رمزگذاری AES چیست؟ راهنمای دوستانه مبتدی

ایمن نگه داشتن داده ها یک نگرانی اساسی است برای هر کسی که از اینترنت استفاده می کند. از NSA و FBI گرفته تا مادران فوتبال و سرمایه گذاران خودشان ، همه این کاربران به لطف رمزگذاری اطلاعات قادر به عملکرد با آرامش بیشتری هستند..


رمزگذاری AES پرکاربردترین استاندارد در سراسر جهان است. مگر اینکه واقعاً در این موارد فنی حرفه‌ای باشید ، مطمئناً مطمئن نیستید که حتی در حال حاضر از آن استفاده کنید ، چه چیزی است.

رمزگذاری AES چیست

رمزگذاری AES چقدر و چرا گسترده است?

از کجا به وجود آمده است و چرا این چنین بخش اساسی از تجربه آنلاین ایمن تر است?

در این مقاله به این سؤالات پاسخ داده می شود تا سرگردانی آنلاین شما ایمن تر و خصوصی تر باشد.

دقیقاً AES چیست?

AES مخفف است استانداردهای رمزگذاری پیشرفته. افرادی که واقعاً در این بخش فنی قرار دارند نیز ممکن است از آن به عنوان Rijndael یاد کنند. در سراسر جهان برای رمزگذاری و رمزگشایی داده های بسیار حساس استفاده می شود. دولت ها و ارتش از آن استفاده می کنند ، زیرا بهترین پروتکل رمزگذاری امروز در دسترس است.

AES به الگوریتم رمزگذاری بلوک متکی است (بعداً در این مورد بیشتر) برای رمزگذاری ایمن داده های حساس.

نمودار طراحی aes

برای درک AES ، لازم است به ابتدا برگردیم ، به زمانی که جهان به DES اعتماد کرد.

گذار از DES به AES

تقریباً تا زمانی که رایانه وجود داشته باشد ، سازمان ها به دنبال راه های بهتری برای محافظت و خصوصی سازی داده های خود بوده اند تا هیچ کس نتواند از عملیات خود جاسوسی کند یا از داده های خود برای اهداف نامتناسب خود استفاده کند..

در اوایل دهه 1970 ، ماشین حساب های بزرگ بین المللی تجارت ، که با نام IBM شناخته می شوند ، استانداردهای رمزگذاری داده یا DES را معرفی کردند. آنها نوآوری خود را بر اساس الگوریتمی که توسط هورست فیستل ایجاد شده است ، پایه گذاری کردند.

IBM الگوریتم DES خود را به دفتر ملی استاندارد ارسال کرد. این سازمان با NSA برای اصلاح این الگوریتم همکاری داشت. تا سال 1977 ، آنها آن را به عنوان منتشر کرده بودند استاندارد پردازش اطلاعات فدرال.

جدول مقایسه مقابل جدول AES

DES به مدت دو دهه عملکرد خوبی داشت. با این حال ، تحولات جدید در فن آوری بیش از توانایی های آن بود. بنیاد الکترونیکی Frontier با سایر گروه های همفکر همکاری داشت کلید DES را بشکنید در ژانویه 1999. آنها فقط در 22 ساعت و 15 دقیقه توانستند این کار را انجام دهند.

واضح است ، زمان آن رسیده است که استانداردهای رمزگذاری یک جهش را به جلو برسانند. انستیتوی ملی استاندارد و فناوری دست به دست هم داد. آنها طی یک دوره 5 ساله ارزیابی کردند بیش از دوجین الگوریتم که به عنوان جایگزین های ممکن برای DES ارسال شده بود.

انستیتوی ملی استاندارد و فناوری کارهای خود را با خلاء انجام نداد. آنها از همه متخصصان و سازمانهای حفظ حریم خصوصی و رمزنگاری دعوت کردند تا در فرآیند ارزیابی الگوریتمها یاری کنند.

رمزگذاری مقایسه

عواملی مانند قدرت رمزگذاری ، تطبیق پذیری و سرعت همه مورد بررسی قرار گرفت. در حالی که بسیاری از آنها مؤثر بودند ، متخصصان موافق بودند که تسلیم یک جفت رمزنگار بلژیکی نسبت به دیگران برتر است. این رمزگذاری Rijndael بود. پس از پذیرش ، آن را به Advanced Encryption Standard تغییر نام داد ، و شروع به شد مورد استفاده سازمان هایی مانند NSA برای محافظت از اطلاعات مخفی.

چگونه از AES استفاده می شود?

AES رایگان است برای هر کسی به هر روشی که دوست دارد استفاده کند. این برای دولت های فدرال و سازمان های نظامی در سراسر جهان به اندازه کافی ایمن است ، به این معنی که استفاده شما نیز به اندازه کافی ایمن است. در حقیقت, احتمالاً مرتباً از آن استفاده می کنید, اگرچه ممکن است از آن آگاه نباشید.

رمزگذاری رمزعبور چگونه کار می کند

بیایید به برخی از رایج ترین کاربردهای امروز برای AES نگاهی بیندازیم.

ابزارهای بایگانی و فشرده سازی

اگر تاکنون فایل فشرده شده را بارگیری کرده یا دریافت کرده اید, این فشرده سازی به احتمال زیاد از طریق رمزگذاری AES حاصل شد. فشرده سازی برای به حداقل رساندن اندازه پرونده های بزرگ استفاده می شود تا هارد دیسک شما هنگام دریافت آنها کمتر تحت تأثیر قرار گیرد. RAR ، WinZip و 7 Zip همه برنامه های متداول برای فشرده سازی و رفع فشار فایل ها هستند و هرکدام از آنها از رمزگذاری AES استفاده می کنند.

رمزگذاری پارتیشن و دیسک

رمزگذاری ssd aes

برخی افراد از رمزگذاری دیسک و پارتیشن برای محافظت بیشتر از فایلهای موجود در رایانه های خود استفاده می کنند. نمونه هایی از این برنامه ها شامل CipherShed ، FileVault و BitLocker است. همه این موارد از رمزگذاری AES استفاده می کنند.

شبکه های خصوصی مجازی

شبکه های خصوصی مجازی که معمولاً VPN نامیده می شوند ، در هنگام محافظت از داده های شما واقعاً مایل اضافی را طی می کنند. یکی از راه هایی که این کار را انجام می دهند مربوط به الگوریتم AES است.

اگر با VPN نا آشنا نیستید ، پس ارزشمند است که با اصول اولیه آشنا شوید. به یک VPN فکر کنید که ایجاد یک تونل بین رایانه و جایی است که می خواهید در اینترنت بروید. VPN شما را به یک شبکه رمزگذاری شده متصل می کند. این شبکه رمزگذاری شده روی سروری قرار دارد که ارائه دهنده VPN متعلق به آن است.

VPN با رمزگذاری

به طور معمول ، VPN ها با بهترین بررسی ها به مشتریان خود انتخاب هزاران سرور واقع در سراسر جهان را ارائه دهید. این باعث می شود تا کاربر بتواند وقتی که واقعاً در ونکوور ، B.C است در حال مرور از فنلاند باشد. این ممکن است شما را به محدودیت های محتوای منطقه ای نیز نزدیک کند.

البته ، مهمترین دلیل استفاده از VPN خوب این است که آن است از حریم خصوصی و ناشناس بودن شما محافظت می کند برخط. هیچ کس نمی تواند کجا را ردیابی کند ، بنابراین آنها نمی توانند بدانند که کدام وب سایتهایی را بازدید می کنید یا اینکه در آنجا حضور دارید چه کار می کنید. آدرس IP شما نقاب شده است و کلیه انتقال داده ها رمزگذاری شده است.

عملیات مجازی-خصوصی-شبکه

خدمات VPN پیشنهادی ما برای محافظت از کاربران خود از رمزگذاری AES استفاده می کند. هنگام جستجوی VPN ، حتماً یکی را انتخاب کنید که از این الگوریتم رمزگذاری استفاده کند. سایر ارائه دهندگان VPN به PPTP یا سایر روشهای رمزگذاری قدیمی منسوخ هستند که از داده های شما واقعا محافظت نمی کنند.

برای اطمینان از رمزگذاری کاملاً خصوصی ، به دنبال رمزگذاری AES 256 بیتی باشید. چند نمونه از خدمات VPN که از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کنند ، هستندسورفشارک و NordVPN.

تعداد زیادی از برنامه های معمول

AES انواع نرم افزار و وب سایت هایی را که می توانید بطور منظم از آنها استفاده کنید ، جمع می کند. گیمرهای آنلاین از آن بهره می گیرند ، و افرادی که از بعضی از بهترین مدیران رمز عبور استفاده می کنند نیز چنین می شوند.

سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی مانند Facebook و WhatsApp از AES برای رمزگذاری پیام ها نیز استفاده می کنند. واضح است ، شما همیشه از AES استفاده می کنید ، بنابراین فهمیدن چگونگی عملکرد آن در زیر هود مفید است.

الگوریتم AES

AES رمزگذاری بلوکی است که در آن همه داده ها در “بلوک” رمزگذاری می شوند. هر بلوک از تعداد از پیش تعیین شده “بیت” تشکیل شده است. هر بلوک 128 بیت طول دارد ، بنابراین هر بار 128 بیت متن ساده به برنامه ارسال می شود ، 128 بیت متن رمزنگاری تولید می شود.

نمودار الگوریتم aes

از کلیدها برای رمزگذاری و رمزگشایی داده ها استفاده می شود. از آنجا که AES یک رمزنگاری متقارن است ، ممکن است از همان کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات استفاده شود. انجمن رمزنگاری تصدیق می کند که AES روی یک ماتریس مرتب سازی اصلی ستون 4 X 4 بایت کار می کند. این اغلب توسط کارشناسان به “حالت” کوتاه می شود.

اندازه کلیدی تعیین می کند که چند “دور” برای قرار دادن یک متن ساده از طریق رمزنگار مورد نیاز است ، از این طریق آن را به متن تبدیل می کند..

یک کلید 128 بیتی به 10 دور نیاز دارد در حالی که یک کلید 192 بیتی به 12 دور نیاز دارد. هنگام استفاده از یک کلید 256 بیتی ، 14 دور کامل لازم است. هر چه کلید طولانی تر باشد ، رمزنگاری ایمن تر است. تجارت کردن این است که رمزگذاری زمان بسیار بیشتری خواهد برد.

نباید AES نامتقارن باشد?

در میان جامعه رمزنگاری ، برخی از استدلال ها در مورد اینکه آیا الگوریتم های متقارن آسان تر از آنهایی که نامتقارن هستند شکسته می شوند ، وجود دارد. همانطور که قبلاً گفته شد, AES از همان کلید برای رمزگذاری و رمزگشایی داده ها استفاده می کند, و آنرا تبدیل به رمزنگاری متقارن می کند.

از طرف دیگر رمزنگاری نامتقارن از یک کلید عمومی برای رمزگذاری پرونده ها و یک کلید جداگانه و خصوصی برای رمزگشایی استفاده می کند. این باعث می شود یک لایه اضافی از حفاظت اضافه شود ، اما این نتیجه نمی گیرد که یک الگوریتم نامتقارن در همه برنامه ها برتر است.

متقارن در مقابل نامتقارن

الگوریتم های متقارن بسیار سریعتر از آنهایی که نامتقارن هستند ، عمل می کنند ، یک معیار مهم برای رمزنگاری گسترده.

اگر در حال انتقال پرونده هستید ، ممکن است یک الگوریتم نامتقارن راهی باشد. می توانید کلید عمومی خود را به هرکسی که دوست دارید بدهید. حتى لزوماً به شما اهمیت نخواهد داد که کلید عمومی شما به جهان پخش شود.

این بدان دلیل است که فقط کلید خصوصی شما قادر به رمزگشایی آن پرونده ها است. هرکسی که به کلید خصوصی شما دسترسی ندارد می تواند به داده ها نگاه نکند.

رمزگذاری AES چقدر ایمن است?

به روز, رمزگذاری AES هرگز به روشی که DES در سال 1999 بازگردد ، شکسته نشده است. رمزنگاران معتقدند كه با توجه به وضعيت كنوني تكنولوژي ، هزاران سال طول خواهد كشيد تا هكرها حتي يك كليد 128 بيتي را بشكنند. این آرامش فوق العاده ای برای هر کسی است که برای محافظت از پرونده های خود به رمزگذاری AES تکیه می کند.

تا زمانی که این الگوریتم به درستی مورد استفاده قرار گیرد ، باید برای سالها به حفاظت از داده های آنلاین ادامه دهد.

البته ، این بدان معنی نیست که هکرها سعی نمی کنند از طریق رمزگذاری AES راهی پیدا کنند. این بدان معناست که آژانس های دولتی نیز با امید به جلوگیری از حمله ، به طور مداوم به دنبال آسیب پذیری در الگوریتم هستند. هرچه درک بیشتری در مورد رمزگذاری AES و نحوه عملکرد آن در رابطه با VPN ها داشته باشید ، احتمال اینکه قربانی هک شدن و نشت داده ها شوید ، کمتر می شود..

آیا می دانید هکرها همان کاری را انجام می دهند که تحت عنوان “ردپایی” نیز انجام می شود؟ این روند شامل جمع آوری اطلاعات در مورد شما هم به صورت آنلاین و هم در خانه است. شبکه خود را امن کنید و خانه خود را ایمن کنید. شما هرگز نمی دانید که آیا مرد خوبی که درخواست راهنمایی می کند ، یک هکر است که فقط سعی می کند دامنه خود را بگیرد ، بنابراین می تواند از ابزارهایی برای خرج کردن بسته های WiFi برای گرفتن حساب بانکی خود استفاده کند..

منابع:

 • https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Encryption_Standard
 • https://info.townsendsecurance.com/bid/72450/what-are-the-differences-between-des-and-aes-encryption
 • https://www.ibm.com/support/ognledgecenter/fa/SSLTBW_2.1.0/com.ibm.zos.v2r1.adru000/dgt3u240.htm
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map