راهنمای کامل سرویس دهنده های پروکسی (در مقابل خدمات VPN)

سرور پروکسی به جای رایانه شما به اینترنت متصل می شود. به عبارت دیگر ، تمام داده های تولید شده توسط یک جلسه مرور از طریق رایانه شما ، از طریق سرور پروکسی در مسیر ورود به اینترنت منتقل می شوند و همچنین از طریق سرور پروکسی در سفر برگشت به رایانه خود باز می گردند..


در اصل ، این یک واسطه است. چرا در زمین کسی از سرور پروکسی استفاده می کند؟ دلیل اصلی این است که آدرس IP شما را پنهان می کند و به نوبه خود ، مکان فیزیکی شما را از هر کسی که ممکن است تماشا کند نیز مخفی می کند. VPN یک فرم تخصصی از سرور پروکسی است. بعداً وارد آنها خواهیم شد.

سرورهای پروکسی عمومی

اولین نوع سرور پروکسی که ما در مورد آن صحبت خواهیم کرد ، نوعی است که بصورت آنلاین و بدون هزینه در دسترس است ، به نام a سرور پروکسی عمومی.

در حالی که بدیهی است که ایده اتصال خصوصی به اینترنت بدون هیچ گونه هزینه ای مورد توجه و توجه قرار گرفته است ، این نوع سرورها دارای اشکالاتی به اندازه کافی هستند که فقط بیشترین موارد کاربران اینترنت باید جدی آن را مورد توجه قرار دهند..

در اینجا چند دلیل قابل توجه برای جلوگیری از سرور پروکسی عمومی وجود دارد:

 • این عملیات عمدتاً داوطلبانه تمایل دارند به طور غیر منتظره ای آفلاین شوند و در آن راه بمانند تا زمانی که کسی از کار روزانه خود جدا شود تا مشکل را پیدا کند..
 • بدون پولی برای به روزرسانی تجهیزات, انتظار داشته باشید اتصال اینترنت شما کند باشد.
 • اپراتورها بدون انگیزه سود برای حفظ مشتری ، فعالیت خود را دارند هیچ دلیلی برای جاسوسی از اطلاعات شما نیست یا عادات مرور آنها می توانند هکر برای همه شما می دانید. برخی تخمین ها ادعا می کنند که 70 درصد سرورهای پروکسی عمومی فقط جبهه ای برای مجرمان هستند.
 • و چرت زدن تنها مشکلی نیست. درصد زیادی از اینها پراکسی ها تبلیغات و یا جاوا اسکریپت را به وب سایت هایی که بازدید می کنید تزریق می کنند. این جالب نیست.

نکته اصلی در اینجا اینست که استفاده از سرور پروکسی عمومی بدون توجه به نحوه نگاه کردن به آن ایده بدی است. آنچه را که قبلاً در مورد آن گفتم ، گزینه ای مناسب برای گشت و گذارهای گاه به گاه است. من نظرم را تغییر داده ام. هیچ کس نباید از اینها استفاده کند!

سرور پروکسی خصوصی

یک سرور پروکسی خصوصی عموماً برای سودآوری است ، اگرچه برخی افراد یا شرکت ها یکی را برای استفاده شخصی یا کارمندان خود بدون هیچ گونه هزینه ای تنظیم می کنند.

یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) رایج ترین نوع پروکسی خصوصی است. ما جزئیات بیشتری راجع به آنچه این نوع سرور را با اندکی تفاوت متمایز می کند ، خواهیم دید. این پرونده را اکنون حذف کنید.

جایی که یک نماینده خصوصی از برتری نسبت به همتای عمومی خود برخوردار است ، این است که هزینه ای برای استفاده از آن در نظر گرفته شده است (در اینجا با من باشید). این معرفی انگیزه سود برای یک شرکت در هر صنعت بدان معنی است که علاقه مند به جلب رضایت مشتری به منظور ادامه دریافت آن مبلغ ماهانه.

هنگامی که یک شرکت هزینه خدمات خود را اتهام می گذارد ، می توانید شرط بندی کنید که چگونه می توانند از طریق فرم بررسی شخص ثالث از حریم خصوصی مشتری محافظت کنند (مانند مواردی که من در این وب سایت نوشتم). ماهیت اینترنت شکایت با صدای بلند و طولانی در هنگام ناامیدی است و هیچ شرکتی آن را نمی خواهد.

دسته بندی سرورها

بیایید نگاهی سریع و بدون درد به انواع مختلف سرورهای پروکسی که احتمالاً در طول سفرهای اینترنتی خود به آنها وارد می شوند ، بیاندازیم..

پروکسی HTTP

اگر تا به حال نامگذاری “http: //” را در قسمت URL در بالای هر صفحه وب مشاهده کرده اید ، پروتکل وب جهانی استاندارد را در جهان مشاهده کرده اید که برای اتصال همه عناصر مختلف وب سایت ها استفاده می شود.

این نوع سرورهای پروکسی رمزگذاری نمی شوند ، به این معنی که به دلیل بار محاسباتی کم فشار ، معمولاً سریعتر از سایرین است. هرچند که بیشتر اینترنت با رمزگذاری امن می شود ، پروکسی HTTP – که نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد –کمتر مفید می شوند.

پروکسی HTTPS

همچنین به پروکسی SSL (Secure Socket Layers) گفته می شود ، این نوع پروکسی برای هر وب سایتی که می خواهد تبادل داده بین سایت و کاربران برقرار کند ، اساسی است. کلیه داده هایی که بین پروکسی HTTPS و رایانه شما مسافرت می شوند رمزگذاری می شوند.

پروکسی SOCKS

پروتکل SOCKS اساساً ساده است. با تشکر از این سادگی ، آنها برای ترافیک تورنت ، ایمیل ، داده IRC و آپلودهای FTP عالی هستند. از آنجا که چنین پراکسی هایی انعطاف پذیر هستند ، از حجم بالای ترافیکی برخوردار هستند و نسبت به لاک پشت خواب کندتر هستند.

پروکسی وب

پروکسی های وب خوب هستند زیرا برای استفاده از آنها نیازی به بارگیری و نصب هیچ نرم افزاری ندارید. دسترسی از داخل پنجره مرورگر شما وارد می شود و با HTTP یا HTTPS خوب کار می کند. اگرچه اکثر پراکسی های وب رایگان هستند مربا بسته بندی شده با تبلیغات به خاطر لذت و درد شما فقط برای وب سایتهای اساسی مفید ، یک پروکسی وب تمایل دارد در مواجهه با JavaScript ، Java یا Flash از هم جدا شود.

پروکسی رو به جلو

این احتمالاً یکی از موارد آشکار است اما یک پروکسی رو به جلو است که بین کامپیوتر و اینترنت شما قرار دارد. این هر نوع پروکسی را به جز یک – شما حدس زده اید – پروکسی معکوس را تعریف می کند, که به عنوان دروازه بان بین اینترنت و شبکه محلی (LAN) عمل می کند.

اگر شما از راه دور ارتباط برقرار می کردید و برای دسترسی به شبکه شرکت خود از خانه یا جاده می خواهید ، یک پروکسی معکوس بازی می کرد. برای انجام این کار ، ابتدا از طریق سرور پروکسی می روید و سپس به شبکه LAN می پردازید.

VPN در مقابل سرورهای پروکسی

به یاد داشته باشید که از جایی به آنجا برگردید که ما به شما گفتیم که VPN یک مورد خاص از سرور پروکسی است و ما بعداً آنها را از هم جدا می کنیم؟ خوب ، بعداً اکنون است ، بنابراین آماده شوید تا ذهنتان دمیده شود. یا شاید اینطور نباشد.

در اینجا تفاوتهای اصلی وجود دارد:

  1. سرورهای پروکسی بر روی پیکربندی شده اند اساس هر برنامه که می تواند یک درد واقعی در قسمت عقب باشد. از طرف دیگر ، یک VPN فقط باید یک بار در سطح سیستم پیکربندی شود تا از کلیه اتصالات اینترنت برای همه نرم افزارها در هر دستگاه خاص محافظت شود. گاهی اوقات ، حتی VPN های رایگان خوب نیز انجام می دهند.
  1. هنگامی که امنیت دیگر سرورهای پروکسی دیگر در نقشه قرار دارند ، محبوب ترین سرویس های VPN مانند سورفشارک یا NordVPN ارائه رمزگذاری سطح جامد سنگ. برای VPN های تجاری ، این پایه و اساس مدل تجاری آنها و آنچه مردم مایل به پرداخت هزینه هستند ، است. به طور کلی ، یک VPN برای پیکربندی و ایمن تر (و ناشناس تر) نسبت به انواع دیگر پراکسی هایی که ذکر کردیم ساده تر است.

با استفاده از پروکسی

نصب و استفاده از VPN ها و دیگر پروکسی های خصوصی نسبتاً آسان است زیرا ارائه دهنده خدمات شما دستورالعمل های مفصلی را برای انجام کار ارائه می دهد.

اگر به دنیای پروکسی های عمومی سر می زنید ، مسائل کمی پیچیده تر می شوند. برخی از اطلاعات خاص شما برای اتصال به یک پروکسی عمومی وجود دارد:

 • آدرس IP و شماره پورت پروکسی
 • نام کاربری و رمز عبور (شاید)

اگر هنوز شما را از استفاده از یک پروکسی عمومی ترس نکرده ایم ، پیدا کردن یک مورد باید آسان باشد. صدها نفر وجود دارد ، اگر نه هزاران نفر از آنها بصورت آنلاین در دسترس هستند. “پروکسی سرور عمومی” یا “پراکسی رایگان” را در موتور جستجوی مورد علاقه خود تایپ کرده و عقب بمانید. از آن لحظه ، پیکربندی بسیار دشوار نیست.

بیایید از Firefox به عنوان نمونه استفاده کنیم …

با کلیک کردن به مکان مناسب برسید گزینه ها -> پیشرفته -> شبکه برگه -> ارتباط تنظیمات. بسته به مرورگر شما ، توالی دقیق مراحل ممکن است متفاوت باشد.

نکته اصلی این است که شما به دنبال مکانی هستید که بتوانید آدرس IP localhost را حذف کنید و آدرس IP و شماره پورت را برای پیکربندی دستی پروکسی اضافه کنید.

به چه میزان انحصاری نیاز دارید?

با فرض اینکه قصد دارید از مشاوره ما استفاده کرده و از سرورهای پروکسی عمومی رایگان فرار کنید ، باید در مورد سرورهای تجاری با سطوح مختلف انحصاری بودن آشنا باشید. سه تا هست.

  1. پروکسی اختصاصی: این پایدارترین و بهترین کارایی است. با یک پروکسی اختصاصی ، منابع را با دیگران به اشتراک نمی گذارید. اگر به سادگی سعی در جلوگیری از بلوک های جغرافیایی دارید که مانع از پخش محتوای آنلاین می شوند ، این بهترین گزینه برای شماست. به خاطر داشته باشید که شما یک آدرس IP استاتیک دریافت خواهید کرد ، بنابراین هنوز هم می توانید در سرور پروکسی ردیابی کنید و آن را ناشناس تر کنید.
  1. پروکسی نیمه مشترک: با این کار ، شما معمولاً سه نفر پروکسی را با چند نفر دیگر به اشتراک می گذارید.
  1. پروکسی عمومی: ناشناس ترین ، بلکه کمترین توانایی از نظر عملکرد است. شما این منبع را با افراد دیگر به اشتراک می گذارید. برای همه اهداف عملی ، این همان پروکسی عمومی است.

خط پایین

با افزایش مسدود کردن جغرافیایی توسط وب سایت های محبوب و نگرانی از حریم خصوصی ، جای تعجب نیست که استفاده از سرورهای پروکسی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حالی که هزینه سرورهای عمومی را به یک وسوسه شدید تبدیل می کند ، توصیه ما این است که هیچ پروکسی عمومی برای هر چیزی بیش از استفاده بسیار اتفاقی نباید استفاده شود.

شما نه تنها آنها ناپایدار و آهسته هستند هر بار که از یکی استفاده می کنید تاس ها را می چرخانید اینکه اپراتور دستگاه شما را پر از بدافزار نمی کند یا اطلاعات شخصی یا مالی شما را از بین می برد. فقط ارزش ریسک کردن را ندارد.

در حالی که مطمئناً پراکسی های تجاری گزینه ای هستند ، راه حل امن تر ، جامع تر و به راحتی پیکربندی شده VPN ، به نظر فروتنانه ما ، در اصل با همان قیمت ارجح است. با یکی از سرویس های برتر VPN بروید و امنیت شما را به خطر نمی اندازید.

به اطراف نگاه کنید و باید بتوانید فردی را پیدا کنید که به عنوان یک نگهبان مطمئن داده های مشتری ، شهرتی را ایجاد کرده است. موفق باشید با پراکسی خود!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map