IPv4 לעומת IPv6: ההבדל בין IPv4 ל- IPv6?

כשאתה לומד על נטוורקינג, יתכן שתתקל במונחים כמו IPv4 ו- IPv6. שני מונחים אלה נפוצים כשקוראים על VPNs ופרוטוקולי התקשורת שלהם בזמן שהם קטגוריות משנה של IP. ראשית, כדאי שתכירו מהי IP. IP הוא קבוצה של מוסכמות לגבי האופן בו ניתן לווסת נתונים ברשת.


IPv4 ו- IPv6, בפרוטוקולים פשוטים יותר, נבדלים זה מזה רק בגרסאות הספציפיות שלהם. IPv6 הוא חדש בהשוואה ל- IPv4, ויש לו את ההטבות שלו. ככל שהזמן מתקדם, IPv4 נעלם מהשוק ו- IPv6 כובש אותו. נעבור על הגרסאות הללו לספק לנו ומה השימושים שלהם.

מה זה IPv4?

פרוטוקול האינטרנט מכיל גרסאות רבות, ו- IPv4 היא הגרסה הרביעית שלה. IPv4 משתמש ב -4 בתים, כלומר 32 סיביות, כלומר, השילוב שבוצע הוא 2 ^ 32 כתובות (3.4 * 10 ^ 38). IPv4 היא חבילת התקשורת הראשונה המוכרת לרשתות ותקשורת.

זה פועל בשכבת הקישורים של מודל יישומי האינטרנט. יתר על כן, יש לזה שימוש משמעותי במיתוג מנות. אחת המשימות שלה היא לנתב את הנתונים בדרך הטובה ביותר שקיימת. בכתובות IPv4, כתובת IP כתובה בעשירונים, מופרדת על ידי תקופות. 4 מספרים נכתבים וכך נוצרים 32 ביטים.

כיצד עובד IPv4?

כתובות ה- IP הוקצו למכשירים שהיו צריכים להיות ממשקים. המספר העצום של ה- IPs הוקצה על ידי ה- IANA, ראשי תיבות של רשות המספרים שהוקצו לאינטרנט. IANA שיתפה פעולה עם חברת האינטרנט לשמות ומספרים שהוקצו, ICANN.

השתמשו בשתי טכניקות כדי לאפשר IPv4, הראשונה הייתה להשתמש ב- IP פרטי, והשנייה NAT. הוקצו כתובות IP ספציפיות שישמשו תחת רשת פרטית. NAT, תרגום כתובות רשת, בא לעזור במקומות בהם היה ניתן להנגיש את הקשר עם IPs פרטיים וציבוריים.

היתרונות של IPv4

אפשר לחלוק על העובדה כי ה- IPv4 מיושן. זה נעים במידה מסוימת, אך בהתחשב ביתרונותיו, הם היו ניכרים. היתרון הבולט ביותר של IPv4 היה בכך שהוא היה אמין בכל מה שקשור לאבטחה. IPv4 מאפשר לאבטח נתונים באמצעות הצפנה. יתר על כן, האבטחה משופרת כאשר למנות נתונים ספציפיות יש משמעות.

כמה יתרונות שכדאי לזכור הוא ש- IPv4 משמש בצורה הטובה ביותר בכל הקשור לגמישות. הניתוב יעיל וגמיש יותר ביציאות מרובות. ארגונים בעלי מוניטין משתמשים ב- IPv4 המספקים לקבוצה רב-משדרת תקשורת נתונים. הרשת מאובטחת מכיוון שממשק אפשרי ללא שימוש ב- NAT. נכון לעכשיו, למעלה מ- 80000 נתבים משתמשים בהקצאת IPv4.

חסרונות IPv4

לפני הגעתו של IPv6, IPv4 היא זו ששלטה בשוק האינטרנט. בכל פעם שקשור לרשתות ותקשורת, אך היו לה המגבלות משל עצמה. החסרונות הקשורים ל- IPv4. תדעו לדעת מדוע היה צורך ב- IPv6?.

שטח מוגבל: – עם IPv4 יש מחסור בכתובות IP ציבוריות. מרבית המשרדים מספקים כתובות IPv4 כציבוריות. לפיכך, למשתמשים הרגילים אין את המתקן שיש להם IPs רבים. החיסרון הזה עלה תקשורת פרטית במידה מסוימת.

תצורה קשה: – החיסרון המשמעותי ביותר שקשור ל- IPv4 הוא שמאמצים להגדיר אותו. ניתן לבצע את ההגדרה באופן ידני או אוטומטי. לצורך ההתקנה צריך להיות בעל ידע שקשור לתשתית DHCP, וזה לא חתיכת עוגה.

תאימות: – ככל שגדל מספר המכשירים המחוברים זה לזה, היה צורך לתת ריכוז רב יותר לתאימות. ב- IPv4 יש מחסור בתשתיות רשת שאינן מאפשרות להשיג קישוריות בין-חיבורית. אז IPv6 הובילה כאן.

מה זה IPv6?

זו התוספת האחרונה במשפחת פרוטוקולי האינטרנט. כתובות IPv6 מיוצגות בשמונה קבוצות של ארבע. מערכת המספור ששימשה היא הקסדצימאלית, והמספרים מופרדים באמצעות נקודתיים. תכונה פנטסטית אחת של IPv6 היא שמספר השילובים של כתובות IP שהיא יכולה לספק.

יתרה מזאת, עליכם להתכונן להיפרד מ- DHCP מכיוון שמנהל קל יותר זמין. יתר על כן, יתרונות מסוימים משפרים את חוויית התקשורת שלך. תצורה אוטומטית, פורמט כותרות קל יותר ואין יותר תרגום כתובות רשת.

כיצד עובד IPv6?

IPv6 פועל על ידי קביעת תצורה אוטומטית על פי תקני רשת. מכיוון ש- IPv6 מכיל מספר גדול של כתובות IP מכיוון שהתקשורת הופכת לקלה. התקנים מרובים יכולים להתממשק בפעם אחת. לפיכך, אין שימוש ב- NATs כדי לאפשר העברת נתונים. בנוסף, עקב כותרות העברת נתונים יעילה מתמיד.

כאשר העברה של מנות נתונים נחשבת כבלתי מוצלחת, באחריות ICMPv6 לפתור שגיאות ולהיפטר מתקלות בפונקציות. כמה תכונות אחרות שהופכות את המשימה של IPv6 למוצלחות הן תרגום פרוטוקול NAT, מספר רמות מנהור וערימת IP שכבתית כפולה.

היתרונות של IPv6

גרסה זו של פרוטוקול האינטרנט מקלה על הפונקציונליות של נתב. במהותה, יש לו מגוון אפשרויות להקצות כתובות IP לכל מכשיר המחובר אליו. יתר על כן, ל- IPv6 יש אפשרות למקסם את מספר הבתים המועברים.

לשדר / לשולח הקבצים הסמכות לפצל את הנתונים לחבילות מרובות. תכונה זו אפשרית והכול בזכות IPv6. ל- IPv4 נתח פחות בשוק מכיוון שיותר מ- 95% מכשירים משתמשים ב- IPv6. עם כל היתרונות והתכונות הללו שנדונו, קשה לתהות מה קצב העברת הנתונים, אם IPv6 לא היה שם.

חסרונות ה- IPv6

למדנו לדעת מה היתרונות הבלתי נספרים ש- IPv6 מבטיח. עם זאת, לחידוש הגדול הזה בתחום הדיגיטלי יש כמה חסרונות. החסרונות שיש ל- IPv6 להציע אסור להיבנות מהצד בכל מחיר.

ניידות מכשירים: – המכשירים שבהם פועלת IPv4 אינם ניידים להפעלת IPv6. זו תהיה הבעיה העיקרית שבה יתמודדו המשתמשים כאשר הם רוצים לממשק מכשירים מרובים בבתיהם שעובדים כעת על IPv4.

מגוון הכתובות: – ניכר שכש- IPv6 ישתלט, תהיה כמות אדירה של כתובות IP שאינן בשימוש. לפיכך, האורך הסטנדרטי של IP ממוצע יוארך. מכאן, יהיה מאתגר לזכור כתובות IP שלמות.

אין תהליך מעבר: – יש ספקולציות רבות לגבי ההתקנים המריצים IPv4 ולהצעיר את עצמם ל- IPv6. אין כרגע שיטה או אלגוריתם כזה שיכולים לאפשר לכתובות ה- IP הקודמות להפוך לשיטה חדשה עבור IPv6.

כיצד לכבות את ה- IPv6?

כאשר ה- VPN שלך אינו מגן על תנועת האינטרנט שלך ומדלף את כתובת ה- IP שלך, יש דבר אחד לעשות. אתה יכול לכבות את המערכת שלך כדי לא להשתמש בה. לפניך כמה צעדים שתוארו לפניכם שילמדו כיצד תוכלו להפוך את ה- IPv6 באופן ידני. בכך לא משאירים דרכים לתנועה שלך כדי לדלוף.

 • לחץ על Windows > הגדרות > רשת & מרשתת > עבודה ברשת & מרכז השיתוף.
 • לחץ על שנה הגדרות מתאם > לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הרשת שאליה אתה מחובר > נכסים.
 • גלול אל פרוטוקול האינטרנט גרסה 6 (TCP / IPv6) > בטל את סימון התיבה.
 • אם סיימת, השבתת את IPv6 בהצלחה במערכת שלך.

VPNs עם IPv6

מרבית שירותי ה- VPN אינם מאפשרים IPV6 דרך רשת התעבורה שלהם. הסיבה מאחורי פעולה זו היא שמספר ספקי VPN לא מעדכנים את החומרה והתוכנה שלהם שיכולים להקל על IPv6. מה היתרון בשימוש ב- VPN כאשר ספק האינטרנט שלך יכול לפקח על הפעילות שלך?

כאשר אתה ספקן כי ה- VPN שלך אינו מודאג מתעבורת ה- IPv6 שלך, בצע בדיקת דליפת IP. אתר אחד לניתוח כזה https://ipleak.net/ להבטיח תנועה IPv4 ו- IPv6. לאחר השלמת המבחן ללא VPN, יש לבצע איתו מבחן. אם כתובת ה- IP המקורית שלך מוצגת כקודמתה, ה- VPN שלך אינו תומך ב- IPv6.

מה לבוא עבור IPv6?

IPv6 יכול לכלול 3.4 * 10 ^ 38 שילובים של כתובת IP. זה מוודא דבר אחד בוודאות, וזה עוד זמן רב שנגמר לנו כתובות IP. כפי שהוגדר בטבלה שלמעלה, IPv6 מכסה יתרונות שלא ניתן לספור. פורמט כותרות פשוט יותר ו- NAT בצד הם רק כמה דוגמאות לכך.

תהילתו עולה עם הזמן. מערכות הפעלה ומודמים רבים מספקים את חוויית המשתמש שלהם עם IPv6. ספקי האינטרנט מפיצים באופן קבוע שירותים התומכים בגרסה מודרנית זו, ברגע זה מגדירים מחדש את חוויית האינטרנט. ישנו חסרון אחד בלבד לקיים, וזה העלות של IPv6.

אבטחה עם IPv6

מרבית החנונים הטכניים יתעמקו מייד ב- IPv6 מבלי להעלות מחשבה שנייה על חסרונותיו. החיסרון הראשון ובראש ובראשונה של IPv6 הוא שרוב ה- VPNs אינם תומכים בו.

במקרה שה- VPN שלך מתפשר על אנונימיות, הגיע הזמן שתתעלם ממנה. אסור לך לבחור VPN כזה שמדלף את כתובת ה- IP שלך מכיוון שהוא משאיר אותך פתוחה לעיניים סקרניות.

בבחירת VPN, בדוק את התכונות שהוא מציע. שימו לב מקרוב אם היא מציעה IPv6 או לא. אם זה לא, אין נושא גדול, אבל יש בעיה כשיש דלת אחורית אחת.

כלומר להבטיח את אבטחת המשתמש על ידי הגנה עליו מפני דליפות IP. בחר VPN שמציע את התכונה Kill Switch. זה ינתק את החיבור שלך לאינטרנט כאשר הרשת שלך תיפול.

ההבדלים בין IPv4 ל- IPv6

IPv4 ו- IPv6 מקיפים הרבה ניגודים. הטבלה שלהלן מפרטת את ההבדלים המשמעותיים בשתי הגרסאות של פרוטוקול האינטרנט הקיימות. הערה: כאשר משווים זה כדי לעקוב מקרוב אחר המספר. לרוב, הם נבדלים זה מזה בגודלם ובתכונות שהם מספקים.

IPv6

IPv4

אינו מספק הודעות שידורמספק העברת מסרים משודרים
הכתובות הן באורך 128 סיביותאורך הכתובות 32 סיביות
אין שדה בדיקת בדיקה בכותרתשדה בדיקת שומן זמין
בינארי המיוצג בהקסדצימאליבינארית המיוצגת בעשירונים
זיהוי זרימת המנשא נמצא שםזיהוי זרימת מנות אינו קיים

סיכום

ככל שמשתמשי האינטרנט גדלים, מספר כתובות ה- IP לתקשורת גדל, ולכן יש צורך בטריליוני כתובות זמינות. לכן, שירות זה יכול להיות אפשרי רק בעזרתו. זה לא אומר ש- IPv4 ייעלם, רשת המחשבים עדיין חייבת אותו.

עם IPv4 בצד, IPv6 יכול גם לעורר עלייה בחדשנות ה- IoT. כדי לתקשר עם מכונות כמו מקררים, מכונות כביסה, מכשירי חשמל ביתיים וכו ‘, יהיה צורך גם בכתובות IP כדי להעביר אותות בהצלחה. מכאן, הוכח כי IPv6 הוא עתיד הרשתות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map