راهنمای جامع ایمنی الکترونیکی


در سالهای اخیر ، کانادا شاهد افزایش سرقت هویت و سایر جرایم اینترنتی بوده است. در پاسخ به این – قانون شناخته شده به عنوان قانون حفاظت از اطلاعات شخصی و اسناد الکترونیکی (PIPEDA) تصویب شده است.

قوانین جدید حفظ حریم خصوصی به گونه ای طراحی شده اند که کانادایی ها را می توان از تخلف داده ها مطلع کرد. قرار است بخش عمده ای از این حكم جدید در وهله اول از بروز تخلفات جلوگیری كند. با این حال ، در حال حاضر به کلیه شرکت ها موظف هستند در صورت وجود خطر واقعی از تخریب داده های یک فرد به دلیل نقض داده ، به کمیسیون حفظ حریم خصوصی کانادا هشدار دهند..

این قانون به طرز ناعادلانه ای راجع به شركت ها می خواهد كه اقدامات لازم را برای ایمن نگه داشتن داده ها انجام دهند. همچنین از این اصطلاحات نادرست استفاده می کند تا هنگامی که یک شرکت نیاز به هشدار به مشتریان در مورد نقض داده ها دارد ، استفاده کند. این ممکن است برای نگرانی های کانادایی نگران کننده باشد ، زیرا امنیت داده های آنها به یک نگرانی اصلی تبدیل شده است.

به گفته دفتر کمیسر حفظ حریم خصوصی دانیل تریین ، نقض اطلاعات مانند هک بزرگ Equifax پرچم های قرمز را برای شهروندان کانادایی برافراشته است اما قوانین این نگرانی را منعکس نمی کنند.

وی درخواست افزایش 24 میلیون دلار بودجه سالانه را برای استفاده از آن برای تجزیه و تحلیل و بررسی گزارش های نقض داده ها را صادر کرده است که می تواند به جریمه 100000 دلار جریمه نقض نقض که در این خط برای شرکتهایی که به طور صحیح نقض داده ها را انجام نمی دهند ، طولانی شود..

کارشناسان می گویند که این آیین نامه به اندازه کافی پیش نمی رود و اعتماد به نفس در مورد آیین نامه جدید کم است.

با رایانه هایی که شبانه روز کنترل می شوند ، هکرها هنوز قادر به برنامه ریزی و انجام حملات مخرب بودند. این واقعیت باعث می شود تا از افراد محافظت شود و رایانه های شخصی تقریبا غیرممکن به نظر می رسند. با این وجود ، نیازی به غیرممکن نیست.

در نگاه اول ، حذف اینترنت از خانه برای محافظت از حریم شخصی و هویت شما ممکن است تنها گزینه باشد. با این وجود ، به یاد داشته باشید که اینترنت نیز ابزاری با ارزش است.

راهنماهای متنوعی برای کمک به حفظ امنیت حریم شخصی و کودک خود در اینترنت وجود دارد ، اما بسیاری از این راهنماها خیلی کلی یا بیش از حد از فناوری مدرن در ارتباط نیستند تا در بعضی شرایط از کاربرد بسیار بالایی برخوردار باشند. این راهنمای جامع به شما کمک می کند تا با ارائه طیف گسترده ای از نکات ایمنی و اطلاعات در مورد رسانه های اجتماعی و برنامه های چت مانند Facebook و Snapchat ، از حریم شخصی خود در ضمن محافظت از کودکان خود محافظت کنید..

مراحل ایمن نگه داشتن کودکان به صورت آنلاین

در این بخش از این راهنمای ، شما می توانید درک کلی از مواردی را که می توانید انجام دهید برای محافظت از حریم خصوصی فرزندتان و برخی کارهایی که او می تواند برای کمک به شما انجام دهد ، بدست می آورید..

دستورالعمل های والدین

هنگام تلاش برای حفظ حریم خصوصی ، یک مکان برای شروع صفحه منابع FBI است که می توانید انواع مختلفی از اطلاعات مفید در مورد محافظت از فرزند خود را از خطرات آنلاین پیدا کنید. این وب سایت منبع کاملی است زیرا به طور مداوم به روز می شود تا نیازهای فناوری جدید را برآورده سازد.

با هر پیشرفت جدید در فناوری رایانه و ارتباطات ، دسترسی به منابع جدید اطلاعات و تجربه فرهنگی گسترش می یابد. با این حال ، با افزایش این دسترسی ، فرصت شکارچیان نیز می توانند به اطلاعات خصوصی شما و فرزندتان دسترسی پیدا کنند.

این واقعیت باعث می شود تا شما (به ویژه والدین) خطرات مختلف دسترسی آنلاین و نحوه نظارت بر تغییرات اطلاعاتی که ممکن است ناشی از مشکلات آنلاین باشد ، برای شما حیاتی باشد..

شکارچیان آنلاین

شکارچیان آنلاین می توانند اهداف مختلفی داشته باشند. برخی از شکارچیان دقیقاً بعد از اطلاعات هستند ، اما برخی دیگر اطلاعات بیشتری می خواهند. این مهم است که تشخیص دهیم که گروه کوچکی از افراد با هدف تنها دوست داشتن با یک کودک در اینترنت گشت و گذار می کنند. این دوستی می تواند آغازی برای داماد کردن کودک بعدا برای استثمار جنسی باشد.

یک درنده جنسی توانایی فوق العاده ای برای کاهش آهسته ذخایر کودک در یک دوره کوچک با تظاهر به شخص دیگری دارد. هر کسی می تواند یک پروفایل رسانه اجتماعی ایجاد کند که با واقعیت متفاوت باشد.

اگر کودک مطمئن نیست ، باید اطلاعات مربوط به آن شخص را جمع کنید. اگر رفتار جوانان تغییر کند ، می تواند نشانگر نظافت از یک شکارچی جنسی باشد. برخی از علائم هشدار دهنده برای جستجوی شامل مقادیر زیادی از وقت آنلاین یا مستهجن بر روی رایانه فرزند شما است.

FBI در صورت نگرانی از تجربه آنلاین فرزندتان ، لیست هایی را جمع آوری کرده است که علائم رایج را شامل می شود. اگر فرزند شما هر یک از این علائم را نشان می دهد ، شما باید آماده صحبت کردن علنی در مورد تهدیدات شکارچیان آنلاین و چگونگی جلوگیری از آنها باشید.

اگر شواهدی از هرگونه تماس نامناسب بین یک فرد بزرگسال و فرزند خود مشاهده کردید ، باید با فرزند خود صحبت کرده و با پلیس محلی خود تماس بگیرید. یک کلید مهم برای جلوگیری از ممانعت از مسائل شدید مانند حمله سایبری یا شکارچیان جنسی ، ارتباطات باز بین والدین و بچه است.

منابع مختلفی برای کمک به اطلاع رسانی و راهنمایی والدین در دسترس است. این سایتها شامل موارد زیر است:

• شورای امنیت ملی – نکاتی را در مورد چگونگی اطمینان از کودکان خود می داند که چگونه خود را ایمن نگه دارند ، ارائه می دهد.

• کمیسیون تجارت فدرال – به والدین کمک می کند تا هنگام صحبت با کودکان در مورد امنیت در اینترنت صحبت کنند.

• Protectkids.com و اینترنت ایمنی 101 – منابع عالی اطلاعات در مورد شکارچیان جنسی هستند و توصیه می کنند برای جلوگیری از خطرات مرتبط با شکارچیان آنلاین کمک کنند.

وب و کودکان

اینترنت یک بخش اساسی از زندگی روزمره است و به این معنی است که بزرگسالان و کودکان باید شهروندان دیجیتالی هوشمند باشند. با دسترسی آسان به آموزش و سرگرمی ، نیروهای ویژه برای کمک به امنیت مدرسه و دانشگاه ایجاد شده اند. این کارگروه ها سعی در محافظت از کودکان در برابر زورگویی و خشونت در مدرسه دارند.

این مسائل گاهی اوقات کودک خانه را دنبال می کند. با این حال ، اینترنت نیز می تواند از راه های مثبت نیز استفاده شود. به عنوان مثال ، آشنایی با خشونت همیشه یک موضوع جسمی بوده و به یک نگرانی مهم تبدیل شده است. آمارهای مختلف ثابت می کند که این پدیده رایج است ، اما اینترنت می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

LoveIsRespect سازمانی است که هدف اصلی آن آموزش و توانمند سازی افراد برای جلوگیری یا پایان دادن به روابط سوءاستفاده است. آنها مطالعه ای را در سال 2008 انجام دادند كه نشان داد 69٪ از نوجوانانی كه تا 14 سالگی در آن مقاربت داشتند ، گفتند كه آنها نوعی سوء استفاده از روابط را تجربه كرده اند.

این مطالعه همچنین اطلاعاتی را ارائه می داد که در یکی از پنج نوجوانان بین 13 تا 14 سال اظهار داشتند که آنها دوست یا همسالان خود را می شناسند که توسط عصبانیت توسط یک دوست پسر یا دختر مورد اصابت قرار گرفته اند. این همچنین حاکی از آن است که فقط 51٪ از افراد پیشکسوت می توانند علائم هشدار دهنده یک رابطه خطرناک را شناسایی کنند.

والدین با استفاده از منابعی مانند LoveIsRespect می توانند از اینترنت برای پر کردن شکاف دانش استفاده کنند. همچنین می تواند برای رفع خشونت و سایر مواردی که در سالهای بحرانی شکل می گیرد مورد استفاده قرار گیرد.

حمله سایبری

زورگویی سالهاست که بخش کوچکی از جامعه است ، اما با اختراع اینترنت شکل کاملاً جدیدی گرفته است.

حمل و نقل سایبری را می توان با استفاده از فن آوری های مختلف (تلفن های همراه ، رایانه ها یا هر وسیله دیگری که به اینترنت متصل است) برای ارسال ، ارسال یا متن متنی که برای آسیب رساندن یا شرمساری به شخص دیگر ایجاد شده است ، تعریف کرد. حتی در هنگام استفاده از کنسول های بازی های ویدیویی حتی ممکن است اتهام سایبری نیز رخ دهد.

با توجه به میزان فناوری موجود در مورد حمله سایبری ، والدین باید بسیار هوشیار باشند تا نکات مربوط به این اتفاق را نشان دهند. برای حمله به دیگران از فیس بوک ، توییتر ، اتاق های گفتگو ، انجمن ها و دیگر سایت های شبکه های اجتماعی استفاده می شود. Cyberbullies از هر نوع رسانه برای موفقیت در نظرات و اقدامات مضر خود استفاده می کند.

این روش ها می تواند شامل انتشار شایعه ، افشای اطلاعات شخصی یا حتی جعل هویت باشد. وقتی صحبت از حمله سایبری انجام می شود ، می توان آن را آشکارا یا خفا انجام داد. بدون تعویض چهره به چهره ، بسیاری از زورگویان تمایل دارند با جسارت بیشتری به صورت آنلاین عمل کنند تا در حیاط مدرسه.

در سال 2010 ، تحقیقات نشان می دهد که 43٪ از نوجوانان تجربه قربانی حمله سایبری را دارند. بنابراین ، والدین نیز ضروری هستند که گفتگوی پیرامون حمله سایبری با فرزند خود را باز نگه دارند.

برخی منابع ارزشمند برای مراجعه به این موضوع در اینجا ذکر شده است:

• مرکز تحقیقات قلدری سایبر – حاوی اطلاعاتی در مورد راه حل های جلوگیری از حمله سایبری است.

• DoSomething.org – 11 واقعیت در مورد موضوعات مرتبط با حمله سایبری را ذکر می کند.

• مرکز ملی کودکان گمشده و استثمار شده – شامل صفحه ای است که توضیح می دهد که چگونه جلوی حمله سایبری را بگیرید و چگونه بفهمید فرزند شما بصورت آنلاین مورد آزار و اذیت قرار می گیرد؟.

محافظت از اطلاعات شخصی

اگر فرزند شما زیر 13 سال است ، شما باید بر اطلاعات شخصی جمع آوری شده بصورت آنلاین کنترل کامل داشته باشید. این قانون فرصتی برای شما فراهم می کند که می توانید با داده هایی که درباره فرزند شما در اختیار شما است رضایت دهید. همچنین به وب سایت نیاز دارد تا اطلاعات جمع آوری شده را ایمن نگه دارد.

هنگامی که صحبت از محافظت از فرزندتان به صورت آنلاین می شود ، شاید بتوان آن را جستجو کرد که در مورد قوانین حفظ حریم خصوصی تحقیق کند. برخی از این قوانین همچنین برای محافظت از حریم خصوصی بزرگسالان اعمال می شود. انواع وب سایت ها اطلاعات و نكات مفیدی در مورد چگونگی دور نگه داشتن اطلاعات حساس از كاربران غیرمجاز دارند.

وب سایت های زیر برای به روزرسانی اطلاعات و در مورد محافظت از اطلاعات شخصی خود اطلاعاتی را در اختیار مردم قرار می دهند:

• کمیسیون تجارت فدرال – صفحه ای پر از اطلاعات در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی را ارائه می دهد.

• قانون حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان – خلاصه ای را برای والدین در مورد جنبه قانونی محافظت از اطلاعات کودکان به صورت آنلاین ارائه می دهد.

• DO-IT – نکات مختلفی در مورد چگونگی اطمینان از یافتن اطلاعات شما به صورت آنلاین ارائه می دهد.

نکات کودک

• بهتر است قبل از ارائه اطلاعات شخصی از والدین خود سؤال کنید.

• شما هرگز نباید نام خانوادگی یا آدرس خانه خود را تهیه کنید.

• نکته مفید دیگر ایجاد نام صفحه معقول است.

• این نام صفحه نباید شامل اطلاعات شخصی مانند تولد یا نام باشد.

• این مهم است که قبل از ملاقات با یک دوست از طریق آنلاین ، به والدین خود بگویید.

• به یاد داشته باشید ، همه کسانی نیستند که می گویند هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمن بودن هنگام آنلاین به سایت های زیر مراجعه کنید:

• کتابخانه عمومی نیویورک – در مورد یافتن اطلاعات و نکاتی برای ایمن نگه داشتن بچه ها در هنگام آنلاین ، توصیهای عالی ارائه می دهد.

• مرکز ملی وکالتی کودکان – نکات و منابعی درباره امنیت اینترنت برای کودکان در هر سنی ارائه می دهد.

• McGruff Safe Kids – ده قانون کلی ایمنی در مورد ارائه اطلاعات آنلاین را لیست می کند.

نکات والدین

برای اطمینان به والدین ، ​​موسسه ایمنی آنلاین خانواده توصیه های مفیدی در مورد فرزندپروری خوب دیجیتال ارائه می دهد. این اعتماد به نفس باعث می شود والدین بتوانند از فرزند خود حمایت کنند تا با امنیت در اینترنت حرکت کند.

با توجه به سن فرزند شما ، موضوعات و موضوعات متفاوت است. با این حال ، فرزندپروری امروزی شما را ملزم به درک صحیح از وقایع بصورت آنلاین می کند. این اطلاعات باید شامل برنامه های مختلفی باشد که معرفی می شوند.

شما می توانید با استفاده از فناوری والدین برتر شوید. این امکان را به شما می دهد تا با داشتن یک گفتگوی صادقانه در مورد نحوه استفاده او از اینترنت ، رابطه ای قابل اطمینان تر و مشترک تر با کودک برقرار کنید. شما باید درک و دانش عمیقی در مورد سایتهای مختلفی که برای جوانان امروزی جذاب است ، داشته باشید.

در زیر دو سایتی وجود دارد که می توانید از آنها برای به دست آوردن درک بهتر و راهنمایی استفاده کنید. یادآوری این نکته ضروری است که ایمنی اینترنت می تواند یک جزء مهم یک تجربه مثبت آنلاین باشد.

سایت هایی که به شما در دستیابی به این اهداف کمک می کنند عبارتند از:

• موسسه ایمنی آنلاین خانواده – هفت مرحله برای فرزندپروری دیجیتالی خوب دارد که نکاتی را برای استفاده ایمن آنلاین ارائه می دهد.

• وزارت آموزش و پرورش واشنگتن – PDF را ارائه می دهد که شامل انواع نکات ایمنی آنلاین برای والدین و کودکان است.

برنامه ها و وب سایت های معروف

پس از کاوش در وب سایت های فوق برای یادگیری نحوه ایمن نگه داشتن فرزندان خود به طور آنلاین بصورت آنلاین ، این بخش بعدی بینشی در مورد پرکاربردترین برنامه ها و وب سایت ها به شما می دهد..

یکی از محبوب ترین برنامه ها ، اسنپ چت است. تقریباً ⅓ نوجوانان در کانادا روزانه از این برنامه استفاده می کنند. هر روز میلیون ها عکس و فیلم رد و بدل می شود.

قرار است هر ویدیو ، عکس و ضبط صفحه هنگام استفاده از Snapchat به طور خودکار در چند ثانیه حذف شود. با این حال ، امکان حذف یا ضبط تصاویر از دستگاه دیگر وجود دارد. این فرآیند سابقه ای ثابت از آنچه شما فکر می کنید موقتی است به جا می گذارد.

برنامه محبوب دیگر Kik Messenger است. با Kik Messenger می توانید پیام خود را بدون تهیه شماره تلفن خود ارسال کنید. این واقعیت باعث می شود تا این برنامه با افرادی که می خواهند ناشناس بمانند ، یک برنامه محبوب شود.

اگر بررسی های این برنامه را می خوانید ، به سرعت متوجه می شوید که این برنامه به دلیل دریافت و ارسال پیام های صریح مشهور است. این حتی 17+ به دلیل “مضامین مکرر / شدید پخته / پیشنهادی” رتبه بندی شده است. این رتبه بندی باعث نمی شود کودکان زیر 17 سال بارگیری و استفاده از برنامه را متوقف کنند.

بعدی در لیست برنامه های مورد علاقه Ask.fm است که یک وب سایت شبکه های اجتماعی با قالب پرسش و پاسخ است. این برنامه اخیراً با قلدری و خودکشی همراه بوده است. فقط کودکان بالای 13 سال مجاز هستند ، اما برنامه هیچ سیستمی برای نظارت بر فعالیت ندارد.

این برنامه می تواند یک مکه برای حمله سایبری محسوب شود. این برنامه ها فقط تعدادی از خطرات آنلاین جدید است که کودکان و بزرگسالان باید با آن روبرو شوند. با آگاهی از پرکاربردترین برنامه ها و وب سایت ها ، می توانید یاد بگیرید که چگونه می توانید گفتگوی مفیدی را در مورد ایمنی هنگام استفاده از برنامه ها ایجاد کنید.

ذکر شده در زیر برخی از مراحل خاص شما و فرزندتان می توانید با برنامه ها و وب سایت های خاص انجام دهید تا به آنها در حفظ امنیت کمک کند.

اسنپ ​​چت

این برنامه پیام رسان بسیار محبوب ، ویژگی های چت تصویری و پیام کوتاه را برای ایجاد یک سایت ارتباطی همه در یک اضافه کرده است. این برنامه در بزرگسالان و نوجوانان جوان بسیار محبوب است.

Snapchat برای ایجاد یک حساب کاربری نیاز به کاربران بالای 13 سال دارد. اکثر کاربران معتقدند که پیام ها در طی چند ثانیه خود حذف می شوند ، اما سایرین می دانند که اینترنت برای همیشه است. این پیام های “تخریب شده” به سرعت با مقدار محدودی از دانش فنی می توانند بازیابی شوند.

این پیام ها را می توان با گرفتن عکس از صفحه نیز ذخیره کرد. اسنپ ​​چت می خواهد مردم باور داشته باشند که بیشتر این پیام ها بی ضرر هستند ، اما این اپلیکیشن دارای اعتبار خاصی برای ترکیب است. با این حال ، شما نیازی به وحشت ندارید.

Snapchat دارای تنظیمات مختلفی است که می تواند برای محافظت از حریم خصوصی و از بین بردن پیام های نامناسب از افراد غریبه تغییر کند.

محافظت از فرزندتان در Snapchat

بیشتر افراد فکر می کنند دسترسی به حساب کودک مفید است. با این حال ، این برنامه خاص کمک نخواهد کرد. شما باید کودک را تشویق کنید که بدون حضور ، پیام ارسال یا دریافت نکند.

این واقعیت بسیار مهم است زیرا پیام ها “پس از باز کردن” حذف می شوند. همچنین ایده خوبی است که در مورد نحوه کارکرد برنامه ، خطرات ناشی از استفاده از برنامه و غیره صحبت کنید ، کودک خود را ترغیب کنید قبل از ارسال تصویر فکر کند.

بسیار مهم است که کودک شما نیز بفهمد که ارسال عکس های جنسی هرگز اشکالی ندارد. تنظیم تنظیمات حریم خصوصی فقط برای داشتن پیام به دوستان و خانواده امکان پذیر است. می توانید این کار را با شروع در منوی تنظیمات Snapchat انجام دهید.

سپس روی جایی کلیک کنید که می گوید “چه کسی می تواند برای من پیام ارسال کند؟” سپس می توانید “دوستان من” را انتخاب کنید. اگر نگران فرزند خود در استفاده از برنامه بدون خود هستید ، می توانید با اسنپ چت تماس بگیرید و آنها حساب هر کسی را که زیر 13 سال دارد حذف می کنند.

این روند را می توان در https://support.snapchat.com/delete-account آغاز کرد. برای حذف یک حساب باید نام کاربری و رمز عبور خود را داشته باشید. اگر این اطلاعات را ندارید ، به این قسمت بروید

https://support.snapchat.com/en-US/a/delete-my-account1.

اگر کودکی زیر 13 سال تلاش کند تا یک حساب Snapchat ایجاد کند ، به جای آن دسترسی به اسنپ کیدز دریافت می کند. اما اگر کودک در مورد سن خود دروغ گفت ، هنوز هم می تواند به برنامه دسترسی پیدا کند.

SnapKidz به بچه ها اجازه می دهد تا از آنها عکس بگیرند اما آنها را ارسال نمی کنند. همچنین برای بچه ها ارسال یا دریافت پیام یا اضافه کردن دوستان در SnapKidz غیرممکن است.

کیک مسنجر

Kik با داشتن بیش از 100 میلیون کاربر ، یکی از برجسته ترین برنامه های امروز برای نوجوانان است. شما می توانید با استفاده از این برنامه برچسب ، نظرسنجی ، پیامک ، عکس و فیلم ارسال کنید. از آنجا که برای پیام فقط به نام کاربری Kik کسی نیاز دارید ، نیازی به شماره تلفن خود را ندارید.

این واقعیت می تواند احساس امنیت کاذب به افراد بدهد. به نظر می رسد بی خطر است زیرا فرزند شما فقط یک نام کاربری آنلاین ناشناس ارائه می دهد ، اما اینگونه نیست. Kik برای مجموعه بندی بسیار محبوب است که به آن امتیاز 17+ در فروشگاه برنامه می دهد.

با این وجود ، Kik به هر کس 13+ اجازه می دهد تا یک حساب کاربری ایجاد کند. با خواندن بررسی ها ، می بینید که این برنامه برای کودکان مناسب نیست. اگر فرزند شما از Kik استفاده می کند ، ممکن است بتواند از هر شخصی که در برنامه قرار دارد پیام دریافت کند.

محافظت از فرزندتان در Kik

به عنوان والدین ، ​​می توانید فرزند خود را از این طریق حفظ کنید:

 • تشویق آنها فقط برای ارسال پیام به افرادی که بصورت آفلاین می شناسند
 • به آنها می گوید هرگز اطلاعات شخصی / شخصی را با افراد غریبه یا فقط دوستان آنلاین به اشتراک نگذارند
 • نشان دادن نحوه استفاده از ویژگی افراد جدید به کودک. Kik پیام های افراد جدید را به بخش “گپ جدید” ارسال می کند که در آن کودک می تواند فرستنده را مسدود و نادیده بگیرد.
 • نام کاربری کودک را خصوصی نگه دارید.

وقتی می خواهید افراد را مسدود کنید ، ابتدا به تنظیمات بروید. در قسمت تنظیمات ، به تنظیمات گپ یا تنظیمات حریم خصوصی بروید. جایی که می گوید “لیست بلوک” را پیدا کنید و دکمه + را انتخاب کنید. سپس ، شما باید کاربر مورد نظر خود را پیدا کنید و روی تأیید کلیک کنید.

اگر می خواهید یک نام کاربری را خصوصی نگه دارید ، به فرزند خود بگویید که فقط آن را با افرادی که او به صورت آفلاین می شناسد به اشتراک بگذارد و از ارسال نام کاربری در سایر برنامه ها یا سایت های رسانه های اجتماعی خودداری کند..

بپرسید

بسیاری از والدین از سایت های غول پیکر رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر آگاه هستند. با این حال Ask.fm یکی دیگر از سایت های شبکه های اجتماعی است که به سرعت در بین بچه های زیر 18 سال محبوبیت زیادی پیدا می کند.

Ask.fm یک سایت منحصر به فرد است زیرا به کاربران این امکان را می دهد تا به صورت ناشناس سوالاتی را بپرسند و به آنها پاسخ دهند. این سایت اخیراً در اخبار مرتبط با یک پرونده خودکشی در فلوریدا بود. با استفاده از برنامه Ask.fm ، کودکان دختر جوان را مورد ضرب و شتم قرار دادند تا اینکه خودکشی کرد.

در انگلیس ، نخست وزیر دیوید کامرون به دلیل مسائل سایبری مشابه در کشورش ، این برنامه را باطل خواند. به گفته BuzzFeed.com ، نه خودکشی از سراسر جهان به این سایت رسانه های اجتماعی مرتبط شده اند. دلیل این واقعیت به دلیل امکان سؤال به صورت ناشناس و بدون نظارت بر کسی در محتوا است.

وب سایت Ask.fm یک سلب مسئولیت دارد که می گوید این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال محتوایی که ممکن است مورد اعتراض ، مبهم و یا با طعم نامرغوب بدست آورید ، ندارد. کودک شما از آن استفاده می کند و چگونه از آنها محافظت می کند.

محافظت از فرزندتان در Ask.fm

برای کمک به محافظت از کودکان و بزرگسالان می توانید از تنظیمات حریم خصوصی موجود در این برنامه استفاده کنید. اگر پیامی توسط شخص آزار دهنده دریافت شده است ، می توانید برای جلوگیری از توانایی شخص در سؤال از شما ، روی “بلوک” در کنار این سؤال کلیک کنید.

همچنین می توانید به تنظیمات بروید و روی حریم خصوصی کلیک کنید. پس از کلیک روی حریم خصوصی ، روی “اجازه ندهید سوالات ناشناس” ضربه بزنید تا افراد غریبه نتوانند سؤال کنند. حتما فرزندتان را تشویق کنید که هیچ گذرواژه ای را با دوستان یا افراد غریبه به اشتراک نگذارد.

در حالی که برنامه مورد استفاده قرار می گیرد ، باید سعی کنید گفتگو را باز نگه دارید ، بنابراین کودک شما در صورت بروز هرگونه مشکل به شما مراجعه می کند. اگر دسترسی داشته باشید ، نظارت بر رفتار و تعامل کودک می تواند برای پاسخگو بودن وی مفید باشد.

کودک شما همچنین باید درک کند که هر چیزی و هر آنچه که در Ask.fm ارسال شده است را می توان در سایر سایتهای رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. بنابراین ، اگر فرزند شما آن را با خانواده به اشتراک نمی گذارد ، نباید به صورت آنلاین منتشر شود.

سرانجام ، صحبت با فرزندتان در مورد حمله سایبری ، تعامل با دیگران و نحوه ارتباط دیگران با فرزند شما بسیار مهم است. اگر شما یا فرزندتان احساس می کنید که به صورت آنلاین مورد آزار و اذیت قرار می گیرد ، با فرزند خود صحبت کنید و سپس اقدام کنید.

هنگامی که سایر کاربران شرایط استفاده را شکستند ، می توانید با استفاده از منطقه “تماس با ما” یا ارسال ایمیل به [email protected] ، روند شکایت رسمی را شروع کنید. شرایط استفاده ، محتوای متنوعی را شامل می شود که شامل موارد توهین آمیز ، نفرت انگیز ، مستهجن ، یا تهدیدآمیز است.

با ورود به سیستم در ابتدا می توانید یک حساب Ask.fm را غیرفعال کنید. در مرحله بعد ، روی تنظیمات در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس وارد کنید و آن را “غیرفعال کردن حساب” کنید. باید با وارد کردن دوباره رمز عبور ، این را تأیید کنید.

بدو

بسیاری از مردم هرگز از Badoo نشنیده اند. وقتی در مورد آن جمله فکر می کنید ، می توان درک کرد که کودک چقدر از والدین استفاده می کند که ممکن است والدین چیزی از آن استفاده نکنند ، وحشتناک است. حقیقت احتمالاً چیزهای زیادی است.

فروشگاه برنامه بیش از یک میلیارد برنامه تلفن هوشمند ارائه می دهد. بسیاری از این برنامه های موجود بی ضرر و حتی مفید از جمله برنامه های موسیقی و برنامه های حمل و نقل عمومی هستند. با این حال ، اقلیت کوچکی از این برنامه ها ، بچه ها را به سایتهای رسانه ای اجتماعی آسیب رسان بالقوه متصل می کنند.

Badoo یکی از این نوع برنامه ها است. همیشه مناسب نیست که مستقیماً به فرزند خود بگویید که از برنامه های خاصی استفاده نکند ، اما این سایت به شکلی نیست که کودک شما باید در آن فعال باشد. این سایت دوستیابی است.

لزوما مضر نیست ، اما سایت برای بزرگسالان و بزرگسالان طراحی شده است که در درجه اول از سایت استفاده می کنند. کودکان در جایی که بزرگسالان در تلاشند تا با سایر بزرگسالان آشنا شوند ، مجاز نیستند. برخی فکر می کنند اجازه دادن به کودک برای استفاده از Badoo مشابه ارسال فرزند شما به یک نوار برای دیدار با دوستان جدید است.

بدو در محدودیت خود برای افراد زیر 18 سال مشهود است زیرا این مکان برای بزرگسالان است. اما ، این محدودیت را می توان توسط یک کودک مصمم و باهوش نادیده گرفت و از آن دور کرد. با توجه به این نکته ، دانستن سایت برای شما ضروری است تا بتوانید کودک خود را ایمن نگه دارید.

محافظت از فرزند خود در Badoo

اولین قدم برای محافظت از حریم خصوصی شما هنگام Badoo ، درک سایت برای بزرگسالان است. حتی اگر شرایط و قوانین سایت Badoo به وضوح بیان شده باشد که برای افراد بالای 18 سال وجود داشته باشد ، کودک می تواند در مورد سن خود دروغ بگوید و هنوز هم یک حساب کاربری ایجاد کند.

همچنین باید توجه داشته باشید که دیگران می توانند برای درخواست تصاویر نامناسب یا سرقت اطلاعات شخصی ، حساب های جعلی ایجاد کنند. شما همچنین باید درک کنید که هرگونه اطلاعاتی که در Badoo به اشتراک گذاشته می شود ، می تواند به صورت عمومی به اشتراک گذاشته شود. این واقعیت برای سایتهای مختلف معتبر است ، بنابراین فرزند شما باید بداند هرگز اطلاعات شخصی خود را با افراد غریبه به اشتراک نگذارد.

اگر می خواهید یک حساب کاربری حذف کنید ، می توانید وارد شوید ، به تنظیمات بروید و سپس روی حذف حساب کلیک کنید. اگر می خواهید سرویس های مکان را در برنامه Badoo خاموش کنید ، می توانید وارد شوید ، به پروفایل بروید ، سپس بر روی کلمه “حریم خصوصی” کلیک کنید و سپس روی “نمایش فاصله خاموش” کلیک کنید.

شرایط و ضوابط Badoo به وضوح بیان می کند اگر آنها آگاه باشند که یک فرد خردسال حساب کاربری ایجاد کرده است ، آنها اطلاعات پروفایل را از Badoo حذف می کنند. این توافق نامه به شما امکان می دهد تا پیام را به Badoo در صفحه بازخورد ارسال کنید و آنها حساب جزئی را حذف می کنند.

این صفحه بازخورد را می توانید در https://badoo.com/help/report-underage.phtml قرار دهید. تمام اطلاعات فوق به ایمن نگه داشتن فرزند شما کمک می کند ، اما Badoo یک وب سایت کاملاً بزرگسال است و برای کودکان زیر 18 سال مناسب نیست.

فیس بوک

از بین تمام برنامه های موجود می توان ادعا کرد که فیس بوک پرکاربردترین برنامه است. اطلاعات ارائه شده در زیر با اطلاعات ارائه شده در بالا متفاوت است زیرا بیشتر مربوط به کودکان نیست.

صرف نظر از این ، اگر می خواهید فرزندان خود را ایمن نگه دارید ، این اطلاعات لازم است. این داده حتی می تواند برای افرادی که فرزند ندارند مفید باشد زیرا فیس بوک خطرات زیادی دارد و شما باید بدانید که چگونه از خود محافظت کنید.

نکته مهم در مورد فیس بوک این است که شما را قادر می سازد از خطرات گسترده ای مانند برداشت داده و سرقت هویت محافظت کنید. با این حال ، شما باید تنظیمات پیش فرض را برای محافظت از خود و فرزندان خود تغییر دهید.

محافظت از فرزند خود در فیس بوک

اولین قدم بررسی تنظیمات اصلی شماست. وارد برنامه شوید و روی هویج کشویی واقع در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و سپس روی تنظیمات کلیک کنید. از اینجا می توانید تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی را بررسی کنید.

برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی ، “حریم خصوصی” را انتخاب کنید و سپس دکمه ویرایش را در کنار “چه کسی می تواند پست های آینده شما را ببیند” را بزنید. بعد از انتخاب این بخش ، می توانید انتخاب کنید که دوستان می توانند پست های شما را ببینند. حتی می توانید با انتخاب “محدودیتی که می تواند ارسال های گذشته را مشاهده کند” و سپس کلیک کردن روی “پست های گذشته را محدود کنید” ، از به روزرسانی های وضعیت قبلی محافظت کنید.

می توانید تنظیمات امنیتی را با انتخاب “امنیت” تغییر داده و سپس روی ویرایش بعدی کلیک کنید تا “هشدارهایی را درباره ورود به سیستم های ناشناس دریافت کنید.” در این زمینه ، می توانید انتخاب کنید که چگونه فیس بوک شما را از فعالیت نامنظم مطلع می کند.

اگر نگرانی دارید که کسی به حساب دسترسی داشته باشد ، می توانید “تأیید هویت دو عاملی” را انتخاب کنید. “پس از انتخاب این دکمه ، روی دکمه آبی” شروع “کلیک کنید و دستورالعمل های ارائه شده روی صفحه را دنبال کنید.

انواع مختلفی از گزینه های دیگر برای امنیت و محافظت را می توان در قسمت تنظیمات یافت. یک ابزار مفید در زیر زبانه قرار دارد که می گوید “مالکیت و کنترل حساب”. پس از کلیک بر روی این منطقه ، می توانید آن را غیرفعال یا حذف کنید.

اگر می خواهید حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید ، غیرفعال کنید. اگر می خواهید به طور دائم حساب خود را حذف کنید ، حذف حساب را انتخاب کنید.

برخی از برنامه های مورد علاقه دیگر که به عنوان یک والدین باید درباره آنها بدانید عبارتند از:

Bumble- این برنامه شبیه Tinder است ، اما این زن را به انجام اولین حرکت نیاز دارد. گفته شده است که بچه ها با جعل سن خود از Bumble برای ایجاد حساب های جعلی استفاده می کنند.

Live.me- این برنامه ویدئویی با پخش مستقیم از موقعیت مکانی برای اشتراک گذاری فیلم ها استفاده می کند. این روش به کاربران امکان می دهد مکان دقیق پخش را پیدا کنند. همچنین می توانید برای پرداخت عکس های کودک ، سکه بدست آورید.

ماشین حساب٪ – به نظر می رسد یک برنامه ماشین حساب است ، اما مکانی مخفی برای مخفی کردن عکس ها ، پرونده ها ، فیلم ها و تاریخچه مرورگر است.

Holla- یک برنامه چت تصویری معتاد و معتبر به خودی خود ، Holla به کودکان اجازه می دهد تا به مردم در سراسر جهان دسترسی داشته باشند. بازرسان این برنامه ادعا می کنند که با شعارهای نژادی ، محتوای صریح و سایر موارد مضر روبرو شده اند.

نجوا- با این برنامه رسانه های اجتماعی ، فرزند شما برای به اشتراک گذاشتن اسرار با افراد غریبه ترغیب می شود. همچنین مکان کاربر را در دسترس دیگران قرار می دهد.

داغ یا خیر- هدف اصلی این برنامه این است که به افراد اجازه دهید از کار در بیایند. به مردم توصیه می شود مشخصات یکدیگر را ارزیابی کنند ، به دنبال افرادی در منطقه باشند و با افراد غریبه گپ بزنند.

Omegle- این برنامه یک وب سایت چت آنلاین رایگان است که کودک شما را تشویق می کند به طور ناشناس با دیگران از جمله افراد غریبه گپ بزند.

زرد- با داشتن جو شبیه به تینر ، زرد به این ترتیب طراحی شده بود تا نوجوانان بتوانند با یکدیگر معاشقه کنند.

Burn Book- Burn Book جایی است که نوجوانان برای ارسال شایعات ناشناس می روند. این شایعات از طریق عکس ، فیلم ، صدا و متن ارسال می شود.

Wishbone- این برنامه بچه ها را تشویق می کند بچه های دیگر را در مقابل یکدیگر مقایسه کنند. همچنین به بچه ها اجازه می دهد تا با استفاده از مقیاس ، یکدیگر را ارزیابی کنند.

Instagram- اینستاگرام پرکاربردترین برنامه برای ایجاد یک حساب جعلی برای مخفی کردن محتوا است. پیام کوتاه با استفاده از اینستاگرام نیز محبوب است زیرا پیام ها پس از ترک کودک مکالمه حذف می شوند.

اطلاعات خاص کشور

حتی اگر به اینترنت در سراسر جهان دسترسی داشته باشید ، هر کشور ، محل و استان می تواند بسیار متفاوت باشد. در زیر گردآوری شده اطلاعات ارزشمندی برای برخی از کشورهایی که مورد علاقه خاص هستند قرار دارد.

استرالیا

استرالیا کشوری کاملاً متصل است که امنیت کودکان را در هنگام آنلاین سخت می کند.

بررسی اجمالی

مایکروسافت استرالیا را به عنوان محلی برای راه اندازی طیف جدیدی از تبلت ها در سایر کشورهای جهان انتخاب کرد. یکی از دلایل اصلی این انتخاب این واقعیت است که استرالیا در حال حاضر بیشتر از هر کشور دیگر از قرص های سرانه استفاده می کند.

واقعیت جالب دیگر این است که تخمین زده می شود بیش از 29٪ از خانواده های استرالیا با استفاده از رایانه لوحی به شبکه جهانی دسترسی داشته باشند. همچنین پیشنهاد می شود استرالیایی ها هر روز حدود یک ساعت از اینترنت از همتایان ایالات متحده و انگلیس استفاده کنند..

استفاده از دسک تاپ در استرالیا همچنان در حال کاهش است در حالی که دسترسی به اینترنت از طریق تلفن های هوشمند بیش از 20 درصد افزایش یافته است. چرا به همه این آمارها می دهید؟ آنها جنبه قابلیت حمل و نقل چند کاربر از وب را نشان می دهند.

چندی پیش ، یک کامپیوتر در بعضی از نقاط مرکزی خانه قرار دارد. اعضای مختلف خانواده این رایانه را به اشتراک می گذارند. همچنین امکان کنترل محدودیت دسترسی یا محتوا با کودکان آسان تر خواهد بود.

این روزها اکنون تقریبا از بین رفته است. در استرالیا پیشنهاد می شود حدود 35٪ بچه ها دارای تلفن همراه باشند. کودکانی که در سن 8 سالگی هستند ، روزانه به تلفن هوشمند خود دسترسی یا حمل می کنند. تعداد کودکانی که تلفن های هوشمند دارند از سال 2007 تاکنون دو برابر شده است.

تا زمانی که این کودکان نوجوان هستند ، در بین 94 درصد از 16 تا 17 ساله که دارای تلفن همراه هستند ، قرار می گیرند.

راهنمایی

تخمین زده می شود که در استرالیا 85٪ والدین نرم افزارهای امنیتی را در لپ تاپ های فرزندان خود نصب کنند. اما ، فقط 22٪ والدین نرم افزارهای مشابه را در تلفنهای هوشمند فرزندان خود نصب می کنند. وقتی امنیت آنلاین به میان می آید ، والدین باید از همان نوع تفکر برای تلفن های هوشمند مانند سایر دستگاه های اینترنتی استفاده کنند.

هنگام ارائه گوشی های هوشمند به کودک ، پیامدهای سایبری متنوعی باید در نظر گرفته شود. هدف عالی ایجاد مجموعه ای از قوانین در مورد استفاده از تلفن هوشمند است. این قوانین باید با آموزش در مورد خطرات استفاده از برنامه های خاص و اینترنت همراه باشد.

منابع-استرالیا

 • News.com.au – این مقاله منبع عالی اطلاعات در مورد استفاده از تلفن های هوشمند در میان کودکان استرالیا است.
 • مطالعه اول استرالیا – یک مطالعه شگفت انگیز که توسط The Works انجام شده است و تغییرات مختلفی را در عادات شبکه های اجتماعی نشان می دهد.
 • عصر – در این نوشتار نتایج یک مطالعه انجام شده توسط Ofcom انجام شده است که ارتباطات 16 کشور با انگلستان را مقایسه می کند.
 • دفتر کمیساریای eSafety – این وب سایت دارای منابع برای اطمینان از تجربیات آنلاین ایمن و مثبت است.
 • هوشمند بمانید آنلاین – این سایت به شهروندان استرالیا پیوندهایی به تهدیدات آنلاین و مشاوره در مورد نحوه پاسخگویی به این تهدیدات ارائه می دهد.
 • Australia.gov.au– دولت منابع گسترده ای را برای محافظت از فرزند خود به صورت آنلاین فراهم می کند.

ایالات متحده

ایالات متحده دقیقاً مانند سایر مناطق پرجمعیت دیگر در این لیست متصل است.

استفاده از اینترنت

شرکت مشترک امید امید بین المللی نظرسنجی را انجام داد که شامل نظرات 825 بزرگسال و کودکان 7 تا 16 ساله بود. این بررسی نشان داد که از 8 والدین یکی از فرزندانشان به سن دو سالگی اجازه دسترسی به اینترنت می دهد در حالی که تنها یک والد از 10 کودک اجازه نمی دهد تا فرزندانشان به اینترنت دسترسی داشته باشند تا سن بالای 10 سال داشته باشد..

بیش از 71٪ از این والدین همچنین اظهار داشتند كه وقتی كودك به 14 سالگی رسید ، از نظارت آنلاین استفاده كنند. در آمریكا ، 72٪ موارد كودكان مفقود شده كه به صورت آنلاین شروع شده اند در محور كودكان زیر 15 سال قرار دارند..

استفاده مخفی

بسیاری از والدین اهداف و درگیری های خوبی دارند ، اما بنیاد Kidsafe جزئیاتی را ارائه می دهد که 32٪ از نوجوانان هنوز قادر به پنهان کردن یا حذف تاریخچه مرور هستند. 16٪ دیگر از نوجوانان بدون اطلاع والدین در شبکه های اجتماعی یا پروفایل های ایمیل باز کرده اند.

بسیاری از مواقع که کودکان این حسابهای مخفی را باز می کنند ، درباره سنشان دروغ می گویند که مورد توجه بچه های بزرگتر و بزرگسالان قرار می گیرد.

توجه جنسی

براساس اعلام مرکز ملی کودکان گمشده و استثمار شده ، از 15 درصد از افراد 10 تا 17 ساله درخواست محتوای جنسی بصورت آنلاین شده است. مقامات بیش از 90،000 شکارچی جنسی را از سایت های مختلف حذف کرده اند.

بیشتر این سایت ها سایت های رسانه های اجتماعی هستند. هنگام بررسی چگونگی یافتن مجرمان جنسی ، قربانیان خود محل دقیق آن را یافتند. 26٪ با استفاده از پست های رسانه های اجتماعی شخص ، این منطقه را پیدا کردند. دفتر کلانتر در سانتا کلارا ، کالیفرنیا می گوید که میزان درخواست در هر ماه 1000 درصد افزایش می یابد.

اطلاعات عمومی

در ایالات متحده مشخص شده است که تنها 62٪ از نوجوانان مشخصات Facebook خود را به صورت خصوصی تنظیم می کنند. 17٪ قریب به اتفاق نوجوانان تمام اطلاعات را در اختیار عموم قرار می دهند. این تنظیم به همه امکان می دهد همه پست ها ، اطلاعات تماس و موقعیت مکانی را مشاهده کنند.

منابع- ایالات متحده

 • ایمنی با سیم – این وب سایت اولین گروه ایمنی ، کمک و آموزش است.
 • NetSmartz – این سایت Clicky و Internet Outlaws را معرفی می کند که از فرزند شما می خواهد برای بازی های سرگرم کننده و آموزشی به آنها بپیوندد.
 • نوجوانان فرشته ای 13 تا 18 ساله که به طور داوطلبانه در زمینه حفظ امنیت ، امنیت و امنیت داوطلبانه برای اجرای این سایت آموزش داده می شوند.
 • شرکت والت دیزنی – والت دیزنی این سایت را ایجاد کرده است تا والدین بتوانند در مورد استفاده و ایمنی آنلاین با فرزندانشان صحبت کنند.

کانادا

هنگامی که کانادا با تهدیداتی که فرزندانشان با آن روبرو هستند ، کانادا مشابه سایر کشورها در این لیست است.

اسنپ ​​چت

برنامه Snapchat را می توان به عنوان محبوب ترین برنامه ای که امروزه توسط بچه ها استفاده می شود ، نشاندار شد. 50٪ از كل افراد 16 تا 19 ساله در سراسر جهان ماهانه از اسنپ چت استفاده می كنند در حالی كه تنها 40٪ از نوجوانان كانادایی از آن استفاده می كنند. این آمار باعث می شود اسنپ چت محبوب تر از فیس بوک مسنجر و واتس اپ باشد.

استفاده از تلفن های هوشمند

AVG نظرسنجی را انجام داد و از والدین کشورهای مختلف از جمله کانادا دعوت کرد تا به سؤالات مربوط به استفاده از تلفن هوشمند در میان کودکان پاسخ دهند. این واقعیت های جالب را پیدا کرد. بسیاری از کودکان قبل از اینکه بدانند چگونه باید بنویسند چگونه می توانند از تلفن هوشمند استفاده کنند. 89٪ بچه ها بین 6 تا 9 سال بصورت آنلاین فعال هستند.

دسترسی به اینترنت

MediaSmarts در کانادا یک نظرسنجی انجام داد که نشان داد 99٪ از کل کودکان در سن مدرسه از خارج از مدرسه دسترسی آنلاین دارند. 40٪ از این دانش آموزان با تلفنهای همراه خود می خوابند. 35٪ از افراد 9 تا 16 ساله از تلفن های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند در حالی که دیگران از تبلت و لپ تاپ استفاده می کنند.

پروفایل آنلاین

در گروه سنی 15 تا 16 سال ، 90٪ دانش آموزان می گویند حداقل یک پروفایل رسانه اجتماعی دارند. در گروه سنی 11 تا 12 سال ، 40٪ می گویند که چنین می کنند. این واقعیت با توجه به محدودیت سنی 13 در بیشتر سایتهای شبکه های اجتماعی تکان دهنده است.

خطرات

تقریبا نیمی از نوجوانان کانادایی در یک سال گذشته به نوعی از یک تصویر جنسی دیده اند. نزدیک به 35٪ دختران کانادایی ابراز می کنند که با نوعی از محتوای مضر یا نفرت آور مواجه شده اند.

نارسایی والدین

بزرگترین اشتباهی که والدین مرتکب می شوند نصب نرم افزار امنیتی بر روی لپ تاپ ها است اما نتوانسته اند نوع محافظت در گوشی هوشمند فرزندان خود برقرار کنند.

منابع-کانادا

 • مرکز حمایت از کودک کانادا – یک منبع عالی برای کسب اطلاعات در مورد ایمنی اینترنت و نحوه محافظت از فرزند شما.
 • دولت کانادا – این وب سایت به شما کمک می کند تلفن همراه مناسب را انتخاب کنید.
 • پلیس سوار شده رویال کانادا – پلیس سوار شده حقایق جالبی درباره امنیت آنلاین و حمله سایبری ارائه می دهد.
 • اخبار جهانی – این سایت خبری دارای مقاله ای در مورد جوانان کانادایی و اینترنت است.
 • LIFE – این مقاله در مورد مطالعه ای است که نشان می دهد کودکان یاد می گیرند قبل از نوشتن از تلفن های هوشمند استفاده کنند.
 • شورای ایمنی کانادا – این لیست می تواند به شما در تعیین قوانین ایمنی آنلاین برای کودکان کمک کند.

ایرلند

کودکان در ایرلند دقیقاً مانند اکثر اقتصادهای پیشرفته به خوبی در ارتباط هستند.

شبکه اجتماعی

همانند کانادا ، Snapchat توسط 40٪ از نوجوانان ایرلند استفاده می شود که این امر محبوب تر از Facebook و WhatsApp در ایرلند نیز است. Kik Messenger یکی دیگر از برنامه های محبوب در ایرلند است. محبوبیت این برنامه احتمالاً ناشی از امکان ارسال پیام به صورت ناشناس است.

یک برنامه سوال برانگیز دیگر که در ایرلند در Ask.fm محبوب است. این برنامه به کاربران این امکان را می دهد تا از یک قالب پرسش و پاسخ استفاده کنند و با مسائل قلدری و خودکشی در کشورهای مختلف همراه بوده است.

کودکانی که به اینترنت دسترسی دارند

ایرلند در تحقیقی که توسط کمیسیون اروپا به نام Net Children Go Mobile انجام شد ، شرکت کرد. این مطالعه شامل هفت مقصد اروپایی است. در ایرلند ، این مطالعه نشان داد كه 35٪ از افراد 9 تا 16 ساله از تلفن های هوشمند استفاده می كنند ، 29٪ از لپ تاپ ها و 27٪ از تبلت ها برای دسترسی به اینترنت استفاده می كنند..

همچنین مشخص شد که 60٪ از استفاده از اینترنت در خانه اتفاق افتاده است ، اما 46٪ از این دانش آموزان از طریق یک اتاق خواب به تنهایی و بدون نظارت به وب دسترسی داشتند. این آمار حاکی از آن است که بسیاری از کودکان بدون کنترل والدین استاندارد به اینترنت دسترسی پیدا می کنند.

مانند کانادا ، 90٪ افراد 15 تا 16 ساله ایرلند دارای پروفایل رسانه های اجتماعی هستند و 40٪ از افراد 11 تا 12 ساله نیز.

استفاده از تلفن های هوشمند

با توجه به خطرات مرتبط با تلفن های هوشمند و عدم امکان نظارت در همه زمان ها ، شاید توصیه شود که به کودکان زیر 13 سال تلفن همراه اساسی تری بدهید.

منابع- ایرلند

 • Net Children Go Mobile – این سایت سایت رسمی مطالعه کمیسیون اروپا است.
 • Hotline.ie– این نکات مربوط به ایمنی سایت و انواع اطلاعات مفید دیگر در مورد اینترنت.
 • Webwise.ie – این وب سایت در مورد ایمنی اینترنت اطلاعات ، مشاوره و آموزش رایگان ارائه می دهد.
 • وزارت دادگستری و برابری – این وب سایت محل تقسیم دولتی است که جرایم سایبری را تحت پیگرد قانونی قرار می دهد.

نیوزلند

اگرچه نیوزلند از نظر جسمی جدا شده است ، اما بومیان همچنان مانند هر اقتصاد پیشرفته دیگری ارتباط دارند.

شبکه اجتماعی

در نیوزلند حدود 50٪ از افراد 16 تا 19 ساله از Snapchat استفاده می کنند. اخیراً آژانس حمل و نقل نیوزیلند Snapchat را هنگام استفاده از مواد مخدر در مورد خطرات مرتبط با رانندگی هنگام استفاده از مواد مخدر بسیار مفید دانست..

با استفاده از این سطح استفاده ، صحبت صحیح و مثبت با فرزندانتان در مورد سایتهایی مانند Snapchat ، Kik Messenger ، Ask.fm و غیره ضروری است. فرزندان شما باید خطرات ناشی از این نوع سایتها را درک کنند.

دسترسی به اینترنت

70٪ از کودکان نیوزیلند بین 6 تا 9 سال به هم وصل هستند. در سال 2000 ، 22٪ از جمعیت نیوزیلند بصورت آنلاین بودند. این تعداد تا سال 2012 به 86٪ افزایش یافته بود. 80٪ از افراد 15 تا 16 ساله و 40٪ از افراد 11 تا 12 ساله دارای پروفایل رسانه های اجتماعی هستند.

خطرات تلفن های هوشمند

حدود 35٪ از افراد 9 تا 16 ساله برای دسترسی به اینترنت از تلفن هوشمند استفاده می کنند. 65٪ دیگر بیشتر از لپ تاپ و تبلت استفاده می کنند تا دسک تاپ. می توانید به همان تبلت یا لپ تاپ به همان اطلاعات تلفن هوشمند دسترسی داشته باشید اما در مقایسه با لپ تاپ و تبلت نرم افزار امنیتی بسیار کمتری در تلفن های هوشمند وجود دارد..

منابع- نیوزلند

 • Stats New Zealand – در این مقاله به مطالعه ای در مورد استفاده از اینترنت نیوزیلند پرداخته شده است.
 • پلیس نیوزیلند – پلیس نیوزیلند نکاتی را برای کمک به امنیت آنلاین فرزند خود ارائه می دهد.
 • خانواده های کیوی – مقاله ای عالی در مورد ایمنی اینترنت.
 • آمار جهانی اینترنت – لیست کاملی از حقایق در مورد استفاده از اینترنت نیوزیلند.

محاسبات کودکانه

اگر می خواهید در مورد جهان بیاموزید ، با دیگران تعامل داشته باشید و از آن لذت ببرید ، باید اینترنت را امتحان کنید. وب سرتاسر جهان وقتی به کار و تحقیق می پردازد به یک بخش مهم زندگی تبدیل شده است. این واقعیت ها باعث می شود والدین فرزندان خود را ترغیب کنند که چگونه از اینترنت استفاده کنند.

مشابه دنیای واقعی ، اینترنت می تواند مملو از شخصیت ها و موقعیت های ناامن ، غیرمستقیم و ناخوشایند باشد. تصاویر خشن و محتوای صریح جنسی فقط دو نمونه از انواع کالاهایی است که کودکان نباید به آنها دسترسی داشته باشند.

بیشتر اوقات می توانید فرزند خود را از دنیای واقعی محافظت کنید. با این حال ، نکته ترسناک این است که برخلاف دنیای واقعی ، اینترنت تنها با چند کلیک کودک شما فاصله دارد. این واقعیت بدین معنی است که والدین باید با دقت شکل دهند و تجربیاتی که کودکان بصورت آنلاین دارند. یادآوری این نکته ضروری است که بیشتر از فیلتر کردن محتوا نگران باشید.

تجربه اینترنت دوستانه کودک

هنگام تلاش برای اطمینان از اینکه کودک شما تجربه اینترنت دوستانه با کودک دارد ، باید اهداف مختلفی را دنبال کنید. این اهداف را می توان به اهداف مثبت و منفی تقسیم کرد. موارد منفی برای محاصره ، سانسور یا فیلتر کردن موارد متمرکز است و اهداف مثبت برای حمایت ، تشویق یا تبلیغ در اطراف موارد متمرکز شده است..

برخی از اهداف منفی عبارتند از:

 • سانسور جنسی ، خشونت و سایر مطالب قابل اعتراض
 • محافظت از فرزند خود در برابر شکارچیان بالغ
 • محافظت از فرزندتان در برابر زورگویی از همسالان
 • غیرفعال کردن خریدهای درون برنامه و روشهای دیگر برای صرفه جویی در هزینه آنلاین
 • فرزند خود را از از بین بردن امنیت رایانه متوقف کنید

برخی از اهداف مثبت عبارتند از:

 • ارتقاء آموزش و یادگیری
 • تشویق و حمایت از دوستی سالم آنلاین
 • به فرزندان خود کمک کنید تا از فن آوری مسلط و راحت باشند

پرش از Hangouts فناوری

وقتی صحبت از فناوری می شود ، به والدین گفته می شود موارد جالبی می گوید از جمله:

“من از فن آوری نسبت به فرزندم کمتر می دانم.”

“هفت ساله من به من آموخت که چگونه از اینترنت استفاده کنم.”

“بچه ها در مورد رایانه بسیار باهوش هستند ، زیرا آنها همیشه روی آنها کار می کنند.”

اگر بین سطر این گفته ها بخوانید ، ممکن است متوجه شوید که یک سوال (ترس) کم کم است. بعضی اوقات این ترس صحبت می شود ، اما در موارد دیگر ، والدین آن را برای خود نگه می دارند:

“آیا می توانم از فرزندم در هنگام آنلاین محافظت کنم؟ کودک بیشتر از من می داند! او می تواند هر فیلتری را که در اینترنت قرار داده ام ، پیدا کند. چرا حتی زحمت می کشید؟ چه کاری می توان انجام داد؟ “

این نگرش می تواند ناکام و ناپسند باشد اما می تواند خطرناک باشد. نکته خوب این است که این ایده ها بر اساس فرضیات معیوب ساخته شده اند.

آیا بچه ها واقعاً از نظر فناوری باهوش هستند?

جواب این سؤال شاید باشد. بعضی از بچه ها درخشان هستند و وقتی این نوع بچه ها با فناوری یا رایانه درگیر می شوند ، ممکن است یک استثناء باشد که کودک در واقع باهوش تر از والدین درباره فناوری است. با این حال ، احتمالاً درست است که بیشتر کودکان امروزی در حال رشد نیستند که دانشمند رایانه یا برنامه نویسان باشند.

این عقیده احتمالاً از این حقیقت ناشی می شود که بیشتر کودکان به استفاده از رایانه و فناوری مسلط تر هستند ، اما این واقعیت بدان معنا نیست که کودک درک کاملی از نحوه کار این رایانه ها و فناوری داشته است..

وقتی هر روز از چیزی استفاده می کنید ، به نظر می رسد که شما در آن مورد متخصص هستید. شما ماشین رانندگی می کنید ، یخچال را باز می کنید ، و احتمالاً هر روز درب جلو را باز می کنید.

آیا درک عمیقی از نحوه کار یک ماشین ، یخچال یا قفل درب دارید؟ اگر هرکدام از این موارد خراب شد ، می توانید آن را برطرف کنید؟ فرزند شما ممکن است در مورد این سؤالات در مورد فن آوری و رایانه ، پاسخ های یکسانی داشته باشد.

امنیت بی نظیر ممکن است

امیدوارم این گفته ها والدین را به این نتیجه برساند که حتی اگر کودک با تکنولوژی بسیار عالی باشد ، هنوز می توانید یک محیط آنلاین ایمن ایجاد کنید که کودک نتواند از آن دور شود. همچنین فراهم کردن محیطی ایمن برای این کودکان فوق العاده روشن و آگاه امکان پذیر است.

خلاص شدن از شر Hangouts والدین

بسیاری از والدین حتی بعد از فهمیدن این فناوری ، امنیت آنلاین فرزندان خود را معطوف کرده اند. بسیاری از والدین هنوز احساس ناامیدی می کنند و دسترسی به مطالب مضر بدون در نظر گرفتن کودک به دست می آید ، اما این گفته کاملاً اشتباه است.

آیا اهمیتی دارد

شما برای تأمین محیطی امن آنلاین با همه مشکلات پیش می روید ، اما فرزند شما هنوز فیلم های کثیف را در خانه دوستان تماشا می کند ، یک بازی ویدیویی خشن بازی می کند ، با افراد غریبه و غیره صحبت می کند ، هنوز هم ارزشش را دارد و مهم است.!

یکی از بزرگترین دلایلی که اهمیت دارد نمونه ای است که شما می کنید. شما به وضوح به کودک خود اجازه می دهید که چه چیزی را مناسب و مناسب نمی داند.

دلیل دیگر این است که دیدن یا بازدید از مطالب مضر یک بار در هر حال با دعوت روزانه مواد خطرناک به خانه شما کاملاً متفاوت است. دسترسی به این نوع اطلاعات می تواند به یک عادت یا حتی یک اعتیاد تبدیل شود.

همه به مناسبت هایی مانند خوردن غذاهای بد و نوشیدن زیاد الکل در رفتارهای ناسالم شرکت می کنند. این رفتارها فقط در صورت عادی بودن رفتارهای قابل قبول خطرناک می شوند.

جلوگیری از درگیر شدن فرزند شما در برخی از رفتارهای ناسالم تقریباً غیرممکن است. با این حال ، شما می توانید از تبدیل شدن به بخشی منظم در زندگی روزمره فرزند خود جلوگیری کنید.

ترویج استفاده از کامپیوتر دوستانه با کودک

با چند قدم ساده می توانید بدون استفاده از سختی زیاد ، استفاده از کامپیوتر خوب و ایمن را ارتقا دهید.

محیط محاسبات ایمن

اولین قدم برای بالا بردن محیط محاسبات ایمن است. یک برنامه یا فیلتر فیلتر محتوا کافی نیست. اگر می خواهید فرزند خود را از دور زدن کنترل والدین واقعاً متوقف کنید ، باید دسترسی اداری را از کودک خود حذف کنید.

با وجود همه سیستم های قابل توجه رایانه ای امروز (مک ، لینوکس و ویندوز) ، می توانید یک کاربر جداگانه تنظیم کنید. می توانید دو ورود به سیستم تنظیم کنید. یکی کاربر شخصی خواهد بود و دیگری حساب سرپرست. حساب سرپرست از رمز عبور محافظت می شود. لطفا رمز عبور را یادداشت نکنید زیرا فرزند شما آن را پیدا خواهد کرد.

در حالی که فرزند شما در حال استفاده از یک حساب کاربری شخصی است ، او نمی تواند هیچ برنامه جدیدی را بدون تأیید شما نصب کند. این روش همچنین به برنامه هایی که از کنترل والدین و فیلترهای محتوا دور می شوند اجازه نمی دهد. همچنین می توان محتوای گوشی های هوشمند را کنترل کرد.

در زیر چند پیوند وجود دارد که می توانید دستورالعمل ها برای ایجاد یک حساب کودک جداگانه را پیدا کنید:

 • ویندوز 10
 • Chromebook
 • MAC OSX
 • لینوکس
 • تلفن های هوشمند

مرور اینترنت کودک

در بخش زیر برخی از مرورگرهای شخصی ساخته شده برای کمک به امنیت کودکان وجود دارد. افزونه های معروف برای مرورگرها نیز در این بخش گنجانده شده است. در آخر ، مرورگرهایی که برای کودکان دارای نیازهای ویژه طراحی شده اند ، مورد بحث قرار می گیرند.

مرورگرهای دوستانه بچه

یک مرورگر خاص که دارای رابط کاربری کارتونی مانند سرگرم کننده است ، باید برای کودکان زیر 8 سال مورد استفاده قرار گیرد. این رابط فقط به محتوا متناسب با سن دسترسی خواهد یافت..

Zoodles و Kidoz دو مرورگر ویژه هستند که می توانند مفید باشند ، اما شما هنوز هم باید مراقب باشید. بعضی اوقات بعضی اوقات دارای برچسب آموزشی هستند اما برای فرزند شما مناسب نیستند. اگر فرزند شما مجاز نیست تمام روز کارتون تماشا کند ، پس نباید اجازه دهید تمام روز روی رایانه بازی کند.

نظارت و فیلتر

با بزرگتر شدن کودکان ، احتمالاً آنها به مرورگرهایی مانند Chrome یا Firefox منتقل می شوند. بیشتر افراد دوازده ساله مرورگری را که شبیه کارتونی است ، نمی خواهند. در این سن ، نوجوانان و نوجوانان نیاز به تجربه واقعی کامپیوتر دارند. همچنین زمانی است که آنها به طور فعال به دنبال چیزهایی خواهند بود که به بهترین نحو اجتناب می شود.

برنامه فیلتر کردن محتوا گام بعدی برای این گروه سنی است. برخی از گزینه های معمول عبارتند از:

 • OpenDNS – این برنامه فیلتر کردن محتوا توسط بسیاری از شرکت ها برای فیلتر کردن محتوای کارمندان استفاده می شود. تنظیم کردن روی هر رایانه یا لپ تاپ بسیار راحت است.
 • NetNanny – این سیستم احتمالاً محبوب ترین فیلتر خانه است. آنها از سال 1996 در این زمینه فعالیت داشته اند و بررسی های بسیار خوبی دارند.
 • X3Watch – این فیلتر به ویژه برای جلوگیری از پورنو استفاده می شود. در ابتدا به عنوان راهی برای کمک به بزرگسالان در غلبه بر اعتیاد به پورن ایجاد شد.
 • K9- این فیلتر یکی از محبوب ترین فیلترهای مورد استفاده مدارس است. این یک برنامه نرم افزاری رایگان است که نه تنها فیلتر را کنترل می کند بلکه کنترل والدین را نیز ارائه می دهد.

نیازهای خاص

طیف گسترده ای از کودکان نیازهای ویژه ای دارند که آنها را از امکان شرکت در یک تجربه تولیدی بصورت آنلاین محدود می کند. برخی از ابزارهای مفید برای کمک به تبدیل شدن به اینترنت به مکانی جذاب تر برای کودکان دارای نیازهای ویژه عبارتند از:

 • Open Dyslexic – این افزونه برای Chrome محتوای صفحه را به یک قلم طراحی شده برای dyslexia تغییر می دهد. Open Dyslexic برای استفاده شخصی ، شغلی یا تحصیلی رایگان است.
 • Dyslite – این افزونه مشابه Open Dyslexic است ، اما انواع گسترده ای از قلم ها را ارائه می دهد. شرکت برای استفاده از این افزونه هزینه ای را به اتهام می زند.
 • WebbIE – این مرورگر برای نابینایان و بینایی ایجاد شده است. این کار برای کار با مواردی از جمله خواننده های صفحه نمایش و نرم افزار متن به گفتار طراحی شده است.

پس از کاوش در مورد همه خطرات اینترنت ، در نهایت ، باید به یاد داشته باشید که به طور کلی اینترنت یک چیز مثبت برای فرزندان شما است. این می تواند زندگی فرزند شما را به شکلی که هیچ چیز دیگری نتواند غنی سازد. با این حال ، شما همیشه باید آنها را ایمن نگه دارید. امیدوارم این راهنما به شما کمک کند ابزارهایی را داشته باشید که بتوانید ضمن باز کردن خطوط ارتباطی از فرزند خود محافظت کنید.

آخرین بروزرسانی در 19 آوریل 2020

سلام ، من لودوویچ هستم. من این سایت را به عنوان یک منبع مصرف کننده ایجاد کردم تا به هموطنان کانادایی کمک کنم بهتر بتوانند دنیای در حال تغییر امنیت سایبر را درک کنند. قبل از ایجاد این منبع ، من دو مشکل اساسی در صنعت حریم خصوصی مصرف کننده B2B مشاهده کردم. اول ، آموزش – اکثر مردم اهمیت داده های خود را درک نمی کنند. دوم ، شیوه های بازاریابی نامناسب – طیف گسترده ای از راه حل های امنیتی خود اعلام شده وجود دارند که هیچ کاری به جز کارگزاری داده های کاربر بدون رضایت انجام نمی دهند.

ارسال نظر لغو پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

اظهار نظر

نام *

پست الکترونیک *

سایت اینترنتی

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map