VPN چیست – راهنمای مبتدیان


VPN (شبکه خصوصی مجازی) شبکه ای است که برای تهیه حریم خصوصی و ناشناس ماندن در شبکه های عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. آنها به طور مرتب توسط سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند تا از اطلاعات حساس استفاده کنند. امنیت با استفاده از VPN به این دلیل گسترش می یابد که آدرس IP مشتری در آن توسط یکی از ارائه دهنده VPN کاشته شود.

این روش به هواداران این امکان را می دهد تا از هر شهری در جهان که سرویس VPN خود را ارائه می دهد ، به یک آدرس IP دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال ، شما ممکن است در سانفرانسیسکو زندگی کنید ، اما با وجود VPN ، به نظر می رسد که در آمستردام ، نیویورک یا هر تعداد از مناطق شهری زندگی می کنید.

از آنجا که سازمان VPN نام شما ، آدرس و یا صرفه جویی در نقاط مورد علاقه پول شما را نمی داند ، این شامل یک لایه امنیتی بیشتر است. با وجود این ، آنها در حال حاضر آدرس IP واقعی شما را می شناسند.

VPN ها چگونه کار می کنند?

هنگامی که با وب رابط می کنید ، ابتدا با ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) خود ارتباط برقرار می کنید ، که در آن زمان شما را به هر سایتی (یا سایر دارایی های وب) که می خواهید بازدید کنید ، مرتبط می کند. تمام حرکت وب شما توسط سرورهای ISP شما انجام می شود و توسط ISP شما قابل مشاهده است.

وقتی در یک VPN قرار دارید با یک سرور رمزگذاری شده با سرور مورد استفاده توسط تأمین کننده VPN (“سرور VPN”) ارتباط برقرار می کنید. این بدان معنی است که کلیه اطلاعات موجود بین رایانه شما و سرور VPN رمزگذاری می شوند ، بنابراین فقط شما و سرور VPN می توانید آن را “ببینید”.

چرا استفاده از VPN ضروری است?

یک VPN به شما تضمین می کند که کاملاً خصوصی و امن باشید زیرا در وب هستید. ISP شما قادر به دیدن اطلاعات شما نیست زیرا کاملاً رمزگذاری شده است. فعالیت های شما به طور کامل از طریق سرور VPN هدایت می شود ، در طول این خطوط تضمین می شود که اطلاعات شما توسط ISP شما پیدا نمی شوند.

هنگامی که آدرس IP خود را روی یک سرور VPN تغییر می دهید ، به دلیل وجود IP خاص از طرف ملت یا جهان از طریق اینترنت رمزگشایی می شوید. افرادی که تلاش می کنند حرکت آنلاین شما را ردیابی کنند به سرور VPN هدایت می شوند. بر این اساس ، آدرس IP اصلی شما هرگز کشف نمی شود.

از همه مهمتر ، یک VPN تضمین می کند که می توانید یک کانون آزاد Wi-Fi را بدون آنکه اطلاعات خود را فاش کنید ، آنلاین کنید. شناخته شده است که هکرها اطلاعات آنلاین را از طریق Wi-Fi در روز روشن دریافت می کنند ، زیرا این اطلاعات کاملاً رمزگذاری یا ایمن سازی نشده اند. با استفاده از VPN ، تضمین می کنید که خود را در وب نگه دارید و ایمن باشید.

پروتکل های VPN

مقدار پروتکل های VPN که تضمین امنیت با گذشت زمان در حال افزایش است. مشهورترین پروتکل ها عبارتند از:

PPTP – PPTP از زمان ویندوز 95 نزدیک بوده است. هدف از ارائه این برنامه این است که می توان در هر سیستم عامل واقعی تنظیم کرد. بنابراین ، PPTP یک اتصال نقطه به نقطه از پروتکل GRE را خراب می کند. امنیت کنوانسیون PPTP از اواخر شک و تردید مطرح شده است. این است که هنوز جامد ، در عین حال امن ترین نیست.

L2TP / IPsec – L2TP بیش از IPsec از PPTP امن تر است و نکات برجسته تری را ارائه می دهد. L2TP / IPsec روشی است برای عملی کردن دو کنوانسیون در کنار هم و با در نظر گرفتن هدف نهایی برای انتخاب بهترین نکات برجسته در هر. برای این وضعیت ، از پروتکل L2TP برای ایجاد یک گذرگاه استفاده می شود و IPsec یک کانال ایمن می دهد. این امر باعث می شود یک بسته نرم افزاری شگفت آور و ایمن به وجود بیاید.

VPN را باز کنید – OpenVPN یک VPN مبتنی بر SSL است که همچنان به شهرت خود می پردازد. کالای مورد استفاده از منبع آزاد و بدون محدودیت در دسترس است. SSL یک پروتکل رمزگذاری پیشرفته است و OpenVPN می تواند همچنان در حال اجرا بر روی درگاه UDP یا TCP انفرادی باشد و آن را تا حد زیادی قابل انعطاف کند..

با VPN چه کاری می توانید انجام دهید?

می توانید از VPN استفاده کنید تا آهنگها را در جهت مخالف از بررسی در هر فریم ایجاد کنید. در حالی که در یک VPN هستید ، فعالیت آنلاین خود را از همه جدا می کنید. شما می توانید تمرینات خود را از سازمان تخصصی آنلاین خود حفظ کنید و علاوه بر این تضمین کنید که دولت تلاش نمی کند و به فعالیت های خود توجه می کند.

به همین ترتیب ، هنگام استفاده از VPN می توانید از نظارت دور بمانید. با استفاده از یک نقطه اتصال متناوب ، شما در واقع در حال ساختن مسیرهایی در جهت مخالف از هرگونه دیوار آتش یا قطعات معرفی شده توسط ISP ، محیط کار یا مدرسه خود هستید. از همه حیاتی تر ، می توانید از یک دیوار آتش محدودکننده خاص که توسط دولت اطراف شما معرفی شده است ، عبور کنید.

به همین ترتیب می توانید از VPN نیز استفاده کنید تا به دلیل موقعیت جغرافیایی خود به مواردی دسترسی پیدا کنید که از دسترس شما دور باشند. یعنی یک آمریکایی هنگام حضور در VPN می تواند به ضبط های کانادا یا انگلستان دسترسی داشته باشد. به همین ترتیب می توانید به ضبط هایی دسترسی داشته باشید که معمولاً در خانه مشاهده می کنید ، در حالی که در تعطیلات می توانید به طور منطقی نتوانید برسید.

نحوه انتخاب سرویس VPN?

فعالیت VPN از اواخر به عنوان تعداد فزاینده ای از مشتری در حال جابجایی به محصول منفجر شده است. صرف نظر از این که آیا می تواند از محاصره Geo-blocking در سطح رسانه های جهانی – به عنوان مثال Netflix – محافظت کند و از شناسایی دولت گسترش یابد ، VPN ها برای برخی ضروری هستند.

هر تهیه کننده VPN نکات برجسته و تغییر سطح سفارشی سازی داخلی بسیاری را ارائه می دهد. در حالی که این درگاه ها و کنوانسیون های متمایز برای دانش فنی از خود نشان می دهند ، می توان فهمید که فوراً برای افراد با تجربه کمتر غلبه می کند..

مؤلفه های متعددی وجود دارد که با توصیف بهترین تهیه کننده درگیر هستند. در حالی که تعداد بیشماری از انتظارات در یک قلمرو واحد فراتر می رود ، آنها به طور مرتب به دیگری نیاز دارند. نکات ذکر شده در زیر هنگام انتخاب سرویس VPN ذکر شده است.

آیا در VPN ایمن هستید?

یک اداره مناسب و معقول VPN امنیت بالایی را به شما می دهد. شما در برابر بازآفرینی عمومی از امنیت محافظت خواهید کرد ، از ISP جلوگیری می کنید تا آنچه را که در وب انجام می دهید را تشخیص دهد و از صاحبان حق نسخه برداری به شانس خالی که رسانه ها را بارگیری می کنید ، پیروی کنید..

با توجه به اینکه ممکن است هشدار داده شود ، اگر پلیس ، دولت یا کارشناسان مختلف به ویژه از شما و تمرینات وب شما قدردانی می کنند ، یک VPN شما را بیمه نمی کند..

آیا می توانم با استفاده از VPN با تورنت ایمن تورنت کنم?

در صورتی که تأمین کننده شما آن را اعطا کند ، در آن مرحله torrenting (بارگیری P2P) خوب است. در هر صورت ، همه سازمان های VPN اجازه این کار را نمی دهند ، بنابراین سعی کنید قبل از پیوستن بررسی کنید.

وقتی در حال تورنت هستید ، هرکسی که آن سند را بارگیری می کند ، بدون شک می تواند آدرس IP هر شخص دیگری که سابقه مشابهی را بارگیری می کند ، تشخیص دهد. وقتی از VPN استفاده می کنید ، IP VPN شما به جای آدرس IP واقعی شما ظاهر می شود.

تأمین کنندگان VPN بطور معمول به دلیل تمرینات مشتری خود ، شاهد نقض حق چاپ هستند. تعداد بیشماری همکاری می کنند و احتمالاً اسامی مشتریان را تجاوز می کنند. دیگران به سادگی اعلامیه می کنند و افراد متخلف را دوباره جدا می کنند.

چند سازمان وجود دارند که خوشحال می شوند شما را رها کنند و شخصیت شما را حفظ کنند. VPN که هیچ سیاهه ای در آن باقی نمی ماند ، به طور مداوم بسیار عالی است که احتمالاً از طریق P2P بارگیری می کنید.

آیا استفاده از VPN قانونی است؟?

در اکثر کشورها در سراسر جهان ، حفاظت از ایده آل مشروعیت بخش غالب ساکنان است. در فصل تهیه این مقاله ، استفاده از VPN در همه کشورها قانونی است. بر این اساس ، تعداد قابل توجهی از این کشورها کار مدیریت VPN را منع می کنند.

آنها غالباً تلاش می كنند افراد را از ورود به خارج از كشور به اداره های VPN خارج كنند. هرچند که ممکن است ، تعداد قابل توجهی از این مربعها کاملاً ناقص و مؤثر هستند.

معایب VPN

در مورد مزیت های زیادی قبلاً صحبت شده است. حال اجازه دهید هنگام استفاده از VPN به معایب برویم. اگر به فکر اضافه کردن VPN به تمرینهای گشت و گذار در وب خود باشید ، دو فکر وجود دارد که باید درباره آنها بدانید.

مسئله بالقوه اصلی نیز همین مسئله است که باعث می شود VPN ها با تعداد معدودی صحبت کنند – ظرفیت تقلید از آدرس شما. این بسیار جالب است که شما باید همه نشانه های حضور در یک ملت دیگر را برای رسیدن به ادارات و ماده خود داشته باشید ، اما به طور مداوم آن همه خوب نیست. به عنوان مثال ، فرض کنید شما هنوز در انگلیس واقع شده اید و در انگلستان قرار گرفته اید ، و تصمیم می گیرید که کمی خرید اینترنتی را انجام دهید. به طور ناگهانی ، اکثر ارزیابی های شما به جای دلار انجام می شود.

به همین ترتیب ، در صورت موافقت با قبول برخی از ادارات ، به عنوان بیت کوین ، این چارچوب آدرس IP شما را به عنوان انجیل برای منطقه شما قرار می دهد ، بنابراین ممکن است در منطقه ای قرار گیرید که در آن زندگی نمی کنید. پس از این اتفاق می افتد ، به روز کردن پیشرفت به آسانی به عنوان تغییر گذرگاه و بارگیری مجدد سایت نیست.

علاوه بر این ، کار از یک سایت از راه دور می تواند باعث افت متوسط ​​در سرعت Perusing شما شود. هر چند وقت یک بار ، به سختی قابل مشاهده است ، اما یکبار در حالی که می تواند بسیار بزرگ باشد – و این احتمال را فراهم می کند که داده های شما هنوز هم باید از طریق پیوندهایی به VPN شما بیرون بیایند ، قبل از ورود به وب.

استفاده از VPN اساساً به یک نیاز تبدیل می شود و فقط بر خلاف یک انتخاب است. با وجود این واقعیت که با استفاده از VPN چند مشکل وجود دارد ، مزایای آن بسیار فراتر از آنهاست و حتی گرفتن اوراق بهادار ناچیز ارائه شده توسط یک عرضه کننده رایگان ، به طور مثبت چیزی نیست که شما بخواهید بخاطر داشته باشید..

باید خوانده شود

در حالی که یک VPN اساساً امنیت و امنیت آنلاین شما را بالا می برد ، یادآوری این نکته ضروری است..

همانطور که قبلاً گفته شد ، یک VPN رازداری کامل نمی کند. به شرطی که متخصصان به خصوص شما را هدف قرار دهند ، یک شبکه خصوصی مجازی کمکی خواهد بود. اگر VPN بی گناهی را به پایان می رساند ، مراقب باشید.

VPN سایتها را از دنبال کردن شما باز نمی دارد. استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی برای کف کردن آدرس IP شما کمک می کند ، اما بخش عمده این موارد که توسط سایت ها انجام می شود و معاینه با استفاده از نوآوری زیر انجام می شود ، به عنوان مثال ، رفتار و انگشت نگاری برنامه.

یک شبکه خصوصی مجازی نمی تواند مانع از پیگیری سایت های شما در این سطر شود. رویکرد ایده آل برای محافظت از شما در مقابل ، از طریق تغییر برنامه ها و ماژول های مختلف است.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map