نکات مربوط به امنیت تلفن های هوشمند برای مشاغل


مشاغل مدرن با بزرگترین تهدیدات سایبری و نقض داده ها روبرو هستند. استفاده از دستگاه های تلفن همراه شخصی در محیط کسب و کار نیز افزایش یافته است. نیاز به یک کسب و کار انتقال اطلاعات محرمانه بین نقاط انتهایی مختلف بدون به خطر انداختن حریم خصوصی ، امنیت و انطباق است.

نگرانی عمده برای مشاغل خصوصی این است که اطلاعات محرمانه به معنای نوک انگشتان کارکنان در تلفن های آنها باشد. بنابراین محافظت از این اطلاعات در تلفن هوشمند برای مشاغل نیاز به نکات امنیتی هوشمند دارد. کارمندانی که از استفاده هوشمند در محیط کسب و کار آگاه نیستند ، می توانند هزینه های مالی از دست رفته خود را هزینه کنند.

این از طریق تحقیقاتی که توسط موسسه Lookout و Ponemon انجام شده است نشان داد

67٪ سازمانها به دلیل کارمندان که از تلفنهای همراه خود برای دسترسی به اطلاعات شرکت استفاده می کنند ، دارای نقض داده بودند.

برای اطمینان از ایمنی و ایمنی داده های شرکت در دستگاه شخصی کارمندان ، نکات مربوط به امنیت کسب و کار برای تلفن های هوشمند ضروری است. هکرها و دزدگیرهای داده همچنین داده های شخصی کارمندان را از طریق تلفن هدف قرار می دهند. تا زمانی که برخی از لایه های امنیتی اساسی را تنظیم نکردید ، تلفن هوشمند شما در برابر هک و نقض بسیار آسیب پذیر است.

نکات امنیتی تلفنهای هوشمند تجاری در زیر ذکر شده است که به شما در محافظت از داده های تجاری کمک می کند.

از راه دور پاک کردن و گزینه های موقعیت مکانی را تنظیم کنید

تلفن های هوشمند قابل حمل هستند به همین دلیل کارکنان آنها را نیز برای کار ترجیح می دهند. با این حال ، آنها می توانند به راحتی از بین بروند یا به سرقت بروند. امنیت تلفن های هوشمند در معرض خطر است و به همین دلیل تنظیم پاک کردن از راه دور و گزینه های مکان اهمیت پیدا می کند.

نصب برنامه های ردیابی می تواند تلفن شما را در صورت گم شدن یا سرقت از بین ببرد. چنین برنامه هایی می توانند اطلاعات حساس را از راه دور پاک کنند. اگر تلفن شما به دست یک شخص شیطانی تمام می شود ، حداقل چنین برنامه هایی از حذف اطلاعات شخصی و اطلاعات تجاری از تلفن ها اطمینان دارند.

سیستم عامل iOS و Android هر دو گزینه ای برای مکان یابی دستگاه در صورت جایگزین کردن آن یا از بین رفتن آن هستند. آنها همچنین می توانند اطلاعات را در صورت دزدی وسایل شما پاک کنند تا هیچ کس نتواند به داده ها دسترسی پیدا کند. کاربران آیفون می توانند از Find My Phone کمک بگیرند.

برای فعال کردن آن گزینه مراحل ذکر شده را دنبال کنید:

  • به تنظیمات بروید
  • به دنبال iCloud باشید
  • «یافتن تلفن من» را روشن کنید

کاربران Android می توانند به مدیر دستگاه Android دسترسی داشته باشند. برای فعال کردن ردیابی توسط این مدیر,

برای آندورید

  • برنامه را راه اندازی کنید
  • آن را به حساب Google پیوند دهید
  • دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید

سیستم خود را به روز کنید

به روزرسانی تلفن هوشمند خود با نسخه های اخیر مهم است و اگر برای کار و اطلاعات شخصی خود از یک تلفن واحد استفاده می کنید ، لازم می شود. هر دستگاه به روز رسانی نرم افزار جدید را در فواصل منظم راه اندازی می کند.

بارگیری این به روزرسانی های نرم افزاری برای تلفن هوشمند شما کاری است که باید انجام دهید. اکثر ما در بارگیری این به روزرسانی ها تنبلی را نشان می دهیم ، اما آنها بسیار مهم هستند زیرا آخرین نسخه های امنیتی را دارند. این به روزرسانی ها همچنین عملکرد دستگاه شما را در یک سطح بهینه تضمین می کنند.

شبکه خود را ایمن کنید

ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) ، هکرها ، کلاهبرداران و تبلیغ کنندگان همه به اطلاعات شما علاقه مند هستند. خواه داده های شخصی یا شغلی باشد ، تحت نظارت است و ممکن است به خطر بیفتد. در صورتی که هیچ ایده ای در مورد تأمین امنیت شبکه خود ندارید ، واقعاً متأسف هستید.

در صورت رمز نگاری ، داده های موجود در رایانه شخصی یا تلفن های هوشمند توسط هر کسی قابل خواندن است. شبکه خود را با استفاده از VPN ایمن کنید زیرا تمام ارتباطات شما در دستگاه تلفن همراه صورت می گیرد. بهترین نکته امنیتی تلفن های هوشمند برای مشاغل رمزگذاری داده ها از طریق VPN است. اطلاعات شما را ایمن کرده و حریم خصوصی تلفن هوشمند را بهبود می بخشد.

این امکان را برای شما فراهم می کند که اینترنت را با آزادی به استثنای هرگونه انسداد در اینترنت گشت و گذار کنید. VPN فعالیتهای آنلاین خود را پنهان می کند و شما را ناشناس می کند. با رمزگذاری آن به شکلی غیرقابل خواندن ، امنیت داده های تجاری را تأمین می کند. بنابراین نیازی نیست که نگران کلاهبرداری یا استفاده از داده های خود باشید.

فقط برنامه ها (برنامه ها) را از منابع معتبر نصب کنید

یک شخص تجاری که دارای اطلاعات مربوط به تلفن هوشمند است ، مهم است که او فقط باید از فروشگاه های برنامه های معتبر مانند فروشگاه Google Play ، Apple iTunes و فروشگاه Microsoft استفاده کند. شما باید در مورد برنامه و درباره ناشران آن تحقیق کنید. از نصب برنامه ها از برنامه های غیر بازار جلوگیری کنید.

از طرف دیگر ، این مهم است که شما برنامه VPN را نیز نصب کنید اما از منابع قابل اعتماد استفاده کنید. کاربران Android به سمت دستگاه شما به منوی تنظیمات رانده می شوند و گزینه “منابع ناشناخته” را از بین می برند. قبل از کلیک بر روی گزینه “نصب” فقط نگاهی کامل به بررسی ها و رتبه بندی های برنامه خاصی که می خواهید بارگیری کنید.

اگر بررسی برنامه به اندازه کافی رضایت بخش است ، خط مشی رازداری برنامه را بخوانید. به عنوان مثال ، شما در حال بارگیری یک بازی هستید که نیاز به دسترسی به مخاطبین شما دارد. سپس باید قبل از بارگیری آن فکر کنید که به همین دلیل یک بازی برای دسترسی به مخاطبین شما نیاز دارد. اگر این مسئله به شما مشکوک یا مشکوک می شود ، در برابر بارگیری برنامه مقاومت کنید.

شبکه Wi-Fi خود را ایمن کنید

بسیاری از افراد از جمله کارمندان مشاغل ممکن است از طریق شبکه Wi-Fi عمومی به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند اما امنیت شبکه Wi-Fi کاملاً نادیده گرفته می شود. روش مورد علاقه هکرها و کلاهبرداران برای هک کردن زمانی است که فرد به اطلاعات حساس در یک شبکه ناامن دسترسی پیدا کند.

اطلاعات ارسال شده با استفاده از Wi-Fi عمومی توسط هر کسی که تکنیک مشاهده آن را می داند قابل دسترسی است. آنها می توانند سیستم شما را هک کنند و snoopers داده ممکن است داده های شما را بدزدد. نه تنها از طریق Wi-Fi عمومی بلکه در صورت اتصال به اینترنت خانگی شما از رمز عبور ضعیف استفاده می کنید ، ممکن است نفوذ رخ دهد.

برای امنیت شغلی از تلفن هوشمند ، از یک برنامه VPN استفاده کنید. این بالاترین رمزگذاری ممکن است که باعث رمزگذاری ترافیک اینترنت و داده های شما خواهد شد. یک VPN همچنین از شبکه خانگی و خانگی شما محافظت می کند. علاوه بر این ، رمز ورود وای فای خانه خود را قوی کنید تا هیچ کس نتواند اعتبار آن را تصویب کند.

مراقب فیشینگ باشید

بدون شک استفاده بیشتر از تلفن های هوشمند مفید است ، اما هیچ چیز به تنهایی خطرات احتمالی را در پی ندارد. بیشتر اوقات به دلیل ضعف دانش کارمندان ، داده های کسب و کار متحمل ضرر می شوند. ممکن است کارمندان روی ایمیلهایی بنام ایمیلهای فیشینگ که بیشتر به وب سایتهای خطرناک منجر می شوند ، کلیک کنند.

برای امنیت تلفن های هوشمند تجاری ، مهم است که ابتدا مشروعیت آدرس وب را قبل از کلیک بر روی آن بررسی کنید. در صورت عدم درخواست از کلیک بر روی لینک های مشکوک و کوتاه خودداری کنید. پیوندهای نامطبوع در ایمیل یا پیام های متنی معمولاً کلاهبرداری هستند تا شما را به فاش کردن داده های شخصی در تلفن هوشمند بکشاند.

مهاجمان سایبری از تکنیک های مهندسی اجتماعی برای ایجاد چنین پیوندهایی استفاده می کنند که یا برای برداشت پول از شما ، سرقت هویت و اطلاعات تجاری یا حساب کارت اعتباری شماست. در اینجا شما باید هوشیار باشید زیرا حتی آنتی ویروس پیشرفته ممکن است در محافظت از شما در برابر چنین حملات فیشینگ کوتاهی کند.

مکان را به اشتراک نگذارید

ردیابی موقعیت مکانی نگرانی های زیادی راجع به حریم خصوصی ایجاد می کند ، از جمله اینکه هرکسی می تواند در محل زندگی شما گشوده شود. به گفته کارشناسان امنیتی ، جلوگیری از ردیابی مکان تقریباً غیرممکن است. روش های بیشماری وجود دارد که شخص ثالث بدون توجه به آن مکان می تواند ردیابی کند ، از جمله ابرداده منتقل شده از راه دور و داده ها ، روی تلفن شما وارد شده است.

جرمیا گراسمن ، رئیس استراتژی امنیتی SentineIOne (یک شرکت امنیتی رایانه ای) گفت: “برای اکثریت قریب به اتفاق مردم و اکثر قریب به اتفاق اوضاع ، مزایایی که از طریق به اشتراک گذاشتن محل زندگی خود می گیرند ، از خطرات موجود در آنجا فراتر می رود. “

امنیت برای افرادی که از تلفن های هوشمند خود برای تجارت استفاده می کنند ، امنیت به یک نگرانی بزرگ تبدیل می شود. اشتراک مکان شما از تلفن های هوشمند ممکن است به سازمان های اجرای قانون کمک کند تا حرکات شما را تحت نظر داشته باشند ، به هکرها فرصتی دهند که وارد عمل شوند و به تبلیغ کنندگان اجازه دهند شما را ردیابی کنند. اگر از VPN استفاده نمی کنید ، موقعیت مکانی خود را به اشتراک می گذارید و هیچ مطلبی را برای شما به ارمغان نمی آورد.

اگر ردیابی موقعیت مکانی بی دقتی استفاده شود ، ممکن است به حریم خصوصی شما آسیب برساند. برای ایمنی ، باید از به اشتراک گذاشتن مکان به صورت عمومی اجتناب کنید یا ردیابی مکان را خاموش کنید. Google به شما امکان می دهد موقعیت مکانی خود را در سایت های شبکه های اجتماعی مانند توییتر یا فیس بوک به اشتراک بگذارید. برای محافظت از داده های کسب و کار تلفن های هوشمند خود را برای امنیت ، فقط مکان خود را به گیرنده در نظر گرفته شده ارسال کنید.

رمزگذاری داده های حساس

بهترین نکته امنیتی گوشی هوشمند برای یک کارمند تجاری که با هر نوع داده حساس کار می کند ، محافظت از داده ها با رمزگذاری آن است. مانند رمزگذاری کامل دیسک برای رایانه های شخصی Windows تضمین می کند که داده های شما به خطر نمی افتد. نوع مشابه رمزگذاری اکنون برای کاربران گوشی های هوشمند در دسترس است.

برای کاربران Android ، Google رمزگذاری را شرح می دهد:

رمزگذاری کامل دیسک فرایند رمزگذاری تمام داده های کاربر در یک دستگاه Android با استفاده از یک کلید رمزگذاری شده است. پس از رمزگذاری یک دستگاه ، تمام داده های ایجاد شده توسط کاربر به طور خودکار قبل از ارتقاء آن بر روی دیسک رمزگذاری می شوند و همه قبل از بازگرداندن آن به فرآیند تماس ، به طور خودکار رمزگشایی داده ها را می خوانند..

اگر صاحب یک وب سایت تجاری هستید ، بدون تأخیر سایت خود را با HTTP ایمن کنید تا هیچ کس نتواند به داده ها بین مرورگر و سرور وب دسترسی پیدا کند. با دسترسی به HTTP ها به یک سایت رمزگذاری می شود. برای کاربران یک تلفن هوشمند ، مهم است که فقط از سایتهایی که دارای گواهی SSL ایمن هستند بازدید کنید.

نتیجه

تبلیغ کنندگان ، ارائه دهندگان سلولی ، دولت ، هکرها فعالیت های آنلاین شما را ردیابی می کنند. همچنین ، برنامه های ناگوار سرقت داده ها و سایر تهدیدات خودکار در معرض خطر امنیت آنلاین و حفظ حریم خصوصی دستگاه شما نیست.

تلفن های هوشمند حاوی اطلاعات حساس فراوانی هستند. از دست دادن تلفن یا سرقت آن می تواند منجر به از بین رفتن اطلاعات کار محرمانه شود. بنابراین نکات مربوط به امنیت تلفن های هوشمند برای مشاغل ذکر شده در این مقاله به شما کمک می کند امنیت خوبی در مورد این اسبابک ایجاد کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me