اثر انگشت مرورگر چیست؟

اثر انگشت مرورگراگر نگران حریم خصوصی آنلاین هستید – و باید باشید – ممکن است درباره اثر انگشت مرورگر نیز شنیده باشید. اثر انگشت مرورگر به وب سایتها و سایر خدمات اجازه می دهد تا کامپیوتر شما را بلافاصله شناسایی کنند ، حتی اگر برای ناشناس سازی اتصال خود اقدامات مختلفی را انجام دهید.


بنابراین ، چگونه می توانید حریم شخصی خود را در این عصر وب سایتهای مزاحم حفظ کنید؟ در اینجا یک راهنمای سریع و آسان برای چاپ اثر انگشت مرورگر ، و همچنین کارهایی که می توانید در مورد آن انجام دهید وجود دارد.

اثر انگشت مرورگر چیست؟?

اثر انگشت مرورگر اولین بار به عنوان یک اقدام امنیتی توسعه داده شد, به وب سایتها اجازه دهند بدانند آیا شخصی در حال جعل کاربر دیگری است. با این حال ، این فناوری در سالهای اخیر برای اهداف دیگر ، غیرعادی تر مورد استفاده قرار گرفته است. خب این چگونه کار میکند?

پاسخ در نحوه کار اینترنت است. هیچ دو رایانه 100٪ یکسان نیستند و وب سایت ها برای اطمینان از نمایش صحیح سایت ، باید اطلاعات خاصی را بدانند. تا کنون خیلی خوب.

با این وجود ، یک نکته مثبت وجود دارد. وقتی همه این دهها عامل در نظر گرفته شود ، احتمالاً مرورگر شما کاملاً بی نظیر است. به عنوان مثال ، رایانه ای که این مقاله روی آن نوشته شده است بر روی دو سرویس مختلف آزمایش شده است. در هر دو سرویس کاملاً بی نظیر بود.

اثر انگشت مرورگر شما فقط شامل اطلاعات مربوط به خود مرورگر نمی شود. همینطور شامل اطلاعات مربوط به تلفن یا رایانه شما است. این بدان معناست که حتی اگر از چندین اقدامات احتیاطی مانند VPN استفاده می کنید ، می توانید به صورت بالقوه ردیابی شوید.

چیزی که اثر انگشت مرورگر را بی نظیر می کند?

بنابراین ، اثر انگشت مرورگر چیست؟ همانطور که اشاره کردیم ، این اثر انگشت شامل اطلاعاتی در مورد مرورگر و رایانه شما است. در اینجا برخی از اطلاعاتی که اثر انگشت مرورگر شما را تشکیل می دهند وجود دارد.

هدرها

وقتی مرورگر شما به یک وب سایت وصل می شود ، تعدادی از هدر ها در اطلاعات ارسال شده تعبیه شده اند. همه این هدرهای ترکیبی به وب سایت می دهند داده های حیاتی در مورد چگونگی ارتباط آن با سیستم شما. در کل ، 8 هدر مختلف وجود دارد که مرورگر شما ارسال می کند. اینها هستند:

  • عنوان زبان. این هدر به وب سایت اجازه می دهد کامپیوتر شما از چه زبانی استفاده کند (انگلیسی ، اسپانیایی و غیره).
  • عنوان ارجاع. اگر می خواهید روی پیوند از یک وب سایت به وب دیگر کلیک کنید ، این هدر موجود است. این اجازه می دهد تا سایت دوم بداند که چگونه به آنجا رسیدید.
  • حافظه نهانهدر کنترل. هدر کنترل حافظه نهان به وب سایت دستور می دهد که چگونه داده ها باید در آن ذخیره شود ، هم در سمت مشتری و هم در سمت سرور.
  • عنوان عامل کاربر. این هدر در هر اتصال وب موجود است و به وب سایت می گوید از چه مرورگر و سیستم عامل استفاده می کنید.
  • عنوان مورد قبول. سربرگ قبول این امکان را به وب سایت می دهد که چه نوع محتوی رایانه و مرورگر شما را نمایش دهد.
  • محتوایهدر رمزگذاری. این هدر دستورالعمل در مورد نوع فشرده سازی مرورگر شما را ارائه می دهد.
  • عنوان اتصال. عنوان اتصال تعیین می کند که آیا اتصال شما به وب سایت پس از اتصال فعلی باز است یا اینکه باید بسته شود.
  • هدر درخواستهای ناامن را ارتقا دهید. این هدر به سرور می گوید که آیا مرورگر شما درخواست رمزگذاری کرده است یا خیر.

همانطور که مشاهده می کنید ، این هدرها حاوی اطلاعات زیادی هستند. در بسیاری موارد ، هدرها به تنهایی کافی هستند تا اثر انگشت بی نظیری را برای مرورگر شما فراهم کنند. با این حال ، اطلاعات مرورگر دیگری وجود دارد که وب سایت ها نیز می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

اطلاعات مرورگر اضافی

علاوه بر هدر ، اثر انگشت شما شامل شناسه ساخت مرورگر شما است, که به وب سایت می گوید نسخه دقیقی از مرورگر شما که استفاده می کنید. یک مرورگر مطمئن این اطلاعات را مبهم می کند.

اثر انگشت شما شامل لیستی از افزونه های پشتیبانی شده توسط مرورگر شما نیز می شود. به عنوان مثال ، اگر مرورگر شما از JavaScript پشتیبانی می کند اما Flash نیست ، این اطلاعات درج می شود.

تنظیمات برگزیده تبلیغات همچنین بخشی از اثر انگشت شما هستند. این موارد شامل تنظیمات کوکی های شما ، تنظیمات برگزیده ای نیست و آیا نصب AdBlock نصب شده است یا خیر.

سرانجام, اثر انگشت شما شامل دو تصویر متفاوت است. یکی توسط عنصر HTML Canvas مرورگر شما ارائه می شود ، و دیگری با WebGL ارائه می شود. از آنجا که سیستم های مختلف تصاویر کمی متفاوت ایجاد می کنند ، این تصاویر می توانند به شناسایی رایانه شما کمک کنند.

اطلاعات در مورد رایانه شما

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، اثر انگشت مرورگر شما شامل اطلاعاتی درباره تلفن یا رایانه شما و همچنین خود مرورگر است. این شامل قالب های صوتی و تصویری است که پشتیبانی می شوند, و همچنین چه فونت هایی نصب شده اند.

علاوه بر این ، وب سایت ها همچنین اطلاعات مربوط به منطقه زمانی شما و همچنین وضوح مانیتور و عمق رنگ شما را جمع آوری می کنند. این اطلاعات برای خدمت به محتوای صحیح مورد نیاز است ، اما می تواند برای شناسایی شما نیز مورد استفاده قرار گیرد.

چرا از اثر انگشت مرورگر استفاده می شود?

اکنون که می دانیم اثر انگشت مرورگر چیست ، وقت آن است که درباره نحوه استفاده از آن صحبت کنیم. چهار دلیل اصلی وجود دارد. دو مورد برای شما خوب هستند و دو مورد بد هستند.

دلیل خوب شماره 1: جلوگیری از کلاهبرداری مالی

اثر انگشت مرورگر سالها توسط بخش مالی مورد استفاده قرار گرفته است. تقریباً از همه استفاده می شود بانکداری آنلاین سرویس. با اثر انگشت دستگاه خود ، بانک می تواند تشخیص دهد که آیا یک جلسه مرورگر ربوده شده است و معاملات جعلی را خاموش می کند.

به همین ترتیب ، اغلب از اثر انگشت مرورگر برای جلوگیری از کلاهبرداری در کارت اعتباری استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر از کارت خود به طور مرتب آنلاین استفاده می کنید ، یک وب سایت می تواند تشخیص دهد که ناگهان در یک دستگاه دیگر استفاده می شود.

دلیل خوب شماره 2: جلوگیری از کلاهبرداری در تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیکیمشابه جلوگیری از کلاهبرداری در کارت اعتباری ، از اثر انگشت مرورگر برای مقابله با انواع تکنیک های کلاهبرداری تجارت الکترونیکی استفاده می شود. انتقال سیم و سایر روش های پرداخت به طور معمول از یک منبع قابل پیش بینی حاصل می شود. در کنار عوامل دیگر, تغییر ناگهانی دستگاه می تواند نشان دهنده کلاهبرداری باشد.

دلیل بد شماره 1: تجزیه و تحلیل و پیگیری تبلیغات

اقتصاد دیجیتال ما تا حدودی به تبلیغات آنلاین بستگی دارد. خبر خوب این است که می توانید انواع مطالب آنلاین را به صورت رایگان دریافت کنید. خبر بد این است که شما ممکن است بخواهید از این طریق ردیابی نشوید.

سرویس های تبلیغاتی برای ردیابی مشتریان از طریق کوکی ها استفاده می شدند ، اما بسیاری از افراد از پس انداز خود برآمدند. بسیاری از افراد کوکی را در دستگاههای خود غیرفعال می کنند, تبلیغ کنندگان برای ردیابی مشتریان خاص به روش جدیدی نیاز داشتند. بسیاری از آنها به عنوان جایگزینی به انگشت نگاری مرورگر روی آورده اند.

دلیل بد شماره 2: وب سایت های مخرب

اثر انگشت مرورگر برای سرورها دارای منابع است. بیشتر وب سایت ها ترجیح می دهند از یک روش ردیابی سنتی استفاده کنند. در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد که تنها 0.4٪ از 10،000 وب سایت برتر از اثر انگشت مرورگر استفاده می کنند. بیشتر اینها وب سایتهای مالی هستند.

همان مطالعه همچنین نشان داد که اکثر سایت هایی که از اثر انگشت استفاده می کنند یا وب سایت های اسپم یا سایت های مخرب هستند. به عبارت دیگر ، مرورگر شما بیشتر از یک وب سایت قانونی مجاز به انگشت نگاری توسط مجرمان سایبری است.

نحوه بررسی دستگاه های شما برای چاپ اثر انگشت در مرورگر

بنابراین ، چگونه می دانید اثر انگشت مرورگر شما بی نظیر است؟ دو سرویس اصلی وجود دارد: AmIUnique و سرویس Panopticlick بنیاد الکترونیکی Frontier. هر دوی این خدمات مورد توجه واقع شده اند ، اما تفاوت های اساسی چند وجود دارد.

Panopticlick فقط از متداول ترین روش های چاپ انگشت استفاده می کند. این شامل هدرها ، نسخه مرورگر ، منطقه زمانی, و روشهای دیگر که منابع کمتری دارند.

آمیونیک از همه این روشها استفاده می کند. با این حال ، آنها همچنین استفاده می کنند نقشه های WebGL و HTML بوم. علاوه بر این ، آنها آمارهای جهانی را ارائه می دهند ، بنابراین می توانید ببینید که چگونه نتایج شما با سایر کاربران دیگر مقایسه می شود.

به خاطر داشته باشید که هیچ یک از این خدمات بی نقص نیستند. آنها می توانند تعدادی از شماره های بالگرد را به شما ارائه دهند ، اما با دو محدودیت روبرو هستند.

اولین, مسئله اندازه نمونه وجود دارد. به عبارت ساده تر ، اگر هیچ یک از کاربران آنها اثر انگشت مرورگر شما را به اشتراک نگذارند ، حتی ممکن است شما “بی نظیر” باشید. شما فقط در بین کاربران آن سرویس خاص بی نظیر هستید.

دومین, آنها داده های قدیمی زیادی دارند. در بیشتر موارد ، این یک موضوع غیرقابل حل است ، اما می توان فریبنده آن را هنگام نسخه مرورگر و نسخه سیستم عامل فریب داد. از آنجا که این سایت ها سالهاست که وجود دارد ، و نسخه خاص مرورگر شما احتمالاً فقط برای چند ماه در دسترس بوده است ، حتی اگر به احتمال زیاد معمول باشد ، نادر است..

چگونه می توان از اثر انگشت در مرورگر محافظت کرد

بنابراین ، چگونه می توانید خود را از اثر انگشت مرورگر محافظت کنید؟ پاسخ کوتاه این است که هیچ یک از اقدامات پیشگیرانه تنها وجود ندارد. اما چندین روش وجود دارد که ، هنگام ترکیب ، می توانند محافظت قابل توجهی ارائه دهید.

از VPN استفاده کنید

VPN یا همان شبکه خصوصی مجازی ابزاری است که یک ارتباط مطمئن بین رایانه شما و سرور VPN ایجاد می کند. از آنجا ، سرور VPN به وب متصل می شود.

یک VPN ، به خودی خود ، به طور کامل از اثر انگشت مرورگر جلوگیری نمی کند. با این حال, این می تواند بسیاری از اطلاعات را گمنام کند. به عنوان مثال ، اگر از طریق یک VPN در یک منطقه زمانی متفاوت متصل شوید ، آن اطلاعات متفاوت خواهد بود.

همه VPN به همان اندازه مفید نیستند. به عنوان مثال ، شما باید از استفاده از VPN رایگان خودداری کنید. بسیاری از این موارد از کلاهبرداری های قابل اجتناب هستند و یا به تبلیغات اضافی منجر می شوند یا اطلاعات شما را سرقت می کنند. یک VPN با کیفیت پرداخت می شود چند دلار هزینه دارد ، اما می توانید مطمئن باشید که اتصال شما ایمن و ایمن است.

از ضد بدافزار استفاده کنید

حملات بدافزاربرای شروع, همه باید از ضد ویروس یا ضد ویروس محافظت کنند. این فقط عقل سلیم است محافظت از بدافزارها نه تنها می تواند شما را از اشکالات رایانه های نامطبوع محافظت کند ، بلکه می تواند به مبهم بودن اثر انگشت مرورگر شما نیز کمک کند.

لطفا توجه داشته باشید که حفاظت از ویروس داخلی شما خردل را قطع نمی کند. محصولاتی مانند Malwarebytes و HitmanPro سطح حفاظت مورد نیاز شما را فراهم می کنند و از نصب نرم افزارهای مضر که به اثر انگشت مرورگر شما بستگی دارد جلوگیری می کند..

مهم است که بخاطر داشته باشید که نرم افزارهای ضد بدافزار بطور مداوم به روز می شوند تا از آخرین تهدیدات آنلاین همگام باشید. حتماً بروزرسانی های خودکار را فعال کنید برای اطمینان از به روز بودن حفاظت شما.

جاوا اسکریپت را غیرفعال کنید

غیرفعال کردن جاوا اسکریپت یک روش مؤثر برای گشودن مرورگر شما از اثر انگشت است. دلیل این امر این است که بدون جاوا اسکریپت فعال نیست, وب سایت ها نمی توانند پلاگین ها و قلم هایی را که نصب کرده اید تشخیص دهند. از آنجا که این اطلاعات بخش عمده اثر انگشت شماست ، ایده خوبی است که از دیدن وب سایت ها آن جلوگیری کنید.

نحوه غیرفعال کردن جاوا اسکریپت

به گفته این ، بسیاری از سایت ها برای کارآمد بودن جاوا اسکریپت نیاز دارند ، بنابراین شما ممکن است کودک را با آب حمام بیرون بریزید. اما اگر بتوانید از هر دو دنیا بهترین استفاده را ببرید?

یک راه حل استفاده از ابزاری مانند NoScript است. NoScript به طور پیش فرض JavaScript را در همه سایتها مسدود می کند ، اما به شما امکان می دهد آن را برای سایت هایی که واقعاً می خواهید از آنها استفاده کنید فعال کنید. نکته منفی این است که این کار باید به صورت دستی انجام شود ، بنابراین به کمی کار نیاز دارد که به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرد.

از حالت ناشناس استفاده کنید

بسیاری از مرورگرها “حالت ناشناس” دارند که بسیاری از جزئیات مرورگر را مبهم می کند. اساساً ، آنچه این کار را انجام می دهد ، قرار دادن هدرها و نمایه مرورگر شما برای انتخاب های از پیش تعیین شده است. از آنجا که همه مرورگرهای حالت ناشناس یکسان به نظر می رسند ، وب سایت ها برای امتحان کردن و اثر انگشت شما باید به داده های سخت افزار رایانه اعتماد کنند..

کروم ناشناس-چگونه-به

حالت ناشناس در Safari ، FireFox ، Chrome و چندین مرورگر دیگر پشتیبانی می شود. هنگام مرور ، از آن استفاده کنید و شما خواهید بود ردیابی قابل توجهی دشوار است.

از مرورگر Tor استفاده کنید

مرورگر TORمرورگر Tor پروژه ای است که برای ارتقاء حداکثر حریم خصوصی طراحی شده است. شما به جای اتصال مستقیم به یک وب سایت ، از طریق “گره” Tor ، که یکی دیگر از کاربران Tor است ، متصل می شوید. به منظور مبهم شدن هویت ، ارتباط شما از طریق چندین گره انجام می شود.

برای ماسک بیشتر اثر انگشت مرورگر ، Tor Browser چندین جنبه از مرورگر شما را استاندارد می کند. به عنوان مثال ، قلم ها را به چند گزینه انتخاب محدود می کند ، و اجازه نمی دهد HTML Canvas را به شما اجازه دهد ، مگر اینکه شما آن را به طور خاص هر بار به طور خاص تأیید کنید. همچنین JavaScript را مسدود می کند.

روند نزولی تور مرورگر این است که تمایل به کندی دارد. دلیل این است که اتصال شما از طریق چندین گره دیگر مسیریابی می شود. به عبارت دیگر ، این یک شروع کننده برای تماشای فیلم نیست. اما برای خواندن متن ساده ، گزینه خوبی است.

سایر گزینه های مرورگر

بنابراین ، اگر نمی خواهید با سرعت کم تور سروکار داشته باشید ، چه کاری انجام می دهید؟ خوشبختانه ، اگر می خواهید انتخاب دیگری داشته باشید ، چند گزینه وجود دارد.

برای کاربران Windows و Android

در اولین نسخه Firefox در سال 2020 ، موزیلا مسدود کردن اثر انگشت را معرفی کرد. این کار را با مسدود کردن درخواست ها از سایت ها و شرکت هایی که به عنوان اثر انگشت در مرورگر شرکت می کنند انجام می دهد.

به طور پیش فرض ، این ویژگی خاموش است ، زیرا می تواند از بارگیری مناسب برخی وب سایت ها جلوگیری کند. گفت, می توانید آن را در صفحه حفظ حریم خصوصی و امنیت Firefox فعال کنید. موزیلا در تلاش است تا به طور پیش فرض مسدود کردن اثر انگشت را فعال کند ، اما آنها تاریخ انتشار برای این ویژگی را اعلام نکرده اند.

امسال ، گوگل همچنین اعلام کرد که مسدود کردن اثر انگشت را در Chrome معرفی می کنند. با این حال ، هیچ تاریخ انتشار اعلام نشده است. با این کار ، می توانید با استفاده از یک VPN سازگار با Android ، از دستگاه محافظ Android خود استفاده کنید.

برای کاربران اپل

محافظت از اثر انگشت از سال گذشته در مرورگر Safari اپل استفاده شده است. اگر آخرین نسخه iOS را اجرا می کنید ، از اثر انگشت محافظت می کند به طور خودکار فعال شود. این گزینه فقط در دستگاه های iOS موجود است ، بنابراین کاربران PC به گزینه دیگری نیاز دارند.

حفاظت از اثر انگشت Safari با به اشتراک گذاشتن تنها اطلاعاتی که یک وب سایت برای اجرای آن نیاز دارد ، کار می کند. این بسته به نوع ادعای نیاز وب سایت 100٪ مؤثر نیست. اما می تواند شما را در برابر اثر انگشت ناخوشایند محافظت کند ، در حالی که هنوز امکان انگشت نگاری مطلوب مانند سایت بانکی شما را دارد.

برای به دست آوردن محافظت بهتر ، از یک VPN iOS استفاده کنید که سایر اطلاعات مانند منطقه زمانی شما را گمنام کند.

افزودنیهای مرورگر

روش های دیگری نیز برای جلوگیری از اثر انگشت وجود دارد. برای کاربران Chrome می توانید قطع اتصال ، که به طور خودکار ردیابی را غیرفعال می کند. در برخی از سایت ها ، به ویژه سایت های خرید ، می تواند مشکلاتی ایجاد کند. اما می توانید با کلیک یک دکمه ، آن را به طور موقت غیرفعال کنید.

کاربران Firefox می توانند Canvas اثر انگشت Defender را نصب کنند. این کمی جامع تر از ابزار داخلی ضد انگشت داخلی Firefox است. با این حال ، مانند Defender ، همچنین شناخته شده است که باعث ایجاد مشکل در برخی از سایت ها می شود.

از گزینه “پیگیری نکنید” استفاده کنید

Do Not Track درخواستی است که می تواند در عنوان مرورگر شما جاسازی شود. این دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: درخواست می کند که وب سایت ها شما را ردیابی نکنند. از آنجا که بخشی از هدر شماست ، نه کوکی ، حتی اگر کوکی های خود را پاک کنید ، در جای خود باقی می ماند.

اکثر مرورگرها و همه مرورگرهای اصلی از هدر Do Not Track پشتیبانی نمی کنند. به سادگی تنظیمات مرورگر خود را باز کنید و ببینید که آیا این امکان پذیر است. با فعال کردن این هدر ، می توانید به مسدودکننده تبلیغات خود بگویید که تبلیغاتی را از سایتهایی که به عنوان آنها رعایت نمی کنند ، بپذیرند.

کروم را ردیابی نکنید

اکثر وب سایتها از عنوان Head Do Track رد نمی کنند که جای تاسف است. بنابراین چگونه این کمک می کند؟ در کوتاه مدت ، اینطور نیست. با این حال ، این امکان را به شما می دهد تا از سایتهایی پشتیبانی کنید که به حریم خصوصی شما احترام می گذارند ، در حالی که هنوز تبلیغات در سایت هایی که شما را ردیابی می کنند مسدود می شود.

در دراز مدت ، اگر افراد کافی از گزینه Do Not Track استفاده کنند ، وب سایت ها مزایای احترام به آن را خواهند دید. ارائه این نوع مشوق های مالی بهترین روش برای جذب تبلیغ کنندگان آنلاین برای تغییر روش های خود است.

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، اثر انگشت مرورگر یک مسئله پیچیده است. برای شروع ، آن را دارد بسیاری از برنامه های امنیتی مفید. به عبارت دیگر ، اگر می توانستید به طور کامل از بروز آن در همه موارد جلوگیری کنید ، نمی خواهید. از طرف دیگر ، اثر انگشت مرورگر امکان ردیابی تبلیغاتی تهاجمی و همچنین ردیابی سایتهای بدافزار را فراهم می آورد.

برای فرد آگاه در مورد حفظ حریم خصوصی ، راه حل این است که به صورت انتخابی امکان ردیابی در سایت های بانکی و تجارت الکترونیکی را فراهم کنید. برای همه برنامه های کاربردی دیگر ، بهتر است از اقدامات انجام شده برای پیشگیری از اثر انگشت استفاده کنیم.

بررسی خود را اضافه کنید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me