شبکه خصوصی مجازی (VPN) چیست؟

اگر متوجه نشده باشید, اینترنت مکانی امن نیست. مگر اینکه شما به درستی محافظت کنید ، این زورگویی است که شما را وارونه می کند ، جیب های شما را خالی می کند و بدون نگاهی عقب می ماند.


در صورتی که استعاره کاملاً روشن نباشد ، ما درباره هک شدن و سرقت اطلاعات هویتی و مالی صحبت می کنیم. این بدیهی است خبر بد است. خبر خوب این است که راهی برای بالا بردن امنیت آنلاین شما وجود دارد که هزینه بازو و پا را ندارد.

اکنون ما در مورد خدمات VPN صحبت می کنیم. اگر در هنگام آنلاین بودن از آن استفاده نمی کنید ، مهم نیست که آیا چه زمانی قربانی بعدی خواهید شد. خیلی از افراد از VPN ها اجتناب می کنند زیرا به نظر می رسد این فناوری پیچیده است. شما ترجیح می دهید اینترنت برای همیشه قسم بخورید.

آروم باش. فقط مقاله زیر را بخوانید و ما را در مورد نحوه انتخاب ، نصب و دسترسی به یک VPN با کیفیت از صفر به متخصص می رسانیم. به نظر خوب میاد? بیا شروع کنیم.

چه کاری می تواند VPN برای من انجام دهد?

اولین سفارش تجارت آموزش دقیق خوانندگان عزیز است که دقیقاً در مورد سرور VPN چه کاری می تواند برای شما انجام دهد. یکسری مزایا وجود دارد. چندتایی این جاست:

 • آدرس IP خود را به هرکسی که تماشا می کند به عنوان اگر در کشور دیگری هستید برای دسترسی به برخی سرویسهای پخش (مانند Netflix مستقر در ایالات متحده یا Hulu) که جغرافیایی مسدود شده در کشور شما هستند ، ارائه کنید..
 • به ویژه وب سایتهایی که بازدید می کنید و اطلاعات خصوصی مانند گذرواژه‌ها یا شماره کارتهای اعتباری دیگران را مخفی کنید.
 • دور زدن اشکال مختلف بلوک های محتوای دولت یا سانسور (سلام ، چین!)
 • به سایت های تورنت با کیفیت دسترسی پیدا کرده و بارگیری کنید.

یک سوال رایج این است که آیا VPN ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) را که قبلاً در اختیار دارید جایگزین می کند. پاسخ نه. در حالی که برخی VPN ها خدمات اینترنتی نیز ارائه می دهند ، لازم نیست از ارائه دهنده فعلی خود تغییر دهید. به یک VPN به عنوان یک تونل خصوصی فکر کنید که داده های شما را رمزگذاری می کند و هویت خود را هنگام رفتن آنلاین پنهان می کند.

اتصال به اینترنت با VPN

در حالی که ISP شما توانایی اصلی دسترسی شما به اینترنت را برای شما فراهم می کند ، هنگامی که شما یک سرویس VPN خوب را مستقر می کنید ، به جای آن که متعلق به ISP شما باشد به سرور آنها هدایت می شوید. ISP دیگر نمی تواند داده های شما را مشاهده کند یا ببیند کدام وب سایت هایی را بازدید می کنید. تنها نکته قابل مشاهده این است که شما به یک سرور VPN وصل هستید.

به جای آدرس IP استانداردی که شما از آن استفاده کرده اید ، و نشان می دهد که در چه مکانی از نظر جسمی قرار دارید ، هرکسی که سعی در جاسوسی از عادت های آنلاین شما داشته باشد ، فقط آدرس IP مربوط به سرور VPN را مشاهده می کند. داده های منتقل شده بین شما و اینترنت رمزگذاری شده اند و به هر کسی که امیدوار است از آن برای یک هدف غیرقانونی استفاده کند ، شبیه به شخصی است..

امیدوارم ، شما در حال شروع به دیدن برخی از مزایای جدی برای VPN. اگر در فرودگاه ها ، کافی شاپ ها یا کتابخانه عمومی محله دوستانه خود از مكان های مهم Wi-Fi عمومی استفاده می كنید ، ممكن است این كار را بدون محافظت از VPN به عنوان جنون قابل اثبات در نظر بگیرید..

این مکان ها از نظر هک مرکزی هستند زیرا اتصالات به ندرت دارای هر نوع ویژگی امنیتی است. حتی یک هکر بی سر و صدا می تواند بفهمد که چگونه زندگی شما را بدبخت کند. آن مرد را در گوشه و کنار با عینک و یک جیب کادوی دلپذیر ببینید ، که به لپ تاپ خیره شده است?

او برخی از استادان است که در آزمون های دانشجویی درجه بندی نمی کنند. او اطلاعات ورود به سیستم بانکی شما را ربوده است! سرویس های VPN دارای امتیاز بالا قابل حمل هستند ، بنابراین می توانید از هر کجای دنیا استفاده کنید.

این همه گل سرخ و آفتاب نیستند

جهان می تواند معشوقه ای خشن باشد. به همین ترتیب ، باید از پیش به شما هشدار دهیم که چندین مشکل در ارتباط با استفاده از VPN وجود دارد. قرار گرفتن در معرض VPN: در حالی که اکنون از چشم کنجکاو ISP خود ایمن هستید, فروشنده VPN شما انتخاب می کنید قادر به دیدن داده های شما خواهد بود.

با این حال ، اگر یک VPN قابل اعتماد و دارای درجه اعتبار بالا را انتخاب کنید که نوید امنیت شدید و علاقه ای به محافظت از داده های شما داشته باشد ، مطمئناً خوب نخواهید بود. جاسوسی الگوی تجاری آنها نیست.

اتصال S-L-O-W-E-R: به عنوان یک قاعده کلی ، اتصال VPN به دلیل مرحله اضافی برای رمزگذاری داده ها از هر دو جهت ، کندتر از ISP معمولی شما خواهد بود. در عین حال ، اتصال شما باید مسافت فیزیکی بیشتری را طی کند تا بتوانید یک مرحله اضافی را به سرور VPN برسانید ، این به معنای پاسخ آهسته تر هنگام مرور است..

اگر سرویس VPN خود را از یک سرور نزدیک (به طور کلی صحبت کردن) دریافت کنید ، متوجه کاهش سرعت 10 درصدی خواهید شد. دسترسی به اینترنت از طریق یک سرور از راه دور می تواند این تعداد را به میزان قابل توجهی بالاتر کند.

آیا استفاده از VPN قانونی است؟?

پاسخ کوتاه – در صورت ترس از قانون یا دست سنگین دولت در درگاه شما – بله است. استفاده از VPN کاملاً قانونی است.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در اکثر کشورها ، یک شهروند حق داشتن حریم خصوصی را دارد. اما بعد چند بازیگر بد دارید – بگذارید با آنها تماس بگیریم چین و ایران برای تفریح ​​- چه کسی حتی وانمود نمی کند که یک جامعه آزاد و آزاد است. آنها مطمئناً ایده دسترسی رایگان و بدون دسترسی به اینترنت را دوست ندارند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از دسترسی VPN به مردم چه در خانه و چه در خارج از کشور انجام می دهند..

با این حال ، تاکنون ، حتی در چین – که دارای بیشترین نفوذهای سانسور شده در جهان است – بلوک های VPN فقط تا حدی موفقیت آمیز هستند و ما از کسی که به خاطر عملکرد ساده استفاده از VPN مجازات نشده است ، نشنیده ایم. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد از سرورهای مستقر در کشورهای خاص اروپایی خودداری کنید (مانند فرانسه و انگلیس) اگر حریم خصوصی یک نگرانی است. فعالیت های تروریستی باعث شده است که برخی از دولت ها قوانینی را ایجاد کنند که به VPN ها نیاز داشته باشد تا فعالیتهای کاربران را ثبت کنند. راه حل ساده برای جلوگیری از این سرورهاست.

اول کار های مهم

با افزایش تقاضا برای ناشناس ماندن و امنیت آنلاین ، سرویس های VPN بیشتر و بیشتر زرق و برق خود را قطع می کنند. مانند هر چیز دیگر ، همه آنها برابر نیستند. در تلاش خود برای پیدا کردن بهترین VPN, بررسی ها و توصیه های انجمن ها و سایر منابع آنلاین را بررسی کنید. مقایسه ویژگی ممکن است به ترتیب باشد.

لیست زیر برخی از موارد زیر است:

 • قیمت: به عنوان یک رقم toppark ، معتبرترین VPN ها کمتر از 10 دلار در هر ماه هزینه دارند.
 • سرعت: همانطور که گفته شد ، روند رمزگذاری اتصال شما را کندتر می کند ، اما از سایر کاربران در مورد تجربه آنها سؤال کنید.
 • حریم خصوصی: این نقطه فروش اصلی در رابطه با خدمات VPN است. اطمینان حاصل کنید که این شرکت ایده و مرکز را قرار داده است.
 • امنیت: در مورد اقدامات متقابل خاصی که برای خنثی کردن هکرها ، NSA و دیگران در سرقت هویت یا شناسایی استفاده شده است ، سؤال کنید.
 • محل سرور: سرورهای پراکنده در طیف گسترده ای از مناطق جغرافیایی چیز خوبی است. هرچی بیشتر بهتر.
 • اتصالات همزمان: برای ارائه دهنده ای که فقط اجازه می دهد یک دستگاه به طور همزمان به حساب شما متصل شود ، تسویه نکنید. باید بتوانید همزمان از تلفن ، لپ تاپ و Xbox خود لذت ببرید.
 • پشتیبانی مشتری / فناوری: استفاده از VPN هنوز یک فناوری نسبتاً جدید نسبت به وبگردانی متوسط ​​است ، بنابراین یک ارائه دهنده خوب از یک کادر پشتیبانی آگاه برخوردار است که به تماس ، گپ و یا ایمیل شما در مدت زمانی معقول پاسخ می دهد.
 • قبل از خرید امتحانش کنید: مانند خدمات میزبانی وب قانونی ، یک سرویس VPN باید یک دوره آزمایشی رایگان و ضمانت برگشت پول را برای مدت زمانی بین 15 تا 30 روز ارائه دهد. بدیهی است ، لیست ویژگی های ارائه شده توسط همه VPN های برتر برای گنجاندن در اینجا بسیار طولانی است ، اما ممکن است شما به سازگاری با انواع دستگاه ها و رابط کاربری که شما را گیج نمی کند نیز توجه کنید. بهترین شرط در اینجا پرش به انجمن های امنیتی آنلاین و شروع به پرسیدن سؤالاتی است که ارائه دهندگان VPN بهترین هستند.

خدمات رایگان VPN ایده خوبی است?

هنگامی که جستجوی شما برای VPN آغاز شد ، مدتها پیش نمی آیند که به تبلیغات تبلیغاتی چشم پوشی می پردازید که ادعا می کنند خدمات را به صورت رایگان ارائه می دهند. ارزششو داره؟ اگر از خدمات کم کیفیت ، اتصالات فوق العاده کند و بدون آزار دادن در تبلیغات لذت می برید ، با تمام معنی ، برای خدمات رایگان ثبت نام کنید.

فقط این اصل کسب و کار را به خاطر داشته باشید – اگر هزینه محصول را پرداخت نمی کنید ، محصول هستید. فقط چند مورد استثنا وجود دارد (لیست ما از بهترین VPN های رایگان را ببینید). به عنوان مثال ، شرکتی به نام وجود دارد CyberGhost, دسترسی رایگان ارائه می دهد که با استفاده از آگهی های تبلیغاتی مناسب برای کاربران اینترنت معمولی و یا لباس معروف به VPN Gate ، که به صورت داوطلبانه فعالیت می کند ، تأمین می شود. اما حتی این گزینه ها نیز نمی توانند شمعی از عملکرد یک سرویس پولی خوب داشته باشند.

کلمه ای در مورد ناشناس بودن

با توجه به انگیزه های خالص و مشکوک ، افراد به دنبال یک VPN می گردند که به دنبال ناشناس بودن آنلاین است. برای همه اهداف عملی ، این یک هدف غیرممکن است زیرا ارائه دهنده خدمات همیشه دقیقاً می داند کجا هستید. بهترین چیز بعدی برای ناشناس بودن ، حفظ حریم خصوصی آهن است و این یک هدف بسیار خوب برای گرفتن هدف است.

سیاهههای مربوط: اولین چیزی که باید بدانید این است که هرگونه ادعای مربوط به حریم شخصی توسط الف VPN در صورتی که سیاهههای مربوط را حفظ کند ، ارزش شکاف در اقیانوس را ندارد. ما نمونه های اخیری از تاکتیک های دولت پرقدرت را مشاهده کرده ایم که به دنبال اجبار تلفن های همراه یا ارائه دهندگان اینترنت برای تغییر اطلاعات مشتری هستند ، به ما اعتماد کنید. اگر شرکتی خود را با تهدید زمان زندان روبرو می کند ، باید در نظر بگیرید که موقعیت مکانی و عادات مشاهده شما مدت طولانی خصوصی نخواهد بود.

اعتماد: واقعیتی وجود ندارد که مجبور شوید کلمه سرویس VPN را به خاطر داشته باشید که آنها سیاهههای مربوط را حفظ نمی کنند و از شما جاسوسی نمی کنند. خوشبختانه ، کسانی که به وعده های حفظ حریم خصوصی پیروی نمی کنند ، به زودی رفتارهای نادرست خود را با مشتریانی که به آنها خیانت کرده اند پراکنده و گسترده در اینترنت می بینند. نکته آخر این است هیچ تضمینی در این زمین وجود ندارد که شما همیشه و برای همیشه نامرئی آنلاین باشید اگر از VPN استفاده می کنید.

TOR: اگر به هر دلیلی ، شما به شدت مصمم هستید که کاملاً ناشناس بمانید ، می توانید از طریق TOR که نرم افزار اتصال به اینترنت رایگان را در اختیار شما قرار می دهد ، به VPN خود وصل شوید. اگر یک حساب کاربری از طریق TOR افتتاح کردید ، با یک رمزپرداختی نظیر بیت کوین پرداخت کردید ، و سپس به این طریق به VPN خود دسترسی پیدا کردید ، تقریباً به همان اندازه که در این دنیا هستید ناشناس بودن کامل خواهید بود. فقط چند VPN وجود دارد که از این روش پشتیبانی می کنند. همچنین می توانید انتظار داشته باشید که با سرعت اتصال دو برابر شوید ، بنابراین نوشیدنی های زیادی را با طراوت و شاید یک بطری قرص عصبی هنگام ورود به سیستم بخورید زیرا اوضاع بسیار آهسته حرکت می کند.

شاید شما نیازی به VPN نداشته باشید

اگر نام شما ادوارد اسنودن یا جولیان آسانژ نیست و فقط می خواهید VPN محدودیت های ذخیره جغرافیایی را در کشور خود بدست آورد که مانع از پخش برخی سایت های تلویزیونی شود ، به جای استفاده از SmartDNS را در نظر بگیرید..

SmartDNS شامل رمزگذاری نمی باشد ، بنابراین سرعت اتصال خوبی را حفظ خواهید کرد. همچنین ارزان تر از VPN است اما به شما امکان می دهد برای دسترسی به بلوک های جغرافیایی خاص ، به سرور پروکسی دسترسی پیدا کنید.

سوال موبایل

از آنجا که تمام بشریت مهاجرت گسترده خود را به دنیای صفحه های کوچک تلفن همراه ادامه می دهند ، امکان استفاده از سرویس VPN در این دستگاه ها بسیار مهم است. پاسخ کوتاه این است, بله ، می توانید از طریق تلفن همراه از VPN استفاده کنید. بقیه داستان این است که بازی خوب برای همه برنامه های خاص مکان می تواند سفری به جنون باشد. متوجه شده اید چطور تلفن شما همیشه از شما سؤال می کند که آیا می تواند به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کند یا خیر? اگر همیشه روی “بله” کلیک کنید ، فقط هستید VPN شما را به خطر اندازد. راه حل این است که هرگز به وب سایت ها از طریق یک برنامه دسترسی پیدا نکنید بلکه همیشه از طریق مرورگر بروید. ما Firefox را توصیه می کنیم که متن باز باشد و یک وسواس جالب در مورد حفظ حریم خصوصی را حفظ کند.

خط پایین

در حالی که ما به شدت توصیه می کنیم یک سرویس VPN خوب مانند خود نصب کنید سورفشارک یا NordVPN به زودی ، اگر نه بلافاصله. به خاطر داشته باشید که این یک طاق بانکی نیست. برای دیدن اطلاعات بیشتر ، به بهترین گزارش VPN ما مراجعه کنید.

در عوض شما باید آن را ابزاری در نظر بگیرید که تقریباً به طور قطع تلاش های شما برای ماندن خصوصی و ناشناس آنلاین را بهبود می بخشد ، اما وجود دارد هیچ چیزی به اندازه 100 درصد در این بازی وجود ندارد. بنابراین ، محتاطانه است که هنگام انتخاب مکان هایی که باید بازدید کنید و چه نوع فعالیت هایی را برای انجام در حالی که در آنجا هستید در نظر داشته باشید..

آنچه را که ما می گوییم دریافت کنید?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me