پنج چشم توضیح داده شده (FVEY) – برادر بزرگ شما را تماشا می کند

پنج چشم


در حالی که پنج چشم ممکن است مثل یک فیلم جنایی مستقیم از فیلم جیمز باند به نظر برسد ، این یک داستان نیست. به اشتراک گذاری پنهانی داده ها و فناوری بین ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند و انگلستان چیزی را ایجاد کرده است که بدون شک پیشرفته ترین عملیات نظارت عمومی آنلاین در تاریخ است. به عبارت دیگر ، اگر در اینترنت حضور داشته باشید ، شانس خوبی وجود دارد که پنج چشم در مورد آن می دانند.

بیشتر کاربران عادی اینترنت می دانند که VPN مخفف شبکه های خصوصی مجازی است که امکان مرور ناشناس را دارند. با این حال ، تا حد دانش تمایل پیدا می کند. پنج چشم بسیار علاقه مند به VPN هستند زیرا ناشناس بودن فناوری ارائه می دهد کار “جاسوسی” خود را برای آنها سخت تر می کند..

VPN در مقابل پنج چشم

نگرانی در مورد قوانین حفظ حریم خصوصی ، محرمانه بودن و حتی قانونی بودن دسترسی به برخی از محتوا در ابتدا باعث ایجاد VPN شد. این امر به این دلیل است که نصب VPN به شما امکان می دهد از بلوک های جغرافیایی گذشته و از وب سایت هایی که قرار است در کشور شما مسدود شوند استفاده کنید..

به عنوان مثال ، Netflix بسیاری از محتوای ایالات متحده خود را به سایر کشورهای خارجی مسدود می کند. به همین ترتیب ، ممکن است افراد در ایالات متحده نتوانند به برنامه های تلویزیونی و فیلم های نمایش داده شده در آمریکای جنوبی دسترسی پیدا کنند. VPN ها حول این نوع محدودیت یک حفره ایجاد می کنند و به کاربران امکان می دهند به وب سایت های مسدود شده دسترسی پیدا کنند.

باید واضح باشد که چرا اتحاد نظارت چشم پنج چشم از طرفداران اصلی VPN نیست. آنها می خواهند بدانند که فعالیت آنلاین کنترل می شود. VPN انجام این کار را دشوارتر می کند.

پنج چشم

اگر به نظر می رسد که این سازمان چیزی غیر از گروه جاسوسی در جستجوی فعالیت مشکوک و بدون اعتماد به علت بسیار محتمل است ، حق با شماست. از آنجا که هر پنج کشور کشورهای انگلیسی زبان هستند ، به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که پیدا می کنند بسیار آسان است.

تاریخ

مفهوم پشت پنج چشم برای مدتی بوده است. در حقیقت ، توافق نامه نظارت و به اشتراک گذاری داده ها که اساس این آرایش مدرن را تشکیل می دهد ، سالها پیش به عنوان توافق انگلیس و آمریکا که در سال 1943 و در جریان جنگ جهانی دوم ایجاد شد ، تأسیس شد..

اتحاد NSA Nato

پس از پایان جنگ سرد ، به سایر کشورها عضویت در این اتحاد پیشنهاد شد ، عمدتا در نتیجه تلاش برای مقابله با تهدید روزافزون تروریسم بین المللی.

با افزایش لیست شرکت کنندگان در پنج چشم ، میزان نظارت جهانی آنلاین نیز افزایش یافته است. برای طعم افراط و تفریحی که این کشورها برای نظارت بر کاربران می کنند ، این بازگو از افشای “ادوارد اسنودن” در سال 2013 را بررسی کنید..

از آنجا که کار پنج کشور پیچیده تر شده است ، بودجه همچنان رو به افزایش است و تقاضا برای سازمان های امنیتی و اطلاعاتی بیشتر بیشتر شده است. برخی از قدرتمندترین کلمات اختصاری جهان شامل FBI ، CIA ، NSA ، MI6 ، ASIS ، NZSIS ، AGO ، GCSB و موارد دیگر هستند..

در حالی که فعالیت های سازمان به عنوان لازم برای اجرای قانون ارائه می شود ، تصور کردن اهداف شوم تر برای پنج چشم دشوار نیست ، به ویژه که این کار در مورد دور زدن قوانین حمایت از حریم خصوصی است. در صورتی که خوانندگان فراموش کرده باشند ، مخالف این قانون است که دولت ایالات متحده برای شهروندان خود جاسوسی کند.

با تشکر از پنج چشم ، این کار ساده ای است که از یکی از چهار کشور دیگر بخواهید این کار را برای آنها انجام دهد.

پنج چشم فقط آغاز است

اگرچه توافق بین پنج کشور ممکن است برای ترساندن کسانی که می خواهند از حریم خصوصی خود محافظت کنند ، کافی باشد ، اما اینجا جایی نیست که نظارت انجام شود. در حقیقت ، دو اتحاد دیگر وجود دارد که تعداد چشم ها را افزایش می دهد زیرا تعداد کشورها درگیر است. اما اولاً ، آیا ژاپن قرار است ششمین عضو پنج چشم باشد?

پنج چشم به علاوه یک: ژاپن در خانه

در حال حاضر پنج چشم در حال پذیرش رسمی یک عضو ششم در اختصاصی ترین باشگاه جاسوسی جهان – ژاپن هستند. این یک اقدام بنیادین نیست وقتی که فکر می کنید اتحاد توانسته است به همت ژاپنی ها در تمام دوران بازگشت به جنگ سرد متکی باشد. به لطف نزدیکی جغرافیایی ، ژاپن کمک زیادی به جمع آوری اطلاعات در سرزمین اصلی چین ، دریای چین جنوبی و کره شمالی کرده است. عضویت رسمی در پنج چشم ، فقط می تواند نامهای خود را در خط نقطه ای قرار دهد تا از آنچه در حال حاضر یک واقعیت چکمه بر روی زمین است پشتیبان تهیه کند..

چگونه پنج چشم در روند اضافه کردن اعضا پیش می رود؟ از زمانی که آنها این کار را انجام داده اند اندکی بوده است اما یکی از اعضای دولت می بایست نامزدی را انجام دهد. پذیرش یا رد به یک رأی ساده متکی است. با توجه به این که هر 5 کشور جهان در سالهای اخیر به پایان رسیده اند و همکاری های اطلاعاتی ژاپن به پایان رسیده اند ، اکثر کارشناسان تصور می کنند که این تصمیم یک واقعیت برجام است. بگذارید اولین کسی باشیم که می گوید “خوش آمدید!” به چشم ششم.

نه چشم

با دانمارک ، فرانسه ، هلند و نروژ ، اتحادیه اصلی بین پنج کشور مذکور به اتحاد نظارت موسوم به “نه چشم” گسترش می یابد. این سازمان برخلاف خلاقیت های ناخواسته به نام خود ، توانایی های ذهن آگاهی دارد که فقط با افزودن کشور های جدید افزایش یافته است.

چهارده چشم

درنهایت ، افزودن آلمان ، بلژیک ، ایتالیا ، سوئد و اسپانیا به ایجاد فرم نهایی (در حال حاضر) این اتحاد کمک کرد. با داشتن 14 کشور ، نام این تکرار اتحاد “چهارده چشم” خوانده می شود.

14-چشم

چرا باید کاربران مراقبت کنند?

اگرچه نظارت بدون نظارت که توسط این پنج کشور انجام می شود ، درک کامل آن دشوار است ، چرا یک کاربر متوسط ​​باید نگران شود؟ وقتی در نظر بگیرید که تعداد زیادی از کلیه VPN های جهان در یکی از پنج کشور فوق الذکر قرار گرفته اند و تابع آن قوانین قضایی هستند ، جای تعجب نخواهد داشت که شاهد استفاده از VPN مورد حمله قرار بگیرید..

نکته اصلی این است که اگر شما از VPN استفاده می کنید تا ناشناس بمانید ، ممکن است در یک کشور پنج چشم مشکل ساز شود. در آن مرحله ، حریم خصوصی از پنجره خارج می شود و دلیل اصلی عدم وجود VPN بی معنی است.

محافظت از اتحاد

در واقعیت ، آسانترین راه برای جلوگیری از جاسوسی دولت ها در سراسر جهان از داده های شما ، استفاده از VPN است که در کشور دیگری قرار دارد. به عنوان مثال ، چین در لیست اتحادیه هایی نیست که نظارت بر داده ها عادی تلقی شود.

سانسور آنلاین توسط کشور

بنابراین ، داشتن VPN مستقر در چین امکان دسترسی به این گروه ها را به سابقه مرور شخص غیرممکن خواهد کرد. البته این در صورتی است که اگر چین به این گروه نپیوندد یا اتفاق بیفتد مخفیانه با آنها همکاری می کند.

گزینه دیگر ، که حتی ساده تر و ارزان تر است ، تکیه بر رمزگذاری وب سایت است. این امر می تواند با اجازه دادن به وب سایت در مرور امن انجام شود. برای تأیید صحت امنیت آن ، فقط باید به دنبال یک “https: //” سبز واقع در سمت راست URL واقعی وب سایت باشید. در صورت وجود ، محتوا و هرگونه تعامل بین کاربر و وب سایت رمزگذاری می شود.

درک این نکته ضروری است که به هیچ وجه امکان جلوگیری از دسترسی کامل افراد به اطلاعات شخصی یا سابقه مرور آنها وجود ندارد. دلیل این امر به معنای واقعی کلمه غیرممکن است که سیستمی را ایجاد کنید که 100 درصد از زمان را بطور صحیح و بدون نقص کار کند. با عرض پوزش ، این فقط واقعیت زندگی است.

در حقیقت ، یک هکر با وقت ، پول و دانش کافی می تواند به لحاظ نظری حتی به مرکز داده های پنتاگون پنتاگون هم گسیخته شود. مشکل این است که اکثر هکرها از ترکیب مناسب این سه ورودی برخوردار نیستند. هنگامی که یک کاربر داده های خود را رمزگذاری می کند ، هکرها یا دولتهایی را که مانیتور فعالیت آنلاین هستند از تلاش برای ورود به سیستم بی انگیزه می کند زیرا مدت زمان مورد نیاز یک نقطه بازگشت سریع کاهش می یابد.

سرانجام ، کاربران همچنین می توانند با جستجوی برنامه ها و ارائه دهندگان تضمین حریم شخصی ، کلیه فعالیت ها و پرونده های آنلاین خود را به صورت خرد مدیریت کنند. اینها شامل سازمانهایی مانند SpiderOak ، Truecrypt ، DuckDuckGo ، OTR چت و هر یک از لیستی از ابزارهای منبع باز است که حریم خصوصی را در اولویت قرار داده است.

اگر به دنبال درخواست های محافظت بهتر آنلاین هستید ، به لیست توصیه های VPNS کانادایی ما مراجعه کنید.

آخرین بروزرسانی در 19 آوریل 2020

سلام ، من لودوویچ هستم. من این سایت را به عنوان یک منبع مصرف کننده ایجاد کردم تا به هموطنان کانادایی کمک کنم بهتر بتوانند دنیای در حال تغییر امنیت سایبر را درک کنند. قبل از ایجاد این منبع ، من دو مشکل اساسی در صنعت حریم خصوصی مصرف کننده B2B مشاهده کردم. اول ، آموزش – اکثر مردم اهمیت داده های خود را درک نمی کنند. دوم ، شیوه های بازاریابی نامناسب – طیف گسترده ای از راه حل های امنیتی خود اعلام شده وجود دارند که هیچ کاری به جز کارگزاری داده های کاربر بدون رضایت انجام نمی دهند.

1 نظر

  1. خواکین کوثر

    خواکین کوثر
    در 23 اکتبر 2019 در 9:18 بعد از ظهر

    من شنیدم چیزی جالب که برنی ساندرز گفت. من حدس می زنم که او عهده دار پایان دادرسی از منفذ سوت ها تحت عمل جاسوسی بود. این خبر عالی برای ادوارد اسنودن نیست پس؟ اگر واقعاً اتفاق بیفتد …

    پاسخ

ارسال نظر لغو پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

اظهار نظر

نام *

پست الکترونیک *

سایت اینترنتی

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me