כיצד להגן על פרטיותם של ילדים באופן מקוון – מדריך להורים


ילדים פגיעים לנושאים רבים בחיים האמיתיים. הם דורשים הדרכה, הורות טובה והשגחה על ההורים. בימינו, ילדים אולי מכירים את הטכנולוגיה יותר מההורים, אך מה שגורם להם להבדיל עם ההורים זו חשיפת הסיכון בחיים.

לדוגמה, אתה קופץ את היסטוריית הדפדפן של ילדך ומגלה משהו מזעזע. או אולי, אתה חושב שהמחשב של הילד שלך פגיע לוירוסים או תוכנות זדוניות. לפעמים אתה מגלה שהילד שלך מתמרן בכדי להתמודד עם פרקטיקות בוגרות כמו עישון, שתייה וכו ‘. יתר על כן, ילדים מתמודדים עם בריונות מקוונת ופריצות לפרטיות המשפיעים על בריאותם הנפשית.

האינטרנט הוא עולם אחר לילדים, בו מבוגרים זקוקים להורות והשגחה טובה שם. ישנם צעדים רבים שהממשלה וחברות הטכנולוגיה נוקטות בכדי להבטיח את ביטחונם של הילדים באופן מקוון, אך בשל אופי האינטרנט הם היו מעט יעילים.

אם ילדכם מושפע מנושאים אלו, הגיע הזמן שתגבירו את העבודה ותפעלו למען בטיחותם ופרטיותם של האינטרנט באינטרנט.

בעיות נפוצות בהן מתמודדים ילדים ברשת

אלה הבעיות המרכזיות של העידן הדיגיטלי שעומדות בפני ילדים. חלקם רציניים שכן הם יוצרים השפעה שלילית על הדמות.

תוכן לא הולם

באינטרנט יש תוכן עצום הזמין לכל קהל הגילאים. חלק ניכר מהתוכן אינו רצוי ולא הולם לילדים, הכולל בדרך כלל אתרי למבוגרים, אתרי הימורים, פורומים או אתרים עם שפה קשה, ואתרים שמחדירים וונדליזם, פגיעה עצמית, פעילויות פליליות והתנהגות מפלה אצל ילדים..

עם זאת, זה לא כמו שילדים חסינים מפני אתרים אלה. או דרך חבריהם, זרים או מישהו אחר, הם יכולים לגשת לאתרים אלה לפני הסכמת ההורה. מנוע חיפוש ללא מצב מוגבל או כל יישום מדיה חברתית יכול להכיר לילדים את האתרים הלא הולמים הללו.

בריונות ברשת

על פי נתונים סטטיסטיים של stopbullying.gov, בריונות ברשת אחראית להשפיע על עד 15 אחוז מילדי כיתות ט’-יב ‘ו -9 אחוזים מהתלמידים בכיתות ו’-יב’ חוו בריונות ברשת במהלך חייהם. יתר על כן, 55.2 אחוז מהקבוצות המיעוטיות כמו להט”ב חוו בריונות ברשת.

ילדים שנפגעו מבריונות ברשת חוו בעיות בריאות נפשיות כמו דיכאון, חרדה, אובדן אמון והתעללות בסמים. מקורות לבריונות ברשת התרחשו דרך אתרי מדיה חברתית, פלטפורמות העברת הודעות מיידיות ומיילים, בהם ילדים מקבלים איומים או שפה קשה מחבריהם או זרים..

חדירה לפרטיות

אחת הסוגיות הרווחות בהן מתמודדים ילדים ברשת היא חדירת הפרטיות, שם הם מאוימים על ידי זרים, גנבי זהות וטורפים מיניים. פושעים אלה מתיידדים עם ילדים ברשתות החברתיות או באמצעות סקרים, ומתיימרים לחלוק אינטרסים דומים כמו שהם מנסים לזכות בביטחון מהילד.

ברגע שהם השיגו את מטרתם הם מבקשים מהילדים תמונות עירומות או פעילויות מגעילות אחרות. דחיית הצעות מהן תביא לאיומים או הדלפת תמונות או עדויות לרשתות החברתיות. אמנם יתכן כי לא ניתן להאשים זאת לחלוטין מצד העבריינים, שכן הילדים, כיום, מעורבים בשיתוף תמונות חשופות לאחרים לצורך יחסים..

הונאות והונאות

ילדים נמשכים לרוב לדברים בחינם או לדברים מוזלים בכבדות המוצעים באינטרנט, כמו למשל 1000 וולט-וולט בחינם לפורטניט או משחק וידאו AAA בחינם. בעוד שהם לא מודעים להשלכות הדיוג שלא כמו הוריהם, הם בדרך כלל פותחים את הקישור או הקובץ המצורף שנשלח באמצעות מיילים או אתרי אינטרנט מזויפים..

קישורים או קבצים מצורפים אלה מכילים תוכנות זדוניות או וירוסים המדביקים את המחשב של ילדכם. תוכנה זדונית זו גם מדליפה נתונים אישיים המאוחסנים במחשב או פוגמת במחשב שעלול לגרום להפסדים כבדים.

התמכרות לאינטרנט

ילדים, בעיקר בני נוער (בני 8 – 12) ובני נוער מבלים בממוצע שש עד תשע שעות במכשיר שלהם, על פי Common Sense Media. חלק גדול מהם צופה בסרטונים, רשתות מדיה, גיימינג ורשתות חברתיות.

זה עלול להרגיז את ההורים לראות את ילדם מפנק באופן מלא באינטרנט ולא לשים לב אליהם. מרבית הילדים אפילו לא חולקים מידע עם הוריהם ולא מדברים על נושא כלשהו, ​​מה שהופך אותם לפגיעים עוד יותר לבעיות העומדות לפנינו.

כיצד להגן על ילדיכם באופן מקוון?

יש כמה אמצעים הנדרשים כדי להגן על פרטיות ילדיך באופן מקוון ולמנוע מהם להסתבך בצרות עמוקות.

קבעו או הגבילו הגדרות פרטיות במדיה החברתית

הדבר הראשון שנדרש כדי להגן על הפרטיות של ילדיכם הוא להתאים את הגדרות הפרטיות שלהם בחשבונות המדיה החברתית. לכל מדיה חברתית הגדרות פרטיות מוסתרות או שנמצאות בלוח ההגדרות של החשבון.

הדרישות הבסיסיות לצביעה של הגדרות הפרטיות יהיו הגבלת הזמינות הציבורית של חשבון הילד בחיפוש במדיה החברתית, וכן יש להגביל את בקשות החברים. דבר נוסף יהיה הסרת מידע אישי חיוני במדיה החברתית, כמו מספר תא, כתובת ביתית, כתובת דוא”ל, קישור לרשתות מדיה חברתיות אחרות ומידע רגיש אחר שלדעתך לא בטוח.

כדי לשלוט על הגדרות הפרטיות ברשתות המדיה החברתית, הנה כמה טיפים שימושיים לגבי רשתות מדיה חברתית פופולריות בקרב בני נוער;

פייסבוק

מכיוון שפייסבוק מכילה את המידע הרב ביותר של אדם, הנה כמה טיפים להגברת האבטחה;

 • כדי למנוע מאנשים זרים לחטט בפרופיל שלך, עבור אל עזרה > קיצורי דרך לפרטיות > “ראה הגדרות פרטיות נוספות” בכרטיסייה פרטיות > “מי יכול לראות את הפוסטים העתידיים שלך” > בחר חברים”.
 • לקבלת הגבלת בקשות חברות, עזרה > קיצורי דרך לפרטיות >”ראה הגדרות פרטיות נוספות” בכרטיסייה פרטיות > “מי יכול לשלוח לך בקשות חברות” > בחר “חברים של חברים”.
 • כדי להגביל את הצגת הפרופיל של מנועי חיפוש, עבור אל עזרה > קיצורי דרך לפרטיות > “ראה הגדרות פרטיות נוספות” בכרטיסייה פרטיות > “האם אתה רוצה שמנועי חיפוש מחוץ לפייסבוק יקשרו לפרופיל שלך?” > בחר באפשרות “לא”.
 • בנוסף, כדי למנוע מאנשים זרים להסתכל לפרופיל שלך באמצעות דואר אלקטרוני או מספר טלפון, עקוב אחר אותן טכניקות להגדרות פרטיות ובחר באפשרות “חברים של חברים” או “חברים”..
 • אתה יכול גם לאפשר “אישורי התחברות” מכרטיסיית האבטחה כדי לשפר את האבטחה שלך. אישורי כניסה זהים לאימות דו גורמים, מכיוון שהוא שולח הודעת טקסט בטלפון שלך לצורך כניסה למכשיר חדש.

פייסבוק-פרטיות

אינסטגרם

אינסטגרם היא אחת מרשתות המדיה החברתית הפופולריות בקרב בני נוער כפלטפורמת שיתוף מדיה. לרוע המזל, הוא בין המדיום הזה בו משתפים תוכן בלתי הולם וילדים ממוקדים. הנה כמה דברים לבלום את גנבי הזהות והטורפים המיניים ממיקוד לפרופיל שלך.

 • הפעל חשבון פרטי לילדים שלך מתוך אפשרויות. מצב זה מאפשר לשתף את התמונות והסרטונים של המשתמש עם אנשים מאושרים מסוימים.
 • הימנע מילדיך לתייג גיאוגרפיה לעתים קרובות. זה עוזר להימנע מאנשים זרים וטורפים למקד או לסתור את הקטין שלך באמצעות תמונות או קטעי וידאו שפורסמו.

אינסטגרם-פרטיות

סנאפצ’אט

סנאפצ’אט פרץ לאחת מיישומי העשרה הפופולריים ביותר בעולם, בגלל המסננים הפאנקיסטיים שלה, ההודעות והסיפורים ‘המתפוצצים’ ותכונות המיקום הגיאוגרפי. אף על פי שאלו נשמעים כיף, סנפצ’אט יכול בקלות להיות ממוקד על ידי הזרים והעבריינים. להתמודד עם האיומים הללו;

 • הקש על סמל Snapchat Ghost ואז על סמל ההגדרות.
 • משם, עבור לכותרת המשנה “מי יכול …”. יהיו ארבע אפשרויות זמינות,
  • “צור איתי קשר”
  • “צפה בסיפור שלי”
  • “ראה את המיקום שלי”, ו-
  • “ראה אותי בהוספה מהירה”.
 • Frist שנה את “צור איתי קשר” ל “החברים שלי” כך שרק החברים שלך יוכלו לשוחח או לשלוח הצמדות לילד שלך.
 • שנה את “הצג את הסיפור שלי” ל”החברים שלי “או” מותאם אישית “שם האחרונים מאפשרים לחברים מסוימים שניתן לבחור בהם לצפות בסיפור של ילדכם.
 • שנה את “ראה את המיקום שלי” לחברים שלך או “רק אני” כדי לחסום זרים מהצפייה במיקום הגיאוגרפי של ילדיך.
 • סמן את כפתור “ראה אותי בהוספה מהירה” כדי להימנע מהפרופיל של ילדך להופיע בפני חברים אחרים החולקים חברים משותפים או קשר.

snapchat- פרטיות

הגבל את מצב YouTube או YouTube YouTube

YouTube הוא הפלטפורמה הגדולה ביותר עבור בני נוער וילדים. יש בו מיליארדי סרטונים זמינים למשתמשים וכולם עשויים שלא להתאים לילדכם. חלק מהקטגוריות כוללות אלימות, נאומי שנאה, תוכן למבוגרים, פעילויות פליליות ותכנים פוגעניים עדיין זמינים ב- YouTube.

בנושאים אלה, YouTube עובד עליהם ביסודיות והציג אפשרות “מצב מוגבל” לגלישה בטוחה. ניתן למצוא זאת בהגדרות > כללי באפליקציות לנייד ובאתר. מלבד זאת, YouTube הציגה אפליקציית “YouTube ילדים” עבור המכשירים הניידים ואתר האינטרנט המסופק כולו לסרטונים ידידותיים לילדים.

מנועי חיפוש ודפדפנים ידידותיים לילדים

הגשת מועמדות למנועי חיפוש ודפדפני אינטרנט ידידותיים לילדים, היא אפשרות בטוחה נוספת. מנועי חיפוש ידידותיים לילדים מסננים תוצאות חיפוש מפורשות בעת חיפוש באינטרנט באינטרנט ומגבילים את הגישה לאתרים שנחשבים לא בטוחים. כמה דוגמאות למנועי חיפוש בטוחים לילדים כוללות:

 1. חיפוש בטוח לילדים
 2. קידלה
 3. KidRex
 4. KidzSearch

בנוסף, ניתן להשיג גם דפדפנים ידידותיים לילדים. הם מאפשרים להורים לפקח על ילדם הגלישה, לחסום אתרים מסוימים ולהגביל את זמן הבילוי באתר. דפדפנים אלה זמינים בפלטפורמות מרובות, כגון חלונות, מק, iOS ואנדרואיד. אלו כוללים:

 1. דפדפן אינטרנט בטוח לילדים
 2. דפדפן Maxthon בטוח לילדים
 3. דפדפן האינטרנט KidSplorer
 4. Zoodles

ניתן להגדיר את דפדפן Chrome גם לילדים על ידי ניהול פרופילים שונים. זה יכול לאפשר לך לחסום אתרים ולהימנע מתוצאות חיפוש לא רצויות בדפדפן.

אפשר בקרות הורים ב- Windows, iOS, Android, MacOS.

בקרות הורים זמינות בפלטפורמות מרכזיות כמו Windows, MacOS, iOS ואנדרואיד באמצעות תוכנה טעונה מראש או תמיכה מצד שלישי. הפעלת בקרות הורים בפלטפורמות אלה תאפשר לך לנהל ולשלוט במכשיר של ילדיך. כלים אלה מאפשרים לרוב להורה לחסום תוכן מפורש באינטרנט, אוסרים אתרים מסוימים, ומגבילים את שיתוף הפרופילים.

חלונות

ב- Windows 8, 8.1 ו- 10, מיקרוסופט הציגה הגדרות משפחה וילדים. ניתן למצוא זאת בהגדרות > חשבונות > משתמשים ומשפחות אחרות. ייפתח תפריט שמבקש להוסיף ילד או מבוגר. כתובת דוא”ל נדרשת כדי לשלוט בפרופיל הילד, בהתחשב בכך שאתה יוצר חשבון לילדך.

חלונות-הגדרת ילד

לאחר ביצוע פעולה זו, תוכלו לסנן אתרים עבור ילדיכם ולנהל את פעילויות הפרופיל שלהם. יתר על כן, באפשרותך לקבוע מגבלות זמן למסך, לחסום משחקים ולקבל דוחות פעילות מהפרופיל.

MacOS

בדומה ל- Windows, MacOS מציעה לך גם לאפשר בקרת הורים במכשיר הילד. פשוט עבור אל תפריט Apple > העדפות מערכת > שליטה הורית. משם, הוסף משתמש עליו יופעל בקרת הורים. הקפד לבדוק את העדפות חשבונות בהעדפות מערכת כדי לוודא לאיזה חשבון יש רמת גישה (מנהל וכו ‘).

הגדרת מק-ילד

להגדרת הגבלות לילד, הכרטיסיות בבקרת הורים מאפשרות לך לבחור איזו אפליקציה, רשת ואנשים להגביל. מגבלת אפליקציות יכולה לאפשר לך לגשת ליישומים מסוימים לילדים, מגבלת רשת יכולה להגביל אתרים ספציפיים שאינם בטוחים לילדים, והגבלת אנשים יכולה להגביל את הקשר של הילד עם אחרים באפליקציות iMessage, אפליקציות Game Center ו- Mail. מגבלת הזמן היא הסבר עצמי, מכיוון שהיא מגבילה את השימוש בילד במכשיר.

iOS

iOS מציעה גם בקרות הורים מחמירות יותר למכשירים שלה. ניתן למצוא זאת בהגדרות > כללי > הגבלות. להפעלת בקרות הורים, קוד PIN או קוד סיסמא יידרשו כדי למנוע שינויים מילדכם.

הגדרת iOS לילדים

לאחר הפעלת ההגבלות, באפשרותך לאפשר לילדך לגשת ליישומים כמו ספארי, FaceTime, iTunes, מחיקה והתקנה של אפליקציות, והכי חשוב רכישות בתוך האפליקציה. תמיכה של צד שלישי זמינה גם לבקרת הורים מרופדת יותר, כגון Netsanity ו- Kidslox עבור מגבלת הזמן ותכונות אחרות.

אנדרואיד

שלא כמו iOS, אנדרואיד כוללת תכונות של בקרת הורים לילדים. מותר רק ליצור פרופיל משתמש נפרד לילדים, שיכול להגביל שיחות, הודעות ונגישות לאפליקציות. ניתן לגשת אליו מההגדרות > משתמשים.

באמצעות אפליקציות של צד שלישי כמו Norton Family, Net Nanny ו- MM Guardian, ניתן להציע בקרת הורים מחמירה יותר. ScreenTime הוא אחד מאותם יישומים הזמינים בפלטפורמות הגדולות כמו אנדרואיד, iOS ו- FireOS המציעה הגבלת מסך וצפייה בפעילות האינטרנט של ילד. חלק מהיישומים הללו בתשלום, בעוד שאפשרויות בחינם זמינות וניתן למצוא אותן בחנות Google Play.

עקוב אחר התנהגות מקוונת על ידי ‘חבר’ אותם באתרים חברתיים

הוספת ילדיכם באתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, סנאפצ’ט, אינסטגרם וכו ‘יכולה להועיל להורים לפקח על פעילותם. על פי המרכז לחקר Pew, 83% מההורים הוסיפו את ילדיהם המתבגרים בפייסבוק, בעוד 33% עקבו אחריהם בטוויטר..

‘חברות’ באתרים חברתיים יכולה לשפר את ביטחונם של הילד. הורים יכולים לראות אם הילד מפרסם תוכן מתאים לגילו ולהפריע לפני שהסיכון יעלה. ודא שילדך לא מסתיר ממך פוסטים במדיה חברתית.

חנך אותם לזרים ופגיעות פוטנציאליות

זה לשבת עם ילדך ולהסביר להם על פגיעות אפשריות מהאינטרנט זה הדבר הטוב ביותר לעשות. עם זרים, טורפים מיניים, פושעי סייבר והאקרים האורבים בצללים, יתכן וההורים לא יכולים להסביר את תהום עולם האינטרנט.

במובן השכיח הבסיסי, ניתן לחנך ילדים על אי-יצירת קשר עם זרים שמבקשים מידע אישי או משתמשים בשיטות טריק כדי לפתות ילדים לעשות דברים לא הולמים. עדיף ללמד ילדים ליידע את ההורים לפני שהם ממשיכים אליהם או מתקשרים איתם. הקפידו להכיר את חבריהם במדיה החברתית ובדקו את ה- IM והודעות הדוא”ל שלהם על הקצבה שלהם כדי לשמור על אמון.

מנע מהם תיוג גיאוגרפי במדיה החברתית לעיתים קרובות, מכיוון שמדובר בטורפים מיניים וזרים המנצלים את הפרטיות הגלויה וממשיכים לאיומים ותקיפות על הקטין. עקוב אחר היסטוריית החיפוש שלהם ופעילות האינטרנט שלהם, ומנע מהם גישה לאתרים עם הגבלת גיל או לאתרים חשודים עם תוכנות זדוניות. חינוך לגבי סיכונים אלה יסייע לילד ולהורה לפתח הבנה וחוש הדדי.

השתמש ב- VPN

לפעמים שירותי מנועי חיפוש ידידותיים לילדים אינם מוצפנים באמצעות HTTPS. ניתן לראות זאת בסרגל החיפוש של הדפדפן שלך, בו מוצג נעילה ירוקה או טקסט ‘מאובטח’ אם האתר תומך ב- HTTPS. השמטת HTTPS יכולה להיות מסוכנת, מכיוון שההאקרים יכולים לעקוף את היסטוריית החיפוש ולהתקוף על המערכת.

VPN יכול להציע פיתרון לכך, באבטחת חיפוי הברזל שלו. המציעה מנהרת הצפנה בדרגה צבאית יחד עם פרוטוקולי האבטחה הטובים ביותר בתעשייה כמו OpenVPN, והיא מבטיחה הגנה מיטבית ברשת ובלתי אפשרי לחדור את חומת האבטחה (שיכולה לקחת מיליארדי שנים).

VPN מנתב את התנועה שלך דרך שכבת אבטחה עמוקה לבושה בכבדות המונעת חוטפי נתונים והאקרים לגשת לנתוני משתמשים. יתר על כן, הם יכולים לאפשר לילדכם לגלוש באינטרנט ללא חששות פריצה. ExpressVPN ו- NordVPN הם אפשרויות הבחירה הטובות ביותר למשתמש, עם מהירות אופטימלית ותכונות אבטחה מעולות. מומלץ להשתמש ב- PIAVPN אם תקציב תקף.

סיכום

זה בסדר שילדים יהיו פגיעים, מכיוון שהם לא נחשפים הרבה לחיים כהוריהם. עם זרים מרושעים, עברייני מין, חברים מזויפים, והאקרים המתנהלים ברחבי הרשת, זו אחריות ההורה וגם הילד לשתף פעולה במאבק נגדם. ניתן בקלות לפתות ילדים להונאות כמו מתנות חינם או הגרלות הגרלות, ולכן עליהם לחנך גם את זה.

האינטרנט ממכר כמעט לכולם, ולכן על ההורים להיות דוגמה לילדיהם, כלומר הגבלת השימוש במדיה החברתית ובשימוש באינטרנט. בהשוואה למוחם השברירי של ילדים, ההורים צריכים להיות מודעים לנושאים השוררים באינטרנט ולהגן על פרטיות ילדיהם באופן מקוון.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map