالمات صوتی را دوست ندارد؟ این مسافت را به راحتی از افراد b / w کاهش می دهد. قبل از شروع تماس تلفنی ، اجازه دهید موارد زیر را به شما یادآوری کنم. این سازمان های دولتی مکالمات صوتی را ضبط می کنند.

 • آژانس امنیت ملی (NSA)
 • دفتر مرکزی ارتباطات دولت (GCHQ)

ظاهراً آژانسها بسیار مشتاق شنیدن حرفهای یک شخص معمولی هستند. به گفته آژانس ها ، نظارت گسترده ، راه حل همه حملات تروریستی است.

منطقی نیست ، چگونه آنها تعیین می کنند کدام یک تهدید واقعی است و کدام یک نیست؟ خرید تلفن های یکبار مصرف هیچ فرقی نمی کند اگر شخصی که با او صحبت می کنید از یکی استفاده نکند.

چگونه ایمیل ها ناامن هستند?

ایمیل ها ارتباط با ما را آسان کرده اند. با این وجود فروشندگان ایمیل امنیتی به هیچ وجه کافی نیستند.

NSA قبلاً به گوگل و مایکروسافت ضربه زده بود. این دلیل باید برای شما کافی باشد تا شما را با سرویسهای ایمیل که رمزنگاری پایان تا پایان را ارائه می دهند ، تنگ کند.

رمزگذاری ایمیل نهایی به جایی است که فرستنده پیام ایمیل را رمزگذاری می کند و آن را ارسال می کند ، فقط توسط شخصی که قصد دریافت آن را دارد رمزگشایی شده است.

راهنمای حریم خصوصی آنلاین و بهترین روشها

از زمان ادوارد اسنودن فاش شد كه نهادهای دولتی قادر به پیگیری و نظارت بر فعالیت های كاربران اینترنتی و همچنین فعالیت های غیر اینترنتی هستند. مهم است که از حریم شخصی خود به صورت آنلاین محافظت کنید زیرا این یک حق اساسی است و نه یک امتیاز.

در اینجا برخی از بهترین شیوه هایی که می توانید برای ناشناس ماندن حضور آنلاین خود دنبال کنید ، آورده شده است. هیچ کس قادر به جمع آوری اطلاعات در مورد شما به صورت آنلاین نیست ، مگر اینکه البته شما از شیوه های ذکر شده در زیر پیروی نمی کنید.

رمزگذاری نهایی به پایان

E2EE توصیه می شود برای بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی در هر سناریو. با رمزگذاری پیام در هر دو انتهای خط ارتباطات ، از حریم خصوصی شما محافظت می کند.

وقتی در هر سناریویی از رمزنگاری انتهایی استفاده می کنید ، خواه در حال ارسال پیامک به دوست خود باشید ، یا ایمیل ارسال می کنید یا در اینترنت مرور می کنید ، هیچ کس نمی تواند فعالیت های شما را ببیند. E2EE درخواستهای شما را به حالت دلخواه تبدیل می کند ، فقط شخص مورد نظر می تواند آن پیام ها را مشاهده کند.

با استفاده از رمزگذاری نهایی به تلفن ، ایمیل و رایانه خود از خطرات زیر محافظت می کنید:

 • ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) نمی توانند به فعالیت های شما فحش دهند
 • سازمان های دولتی قادر به ذخیره اطلاعات فوق داده شما نیستند
 • هکرها نمی توانند اطلاعات حساس شما را سرقت کنند

رمزگذاری پایان تا پایان دو مشکل فوق را برطرف می کند.

 • مکالمات صوتی ناامن
 • ایمیل های ناامن

پیامک متنی پایان به پایان و رمزگذاری VOIP

معرفی WhatsApp و سایر برنامه های VOIP امکان برقراری مکالمه صوتی با دوستان و خانواده را بدون هزینه اضافی فراهم کرد. اما ، این برنامه ها برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت شما لازم نیست رمزگذاری لازم را داشته باشند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، E2EE می تواند مسئله امنیت و حفظ حریم خصوصی را بدون هزینه های اضافی حل کند. سیستم عامل هایی که برای حفظ حریم خصوصی و امنیت ارزش قائل هستند باید یکی از آنها استفاده شود.

در اینجا سه ​​پیام رسان برای انتخاب وجود دارد که به کاربران امکان می دهد متن مصنوعی و گفتگوی صوتی را با مزیت افزوده امنیت پایان به پایان رسانند.

 • علامت
 • تلگرام
 • ChatSecure

همه این سیستم عامل ها منبع باز هستند و از رمزگذاری نهایی به پایان پشتیبانی می کنند. با جابجایی به این سیستم عامل ها ، شما از مشکلات حریم خصوصی مربوط به تماس صوتی و پیام کوتاه از طریق IP خلاص می شوید.

ایمیل های رمزگذاری شده پایان به پایان

اهمیت و چگونگی عملکرد رمزگذاری پایان به پایان قبلاً ذکر شده است. برخی افراد برای فعالیت های مخرب از ایمیل استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای تبلیغ از آن استفاده می کنند.

سازمان های امنیتی اما محدودیتی ندارند. NSA شناخته شده است برای جمع آوری میلیون ها آدرس ایمیل از همه جای دنیا. این بدان معناست که آیا با یک دوست ارتباط برقرار می کنید یا در یک بحث و گفتگو نسبتاً داغ درگیر هستید ، آژانس ها می توانند تمام افکار شما را بخوانند.

با استفاده از ایمیل های رمزگذاری شده پایان به پایان می توانید مشکل زیر را حل کنید. اینها خدمات برتر E2EE در اینترنت هستند:

 • ProtonMail
 • توتانوتا
 • پستو

شبکه خصوصی مجازی

آ شبکه خصوصی مجازی (VPN) به عنوان یک تونل مطمئن عمل می کند که درخواستی را از طرف شما به سرور نام دامنه ارسال می کند. با انجام کار زیر ، یک VPN از آدرس IP ، هویت آنلاین شما محافظت می کند و اتصال اینترنتی شما را از تهدیدات زیادی محافظت می کند.

با پوشاندن آدرس IP و مکان خود به شخصی که توسط VPN ارائه می شود ، از هویت شما محافظت می کند. از رمزگذاری نهایی به انتها استفاده می کند و دارای ویژگی هایی است که به شما امکان می دهد بدون ترس از کسی به اینترنت بروید.

با این حال ، نکته قابل توجه این است که تعداد زیادی از فروشندگان VPN در آنجا وجود دارند که نوید سرعتی زیاد و امنیت صد درصدی دارند.

VPN های رایگان نیز وجود دارند که ادعا می کنند همان امنیت و ناشناس بودن آنلاین دارند. هر VPN رایگان دارای نسخه برتر است که می توانید ابتدا با استفاده از نسخه رایگان آزمایش کنید. با این حال ، اشکالاتی برای رایگان VPN وجود دارد.

اشکال در VPN رایگان:

 • حد پهنای باند محدودیت ها بسته به ارائه دهنده خدمات متفاوت است.
 • مقدار کم سرور برای انتخاب وجود دارد.
 • مشکلات سازگاری ممکن است بر روی سیستم عامل های مختلف ادامه یابد.
 • به دلیل انتخاب سرور کم سرعت اینترنت می تواند متناقض باشد.

در اینجا بهترین VPN های برتر ما وجود دارند که به شما ایمنی از جاسوس افزارها و هکرها بصورت آنلاین اعطا می کنند.

 • ExpressVPN
 • NordVPN
 • دسترسی به اینترنت VPN خصوصی
 • PureVPN

با این کار ، مشکلات زیادی وجود دارد که یک VPN حل می کند. از جمله آنها:

 • شما را در برابر جاسوس افزارها و هکرها ناخواسته محافظت می کند
 • آدرس IP و موقعیت مکانی شما را ماسک می کند و از ISP ها ، سازمان های دولتی نمی تواند ابرداده شما را جمع کند
 • تو می توانی محدودیت های جغرافیایی را دور بزنید روی محتوا
 • اثر انگشت مرورگر

سرورهای پروکسی

یک پروکسی یا “Proxy Server” سرور است که به عنوان یک انتقال بین سرور وب و سایتی که باید به آن دسترسی پیدا کنید ، می رود. این روش دیگری است که از طریق آن کاربران اینترنت حریم خصوصی آنلاین خود را تقویت می کنند.

این کامپیوتر با اتصال به یکی از این سرورها کار می کند ، کامپیوتر شما تقاضای شما را به سرور میانی می فرستد که در این صورت تقاضای شما را انجام می دهد و سایت درخواستی شما را برمی گرداند.

آیا به دنبال راهی برای ماندن ناشناس و ایمن آنلاین هستید؟ آ چرخش پروکسی می تواند IP Scrambler را تقلید کند و می تواند شما را به صورت آنلاین ایمن نگه دارد.

برای به دست آوردن ناشناس بودن از مرورگر Tor استفاده کنید

Tor وقتی در مورد حریم شخصی آنلاین صحبت می شود بهترین بازی در بازی است. این هنوز است ، اما وقتی امنیت به وجود می آید ، مرورگر Tor گزینه مناسبی نیست.

از آنجا که دستور کار مربوط به ناشناس ماندن هویت آنلاین شماست ، جنبه امنیتی آن تا زمانی که شما درگیر هیچ سایه ای نباشید ، مهم نیست. بسیاری از علاقه مندان به حریم خصوصی از Tor استفاده می کنند تا حریم شخصی خود را بیشتر کنند.

مزایای مرورگر Tor چیست؟:

 • سرورهای زیادی را انتخاب کنید.
 • چندین سرور برای مسیریابی ترافیک استفاده می شود.

اشکالاتی در مرورگر Tor:

 • این ترافیک شما را رمزگذاری نمی کند.

با این حال ، این بدان معنا نیست که تشخیص موقعیت مکانی شما یا شناسایی شما در اینترنت غیرممکن است. آژانس ها می توانند فردی را بر اساس فعالیتهای خود به صورت آنلاین شناسایی کنند زیرا مرورگر Tor ترافیک را رمزگذاری نمی کند.

اگر شایعات مربوط به حریم خصوصی مربوط به Tor شما را نگران کرده است ، می توانید از گزینه های Tor استفاده کنید.

چرا ناشناس بودن هنگام خرید آنلاین ضروری است?

سابقه جستجوی شما ارتباط مستقیمی با حریم خصوصی شما دارد. یاهو با استفاده از موتورهای جستجو مانند شرکتهایی مانند Google ، به معنای از بین بردن حریم خصوصی شماست.

اگر آگاه نیستید موتورهای جستجو الگوریتم های زیادی دارند و ترتیب گسترده ای دارند که از سابقه جستجوی شما برای تولید تجزیه و تحلیل استفاده می کنند. سازمان ها از داده ها برای ارائه تبلیغات هدفمند استفاده می کنند و می توانند از آن برای گزارش یک فرد به مقامات استفاده کنند.

در آینده آینده ، همه چیز به داده بستگی خواهد داشت. به همین دلیل است که باید به موتورهای جستجوگر خصوصی توجه کنید.

 • DuckDuckGo
 • صفحه جستجو
 • جدا کردن جستجوی

این موتورهای جستجو بهترین ها محسوب می شوند و سابقه جستجوی شما را ردیابی نمی کنند و یا آن را در برابر خواست شما استفاده نمی کنند.

برنامه های افزودنی را نصب کنید

پلاگین های خاصی وجود دارد یا پسوندها که می تواند در یک مرورگر نصب شود ، به منظور بهبود بیشتر حریم خصوصی و امنیت از طریق اینترنت.

این برنامه های افزودنی مزایای زیادی را ارائه داده است ، جلوی جاسوسی دولت ها و ISP ها را می گیرد. مهمتر از همه ، آنها توانایی جلوگیری از حملات سایبری خاص را دارند.

برنامه های افزودنی شامل:

 • نشانگر حریم خصوصی
 • HTTPS در همه جا
 • مبدا uBlock

کوکی ها را حفظ نکنید ، تنظیمات خود را تنظیم کنید تا بعد از بستن مرورگر ، کوکی ها را حذف کنید. بنابراین ، هیچ نظارتی روی سیستم شما اتفاق نمی افتد.

نتیجه

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و آژانس های امنیتی ، حریم خصوصی را به یک امتیاز تبدیل کرده اند ، که نباید باشد. لازم به ذکر نیست ، حریم خصوصی چیزی نیست که باید بخرید بلکه یک ضرورت است.

اگر به دنبال حفظ ناشناس ماندن آنلاین هستید ، بهترین راه انتخاب VPN است. اگر نگران سرعت آهسته نباشید ، می توانید VPN را با امنیت اضافه شده مرورگر Tor جفت کنید. شما می توانید بدون استفاده از مرورگر Tor ، به یک VPN تکیه کنید تا نیازهای حریم خصوصی شما را برآورده کند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me